Liberty County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
3200 Meter Run | |||||
14:15.25 | SB | Jetasia Cox | 11th | Finals H1 | Complete |
100 Meter Hurdles | |||||
17.20 | SB | Nya Telfair | 6th | Finals H2 | Complete |
300 Meter Hurdles | |||||
51.37 | SB | Adrienne Golden | 12th | Finals H1 | Complete |
4x100 Meter Relay | |||||
50.08 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.22 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-2 | Isabella Melendez | 6th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
16-0.25 | Zy'Kira Anderson | 5th | Finals H1 | Complete | |
Triple Jump | |||||
34-5.25 | Zy'Kira Anderson | 3rd | Finals H1 | Complete | |
29-0.25 | SB | Asia Lovejoy | 15th | Finals H1 | Complete |
Pole Vault | |||||
8-0 | Riniya Roberts | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
111-10 | Jaidyn Hayes | 4th | Finals H1 | Complete | |
105-7 | TyAsia Thomas | 7th | Finals H1 | Complete | |
96-3 | Anarnia Gray | 12th | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
33-4.5 | Jaidyn Hayes | 3rd | Finals H1 | Complete | |
33-4 | Kirah Smiley | 4th | Finals H1 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.05 | James Summersett | 5th | Finals H2 | Complete | |
11.13 | Keyshawn Hollis | 8th | Finals H2 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
22.48 | James Summersett | 2nd | Finals H2 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
50.27 | SB | Xavier Lyons | 3rd | Finals H1 | Complete |
1600 Meter Run | |||||
5:04.25 | Damien Perea | 13th | Finals H1 | Complete | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.02 | Jamar Joseph | 7th | Finals H2 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.39 | Jamar Joseph | 4th | Finals H1 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
42.59 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:29.22 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:28.89 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:49.80 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete | |
Long Jump | |||||
19-1.5 | SB | Keyshawn Hollis | 11th | Finals H1 | Complete |
Triple Jump | |||||
41-4.25 | Markel Adside | 7th | Finals H1 | Complete | |
40-9 | Paul Brown | 9th | Finals H1 | Complete | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Isaac Vanduynhoven | 2nd | Finals H1 | Complete | |
11-0 | Javon Brown | 6th | Finals H1 | Complete | |
8-6 | Zavier Ramnararyan | 13th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
146-8 | Devereaux Benoit | 2nd | Finals H1 | Complete | |
Shot Put | |||||
46-4 | Devereaux Benoit | 4th | Finals H1 | Complete |