Milton Showcase Invitational 2020

Alpharetta, GA

Centennial Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.77 SB Layania Berry 10th Finals H3 Complete Results
15.24 SB Mika Farmer 23rd Finals H1 Complete Results
15.66 SB Laura Ponce 24th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
33.46 Laura Ponce 20th Finals H1 Complete Results
34.01 SB Megan Willever 21st Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:14.13 Karen Castellanos 15th Finals H1 Complete Results
1:15.56 SB Annie Shea 16th Finals H1 Complete Results
One Mile Run
5:53.28 SB Lily Williams 12th Finals H1 Complete Results
6:15.99 SB Jillian Strickland 17th Finals H1 Complete Results
Two Mile Run
12:52.31 SB Lily Williams 8th Finals H1 Complete Results
13:53.36 SB Krista Palam 13th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
19.75 SB Mia Muse 6th Finals H2 Complete Results
21.65 SB Ella Shelton 8th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
55.34 Mia Muse 8th Finals H2 Complete Results
800 Meter Sprint Medley Relay
2:15.51 SB Relay Team 8th Finals H2 Complete Results
4x800 Meter Relay
11:39.79 Relay Team 8th Finals H1 Complete Results
High Jump
4-8 Layania Berry 2nd Finals H1 Complete Results
Pole Vault
6-0 Katherine Cave 11th Finals H1 Complete Results
Discus
73-2 SB Aeron Je 6th Finals H1 Complete Results
67-10 SB Jordyn Clements 9th Finals H1 Complete Results
46-1 Alicea Lovelace 12th Finals H1 Complete Results
Shot Put
23-0 Aeron Je 11th Finals H1 Complete Results
16-9.5 SB Ella Shelton 13th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.19 SB Elias Correa 2nd Finals H4 Complete Results
11.66 SB St. Joseph Oyedotun 13th Finals H3 Complete Results
11.85 SB Malik Aaron 19th Finals H2 Complete Results
200 Meter Dash
22.27 SB Elias Correa 1st Finals H3 Complete Results
24.79 Monta Barnes 15th Finals H2 Complete Results
25.08 SB Andrey Clerveaux 16th Finals H2 Complete Results
400 Meter Dash
55.55 SB Felipe Frauches 12th Finals H1 Complete Results
One Mile Run
4:44.76 SB Barrett McAree 3rd Finals H1 Complete Results
4:58.84 SB Jack Jordan 14th Finals H1 Complete Results
Two Mile Run
9:59.02 SB Barrett McAree 2nd Finals H1 Complete Results
11:03.35 SB Michael Trute 11th Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
16.55 SB Raheme Granger 3rd Finals H2 Complete Results
300 Meter Hurdles
42.30 SB Raheme Granger 3rd Finals H2 Complete Results
43.76 SB Monta Barnes 5th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
44.30 SB Relay Team 5th Finals H3 Complete Results
800 Meter Sprint Medley Relay
1:37.91 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
9:31.09 SB Relay Team 8th Finals H1 Complete Results
Long Jump
18-5.75 Malik Aaron 7th Finals H1 Complete Results
18-1 St. Joseph Oyedotun 9th Finals H1 Complete Results
15-5 St. Michael Oyedotun 14th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
41-11 SB Raheme Granger 3rd Finals H1 Complete Results
Pole Vault
12-7 Will Player 2nd Finals H1 Complete Results
9-6 SB Rhese Goodsite 6th Finals H1 Complete Results
Discus
102-6 SB Randal Richards 10th Finals H1 Complete Results
88-5 Peyton Major 18th Finals H1 Complete Results
84-10 SB Evan Walker 19th Finals H1 Complete Results
Shot Put
38-2 SB Peyton Major 12th Finals H1 Complete Results
34-7 SB Evan Walker 18th Finals H1 Complete Results
29-6 Jake Willbanks 25th Finals H1 Complete Results