St. Francis Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
15.45 SB Caroline Corya 38th Finals H3 Completed Results
200 Meter Dash
28.34 SB Marie Harris 3rd Finals H2 Completed Results
400 Meter Dash
1:04.10 SB Marie Harris 4th Finals H1 Completed Results
1:06.21 SB Jade Sutters 9th Finals H1 Completed Results
1:12.51 SB Kennedi Philson 24th Finals H6 Completed Results
800 Meter Run
3:01.64 SB Tessa Strickland 13th Finals H2 Completed Results
3:08.31 SB Ella Carling 19th Finals H2 Completed Results
1600 Meter Run
6:57.77 SB Ella Carling 10th Finals H1 Completed Results
7:10.41 SB Tessa Strickland 16th Finals H1 Completed Results
100 Meter Hurdles
20.28 SB Viktoria Kapeskas 8th Finals H2 Completed Results
300 Meter Hurdles
58.12 SB Viktoria Kapeskas 5th Finals H2 Completed Results
4x100 Meter Relay
53.30 SB Relay Team 4th Finals H2
High Jump
5-2 SB Savannah Samuel 2nd Finals H1 Completed Results
5-2 SB Amirah Abdur-Rahim 3rd Finals H1 Completed Results
Triple Jump
34-5 SB Savannah Samuel 2nd Finals H1 Completed Results
Discus
73-5 Avery Symons 9th Finals H3 Completed Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.26 SB Isaiah Wadsworth 1st Finals H21 Completed Results
11.30 SB Dwon Odom 2nd Finals H21 Completed Results
12.18 SB Jai Smith 25th Finals H21 Completed Results
12.29 SB Hunter Jones 31st Finals H19 Completed Results
12.29 SB Seth Hubbard 32nd Finals H3 Completed Results
12.45 SB Davell Wright 43rd Finals H2 Completed Results
12.96 Gianni Dorsey 77th Finals H13 Completed Results
13.47 Ryan Robins 104th Finals H10 Completed Results
15.22 Nick Loggins 137th Finals H6 Completed Results
200 Meter Dash
25.80 SB Hunter Jones 40th Finals H19 Completed Results
26.50 Jesse Hudgens 58th Finals H15 Completed Results
28.03 SB Ryan Robins 89th Finals H6 Completed Results
32.35 Nick Loggins 119th Finals H4 Completed Results
400 Meter Dash
57.52 Branden Stroizer 9th Finals H6 Completed Results
59.66 SB Blake Thompson 17th Finals H2 Completed Results
59.71 Alejandro Geiger 18th Finals H5 Completed Results
800 Meter Run
2:17.56 SB Jimmy Paris 10th Finals H6 Completed Results
2:38.95 SB Alejandro Geiger 56th Finals H1 Completed Results
1600 Meter Run
4:52.37 SB Callan Hasling 1st Finals H5 Completed Results
5:44.17 SB Murphy Hasling 45th Finals H2 Completed Results
6:26.46 Riley Hasling 67th Finals H1 Completed Results
3200 Meter Run
10:29.46 SB Callan Hasling 1st Finals H1 Completed Results
300 Meter Hurdles
48.15 SB Seth Hubbard 11th Finals H2 Completed Results
53.38 SB Branden Stroizer 18th Finals H1 Completed Results
56.40 SB Davell Wright 20th Finals H1 Completed Results
4x100 Meter Relay
47.07 SB Relay Team 5th Finals H1
High Jump
6-8 SB Dwon Odom 2nd Finals H1 Completed Results
Long Jump
19-1.75 Isaiah Wadsworth 3rd Finals H2 Completed Results
17-5 SB Kyrion Thorton 12th Finals H1 Completed Results
Triple Jump
43-6 SB Dwon Odom 1st Finals H1 Completed Results
34-8.75 SB Branden Stroizer 9th Finals H1 Completed Results
34-5 SB Davell Wright 10th Finals H1 Completed Results
Discus
92-9 SB Kylen Smith 11th Finals H2 Completed Results
81-4 Emanuel Beasley 21st Finals H3 Completed Results
69-5 SB Zach Friedman 28th Finals H2 Completed Results