Decatur High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.53 | Kai Zokovitch | 1st | Prelims H1 | Complete | |
12.60 | Kai Zokovitch | 5th | Finals H2 | Complete | |
12.81 | SB | Iylan Howson | 9th | Finals H1 | Complete |
13.03 | Iylan Howson | 10th | Prelims H6 | Complete | |
13.74 | Jasmine Irons | 5th | Finals H1 | Complete | |
13.81 | Erin Goode | 34th | Prelims H1 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
26.94 | Iylan Howson | 19th | Finals H7 | Complete | |
27.06 | Kai Zokovitch | 21st | Finals H9 | Complete | |
28.64 | Jasmine Irons | 40th | Finals H5 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
1:11.07 | Annie Greer | 39th | Finals H2 | Complete | |
1:16.96 | Rozzie Anderson | 47th | Finals H1 | Complete | |
800 Meter Run | |||||
2:21.25 | SB | Gabriella Malerba | 3rd | Finals H4 | Complete |
2:42.37 | Tallulah Wall | 16th | Finals H3 | Complete | |
2:42.37 | Tallulah Wall | 16th | Finals H3 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:13.12 | Anna Blaich | 1st | Finals H3 | Complete | |
5:13.12 | Anna Blaich | 1st | Finals H3 | Complete | |
5:34.61 | Kate Sherwood | 5th | Finals H3 | Complete | |
5:34.61 | Kate Sherwood | 5th | Finals H3 | Complete | |
6:16.29 | Grace Osborn | 18th | Finals H3 | Complete | |
6:16.29 | Grace Osborn | 18th | Finals H3 | Complete | |
6:30.65 | Tatiana Cope | 6th | Finals H2 | Complete | |
6:30.65 | Tatiana Cope | 6th | Finals H2 | Complete | |
6:36.07 | Gabriella Cope | 7th | Finals H2 | Complete | |
6:36.07 | Gabriella Cope | 7th | Finals H2 | Complete | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.34 | Juno Rogers | 13th | Finals H1 | Complete | |
17.34 | Juno Rogers | 13th | Finals H1 | Complete | |
17.61 | Juno Rogers | 13th | Prelims H3 | Complete | |
17.61 | Juno Rogers | 13th | Prelims H3 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.03 | Juno Rogers | 24th | Finals H4 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.26 | Relay Team | 8th | Finals H2 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.26 | Relay Team | 6th | Finals H3 | Complete | |
1:47.26 | Relay Team | 6th | Finals H3 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:49.20 | Relay Team | 12th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
4-8 | Juno Rogers | 7th | Finals H2 | Complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.37 | Victor Bowles | 22nd | Prelims H6 | Complete | |
11.72 | SB | Curran Brant | 4th | Finals H5 | Complete |
11.73 | Kenric Lanier | 33rd | Prelims H2 | Complete | |
11.93 | Sam Coblin | 40th | Prelims H8 | Complete | |
12.26 | Omari Johnson | 19th | Finals H6 | Complete | |
12.32 | Jackson Dimmock | 20th | Finals H4 | Complete | |
200 Meter Dash | |||||
22.95 | Curran Brant | 15th | Finals H8 | Complete | |
22.95 | Ben Markham | 16th | Finals H7 | Complete | |
400 Meter Dash | |||||
52.48 | William Smiley | 16th | Finals H6 | Complete | |
53.03 | Sultan Ziyad | 21st | Finals H6 | Complete | |
53.09 | SB | Jake Westing | 2nd | Finals H6 | Complete |
53.78 | SB | Ethan Sanders-Brown | 23rd | Finals H5 | Complete |
54.11 | SB | Clayton Wentworth | 3rd | Finals H6 | Complete |
800 Meter Run | |||||
1:58.20 | SB | William Carlton | 2nd | Finals H5 | Complete |
1:58.20 | William Carlton | 2nd | Finals H5 | Complete | |
2:05.60 | Martin Scholl | 12th | Finals H4 | Complete | |
2:05.60 | Martin Scholl | 12th | Finals H4 | Complete | |
2:21.12 | SB | Daniel Blaich | 44th | Finals H4 | Complete |
2:21.12 | Daniel Blaich | 44th | Finals H4 | Complete | |
1600 Meter Run | |||||
4:44.30 | SB | Abraham Werner | 8th | Finals H3 | Complete |
4:44.30 | Abraham Werner | 8th | Finals H3 | Complete | |
4:49.34 | SB | Luca Easley | 16th | Finals H2 | Complete |
4:49.34 | Luca Easley | 16th | Finals H2 | Complete | |
5:03.88 | SB | Abraham Kibret | 25th | Finals H2 | Complete |
5:03.88 | Abraham Kibret | 25th | Finals H2 | Complete | |
5:14.22 | SB | Nathan Sandage | 8th | Finals H2 | Complete |
5:14.22 | Nathan Sandage | 8th | Finals H2 | Complete | |
3200 Meter Run | |||||
10:01.24 | Zakariye Abdulahi | 3rd | Finals H2 | Complete | |
10:01.24 | Zakariye Abdulahi | 3rd | Finals H2 | Complete | |
10:19.28 | SB | Noah Ellis | 5th | Finals H2 | Complete |
10:19.28 | Noah Ellis | 5th | Finals H2 | Complete | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.87 | Jacob Rachell | 12th | Finals H1 | Complete | |
15.87 | Jacob Rachell | 12th | Finals H1 | Complete | |
16.43 | Jacob Rachell | 14th | Prelims H4 | Complete | |
16.43 | Jacob Rachell | 14th | Prelims H4 | Complete | |
19.99 | Shawn Irons | 29th | Prelims H6 | Complete | |
19.99 | Shawn Irons | 29th | Prelims H6 | Complete | |
22.33 | Ethan Johnson | 35th | Prelims H1 | Complete | |
22.33 | Ethan Johnson | 35th | Prelims H1 | Complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.33 | Jacob Rachell | 18th | Finals H5 | Complete | |
47.36 | Shawn Irons | 33rd | Finals H3 | Complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.07 | Relay Team | 6th | Finals H3 | Complete | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.19 | Relay Team | 5th | Finals H3 | Complete | |
1:30.19 | Relay Team | 5th | Finals H3 | Complete | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:33.00 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:54.31 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete | |
High Jump | |||||
5-8 | Royal Washington | 9th | Finals H3 | Complete | |
5-8 | Royal Washington | 9th | Finals H3 | Complete | |
Long Jump | |||||
19-9.5 | Victor Bowles | 19th | Finals H3 | Complete | |
14-4 | Omari Johnson | 42nd | Finals H2 | Complete | |
Triple Jump | |||||
37-5.5 | Brent Jordan | 21st | Finals H1 | Complete | |
34-10.5 | Sam Coblin | 26th | Finals H1 | Complete | |
30-9.5 | Michael D'Souza | 28th | Finals H1 | Complete | |
Discus | |||||
110-10 | SB | TyJae Richardson | 17th | Finals H3 | Complete |
110-9 | Asa Bailey | 18th | Finals H4 | Complete | |
78-0 | Ben Nowakowski | 40th | Finals H2 | Complete | |
Shot Put | |||||
39-11.5 | TyJae Richardson | 19th | Finals H3 | Complete | |
38-7.25 | Asa Bailey | 26th | Finals H3 | Complete | |
34-3 | Ben Nowakowski | 38th | Finals H3 | Complete |