Elite Performances

40 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.84 Jazz Barnett Greenbrier High School
100 Meter Dash Finals 12.07 Lashanti Williams Clarke Central
300 Meter Hurdles Finals 44.97 Jasmine Gryne Woodland HS Stockbridge
300 Meter Hurdles Finals 45.29 Ariel Raggs Chamblee
400 Meter Dash Finals 56.31 Jasmine Gryne Woodland HS Stockbridge
Discus Finals 121-8 Jae'l Dunn Stockbridge High School
Discus Finals 129-4 Neely Rogan Apalachee
Discus Finals 139-3 Zemaya Carson Warner Robins
Long Jump Finals 17-7.75 Zaili Gantt Clarke Central
Long Jump Finals 17-10.75 Jailah Lee Veterans HS
Long Jump Finals 19-2.5 Lashanti Williams Clarke Central
Pole Vault Finals 12-9 Charlotte Hodge St. Pius X
Shot Put Finals 38-8 Jae'l Dunn Stockbridge High School
Shot Put Finals 39-0 Zemaya Carson Warner Robins
Triple Jump Finals 36-0 Zaili Gantt Clarke Central
Triple Jump Finals 36-3.5 Amaris Ridgeway Jones County High School
Triple Jump Finals 36-10.75 Ronasche Fluker Ware County High School
HS Boys Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 21.70 Zion Ragins Jones County High School
200 Meter Dash Finals 21.80 Tauheed Ferguson Apalachee
300 Meter Hurdles Finals 39.45 Jai Shon Coran Wayne County
400 Meter Dash Finals 48.52 Erin Blount Jones County High School
400 Meter Dash Finals 48.78 Michael Simmons Eastside
400 Meter Dash Finals 49.16 Khalid Cramer Dutchtown High School
400 Meter Dash Finals 49.21 Justin Hodges Clarke Central
400 Meter Dash Finals 49.25 Sean Armour Clarke Central
4x100 Meter Relay Finals 42.18 Relay Team Eagle's Landing High School
4x100 Meter Relay Finals 42.18 Relay Team Dutchtown High School
4x100 Meter Relay Finals 42.25 Relay Team Southwest Dekalb
4x400 Meter Relay Finals 3:22.31 Relay Team Clarke Central
4x400 Meter Relay Finals 3:22.44 Relay Team Eagle's Landing High School
800 Meter Run Finals 1:56.02 Tyler Hood Chamblee
800 Meter Run Finals 1:56.18 Thaddee Barge Clarkston
Discus Finals 152-4 Christian Dixon Dutchtown High School
Discus Finals 153-0 Vic Burley Warner Robins
Discus Finals 157-8 Chase Ransom Loganville HS
Discus Finals 161-6 Stephen Campana Chamblee
Discus Finals 178-2 Camden Williams Wayne County
Long Jump Finals 22-6.75 Justin Hodges Clarke Central
Shot Put Finals 52-8.5 Henry Kofowo Stone Mountain HS
Shot Put Finals 53-4 Chase Ransom Loganville HS