Parkview Invitational 2021

Lilburn, GA

Athlete Entries


HS Boys 100 Meter Dash 36 entries

Athlete Seed Team
Patterson, Jaylen Locust Grove High School
Morrison, Stephen Grady
Johnson, Miles Locust Grove High School
Halsey, Jayden North Oconee
Minor, Chancellor Drew Charter Senior Academy
Robbins, Kenneth (Corvette) Parkview High School
Bradham, Luke Dunwoody
Stallworth, Jeremiah Grady
Johnson, Andrew Locust Grove High School
Selles, Miles Drew Charter Senior Academy
Eckert, Thomas North Oconee
Hayes, Daniel Drew Charter Senior Academy
Roberts, Isaiah Monroe Area High School
Tate, Alexander 10.86 Dunwoody
Christian, Leon 10.89 Parkview High School
Cross, Chance 11.18 North Oconee
Brown, Prince 11.19 Banneker
Murray, Carl 11.20 Grady
Hamrick, Ronnie 11.21 Parkview High School
Jackson, Muhammad 11.23 Parkview High School
Williams, Jamill 11.28 Banneker
Alexander, Zion 11.37 Norcross High School
Lewis, Michael 11.45 Parkview High School
Baker, Gregory 11.45 Parkview High School
Mitchell III, William 11.47 Parkview High School
Mckinney, Donte 11.52 Norcross High School
Beacham, Jasiah 11.62 Norcross High School
Bell, Treshaun 11.67 Meadowcreek HS
Walls, Bryan 11.9 Monroe Area High School
Durham, Ca' vaughn 11.90h Monroe Area High School
Jones, Jeterrous 11.92 Banneker
Jovanovich, Alexander 11.96 Chamblee
Gomez, Sergio 12.12 Meadowcreek HS
Severino, Erick 12.27 Meadowcreek HS
Watts, Terrance 12.80 Chamblee
Bateman, Zane 13.89 Dunwoody
Back to Top

HS Boys 110 Meter Hurdles 6 entries

Athlete Seed Team
Bah, Sulaiman Parkview High School
Fick, Jordan 15.50 North Oconee
Williams, Ladon 18.02 Dunwoody
Knight, Keonte 18.46 Parkview High School
Paris, Donovan 19.08 Parkview High School
Lindsey, Seth 20.15 Parkview High School
Back to Top

HS Boys 1600 Meter Run 28 entries

Athlete Seed Team
Mendonca, Michael Dunwoody
Germscheid, Russell Chamblee
Greene, Jonathan 4:25.48 Evans High School
Schroeder, Everett 4:32.00 Grady
Robles, Martin 4:39.76 Parkview High School
Hall, Caden 4:41.76 Parkview High School
Causey, Jayden 4:43.40 Drew Charter Senior Academy
Tekle, Heyabel 4:47.88 Parkview High School
Townsend, Daniel 4:49.79 Locust Grove High School
Spangler, Zach 4:50.00h Grady
Isaacson, Fisher 4:50.30 Chamblee
Juarez, Delfino 4:54.39 Norcross High School
Cox, Tucker 4:59.00 North Oconee
Mares, Gabe 5:00.00h Parkview High School
Graves, Glenn 5:01.99 Evans High School
Pringle, Jack 5:08.01 Locust Grove High School
lazo, Angel 5:08.80 Meadowcreek HS
Pearson, Jake 5:15.00h Locust Grove High School
Murueta, Irving 5:15.59 Norcross High School
Honeycutt, Matthew 5:15.65 North Oconee
Millwood, Peyton 5:16.71 Evans High School
Bennett, Jesse 5:17.00h Monroe Area High School
Skurpski, Quinn 5:22.72 Norcross High School
Sutin, Julian 5:24.53 Dunwoody
Dolin, Joshua 5:30.00h Monroe Area High School
Arnold, Jake 5:32.48 North Oconee
Parkes, Wade 5:35.79 Dunwoody
Malone, Cooper 5:43.15 Chamblee
Back to Top

HS Boys 200 Meter Dash 33 entries

Athlete Seed Team
Hoffler, Brayshon Chamblee
Standard, Tyson Dunwoody
Blackman, Xzavian Grady
Johnson, Andrew Locust Grove High School
Robbins, Kenneth (Corvette) Parkview High School
Patterson, Jaylen Locust Grove High School
Morrison, Stephen Grady
Johnson, Miles Locust Grove High School
Tate, Alexander 21.93 Dunwoody
Christian, Leon 21.99 Parkview High School
Fick, Jordan 22.44 North Oconee
Murray, Carl 22.80 Grady
Mitchell III, William 22.91 Parkview High School
Cross, Chance 23.17 North Oconee
Baker, Gregory 23.22 Parkview High School
Jackson, Muhammad 23.22 Parkview High School
Williams, Jamill 23.26 Banneker
Alexander, Zion 23.44 Norcross High School
White, Eric 23.56 Drew Charter Senior Academy
Mckinney, Donte 23.61 Norcross High School
Bell, Treshaun 23.73 Meadowcreek HS
Porter, Michael 23.86 Norcross High School
Brown, Prince 23.89 Banneker
Warrington, Eli 23.93 North Oconee
Harris, Zachary 24.00 Drew Charter Senior Academy
Jones, Jeterrous 24.53 Banneker
Shaw, Jeramiah 24.67 Meadowcreek HS
Severino, Erick 24.74 Meadowcreek HS
Hammond, Zillion 24.80h Monroe Area High School
McNair, Robert 24.87 Chamblee
Stryker, Calieu 25.9 Monroe Area High School
Eisenmesser, Jacob 26.62 Dunwoody
Moore, Caleb 27.50 Chamblee
Back to Top

HS Boys 300 Meter Hurdles 14 entries

Athlete Seed Team
Bragg, Sam North Oconee
Wichman, Jack Dunwoody
Blouin, Paul Locust Grove High School
Jovanovich, Alexander Chamblee
Hamilton, Fredrick 39.00 Grady
Williams, Ladon 45.05 Dunwoody
Lindsey, Seth 46.63 Parkview High School
Mohammed, Faisal 46.94 Parkview High School
Knight, Keonte 47.00 Parkview High School
Bateman, Zane 48.73 Dunwoody
Kim, Paul 50.00 Parkview High School
Malone, Cooper 50.92 Chamblee
Byrd, Ja'Tavious 54.50h Monroe Area High School
Martin, Jackson 56.51 North Oconee
Back to Top

HS Boys 3200 Meter Run 21 entries

Athlete Seed Team
Sandoval , Alexis Meadowcreek HS
Westrick, Mark Dunwoody
Januzelli, Elliott 10:05.97 Norcross High School
Holcomb, Jack 10:30.40 Parkview High School
Elder, William 10:34.62 Chamblee
Juarez, Delfino 10:36.72 Norcross High School
Millwood, Peyton 10:37.31 Evans High School
Coates, Matthew 10:41.69 Chamblee
Townsend, Daniel 10:42.24 Locust Grove High School
Curtis, Caiden 10:47.83 Evans High School
Turner, Xavier 11:00.56 Parkview High School
Pearson, Jake 11:12.00 Locust Grove High School
Sutin, Julian 11:14.71 Dunwoody
Duong, Khoi 11:38.81 Meadowcreek HS
Kajder, Matthew 11:39.10 North Oconee
Dolin, Joshua 11:50.00 Monroe Area High School
Smith, Ronan 12:01.18 Norcross High School
Arnold, Jake 12:16.56 North Oconee
Greene, Jonathan 9:37.27 Evans High School
Todd, Andrew 9:50.72 Parkview High School
Hall, Caden 9:55.46 Parkview High School
Back to Top

HS Boys 400 Meter Dash 31 entries

Athlete Seed Team
Meraz-Fuentes, Pedro Meadowcreek HS
Eckert, Thomas North Oconee
Correa Aladino, Isaac Meadowcreek HS
Moore, Garrett 1:00.49 Chamblee
Omoigui, Etinosa 1:00.97 Norcross High School
Patterson, Jaylen 1:01.37 Locust Grove High School
Hamilton, Fredrick 50.00 Grady
Pullum Jr, Eric 50.20 Parkview High School
Harris, Zachary 51.95 Drew Charter Senior Academy
Carr, Khalil 52.00 Parkview High School
White, Eric 52.69 Drew Charter Senior Academy
Pearson, Max 53.09 North Oconee
Raffield, Kenneth 53.20h Monroe Area High School
Standard, Tyson 53.21 Dunwoody
Cesar, Quincy 53.86 Meadowcreek HS
Olanda, Kesh 53.94 Banneker
O'Malley, Brendan 54.0 Parkview High School
Pringle, Jack 54.37 Locust Grove High School
Mamani, Aahil 54.5 Parkview High School
Keith III, James 54.56 Norcross High School
Lerch, J.D. 55.00 North Oconee
Moore, Josiah 55.65 Banneker
Griffin, Carson 56.00 Evans High School
Burnworth, Ryan 56.00h Monroe Area High School
Cripps, Sawyer 56.01 Evans High School
Oselette, Nicholas 56.05 Chamblee
Knuwsky, Joel 57.00 Evans High School
Keenum, Mason 57.00h Monroe Area High School
Scarano, Aidan 57.74 Grady
Blouin, Paul 57.89 Locust Grove High School
Hayes, Jabari 59.58 Norcross High School
Back to Top

HS Boys 4x100 Meter Relay 15 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Meadowcreek HS
Relay Team B Drew Charter Senior Academy
Relay Team B Monroe Area High School
Relay Team A Drew Charter Senior Academy
Relay Team B Meadowcreek HS
Relay Team B Norcross High School
Relay Team A 42.70 Parkview High School
Relay Team A 42.90 Grady
Relay Team B 43.50 Parkview High School
Relay Team A 43.91 Norcross High School
Relay Team A 44.36 Banneker
Relay Team A 46.00h Monroe Area High School
Relay Team B 46.70 Banneker
Relay Team A 47.35 Chamblee
Relay Team A 47.54 Dunwoody
Back to Top

HS Boys 4x400 Meter Relay 14 entries

Athlete Seed Team
Relay Team B Banneker
Relay Team A Meadowcreek HS
Relay Team B Drew Charter Senior Academy
Relay Team B Monroe Area High School
Relay Team A Norcross High School
Relay Team A Banneker
Relay Team A Drew Charter Senior Academy
Relay Team A Monroe Area High School
Relay Team A 3:30.00h Grady
Relay Team A 3:32 Parkview High School
Relay Team A 3:35.00h North Oconee
Relay Team B 3:36 Parkview High School
Relay Team A 3:45.25 Chamblee
Relay Team A 4:03.16 Dunwoody
Back to Top

HS Boys 4x800 Meter Relay 9 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Evans High School
Relay Team B Evans High School
Relay Team A Norcross High School
Relay Team A 8:39.50 Parkview High School
Relay Team A 8:40.00h North Oconee
Relay Team A 8:42.54 Chamblee
Relay Team B 9:00.00h North Oconee
Relay Team A 9:20.00h Monroe Area High School
Relay Team B 9:50.00h Parkview High School
Back to Top

HS Boys 800 Meter Run 29 entries

Athlete Seed Team
Meraz-Fuentes, Pedro Meadowcreek HS
Coates, Matthew Chamblee
Correa Aladino, Isaac Meadowcreek HS
Hixon, Addison Dunwoody
Smith, Ronan Norcross High School
Hood, Tyler 2:04.44 Chamblee
Schroeder, Everett 2:05.00 Grady
Valenti, Antonio 2:08.00h Parkview High School
Sexton, Jackson 2:09.00 Grady
Garcia, David 2:12.00h Parkview High School
Griffin, Carson 2:14 Evans High School
Curtis, Caiden 2:15.97 Evans High School
Murueta, Irving 2:16.18 Norcross High School
Hancock, Bo 2:16.45 North Oconee
Townsend, Daniel 2:17.85 Locust Grove High School
Bennett, Jesse 2:18.00h Monroe Area High School
Figgins, Brayden 2:19.00h Evans High School
Duncan, David 2:20 North Oconee
Burnworth, Ryan 2:20.00h Monroe Area High School
Parkes, Wade 2:20.64 Dunwoody
Keenum, Mason 2:21.00h Monroe Area High School
Cameron, Brent 2:25.99 Norcross High School
Lopez-Aquino, Angel 2:26.93 Parkview High School
Messori, Nicolo 2:27.12 North Oconee
Tekle, Heyabel 2:27.38 Parkview High School
Minor, Chancellor 2:32.04 Drew Charter Senior Academy
Selles, Miles 2:32.76 Drew Charter Senior Academy
Hayes, Daniel 2:32.85 Drew Charter Senior Academy
Olanda, Kesh 2:55.33 Banneker
Back to Top

HS Boys Discus Throw 20 entries

Athlete Seed Team
Campana, Stephen 167-8 Chamblee
Brown, Cody 166-1 Parkview High School
Little, Amari 135-0 Grady
Escandon, Cirilo 115-10 Meadowcreek HS
Bostdorff, Jake 110-2 North Oconee
Lomax, Nasir 110-0 Grady
Calloway, Dontae 104-8 North Oconee
Cajas, Christian 97-10 Meadowcreek HS
Sarpong , Kofi 87-0 Meadowcreek HS
Golsby, Cash 77-6 Dunwoody
Floyd, Elijah 71-10 Monroe Area High School
Bradham, Luke 69-8 Dunwoody
McKnight, Shakwan 68-10 Norcross High School
Gordon, Tylen 67-3 Parkview High School
Tate, Carrington 61-2 Dunwoody
Scalese, Luke 42-3 Norcross High School
Howard, Timothy Drew Charter Senior Academy
Goodloe, Zion Norcross High School
Smith, Quanari Grady
Hamilton, Caleb Parkview High School
Back to Top

HS Boys High Jump 11 entries

Athlete Seed Team
Fleetwood, Bryce 6-4 Parkview High School
Cross, Chance 6-2 North Oconee
Scott, Joseph 5-8 Grady
Jones, Jeterrous 5-6 Banneker
Rogow, Alon 5-4 Dunwoody
Knight, Keonte 5-4 Parkview High School
Oselette, Nicholas Chamblee
Hayes, Jabari Norcross High School
Blouin, Paul Locust Grove High School
Francis, Elijah Grady
Brown, Jared Parkview High School
Back to Top

HS Boys Long Jump 21 entries

Athlete Seed Team
Carr, Khalil 19-7 Parkview High School
Jackson, Muhammad 19-6 Parkview High School
Watts, Terrance 18-8.5 Chamblee
Williams, Koby 18-4.25 Meadowcreek HS
Andrews, Javonte 18-1 Banneker
Bateman, Zane 18-0.25 Dunwoody
Hamrick, Ronnie 18-0 Parkview High School
Williams, Jamill 17-11 Banneker
Mohammed, Faisal 17-2 Parkview High School
James, King 16-5 Norcross High School
Boyce, Jacob 16-5 Banneker
Dyer, Aleksander 14-6 Chamblee
Hatcher, Amon Norcross High School
Manning-Walker, Demario Norcross High School
Blackman, Xzavian Grady
Johnson-Vega, Winston Grady
Francis, Elijah Grady
Hixon, Addison Dunwoody
Eisenmesser, Jacob Dunwoody
Halsey, Jayden North Oconee
Howard, Kingsley North Oconee
Back to Top

HS Boys Pole Vault 16 entries

Athlete Seed Team
Rogow, Alon 15-6.5 Dunwoody
Kopp, Harrison 13-4.75 Dunwoody
Arant, Jack 13-4.75 Dunwoody
Klimek, Jayson 12-0 Monroe Area High School
Frank, Ian 11-4.25 Norcross High School
Smith, Cason 11-1 Norcross High School
Chambers, Drew 11-0 North Oconee
Maruyama, Haven 11-0 Parkview High School
Scarano, Aidan 10-0 Grady
Harris, John 9-6 North Oconee
Strickling, Owen 9-0 North Oconee
Green, Harrison 8-8.75 Norcross High School
Omorogbe, Emmanuel 6-6 Parkview High School
Blackman, Xzavian Grady
Morrison, Stephen Grady
O'Malley, Brendan Parkview High School
Back to Top

HS Boys Shot Put 23 entries

Athlete Seed Team
Brown, Cody 49-5 Parkview High School
Campana, Stephen 48-5 Chamblee
Calloway, Dontae 44-0.5 North Oconee
Little, Amari 44-0 Grady
Lomax, Nasir 44-0 Grady
Day, Brian 43-10.5 Parkview High School
Escandon, Cirilo 39-3 Meadowcreek HS
Tillman, Kwesi 37-10.5 Parkview High School
Patterson, Julien 37-8 Meadowcreek HS
Tate, Carrington 37-7.5 Dunwoody
Sarpong , Kofi 36-7 Meadowcreek HS
Jones, Terrion 35-9 Banneker
McNair, Robert 34-6 Chamblee
McKnight, Shakwan 33-10 Norcross High School
Golsby, Cash 33-9.5 Dunwoody
DeVaughn, Isaiah 30-7 Banneker
Bostdorff, Jake 30-1.5 North Oconee
Floyd, Elijah 27-9 Monroe Area High School
Bradham, Luke 25-4.5 Dunwoody
Scalese, Luke 19-9.25 Norcross High School
Williams, Camron 17-5 Grady
Goodloe, Zion Norcross High School
Stanley, Boaz North Oconee
Back to Top

HS Boys Triple Jump 10 entries

Athlete Seed Team
Baker, Gregory 39-3.5 Parkview High School
Christian, Leon 36-11 Parkview High School
Carr, Khalil 33-11 Parkview High School
Green, Anthony Meadowcreek HS
Pearson, Jake Locust Grove High School
Blackman, Xzavian Grady
Johnson-Vega, Winston Grady
Francis, Elijah Grady
Eisenmesser, Jacob Dunwoody
Mohammed, Faisal Parkview High School
Back to Top

HS Girls 100 Meter Dash 32 entries

Athlete Seed Team
Walker, Iva Dunwoody
Harris, Susie Parkview High School
Stanley, Caitlin Grady
Rollins, Nyla Drew Charter Senior Academy
Threadcraft, Niyanna Locust Grove High School
Lee, Sofia North Oconee
McLoughlin, Mary Dunwoody
Easley, Emilee Parkview High School
McLeod-Jones, Tabitha Chamblee
Cason, Destinee Drew Charter Senior Academy
Blouin, Taya Locust Grove High School
Riddle, Reese North Oconee
Parker, Jordyn 12.23 Chamblee
Daniels, Zanya 12.58 Banneker
Boone, Eryn 12.62 Grady
Hinton, Tahjee' 12.85 Grady
Haynie, Mi'aire 12.95 Meadowcreek HS
Lee, Neriah 13.21 Parkview High School
Gordon, Erischia 13.39 Banneker
Upshaw, Ajiuna 13.50h Monroe Area High School
Branch, Caroline 13.65 North Oconee
Ray, Addison 13.70h Monroe Area High School
Reid, Makayla 13.75 Banneker
Green, Charelle 13.81 Drew Charter Senior Academy
Pepple, Abigail 13.93 Parkview High School
Logan, Kennedy 14.13 Parkview High School
Green, Jada 14.30 Norcross High School
Oladimeji, Ayomide 14.37 Meadowcreek HS
Foster, Hayley 15.00h Norcross High School
Howe, Kedzie 15.00h Norcross High School
Vernon, Jada 15.12 Meadowcreek HS
Kuhn, Charlotte 15.82 Dunwoody
Back to Top

HS Girls 100 Meter Hurdles 15 entries

Athlete Seed Team
Bryman, Hannah Dunwoody
Weterrings, Bren Dunwoody
Davis, Ivory 15.16 Banneker
Raggs, Ariel 16.42 Chamblee
Moore, Carson 16.60 Parkview High School
Richardson, Ameah 17.09 Grady
Mitchell, Sydney 18.08 Parkview High School
Williams, Tuashawn 18.56 Drew Charter Senior Academy
Rapping, Aaliyah 19.18 Grady
Hood, Shaliyah 19.30 North Oconee
Ballard, Ka'Zariyah 19.38 North Oconee
Campbell, Jakayla 19.96 Banneker
Porter, Sydney 20.43 Parkview High School
Colbert, Jacelyn 20.67 North Oconee
Sailor, Jenna 22.07 Dunwoody
Back to Top

HS Girls 1600 Meter Run 24 entries

Athlete Seed Team
Freeman, Autumn Locust Grove High School
Rojas, Simone 5:16.40 Evans High School
Kennedy, Madison 5:24.70 Evans High School
Caldwell, Ava 5:30.00h North Oconee
Shelton, Claire 5:34.00 Dunwoody
Marlowe, Jamie 5:39.00h Grady
Chen, Jaimie 5:40 Parkview High School
Bledsoe, Liv 5:40 North Oconee
Weinrobe, Emilia 5:40.00h Grady
Debebe, Abi 5:40.25 Parkview High School
Opsahl, Maggie 5:45.23 Grady
Bacon, Kate 5:47.12 Dunwoody
Garcia, Zoe 5:48.76 Chamblee
Tabron, Olivia 5:50.49 Chamblee
Gatti, Claudia 5:54.08 Norcross High School
Andrews, Kyra 5:54.08 Norcross High School
Tinker, Lilly 5:59.83 Parkview High School
Parker, Emma 6:00.27 Dunwoody
Marlowe, Hannah 6:17.94 North Oconee
Greene, Jordan 6:21.18 Locust Grove High School
Paulson, Kayla 6:25.32 Parkview High School
Gordon, Mae Lea 6:32.53 Norcross High School
Bennett, Caylie 6:48.00h Monroe Area High School
Ditty, Olivia 7:21.99 Locust Grove High School
Back to Top

HS Girls 200 Meter Dash 31 entries

Athlete Seed Team
McLeod-Jones, Samantha Chamblee
Williams, Tuashawn Drew Charter Senior Academy
Daniel, Kassidy North Oconee
Lee, Sofia North Oconee
Walker, Iva Dunwoody
Logan, Kennedy Parkview High School
Harris, Susie Parkview High School
Roberts, Jakaylah Drew Charter Senior Academy
Bates, Kenedi 25.06 Chamblee
Parker, Jordyn 25.09 Chamblee
Daniels, Zanya 25.57 Banneker
Gardner, Madison 25.74 Banneker
Haynie, Mi'aire 26.47 Meadowcreek HS
Boone, Eryn 26.58 Grady
Lee, Neriah 27.18 Parkview High School
Hinton, Tahjee' 27.28 Grady
Snow, Ashton 27.87 Norcross High School
Underwood, Kolby Ann 27.87 North Oconee
Williams, Lai-Loni 27.89 Parkview High School
Jordan, Trinity 28.18 Banneker
Edwards, Taylor 28.52 Grady
Cook, Kameron 28.92 Drew Charter Senior Academy
Kelley, Ailayia 29.20h Monroe Area High School
Pepple, Abigail 29.47 Parkview High School
Russell, Tryniti 30.23 Norcross High School
Oladimeji, Ayomide 30.93 Meadowcreek HS
Upshaw, Adaisha 31.00h Monroe Area High School
Jay, Rachel 31.56 Dunwoody
Loembet, Glorie 31.78 Meadowcreek HS
Jones, Madison 32.83 Norcross High School
Popa, Anna 36.35 Dunwoody
Back to Top

HS Girls 300 Meter Hurdles 17 entries

Athlete Seed Team
Colbert, Jacelyn North Oconee
Sailor, Jenna Dunwoody
Porter, Sydney 1:01.63 Parkview High School
Dargon, Naomie 1:03.30 Parkview High School
Raggs, Ariel 45.87 Chamblee
Davis, Ivory 48.17 Banneker
Richardson, Ameah 48.55 Grady
Hill, Samara 50.60h Monroe Area High School
Harris, Lydia 51.00 Parkview High School
Rapping, Aaliyah 52.90 Grady
Whitehurst, Mia 54.24 Dunwoody
Grant, Jade 54.55 Banneker
Hood, Shaliyah 54.80 North Oconee
Patrick, Kinsey 56.50 North Oconee
Campbell, Jakayla 58.12 Banneker
Cook, Kameron 58.34 Drew Charter Senior Academy
Bell, Olivia 58.37 Chamblee
Back to Top

HS Girls 3200 Meter Run 20 entries

Athlete Seed Team
Fullen, Ansley Evans High School
Joseph, Makalia Meadowcreek HS
Rojas, Simone 11:39.74 Evans High School
Kennedy, Madison 11:43.47 Evans High School
Shelton, Claire 11:57.00 Dunwoody
Duncan, Caroline 11:59.42 North Oconee
Ellis, Ariel 12:08.14 Chamblee
Primm, Haley 12:18.18 Parkview High School
Marlowe, Hannah 12:30.00 North Oconee
Yerbabuena, Ana 12:30.44 Norcross High School
Chan, Zoe 12:31.31 Grady
Andrews, Kyra 12:49.15 Norcross High School
Parker, Emma 13:06.02 Dunwoody
Gaynor, Leah 13:49.36 Parkview High School
Greene, Jordan 14:27.92 Locust Grove High School
Reddy, Shrita 14:38.74 Chamblee
Diaz, Sandra 14:42.24 Meadowcreek HS
Gartin, Katie 15:57.25 Norcross High School
Ditty, Olivia 16:21.83 Locust Grove High School
Hanlon, Maida 16:44.76 Grady
Back to Top

HS Girls 400 Meter Dash 27 entries

Athlete Seed Team
Lovell, Emma Dunwoody
Freeman, Autumn Locust Grove High School
Palmer, Franki Grady
Porter, Sydney Parkview High School
Riddle, Reese North Oconee
Tariq, Anber Meadowcreek HS
Threadcraft, Niyanna Locust Grove High School
Bashir, Alajah Grady
Israel, Melat Parkview High School
Haynes, Sidni Drew Charter Senior Academy
Smith, Emily 1:02.00h North Oconee
Bates, Kenedi 1:02.80 Chamblee
Jackson, Kaylin 1:02.88 Banneker
Williams, Lai-Loni 1:03.47 Parkview High School
Harris, Lydia 1:03.5 Parkview High School
Edwards, Taylor 1:03.98 Grady
Annan, Naa Adua 1:07.61 Chamblee
Cook, Kameron 1:08.68 Drew Charter Senior Academy
Dattilio, Isabella 1:08.82 North Oconee
Hill, Samara 1:09.20h Monroe Area High School
Russell, Tryniti 1:09.70 Norcross High School
Mensah, Elisha 1:10.64 Chamblee
Bryant, Taylor 1:10.73 Banneker
Perkins, Addalyn 1:11.50h Monroe Area High School
Page-Dodoo, Arianna 1:15.42 Norcross High School
Jones, Nadia 1:18.00h Norcross High School
Gardner, Madison 57.63 Banneker
Back to Top

HS Girls 4x100 Meter Relay 10 entries

Athlete Seed Team
Relay Team B Grady
Relay Team A Drew Charter Senior Academy
Relay Team A Norcross High School
Relay Team A 1:00.46 Dunwoody
Relay Team A 48.55 Grady
Relay Team A 49.29 Banneker
Relay Team A 52.5 Parkview High School
Relay Team A 53.00h Monroe Area High School
Relay Team B 53.5 Parkview High School
Relay Team B 55.29 Banneker
Back to Top

HS Girls 4x400 Meter Relay 11 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Norcross High School
Relay Team B Grady
Relay Team A 4:05.06 Banneker
Relay Team A 4:15.00h Grady
Relay Team B 4:15.06 Banneker
Relay Team A 4:30 Parkview High School
Relay Team A 4:31.83 Chamblee
Relay Team A 4:35.00h North Oconee
Relay Team A 4:46.26 Dunwoody
Relay Team A 5:00.00h Monroe Area High School
Relay Team B 5:10.30 Parkview High School
Back to Top

HS Girls 4x800 Meter Relay 9 entries

Athlete Seed Team
Relay Team A Grady
Relay Team B Grady
Relay Team A Norcross High School
Relay Team A 10:48.41 Dunwoody
Relay Team A 10:57.15 Chamblee
Relay Team B 11:00.00 North Oconee
Relay Team A 11:00.00 North Oconee
Relay Team A 11:16.93 Parkview High School
Relay Team B 11:45.00 Parkview High School
Back to Top

HS Girls 800 Meter Run 30 entries

Athlete Seed Team
Hatcher, Morgan Banneker
Tariq, Anber Meadowcreek HS
Haynes, Sidni Drew Charter Senior Academy
Fullen, Ansley Evans High School
Mason, Mackenzie Locust Grove High School
Bacon, Olivia Dunwoody
Rojas, Simone 2:27.59 Evans High School
Hall, Abby 2:27.68 Parkview High School
Morse, Kelsey 2:29.12 North Oconee
Kennedy, Madison 2:30.04 Evans High School
Opsahl, Maggie 2:31.34 Grady
Chen, Jaimie 2:32.75 Parkview High School
Ely, Keira 2:34.2 Grady
Spears, Ellie 2:38.31 Grady
Jackson, Kaylin 2:39.74 Banneker
Neumann, Lucy 2:41.04 Dunwoody
Garcia, Zoe 2:41.50 Chamblee
Reddy, Shrita 2:41.93 Chamblee
Fann, Elizabeth 2:42 Parkview High School
Tabron, Olivia 2:42.65 Chamblee
Hetsko, Faith 2:46.84 North Oconee
Orman, Georgia 2:46.84 North Oconee
Lorden, Ahna 2:49.12 Dunwoody
Greene, Jordan 2:52.02 Locust Grove High School
Bennett, Caylie 2:54.00h Monroe Area High School
Gatti, Claudia 3:00.0 Norcross High School
Duffield, Genevieve 3:08.35 Parkview High School
Yerbabuena, Ana 3:14.0 Norcross High School
Gordon, Mae Lea 3:14.58 Norcross High School
Ditty, Olivia 3:24.07 Locust Grove High School
Back to Top

HS Girls Discus Throw 12 entries

Athlete Seed Team
Profit, Janae 157-9 Dunwoody
Brown, Faith 74-4.5 Chamblee
Zeigler, Milan 68-9 Grady
Stallworth, Lauryn 65-0 Chamblee
Gresham, Coriana 61-7 Chamblee
Butts, Mary Scott 59-11 North Oconee
Anderson, Melanie 59-9 Grady
Wilson, Kiyah 57-6.5 Grady
Popa, Anna Dunwoody
Blouin, Taya Locust Grove High School
Jay, Rachel Dunwoody
Curtis, Taylor Parkview High School
Back to Top

HS Girls High Jump 10 entries

Athlete Seed Team
Phillips, Maddie 4-10 North Oconee
Tessler, Emma 4-10 Dunwoody
Hood, Shaliyah 4-10 North Oconee
Moore, Carson 4-10 Parkview High School
Jones, Madison 4-2 Norcross High School
Bryman, Hannah 4-0 Dunwoody
Russell, Tryniti Norcross High School
Partridge, Naiomi Grady
Weterrings, Bren Dunwoody
Jones, Nadia Norcross High School
Back to Top

HS Girls Long Jump 17 entries

Athlete Seed Team
Boone, Eryn 17-9.25 Grady
Branch, Caroline 16-4 North Oconee
Lee, Neriah 16-2 Parkview High School
Jordan, Trinity 14-10.75 Banneker
Ballard, Ka'Zariyah 14-10 North Oconee
Bryant, Taylor 14-6 Banneker
Harris, Se'dazia 13-4.5 Banneker
Loembet, Glorie 12-10.75 Meadowcreek HS
Carr, Kimora 12-6.5 Grady
Kuhn, Charlotte 11-10 Dunwoody
Jones, Madison 11-9.75 Norcross High School
Lovell, Emma 9-10 Dunwoody
Jones, Nadia Norcross High School
Daniel, Kassidy North Oconee
Sailor, Jenna Dunwoody
Mitchell, Sydney Parkview High School
Maxwell, Kyla Parkview High School
Back to Top

HS Girls Pole Vault 11 entries

Athlete Seed Team
Held, Rhiannon 12-5.5 North Oconee
Allan, Octavia 9-6 Norcross High School
Carr, Kimora 9-0 Grady
Silvestri, Clara 8-8 Chamblee
Smart, Sy-Ann 8-4 Parkview High School
Hart, Alanna 8-0 North Oconee
Lucy, Maggie 7-6 Parkview High School
Walker, Laura 7-0 North Oconee
McLoughlin, Mary 6-0 Dunwoody
Palmer, Franki Grady
Easley, Emilee Parkview High School
Back to Top

HS Girls Shot Put 15 entries

Athlete Seed Team
Profit, Janae 45-3 Dunwoody
Butts, Mary Scott 30-9.5 North Oconee
Pepple, Abigail 29-2.5 Parkview High School
Morton, Jordyn 29-0.5 Grady
Brown, Faith 28-6.5 Chamblee
Spaulding, Samaj 28-0.5 Grady
Gresham, Coriana 27-9.75 Chamblee
Stallworth, Lauryn 27-7.25 Chamblee
Calvin, Jamaya 21-9 Banneker
Jay, Rachel 21-0.5 Dunwoody
Williams, Azariah 19-4.5 Banneker
Popa, Anna 15-10 Dunwoody
Blouin, Taya Locust Grove High School
Morton, Ja'da Grady
Curtis, Taylor Parkview High School
Back to Top

HS Girls Triple Jump 9 entries

Athlete Seed Team
Moore, Carson 35-3 Parkview High School
Richardson, Ameah 34-1.5 Grady
Edwards, Taylor 33-2.5 Grady
Upshaw, Ajiuna 30-5 Monroe Area High School
Lovell, Emma 26-8 Dunwoody
Freeman, Autumn Locust Grove High School
Rapping, Aaliyah Grady
Kuhn, Charlotte Dunwoody
Sailor, Jenna Dunwoody
Back to Top