Region 4-AA (Girls and Boys)

Macon, Ga

Complete Results

Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
                                                HY-TEK's Meet Manager 4/28/2010
               Region 4-AA Girls & Boys - 4/24/2010 to 4/27/2010               
                          Thompson Stadium, Maco, Ga.                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Terrell, Anasterasia         Howard High              15.43Q  1 
  2 Forby, Quinetta              Monticello               18.69Q  2 
  3 Walker, Vickie               Central Maco             18.66Q  1 
  4 Rocker, Brianna              Putnam Count             19.77Q  2 
  5 Williams, Darresha           Southwest Ma             19.52q  1 
  6 Gray, Lekwaljalein           Southwest Ma             19.68q  1 
  7 Melton, Aja                  Henry County             19.98q  2 
  8 Mallard, Samyra              Northeast Ma             20.40q  2 
  9 Mason, Paula                 Northeast Ma             20.67   1 
 10 Appling, India               Monticello               21.66   2 
 
Event 1  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Terrell, Anasterasia         Howard High              15.28   10   
  2 Forby, Quinetta              Monticello               17.66    8   
  3 Walker, Vickie               Central Maco             17.89    6   
  4 Rocker, Brianna              Putnam Count             19.03    5   
  5 Gray, Lekwaljalein           Southwest Ma             19.07    4   
  6 Williams, Darresha           Southwest Ma             19.30    3   
  7 Melton, Aja                  Henry County             20.04    2   
  8 Mallard, Samyra              Northeast Ma             20.87    1   
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Peace, Devante               Henry County             16.82Q  2 
  2 Ruff, Dondre                 Greene Co.               16.93Q  1 
  3 Mullins, Toriano             Putnam Count             17.42Q  2 
  4 Carter, Clyde                Greene Co.               19.39Q  1 
  5 Johnson, Chris               Southwest Ma             18.49q  2 
  6 Bermudez, Juvenal            Monticello               19.06q  2 
  7 Forbes, Joshua               Henry County             19.91q  1 
  8 Thomas, Dontavious           Northeast Ma             20.34q  2 
 
Event 2  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peace, Devante               Henry County             16.10   10   
  2 Ruff, Dondre                 Greene Co.               16.11    8   
  3 Mullins, Toriano             Putnam Count             17.19    6   
  4 Johnson, Chris               Southwest Ma             18.13    5   
  5 Carter, Clyde                Greene Co.               18.34    4   
  6 Bermudez, Juvenal            Monticello               18.89    3   
  7 Forbes, Joshua               Henry County             19.47    2   
  8 Thomas, Dontavious           Northeast Ma             21.02    1   
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jenkins, Ti'arra             Howard High              13.06Q  2 
  2 Reeves, Adaire               Putnam Count             13.33Q  1 
  3 Lewis, Shanel                Monticello               13.14Q  2 
  4 McMcrea, Meleia              Northeast Ma             13.53Q  1 
  5 Rogers, Ky'laine             Henry County             13.25q  2 
  6 Bell, ShaQuana               Southwest Ma             13.60q  2 
  7 Billingslea, Tyra            Northeast Ma             13.76q  1 
  8 Robinson, Quanitria          Central Maco             13.98q  1 
  9 Lambert, Jamecia             Henry County             14.07   2 
 10 Jenkins, Terrica             Greene Co.               14.32   2 
 11 Lowe, Jada                   Putnam Count             14.52   1 
 12 Gresham, Teneque             Greene Co.               14.57   1 
 13 Tripp, Diamond               Monticello               14.92   1 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Reeves, Adaire               Putnam Count             13.06   10   
  2 Jenkins, Ti'arra             Howard High              13.17    8   
  3 Lewis, Shanel                Monticello               13.25    6   
  4 Rogers, Ky'laine             Henry County             13.31    5   
  5 McMcrea, Meleia              Northeast Ma             13.52    4   
  6 Billingslea, Tyra            Northeast Ma             13.59    3   
  7 Robinson, Quanitria          Central Maco             13.69    2   
  8 Bell, ShaQuana               Southwest Ma             13.84    1   
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Perfect            Northeast Ma             11.41Q  1 
  2 Reynolds, Ethan              Southwest Ma             11.46Q  2 
  3 Pleasant, Evarius            Northeast Ma             11.44Q  1 
  4 Hughes, Jacob                Southwest Ma             11.59Q  2 
  5 Jones, Darrell               Howard High              11.47q  1 
  6 Buckner, Carl                Putnam Count             11.50q  1 
  7 Jean-bart, Jonathon          Henry County             11.70q  2 
  8 Williams, Marquaze           Putnam Count             11.83q  2 
  9 Shelton, Ronald              Greene Co.               11.87   1 
 10 Wynn, Melvin                 Henry County             11.97   1 
 11 Bennett, Corey               Greene Co.               12.18   2 
 12 McCoy, Demetrus              Howard High              12.30   2 
 13 Annuzyck, Nick               Monticello               13.15   2 
 14 Bautista, Micheal            Monticello               15.19   1 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robinson, Perfect            Northeast Ma             11.09   10   
  2 Reynolds, Ethan              Southwest Ma             11.12    8   
  3 Hughes, Jacob                Southwest Ma             11.26    6   
  4 Pleasant, Evarius            Northeast Ma             11.45    5   
  5 Jean-bart, Jonathon          Henry County             11.50    4   
  6 Williams, Marquaze           Putnam Count             11.54    3   
  7 Jones, Darrell               Howard High              11.63    2   
  8 Buckner, Carl                Putnam Count             12.36    1   
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Terrell, Anasterasia         Howard High              27.10Q  2 
  2 Pettigrew, Artavia           Southwest Ma             27.22Q  1 
  3 Brown, Triniece              Henry County             27.40Q  2 
  4 Jenkins, Ti'arra             Howard High              27.65Q  1 
  5 Bell, ShaQuana               Southwest Ma             28.10q  2 
  6 Baynes, Yolandria            Putnam Count             28.30q  2 
  7 Smith, Ladeidra              Putnam Count             28.62q  1 
  8 Billingslea, Tyra            Northeast Ma             28.97q  1 
  9 Lambert, Jamecia             Henry County             29.78   1 
 10 Robinson, Quanitria          Central Maco             30.37   1 
 11 Moore, Ricshonda             Northeast Ma             30.55   2 
 12 Gresham, Teneque             Greene Co.               30.92   1 
 13 Jenkins, Terrica             Greene Co.               31.33   2 
 14 Tripp, Diamond               Monticello               31.43   2 
 15 Jefferies, Kadesha           Monticello               32.67   2 
 
Event 5  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pettigrew, Artavia           Southwest Ma             26.56   10   
  2 Terrell, Anasterasia         Howard High              27.10    8   
  3 Brown, Triniece              Henry County             27.18    6   
  4 Jenkins, Ti'arra             Howard High              27.60    5   
  5 Bell, ShaQuana               Southwest Ma             28.18    4   
  6 Smith, Ladeidra              Putnam Count             28.21    3   
  7 Baynes, Yolandria            Putnam Count             28.73    2   
  8 Billingslea, Tyra            Northeast Ma             28.76    1   
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Darnell               Henry County             23.17Q  1 
  2 Hughes, Jacob                Southwest Ma             23.53Q  2 
  3 Pleasant, Evarius            Northeast Ma             23.36Q  1 
  4 Jones, Darrell               Howard High              23.82Q  2 
  5 Buckner, Carl                Putnam Count             23.37q  1 
  6 Whisby, Curtis               Northeast Ma             23.67q  1 
  7 Nunnally, Shaun              Henry County             24.27q  2 
  8 Shelton, Donta               Greene Co.               24.30q  2 
  9 Palmer, Aarion               Howard High              24.31   1 
 10 Williams, Cornelius          Central Maco             24.41   2 
 11 Mcmullen, Dieon              Putnam Count             24.45   2 
 12 Reynolds, Ethan              Southwest Ma             24.48   2 
 13 Stewart, Remardo             Monticello               24.77   1 
 14 Miller, Jared                Greene Co.               25.07   1 
 
Event 6  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hughes, Jacob                Southwest Ma             22.73   10   
  2 Pleasant, Evarius            Northeast Ma             22.77    8   
  3 Brown, Darnell               Henry County             23.06    6   
  4 Whisby, Curtis               Northeast Ma             23.36    5   
  5 Jones, Darrell               Howard High              23.60    4   
  6 Shelton, Donta               Greene Co.               24.27    3   
  7 Nunnally, Shaun              Henry County             24.30    2   
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pettigrew, Artavia           Southwest Ma           1:00.45Q  1 
  2 Williams, Bhane              Southwest Ma           1:00.70Q  2 
  3 Brown, Triniece              Henry County           1:01.14Q  2 
  4 Anderson, Shadaha            Henry County           1:02.83Q  1 
  5 Smith, Chanice               Central Maco           1:04.45q  1 
  6 Randall, Ashley              Northeast Ma           1:05.46q  1 
  7 Thorpe, Taylor               Howard High            1:07.31q  2 
  8 Baynes, Yolandria            Putnam Count           1:09.39q  1 
  9 Johnson, Tierra              Howard High            1:09.61   2 
 10 Butts, Kayla                 Putnam Count           1:14.31   2 
 11 Jefferies, Kadesha           Monticello             1:16.04   2 
 12 Ruff, Kayla                  Greene Co.             1:26.76   2 
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brown, Triniece              Henry County           1:01.75   10   
  2 Anderson, Shadaha            Henry County           1:01.78    8   
  3 Williams, Bhane              Southwest Ma           1:02.75    6   
  4 Smith, Chanice               Central Maco           1:04.60    5   
  5 Thorpe, Taylor               Howard High            1:06.46    4   
  6 Pettigrew, Artavia           Southwest Ma           1:07.61    3   
  7 Baynes, Yolandria            Putnam Count           1:10.08    2   
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Darnell               Henry County             51.47Q  2 
  2 Mullins, Toriano             Putnam Count             52.72Q  1 
  3 Willis, Demarkis             Northeast Ma             51.71Q  2 
  4 Morgan, Brantavious          Southwest Ma             53.39Q  1 
  5 Williams, Juantreze          Northeast Ma             53.17q  2 
  6 Brezial, Brandon             Central Maco             54.73q  2 
  7 Nunnally, Shaun              Henry County             56.43q  1 
  8 Cole, Brandon                Putnam Count             56.46q  2 
  9 Enrique, Erik                Monticello               56.57   1 
 10 Lundy, Will                  Howard High              58.24   2 
 11 Moore, Earnest               Howard High              58.36   2 
 12 Moore, Ryan                  Central Maco             59.30   1 
 13 Warren, Trent                Southwest Ma             59.41   1 
 14 Shelton, Ronald              Greene Co.               59.68   2 
 15 Heath, Gregory               Greene Co.             1:01.98   1 
 16 Hall, Tyler                  Monticello             1:05.44   1 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brown, Darnell               Henry County             51.16   10   
  2 Willis, Demarkis             Northeast Ma             51.92    8   
  3 Brezial, Brandon             Central Maco             51.94    6   
  4 Williams, Juantreze          Northeast Ma             52.03    5   
  5 Morgan, Brantavious          Southwest Ma             53.65    4   
  6 Mullins, Toriano             Putnam Count             53.89    3   
  7 Nunnally, Shaun              Henry County             54.22    2   
  8 Cole, Brandon                Putnam Count             54.37    1   
 
Event 9  Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 West, Taneshia               Northeast Ma           2:38.74Q  2 
  2 McLeod, Juells               Henry County           2:45.64Q  1 
  3 Dean, Albertina              Northeast Ma           2:47.52Q  2 
  4 Appling, India               Monticello             2:55.90Q  1 
  5 Andrews, Kira                Putnam Count           2:57.04q  1 
  6 Alford, Ed'quita             Howard High            3:02.47q  1 
  7 Smith, Halley                Central Maco           3:06.58q  2 
  8 Askew, Jasmine               Southwest Ma           3:14.11q  1 
  9 Bautista, Marisol            Monticello             3:18.91   1 
 10 Sands, Precious              Putnam Count           3:28.94   2 
 11 Smith, Jasmine               Central Maco           3:53.03   1 
 
Event 9  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 West, Taneshia               Northeast Ma           2:34.82   10   
  2 Dean, Albertina              Northeast Ma           2:40.19    8   
  3 McLeod, Juells               Henry County           2:49.51    6   
  4 Alford, Ed'quita             Howard High            3:03.94    5   
  5 Askew, Jasmine               Southwest Ma           3:07.86    4   
  6 Smith, Halley                Central Maco           3:08.71    3   
  7 Appling, India               Monticello             3:09.86    2   
  8 Andrews, Kira                Putnam Count           3:13.69    1   
 
Event 10  Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Crawford, Jabrelle           Putnam Count           2:08.13Q  1 
  2 Bryant, Nick                 Henry County           2:12.53Q  2 
  3 Pimpton, Danovian            Henry County           2:13.26Q  1 
  4 Franklin, Josh               Monticello             2:14.74Q  2 
  5 Wright, Keyondre             Greene Co.             2:15.39q  1 
  6 King, Jerrod                 Northeast Ma           2:16.07q  1 
  7 Cook, Stephen                Howard High            2:16.33q  1 
  8 Jones, Greg                  Putnam Count           2:16.66q  2 
  9 Cleveland, Eric              Northeast Ma           2:20.08   2 
 10 Hunnicutt, Hutcheson         Howard High            2:20.90   2 
 11 Andrews, Gabriel             Greene Co.             2:23.95   1 
 12 Brown, Tre                   Central Maco           2:28.60   2 
 13 Andrews, Mario               Southwest Ma           2:29.57   2 
 14 Harvey, Shaq                 Southwest Ma           2:36.93   1 
 15 Harper, Brian                Monticello             2:48.30   2 
 16 Rogers, Demitrius            Central Maco           3:03.84   1 
 
Event 10  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Crawford, Jabrelle           Putnam Count           2:04.66   10   
  2 Bryant, Nick                 Henry County           2:07.28    8   
  3 King, Jerrod                 Northeast Ma           2:08.34    6   
  4 Pimpton, Danovian            Henry County           2:09.87    5   
  5 Jones, Greg                  Putnam Count           2:14.21    4   
  6 Franklin, Josh               Monticello             2:15.81    3   
  7 Cook, Stephen                Howard High            2:19.35    2   
  8 Wright, Keyondre             Greene Co.             2:26.35    1   
 
Event 11  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Crawford, Jabrelle           Putnam Count           4:48.10   10   
  2 King, Jerrod                 Northeast Ma           4:55.78    8   
  3 Cook, Stephen                Howard High            5:05.80    6   
  4 Cleveland, Eric              Northeast Ma           5:07.99    5   
  5 Ochoa, Charles               Henry County           5:11.89    4   
  6 Shaw, Danny                  Southwest Ma           5:12.16    3   
  7 Mines, Andrew                Howard High            5:19.64    2   
  8 Jones, Greg                  Putnam Count           5:36.70    1   
  9 Harvey, Shaq                 Southwest Ma           5:46.68  
 10 Talley, Joshua               Greene Co.             5:48.69  
 11 Matovu, Peter                Central Maco           5:55.36  
 -- Pimpton, Danovian            Henry County                DQ   stepped off track
 
Event 12  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Watkins, Astacia             Central Maco           5:42.96   10   
  2 McLeod, Juells               Henry County           5:50.43    8   
  3 Madison, Asia                Henry County           6:05.03    6   
  4 West, Taneshia               Northeast Ma           6:29.44    5   
  5 Matheny, Anna                Howard High            6:32.02    4   
  6 Curtis, Re'nya               Northeast Ma           7:04.63    3   
  7 Alford, Ed'quita             Howard High            7:07.08    2   
  8 Bautista, Marisol            Monticello             7:10.77    1   
  9 Appling, India               Monticello             7:30.13  
 10 Askew, Jasmine               Southwest Ma           7:53.52  
 
Event 13  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Watkins, Astacia             Central Maco          12:27.32   10   
  2 Madison, Asia                Henry County          13:44.40    8   
  3 Dean, Albertina              Northeast Ma          14:06.75    6   
  4 Matheny, Anna                Howard High           14:32.93    5   
  5 Bautista, Marisol            Monticello            16:32.32    4   
  6 Stapleton, Mahogany          Northeast Ma          17:59.55    3   
 
Event 14  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryant, Nick                 Henry County          11:07.41   10   
  2 Shaw, Danny                  Southwest Ma          11:08.65    8   
  3 Cook, Stephen                Howard High           11:33.83    6   
  4 Ochoa, Charles               Henry County          11:46.49    5   
  5 Ross, Dontrevium             Northeast Ma          11:49.51    4   
  6 Mines, Andrew                Howard High           11:53.31    3   
  7 Mullen, Brandon              Northeast Ma          13:07.73    2   
 
Event 15  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Southwest Macon  'A'                                  51.40Q  2 
     1) Bell, ShaQuana                  2) Williams, Bhane                
     3) Williams, Darresha              4) Pettigrew, Artavia             
  2 Putnam County HS  'A'                                 51.94Q  1 
     1) Smith, Ladeidra                 2) Baynes, Yolandria              
     3) Reeves, Adaire                  4) Martin, Tara                   
  3 Howard High School  'A'                               52.01Q  1 
     1) Thorpe, Taylor                  2) Terrell, Anasterasia           
     3) Johnson, Tierra                 4) Jenkins, Ti'arra               
  4 Henry County High School  'A'                         52.13Q  2 
     1) Brown, Triniece                 2) Rogers, Ky'laine               
     3) Anderson, Shadaha               4) Lambert, Jamecia               
  5 Central Macon  'A'                                    52.49q  2 
     1) Walker, Vickie                  2) Ewing, Curtisse                
     3) Smith, Chanice                  4) Robinson, Quanitria            
  6 Northeast Macon  'A'                                  52.50q  2 
     1) Billingslea, Tyra               2) Randall, Ashley                
     3) Mallard, Samyra                 4) McMcrea, Meleia                
  7 Henry County High School  'B'                         53.80q  1 
     1) Williams, Tierra                2) Shepherd, Alexcia              
     3) Bunch, Devan                    4) Coleman, Kiana                 
  8 Northeast Macon  'B'                                  54.67q  1 
     1) Moore, Ricshonda                2) Robertson, Ashleigh            
     3) Mason, Paula                    4) Love, Dominique                
  9 Monticello  'A'                                       55.70   1 
     1) Scoggins, Kristin               2) Jefferies, Kadesha             
     3) Lewis, Shanel                   4) Forby, Quinetta                
 10 Greene Co.  'A'                                       56.91   2 
     1) Gresham, Teneque                2) Edwards, Jacayla               
     3) Jones, Domonique                4) Jenkins, Terrica               
 
Event 15  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Southwest Macon  'A'                                  51.76   10   
     1) Bell, ShaQuana                  2) Williams, Bhane                
     3) Williams, Darresha              4) Pettigrew, Artavia             
  2 Putnam County HS  'A'                                 52.73    8   
     1) Smith, Ladeidra                 2) Baynes, Yolandria              
     3) Reeves, Adaire                  4) Martin, Tara                   
  3 Henry County High School  'A'                         53.16    6   
     1) Brown, Triniece                 2) Rogers, Ky'laine               
     3) Anderson, Shadaha               4) Lambert, Jamecia               
  4 Howard High School  'A'                               53.44    5   
     1) Thorpe, Taylor                  2) Terrell, Anasterasia           
     3) Johnson, Tierra                 4) Jenkins, Ti'arra               
  5 Central Macon  'A'                                    54.04    4   
     1) Walker, Vickie                  2) Ewing, Curtisse                
     3) Smith, Chanice                  4) Robinson, Quanitria            
  6 Henry County High School  'B'                         54.29    3   
     1) Williams, Tierra                2) Shepherd, Alexcia              
     3) Bunch, Devan                    4) Coleman, Kiana                 
  7 Northeast Macon  'B'                                  56.10    2   
     1) Moore, Ricshonda                2) Robertson, Ashleigh            
     3) Mason, Paula                    4) Love, Dominique                
 -- Northeast Macon  'A'                                     DQ  
     1) Billingslea, Tyra               2) Randall, Ashley                
     3) Mallard, Samyra                 4) McMcrea, Meleia                
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Northeast Macon  'A'                                  43.42Q  2 
     1) Robinson, Perfect               2) Pleasant, Evarius              
     3) Whisby, Curtis                  4) Willis, Demarkis               
  2 Putnam County HS  'A'                                 44.70Q  1 
     1) Mathis, Cedirc                  2) Crawford, Jabrelle             
     3) Waller, Marteze                 4) Buckner, Carl                  
  3 Southwest Macon  'A'                                  44.06Q  2 
     1) Reynolds, Ethan                 2) Morgan, Brantavious            
     3) Higgins, Trent                  4) Hughes, Jacob                  
  4 Northeast Macon  'B'                                  44.97Q  1 
     1) Wilder, Brian                   2) Williams, Juantreze            
     3) Dumas, Tommy                    4) Hand, Shannon                  
  5 Southwest Macon  'B'                                  44.73q  2 
     1) Johnson, Chris                  2) Kyles, Donnie                  
     3) Jones, Jewitt                   4) Burns, Khiry                   
  6 Henry County High School  'A'                         45.02q  1 
     1) Wynn, Melvin                    2) Nunnally, Shaun                
     3) Thomas, Ryan                    4) Jean-bart, Jonathon            
  7 Greene Co.  'A'                                       45.07q  1 
     1) Wright, Keyondre                2) Brown, Terrence                
     3) Blair, Ronald                   4) Andrews, Gabriel               
  8 Putnam County HS  'B'                                 45.64q  2 
     1) Williams, Marquaze              2) Mcmullen, Dieon                
     3) Mullins, Toriano                4) Solomon, Doug                  
  9 Howard High School  'A'                               45.82   2 
     1) Townes, Qadry                   2) Jones, Darrell                 
     3) Palmer, Aarion                  4) McCoy, Demetrus                
 10 Henry County High School  'B'                         46.87   2 
     1) Washington, Isiah               2) Newkirk, Sean                  
     3) Forbes, Joshua                  4) Thompson, Swaine               
 11 Central Macon  'A'                                    47.37   1 
     1) Welch, Jordan                   2) Phillips, Desmond              
     3) Sanders, Lonnie                 4) Williams, Cornelius            
 12 Central Macon  'B'                                    48.13   2 
     1) King, Oscar                     2) Wilson, Shyheen                
     3) Sanders, Mikey                  4) Lott, Kenneth                  
 13 Monticello  'A'                                       49.25   1 
     1) Bermudez, Juvenal               2) Enrique, Erik                  
     3) Annuzyck, Nick                  4) Stewart, Remardo               
 
Event 16  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Northeast Macon  'A'                                  43.51   10   
     1) Robinson, Perfect               2) Pleasant, Evarius              
     3) Whisby, Curtis                  4) Willis, Demarkis               
  2 Northeast Macon  'B'                                  44.03    8   
     1) Wilder, Brian                   2) Williams, Juantreze            
     3) Dumas, Tommy                    4) Hand, Shannon                  
  3 Southwest Macon  'A'                                  44.14    6   
     1) Reynolds, Ethan                 2) Morgan, Brantavious            
     3) Higgins, Trent                  4) Hughes, Jacob                  
  4 Putnam County HS  'A'                                 44.51    5   
     1) Mathis, Cedirc                  2) Crawford, Jabrelle             
     3) Waller, Marteze                 4) Buckner, Carl                  
  5 Greene Co.  'A'                                       45.10    4   
     1) Wright, Keyondre                2) Brown, Terrence                
     3) Blair, Ronald                   4) Andrews, Gabriel               
  6 Putnam County HS  'B'                                 45.39    3   
     1) Williams, Marquaze              2) Mcmullen, Dieon                
     3) Mullins, Toriano                4) Solomon, Doug                  
  7 Henry County High School  'A'                         45.42    2   
     1) Wynn, Melvin                    2) Nunnally, Shaun                
     3) Thomas, Ryan                    4) Jean-bart, Jonathon            
  8 Southwest Macon  'B'                                  45.44    1   
     1) Johnson, Chris                  2) Kyles, Donnie                  
     3) Jones, Jewitt                   4) Burns, Khiry                   
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Southwest Macon  'A'                                4:26.22Q  2 
     1) Gray, Lekwaljalein              2) Bell, ShaQuana                 
     3) Williams, Bhane                 4) Pettigrew, Artavia             
  2 Henry County High School  'A'                       4:29.18Q  1 
     1) Rogers, Ky'laine                2) Amis, Alexus                   
     3) Anderson, Shadaha               4) Brown, Triniece                
  3 Northeast Macon  'A'                                4:37.18Q  2 
     1) Dean, Albertina                 2) Billingslea, Tyra              
     3) Curtis, Re'nya                  4) West, Taneshia                 
  4 Northeast Macon  'B'                                4:53.47Q  1 
     1) Moore, Ricshonda                2) McMcrea, Meleia                
     3) Robertson, Ashleigh             4) Mason, Paula                   
  5 Central Macon  'A'                                  4:39.53q  2 
     1) Smith, Chanice                  2) Smith, Halley                  
     3) Ewing, Curtisse                 4) Watkins, Astacia               
  6 Howard High School  'A'                             4:43.17q  2 
     1) Thorpe, Taylor                  2) Jenkins, Ti'arra               
     3) Johnson, Tierra                 4) Terrell, Anasterasia           
  7 Henry County High School  'B'                       4:58.79q  1 
     1) Snipes, Vaniece                 2) Johnson, Ashley                
     3) Montgomery, Champaine           4) Bunch, Devan                   
  8 Putnam County HS  'A'                               5:22.85q  2 
     1) Andrews, Kira                   2) Baynes, Yolandria              
     3) Ziglor, Timesha                 4) Butts, Kayla                   
  9 Putnam County HS  'B'                               6:26.15   1 
     1) Farley, Kalesha                 2) Waller, Rashad                 
     3) Lowe, Jada                      4) Sands, Precious                
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Henry County High School  'A'                       4:10.99   10   
     1) Rogers, Ky'laine                2) Amis, Alexus                   
     3) Anderson, Shadaha               4) Brown, Triniece                
  2 Southwest Macon  'A'                                4:15.44    8   
     1) Gray, Lekwaljalein              2) Bell, ShaQuana                 
     3) Williams, Bhane                 4) Pettigrew, Artavia             
  3 Northeast Macon  'A'                                4:28.80    6   
     1) Dean, Albertina                 2) Billingslea, Tyra              
     3) Curtis, Re'nya                  4) West, Taneshia                 
  4 Howard High School  'A'                             4:35.63    5   
     1) Thorpe, Taylor                  2) Jenkins, Ti'arra               
     3) Johnson, Tierra                 4) Terrell, Anasterasia           
  5 Central Macon  'A'                                  4:42.05    4   
     1) Smith, Chanice                  2) Smith, Halley                  
     3) Ewing, Curtisse                 4) Watkins, Astacia               
  6 Northeast Macon  'B'                                4:44.61    3   
     1) Moore, Ricshonda                2) McMcrea, Meleia                
     3) Robertson, Ashleigh             4) Mason, Paula                   
  7 Henry County High School  'B'                       4:54.56    2   
     1) Snipes, Vaniece                 2) Johnson, Ashley                
     3) Montgomery, Champaine           4) Bunch, Devan                   
  8 Putnam County HS  'A'                               5:37.87    1   
     1) Andrews, Kira                   2) Baynes, Yolandria              
     3) Ziglor, Timesha                 4) Butts, Kayla                   
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Northeast Macon  'A'                                3:34.27Q  2 
     1) Wilder, Brian                   2) Williams, Juantreze            
     3) Whisby, Curtis                  4) Willis, Demarkis               
  2 Southwest Macon  'A'                                3:34.29Q  1 
     1) Higgins, Trent                  2) Kyles, Donnie                  
     3) Morgan, Brantavious             4) Hughes, Jacob                  
  3 Putnam County HS  'A'                               3:36.54Q  2 
     1) Mathis, Cedirc                  2) Mullins, Toriano               
     3) Crawford, Jabrelle              4) Jones, Greg                    
  4 Henry County High School  'A'                       3:36.99Q  1 
     1) Montgomery, Maleek              2) Nunnally, Shaun                
     3) Keller, Josh                    4) Brown, Darnell                 
  5 Northeast Macon  'B'                                3:37.20q  1 
     1) King, Jerrod                    2) Dumas, Tommy                   
     3) Woodford, Nigel                 4) Cleveland, Eric                
  6 Henry County High School  'B'                       3:51.68q  2 
     1) Pimpton, Danovian               2) Washington, Isiah              
     3) Newkirk, Sean                   4) Bryant, Nick                   
  7 Central Macon  'A'                                  3:53.58q  2 
     1) Brezial, Brandon                2) Brown, Tre                     
     3) Welch, Jordan                   4) Williams, Cornelius            
  8 Greene Co.  'A'                                     3:56.56q  1 
     1) Heath, Gregory                  2) Wright, Keyondre               
     3) Miller, Jared                   4) Shelton, Donta                 
  9 Southwest Macon  'B'                                3:59.59   2 
     1) Johnson, Chris                  2) Reynolds, Ethan                
     3) Burns, Khiry                    4) Andrews, Mario                 
 10 Howard High School  'A'                             3:59.83   2 
     1) Moore, Earnest                  2) Lundy, Will                    
     3) Howard, Rio                     4) Hunnicutt, Hutcheson           
 11 Greene Co.  'B'                                     4:04.84   1 
     1) Bennett, Corey                  2) Shelton, Ronald                
     3) Ruff, Dondre                    4) Blair, Ronald                  
 12 Putnam County HS  'B'                               4:06.97   1 
     1) Mcmullen, Dieon                 2) Solomon, Doug                  
     3) Crawford, Ryan                  4) Jackson, Cadrick               
 13 Monticello  'A'                                     4:09.77   1 
     1) Enrique, Erik                   2) Harper, Brian                  
     3) Franklin, Josh                  4) Hall, Tyler                    
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Putnam County HS  'A'                               3:26.01   10   
     1) Mathis, Cedirc                  2) Mullins, Toriano               
     3) Crawford, Jabrelle              4) Jones, Greg                    
  2 Southwest Macon  'A'                                3:27.67    8   
     1) Higgins, Trent                  2) Kyles, Donnie                  
     3) Morgan, Brantavious             4) Hughes, Jacob                  
  3 Northeast Macon  'A'                                3:28.52    6   
     1) Wilder, Brian                   2) Williams, Juantreze            
     3) Whisby, Curtis                  4) Willis, Demarkis               
  4 Henry County High School  'A'                       3:29.63    5   
     1) Montgomery, Maleek              2) Nunnally, Shaun                
     3) Keller, Josh                    4) Brown, Darnell                 
  5 Northeast Macon  'B'                                3:38.15    4   
     1) King, Jerrod                    2) Dumas, Tommy                   
     3) Woodford, Nigel                 4) Cleveland, Eric                
  6 Greene Co.  'A'                                     3:43.81    3   
     1) Heath, Gregory                  2) Wright, Keyondre               
     3) Miller, Jared                   4) Shelton, Donta                 
  7 Henry County High School  'B'                       3:46.72    2   
     1) Pimpton, Danovian               2) Washington, Isiah              
     3) Newkirk, Sean                   4) Bryant, Nick                   
  8 Central Macon  'A'                                  3:47.37    1   
     1) Brezial, Brandon                2) Brown, Tre                     
     3) Welch, Jordan                   4) Williams, Cornelius            
 
Event 19  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Shanel                Monticello               50.86Q  1 
  2 Love, Dominique              Northeast Ma             56.17Q  2 
  3 Gray, Lekwaljalein           Southwest Ma             53.77Q  1 
  4 Farley, Kalesha              Putnam Count             57.75Q  2 
  5 Mason, Paula                 Northeast Ma             57.83q  2 
  6 Melton, Aja                  Henry County             59.39q  1 
  7 Walker, Vickie               Central Maco           1:01.62q  2 
  8 Walker, Anastacia            Central Maco           1:04.01q  2 
  9 Waller, Rashad               Putnam Count           1:05.09   1 
 
Event 19  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Lewis, Shanel                Monticello               49.82   10   
  2 Gray, Lekwaljalein           Southwest Ma             52.35    8   
  3 Mason, Paula                 Northeast Ma             53.65    6   
  4 Love, Dominique              Northeast Ma             55.85    5   
  5 Walker, Vickie               Central Maco             56.73    4   
  6 Farley, Kalesha              Putnam Count             57.11    3   
  7 Melton, Aja                  Henry County           1:01.14    2   
 
Event 20  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Howard, Rio                  Howard High              44.39Q  2 
  2 Peace, Devante               Henry County             45.43Q  1 
  3 Townes, Rashaad              Howard High              46.21Q  2 
  4 Brooks, Joseph               Henry County             48.82Q  1 
  5 Spivey, Anthony              Southwest Ma             46.39q  2 
  6 Ruff, Dondre                 Greene Co.               47.92q  2 
  7 Thomas, Dontavious           Northeast Ma             49.97q  2 
  8 Carter, Clyde                Greene Co.               50.20q  1 
  9 Johnson, Chris               Southwest Ma             52.16   2 
 -- Bermudez, Juvenal            Monticello                  FS   1 
 
Event 20  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Peace, Devante               Henry County             43.66   10   
  2 Howard, Rio                  Howard High              44.57    8   
  3 Spivey, Anthony              Southwest Ma             45.87    6   
  4 Brooks, Joseph               Henry County             46.11    5   
  5 Townes, Rashaad              Howard High              46.85    4   
  6 Thomas, Dontavious           Northeast Ma             48.59    3   
  7 Ruff, Dondre                 Greene Co.               48.93    2   
  8 Carter, Clyde                Greene Co.               50.31    1   
 
Event 21  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rocker, Brianna              Putnam Count           5-02.00   10   
  2 Coleman, Kiana               Henry County           5-00.00    8   
  3 Williams, Bhane              Southwest Ma           4-10.00    6   
  4 Rogers, Ky'laine             Henry County           4-08.00    5   
  5 Love, Dominique              Northeast Ma           4-04.00    4   
 
Event 22  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gastin, Dante                Northeast Ma           6-02.00   10   
  2 Mccommons, Dalvin            Greene Co.             6-00.00    8   
  3 Williams, Cornelius          Central Maco           5-08.00    6   
  4 Monte, Curtis                Northeast Ma          J5-08.00    5   
  5 Shelton, Ronald              Greene Co.            J5-08.00    4   
 -- Glover, Terrence             Henry County                NH  
 -- Stewart, Remardo             Monticello                  NH  
 -- Buckner, Carl                Putnam Count                NH  
 -- Booker, Jameson              Putnam Count                NH  
 -- Alexander, Darold            Henry County                NH  
 -- Lott, Kenneth                Central Maco                NH  
 -- Bermudez, Juvenal            Monticello                  NH  
 
Event 23  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Forby, Quinetta              Monticello             7-06.00   10   
  2 Robertson, Ashleigh          Northeast Ma           7-00.00    8   
  3 Scoggins, Kristin            Monticello             6-06.00    6   
  4 Williams, Tierra             Henry County           6-00.00    5   
  5 Curtis, Re'nya               Northeast Ma          J6-00.00    4   
 -- Snipes, Vaniece              Henry County                NH  
 
Event 24  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scroggins, Josh              Howard High           11-00.00   10   
  2 Sadler, Kavon                Henry County          10-06.00    8   
  3 Alexander, Darold            Henry County           9-06.00    6   
  4 Mullen, Brandon              Northeast Ma           9-00.00    5   
  5 Andrews, Mario               Southwest Ma          J9-00.00    4   
 -- Hand, Shannon                Northeast Ma                NH  
 
Event 25  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pettigrew, Artavia           Southwest Ma          16-08.50   10   
  2 Anderson, Shadaha            Henry County          16-07.00    8   
  3 Bell, ShaQuana               Southwest Ma          16-01.50    6   
  4 Smith, Ladeidra              Putnam Count          15-05.50    5   
  5 Jenkins, Ti'arra             Howard High           15-01.25    4   
  6 Moore, Ricshonda             Northeast Ma          14-09.50    3   
  7 Randall, Ashley              Northeast Ma          14-06.25    2   
  8 Brown, Tiarra                Henry County          13-06.75    1   
  9 Jenkins, Terrica             Greene Co.            13-05.00  
 10 Martin, Tara                 Putnam Count          12-03.00  
 
Event 26  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Whisby, Curtis               Northeast Ma          22-04.00   10   
  2 Stewart, Remardo             Monticello            21-01.50    8   
  3 Jefferson, Andre             Southwest Ma          20-11.50    6   
  4 Willis, Demarkis             Northeast Ma          20-04.00    5   
  5 Waller, Marteze              Putnam Count          20-03.25    4   
  6 Palmer, Aarion               Howard High           20-01.50    3   
  7 Bennett, Corey               Greene Co.            19-00.00    2   
  8 Drumgoole, Efraim            Putnam Count          18-10.25    1   
  9 Andrews, Gabriel             Greene Co.            18-09.25  
  9 Jones, Darrell               Howard High           18-09.25  
 11 Thomas, Que                  Henry County          18-07.00  
 12 Faugue, Steve                Henry County          18-04.25  
 
Event 27  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Terrell, Anasterasia         Howard High           37-07.50   10   
  2 Williams, Bhane              Southwest Ma          36-04.25    8   
  3 Anderson, Shadaha            Henry County          34-02.50    6   
  4 Forby, Quinetta              Monticello            31-05.00    5   
  5 McMcrea, Meleia              Northeast Ma          30-07.00    4   
  6 West, Taneshia               Northeast Ma          30-06.00    3   
  7 Lewis, Shanel                Monticello            29-03.00    2   
  8 Gray, Lekwaljalein           Southwest Ma         J29-03.00    1   
  9 Brown, Tiarra                Henry County          29-00.25  
 
Event 28  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jefferson, Andre             Southwest Ma          45-10.00   10   
  2 Whisby, Curtis               Northeast Ma          45-00.50    8   
  3 Gastin, Dante                Northeast Ma          43-11.00    6   
  4 Ruff, Dondre                 Greene Co.            39-07.75    5   
  5 Crawford, Jabrelle           Putnam Count          39-02.50    4   
  6 Burns, Khiry                 Southwest Ma          38-08.50    3   
  7 Howard, Rio                  Howard High           38-04.00    2   
  8 Mcmullen, Dieon              Putnam Count          38-00.00    1   
  9 Champion, Keivan             Greene Co.            37-01.75  
 10 Faugue, Steve                Henry County          36-11.00  
 11 Brezial, Brandon             Central Maco          35-11.00  
 12 Alexander, Darold            Henry County          35-02.00  
 13 Howard, Ashura               Howard High           34-00.00  
 
Event 29  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Whitney              Northeast Ma            126-11   10   
  2 Greene, Ja'Vae               Greene Co.               90-05    8   
  3 Jones, Domonique             Greene Co.               74-10    6   
  4 Shepherd, Alexcia            Henry County             71-05    5   
  5 Stubbs, Deundra              Southwest Ma             66-07    4   
  6 Barnes, Aaliyah              Monticello               64-05    3   
  7 Griffin, Kalika              Putnam Count             63-01    2   
  8 Hickman, Daniel              Henry County          62-01.25    1   
  9 Andrews, Kira                Putnam Count          57-01.50  
 10 Jackson, Brittney            Central Maco             53-11  
 
Event 30  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Blair, Ronald                Greene Co.           135-00.50   10   
  2 Williams, Sonny              Henry County            119-04    8   
  3 Tomlinson, Dalvin            Henry County            117-10    6   
  4 Morgan, Brantavious          Southwest Ma         115-06.50    5   
  5 Moss, Allen                  Northeast Ma         108-03.50    4   
  6 Younis, Albarra              Howard High          106-08.50    3   
  7 Matthews, Glenn              Greene Co.              106-00    2   
  8 Ross, Ben                    Northeast Ma            103-06    1   
  9 Wesley, Vuntarrius           Putnam Count             89-01  
 10 Peanomon, Devonte            Putnam Count          85-04.50  
 11 Jones, Kelvin                Howard High              79-10  
 12 Wimberly, DeMarcus           Central Maco             79-02  
 13 corley, austin               Monticello            75-07.75  
 14 Vanhorne, J                  Monticello               72-06  
 
Event 31  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Whitney              Northeast Ma          34-09.00   10   
  2 Bennett, Quaneshia           Monticello            30-09.50    8   
  3 Taylor, Tascianna            Central Maco          30-01.00    6   
  4 Bishop, Kourtney             Greene Co.            29-07.00    5   
  5 Jackson, Brittney            Central Maco          29-06.50    4   
  6 Mallard, Samyra              Northeast Ma          29-00.00    3   
  7 Jones, Domonique             Greene Co.            27-10.50    2   
  8 Askew, Jasmine               Southwest Ma          26-10.00    1   
  9 Shepherd, Alexcia            Henry County          26-04.25  
 10 Hickman, Daniel              Henry County          24-09.50  
 11 Griffin, Kalika              Putnam Count          24-03.00  
 12 Andrews, Kira                Putnam Count          23-01.25  
 
Event 32  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCoy, Demetrus              Howard High           44-02.25   10   
  2 Smith, Randrell              Greene Co.            43-00.25    8   
  3 Tomlinson, Dalvin            Henry County          41-09.00    6   
  4 Williams, Sonny              Henry County          41-00.25    5   
  5 Moss, Allen                  Northeast Ma          40-00.25    4   
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Henry County High School   121        2) Northeast Macon           117   
    3) Southwest Macon             97        4) Howard High School         75   
    5) Monticello                  65        6) Central Macon              58   
    7) Putnam County HS            52        8) Greene Co.                 21   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Northeast Macon            156        2) Henry County High School  131   
    3) Southwest Macon             93        4) Putnam County HS           67   
    5) Howard High School          65        5) Greene Co.                 65   
    7) Monticello                  14        8) Central Macon              13