TimingInc.com DirectAthletics MeetPro
2023 CSRA Middle Region TF Championships
Washington County High School, Sandersville, GA - 3/22/2023
Girls High Jump
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 Adams, Alonie Oak Hill Middle Scho 4-9" 10
2 Evans, Melayjah T J Elder Middle Sch 4-4" 8
3 Kitchens, Jade T J Elder Middle Sch 4-4" 6
4 Lowe, Kayla Oak Hill Middle Scho 4-2" 4
5 Kent, Addison Hancock Central MS 3-10" 2
6 Polsey, Santrice Hancock Central MS 3-8" 1
Sharpe, Adrian Thomson High School/ NH
Boys High Jump
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 Miller, Xzaira T J Elder Middle Sch 5-2" 10
2 Butts, Javian Oak Hill Middle Scho 4-10" 8
3 Pinkston, Jarmel Oak Hill Middle Scho 4-10" 6
4 Robinson, Tristan T J Elder Middle Sch 4-8" 4
5 Tucker, Jaden Hancock Central MS 4-8" 2
6 Stephens, Asimeyon Hancock Central MS 4-8" 1
Girls Long Jump
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 Grant, Zuri Oak Hill Middle Scho 15-4" NW 10
2 Lowe, Kayla Oak Hill Middle Scho 14-6" NW 8
3 Hagans, Aeria T J Elder Middle Sch 12-10" NW 6
4 Hatchett, Karmyn T J Elder Middle Sch 11-10.5 NW 4
5 Kent, Addison Hancock Central MS 10-7.50 NW 2
6 Hall, Diaria Hancock Central MS 10-1" NW 1
7 Boyd, Eriel Jefferson County MS 9-8" NW
8 Rozier, Keyoniah Twiggs County 9-8" NW
9 Edwards, Layla Twiggs County 9-3.50" NW
Williams, Faith Jefferson County MS NM
Boys Long Jump
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 Jordan, Ryan T J Elder Middle Sch 17-10.7 NW 10
2 Jenkins, Rylan T J Elder Middle Sch 17-9" NW 8
3 Pinkston, Jarmel Oak Hill Middle Scho 17-6" NW 6
4 McGahee, Kemoni Thomson High School/ 16-8" NW 4
5 Brooks, Malachi Twiggs County 16-5" NW 2
6 Walker, Jamarkus Oak Hill Middle Scho 14-10.5 NW 1
7 Steele, Schylor Twiggs County 14-2" NW
8 Hatcher, Cameron Thomson High School/ 12-10.5 NW
9 Cover, Dejamar Hancock Central MS 11-4" NW
10 Lane, Justin Jefferson County MS 11-1.50 NW
11 Nelson, Nasiah Hancock Central MS 10-9" NW
12 Beasley, Caden Jefferson County MS 10-7" NW
Girls Triple Jump
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 Adams, Toni Oak Hill Middle Scho 31-6" NW 10
2 Mundie, Kensey Oak Hill Middle Scho 29-1" NW 8
3 Kitchens, Jade T J Elder Middle Sch 28-3" NW 6
4 Evans, Melayjah T J Elder Middle Sch 26-9" NW 4
5 Watkins, Kemilra Hancock Central MS 24-10" NW 2
Yehudaz, Ahaviyah Hancock Central MS NM
Boys Triple Jump
Finals
=================================================================
Pl Name Team Mark Wind Pts
=================================================================
1 Paschal, Jalion Oak Hill Middle Scho 36-11" NW 10
2 Robinson, Tristan T J Elder Middle Sch 35-1" NW 8
3 Hodnett, Christopher Oak Hill Middle Scho 33-10" NW 6
4 Miller, Xzaira T J Elder Middle Sch 32-8" NW 4
5 Allen, Tyree Hancock Central MS 30-11" NW 2
Reynolds, Bryston Hancock Central MS NM
Girls Shot Put
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 Ivey, Tykessia Oak Hill Middle Scho 29-9" 10
2 Hargrove, Zariyah T J Elder Middle Sch 28-6" 8
3 Myricks, Ariel Thomson High School/ 28-0" 6
4 Strange, Ne’ Corey Twiggs County 27-0" 4
5 Battle, Cassidy T J Elder Middle Sch 26-7" 2
6 Tucker, Tylecia Hancock Central MS 26-3" 1
7 Baker, Amari Oak Hill Middle Scho 25-2"
8 Smith, Sakay Wilkinson County Mid 25-2"
9 Bly, Me'Osha Thomson High School/ 23-0"
10 Sims, Deborah Wilkinson County Mid 20-4"
11 Willaims, Wil'Truann Hancock Central MS 20-1"
12 Briones, Alison Jefferson County MS 15-7.50
13 Maxwell, Ella Kay Jefferson County MS 13-5.25
Thomas, Denevia Twiggs County NM
Boys Shot Put
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 Williams, LaDanian Thomson High School/ 40-4" 10
2 Hunt, Jaden Thomson High School/ 39-4" 8
3 Beaver, Tyrone Oak Hill Middle Scho 35-2" 6
4 Jones, Jaden Twiggs County 31-0" 4
5 Lester, Jamori Oak Hill Middle Scho 29-8" 2
6 Bloodsaw, Cameron T J Elder Middle Sch 26-8" 1
7 Reaves, Kamden T J Elder Middle Sch 24-5"
8 Huff, Randrekus Hancock Central MS 22-0"
8 Rowell, Terreyor Hancock Central MS 22-0"
10 Weaver, Jonte Jefferson County MS 18-5"
11 Bates, Benjamin Jefferson County MS 15-0"
Girls Discus
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 Ivey, Tykessia Oak Hill Middle Scho 86-2" 10
2 Hargrove, Zariyah T J Elder Middle Sch 72-2" 8
3 Ivey, Kyndra T J Elder Middle Sch 56-2" 6
4 Culver, Savannah Hancock Central MS 52-10" 4
5 Tucker, Tylecia Hancock Central MS 49-5" 2
6 Scott, De'Bella Thomson High School/ 45-10" 1
7 French, Lacey Wilkinson County Mid 44-8"
8 Paschal, Tamijah Wilkinson County Mid 44-5"
9 Strange, Ne’ Corey Twiggs County 44-0"
10 Fraley, S'ryiah Oak Hill Middle Scho 38-2"
11 Boyd, Eriel Jefferson County MS 37-8"
12 Bly, Me'Osha Thomson High School/ 36-11"
13 Maxwell, Ella Kay Jefferson County MS 34-5"
14 Thomas, Denevia Twiggs County 25-10"
Boys Discus
Finals
============================================================
Pl Name Team Mark Pts
============================================================
1 Watson, Ammari Oak Hill Middle Scho 99-6" 10
2 Harper, Jaylin Oak Hill Middle Scho 85-4" 8
3 Carswell, Kamouri Hancock Central MS 84-7" 6
4 Norman, Braelyn Thomson High School/ 79-10" 4
5 Hunt, Jaden Thomson High School/ 76-10" 2
6 Bloodsaw, Cameron T J Elder Middle Sch 74-5" 1
7 Johnson, Keimarion T J Elder Middle Sch 68-7"
8 Stanley, Jeremy Twiggs County 64-5"
9 Huff, Randrekus Hancock Central MS 63-11"
10 Davis, Janaurius Jefferson County MS 56-8"
11 Thomas, Antjuan Jefferson County MS 49-7"
12 Elvine, Damarquez Twiggs County 40-1"
Girls 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 T J Elder Middle Sch A 11:54.22 10
2 Oak Hill Middle Scho A 12:51.08 8
3 Oak Hill Middle Scho B 13:15.18 6
4 Jefferson County MS A 13:36.70 4
Boys 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 T J Elder Middle Sch A 9:41.63 10
2 Oak Hill Middle Scho A 10:45.06 8
3 T J Elder Middle Sch B 11:15.65 6
4 Jefferson County MS A 13:26.70 4
Girls 100m Hurdles
Finals
===================================================================
Pl Name Team Time Wind Pts
===================================================================
1 Grant, Zuri Oak Hill Middle Scho 18.11 NW 10
2 Carlyle, Kemiya T J Elder Middle Sch 21.12 NW 8
3 Lango, Kym'Mora Hancock Central MS 21.51 NW 6
4 Stanley, Veronica Oak Hill Middle Scho 21.61 NW 4
5 Sheppard, Kamari Jefferson County MS 22.05 NW 2
6 Howard-Swint, Aquari T J Elder Middle Sch 22.24 NW 1
7 Bradshaw, Kamora Thomson High School/ 23.35 NW
8 Williams, Faith Jefferson County MS 25.23 NW
Watkins, Kemilra Hancock Central MS 21.51 NW
Boys 100m Hurdles
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 Lawrence, Chavis T J Elder Middle Sch 15.44 NW 2 (1) 10
2 Burton, Justin Oak Hill Middle Scho 16.22 NW 2 (2) 8
3 Armstrong, Jerliondo Oak Hill Middle Scho 16.73 NW 2 (3) 6
4 Duhart, Kaleb T J Elder Middle Sch 17.28 NW 2 (4) 4
5 Lane, Brehlen Thomson High School/ 18.20 NW 1 (1) 2
6 Flournoy, De'Vonte Jefferson County MS 18.91 NW 1 (2) 1
7 Stephens, Brandon Hancock Central MS 19.92 NW 1 (3)
8 Allen, Tyree Hancock Central MS 20.90 NW 2 (5)
9 Lane, Justin Jefferson County MS 20.93 NW 1 (4)
Girls 100 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 Johnson, Jaleiya Thomson High School/ 13.44 NW 2 (1) 10
2 Adams, Alonie Oak Hill Middle Scho 13.59 NW 2 (2) 8
3 Hart, Jasmeria Twiggs County 13.99 NW 1 (1) 6
4 Braswell, Dawn T J Elder Middle Sch 14.17 NW 2 (3) 4
5 Jenkins, Marley T J Elder Middle Sch 14.29 NW 2 (4) 2
6 Scott, Jacie Wilkinson County Mid 14.51 NW 1 (2) 1
7 Mundie, Kensey Oak Hill Middle Scho 14.54 NW 2 (5)
8 Cunningham, Skylar Jefferson County MS 14.70 NW 1 (3)
9 Densley, Ke'Ziah Wilkinson County Mid 14.74 NW 1 (4)
10 Tennyson, Cy'Keria Jefferson County MS 14.76 NW 1 (5)
11 Ballard, Niasah Twiggs County 15.16 NW 1 (6)
12 Lango, Kym'Mora Hancock Central MS 15.30 NW 2 (6)
13 Evans, Ke'Mya Thomson High School/ 16.26 NW 2 (7)
Boys 100 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 Jenkins, Rylan T J Elder Middle Sch 11.57 NW 2 (1) 10
2 Carswell, Jerrick Oak Hill Middle Scho 11.86 NW 2 (2) 8
3 Watts, Javeion T J Elder Middle Sch 11.86 NW 2 (3) 6
4 Brinson, Zay'Veon Thomson High School/ 12.08 NW 2 (4) 4
5 Harper, Karter Hancock Central MS 12.33 NW 1 (1) 2
6 Hooks, Tavares Oak Hill Middle Scho 12.42 NW 2 (5) 1
7 McGahee, Kemoni Thomson High School/ 12.55 NW 1 (2)
8 Smith, Courtney Wilkinson County Mid 12.75 NW 1 (3)
9 Hunt, Evan Hancock Central MS 12.76 NW 1 (4)
10 Daniels, Kaiden Jefferson County MS 13.05 NW 1 (5)
11 Doster, Lamarion Wilkinson County Mid 13.24 NW 2 (6)
12 Brooks, Malachi Twiggs County 13.29 NW 2 (7)
13 Martin, Ronald Jefferson County MS 13.65 NW 1 (6)
14 Stephens, Jazeon Twiggs County 14.30 NW 1 (7)
Girls 4 x 200m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Oak Hill Middle Scho A 1:57.48 2 (1) 10
2 T J Elder Middle Sch A 2:02.48 2 (2) 8
3 Oak Hill Middle Scho B 2:02.73 1 (1) 6
4 T J Elder Middle Sch B 2:04.85 1 (2) 4
5 Thomson High School/ A 2:06.48 2 (3) 2
6 Jefferson County MS B 2:09.81 1 (3) 1
7 Jefferson County MS A 2:12.25 2 (4)
8 Twiggs County A 3:04.61 2 (5)
Thomson High School/ B DQ 1
Boys 4 x 200m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Oak Hill Middle Scho A 1:36.52 10
2 T J Elder Middle Sch A 1:40.89 8
3 Oak Hill Middle Scho B 1:43.88 6
4 T J Elder Middle Sch B 1:54.64 4
5 Twiggs County A 2:06.24 2
Girls 1600 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 Lawrence, Trinia Oak Hill Middle Scho 6:33.42 10
2 Fort, Kailey T J Elder Middle Sch 6:36.26 8
3 Huff, Princess Oak Hill Middle Scho 6:57.55 6
4 Harris, Shalana T J Elder Middle Sch 7:31.59 4
5 Strange, Isabella Jefferson County MS 7:47.07 2
Boys 1600 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 Dixon, Isaiah T J Elder Middle Sch 5:23.71 10
2 Moss, Brandon T J Elder Middle Sch 5:30.32 8
3 James, Amor Oak Hill Middle Scho 6:01.63 6
4 Walker, Jamarkus Oak Hill Middle Scho 6:31.10 4
5 Underwood, Isaiah Jefferson County MS 7:47.45 2
Girls 4 x 100m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Oak Hill Middle Scho A 54.04 2 (1) 10
2 T J Elder Middle Sch A 57.58 2 (2) 8
3 T J Elder Middle Sch B 58.69 1 (1) 6
4 Hancock Central MS B 58.82 1 (2) 4
5 Oak Hill Middle Scho B 58.94 1 (3) 2
6 Thomson High School/ B 59.58 1 (4) 1
7 Thomson High School/ A 59.67 2 (3)
8 Wilkinson County Mid A 1:00.07 2 (4)
9 Twiggs County A 1:01.19 2 (5)
10 Jefferson County MS A 1:04.28 2 (6)
11 Hancock Central MS A 1:09.86 2 (7)
Jefferson County MS B DQ 1
Boys 4 x 100m Relay
Finals
=====================================================
Pl Team Sq Time Ht. (Pl) Pts
=====================================================
1 Oak Hill Middle Scho A 46.61 2 (1) 10
2 T J Elder Middle Sch B 47.77 1 (1) 8
3 Oak Hill Middle Scho B 49.59 1 (2) 6
4 Hancock Central MS B 49.61 1 (3) 4
5 Thomson High School/ A 49.64 2 (2) 2
6 T J Elder Middle Sch A 52.40 2 (3) 1
7 Thomson High School/ B 52.48 1 (4)
8 Wilkinson County Mid A 53.90 2 (4)
9 Hancock Central MS A 54.79 2 (5)
10 Twiggs County A 55.81 2 (6)
11 Jefferson County MS B 55.92 1 (5)
Jefferson County MS A DNF 2
Girls 400 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 Sherman, Aveecia Oak Hill Middle Scho 1:06.02 2 (1) 10
2 Kitchens, Jade T J Elder Middle Sch 1:07.78 2 (2) 8
3 Harris, Triniti Thomson High School/ 1:08.52 2 (3) 6
4 Williams, Morgan Oak Hill Middle Scho 1:11.91 2 (4) 4
5 Whitfield, London Thomson High School/ 1:16.65 2 (5) 2
6 Vinson, Genesis Jefferson County MS 1:17.75 1 (1) 1
7 Hall, Diaria Hancock Central MS 1:21.52 1 (2)
8 Wilcox, Khloii T J Elder Middle Sch 1:21.98 2 (6)
9 Briones, Alison Jefferson County MS 1:26.77 1 (3)
10 Washington, Zyra Twiggs County 1:26.98 1 (4)
Wallace, Kyhliah Twiggs County DNF 1
Boys 400 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 Tonga-Taylor, Epalah Oak Hill Middle Scho 54.11 2 (1) 10
2 Jordan, Ryan T J Elder Middle Sch 56.37 2 (2) 8
3 Atkinson, Jaden T J Elder Middle Sch 1:00.04 2 (3) 6
4 Butts, Javian Oak Hill Middle Scho 1:01.32 2 (4) 4
5 Jackson, Demarion Thomson High School/ 1:13.38 2 (5) 2
6 Belton, Collin Thomson High School/ 1:13.58 2 (6) 1
7 Brown, Bryce Jefferson County MS 1:14.70 1 (1)
8 Miles, Rick Twiggs County 1:16.31 1 (2)
9 Beasley, Caden Jefferson County MS 1:18.34 1 (3)
10 Steele, Schylor Twiggs County 1:23.99 1 (4)
Girls 300m Hurdles
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 Grant, Zuri Oak Hill Middle Scho 51.85 10
2 Stanley, Veronica Oak Hill Middle Scho 57.71 8
3 Carlyle, Kemiya T J Elder Middle Sch 59.81 6
4 Sheppard, Kamari Jefferson County MS 1:01.67 4
5 Howard-Swint, Aquari T J Elder Middle Sch 1:01.92 2
6 Bradshaw, Kamora Thomson High School/ 1:10.12 1
Boys 300m Hurdles
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 Duhart, Kaleb T J Elder Middle Sch 46.52 10
2 Burton, Justin Oak Hill Middle Scho 46.60 8
3 Lawrence, Chavis T J Elder Middle Sch 49.28 6
4 Lane, Brehlen Thomson High School/ 50.80 4
5 Tucker, Jaden Hancock Central MS 51.74 2
6 Armstrong, Jerliondo Oak Hill Middle Scho 53.98 1
7 Flournoy, De'Vonte Jefferson County MS 1:01.60
Lane, Justin Jefferson County MS DNF
Girls 800 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 Taylor, Janay T J Elder Middle Sch 2:51.91 10
2 Lawrence, Trinia Oak Hill Middle Scho 2:53.27 8
3 Huff, Princess Oak Hill Middle Scho 3:00.16 6
4 Evans, Melayjah T J Elder Middle Sch 3:08.85 4
5 Thomas, Joyce Jefferson County MS 3:22.93 2
6 Bell, Brooklyn Jefferson County MS 3:26.32 1
Boys 800 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 Dixon, Isaiah T J Elder Middle Sch 2:18.74 10
2 Hodnett, Christopher Oak Hill Middle Scho 2:22.09 8
3 Tillman, Tyson T J Elder Middle Sch 2:26.87 6
4 James, Amor Oak Hill Middle Scho 2:35.96 4
5 Wilcher, Fred Jefferson County MS 3:20.76 2
6 McArthur, William Jefferson County MS 3:47.47 1
Girls 200 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 Sherman, Aveecia Oak Hill Middle Scho 28.05 NW 2 (1) 10
2 Braswell, Dawn T J Elder Middle Sch 29.62 NW 2 (2) 8
3 Adams, Alonie Oak Hill Middle Scho 30.00 NW 2 (3) 6
4 Evans, Elisa Hancock Central MS 30.43 NW 1 (1) 4
5 Hatchett, Karmyn T J Elder Middle Sch 30.76 NW 2 (4) 2
6 Paschal, Tamijah Wilkinson County Mid 32.33 NW 1 (2) 1
7 Turman, Briklyn Thomson High School/ 32.38 NW 2 (5)
8 Boyd, Eriel Jefferson County MS 33.01 NW 2 (6)
9 Martin, Zyah Jefferson County MS 33.07 NW 1 (3)
10 Jackson,, Ke'Aija Twiggs County 34.15 NW 1 (4)
11 Dennis, Zaniyah Wilkinson County Mid 35.79 NW 1 (5)
Robinson, Saniya 'St Thomson High School/ NT 2
Boys 200 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 Tonga-Taylor, Epalah Oak Hill Middle Scho 24.05 NW 2 (1) 10
2 Carswell, Jerrick Oak Hill Middle Scho 24.30 NW 2 (2) 8
3 Stephens, Brandon Hancock Central MS 25.39 NW 1 (1) 6
4 Watts, Javeion T J Elder Middle Sch 25.58 NW 2 (3) 4
5 Jenkins, Rylan T J Elder Middle Sch 26.31 NW 2 (4) 2
6 Smith, Courtney Wilkinson County Mid 27.22 NW 1 (2) 1
7 Cummings, Antrayvis Jefferson County MS 27.36 NW 2 (5)
8 Robinson, Aiden Thomson High School/ 28.16 NW 2 (6)
9 Jones, Mattaias Hancock Central MS 29.49 NW 1 (3)
10 Howard, Devon Thomson High School/ 29.62 NW 2 (7)
11 Fox, Malik Wilkinson County Mid 29.70 NW 1 (4)
12 McBride, William Jefferson County MS 32.37 NW 1 (5)
13 Stanley, Jeremy Twiggs County 33.16 NW 1 (6)
Girls 3200 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
Fort, Kailey T J Elder Middle Sch DNF
Boys 3200 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 Tillman, Tyson T J Elder Middle Sch 12:41.13 10
2 poole, Jacob T J Elder Middle Sch 12:46.39 8
3 Roberts, Dj Oak Hill Middle Scho 13:00.11 6
Veal, Keyshawn Oak Hill Middle Scho DNF
Girls 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 T J Elder Middle Sch A 4:51.23 10
2 Oak Hill Middle Scho A 5:02.27 8
3 Oak Hill Middle Scho B 5:11.59 6
4 T J Elder Middle Sch B 5:27.33 4
5 Thomson High School/ A 5:31.05 2
6 Jefferson County MS A 5:48.93 1
Boys 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 T J Elder Middle Sch A 3:58.93 10
2 Oak Hill Middle Scho A 4:14.22 8
3 T J Elder Middle Sch B 4:24.51 6
4 Jefferson County MS A 5:52.32 4
Boys Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 T J Elder Middle Sch 217
2 Oak Hill Middle Scho 203
3 Thomson High School/ 43
4 Hancock Central MS 25
5 Jefferson County MS 14
6 Twiggs County 8
7 Wilkinson County Mid 1
Girls Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Oak Hill Middle Scho 226
2 T J Elder Middle Sch 175
3 Thomson High School/ 31
4 Hancock Central MS 29
5 Jefferson County MS 18
6 Twiggs County 10
7 Wilkinson County Mid 2