Girls Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Ramona Davila 12 Faith MS 15-6 1
2 Morgan Ligon 8 Harris County Carver MS 14-5.50 1
3 Gabby Ware 8 Aaron Cohn Middle School 14-2.50 1
4 Kamiyah Bass 4 Rothschild Leadership Academy 14-0.50 1
5 Jazmin Dennison 8 Midland Middle School 13-10 1
6 Andy Ompa 8 Richards Middle School 13-9 2
7 Paisley King 8 Blackmon Road Middle School 13-8.25 1
8 Stacia Strozier 7 Aaron Cohn Middle School 13-5.75 1
9 jala moore 8 Fort MS 13-4.25 1
10 Kimoura Carter 8 Harris County Carver MS 13-4 2
11 Aniyah Cave 8 East Columbus Magnet Academy 13-3.25 2
12 Sybria English 8 East Columbus Magnet Academy 13-0.25 2
13 Kynleigh Hodges 6 Richards Middle School 12-9.75 2
14 Armani Moore 8 Fort MS 12-7.50 1
15 Willow Kendrick 8 Midland Middle School 12-0.75 2
16 Deja Dunbar 7 Arnold Magnet Academy 11-10.75 2
17 Lola Wesseler 6 Faith MS 11-10.50 2
18 Jakai Evans-Spann 7 Eddy Middle School 11-6.50 2
19 Olivia Moore 6 Blackmon Road Middle School 11-4 2
Boys Long Jump
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Damari Jones 8 Blackmon Road Middle School 17-11 1
2 Jai Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 17-9.75 2
3 Tony Arnett 8 Faith MS 17-6.75 1
4 Tristian Givens 8 Fort MS 17-3.50 2
5 Christopher Biggs 8 Blackmon Road Middle School 17-2.75 1
6 Keon Absalom 8 Aaron Cohn Middle School 16-4.75 2
7 Ryan Thomas 8 Midland Middle School 16-2.50 1
8 Alonzo Tally 7 Rothschild Leadership Academy 16-1.75 1
9 John Thompson 7 Richards Middle School 16-0 1
10 Terell Hall 8 Midland Middle School 15-11.50 2
11 Rayshaun Glover 6 East Columbus Magnet Academy 15-10.25 2
12 Cameren BAiley 8 Fort MS 15-9.50 1
13 Kevin Kennedy 8 Harris County Carver MS 15-7.50 1
14 Zach Wampler 8 Richards Middle School 15-3.50 2
15 Jay Hydrick 8 Harris County Carver MS 15-3 1
16 Matthew Tewalt 8 Faith MS 14-8.50 2
17 Mathew Lopez 8 Veterans Memorial Middle Schoo 14-6.25 2
18 Jorell Releford 8 Veterans Memorial Middle Schoo 14-2 1
19 Kevin William 8 Rothschild Leadership Academy 13-11.50 2
Girls Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Boys Discus Throw
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
Girls Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aubrey Young 8 Richards Middle School 35-5.50 1
2 Andraia Scarborough 8 Midland Middle School 34-5.50 1
3 Glenisha Thomas 7 Richards Middle School 33-0.50 1
4 Kamiya Whittlesey 7 East Columbus Magnet Academy 31-9.50 1
5 Avery Mitchell-Saunders 7 Blackmon Road Middle School 29-3 1
6 Rae'Shun Slaughter 7 Arnold Magnet Academy 28-0.75 1
7 Mariah Pacheco 8 Fort MS 27-5.50 1
8 Coryelle Smoak 8 Eddy Middle School 27-4 1
9 Zoey Roberts 8 Eddy Middle School 27-0 1
10 Averyana Mitchell-Saunders 7 Blackmon Road Middle School 26-8.25 2
11 Lizette Jimenez 7 Faith MS 26-5 2
12 Ahnyah Butler 8 Aaron Cohn Middle School 26-2.50 1
13 India Thomas 8 East Columbus Magnet Academy 26-2 2
14 Talia Mason 8 Aaron Cohn Middle School 24-10 2
15 Desire Lowe 7 Rothschild Leadership Academy 24-10 2
16 LAUREN JACKSON 8 Fort MS 24-9.75 1
17 Zariah Young 8 Arnold Magnet Academy 24-3 2
18 Olivia Pope 8 Harris County Carver MS 22-0 2
19 Alysa Adjmul 6 Faith MS 21-11 2
20 Zion Williams 6 Veterans Memorial Middle Schoo 21-9 2
21 Madalyn Carey 8 Harris County Carver MS 21-5.50 2
22 Makayla Washington Baker MIddle School 20-6.50 1
Boys Shot Put
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Noah Cline 7 Aaron Cohn Middle School 44-4 1
2 Carson Walker 8 Blackmon Road Middle School 41-8.50 1
3 Zaair Brown 8 Fort MS 41-2 1
4 Romandus Williams 8 Eddy Middle School 40-4.50 1
5 Jay Salgado 8 Faith MS 40-0.50 1
6 Zachariah Clay 7 Richards Middle School 39-8.50 1
7 Jai Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 38-6 1
8 Eric Thompson 8 Arnold Magnet Academy 37-1.50 1
9 Jerimiah Moore 12 Faith MS 36-10.75 2
10 Dajion Daniels 7 Fort MS 34-11.50 1
11 Logan Brown 8 Blackmon Road Middle School 34-11 2
12 Ja'Veon Floyd 7 Double Churches Middle School 34-7.50 1
13 Joel Castillo 7 Arnold Magnet Academy 34-4.25 2
14 Burke Huges 8 Rothschild Leadership Academy 33-6.50 1
15 Darnell Tidwell 8 East Columbus Magnet Academy 33-5.75 2
16 Jamari McElroy 6 Rothschild Leadership Academy 33-1 1
17 Ladamien Hampton 8 Eddy Middle School 33-0.50 2
18 Aidan Arbello 8 Veterans Memorial Middle Schoo 31-6 2
19 William Cauley 7 Harris County Carver MS 31-0.50 2
20 Nyius Pugh 12 Midland Middle School 28-10.75 2
21 Demaurion West 7 Richards Middle School 28-10.75 2
22 Wesley Sappington 8 Harris County Carver MS 28-0.50 2
Girls 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kynleigh Hodges 6 Richards Middle School 27.34 1
2 Stacia Strozier 7 Aaron Cohn Middle School 27.56 1
3 Addison Fowler 7 Harris County Carver MS 27.60 1
4 Deja Dunbar 7 Arnold Magnet Academy 28.32 1
5 Jazmin Dennison 8 Midland Middle School 28.39 1
6 Antoinette Smoot Baker MIddle School 28.85 1
7 Samiyah Fields 6 Midland Middle School 28.92 1
8 Beautiful Love 8 Arnold Magnet Academy 29.13 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kynleigh Hodges 6 Richards Middle School 27.52 2
2 Samiyah Fields 6 Midland Middle School 27.57 1
3 Deja Dunbar 7 Arnold Magnet Academy 28.06 3
4 Antoinette Smoot Baker MIddle School 28.49 4
5 Stacia Strozier 7 Aaron Cohn Middle School 27.70 1
6 Addison Fowler 7 Harris County Carver MS 27.83 2
7 Beautiful Love 8 Arnold Magnet Academy 28.04 1
8 Jazmin Dennison 8 Midland Middle School 28.14 3
9 Sybria English 8 East Columbus Magnet Academy 28.21 2
10 Lauryn Caruthers 8 Aaron Cohn Middle School 28.49 4
11 Brooke Shipp 8 Blackmon Road Middle School 28.55 4
12 Zaniya Crouch 8 Double Churches Middle School 28.70 4
13 Kayla Walker 8 Harris County Carver MS 28.98 1
14 Paisley King 8 Blackmon Road Middle School 29.26 1
15 Alisha Hollis 8 Richards Middle School 29.69 4
16 Kamiyah Bass 4 Rothschild Leadership Academy 29.95 2
17 Ajiya Scott Baker MIddle School 30.03 3
18 Aniyah Cave 8 East Columbus Magnet Academy 30.21 1
19 Jakai Evans-Spann 7 Eddy Middle School 30.22 4
20 Kennedy Archie 7 Rothschild Leadership Academy 30.26 4
21 Latianna Brooks 6 Fort MS 31.04 1
22 Karma Rosser 7 Eddy Middle School 31.50 2
23 Kayla Benjamin 6 Veterans Memorial Middle Schoo 31.59 2
24 Angelina Daponte 6 Faith MS 33.60 3
Boys 200 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jamarcus Davis 8 Fort MS 23.67 1
2 jamari Blackman 8 Fort MS 24.24 1
3 Salathiel Hill 8 East Columbus Magnet Academy 24.37 1
4 Jason Davis 7 Eddy Middle School 24.47 1
5 Braylind Lewis 8 Aaron Cohn Middle School 24.77 1
6 Jaiden Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 24.95 1
7 Emori Howard 8 Double Churches Middle School 25.49 1
8 James Alexander 8 Harris County Carver MS 25.90 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jamarcus Davis 8 Fort MS 23.76 1
2 jamari Blackman 8 Fort MS 24.37 2
3 Jason Davis 7 Eddy Middle School 24.98 3
4 Salathiel Hill 8 East Columbus Magnet Academy 24.47 2
5 Emori Howard 8 Double Churches Middle School 25.18 1
6 Jaiden Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 25.34 3
7 Braylind Lewis 8 Aaron Cohn Middle School 25.63 1
8 James Alexander 8 Harris County Carver MS 25.90 1
9 Christopher Biggs 8 Blackmon Road Middle School 25.94 1
10 Keyshon Alford 8 East Columbus Magnet Academy 26.06 2
11 Eric Thompson 8 Arnold Magnet Academy 26.08 3
12 Tony Arnett 8 Faith MS 26.23 3
13 Kaiden Peoples 7 Blackmon Road Middle School 26.52 1
14 John Thompson 7 Richards Middle School 26.57 2
15 Jorell Releford 8 Veterans Memorial Middle Schoo 26.62 3
16 Zephaniah McGhee 6 Harris County Carver MS 26.70 1
17 Jaedon Moore 8 Midland Middle School 26.83 1
18 Kevin William 8 Rothschild Leadership Academy 27.00 3
19 Mar'Kel Brown 8 Arnold Magnet Academy 27.33 2
20 Joshua Roman 7 Faith MS 28.04 2
21 Jaden Farmer 6 Veterans Memorial Middle Schoo 28.53 3
22 Andre Shaw 8 Rothschild Leadership Academy 29.11 2
Girls 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gabby Ware 8 Aaron Cohn Middle School 5:42.60 1
2 Emma Mathis 8 Aaron Cohn Middle School 5:48.46 1
3 Bailey Wesseler 6 Faith MS 6:21.32 1
4 MARIYAH BROWN 7 Fort MS 6:38.74 1
5 Lawrencia Duah 7 Fort MS 6:40.54 1
6 Janelle Wells 7 Harris County Carver MS 6:41.79 1
7 Waylan Campbell 6 Richards Middle School 6:58.85 1
8 Isabella Luke 6 Veterans Memorial Middle Schoo 7:03.46 1
9 Sidney Gadza 6 Harris County Carver MS 7:10.39 1
10 Sophie Miyashiro 6 Faith MS 7:15.27 1
11 Inara Bryant 6 Rothschild Leadership Academy 7:15.42 1
12 Zeyana Hilts-Gentry 12 Midland Middle School 7:19.82 1
13 Makayla Terwiliger 6 Blackmon Road Middle School 7:21.01 1
14 Mira Takagi 7 Blackmon Road Middle School 7:24.95 1
15 Kimberly Moreno 9 Arnold Magnet Academy 7:26.90 1
16 Riya Thiruppathi 6 Richards Middle School 8:01.95 1
17 Kamora Boodoo 4 Rothschild Leadership Academy 8:15.75 1
Boys 1600 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Riley Bowles 8 Faith MS 5:12.70 1
2 Matthew Baka 7 Blackmon Road Middle School 5:12.71 1
3 Laquan Brooks 8 Fort MS 5:16.64 1
4 demaria Scott 12 Fort MS 5:23.69 1
5 Hatcher Lipp 7 Richards Middle School 5:24.42 1
6 Bryce Thompson 6 Aaron Cohn Middle School 5:27.76 1
7 Kevin Buckholz 8 Blackmon Road Middle School 5:30.93 1
8 Patrick Newton 6 Aaron Cohn Middle School 5:39.86 1
9 Tyus Cam 8 Harris County Carver MS 5:43.14 1
10 Sammy Hendrix 8 Richards Middle School 5:49.53 1
11 Alexander Hawkins 7 Eddy Middle School 5:49.85 1
12 Jeffery Alford 7 Harris County Carver MS 5:52.57 1
13 J'Marion Harris 7 Arnold Magnet Academy 6:00.28 1
14 Brandon Durrah 7 Arnold Magnet Academy 6:00.82 1
15 Ian Walker 6 Veterans Memorial Middle Schoo 6:01.12 1
16 Adam Curbelo 7 Veterans Memorial Middle Schoo 6:02.78 1
17 Abram Voorhees 7 Faith MS 6:14.06 1
18 Quindell Williams 7 Rothschild Leadership Academy 6:21.89 1
19 Xzavier Dent 6 Midland Middle School 7:09.00 1
20 Arkaye Cannon 8 Rothschild Leadership Academy 7:14.32 1
21 Jacory Jenkins 7 Midland Middle School 7:17.38 1
Girls 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aaron Cohn Middle School 51.80 1
2 East Columbus Magnet Academy 52.33 1
3 Midland Middle School 53.46 1
4 Arnold Magnet Academy 53.76 1
5 East Columbus Magnet Academy 54.01 1
6 Richards Middle School 54.21 1
7 Rothschild Leadership Academy 54.49 1
8 Harris County Carver MS 54.87 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aaron Cohn Middle School 52.38 2
2 East Columbus Magnet Academy 52.74 3
3 Midland Middle School 53.13 1
4 Arnold Magnet Academy 53.43 3
5 Harris County Carver MS 53.86 2
6 East Columbus Magnet Academy 54.25 3
7 Richards Middle School 54.74 1
8 Rothschild Leadership Academy 55.18 2
9 Blackmon Road Middle School 55.26 3
10 Fort MS 55.76 3
11 Aaron Cohn Middle School 56.02 1
12 Fort MS 56.55 3
13 Midland Middle School 56.75 1
14 Eddy Middle School 56.82 2
15 Arnold Magnet Academy 57.06 2
16 Faith MS 57.30 1
17 Double Churches Middle School 58.85 2
18 Baker MIddle School 1:00.13 1
19 Richards Middle School 1:00.16 3
Boys 4x100 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Fort MS 46.21 1
2 Aaron Cohn Middle School 46.92 1
3 Blackmon Road Middle School 47.53 1
4 Richards Middle School 48.88 1
5 Midland Middle School 49.68 1
6 Rothschild Leadership Academy 50.44 1
7 Harris County Carver MS 50.91 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Fort MS 46.55 1
2 Blackmon Road Middle School 47.74 2
3 Aaron Cohn Middle School 47.92 3
4 Richards Middle School 49.21 1
5 Harris County Carver MS 49.62 1
6 Aaron Cohn Middle School 49.77 3
7 Rothschild Leadership Academy 49.92 2
8 Midland Middle School 50.03 2
9 Richards Middle School 50.54 1
10 Faith MS 50.70 3
11 Veterans Memorial Middle Schoo 50.81 3
12 Harris County Carver MS 51.45 1
13 Double Churches Middle School 51.77 1
14 Fort MS 52.64 2
15 East Columbus Magnet Academy 53.07 1
16 Faith MS 55.21 3
17 Baker MIddle School 56.87 2
Girls 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anya Jackson 7 Richards Middle School 1:02.34 1
2 Jazmin Dennison 8 Midland Middle School 1:04.18 1
3 Azariah Thomas 8 East Columbus Magnet Academy 1:04.53 1
4 Qushyi Walcott 8 Rothschild Leadership Academy 1:04.96 1
5 Lucy Kurrass 8 Harris County Carver MS 1:05.58 1
6 Azayla Thorpe 8 Eddy Middle School 1:05.61 1
7 Sania Morgan 7 Midland Middle School 1:07.36 1
8 IYRHIANNA RILEY 7 Fort MS 1:11.15 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jazmin Dennison 8 Midland Middle School 1:04.39 3
2 Azariah Thomas 8 East Columbus Magnet Academy 1:04.65 1
3 Sania Morgan 7 Midland Middle School 1:05.29 2
4 Anya Jackson 7 Richards Middle School 1:05.42 4
5 IYRHIANNA RILEY 7 Fort MS 1:05.61 3
6 Qushyi Walcott 8 Rothschild Leadership Academy 1:05.66 2
7 Azayla Thorpe 8 Eddy Middle School 1:05.71 3
8 Lucy Kurrass 8 Harris County Carver MS 1:06.96 4
9 Aloni Johnson 8 Arnold Magnet Academy 1:07.39 2
10 Anne Heiss 6 Aaron Cohn Middle School 1:07.73 1
11 Ramona Davila 12 Faith MS 1:07.80 1
12 Cinaya Freeman 7 Aaron Cohn Middle School 1:08.15 3
13 Ciara Thomas 7 Eddy Middle School 1:08.78 2
14 Kailyn Vannoy 6 Harris County Carver MS 1:09.15 4
15 Leona Dillingham 6 Faith MS 1:09.58 1
16 Jaziray Berrio 7 Veterans Memorial Middle Schoo 1:10.76 3
17 Ambria Johnson 8 Arnold Magnet Academy 1:10.99 4
18 Kaden Jacobs 6 Veterans Memorial Middle Schoo 1:12.01 2
19 Andy Ompa 8 Richards Middle School 1:12.31 1
20 Addison Byrd 7 Double Churches Middle School 1:14.19 2
21 Riley Martin 8 Blackmon Road Middle School 1:16.80 1
22 Robriah Mitchell 7 East Columbus Magnet Academy 1:17.63 2
23 Valeska Figueroa 7 Double Churches Middle School 1:18.22 3
24 Mariah Pacheco 8 Fort MS 1:20.84 4
25 Trummiea Robinson 6 Rothschild Leadership Academy 1:25.39 4
Boys 400 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Cyncer Clark 8 Fort MS 55.24 1
2 Laquan Brooks 8 Fort MS 56.01 1
3 Christian Eason 8 Richards Middle School 56.03 1
4 Donovan Granville 8 Aaron Cohn Middle School 56.07 1
5 Braylind Lewis 8 Aaron Cohn Middle School 56.99 1
6 Jeremiah Dinkins 6 East Columbus Magnet Academy 1:00.99 1
7 Kevin William 8 Rothschild Leadership Academy 1:01.27 1
8 Solomon Sparks 8 Harris County Carver MS 1:01.71 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Christian Eason 8 Richards Middle School 56.08 1
2 Laquan Brooks 8 Fort MS 56.57 3
3 Cyncer Clark 8 Fort MS 56.70 2
4 Donovan Granville 8 Aaron Cohn Middle School 56.96 3
5 Kevin William 8 Rothschild Leadership Academy 59.52 1
6 Braylind Lewis 8 Aaron Cohn Middle School 59.76 2
7 Jeremiah Dinkins 6 East Columbus Magnet Academy 1:01.83 2
8 Solomon Sparks 8 Harris County Carver MS 1:02.33 3
9 Christian Stone 7 Double Churches Middle School 1:03.03 2
10 Julian Martinez 7 Blackmon Road Middle School 1:03.19 1
11 Erick Sanchez 8 Faith MS 1:03.23 3
12 Jeron McKenzie 8 East Columbus Magnet Academy 1:03.24 3
13 Kevin Buckholz 8 Blackmon Road Middle School 1:03.55 1
14 Jaden Farmer 6 Veterans Memorial Middle Schoo 1:04.52 3
15 Terell Hall 8 Midland Middle School 1:04.81 2
16 Damaris Brooks 8 Eddy Middle School 1:04.93 1
17 Connor Creed 7 Harris County Carver MS 1:04.97 3
18 Gavin Wilton 7 Double Churches Middle School 1:06.98 1
19 Tanner Newby 8 Veterans Memorial Middle Schoo 1:09.71 2
20 Braden Taylor 8 Faith MS 1:10.90 2
21 Joseph Lee 8 Arnold Magnet Academy 1:11.31 2
Girls 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Kynleigh Hodges 6 Richards Middle School 13.26 1
2 Samiyah Fields 6 Midland Middle School 13.31 1
3 McKenzie Brown 7 Aaron Cohn Middle School 13.43 1
4 Grace Smith 7 Rothschild Leadership Academy 13.46 1
5 Sybria English 8 East Columbus Magnet Academy 13.58 1
6 Lauryn Caruthers 8 Aaron Cohn Middle School 13.71 1
7 Ty'Tionia Thomas 8 Arnold Magnet Academy 13.92 1
8 Zaniya Crouch 8 Double Churches Middle School 14.02 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Samiyah Fields 6 Midland Middle School 13.17 1
2 Kynleigh Hodges 6 Richards Middle School 13.24 2
3 McKenzie Brown 7 Aaron Cohn Middle School 13.40 3
4 Lauryn Caruthers 8 Aaron Cohn Middle School 13.46 4
5 Grace Smith 7 Rothschild Leadership Academy 13.28 1
6 Zaniya Crouch 8 Double Churches Middle School 13.59 4
7 Sybria English 8 East Columbus Magnet Academy 13.65 2
8 Ty'Tionia Thomas 8 Arnold Magnet Academy 13.66 3
9 Andraia Scarborough 8 Midland Middle School 13.73 4
10 Deja Dunbar 7 Arnold Magnet Academy 13.74 3
11 Morgan Ligon 8 Harris County Carver MS 13.76 1
12 Kaidyn Washington 7 Harris County Carver MS 13.78 4
13 Brooke Shipp 8 Blackmon Road Middle School 13.89 2
14 Antoinette Smoot Baker MIddle School 13.93 2
15 Alisha Hollis 8 Richards Middle School 13.95 1
16 Alyssa Holmes 8 Fort MS 13.98 4
17 Janiyah Reedy 8 East Columbus Magnet Academy 13.99 3
18 Kamiyah Bass 4 Rothschild Leadership Academy 14.02 1
19 Ajiya Scott Baker MIddle School 14.31 1
20 Mikhis Jenkins 7 Fort MS 14.54 3
21 Santana Williams 7 Blackmon Road Middle School 14.54 2
22 Karma Rosser 7 Eddy Middle School 14.59 2
23 Jamirah Joseph 6 Faith MS 14.98 4
24 Ashley Phillips 8 Double Churches Middle School 15.14 1
25 Ashanti Harris 7 Eddy Middle School 15.22 2
26 Jaida Houp 7 Veterans Memorial Middle Schoo 15.53 3
27 Alia Kendrick 7 Double Churches Middle School 16.61 1
28 Zakaria Scruggs 7 Faith MS 17.61 2
Boys 100 meter Dash
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jamarcus Davis 8 Fort MS 11.59 1
2 Damari Jones 8 Blackmon Road Middle School 11.92 1
3 Jaquavion Edmond 7 Rothschild Leadership Academy 11.96 1
4 jamari Blackman 8 Fort MS 12.10 1
5 Salathiel Hill 8 East Columbus Magnet Academy 12.24 1
6 Jai Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 12.25 1
7 Jaiden Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 12.26 1
8 Jason Davis 7 Eddy Middle School 12.27 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jamarcus Davis 8 Fort MS 11.52 1
2 jamari Blackman 8 Fort MS 11.87 4
3 Damari Jones 8 Blackmon Road Middle School 11.89 2
4 Jaquavion Edmond 7 Rothschild Leadership Academy 11.94 3
5 Salathiel Hill 8 East Columbus Magnet Academy 12.03 2
6 Jai Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 12.06 3
7 Jaiden Jackson 8 Aaron Cohn Middle School 12.08 4
8 Jason Davis 7 Eddy Middle School 12.15 2
9 Emori Howard 8 Double Churches Middle School 12.16 1
10 Tayvin Brooks 8 Richards Middle School 12.23 3
11 Christian Brown 8 Double Churches Middle School 12.34 1
12 Christopher Biggs 8 Blackmon Road Middle School 12.44 4
13 James Alexander 8 Harris County Carver MS 12.50 2
14 Jerricus Wheat 7 Eddy Middle School 12.64 1
15 Tristan Hughley 7 Richards Middle School 12.65 4
16 Ja'Karris Frazier 8 East Columbus Magnet Academy 12.77 3
17 Derrick Walton Baker MIddle School 12.93 1
18 Montez Woods 8 Harris County Carver MS 12.99 1
19 Mar'Kel Brown 8 Arnold Magnet Academy 13.31 1
20 Dakobe Henry 9 Midland Middle School 13.44 3
21 Matthew Tewalt 8 Faith MS 13.53 3
22 Andrew Hughes 8 Veterans Memorial Middle Schoo 13.63 1
23 Kayson Peterson 6 Midland Middle School 13.65 2
24 Jacob Roman 7 Faith MS 13.77 4
25 Tyrese Edmonds 8 Arnold Magnet Academy 13.96 2
26 Anthony Reyes 8 Rothschild Leadership Academy 14.41 2
Girls 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Georgy Helmers 8 Aaron Cohn Middle School 2:37.87 1
2 Gabby Ware 8 Aaron Cohn Middle School 2:37.89 1
3 Madalynn Cricket Cauley 8 Harris County Carver MS 2:40.54 1
4 Leona Dillingham 6 Faith MS 2:40.78 1
5 JeNya Harris 8 Fort MS 2:53.63 1
6 Madison Grajalez 6 Eddy Middle School 2:56.16 1
7 Katie Mcquien 7 Arnold Magnet Academy 3:00.40 1
8 Jordan Russ 6 Fort MS 3:03.12 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Gabby Ware 8 Aaron Cohn Middle School 2:35.71 1
2 Georgy Helmers 8 Aaron Cohn Middle School 2:38.16 2
3 Madalynn Cricket Cauley 8 Harris County Carver MS 2:41.61 2
4 JeNya Harris 8 Fort MS 2:42.34 1
5 Jordan Russ 6 Fort MS 2:51.63 1
6 Madison Grajalez 6 Eddy Middle School 2:55.72 1
7 Leona Dillingham 6 Faith MS 2:56.03 2
8 Katie Mcquien 7 Arnold Magnet Academy 2:57.37 2
9 Bryleigh Fekete 6 Veterans Memorial Middle Schoo 2:58.25 1
10 Kimberly Moreno 9 Arnold Magnet Academy 3:02.80 1
11 Kalia Collins 7 East Columbus Magnet Academy 3:02.98 1
12 Noelani Blanco 7 Faith MS 3:04.66 2
13 Sofia Manan 8 Harris County Carver MS 3:06.61 1
14 Caitlin Moshier 7 Richards Middle School 3:09.94 2
15 Waylan Campbell 6 Richards Middle School 3:10.73 2
16 Inara Bryant 6 Rothschild Leadership Academy 3:14.43 1
17 Boodoo Ka'Mya 7 Rothschild Leadership Academy 3:15.34 2
18 Samariah Floyd 6 Midland Middle School 3:15.66 2
19 Jaila Turner 7 Midland Middle School 3:30.16 1
20 Alyssa Byrd 8 Double Churches Middle School 3:30.36 2
21 Haley Pack 6 Blackmon Road Middle School 3:39.02 2
Boys 800 meter Run
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Mathew Lopez 8 Veterans Memorial Middle Schoo 2:15.35 1
2 Matthew Baka 7 Blackmon Road Middle School 2:21.85 1
3 Bryce Thompson 6 Aaron Cohn Middle School 2:21.87 1
4 Riley Bowles 8 Faith MS 2:22.20 1
5 demaria Scott 12 Fort MS 2:22.30 1
6 Jay Salgado 8 Faith MS 2:23.97 1
7 Evan Shepherd 7 Veterans Memorial Middle Schoo 2:25.17 1
8 Tyus Cam 8 Harris County Carver MS 2:31.49 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Matthew Baka 7 Blackmon Road Middle School 2:19.81 2
2 Mathew Lopez 8 Veterans Memorial Middle Schoo 2:20.30 1
3 demaria Scott 12 Fort MS 2:21.12 2
4 Jay Salgado 8 Faith MS 2:21.69 2
5 Bryce Thompson 6 Aaron Cohn Middle School 2:23.64 1
6 Riley Bowles 8 Faith MS 2:24.71 2
7 Tyus Cam 8 Harris County Carver MS 2:25.00 1
8 Evan Shepherd 7 Veterans Memorial Middle Schoo 2:26.63 1
9 Gabe Galarza 7 Aaron Cohn Middle School 2:28.35 2
10 Sammy Hendrix 8 Richards Middle School 2:30.21 1
11 Kayven Collins 8 Arnold Magnet Academy 2:31.87 2
12 Hatcher Lipp 7 Richards Middle School 2:33.42 1
13 Mason Taylor 7 Blackmon Road Middle School 2:35.56 1
14 Anthony Reyes 8 Rothschild Leadership Academy 2:41.29 1
15 Alexander Hawkins 7 Eddy Middle School 2:41.62 1
16 Keshawn Schreane 8 East Columbus Magnet Academy 2:42.45 2
17 Ahmaud Nickerson 6 Fort MS 2:42.49 2
18 Tevin Hatchett 7 East Columbus Magnet Academy 2:48.19 1
19 Anquan Jackson 7 Eddy Middle School 2:48.69 1
20 Orwin Smith 12 Midland Middle School 2:53.45 2
21 J'Marion Harris 7 Arnold Magnet Academy 2:54.06 1
22 Malachi Abron Baker MIddle School 2:57.18 2
23 Ashlar Barker 7 Midland Middle School 3:10.69 1
24 Shawn Harris 6 Rothschild Leadership Academy 3:24.26 1
25 Deion Jones Baker MIddle School 4:00.61 2
Girls 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Aaron Cohn Middle School 4:30.54 1
2 East Columbus Magnet Academy 4:31.92 1
3 Fort MS 4:35.91 1
4 Harris County Carver MS 4:42.35 1
5 Midland Middle School 4:42.57 1
6 Arnold Magnet Academy 4:47.35 1
7 Faith MS 4:47.50 1
8 Rothschild Leadership Academy 4:57.73 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 East Columbus Magnet Academy 4:32.79 1
2 Aaron Cohn Middle School 4:38.29 2
3 Midland Middle School 4:33.17 1
4 Fort MS 4:43.18 1
5 Rothschild Leadership Academy 4:44.26 2
6 Harris County Carver MS 4:46.52 2
7 Faith MS 4:48.39 1
8 Arnold Magnet Academy 4:49.87 2
9 Veterans Memorial Middle Schoo 4:53.86 2
10 Eddy Middle School 4:54.86 1
11 Richards Middle School 5:01.06 1
12 Double Churches Middle School 5:25.26 2
13 Blackmon Road Middle School 5:49.25 1
Boys 4x400 Meter Relay
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Fort MS 3:48.23 1
2 Richards Middle School 3:56.08 1
3 Aaron Cohn Middle School 3:56.15 1
4 Veterans Memorial Middle Schoo 3:58.26 1
5 Rothschild Leadership Academy 4:10.46 1
6 Eddy Middle School 4:11.00 1
7 Faith MS 4:11.76 1
8 Midland Middle School 4:13.70 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Fort MS 3:50.50 2
2 Veterans Memorial Middle Schoo 4:01.70 1
3 Aaron Cohn Middle School 4:02.83 1
4 Richards Middle School 4:03.79 2
5 Faith MS 4:07.52 2
6 Midland Middle School 4:11.30 2
7 Rothschild Leadership Academy 4:15.45 1
8 Eddy Middle School 4:22.26 2
9 Harris County Carver MS 4:22.40 1
10 East Columbus Magnet Academy 4:24.15 1
11 Blackmon Road Middle School 4:31.80 2
12 Double Churches Middle School 4:34.06 1
Boys 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jason Davis 7 Eddy Middle School 42.68 1
2 Ryan Thomas 8 Midland Middle School 44.15 1
3 Tony Arnett 8 Faith MS 45.04 1
4 Donovan Colvin 7 Aaron Cohn Middle School 45.47 1
5 Josh Brown 8 Harris County Carver MS 45.50 1
6 Eric Thompson 8 Arnold Magnet Academy 45.81 1
7 Josh Murray 8 Midland Middle School 45.89 1
8 Gabe Galarza 7 Aaron Cohn Middle School 46.07 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Jason Davis 7 Eddy Middle School 43.60 1
2 Donovan Colvin 7 Aaron Cohn Middle School 45.68 3
3 Josh Murray 8 Midland Middle School 45.84 2
4 Ryan Thomas 8 Midland Middle School 45.80 3
5 Eric Thompson 8 Arnold Magnet Academy 46.24 1
6 Josh Brown 8 Harris County Carver MS 46.48 3
7 Gabe Galarza 7 Aaron Cohn Middle School 46.49 2
8 Tony Arnett 8 Faith MS 47.22 2
9 Antwain Williams 8 Richards Middle School 47.28 1
10 Rayshaun Glover 6 East Columbus Magnet Academy 48.12 3
11 Jeland Thetford 8 Eddy Middle School 48.37 2
12 Julian Martinez 7 Blackmon Road Middle School 48.49 1
13 Ahmaud Nickerson 6 Fort MS 48.67 2
14 Jaden Farmer 6 Veterans Memorial Middle Schoo 48.69 2
15 Cameren BAiley 8 Fort MS 49.00 3
16 Jorell Releford 8 Veterans Memorial Middle Schoo 49.61 1
17 Kevin Buckholz 8 Blackmon Road Middle School 49.99 3
18 Easton Boren 7 Faith MS 50.54 3
19 Ervin Atkins 7 Rothschild Leadership Academy 51.06 3
20 Kayven Collins 8 Arnold Magnet Academy 51.11 2
21 Gabe Hill 8 Harris County Carver MS 55.55 1
22 Aidan Sanders 7 Double Churches Middle School 55.70 1
23 Jason Bellamy Baker MIddle School 58.73 1
Girls 300 meter Hurdles
Finals
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Anne Heiss 6 Aaron Cohn Middle School 50.15 1
2 Sania Morgan 7 Midland Middle School 50.32 1
3 Ashlee Swenson 6 Midland Middle School 51.55 1
4 Azayla Thorpe 8 Eddy Middle School 52.16 1
5 Armani Moore 8 Fort MS 53.07 1
6 Megan Huling 7 Harris County Carver MS 56.04 1
7 Katie Mcquien 7 Arnold Magnet Academy 56.51 1
8 NYLA ROZIER 8 Fort MS 58.05 1
Prelims
=========================================================================================================
NAME YR TEAM MARK H# WIND
=======================================================================================================
1 Sania Morgan 7 Midland Middle School 51.34 3
2 Anne Heiss 6 Aaron Cohn Middle School 51.62 2
3 Ashlee Swenson 6 Midland Middle School 53.19 1
4 Azayla Thorpe 8 Eddy Middle School 52.39 3
5 Armani Moore 8 Fort MS 53.54 3
6 Katie Mcquien 7 Arnold Magnet Academy 55.14 2
7 NYLA ROZIER 8 Fort MS 55.78 2
8 Megan Huling 7 Harris County Carver MS 55.91 1
9 Tykeria King 8 Eddy Middle School 57.92 3
10 Kyndle Robinson 8 Harris County Carver MS 58.35 2
11 Taelor Lamb 6 Rothschild Leadership Academy 58.36 1
12 Isabell Partridge 8 Veterans Memorial Middle Schoo 58.45 1
13 Lola Wesseler 6 Faith MS 58.50 3
14 Riley Craine 8 Aaron Cohn Middle School 58.66 1
15 Kayla Boykins 8 Double Churches Middle School 1:01.82 1
16 Kayla Benjamin 6 Veterans Memorial Middle Schoo 1:02.73 3
17 London Johnson 6 Blackmon Road Middle School 1:04.07 1
18 Makinzy Bradford 6 Faith MS 1:08.10 2
19 Trummiea Robinson 6 Rothschild Leadership Academy 1:10.98 3