Loading
MileSplit GA
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Mill Creek Home Meet 2021
Mar 16, 2021
Mill Creek High School
Hoschton, GA
Hosted by
Mill Creek High School
Timing/Results
The Perfect Timing Group
Registration Closed - View Your Entries
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Entries
Mill Creek High School Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
14.01
Alora Bevily
2nd
Finals
H1
Complete Results
14.06
Kate Lewis
3rd
Finals
H1
Complete Results
14.21
Eva Poole
4th
Finals
H2
Complete Results
14.38
Kennedy Jackson
6th
Finals
H1
Complete Results
14.45
Rebecca Fowler
8th
Finals
H2
Complete Results
14.47
Avery Young
9th
Finals
H1
Complete Results
14.48
Adelaine Dunnington
10th
Finals
H2
Complete Results
14.51
Ivey Barnes
11th
Finals
H3
Complete Results
14.55
Izabella Avelino
12th
Finals
H2
Complete Results
14.64
Carina West
14th
Finals
H2
Complete Results
14.64
Michaela Nicholes
15th
Finals
H3
Complete Results
14.68
Sarah Woody
16th
Finals
H3
Complete Results
14.86
Natalie Munyaradzi
17th
Finals
H3
Complete Results
15.01
Madi Roemler
18th
Finals
H4
Complete Results
15.13
Whitney West
19th
Finals
H1
Complete Results
15.16
Addison Watson
20th
Finals
H3
Complete Results
15.21
Victoria Freeland
21st
Finals
H4
Complete Results
15.30
Maria Valencia-Garcia
23rd
Finals
H4
Complete Results
15.32
Ashlyn Blevins
24th
Finals
H3
Complete Results
15.34
Olivia Carter
25th
Finals
H5
Complete Results
15.42
Amaya Roberts
26th
Finals
H4
Complete Results
15.42
Nina Pender
27th
Finals
H3
Complete Results
15.44
Janeya Williams
28th
Finals
H6
Complete Results
15.50
Aviahna Hall
30th
Finals
H5
Complete Results
15.56
Kylie Vickers
31st
Finals
H4
Complete Results
15.63
Brenna Bradley
32nd
Finals
H5
Complete Results
15.88
Nia Butler
34th
Finals
H6
Complete Results
15.94
Toni Donaldson
37th
Finals
H5
Complete Results
16.05
Gabrielle Jackson
39th
Finals
H4
Complete Results
16.06
Melanie Barbera
40th
Finals
H7
Complete Results
16.06
Alexa Suarez
41st
Finals
H7
Complete Results
16.21
Alani Howard
42nd
Finals
H6
Complete Results
16.22
Jocelon Smith
43rd
Finals
H5
Complete Results
16.63
Madison Blodgett
45th
Finals
H7
Complete Results
16.71
Grace Lukusa
46th
Finals
H6
Complete Results
17.05
Emily Doukey
47th
Finals
H7
Complete Results
17.39
Emilee Murphy
48th
Finals
H8
Complete Results
18.10
Jillian Mercer
49th
Finals
H9
Complete Results
200 Meter Dash
29.06
Arianna Cox-Cole
2nd
Finals
H2
Complete Results
29.44
Rebecca Fowler
3rd
Finals
H1
Complete Results
30.19
Alora Bevily
5th
Finals
H1
Complete Results
30.49
Michaela Nicholes
6th
Finals
H2
Complete Results
30.76
Eva Poole
9th
Finals
H1
Complete Results
30.78
Whitney West
10th
Finals
H1
Complete Results
30.92
SB
Ivey Barnes
11th
Finals
H4
Complete Results
31.28
Brooke Meltzer
12th
Finals
H3
Complete Results
31.55
Avery Young
14th
Finals
H1
Complete Results
31.71
Natalie Munyaradzi
15th
Finals
H2
Complete Results
31.93
Olivia Carter
17th
Finals
H4
Complete Results
32.25
Adelaine Dunnington
18th
Finals
H1
Complete Results
32.40
Addison Watson
19th
Finals
H3
Complete Results
32.49
Aviahna Hall
20th
Finals
H4
Complete Results
32.69
Carina West
21st
Finals
H3
Complete Results
33.07
Brenna Bradley
24th
Finals
H3
Complete Results
34.31
Jocelon Smith
26th
Finals
H4
Complete Results
34.46
Kylie Vickers
27th
Finals
H6
Complete Results
35.00
Amaya Roberts
28th
Finals
H5
Complete Results
35.20
Madi Roemler
29th
Finals
H5
Complete Results
35.35
Melanie Barbera
30th
Finals
H6
Complete Results
35.36
Madison Blodgett
31st
Finals
H5
Complete Results
35.55
Alani Howard
32nd
Finals
H6
Complete Results
38.06
Emilee Murphy
34th
Finals
H7
Complete Results
39.85
Meghan Turzo
36th
Finals
H7
Complete Results
400 Meter Dash
1:08.22
SB
Jaden McCutchen
1st
Finals
H1
Complete Results
1:09.25
Hana Tricic
3rd
Finals
H1
Complete Results
800 Meter Run
2:30.55
SB
Emily Guy
1st
Finals
H1
Complete Results
2:41.23
SB
Iris Ochoa
3rd
Finals
H4
Complete Results
2:43.27
Jade Jacobazzi
4th
Finals
H1
Complete Results
2:45.73
Cailyn Grahl
9th
Finals
H2
Complete Results
2:47.87
Caroline Cropp
12th
Finals
H1
Complete Results
2:48.55
Rachel Lee
13th
Finals
H2
Complete Results
3:11.71
Kendall Cropp
28th
Finals
H3
Complete Results
3:23.05
Madeline Ming
33rd
Finals
H3
Complete Results
3:26.39
Taylor Johnson
36th
Finals
H3
Complete Results
1600 Meter Run
6:03.46
Reagan Gakstatter
4th
Finals
H1
Complete Results
6:17.63
Taylor Marr
9th
Finals
H1
Complete Results
6:39.00
Grace Gentzel
15th
Finals
H2
Complete Results
6:44.25
SB
Audrey Lesniak
16th
Finals
H2
Complete Results
7:02.38
Lauren Peters
18th
Finals
H2
Complete Results
100 Meter Hurdles
21.24
Gabriela Mider
3rd
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
59.69
Gabriela Mider
5th
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
53.44
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
4:41.92
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
12:53.47
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
13-6
Arianna Cox-Cole
1st
Finals
H1
Complete Results
12-10.5
Eva Poole
2nd
Finals
H1
Complete Results
12-9
Madi Roemler
3rd
Finals
H1
Complete Results
12-8
Izabella Avelino
4th
Finals
H1
Complete Results
12-5
Maria Valencia-Garcia
5th
Finals
H1
Complete Results
11-10
Carina West
6th
Finals
H1
Complete Results
9-10
Addison Watson
8th
Finals
H1
Complete Results
Triple Jump
27-9.5
Sarah Woody
1st
Finals
H1
Complete Results
27-7
Nina Pender
2nd
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
8-1
SB
Victoria Freeland
1st
Finals
H1
Complete Results
6-6
Skylar Paugh
2nd
Finals
H1
Complete Results
6-6
Chloe Ross
2nd
Finals
H1
Complete Results
6-6
Lindi Jacobazzi
2nd
Finals
H1
Complete Results
6-6
SB
Blakely Schroer
2nd
Finals
H1
Complete Results
6-0
Amelia Newlin
9th
Finals
H1
Complete Results
6-0
SB
Naomi Bodean
9th
Finals
H1
Complete Results
5-6
Izzy Roemler
12th
Finals
H1
Complete Results
Discus
68-5
Brynlee Keys
1st
Finals
H1
Complete Results
60-9
Ashlyn Blevins
2nd
Finals
H1
Complete Results
59-10
Tiffany Njoroge
3rd
Finals
H1
Complete Results
Shot Put
24-3
Tiffany Njoroge
1st
Finals
H1
Complete Results
24-1
Brynlee Keys
2nd
Finals
H1
Complete Results
20-7.5
Ashlyn Blevins
5th
Finals
H1
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
100 Meter Dash
11.78
Zach Jollay
1st
Finals
H1
Complete Results
11.87
Bryson Taylor
2nd
Finals
H1
Complete Results
11.92
Jack Sawyer
3rd
Finals
H1
Complete Results
11.94
Bryce Tidwell
4th
Finals
H1
Complete Results
12.14
Connor Nixon
7th
Finals
H2
Complete Results
12.30
Rico Denson
9th
Finals
H1
Complete Results
12.37
Harry Williams
10th
Finals
H2
Complete Results
12.52
Hayden Clark
12th
Finals
H2
Complete Results
12.56
Johnny Taylor
15th
Finals
H2
Complete Results
12.79
Hamilton Childs
19th
Finals
H9
Complete Results
12.85
Elijah Holmes
21st
Finals
H3
Complete Results
12.88
AARON THOMPSON
22nd
Finals
H1
Complete Results
12.90
London Brown
23rd
Finals
H3
Complete Results
13.09
William Heimbigner
29th
Finals
H4
Complete Results
13.22
Cedric Mitchell
32nd
Finals
H3
Complete Results
13.25
Austin Edwards
34th
Finals
H5
Complete Results
13.26
Antwan McArthur
35th
Finals
H5
Complete Results
13.26
Daniel Michael
36th
Finals
H6
Complete Results
13.28
Gabriel Stallings
37th
Finals
H6
Complete Results
13.30
Connor Barbarin
38th
Finals
H3
Complete Results
13.32
Tyson Vassell
39th
Finals
H5
Complete Results
13.40
John Boratyn
41st
Finals
H10
Complete Results
14.09
Wade Reid
53rd
Finals
H8
Complete Results
14.23
Alexander Vaitl
56th
Finals
H9
Complete Results
15.16
Faze Boualapha
60th
Finals
H9
Complete Results
200 Meter Dash
24.87
Zach Jollay
2nd
Finals
H1
Complete Results
25.10
Georgios Kormalos
3rd
Finals
H1
Complete Results
25.53
Rico Denson
5th
Finals
H1
Complete Results
25.57
Harry Williams
6th
Finals
H1
Complete Results
25.57
Josiah McIntire
7th
Finals
H2
Complete Results
25.66
Johnny Taylor
8th
Finals
H3
Complete Results
25.77
Hayden Clark
11th
Finals
H1
Complete Results
25.85
Tioluwani Olatunji
12th
Finals
H2
Complete Results
26.07
David Thomas
14th
Finals
H1
Complete Results
26.15
Caleb Buckman
16th
Finals
H2
Complete Results
26.40
AARON THOMPSON
20th
Finals
H2
Complete Results
26.56
Hamilton Childs
24th
Finals
H10
Complete Results
26.78
London Brown
27th
Finals
H10
Complete Results
27.07
Gabriel Stallings
30th
Finals
H6
Complete Results
27.29
Daniel Michael
32nd
Finals
H5
Complete Results
27.55
William Heimbigner
38th
Finals
H5
Complete Results
27.59
John Boratyn
40th
Finals
H10
Complete Results
27.78
Austin Edwards
45th
Finals
H10
Complete Results
27.80
Cedric Mitchell
46th
Finals
H4
Complete Results
29.93
Wade Reid
56th
Finals
H9
Complete Results
30.16
Alexander Vaitl
58th
Finals
H9
Complete Results
400 Meter Dash
55.92
SB
Kade Wells
1st
Finals
H1
Complete Results
56.07
Georgios Kormalos
2nd
Finals
H1
Complete Results
57.91
Angel Gonzalez
4th
Finals
H1
Complete Results
58.11
Isaiah Sims
5th
Finals
H2
Complete Results
58.21
Jalen Smith
6th
Finals
H1
Complete Results
58.31
Isaac Lee
8th
Finals
H1
Complete Results
58.49
Jerry Lopez
9th
Finals
H1
Complete Results
59.10
Luke Minor
11th
Finals
H1
Complete Results
1:00.09
Tioluwani Olatunji
14th
Finals
H3
Complete Results
1:02.23
Alan Nguyen
22nd
Finals
H4
Complete Results
1:03.68
Dominic Nixon
27th
Finals
H4
Complete Results
800 Meter Run
2:05.08
SB
Jacob Peters
1st
Finals
H1
Complete Results
2:06.02
Aidan Van Derhei
2nd
Finals
H1
Complete Results
2:12.31
SB
Ryder Glenn
3rd
Finals
H1
Complete Results
2:14.59
Evan Archer
5th
Finals
H1
Complete Results
2:15.02
Aaron Ferguson
6th
Finals
H1
Complete Results
2:18.24
Christophe Onivologui
8th
Finals
H1
Complete Results
2:19.23
Tyler Brown
10th
Finals
H2
Complete Results
2:20.16
SB
Clint Ross
11th
Finals
H3
Complete Results
2:21.26
Will Ort
12th
Finals
H2
Complete Results
2:22.34
Mason Gindlesperger
13th
Finals
H2
Complete Results
2:22.57
SB
Omari Matthew
15th
Finals
H2
Complete Results
2:22.83
River Stanton
16th
Finals
H2
Complete Results
2:31.14
SB
Keith Ming
23rd
Finals
H3
Complete Results
2:32.00
Kade Wells
24th
Finals
H2
Complete Results
2:44.60
Hans Hagan
27th
Finals
H3
Complete Results
3:12.24
Evan McKinney
31st
Finals
H3
Complete Results
1600 Meter Run
4:48.32
Shahzeb Rashid
1st
Finals
H1
Complete Results
4:49.21
SB
Dylan Lucas
2nd
Finals
H1
Complete Results
4:52.60
SB
Gavin Mathieu
5th
Finals
H1
Complete Results
4:54.42
Will Ort
6th
Finals
H1
Complete Results
5:33.71
Tanner Tucker
14th
Finals
H2
Complete Results
6:03.51
Jackson Knieriem
26th
Finals
H2
Complete Results
3200 Meter Run
11:10.25
Wesley Powell
1st
Finals
H1
Complete Results
11:51.92
SB
Aidan York
2nd
Finals
H1
Complete Results
11:52.99
SB
Jason Mendez
3rd
Finals
H1
Complete Results
12:13.47
SB
Caiden Hall
4th
Finals
H1
Complete Results
12:34.47
Evan Nordman
5th
Finals
H1
Complete Results
13:02.36
SB
David Tengelson
6th
Finals
H1
Complete Results
110 Meter Hurdles
17.67
Silas Goolsby
1st
Finals
H1
Complete Results
20.80
Jared Grant
2nd
Finals
H1
Complete Results
23.38
Alex Kahiga
3rd
Finals
H1
Complete Results
300 Meter Hurdles
45.89
Silas Goolsby
1st
Finals
H1
Complete Results
50.20
Mason Gindlesperger
3rd
Finals
H1
Complete Results
52.86
Alex Kahiga
6th
Finals
H1
Complete Results
4x100 Meter Relay
46.19
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x400 Meter Relay
3:58.79
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
4x800 Meter Relay
10:33.08
Relay Team
1st
Finals
H1
Complete Results
High Jump
5-6
Tyson Vassell
1st
Finals
H1
Complete Results
Long Jump
17-11
SB
Silas Goolsby
2nd
Finals
H2
Complete Results
17-4.5
SB
Elijah Holmes
5th
Finals
H3
Complete Results
17-1.5
David Thomas
6th
Finals
H1
Complete Results
15-10
Josiah McIntire
9th
Finals
H2
Complete Results
15-6.5
Connor Barbarin
12th
Finals
H2
Complete Results
Triple Jump
37-1
Elijah Holmes
2nd
Finals
H1
Complete Results
Pole Vault
8-0
Timothy Lamb
3rd
Finals
H1
Complete Results
7-0
Jason Tran
5th
Finals
H1
Complete Results
Discus
99-10
Canton Wilhoit
1st
Finals
H1
Complete Results
99-7
Donningtun Walters
2nd
Finals
H1
Complete Results
99-4
SB
Jeremiah Schine
3rd
Finals
H1
Complete Results
96-0
Kyle Turley
4th
Finals
H1
Complete Results
95-0
Dylan Lane
5th
Finals
H1
Complete Results
93-2
Zach Watson
6th
Finals
H2
Complete Results
92-2
Daniel Stites
7th
Finals
H1
Complete Results
86-10
Cooper Bothwell
8th
Finals
H1
Complete Results
85-11
Trace Husby
9th
Finals
H1
Complete Results
84-3
Davis Hughes
10th
Finals
H2
Complete Results
79-10
Ian Heyns
11th
Finals
H2
Complete Results
79-8
Alfonso Garcia
12th
Finals
H1
Complete Results
75-2
Gavin Guerra
13th
Finals
H2
Complete Results
70-2
Nicolas Valencia
15th
Finals
H2
Complete Results
69-9
Yahsir Banks
16th
Finals
H3
Complete Results
65-6
Bradley Boratyn
18th
Finals
H2
Complete Results
Shot Put
37-9
SB
Canton Wilhoit
1st
Finals
H1
Complete Results
36-9
Kyle Turley
2nd
Finals
H1
Complete Results
36-1
Gavin Guerra
3rd
Finals
H1
Complete Results
36-0
Dylan Lane
4th
Finals
H1
Complete Results
34-11
Zach Watson
5th
Finals
H1
Complete Results
34-10
Nicolas Valencia
6th
Finals
H1
Complete Results
33-3
Daniel Stites
8th
Finals
H1
Complete Results
32-10.75
Alfonso Garcia
9th
Finals
H1
Complete Results
32-0
Jeremiah Schine
10th
Finals
H2
Complete Results
31-9
Donningtun Walters
12th
Finals
H2
Complete Results
31-5
Davis Hughes
13th
Finals
H1
Complete Results
30-4
Bradley Boratyn
15th
Finals
H2
Complete Results
29-10.5
Trace Husby
16th
Finals
H2
Complete Results
29-10
Ian Heyns
17th
Finals
H2
Complete Results
29-7
Cooper Bothwell
18th
Finals
H2
Complete Results
29-3
Yahsir Banks
20th
Finals
H3
Complete Results