GA Region 7-AAAAAA

Alpharetta, GA

Complete Results

Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/24/2019 08:19 PM
                   GA 6A Region 7 Championships - 4/22/2019                    
                            Alpharetta  High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Grace Wolf                   Cambridge HS             12.27Q  2 
  2 Madison Fleming              North Atlant             12.42Q  1 
  3 Markiema Lancaster           Northview Hi             12.69Q  3 
  4 Alanna Jacob                 Johns Creek              12.59Q  1 
  5 Scout Chambers               Johns Creek              12.76Q  2 
  6 Dalen Saunders-Carter        North Atlant             12.99Q  3 
  7 Mitchell Alex                Northview Hi             13.06q  2 
  8 Farra Lingo                  Dunwoody                 13.10q  2 
  9 Kendall Brown                Alpharetta               13.23   3 
 10 Kailyn Winchester            Centennial               13.25   1 
 11 Logan Walker                 Alpharetta               13.29   1 
 12 Yasmin Harrington            Dunwoody                 13.36   3 
 13 Kati Chatton                 Chattahooche             13.38   3 
 14 Quiniche Peets               Cambridge HS             13.40   1 
 15 Ariana Craddox               Pope High Sc             13.49   2 
 16 Haylee Benson                Pope High Sc             13.64   3 
 17 Layania Berry                Centennial               13.67   2 
 18 Sharon Diltz                 Chattahooche             13.92   1 
 -- Cathryn Gray                 Centennial              X24.26   1 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Grace Wolf                   Cambridge HS             12.32   10   
  2 Madison Fleming              North Atlant             12.48    8   
  3 Alanna Jacob                 Johns Creek              12.72    6   
  4 Scout Chambers               Johns Creek              13.07    5   
  5 Mitchell Alex                Northview Hi             13.23    4   
  6 Dalen Saunders-Carter        North Atlant             13.29    3   
  7 Farra Lingo                  Dunwoody                 13.37    2   
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Jackson                 Cambridge HS             25.29Q  1 
  2 Madison Fleming              North Atlant             26.09Q  2 
  3 Nia Perryman                 Centennial               26.10Q  3 
  4 Gabrielle Cross              Alpharetta               26.23Q  3 
  5 Scout Chambers               Johns Creek              26.55Q  2 
  6 Dalen Saunders-Carter        North Atlant             26.71Q  1 
  7 Taylor Mikolojczak           Chattahooche             26.78q  1 
  8 Brooke Hearst                Johns Creek              26.86q  3 
  9 Sydney Ball                  Pope High Sc             26.94   2 
 10 Michaela Prevallet           Cambridge HS             27.13   2 
 11 Kailyn Winchester            Centennial               27.22   1 
 12 Farra Lingo                  Dunwoody                 27.29   1 
 13 Vashti Reese                 Alpharetta               27.32   1 
 14 Jada Goss                    Chattahooche             27.92   2 
 15 Yasmin Harrington            Dunwoody                 27.96   3 
 16 Mitchell Alex                Northview Hi             28.16   2 
 17 Sophia Corso                 Pope High Sc             29.35   3 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ryan Jackson                 Cambridge HS             25.16   10   
  2 Madison Fleming              North Atlant             26.29    8   
  3 Gabrielle Cross              Alpharetta               26.46    6   
  4 Scout Chambers               Johns Creek              26.59    5   
  5 Nia Perryman                 Centennial               26.67    4   
  6 Taylor Mikolojczak           Chattahooche             26.85    3   
  7 Dalen Saunders-Carter        North Atlant             27.00    2   
  8 Brooke Hearst                Johns Creek              27.09    1   
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gabrielle Cross              Alpharetta               58.70Q  2 
  2 Ryan Jackson                 Cambridge HS             59.12Q  1 
  3 Skye Chambers                Johns Creek            1:00.51Q  3 
  4 Nia Perryman                 Centennial               59.91Q  1 
  5 Kathryn Suplee               Cambridge HS           1:00.80Q  2 
  6 Sydney Ball                  Pope High Sc           1:01.18Q  3 
  7 Dube Anyanwutaku             Johns Creek            1:01.52q  1 
  8 Jaden Alexis                 Dunwoody               1:02.40q  3 
  9 Sydney Harmon                Chattahooche           1:03.03   2 
 10 Caroline Moody               Centennial             1:04.79   2 
 11 Chassidy Robinson            Dunwoody               1:05.07   1 
 12 Emma Palmer                  Alpharetta             1:05.32   1 
 13 Skylar Pocock                Pope High Sc           1:05.40   1 
 14 Amber Jamison                North Atlant           1:06.78   2 
 15 Keren Kapwadi                Northview Hi           1:07.62   3 
 16 Olivia Campbell              North Atlant           1:08.99   3 
 17 Emma Lawrence                Chattahooche           1:09.13   3 
 18 Julia Ouyang                 Northview Hi           1:15.19   2 
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Skye Chambers                Johns Creek              57.54   10   
  2 Gabrielle Cross              Alpharetta               58.22    8   
  3 Ryan Jackson                 Cambridge HS             59.68    6   
  4 Kathryn Suplee               Cambridge HS             59.79    5   
  5 Jaden Alexis                 Dunwoody               1:00.00    4   
  6 Sydney Ball                  Pope High Sc           1:00.35    3   
  7 Nia Perryman                 Centennial             1:01.20    2   
  8 Dube Anyanwutaku             Johns Creek            1:01.50    1   
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Delaney Goodell              Cambridge HS           2:23.75Q  1 
  2 Skye Chambers                Johns Creek            2:25.52Q  2 
  3 Emma Tessler                 Dunwoody               2:27.39Q  3 
  4 Sara Gotwalt                 Alpharetta             2:26.79Q  2 
  5 Hope Thornton                Pope High Sc           2:27.40Q  3 
  6 Madigan Wallace              Johns Creek            2:30.43Q  1 
  7 Lola Merrill                 Cambridge HS           2:28.80q  3 
  8 Chloe Pomian                 Chattahooche           2:29.26q  2 
  9 Mia Whitehurst               Dunwoody               2:34.75   1 
 10 Lily Williams                Centennial             2:36.31   2 
 11 Daley O'Brien                Alpharetta             2:36.49   3 
 12 Lilly Brock                  Northview Hi           2:37.53   1 
 13 Rachel Dodsworth             Pope High Sc           2:39.82   2 
 14 Megan Strickland             Centennial             2:40.87   1 
 15 Laney Smith                  Chattahooche           2:40.88   1 
 16 Susie Browder                Northview Hi           2:41.82   3 
 17 Anna Yoder                   North Atlant           2:55.64   3 
 18 Sarah Hetzel                 North Atlant           2:59.65   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Madigan Wallace              Johns Creek            2:19.30   10   
  2 Delaney Goodell              Cambridge HS           2:21.46    8   
  3 Hope Thornton                Pope High Sc           2:21.95    6   
  4 Sara Gotwalt                 Alpharetta             2:22.59    5   
  5 Emma Tessler                 Dunwoody               2:26.47    4   
  6 Chloe Pomian                 Chattahooche           2:28.68    3   
  7 Lola Merrill                 Cambridge HS           2:29.64    2   
  8 Skye Chambers                Johns Creek            2:38.50    1   
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Sechrest              Cambridge HS           5:20.26   10   
  2 Lorel Golden                 Pope High Sc           5:23.66    8   
  3 Hope Thornton                Pope High Sc           5:23.77    6   
  4 Clarissa Beck                Cambridge HS           5:24.71    5   
  5 Madigan Wallace              Johns Creek            5:26.43    4   
  6 Sara Gotwalt                 Alpharetta             5:32.90    3   
  7 Kira Wiklund                 Alpharetta             5:33.60    2   
  8 Anna Mothner                 Dunwoody               5:39.35    1   
  9 Brooke Mooney                Johns Creek            5:47.19  
 10 Ainsley Jones                Dunwoody               5:55.46  
 11 Susie Browder                Northview Hi           5:55.77  
 12 Laney Smith                  Chattahooche           5:58.52  
 13 Chloe Pomian                 Chattahooche           5:58.92  
 14 Megan Strickland             Centennial             5:58.97  
 15 Gracie Truax                 Centennial             5:59.99  
 16 Jessica Siebold              Northview Hi           6:15.11  
 17 Aubrey Miller                North Atlant           6:27.34  
 18 Serena Miller                North Atlant           6:27.55  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Sechrest              Cambridge HS          11:15.03   10   
  2 Clarissa Beck                Cambridge HS          11:50.87    8   
  3 Lorel Golden                 Pope High Sc          11:59.11    6   
  4 Sophie Boice                 Pope High Sc          11:59.87    5   
  5 Anna Mothner                 Dunwoody              12:13.10    4   
  6 Kira Wiklund                 Alpharetta            12:31.68    3   
  7 Rachel McGowan               Chattahooche          12:51.60    2   
  8 Lucy Neumann                 Dunwoody              12:54.25    1   
  9 Elizabeth Buchanan           Centennial            12:55.43  
 10 Reed Racine                  Alpharetta            12:59.28  
 11 Dani Blank                   Johns Creek           13:07.62  
 12 Lenin Mariche                Centennial            13:34.89  
 13 Annabelle Buchanan           Johns Creek           13:39.94  
 14 Julia Londres                Chattahooche          13:50.85  
 15 Anna Yoder                   North Atlant          14:27.25  
 16 Sarah Pearl                  North Atlant          14:46.99  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Michaela Prevallet           Cambridge HS             15.62Q  1 
  2 Jahvene Walder               Dunwoody                 15.73Q  2 
  3 Kameren Haliday              Dunwoody                 16.14Q  1 
  4 Taya Jackson                 Cambridge HS             17.21Q  2 
  5 Love Webb                    North Atlant             16.74q  1 
  6 Skye Gibson-Moo Young        Johns Creek              17.03q  1 
  7 Priyanka Gowda               Johns Creek              17.61q  2 
  8 Michaiah Sconiers            Northview Hi             18.31q  2 
  9 Emily Adediran               Centennial               19.27   1 
 10 Jada Nichols                 Northview Hi             19.37   1 
 11 Emily Guo                    Chattahooche             19.73   1 
 12 Mia Muse                     Centennial               19.74   2 
 13 Ellie Coney                  Pope High Sc             20.62   2 
 14 Faith Empric                 Pope High Sc             21.10   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jahvene Walder               Dunwoody                 15.24   10   
  2 Michaela Prevallet           Cambridge HS             15.28    8   
  3 Kameren Haliday              Dunwoody                 16.44    6   
  4 Love Webb                    North Atlant             16.58    5   
  5 Taya Jackson                 Cambridge HS             17.11    4   
  6 Skye Gibson-Moo Young        Johns Creek              17.81    3   
  7 Priyanka Gowda               Johns Creek              17.86    2   
  8 Michaiah Sconiers            Northview Hi             18.10    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jasmine Jackson              Alpharetta               44.38Q  1 
  2 Jahvene Walder               Dunwoody                 46.12Q  2 
  3 Grace Wolf                   Cambridge HS             44.96Q  1 
  4 Taya Jackson                 Cambridge HS             48.72Q  2 
  5 Ariel Lawrence               Dunwoody                 47.31q  1 
  6 Priyanka Gowda               Johns Creek              48.98q  1 
  7 Aditi Dhillon                Northview Hi             50.35q  1 
  8 Arushi Dhillon               Northview Hi             52.50q  2 
  9 Skye Gibson-Moo Young        Johns Creek              52.78   2 
 10 Mia Muse                     Centennial               52.86   2 
 11 Gracie Truax                 Centennial               53.03   1 
 12 Traniece Franklin            North Atlant             53.15   2 
 13 Anyah Hunter                 North Atlant             53.35   1 
 14 Grace Corya                  Pope High Sc             55.79   2 
 15 Ellie Coney                  Pope High Sc             57.67   1 
 16 Emily Guo                    Chattahooche             59.55   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jasmine Jackson              Alpharetta               43.93   10   
  2 Grace Wolf                   Cambridge HS             44.85    8   
  3 Jahvene Walder               Dunwoody                 44.92    6   
  4 Taya Jackson                 Cambridge HS             46.68    5   
  5 Ariel Lawrence               Dunwoody                 47.14    4   
  6 Priyanka Gowda               Johns Creek              48.18    3   
  7 Aditi Dhillon                Northview Hi             51.84    2   
  8 Arushi Dhillon               Northview Hi             53.48    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Johns Creek HS  'A'                                   49.00Q  2 
  2 Dunwoody  'A'                                         49.07Q  1 
  3 North Atlanta  'A'                                    49.75Q  2 
  4 Alpharetta  'A'                                       50.03Q  1 
  5 Cambridge HS  'A'                                     49.83q  2 
  6 Chattahoochee High School  'A'                        51.19q  2 
  7 Dunwoody  'B'                                         52.04q  2 
  8 Centennial  'A'                                       52.25q  1 
  9 Pope High School  'A'                                 52.26   1 
 10 Northview High School  'A'                            52.84   1 
 11 Johns Creek HS  'B'                                   53.35   1 
 12 Cambridge HS  'B'                                     53.62   1 
 13 Chattahoochee High School  'B'                        55.89   1 
 14 Centennial  'B'                                     1:05.23   2 
 -- Alpharetta  'B'                                         DNF   2 
 -- Pope High School  'B'                                   DNF   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dunwoody  'A'                                         48.49   10   
  2 Cambridge HS  'A'                                     48.82    8   
  3 Johns Creek HS  'A'                                   48.97    6   
  4 Alpharetta  'A'                                       49.78    5   
  5 North Atlanta  'A'                                    50.04    4   
  6 Chattahoochee High School  'A'                        51.01    3   
  7 Centennial  'A'                                       51.41    2   
  8 Dunwoody  'B'                                         52.59    1   
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cambridge HS  'A'                                   4:03.46Q  1 
  2 Alpharetta  'A'                                     4:09.02Q  2 
  3 Johns Creek HS  'A'                                 4:03.71Q  1 
  4 Cambridge HS  'B'                                   4:11.86Q  2 
  5 Pope High School  'A'                               4:13.32q  2 
  6 Centennial  'A'                                     4:14.04q  1 
  7 North Atlanta  'A'                                  4:15.08q  2 
  8 Johns Creek HS  'B'                                 4:17.69q  2 
  9 Dunwoody  'A'                                       4:18.69   1 
 10 Alpharetta  'B'                                     4:20.97   1 
 11 Chattahoochee High School  'A'                      4:21.24   2 
 12 Dunwoody  'B'                                       4:27.99   2 
 13 Pope High School  'B'                               4:35.54   1 
 14 Northview High School  'A'                          4:46.95   1 
 15 Centennial  'B'                                     4:57.99   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cambridge HS  'A'                                   3:59.16   10   
  2 Johns Creek HS  'A'                                 4:05.06    8   
  3 Alpharetta  'A'                                     4:06.77    6   
  4 Cambridge HS  'B'                                   4:10.79    5   
  5 Pope High School  'A'                               4:11.82    4   
  6 North Atlanta  'A'                                  4:13.52    3   
  7 Johns Creek HS  'B'                                 4:17.96    2   
  8 Centennial  'A'                                     4:20.13    1   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jahvene Walder               Dunwoody               5-00.00   10   
  2 Kate Holland                 Northview Hi           4-10.00    8   
  3 Andrea Penzien               Dunwoody              J4-10.00    6   
  4 Amber Jamison                North Atlant          J4-10.00    5   
  5 Madigan Wallace              Johns Creek            4-08.00    4   
  6 Ashlee Austin                Northview Hi          J4-08.00    3   
  7 Traniece Franklin            North Atlant          J4-08.00    2   
  8 Layania Berry                Centennial             4-06.00    1   
  9 Olivia Bollenbacher          Cambridge HS           4-04.00  
 -- Haylee Benson                Pope High Sc                NH  
 -- Makena Maple                 Johns Creek                 NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Conroy                  Johns Creek           10-06.00   10   
  2 Jolee Northrop               Pope High Sc          10-00.00    8   
  3 Skyler Hess                  Pope High Sc         J10-00.00    6   
  4 Olivia Bollenbacher          Cambridge HS           9-06.00    5   
  5 Michaela Prevallet           Cambridge HS          J9-06.00    4   
  6 Sydney Tribou                North Atlant          J9-06.00    3   
  7 Caroline Swicegood           Chattahooche          J9-06.00    2   
  8 Bella Spector                Johns Creek            7-06.00    1   
 -- Alexis Wenda                 Chattahooche                NH  
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ariel Lawrence               Dunwoody              18-09.00   2  10   
  2 Ryan Jackson                 Cambridge HS          17-05.25   2   8   
  3 Mitchell Alex                Northview Hi          17-00.00   2   6   
  4 Greta Yang                   Chattahooche          16-02.00   2   5   
  5 Sydney Ball                  Pope High Sc          16-01.75   2   4   
  6 Schyler Hoard                Johns Creek           15-11.00   1   3   
  7 Ariana Craddox               Pope High Sc          15-10.75   2   2   
  8 Kenedy Zakers                Chattahooche          15-05.50   1   1   
  9 Alanna Jacob                 Johns Creek           15-05.00   2 
 10 Kameren Haliday              Dunwoody              14-11.75   1 
 11 Kennedy Fields               North Atlant          14-11.25   2 
 12 Gracie Truax                 Centennial            13-11.75   1 
 13 Alexia Todd                  North Atlant          13-09.50   1 
 14 Katarina Leavens             Cambridge HS          13-02.00   1 
 -- Caroline Moody               Centennial                FOUL   1 
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ariel Lawrence               Dunwoody              37-05.00   10   
  2 Madison Fleming              North Atlant          35-11.00    8   
  3 Mitchell Alex                Northview Hi          35-09.00    6   
  4 Schyler Hoard                Johns Creek           34-10.50    5   
  5 Alanna Jacob                 Johns Creek           34-02.50    4   
  6 Faith Empric                 Pope High Sc          34-02.00    3   
  7 Greta Yang                   Chattahooche          34-01.75    2   
  8 Ariana Craddox               Pope High Sc          34-01.50    1   
  9 Soraya Merriweather          Chattahooche          32-05.00  
 10 Jayden Bohannon              North Atlant          29-08.75  
 11 Abby Strickland              Northview Hi          29-01.75  
 12 Farra Lingo                  Dunwoody              28-01.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Janae Profit                 Dunwoody              42-06.50   10   
  2 Dube Anyanwutaku             Johns Creek           36-00.50    8   
  3 Madelyn Horne                Johns Creek           35-06.00    6   
  4 Zaria Woodyard               Dunwoody              33-08.25    5   
  5 Nicole Richards              Chattahooche          33-07.50    4   
  6 Mya Grace                    Chattahooche          32-07.00    3   
  7 Carolyn Deady                Pope High Sc          32-06.25    2   
  8 Ashlee Austin                Northview Hi          31-00.00    1   
  9 Annastacia Regnier           Cambridge HS          30-00.00  
 10 Jaida Turner                 Cambridge HS          29-00.25  
 11 Ariel Washburn               Centennial            26-06.50  
 12 Maya Richards                Northview Hi          25-08.50  
 13 Jorden Clark                 North Atlant          24-11.00  
 14 Aeron Je                     Centennial            22-02.50  
 15 Haylie Howard                Pope High Sc          20-07.00  
 -- Cathryn Gray                 Centennial           X14-09.50  
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Madelyn Horne                Johns Creek             151-04   2  10   
  2 Janae Profit                 Dunwoody                142-04   2   8   
  3 Carolyn Deady                Pope High Sc            118-03   2   6   
  4 Aliyah Machadao              Chattahooche             94-10   2   5   
  5 Nicole Richards              Chattahooche             92-03   2   4   
  6 Londyn Edmondson             Johns Creek              85-06   2   3   
  7 Aeron Je                     Centennial               75-04   1   2   
  8 Ariel Washburn               Centennial               72-01   1   1   
  9 Annastacia Regnier           Cambridge HS             72-00   1 
 10 Maya Richards                Northview Hi             67-08   1 
 11 Zaria Woodyard               Dunwoody                 57-03   1 
 12 Haylie Howard                Pope High Sc             54-04   1 
 13 Cathryn Gray                 Centennial               39-06   2 
 -- Harmoni Brown                Cambridge HS              FOUL   2 
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alex Tate                    Dunwoody                 10.94Q  3 
  2 Matthew McAlpine             Pope High Sc             11.01Q  1 
  3 Quincy Darnell               Johns Creek              11.17Q  2 
  4 Amir Simpson                 North Atlant             11.10Q  1 
  5 Jonathan Troyer              Chattahooche             11.18Q  2 
  6 Dylan Merrell                Alpharetta               11.20Q  3 
  7 Austin Su                    Chattahooche             11.31q  3 
  8 CJ Thompson                  Cambridge HS             11.36q  3 
  9 Ian Santiago                 North Atlant             11.39   2 
 10 Nick Willis                  Johns Creek              11.40   1 
 11 Austin Joyner                Alpharetta               11.42   1 
 12 Paris Cameron                Pope High Sc             11.48   2 
 13 Elias Correa                 Centennial               11.54   1 
 14 Hayden Gardella              Cambridge HS             11.75   2 
 15 Marcus Godbey                Northview Hi             11.76   1 
 16 Cooper Kennedy               Dunwoody                 11.77   2 
 17 Nayef Masum                  Northview Hi             11.92   3 
 18 Lyndon Knox                  Centennial               12.15   3 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alex Tate                    Dunwoody                 11.09   10   
  2 Matthew McAlpine             Pope High Sc             11.14    8   
  3 Amir Simpson                 North Atlant             11.15    6   
  4 Jonathan Troyer              Chattahooche             11.26    5   
  5 Quincy Darnell               Johns Creek              11.30    4   
  6 Austin Su                    Chattahooche             11.31    3   
  7 Dylan Merrell                Alpharetta               11.34    2   
  8 CJ Thompson                  Cambridge HS             11.54    1   
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robbie Ruppel                Alpharetta               22.22Q  2 
  2 Matthew McAlpine             Pope High Sc             22.35Q  1 
  3 Alex Tate                    Dunwoody                 22.55Q  3 
  4 Quincy Darnell               Johns Creek              22.52Q  1 
  5 Jevon Leonard                North Atlant             22.68Q  2 
  6 Dylan Merrell                Alpharetta               22.88Q  3  22.876
  7 Jonathan Baker               Northview Hi             22.88q  1  22.872
  8 Cole Quidley                 Johns Creek              22.97q  2 
  9 Elias Correa                 Centennial               23.16   3 
 10 Jaylen Smith                 Chattahooche             23.22   1 
 11 Ian Santiago                 North Atlant             23.33   3 
 12 Robert Lloyd                 Chattahooche             23.43   2 
 13 Jack McHale                  Cambridge HS             23.48   1 
 14 Hayden Gardella              Cambridge HS             23.77   3 
 15 Jordan Jasper                Dunwoody                 23.88   2 
 16 Sammy Cohen                  Pope High Sc             24.03   2 
 17 Dexter Murrell               Centennial               24.35   1 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robbie Ruppel                Alpharetta               22.40   10   
  2 Matthew McAlpine             Pope High Sc             22.45    8   
  3 Alex Tate                    Dunwoody                 22.54    6   
  4 Jevon Leonard                North Atlant             22.60    5   
  5 Quincy Darnell               Johns Creek              22.67    4   
  6 Jonathan Baker               Northview Hi             23.00    3   
  7 Dylan Merrell                Alpharetta               23.26    2   
  8 Cole Quidley                 Johns Creek              23.30    1   
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robbie Ruppel                Alpharetta               49.03Q  3 
  2 Jevon Leonard                North Atlant             50.24Q  1 
  3 Errol Williams               Alpharetta               50.71Q  2 
  4 Jake Beck                    Johns Creek              50.68Q  3 
  5 Cole Quidley                 Johns Creek              51.37Q  1 
  6 Jack McHale                  Cambridge HS             51.65Q  2 
  7 Preston Campbell             Pope High Sc             50.76q  3 
  8 Grant Blevins                Centennial               52.48q  3 
  9 Dorien McKency               Dunwoody                 53.62   1 
 10 Evan Bell                    Cambridge HS             53.72   1 
 11 Jordan Jasper                Dunwoody                 53.81   2 
 12 Robert Lloyd                 Chattahooche             54.34   1 
 13 Vinay Sankar                 Chattahooche             54.65   3 
 14 Travis Buchanan              Northview Hi             56.80   1 
 15 Christian Tinch              Centennial               57.53   2 
 16 Harry Coppedge Reaves        Pope High Sc             57.56   2 
 17 Josh Wehner                  Northview Hi             59.43   2 
 
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Robbie Ruppel                Alpharetta               48.71   10   
  2 Jevon Leonard                North Atlant             49.33    8   
  3 Errol Williams               Alpharetta               49.42    6   
  4 Jake Beck                    Johns Creek              50.04    5   
  5 Jack McHale                  Cambridge HS             50.45    4   
  6 Preston Campbell             Pope High Sc             50.81    3   
  7 Cole Quidley                 Johns Creek              51.25    2   
  8 Grant Blevins                Centennial               52.58    1   
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kyle Coleman                 Chattahooche           1:58.15Q  2 
  2 Kc Heron                     Pope High Sc           2:00.01Q  1 
  3 Anthony Parisi               Pope High Sc           2:00.33Q  3 
  4 Brian Bird                   North Atlant           2:00.14Q  1 
  5 Mac Bloodworth               North Atlant           2:00.51Q  2 
  6 Jack Hoben                   Johns Creek            2:00.89Q  3 
  7 Cole Suplee                  Cambridge HS           2:01.41q  1 
  8 Matthew Ashe                 Alpharetta             2:03.12q  2 
  9 Kaine Dudley                 Cambridge HS           2:03.19   2 
 10 Tyler Fallon                 Chattahooche           2:03.75   3 
 11 Jackson Frizzell             Alpharetta             2:04.97   1 
 12 Alex Byman                   Northview Hi           2:09.23   1 
 13 Derrick Varner               Dunwoody               2:12.12   2 
 14 Tray Barbuto                 Centennial             2:16.97   2 
 15 Arish Virani                 Northview Hi           2:17.77   3 
 16 Brandon Sewell               Centennial             2:17.95   3 
 17 Wade Parkes                  Dunwoody               2:20.64   3 
 18 Tyler Heydinger              Johns Creek            2:30.86   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Anthony Parisi               Pope High Sc           1:55.71   10   
  2 Kyle Coleman                 Chattahooche           1:56.60    8   
  3 Brian Bird                   North Atlant           1:56.99    6   
  4 Jack Hoben                   Johns Creek            1:57.60    5   
  5 Kc Heron                     Pope High Sc           2:00.99    4   
  6 Cole Suplee                  Cambridge HS           2:01.15    3   
  7 Matthew Ashe                 Alpharetta             2:02.53    2   
  8 Mac Bloodworth               North Atlant           2:05.05    1   
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Filan                   Cambridge HS           4:19.91   10   
  2 Kc Heron                     Pope High Sc           4:22.99    8   
  3 Cole Heron                   Pope High Sc           4:23.01    6   
  4 Kyle Coleman                 Chattahooche           4:24.46    5   
  5 Sean Rager                   Alpharetta             4:27.92    4   
  6 Mac Bloodworth               North Atlant           4:31.43    3   
  7 Arat Joanico                 Alpharetta             4:35.93    2   
  8 Aki Tsuchida                 Chattahooche           4:36.47    1   
  9 Barrett McAree               Centennial             4:38.82  
 10 Josh Gargan                  Cambridge HS           4:42.83  
 11 Luca Parker                  Johns Creek            4:44.51  
 12 Andrew Churchill             North Atlant           4:50.49  
 13 Raleigh Browder              Northview Hi           4:54.87  
 14 Aidan Massie                 Northview Hi           5:00.74  
 15 Jack Wichman                 Dunwoody               5:06.60  
 16 Chris Gresham                Centennial             5:13.06  
 17 Wade Parkes                  Dunwoody               5:35.79  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Filan                   Cambridge HS           9:22.00   10   
  2 Sean Rager                   Alpharetta             9:46.69    8   
  3 Lyle Donovan                 Cambridge HS           9:48.99    6   
  4 Barrett McAree               Centennial             9:52.23    5   
  5 Axel Mateo                   Pope High Sc           9:58.72    4   
  6 William Brown                Pope High Sc          10:04.15    3   
  7 Aki Tsuchida                 Chattahooche          10:08.33    2   
  8 Jack Jennings                Johns Creek           10:31.02    1   
  9 Arat Joanico                 Alpharetta            10:33.22  
 10 Tyler Cato                   Northview Hi          10:35.71  
 11 Andrew Churchill             North Atlant          10:38.38  
 12 Luca Parker                  Johns Creek           10:40.40  
 13 Jameson Drake                Northview Hi          10:45.64  
 14 Jack Wichman                 Dunwoody              11:13.32  
 15 Jay Ead                      Centennial            11:16.32  
 16 James Robison                Dunwoody              12:47.04  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Joshua Flynn                 Alpharetta               15.52Q  2 
  2 Jordan Coleman               Chattahooche             15.99Q  1 
  3 Tradavious Smith             Centennial               15.72Q  2 
  4 Julian Colbert               Northview Hi             16.14Q  1 
  5 Liban Ismael                 Northview Hi             16.03q  2 
  6 Marcus Wilson                Johns Creek              16.16q  1 
  7 Blu Baraka                   Pope High Sc             16.38q  1 
  8 Christopher CJ Mcferrin      Alpharetta               16.50q  1 
  9 Daunte Ford                  Pope High Sc             16.70   2 
 10 Messiah Dixon                Centennial               17.18   1 
 11 Spencer Gray                 Cambridge HS             17.31   2 
 12 Michael Hudson               Cambridge HS             17.78   1 
 13 Ladon Williams               Dunwoody                 18.02   1 
 14 Billy Spradlin               Chattahooche             18.48   2 
 15 Ethan Gill                   Dunwoody                 21.35   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Liban Ismael                 Northview Hi             15.51   10   
  2 Marcus Wilson                Johns Creek              15.59    8   
  3 Tradavious Smith             Centennial               15.67    6   
  4 Joshua Flynn                 Alpharetta               15.80    5   
  5 Jordan Coleman               Chattahooche             16.02    4   
  6 Blu Baraka                   Pope High Sc             16.08    3   
  7 Julian Colbert               Northview Hi             16.21    2   
  8 Christopher CJ Mcferrin      Alpharetta               16.52    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jordan Coleman               Chattahooche             40.07Q  2 
  2 William Wideman              Pope High Sc             41.10Q  1 
  3 Joshua Flynn                 Alpharetta               40.32Q  2 
  4 Spencer Gray                 Cambridge HS             41.54Q  1 
  5 Caelan Jones                 Cambridge HS             41.68q  2 
  6 Marcus Wilson                Johns Creek              42.41q  1 
  7 Richard Arockiasamy          Alpharetta               43.05q  1 
  8 Raheme Granger               Centennial               43.25q  1 
  9 Christian Tinch              Centennial               43.67   2 
 10 Ben Hansen                   Chattahooche             43.95   1 
 11 Will Zegers                  Pope High Sc             44.52   2 
 12 Liban Ismael                 Northview Hi             44.94   1 
 13 Ladon Williams               Dunwoody                 45.55   2 
 14 Julian Colbert               Northview Hi             46.41   2 
 15 Patrick Simon                North Atlant             46.58   2 
 16 Xavier Wilcox                Dunwoody                 48.75   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jordan Coleman               Chattahooche             40.02   10    40.018
  2 Joshua Flynn                 Alpharetta               40.02    8    40.020
  3 William Wideman              Pope High Sc             41.50    6   
  4 Spencer Gray                 Cambridge HS             41.82    5   
  5 Richard Arockiasamy          Alpharetta               41.85    4   
  6 Caelan Jones                 Cambridge HS             42.08    3   
  7 Marcus Wilson                Johns Creek              42.14    2   
  8 Raheme Granger               Centennial               43.61    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alpharetta  'A'                                       42.37Q  2 
  2 Alpharetta  'B'                                       43.03Q  1 
  3 Johns Creek HS  'A'                                   43.48Q  2 
  4 Chattahoochee High School  'A'                        43.65Q  1 
  5 Dunwoody  'A'                                         43.92q  2 
  6 Chattahoochee High School  'B'                        44.28q  2 
  7 Johns Creek HS  'B'                                   44.31q  1 
  8 Cambridge HS  'A'                                     44.86q  1 
  9 Centennial  'A'                                       45.06   2 
 10 North Atlanta  'A'                                    45.27   1 
 11 Pope High School  'B'                                 46.13   2 
 12 Centennial  'B'                                       46.35   1 
 13 Dunwoody  'B'                                         46.67   1 
 14 Cambridge HS  'B'                                     46.93   2 
 -- Northview High School  'A'                              DNF   2 
 -- Pope High School  'A'                                   DNF   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alpharetta  'A'                                       41.91   10   
  2 Alpharetta  'B'                                       42.90    8   
  3 Chattahoochee High School  'A'                        43.11    6   
  4 Dunwoody  'A'                                         43.33    5   
  5 Johns Creek HS  'A'                                   43.34    4   
  6 Cambridge HS  'A'                                     43.69    3   
  7 Johns Creek HS  'B'                                   43.99    2   
  8 Chattahoochee High School  'B'                        44.67    1   
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Alpharetta  'A'                                     3:25.13Q  2 
  2 Pope High School  'A'                               3:25.57Q  1 
  3 Alpharetta  'B'                                     3:25.77Q  1 
  4 Johns Creek HS  'A'                                 3:30.47Q  2 
  5 North Atlanta  'A'                                  3:28.82q  1 
  6 Cambridge HS  'A'                                   3:30.66q  1 
  7 Chattahoochee High School  'B'                      3:32.36q  1 
  8 Johns Creek HS  'B'                                 3:36.89q  1 
  9 Centennial  'A'                                     3:38.50   1 
 10 Pope High School  'B'                               3:41.19   2 
 11 Cambridge HS  'B'                                   3:46.15   2 
 12 Centennial  'B'                                     3:46.89   2 
 13 Northview High School  'A'                          3:49.11   1 
 14 Northview High School  'B'                          3:57.23   2 
 -- Chattahoochee High School  'A'                          DNF   2 
 -- Dunwoody  'A'                                      X3:45.54   2  break line violation
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Alpharetta  'A'                                     3:20.78   10   
  2 Johns Creek HS  'A'                                 3:23.41    8   
  3 Pope High School  'A'                               3:23.95    6   
  4 Alpharetta  'B'                                     3:24.18    5   
  5 Cambridge HS  'A'                                   3:28.47    4   
  6 North Atlanta  'A'                                  3:30.47    3   
  7 Chattahoochee High School  'B'                      3:31.59    2   
  8 Johns Creek HS  'B'                                 3:33.92    1   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Liban Ismael                 Northview Hi           6-04.00   10   
  2 Preston Campbell             Pope High Sc           6-00.00    7   
  2 Connor McDaniel              Cambridge HS           6-00.00    7   
  4 Zach Marinko                 Pope High Sc          J6-00.00    5   
  5 Dominique Bailey             North Atlant           5-08.00    4   
  6 Christopher CJ Mcferrin      Alpharetta             5-06.00    2.50
  6 Antoine Sewell               Chattahooche           5-06.00    2.50
 -- Patrick Taylor               Johns Creek                 NH  
 -- Ibrahim Ndiaye               Johns Creek                 NH  
 -- Matt Davis                   Northview Hi                NH  
 -- Joseph Aybar                 Alpharetta                  NH  
 -- Jordan Jasper                Dunwoody                    NH  
 -- Ethan Gill                   Dunwoody                    NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alon Rogow                   Dunwoody              14-01.00   10   
  2 Harrison Kopp                Dunwoody              12-06.00    8   
  3 Ethan Franklin               Johns Creek           11-06.00    6   
  4 Matt D'Amico                 Pope High Sc          11-00.00    5   
  5 Aidan Frias                  Pope High Sc          10-06.00    4   
  6 Dominick Ledesma             Johns Creek          J10-06.00    3   
  7 Ryan Coco                    Northview Hi           9-06.00    2   
  8 Will Player                  Centennial             9-00.00    1   
  9 Derek Rehberger              Centennial            J9-00.00  
 -- Noah Prevallet               Cambridge HS                NH  
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jonathan Baker               Northview Hi          22-11.00   2  10   
  2 William Wideman              Pope High Sc          22-02.75   2   8   
  3 Jamal Grinston               North Atlant          21-00.00   2   6   
  4 Dev Patel                    Northview Hi          20-11.00   1   5   
  5 Connor McDaniel              Cambridge HS          20-02.25   2   4   
  6 Raheme Granger               Centennial            19-11.50   1   3   
  7 Andre Banks                  Chattahooche          19-09.00   2   2   
  8 Dexter Murrell               Centennial            19-08.25   2   1   
  9 Garrett Gauthreaux           Johns Creek           19-06.25   1 
 10 Cade Payne                   Pope High Sc          19-05.25   1 
 11 Patrick Taylor               Johns Creek           19-01.50   1 
 12 Nicholas Haven               Alpharetta            18-06.00   1 
 13 Kobe Puni                    Dunwoody              18-04.50   2 
 14 Xavier Wilcox                Dunwoody              18-03.50   1 
 15 Jaylen Smith                 Chattahooche          18-02.75   1 
 16 William Stewart              Cambridge HS          17-07.75   1 
 17 Amir Simpson                 North Atlant          17-07.00   2 
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonathan Baker               Northview Hi          47-04.75   10   
  2 Kevin Yang                   Chattahooche          46-04.00    8   
  3 Spencer Anderson             Chattahooche          43-02.00    6   
  4 William Wideman              Pope High Sc          42-11.00    5   
  5 Jamal Grinston               North Atlant          42-05.75    4   
  6 Garrett Gauthreaux           Johns Creek           41-00.50    3   
  7 Patrick Taylor               Johns Creek           40-06.50    2   
  8 Raheme Granger               Centennial            39-10.00    1   
  9 Dorien McKency               Dunwoody              39-01.25  
 10 Josh Huffman                 Pope High Sc          38-06.25  
 11 Trey Sheffield               Centennial            36-09.00  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jamal Ellis                  Alpharetta            48-10.25   2  10   
  2 Billy Waters                 Chattahooche          46-03.00   2   8   
  3 Jake Green                   Chattahooche          45-07.00   2   6   
  4 Piers Cameron                Pope High Sc          40-03.00   2   5   
  5 Julian Petty                 Cambridge HS          39-04.00   1   4   
  6 Tino Bradley                 Centennial            37-08.50   2   3   
  7 Trey Sentell                 Johns Creek           37-04.00   2   2   
  8 Carrington Tate              Dunwoody              37-01.00   1   1   
  9 Isom Thornton                Dunwoody              35-00.00   1 
 10 Mason Taylor                 Northview Hi          34-11.25   1 
 11 Ben Millman                  Johns Creek           34-09.25   1 
 12 Patrick O'Ryan               Pope High Sc          34-04.25   1 
 13 Josh Baker                   Northview Hi          32-06.50   1 
 14 Rovaughn Lattibeaudiere      Centennial            30-06.50   1 
 15 Andrew Pardo                 Cambridge HS          28-11.25   1 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jamal Ellis                  Alpharetta              153-06   2  10   
  2 Zach Johnson                 Chattahooche            130-10   2   8   
  3 Jake Green                   Chattahooche            126-09   2   6   
  4 JacQuaran Evans              North Atlant            125-10   2   5   
  5 Ben Millman                  Johns Creek             121-10   2   4   
  6 Isom Thornton                Dunwoody                112-03   1   3   
  7 Phillip-Michael Collins      Cambridge HS            107-02   2   2   
  8 Aidan Campbell               Pope High Sc            105-08   2   1   
  9 Randal Richards              Centennial              102-10   1 
 10 Mason Taylor                 Northview Hi             96-06   1 
 11 Christian Wong               Cambridge HS             96-00   1 
 12 Branden Pippen               Alpharetta               94-11   2 
 13 Connor Barber                Johns Creek              92-08   1 
 14 Dorien McKency               Dunwoody                 91-10   1 
 15 Conner Anderson              Northview Hi             86-10   1 
 16 Rovaughn Lattibeaudiere      Centennial               59-07   1 
 -- Piers Cameron                Pope High Sc              FOUL   1 
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Cambridge HS               139        2) Johns Creek HS            121   
    3) Dunwoody                   112        4) Pope High School           70   
    5) North Atlanta               51        6) Alpharetta                 48   
    7) Chattahoochee High School   37        8) Northview High School      32   
    9) Centennial                  13                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Alpharetta                 119.50     2) Pope High School          109   
    3) Chattahoochee High School   93.50     4) Johns Creek HS             67   
    5) Cambridge HS                66        6) Northview High School      52   
    7) North Atlanta               51        8) Dunwoody                   43   
    9) Centennial                  22