George Walton Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.27 | Kendall Garrett | 1st | Finals H1 | HS Results | |
14.65 | Riley Wilson | 4th | Finals H1 | MS Results | |
15.27 | SB | Paris Tayler | 8th | Finals H2 | MS Results |
15.41 | Kailee Lewis | 12th | Finals H2 | MS Results | |
15.85 | SB | Della Couch | 14th | Finals H2 | MS Results |
16.23 | SB | Ella Doster | 18th | Finals H2 | MS Results |
16.35 | SB | Ansley Holland | 19th | Finals H2 | MS Results |
200 Meter Dash | |||||
28.86 | Caroline Hart | 4th | Finals H1 | HS Results | |
30.91 | Riley Wilson | 4th | Finals H1 | MS Results | |
32.33 | Kailee Lewis | 9th | Finals H2 | MS Results | |
32.86 | Paris Tayler | 10th | Finals H2 | MS Results | |
32.94 | SB | Della Couch | 11th | Finals H2 | MS Results |
34.50 | Ansley Holland | 13th | Finals H2 | MS Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.81 | Caroline Hart | 1st | Finals H1 | HS Results | |
1:09.67 | Leila Mathis | 1st | Finals H1 | MS Results | |
1:15.06 | Aryn Gravitt | 5th | Finals H1 | MS Results | |
1:17.02 | Emmie Mitchell | 7th | Finals H2 | HS Results | |
800 Meter Run | |||||
3:09.50 | Charlie Jesel | 3rd | Finals H1 | MS Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:27.24 | SB | Katalina Flores | 1st | Finals H1 | MS Results |
6:51.56 | Charlie Jesel | 2nd | Finals H1 | MS Results | |
6:52.42 | Claire McNulty | 6th | Finals H1 | HS Results | |
3200 Meter Run | |||||
15:08.88 | Claire McNulty | 4th | Finals H1 | HS Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.38 | Graham Lucas | 2nd | Finals H1 | HS Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.49 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | HS Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:56.93 | Relay Team | 1st | Finals H1 | MS Results | |
Long Jump | |||||
16-10 | Kendall Garrett | 1st | Finals H1 | HS Results | |
13-2.5 | Kailee Lewis | 2nd | Finals H1 | MS Results | |
12-6.5 | Riley Wilson | 3rd | Finals H1 | MS Results | |
10-7.5 | Della Couch | 7th | Finals H1 | MS Results | |
Triple Jump | |||||
32-8.5 | Graham Lucas | 2nd | Finals H1 | HS Results | |
29-1.75 | Emmie Mitchell | 5th | Finals H1 | HS Results | |
Pole Vault | |||||
6-6 | Cidella Sims | 2nd | Finals H1 | MS Results | |
4-6 | Ella Doster | 3rd | Finals H1 | MS Results | |
Discus | |||||
71-5 | Grace Short | 12th | Finals H1 | HS Results | |
62-8 | Alana Thorpe | 16th | Finals H1 | HS Results | |
59-7 | SB | Aryn Gravitt | 3rd | Finals H1 | MS Results |
50-7 | Natalia Chapar | 22nd | Finals H1 | HS Results | |
43-0 | Emily Lalaian | 8th | Finals H1 | MS Results | |
Shot Put | |||||
25-10 | Alana Thorpe | 9th | Finals H1 | HS Results | |
25-10 | Aryn Gravitt | 2nd | Finals H1 | MS Results | |
24-8 | Natalia Chapar | 11th | Finals H1 | HS Results | |
24-4 | Grace Short | 12th | Finals H1 | HS Results | |
23-1 | Emily Lalaian | 6th | Finals H1 | MS Results | |
16-2 | Aly Brown | 25th | Finals H2 | HS Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.88 | Michael Chick | 3rd | Finals H1 | HS Results | |
12.28 | Thomas Jones | 9th | Finals H2 | HS Results | |
12.65 | Andre Payne | 14th | Finals H3 | HS Results | |
12.83 | J Paul Ivey | 17th | Finals H2 | HS Results | |
12.99 | Carter Payne | 3rd | Finals H1 | MS Results | |
13.52 | SB | David Lalaian | 22nd | Finals H4 | HS Results |
13.86 | Landon Barber | 8th | Finals H2 | MS Results | |
14.40 | SB | Kyle Kilgore | 11th | Finals H2 | MS Results |
14.99 | SB | Matthew Lazenby | 26th | Finals H5 | HS Results |
15.81 | Kameron Atkins | 13th | Finals H1 | MS Results | |
15.82 | SB | Thornton Hester | 14th | Finals H2 | MS Results |
200 Meter Dash | |||||
25.02 | Michael Chick | 4th | Finals H1 | HS Results | |
26.25 | J Paul Ivey | 9th | Finals H2 | HS Results | |
26.33 | Thomas Jones | 10th | Finals H3 | HS Results | |
26.73 | SB | Carter Payne | 1st | Finals H1 | MS Results |
28.78 | Landon Barber | 6th | Finals H1 | MS Results | |
30.34 | Gio Newsome | 9th | Finals H1 | MS Results | |
32.60 | SB | Thornton Hester | 12th | Finals H2 | MS Results |
400 Meter Dash | |||||
55.73 | Brelan Holston | 3rd | Finals H1 | HS Results | |
800 Meter Run | |||||
2:33.60 | Perry Jake Stone | 11th | Finals H2 | HS Results | |
2:42.50 | Ryan Denhardt | 14th | Finals H1 | HS Results | |
2:57.79 | SB | Russell Pope | 18th | Finals H2 | HS Results |
1600 Meter Run | |||||
6:11.32 | Ryan Denhardt | 17th | Finals H2 | HS Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.33 | Brody Lindsey | 2nd | Finals H1 | HS Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.51 | Relay Team | 1st | Finals H1 | HS Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:07.62 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | HS Results | |
High Jump | |||||
5-6 | SB | Brelan Holston | 4th | Finals H1 | HS Results |
5-4 | Russell Pope | 6th | Finals H1 | HS Results | |
4-8 | SB | J Paul Ivey | 9th | Finals H1 | HS Results |
Long Jump | |||||
19-10.5 | SB | Brelan Holston | 2nd | Finals H1 | HS Results |
18-3.5 | Brody Lindsey | 6th | Finals H1 | HS Results | |
15-8.5 | Carter Payne | 2nd | Finals H1 | MS Results | |
15-2.5 | SB | Thomas Jones | 12th | Finals H2 | HS Results |
13-0.5 | Landon Barber | 10th | Finals H1 | MS Results | |
13-0 | Gio Newsome | 11th | Finals H1 | MS Results | |
Triple Jump | |||||
40-1 | Brelan Holston | 1st | Finals H1 | HS Results | |
38-4.5 | Brody Lindsey | 2nd | Finals H1 | HS Results | |
33-5.75 | Russell Pope | 6th | Finals H1 | HS Results | |
28-4 | Gio Newsome | 5th | Finals H1 | MS Results | |
26-6.75 | Matthew Lazenby | 7th | Finals H1 | HS Results | |
Pole Vault | |||||
9-0 | Perry Jake Stone | 6th | Finals H1 | HS Results | |
7-0 | Cooper Treadaway | 7th | Finals H1 | HS Results | |
Discus | |||||
101-10 | David Lalaian | 4th | Finals H1 | HS Results | |
92-5 | Jacob Maddox | 9th | Finals H1 | HS Results | |
90-1 | SB | Axel Castro | 10th | Finals H1 | HS Results |
89-0 | Andy Jacoby | 1st | Finals H1 | MS Results | |
88-5 | Terence Thorpe | 11th | Finals H1 | HS Results | |
84-6 | Landen Johnson | 12th | Finals H1 | HS Results | |
75-9 | Benton Doster | 22nd | Finals H2 | HS Results | |
63-2 | Thornton Hester | 4th | Finals H1 | MS Results | |
47-5 | Mason Lee | 30th | Finals H2 | HS Results | |
41-9 | Jack Boyer | 6th | Finals H1 | MS Results | |
Shot Put | |||||
40-10 | Terence Thorpe | 2nd | Finals H1 | HS Results | |
32-8 | Axel Castro | 10th | Finals H1 | HS Results | |
32-8 | Landen Johnson | 10th | Finals H1 | HS Results | |
31-6 | Benton Doster | 13th | Finals H1 | HS Results | |
30-10 | Andy Jacoby | 1st | Finals H1 | MS Results | |
29-11 | David Lalaian | 18th | Finals H1 | HS Results | |
29-1 | SB | Jack Boyer | 3rd | Finals H1 | MS Results |
18-3 | Mason Lee | 28th | Finals H2 | HS Results |