2018 Jerry Arnold Challenge

Hoschton, GA

Elite Performances

52 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 11.79 w Jazmine Hobson Shiloh High School
100 Meter Dash Finals 11.98 w Kalen Surles Lanier HS
100 Meter Dash Finals 12.15 w Kayla Williams Centennial
1600 Meter Run Finals 4:57.39 Anna Marian Block Athens Academy
1600 Meter Run Finals 4:59.71 Brenda Ayuk Alexander
1600 Meter Run Finals 5:03.09 Elizabeth Funderburk Colquitt County
1600 Meter Run Finals 5:06.96 Nicole Pachuta Oconee County High School
1600 Meter Run Finals 5:14.61 Erika Plummer Flowery Branch
200 Meter Dash Finals 24.25 Jazmine Hobson Shiloh High School
200 Meter Dash Finals 24.64 Tamiya Roberts McEachern High School
300 Meter Hurdles Finals 43.94 Reese Crawford Centennial
300 Meter Hurdles Finals 44.31 Aweng Mawien Shiloh High School
300 Meter Hurdles Finals 46.03 Morgan Iverson Mill Creek High School
3200 Meter Run Finals 10:32.78 Elizabeth Funderburk Colquitt County
3200 Meter Run Finals 11:11.81 Grace Ellsworth Hillgrove
3200 Meter Run Finals 11:17.99 Erika Plummer Flowery Branch
3200 Meter Run Finals 11:18.90 Marisa Petit Mill Creek High School
400 Meter Dash Finals 57.33 Tamiya Roberts McEachern High School
400 Meter Dash Finals 57.58 Morgan Manley Lanier HS
4x100 Meter Relay Finals 47.89 Relay Team Shiloh High School
800 Meter Run Finals 2:15.29 Anna Marian Block Athens Academy
800 Meter Run Finals 2:17.90 Annie Gallagher Milton High School
Discus Finals 121-9 Elsie Igberaese Dacula
High Jump Finals 5-4 Ronje Williams Shiloh High School
High Jump Finals 5-4 Jazzmin Taylor Alexander
Long Jump Finals 17-10 Morgan Bentley Brookwood
Long Jump Finals 18-1 w Chloe Fair Greater Atlanta Christian
Long Jump Finals 18-4 w Jayda Parsons McEachern High School
Shot Put Finals 37-8.5 Siddeeqa Abdurrahman Meadowcreek HS
Shot Put Finals 38-3 Kayla Brown North Gwinnett
Shot Put Finals 38-4 Elsie Igberaese Dacula
Shot Put Finals 38-7.5 Ellie Isaacs Jefferson High School
Triple Jump Finals 36-3 Jasmine Barrow Athens Academy
Triple Jump Finals 36-8.75 Jazmine Hobson Shiloh High School
Triple Jump Finals 36-8.75 Morgan Bentley Brookwood
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.73 w Jacob Smith Allatoona HS
110 Meter Hurdles Finals 14.43 Julian Martin-Rogers Mill Creek High School
110 Meter Hurdles Finals 14.48 Wilson McClain Peachtree Ridge High School
110 Meter Hurdles Finals 14.55 Dakota Thomas Shiloh High School
200 Meter Dash Finals 21.66 Jacob Smith Allatoona HS
3200 Meter Run Finals 9:33.73 Harrison Morris Oconee County High School
3200 Meter Run Finals 9:35.69 Adrian Hernandez Allatoona HS
3200 Meter Run Finals 9:37.87 Mekhi Williams Alexander
3200 Meter Run Finals 9:39.47 Thomas Ridley Brookwood
3200 Meter Run Finals 9:39.77 Wesley John Oconee County High School
400 Meter Dash Finals 49.31 Andre Valcin Mill Creek High School
4x400 Meter Relay Finals 3:22.94 Relay Team Shiloh High School
Discus Finals 152-1 Ka-Shawn Robinson Northside Columbus
High Jump Finals 6-6 Torenio Davis Bleckley County High School
Pole Vault Finals 14-0 Thomas Martin Jefferson High School
Pole Vault Finals 14-0 Grant Briscoe Northside Columbus
Shot Put Finals 61-1 LenNeth Whitehead Athens Academy