RaceTab by MileSplit/FloSports Georgia Runner Inc, Georgia Runner
Woodland Invitational - 3/25/2017
Woodland HS Track, Cartersville, GA
HS Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kendyl Dunn 10 North Paulding HS 9-09.00 10
2 Grace Anderson 10 Dalton High School 9-09.00 8
3 Olivia Ross 11 Dalton High School 8-09.00 6
4 Mary Latrello 9 Rockmart 6-09.00 5
5 Amber Fischer 10 Dalton High School 6-03.00 4
NH Jocelyn Blanchette 10 Cartersville High Sc NH
NH Ashlin Borkowsky 10 Cartersville High Sc NH
NH Jasmine Hill 9 Woodland NH
NH Karson Norris 11 Woodland NH
NH Grace Webb 9 Woodland NH
HS Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Thomas Jolly 12 Woodland 14-00.00 10
2 Peyton Neidhammer 12 River Ridge HS 12-03.00 8
3 Kyle Barnes 12 Dalton High School 11-03.00 6
4 Tommy Duke 9 Woodland 9-09.00 5
5 Higi Stocks 9 Rockmart 8-09.00 4
6 Josh Mosher 12 Cartersville High Sc 8-09.00 3
7 Forest Turner 10 Woodland 8-09.00 2
8 Nick Bebko 9 Cartersville High Sc 8-03.00 1
8 Jake Barnes 9 Dalton High School 8-03.00
8 Alex Shetler 11 River Ridge HS 8-03.00
NH Paul Swinney 12 Cartersville High Sc NH
NH Jack Forthman 9 Dalton High School NH
NH Dj Crum 10 Hiram High School NH
NH Kyle Holley 10 Hiram High School NH
NH Nathan Bonito 9 Rockmart NH
HS Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Essence Henson 10 Dalton High School 15-07.00 NWI 3 10
2 Zoe Dales 9 Dalton High School 15-05.00 NWI 1 8
3 Precious Sims 11 Dalton High School 15-00.25 NWI 1 6
4 Baylie Murphy 9 North Paulding HS 14-08.25 NWI 2 5
5 Abby Lyttle 12 River Ridge HS 14-02.50 NWI 3 4
6 April Rogers 12 Hiram High School 14-01.50 NWI 3 3
7 Alanna Washington 9 Hiram High School 13-10.75 NWI 3 2
8 Skylar Simon 10 North Paulding HS 13-09.75 NWI 2 1
9 Chidimma Uwaomah 10 River Ridge HS 13-04.00 NWI 2
10 Jasmine Hill 9 Woodland 12-09.50 NWI 3
11 Li'Deah White 10 Rockmart 12-08.50 NWI 1
12 Demaya Bryan 10 Cartersville High Sc 12-07.50 NWI 1
13 Miah Lovelace 10 Rockmart 12-05.50 NWI 1
14 Rannautica Dixon 10 Rockmart 12-05.25 NWI 2
15 Grace Cochran 12 Cartersville High Sc 12-05.00 NWI 2
16 Macee Cole 11 Cartersville High Sc 12-00.75 NWI 1
17 Emily Shetler 11 River Ridge HS 11-02.00 NWI 2
18 Elizabeth Duke 11 Woodland 11-00.25 NWI 1
HS Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Christian Rousseau 11 North Paulding HS 21-02.00 NWI 2 10
2 Trey Creamer 12 Cartersville High Sc 21-01.00 NWI 2 8
3 Oliver Eliezer 12 North Paulding HS 21-00.25 NWI 2 6
4 Jordan Jones 11 Hiram High School 20-11.00 NWI 2 5
5 Markal Brown 10 Woodland 20-10.50 NWI 2 4
6 Zeke Cobb 12 Dalton High School 20-08.00 NWI 2 3
7 Jermaine Banks 9 Hiram High School 19-11.00 NWI 1 2
8 Marcus Smith 10 Rockmart 19-06.75 NWI 2 1
9 Jaiden Montgomery 11 Dalton High School 19-06.00 NWI 1
10 Uriah Mellum 10 North Paulding HS 19-00.00 NWI 1
11 Titus Jones 10 Woodland 18-11.00 NWI 1
12 Blake Holloman 12 Rockmart 18-10.50 NWI 2
13 Cam Jones 12 Rockmart 18-09.50 NWI 2
14 Jayden Clarke 9 Hiram High School 18-08.00 NWI 1
15 Marcus Gary 10 Cartersville High Sc 18-05.00 NWI 1
16 Austin Hackney 10 Dalton High School 17-05.50 NWI 1
17 Seth Johnson 10 Woodland 17-02.75 NWI 1
18 Coy Korak 10 River Ridge HS 15-07.00 NWI 1
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Grace Webb 9 Woodland 4-11.00 10
2 Makenzie Kent 11 Rockmart 4-10.00 8
3 Karson Norris 11 Woodland 4-08.00 6
4 Ellie King 10 Dalton High School 4-08.00 5
5 Simone Johnson 10 North Paulding HS 4-06.00 4
6 Anna Cooney 11 Cartersville High Sc 4-04.00 2.5
6 Isabelle Janda 12 River Ridge HS 4-04.00 2.5
8 Ebony Henson 10 Dalton High School 4-04.00 1
9 Nila Lindsey 10 River Ridge HS 4-02.00
NH McCord Land 10 Dalton High School NH
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Keonte Jackson 12 Cartersville High Sc 6-04.00 10
2 Gavin Defoor 11 Dalton High School 6-02.00 8
3 Reggie Wokoma 12 North Paulding HS 6-00.00 6
4 Trevor Knowles 12 Woodland 6-00.00 5
5 Peyton Neidhammer 12 River Ridge HS 6-00.00 4
6 Tyleem Overton 12 Rockmart 5-08.00 3
7 Trevor Bailey 11 North Paulding HS 5-08.00 2
8 Devontavius McClendon 12 North Paulding HS 5-06.00 1
9 Kaleb Chatman 10 Cartersville High Sc 5-06.00
9 Tyreke Cummings 12 Rockmart 5-06.00
11 James Kenly 11 River Ridge HS 5-04.00
12 Janicholas Jones 12 Rockmart 5-04.00
HS Girls Triple Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Tatyiana McClendon 12 North Paulding HS 33-09.25 NWI 2 10
2 Keyara Robinson 11 Hiram High School 33-07.50 NWI 2 8
3 Precious Sims 11 Dalton High School 33-02.50 NWI 2 6
4 Zaelyn Bowman 9 Dalton High School 31-02.50 NWI 2 5
5 Bella Carnes 9 Woodland 30-08.00 NWI 1 4
6 Chidimma Uwaomah 10 River Ridge HS 29-07.25 NWI 2 3
7 Grace Webb 9 Woodland 28-04.25 NWI 1 2
8 Abby Lyttle 12 River Ridge HS 28-04.00 NWI 2 1
9 Miah Lovelace 10 Rockmart 27-07.00 NWI 1
10 Li'Deah White 10 Rockmart 27-03.25 NWI 1
11 Jamie Burden 12 Hiram High School 27-02.75 NWI 2
12 Mollie Little 10 Rockmart 27-02.00 NWI 1
13 Hannah Davis 10 North Paulding HS 26-02.75 NWI 1
14 Macee Cole 11 Cartersville High Sc 25-11.00 NWI 1
ND Charley Amissah-Reyes 12 River Ridge HS ND NWI 2
HS Boys Triple Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Oliver Eliezer 12 North Paulding HS 41-10.50 NWI 2 10
2 Kevin Miller 12 Woodland 41-03.50 NWI 2 8
3 Zeke Cobb 12 Dalton High School 41-03.50 NWI 2 6
4 Devon Wilkerson 11 Hiram High School 40-08.75 NWI 2 5
5 Markal Brown 10 Woodland 39-10.75 NWI 2 4
6 Jordan Jones 11 Hiram High School 39-04.75 NWI 2 3
7 Christian Rousseau 11 North Paulding HS 38-05.00 NWI 2 2
8 Zoryan Hendricks 10 Rockmart 37-10.25 NWI 2 1
9 Cam Jones 12 Rockmart 37-02.00 NWI 1
10 Daquan Robinson 10 Woodland 35-07.50 NWI 1
11 Tyler Perry 10 Cartersville High Sc 34-11.50 NWI 1
12 Marcus Gary 10 Cartersville High Sc 32-09.00 NWI 1
HS Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Miya Christopher 12 Rockmart 35-03.00 3 10
2 London Shaw 10 Cartersville High Sc 32-06.50 3 8
3 Skylar Chappell 10 Woodland 31-11.00 3 6
4 Icilen Kerr 12 North Paulding HS 29-11.00 3 5
5 Natiel Holiday 10 River Ridge HS 29-03.50 3 4
6 Bethany Furman 11 Hiram High School 28-08.00 3 3
7 Are'yonna Jarrett 10 North Paulding HS 28-07.00 2 2
8 Madison Heath 10 Cartersville High Sc 28-06.00 3 1
9 Lauren McCorvey 10 North Paulding HS 28-03.50 2
10 Bowen Land 11 Dalton High School 27-06.00 2
11 Caroline Conring 9 Rockmart 27-04.50 1
12 Miyah Fitzgerld 11 Hiram High School 27-03.00 2
13 Cambree Stanley 10 Rockmart 27-01.00 2
14 Gabby Williams 12 River Ridge HS 26-09.00 1
15 Miranda Thomas 9 Woodland 25-08.00 2
16 Anna Wright 10 Dalton High School 24-03.00 1
17 Lauren Pope 12 River Ridge HS 24-00.00 1
18 Hailey Bishop 12 Woodland 23-04.00 1
HS Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jamal Davis 12 Rockmart 46-00.00 3 10
2 Dylan Cole 11 Dalton High School 44-04.00 3 8
3 Emmanuel Jones 12 Woodland 44-00.00 3 6
4 Jaxson Cromwell 12 River Ridge HS 43-08.50 3 5
5 Elijah Hairston 12 Hiram High School 43-07.00 3 4
6 Richard McRae 12 North Paulding HS 40-04.50 2 3
7 Jordon Wells 10 Cartersville High Sc 40-01.00 3 2
8 Keith Adams 12 Dalton High School 40-00.50 2 1
9 Alejandro Manterola 12 River Ridge HS 37-07.50 1
10 Dominick Tanzola 12 Woodland 36-11.00 2
11 Dainon Creagh 11 North Paulding HS 36-09.00 2
12 Dylan Patterson 10 North Paulding HS 34-10.00 1
13 Ricardo Garcia 12 Woodland 34-09.00 1
14 Jamorice Hinkle Rockmart 33-06.00 2
15 Cade Holder 11 Rockmart 32-00.00 2
16 Messiah Callahan 10 Cartersville High Sc 31-01.50 1
17 John Ross 8 Dalton High School 30-00.50 1
18 Lee Peters 12 Cartersville High Sc 28-07.00 1
HS Girls Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Hailey Bishop 12 Woodland 90-11 3 10
2 Lexi Rogers 11 North Paulding HS 87-02 3 8
3 London Shaw 10 Cartersville High Sc 81-05 3 6
4 Skylar Chappell 10 Woodland 80-05 3 5
5 Miya Christopher 12 Rockmart 78-08 2 4
6 Madison Heath 10 Cartersville High Sc 77-06 3 3
7 Lauren McCorvey 10 North Paulding HS 75-11 3 2
8 Bowen Land 11 Dalton High School 72-06 2 1
9 Raekeen Adams 11 Rockmart 67-10 1
10 Melissa Perry 10 North Paulding HS 67-06 1
11 Miyah Fitzgerld 11 Hiram High School 67-04 3
12 Miranda Thomas 9 Woodland 66-01 1
13 Natiel Holiday 10 River Ridge HS 62-06 1
14 Bethany Furman 11 Hiram High School 58-09 2
15 Lauren Pope 12 River Ridge HS 57-06 1
16 Anna Wright 10 Dalton High School 55-02 2
17 Kennedy Evans 9 Cartersville High Sc 47-03 1
HS Boys Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Ethan Sigley 12 River Ridge HS 126-02 3 10
2 Richard McRae 12 North Paulding HS 119-09 3 8
3 Dylan Cole 11 Dalton High School 115-09 3 6
4 Caden Stokes 11 Dalton High School 114-04 3 5
5 Elijah Hairston 12 Hiram High School 113-09 3 4
6 Dominick Tanzola 12 Woodland 111-01 3 3
7 Jamal Davis 12 Rockmart 108-01 2 2
8 Cj Rowland 12 Rockmart 103-07 2 1
9 Alex Kang 9 River Ridge HS 98-09 1
10 Aaron Carlson 10 Woodland 93-05 2
11 Ricardo Garcia 12 Woodland 92-03 1
12 Dainon Creagh 11 North Paulding HS 87-01 2
13 Lee Peters 12 Cartersville High Sc 84-04 1
14 Cade Holder 11 Rockmart 82-10 1
15 Messiah Callahan 10 Cartersville High Sc 81-07 1
16 David Kerr 10 North Paulding HS 70-08 1
17 Jordon Wells 10 Cartersville High Sc 70-05 2
HS Girls 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 River Ridge HS A 49.98 2 10
1) Iliah Hall 2) Nya Hall
3) Chidimma Uwaomah 4) Macy White
2 Hiram High School A 50.16 2 8
1) Jamie Burden 2) Jamiya Cole
3) April Rogers 4) Destiny Williams
3 North Paulding HS A 51.51 2 6
4 Rockmart A 51.61 2 5
1) Jie Holmes 2) Makenzie Kent
3) Desiree Williamson 4) Cambree Stanley
5 Woodland A 53.46 2 4
1) Jasmine Hill 2) Karson Norris
3) Bella Carnes 4) Jakeira Askew
6 Cartersville High School A 53.48 1 3
1) Chloe Davis 2) Grace Cochran
3) Anna Cooney 4) Demaya Bryan
7 Dalton High School B 54.80 2 2
1) Brooke Bellflower 2) Zaelyn Bowman
3) Zoe Dales 4) Jurnee Harris
8 North Paulding HS B 55.18 1 1
9 Dalton High School A 55.19 2
1) Essence Henson 2) Melanie Mercantety
3) La'ryan Nance 4) Precious Sims
10 River Ridge HS B 56.01 1
1) Kassidy Dionne 2) Abby Lyttle
3) Alex Lyttle 4) Chelsea Awe
11 Cartersville High School B 56.26 1
1) Jessica Harris 2) Abby Foristall
3) Jasmine Johnson 4) Asariah Hill
12 Woodland B 58.78 1
1) Elizabeth Vasquez 2) Caston Pritchett
3) Lexi Lehmann 4) Grace Webb
13 Rockmart B 59.13 1
1) Kinsey Jones 2) Rannautica Dixon
3) Li'Deah White 4) Mellisa Lainer
DQ Hiram High School B NT 2
1) Danielle Mcneil 2) Keyara Robinson
3) Alanna Washington 4) Anaya Mckenzie
HS Boys 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 North Paulding HS A 42.94 2 10
2 Rockmart A 43.28 2 8
1) Marcus Smith 2) Blake Holloman
3) Morgan Sims 4) Zabrion Whatley
3 Woodland A 43.53 2 6
1) Trevor Knowles 2) Thomas Jolly
3) Markal Brown 4) Shamus Thomas
5) Kevin Miller
4 Hiram High School A 43.83 2 5
1) Jermaine Banks 2) Kyshun Harrison
3) Devon Wilkerson 4) Elijah Wright
5 Dalton High School A 43.87 2 4
1) Zeke Cobb 2) Grant Goldberg
3) Kyric McGowan 4) Jaiden Montgomery
6 Dalton High School B 45.46 2 3
1) Malachi Gregory 2) Austin Hackney
3) Jesus Mercantety 4) Jeric Montgomery
7 Cartersville High School A 45.51 2 2
1) Malcolm Cooley 2) Kaleb Chatman
3) Trey Creamer 4) Nivin Nelson
8 Hiram High School B 45.67 1 1
1) Elijah Hairston 2) Jordan Jones
3) D'Andre Kershaw 4) Jordan Wilson
9 River Ridge HS A 46.35 1
1) Chris Bethea 2) Jordan Austin
3) Tyler Rogers 4) Alex Shetler
5) Daniel Uwaomah
10 River Ridge HS B 46.84 1
1) Alex Shetler 2) Alex Beltran
3) Gino Portera 4) Coy Korak
5) Joey Wilken
11 Cartersville High School B 47.75 1
1) Marcus Gary 2) Corel Harish
3) Adam Henry 4) Noah Heard
12 Woodland B 49.07 1
1) Titus Jones 2) Landon Bennett
3) Daquan Robinson 4) Seth Johnson
5) Zach Avery
DQ North Paulding HS B NT 1
FS Rockmart B NT 2
1) Zoryan Hendricks 2) Tyler Rowland
3) Tyleem Overton 4) Cam Jones
HS Girls 1,600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Carli Clymer 9 Woodland 5:13.88 2 10
2 Simone Johnson 10 North Paulding HS 5:39.30 2 8
3 Alex Whiten 10 North Paulding HS 5:45.61 2 6
4 Lindsay Scifers 11 Woodland 5:47.30 2 5
5 Abigail Campos 9 Woodland 6:07.53 1 4
6 Lydia Kenney 10 Hiram High School 6:09.04 2 3
7 Allie Sproull 11 Rockmart 6:11.22 2 2
8 Kayla Carpenter 11 Cartersville High Sc 6:11.93 2 1
9 Vanna Beach 10 Cartersville High Sc 6:13.11 1
10 Vanessa Martinez 10 River Ridge HS 6:14.62 2
11 Paige Ewald 9 River Ridge HS 6:18.87 1
12 Jolie Ahrens 10 Hiram High School 6:25.16 2
13 Veronica Martinez 9 Dalton High School 6:29.37 1
14 Caroline Fahey 10 Cartersville High Sc 6:30.33 1
15 Ana Rivadeneira 11 River Ridge HS 6:33.90 1
16 Linda Olvera 11 Dalton High School 6:45.97 1
17 Malorie Bradfield 9 Rockmart 7:05.61 1
HS Boys 1,600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Ryne Bevan 12 North Paulding HS 4:31.95 2 10
2 Adan Rodriguez 11 Dalton High School 4:35.54 2 8
3 Audrick Pyronneau 11 Hiram High School 4:48.26 2 6
4 Jonathan Holloway 11 Woodland 4:48.42 2 5
5 Daniel Castillo 10 Dalton High School 4:55.64 2 4
6 Max Miller 12 River Ridge HS 4:59.08 1 3
7 Dylan Stermer 9 Woodland 5:00.06 1 2
8 Tj Simpson 9 North Paulding HS 5:02.50 1 1
9 Jacob Guidry 12 Hiram High School 5:03.22 2
10 Travis McKinney 10 Rockmart 5:04.62 1
11 Salvador Castillo 10 Dalton High School 5:07.43 2
12 Jake Windham 12 North Paulding HS 5:08.68 2
13 Alex Hewgley 11 River Ridge HS 5:08.94 1
14 Jacob Busek 10 Cartersville High Sc 5:14.06 2
15 Andy Sims 12 Cartersville High Sc 5:23.53 1
16 Luke Robinson 11 Rockmart 5:26.84 1
17 Max Florence 9 Cartersville High Sc 5:35.01 1
18 Austin Sisson 11 Rockmart 5:36.03 1
19 Tracy Grimes 9 Woodland 5:46.56 1
HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Nya Hall 12 River Ridge HS 59.05 3 10
2 Jamie Burden 12 Hiram High School 1:00.60 3 8
3 Makenzie Kent 11 Rockmart 1:03.50 2 6
4 Bella Carnes 9 Woodland 1:03.58 2 5
5 Tatyiana McClendon 12 North Paulding HS 1:03.60 3 4
6 Kassidy Dionne 11 River Ridge HS 1:05.08 3 3
7 Macy McMillan 12 River Ridge HS 1:05.19 3 2
8 Grace Cochran 12 Cartersville High Sc 1:05.73 3 1
9 Keyara Robinson 11 Hiram High School 1:05.79 3
10 Kennedy Beaufort 9 North Paulding HS 1:07.32 2
11 Ashley Allen 10 North Paulding HS 1:07.43 2
12 Destiny Williams 11 Hiram High School 1:08.07 2
13 Trinity Turner 9 Cartersville High Sc 1:08.64 1
14 Ebony Henson 10 Dalton High School 1:08.93 2
15 Desiree Williamson 10 Rockmart 1:09.55 2
16 Mali Payne 10 Dalton High School 1:11.19 3
17 Elizabeth Vasquez 12 Woodland 1:12.58 2
18 Anna Cooney 11 Cartersville High Sc 1:13.13 1
19 Taylor Townsend 10 Dalton High School 1:17.45 1
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Kevin Miller 12 Woodland 50.90 3 10
2 Conner McCloskey 11 North Paulding HS 51.56 2 8
3 Jordan Wilson 11 Hiram High School 51.73 3 6
4 Jordan Cox 10 North Paulding HS 52.54 3 5
5 Mauricio Cuevas 11 Dalton High School 52.66 3 4
6 Kaleb Chatman 10 Cartersville High Sc 52.75 2 3
7 Elijah Wright 10 Hiram High School 53.11 3 2
8 Chandler Hobby 12 River Ridge HS 53.49 2 1
9 Morgan Sims 12 Rockmart 53.89 2
10 Kyshun Harrison 10 Hiram High School 54.80 2
11 Kennedy McThomas 10 North Paulding HS 56.40 2
12 Connor Doran 10 River Ridge HS 56.59 2
13 Jesus Mercantety 11 Dalton High School 56.65 3
14 Zach Avery 10 Woodland 57.59 1
15 Kalan Pitts 9 Rockmart 58.84 1
16 Trey Creamer 12 Cartersville High Sc 59.24 3
17 Oj Ellis 11 Cartersville High Sc 1:00.62 1
FS Tanner Campbell 11 Woodland NT 1
FS Tyleem Overton 12 Rockmart NT 1
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Cambree Stanley 10 Rockmart 12.71 NWI 3 10
2 Macy White 10 River Ridge HS 12.94 NWI 3 8
3 April Rogers 12 Hiram High School 13.14 NWI 3 6
4 Essence Henson 10 Dalton High School 13.38 NWI 3 5
5 Amil Willis 11 North Paulding HS 13.61 NWI 3 4
6 Skylar Simon 10 North Paulding HS 13.64 NWI 3 3
7 Hannah Davis 10 North Paulding HS 13.70 NWI 2 2
8 Demaya Bryan 10 Cartersville High Sc 13.82 NWI 2 1
9 Chidimma Uwaomah 10 River Ridge HS 13.83 NWI 2
10 Iliah Hall 9 River Ridge HS 13.86 NWI 1
11 Chloe Davis 12 Cartersville High Sc 13.90 NWI 1
11 Jamiya Cole 9 Hiram High School 13.90 NWI 2
13 Jasmine Hill 9 Woodland 14.16 NWI 2
14 Jakeira Askew 12 Woodland 14.34 NWI 2
15 La'ryan Nance 11 Dalton High School 14.53 NWI 3
16 Melanie Mercantety 10 Dalton High School 14.78 NWI 2
17 Rannautica Dixon 10 Rockmart 15.01 NWI 2
18 Caston Pritchett 12 Woodland 15.37 NWI 1
19 Autumn Bruno 10 Cartersville High Sc 15.74 NWI 1
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jermaine Banks 9 Hiram High School 11.49 NWI 3 10
2 Devontavius McClendon 12 North Paulding HS 11.64 NWI 3 8
3 Oliver Eliezer 12 North Paulding HS 11.65 NWI 3 6
4 Devon Wilkerson 11 Hiram High School 11.67 NWI 2 5
5 Blake Holloman 12 Rockmart 11.71 NWI 3 4
6 Dylan Patterson 10 North Paulding HS 11.73 NWI 2 3
7 Kyric McGowan 12 Dalton High School 11.74 NWI 3 2
8 Zabrion Whatley 10 Rockmart 11.77 NWI 3 1
9 Marcus Smith 10 Rockmart 12.04 NWI 3
10 Grant Goldberg 11 Dalton High School 12.07 NWI 2
11 Malcolm Cooley 12 Cartersville High Sc 12.16 NWI 2
12 Tyler Rogers 12 River Ridge HS 12.29 NWI 1
13 Daniel Uwaomah 11 River Ridge HS 12.30 NWI 1
14 Zeke Cobb 12 Dalton High School 12.37 NWI 2
15 Marcus Gary 10 Cartersville High Sc 12.42 NWI 2
16 Corel Harish 9 Cartersville High Sc 12.56 NWI 1
17 Jordan Austin 12 River Ridge HS 12.58 NWI 1
18 D'Andre Kershaw 12 Hiram High School 12.68 NWI 2
19 Titus Jones 10 Woodland 12.78 NWI 1
20 Seth Johnson 10 Woodland 13.14 NWI 2
HS Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Dominique Miller 12 River Ridge HS 17.12 NWI 3 10
2 Karson Norris 11 Woodland 17.26 NWI 3 8
3 Presley Craig 12 Dalton High School 17.34 NWI 3 6
4 Skylar Simon 10 North Paulding HS 18.16 NWI 3 5
5 Jie Holmes 9 Rockmart 18.26 NWI 3 4
6 Brooke Bellflower 10 Dalton High School 18.69 NWI 2 3
7 Asariah Hill 9 Cartersville High Sc 18.74 NWI 2 2
8 Jurnee Harris 9 Dalton High School 18.80 NWI 3 1
9 Sarah Barker 11 River Ridge HS 20.40 NWI 2
10 Emily Shetler 11 River Ridge HS 20.63 NWI 1
11 Ashlin Borkowsky 10 Cartersville High Sc 20.95 NWI 1
12 Irs Hudson 9 Rockmart 21.37 NWI 2
13 Jessica Harris 11 Cartersville High Sc 22.16 NWI 1
14 Mariah Lovelace 10 Rockmart 41.87 NWI 1
HS Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Zoryan Hendricks 10 Rockmart 16.08 NWI 3 10
2 Matt Clark 12 North Paulding HS 16.64 NWI 3 8
3 Jarrad Dramiga 12 North Paulding HS 16.94 NWI 3 6
4 Peyton Neidhammer 12 River Ridge HS 17.43 NWI 3 5
5 Malachi Gregory 9 Dalton High School 18.33 NWI 3 4
6 Mekhi Floyd 9 Rockmart 18.35 NWI 2 3
7 James Kenly 11 River Ridge HS 18.77 NWI 2 2
8 Bryson Rogers 10 Cartersville High Sc 20.56 NWI 1 1
9 Daniel Ejieke 10 Cartersville High Sc 20.71 NWI 1
10 Stanley Watkins 11 Cartersville High Sc 21.20 NWI 2
11 Ethan Witt 11 Rockmart 23.13 NWI 2
HS Girls 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Carli Clymer 9 Woodland 2:26.57 2 10
2 Simone Johnson 10 North Paulding HS 2:29.14 2 8
3 Casey Bolan 12 Woodland 2:31.34 2 6
4 Macy McMillan 12 River Ridge HS 2:40.39 2 5
5 Lexi Stewart 11 Hiram High School 2:44.12 2 4
6 Madison Davis 11 Rockmart 2:44.59 1 3
7 April Cabrera 11 Dalton High School 2:45.47 1 2
8 Abby Foristall 11 Cartersville High Sc 2:46.94 1 1
9 Madison Bozydaj 9 Rockmart 2:47.17 2
10 Melanie Munoz 10 Dalton High School 2:48.44 1
11 Vanessa Martinez 10 River Ridge HS 2:49.20 1
12 Jolie Ahrens 10 Hiram High School 2:50.50 2
13 Ciara Rowland 11 Hiram High School 2:51.73 1
14 Elizabeth Roberson 12 Woodland 2:53.15 2
15 Trinity Turner 9 Cartersville High Sc 2:54.07 1
16 Paola Gonzalez 11 Dalton High School 3:05.06 1
HS Boys 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Chance Rutland 12 Hiram High School 2:07.00 2 10
2 Max Miller 12 River Ridge HS 2:10.64 2 8
3 Chandler Hobby 12 River Ridge HS 2:11.53 2 6
4 Alex Mosac 11 Cartersville High Sc 2:12.08 2 5
5 Jayden Clarke 9 Hiram High School 2:12.78 2 4
6 Dalton Hollis 10 North Paulding HS 2:12.79 1 3
7 Miguel Guzman 10 Dalton High School 2:14.94 2 2
8 Markal Brown 10 Woodland 2:15.00 1 1
9 Alex Hewgley 11 River Ridge HS 2:15.29 1
10 Travis McKinney 10 Rockmart 2:17.41 1
11 Jacob Churchwell 9 Cartersville High Sc 2:17.54 1
12 Andres Beltran 10 Dalton High School 2:18.00 2
13 Jaylin Mansion 11 Hiram High School 2:18.67 1
14 Luis De La Pena 10 Dalton High School 2:20.02 2
15 Zion Hurt 10 Cartersville High Sc 2:23.30 1
16 Forest Turner 10 Woodland 2:24.50 1
17 Higi Stocks 9 Rockmart 2:38.86 1
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Nya Hall 12 River Ridge HS 25.67 NWI 3 10
2 Macy White 10 River Ridge HS 26.14 NWI 3 8
3 April Rogers 12 Hiram High School 27.10 NWI 3 6
4 Jamie Burden 12 Hiram High School 27.26 NWI 3 5
5 Cambree Stanley 10 Rockmart 27.72 NWI 3 4
6 Bella Carnes 9 Woodland 27.77 NWI 2 3
7 Baylie Murphy 9 North Paulding HS 28.00 NWI 2 2
8 Tatyiana McClendon 12 North Paulding HS 28.57 NWI 3 1
9 La'ryan Nance 11 Dalton High School 28.78 NWI 2
10 Kassidy Dionne 11 River Ridge HS 28.80 NWI 2
11 Demaya Bryan 10 Cartersville High Sc 28.88 NWI 2
12 Melanie Mercantety 10 Dalton High School 28.91 NWI 3
13 Zaelyn Bowman 9 Dalton High School 29.00 NWI 3
14 Trinity Wells 9 North Paulding HS 29.56 NWI 1
15 Destiny Williams 11 Hiram High School 29.68 NWI 1
16 Desiree Williamson 10 Rockmart 29.72 NWI 2
17 Grace Cochran 12 Cartersville High Sc 29.82 NWI 2
18 Jakeira Askew 12 Woodland 29.93 NWI 2
19 Jasmine Hill 9 Woodland 30.35 NWI 1
20 Anna Cooney 11 Cartersville High Sc 32.42 NWI 1
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Thomas Jolly 12 Woodland 22.98 NWI 3 10
2 Zabrion Whatley 10 Rockmart 23.18 NWI 3 8
3 Blake Holloman 12 Rockmart 23.21 NWI 3 6
4 Devon Wilkerson 11 Hiram High School 23.34 NWI 2 4.5
4 Jermaine Banks 9 Hiram High School 23.34 NWI 3 4.5
6 Dylan Patterson 10 North Paulding HS 23.53 NWI 1 3
7 Nivin Nelson 11 Cartersville High Sc 23.62 NWI 2 2
8 Jaiden Montgomery 11 Dalton High School 23.81 NWI 2 1
9 Alex Shetler 11 River Ridge HS 24.29 NWI 2
10 Malcolm Cooley 12 Cartersville High Sc 24.37 NWI 1
11 Jordan Wilson 11 Hiram High School 24.39 NWI 2
12 Marcus Smith 10 Rockmart 24.59 NWI 3
13 Loubert Aris 12 North Paulding HS 24.62 NWI 2
14 Kyric McGowan 12 Dalton High School 24.78 NWI 2
15 Uriah Mellum 10 North Paulding HS 24.80 NWI 3
16 Jeric Montgomery 11 Dalton High School 25.37 NWI 2
17 Coy Korak 10 River Ridge HS 25.54 NWI 1
18 Trey Creamer 12 Cartersville High Sc 26.12 NWI 3
HS Girls 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Presley Craig 12 Dalton High School 50.16 2 10
2 Dominique Miller 12 River Ridge HS 50.92 2 8
3 Jie Holmes 9 Rockmart 51.94 1 6
4 Keyara Robinson 11 Hiram High School 52.23 2 5
5 Emily Shetler 11 River Ridge HS 55.51 1 4
6 Asariah Hill 9 Cartersville High Sc 55.53 1 3
7 Jurnee Harris 9 Dalton High School 55.79 2 2
8 Jessica Harris 11 Cartersville High Sc 56.37 1 1
9 Ashlin Borkowsky 10 Cartersville High Sc 59.36 1
10 Irs Hudson 9 Rockmart 1:01.44 1
HS Boys 300 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Devontavius McClendon 12 North Paulding HS 40.80 4 10
2 Kevin Miller 12 Woodland 42.22 4 8
3 Zoryan Hendricks 10 Rockmart 43.32 4 6
4 James Kenly 11 River Ridge HS 44.54 4 5
5 Gavin Defoor 11 Dalton High School 45.36 3 4
6 Malachi Gregory 9 Dalton High School 46.14 3 3
7 Luis Hernandez 9 Dalton High School 46.27 2 2
8 Jarrad Dramiga 12 North Paulding HS 46.85 3 1
9 Matt Clark 12 North Paulding HS 46.99 4
10 Jamaar Hicks 11 Hiram High School 47.28 2
11 Daniel Ejieke 10 Cartersville High Sc 47.83 2
12 Joey Wilken 12 River Ridge HS 48.37 4
13 Mekhi Floyd 9 Rockmart 48.74 1
14 Justyn Harris 11 Hiram High School 48.98 3
15 Tanner Campbell 11 Woodland 49.13 1
16 Tyler Perry 10 Cartersville High Sc 49.58 3
17 Stanley Watkins 11 Cartersville High Sc 49.60 3
18 Jordan Jones 11 Hiram High School 50.39 2
19 Ethan Witt 11 Rockmart 51.75 1
HS Girls 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lindsay Scifers 11 Woodland 12:06.91 10
2 Baylee Evans 10 North Paulding HS 12:15.62 8
3 Casey Bolan 12 Woodland 13:04.08 6
4 Allie Sproull 11 Rockmart 13:07.57 5
5 Vanna Beach 10 Cartersville High Sc 13:13.93 4
6 Savannah Medlin 11 Hiram High School 13:17.39 3
7 Mackenzie Stephenson 9 Woodland 13:28.92 2
8 Paige Ewald 9 River Ridge HS 13:31.80 1
9 Kaitlyn Miller 11 North Paulding HS 13:32.42
10 Erin Kenney 10 Hiram High School 13:40.53
11 Kayla Carpenter 11 Cartersville High Sc 13:43.67
12 Mattison Frank 11 River Ridge HS 13:55.87
13 Ana Rivadeneira 11 River Ridge HS 13:56.44
14 Linda Olvera 11 Dalton High School 14:13.99
15 Mayra Meraz 9 Dalton High School 14:18.51
16 Malorie Bradfield 9 Rockmart 14:52.29
17 Katie Tolbert 11 Cartersville High Sc 15:16.84
18 Faith Cox 11 Dalton High School 15:30.42
HS Boys 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Audrick Pyronneau 11 Hiram High School 10:01.12 10
2 Enrique Brimmer 12 North Paulding HS 10:04.08 8
3 Robert Zell 11 River Ridge HS 10:23.19 6
4 Jacob Guidry 12 Hiram High School 10:32.12 5
5 Dalton Hollis 10 North Paulding HS 10:40.61 4
6 Derek Gallardo 11 Dalton High School 10:43.89 3
7 Lance Sotelo 10 Dalton High School 10:49.90 2
8 Dylan Stermer 9 Woodland 11:00.02 1
9 Jacob Busek 10 Cartersville High Sc 11:03.98
10 Brandon Hewgley 11 River Ridge HS 11:06.20
11 David CRow 9 River Ridge HS 11:10.11
12 Alexander Apodaca 11 Dalton High School 11:15.16
13 Andy Sims 12 Cartersville High Sc 11:21.67
14 Will Pruitt 12 Cartersville High Sc 11:38.10
15 Tracy Grimes 9 Woodland 11:51.56
16 Austin Sisson 11 Rockmart 11:58.10
17 Luke Robinson 11 Rockmart 12:00.06
18 Charles Doran 9 Woodland 12:50.51
HS Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 River Ridge HS A 4:11.04 2 10
1) Charley Amissah-Reyes 2) Nya Hall
3) Macy McMillan 4) Macy White
2 Hiram High School A 4:17.73 2 8
1) Jamie Burden 2) April Rogers
3) Lexi Stewart 4) Alanna Washington
3 Woodland A 4:23.19 2 6
1) Casey Bolan 2) Bella Carnes
3) Karson Norris 4) Carli Clymer
4 North Paulding HS A 4:28.70 1 5
5 River Ridge HS B 4:29.67 2 4
1) Kassidy Dionne 2) Iliah Hall
3) Chelsea Awe 4) Maxine Harrison
6 Hiram High School B 4:37.02 2 3
1) Jolie Ahrens 2) Jamiya Cole
3) Danielle Mcneil 4) Keyara Robinson
5) Destiny Williams
7 Rockmart A 4:37.35 2 2
1) Makenzie Kent 2) Mollie Little
3) Allie Sproull 4) Desiree Williamson
8 North Paulding HS B 4:41.69 1 1
9 Cartersville High School A 4:48.56 1
1) Grace Cochran 2) Anna Cooney
3) Trinity Turner 4) Abby Foristall
10 Dalton High School A 4:54.15 2
1) Zaelyn Bowman 2) April Cabrera
3) Zoe Dales 4) Ebony Henson
11 Woodland B 5:00.24 1
1) Elizabeth Vasquez 2) Grace Webb
3) Elizabeth Roberson 4) Lexi Lehmann
5) Jasmine Hill
12 Rockmart B 5:02.97 1
1) Madison Bozydaj 2) Madison Davis
3) Rannautica Dixon 4) Cambree Stanley
13 Dalton High School B 5:11.21 2
1) Amber Fischer 2) Paola Gonzalez
3) Melanie Munoz 4) Mali Payne
14 Cartersville High School B 5:12.92 1
1) Kayla Carpenter 2) Jocelyn Blanchette
3) Katie Tolbert 4) Caroline Fahey
HS Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 North Paulding HS A 3:25.50 2 10
2 Woodland A 3:27.73 2 8
1) Jonathan Holloway 2) Trevor Knowles
3) Kevin Miller 4) Thomas Jolly
3 Hiram High School A 3:35.16 2 6
1) Jermaine Banks 2) Kyshun Harrison
3) Jordan Wilson 4) Elijah Wright
5) Jordan Jones
4 Rockmart A 3:38.60 1 5
1) Jukeyvvious Boozer 2) Morgan Sims
3) Marcus Smith 4) Tyler Rowland
5 Hiram High School B 3:39.50 2 4
1) Jayden Clarke 2) D'Andre Kershaw
3) Chance Rutland 4) Devon Wilkerson
5) Justyn Harris
6 River Ridge HS A 3:39.81 2 3
1) Gino Portera 2) Max Miller
3) Chandler Hobby 4) Alex Shetler
7 Dalton High School A 3:44.09 2 2
1) Mauricio Cuevas 2) Jesus Mercantety
3) Jeric Montgomery 4) Normando Trevizo
8 Woodland B 3:49.64 1 1
1) Daquan Robinson 2) Forest Turner
3) Zach Avery 4) Markal Brown
5) Stanton Bedwell 6) Seth Johnson
9 North Paulding HS B 3:50.26 1
10 Cartersville High School A 3:51.17 2
1) Kaleb Chatman 2) Keonte Jackson
3) Trey Creamer 4) Alex Mosac
11 Rockmart B 3:52.67 1
1) Cam Jones 2) Tyleem Overton
3) Kalan Pitts 4) Jordan Williams
12 Dalton High School B 3:54.20 2
1) Derek Gallardo 2) Miguel Guzman
3) Austin Hackney 4) Luis Hernandez
13 Cartersville High School B 4:04.68 1
1) Noah Heard 2) Jacob Churchwell
3) Quinton Ailes 4) Daniel Ejieke
HS Girls Team Scores (16 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Woodland 122 8 53 8 10 21 22 0
2 North Paulding HS 111 16 30 5 13 17 30 0
3 River Ridge HS 107.5 41 6 22 24 4 10.5 0
4 Dalton High School 91 5 2 22 2 1 59 0
5 Hiram High School 75 25 10 5 19 3 13 0
6 Rockmart 74 20 10 10 7 14 13 0
7 Cartersville High School 37.5 2 6 6 3 18 2.5 0
HS Boys Team Scores (16 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 North Paulding HS 152 33 26 25 20 11 37 0
2 Hiram High School 106 32 35 0 16 8 15 0
3 Woodland 99 20 9 8 15 9 38 0
4 Dalton High School 91 7 19 13 9 20 23 0
5 Rockmart 73 19 0 19 13 13 9 0
6 River Ridge HS 66 1 23 12 3 15 12 0
7 Cartersville High School 37 5 5 1 2 2 22 0