GHSA Sectional 6A, Regions 1,3,7,8

Hoschton, GA

Elite Performances

126 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.70 Adina Nimene Peachtree Ridge High School
100 Meter Hurdles Finals 14.82 Alexis Jones Campbell High School
100 Meter Hurdles Finals 14.90 Jahelle Cato Douglas County
100 Meter Hurdles Finals 14.95 Brianna Isles Brookwood
100 Meter Dash Finals 11.96 Caitlan Tate Brookwood
100 Meter Dash Finals 12.02 Jacquelyn Switzer Archer HS
100 Meter Dash Finals 12.05 Jenee Nichols Westlake
100 Meter Dash Finals 12.22 Kyleeyah Whitehead Archer HS
1600 Meter Run Finals 5:07.77 Yanely Gomez Grayson High School
1600 Meter Run Finals 5:09.36 Marielle Lewis Campbell High School
1600 Meter Run Finals 5:14.10 Mackenzie Ellison Brookwood
1600 Meter Run Finals 5:14.80 Lauren Flynt Brookwood
200 Meter Dash Finals 24.47 Jenee Nichols Westlake
200 Meter Dash Finals 24.54 Serenity Douglas Archer HS
200 Meter Dash Finals 24.91 Caitlan Tate Brookwood
300 Meter Hurdles Finals 43.55 Alexis Jones Campbell High School
300 Meter Hurdles Finals 45.43 Adina Nimene Peachtree Ridge High School
300 Meter Hurdles Finals 45.47 Aweng Mawien Shiloh High School
300 Meter Hurdles Finals 45.52 Kennedy Simon Westlake
300 Meter Hurdles Finals 45.61 Jaylah Lawson Lowndes High School
300 Meter Hurdles Finals 45.63 Mizani Simpson Berkmar High School
300 Meter Hurdles Finals 45.68 Morgan Iverson Mill Creek High School
300 Meter Hurdles Finals 45.70 Raina Perry Campbell High School
300 Meter Hurdles Finals 46.25 Jahelle Cato Douglas County
3200 Meter Run Finals 11:10.46 Yanely Gomez Grayson High School
3200 Meter Run Finals 11:19.15 Lauren Flynt Brookwood
400 Meter Dash Finals 54.48 Serenity Douglas Archer HS
400 Meter Dash Finals 54.87 Kennedy Simon Westlake
400 Meter Dash Finals 55.81 Aliyah Whisby East Coweta
400 Meter Dash Finals 56.08 Savyon Toombs Lowndes High School
400 Meter Dash Finals 57.42 Nina Nkem Parkview High School
400 Meter Dash Finals 57.55 Yasmine George Duluth High School
4x100 Meter Relay Finals 46.71 Relay Team Archer HS
4x100 Meter Relay Finals 47.17 Relay Team Westlake
4x100 Meter Relay Finals 47.86 Relay Team Brookwood
4x400 Meter Relay Finals 3:50.36 Relay Team Westlake
4x400 Meter Relay Finals 3:51.60 Relay Team Campbell High School
4x400 Meter Relay Finals 3:52.95 Relay Team Brookwood
4x400 Meter Relay Finals 3:53.63 Relay Team Parkview High School
4x400 Meter Relay Finals 3:54.04 Relay Team Peachtree Ridge High School
4x400 Meter Relay Finals 3:54.63 Relay Team Lowndes High School
800 Meter Run Finals 2:14.49 Marielle Lewis Campbell High School
800 Meter Run Finals 2:15.00 Leah Disher Parkview High School
800 Meter Run Finals 2:19.63 Bobbi Ayres Grayson High School
Discus Finals 120-4 Elsie Igberaese Dacula
Discus Finals 125-4 Milan Williams Peachtree Ridge High School
Discus Finals 134-11 Chelsea Igberaese Dacula
High Jump Finals 5-4 Mikayla Williams Douglas County
High Jump Finals 5-4 Sierra Zinamon Norcross High School
High Jump Finals 5-4 Alexis Alofuokhai Central Gwinnett
High Jump Finals 5-6 Aliyah Whisby East Coweta
Long Jump Finals 17-6.75 Onyinye Chukka Douglas County
Long Jump Finals 17-7 Ra'breekia Harrison Westlake
Long Jump Finals 17-8.5 Destiny Beckham Parkview High School
Long Jump Finals 17-9.5 Ronje Williams Shiloh High School
Long Jump Finals 18-2.5 Alexis Jones Campbell High School
Long Jump Finals 18-3 Kennedy Simon Westlake
Pole Vault Finals 11-0 Hannah Jefcoat Dacula
Pole Vault Finals 12-0 Rachel Sherrill Dacula
Shot Put Finals 37-8.5 Rachel Machovec Mill Creek High School
Shot Put Finals 39-0 Chelsea Igberaese Dacula
Shot Put Finals 41-10.5 Natasha Stamp Grayson High School
Triple Jump Finals 36-0.5 Jada Alston Langston Hughes HS
Triple Jump Finals 36-3 Camille Bentley Brookwood
Triple Jump Finals 36-8 Jessica Moody Parkview High School
Triple Jump Finals 37-3 Makaila McIntyre Peachtree Ridge High School
Triple Jump Finals 37-6.25 Ra'breekia Harrison Westlake
Triple Jump Finals 37-8.25 Onyinye Chukka Douglas County
Triple Jump Finals 39-4 Brianna Isles Brookwood
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.56 Jalen Virgil Mountain View HS
100 Meter Dash Finals 10.80 Terell Smith South Gwinnett
110 Meter Hurdles Finals 13.90 Wesley Watkins Westlake
110 Meter Hurdles Finals 13.92 Rainey Anderson Westlake
110 Meter Hurdles Finals 14.43 Myles Scott Brookwood
110 Meter Hurdles Finals 14.45 Antuane Dennard South Gwinnett
1600 Meter Run Finals 4:24.89 Zach Israel Brookwood
200 Meter Dash Finals 21.44 Jawan Nobles Campbell High School
200 Meter Dash Finals 21.62 Terell Smith South Gwinnett
200 Meter Dash Finals 21.64 Trevious Frazier Grayson High School
200 Meter Dash Finals 21.65 Amir Harris Parkview High School
200 Meter Dash Finals 21.99 Tyrique Davis Westlake
300 Meter Hurdles Finals 38.06 Antuane Dennard South Gwinnett
300 Meter Hurdles Finals 38.29 Rainey Anderson Westlake
300 Meter Hurdles Finals 38.32 Myles Scott Brookwood
300 Meter Hurdles Finals 38.40 Tre Williams Langston Hughes HS
300 Meter Hurdles Finals 39.01 Mhakai King Campbell High School
300 Meter Hurdles Finals 39.39 Chase Murray Shiloh High School
3200 Meter Run Finals 9:32.98 Zach Israel Brookwood
3200 Meter Run Finals 9:37.13 Kaleb Wolfenden Lowndes High School
3200 Meter Run Finals 9:39.48 Sam Costa Mill Creek High School
3200 Meter Run Finals 9:39.67 Gavin Childers Mill Creek High School
3200 Meter Run Finals 9:39.85 Christian Corsello Parkview High School
3200 Meter Run Finals 9:39.96 Nate Reichard Peachtree Ridge High School
400 Meter Dash Finals 47.57 Jawan Nobles Campbell High School
400 Meter Dash Finals 47.88 Justin Long Parkview High School
400 Meter Dash Finals 49.35 Christian Whitehead Shiloh High School
400 Meter Dash Finals 49.48 Amir Harris Parkview High School
4x100 Meter Relay Finals 41.27 Relay Team Campbell High School
4x100 Meter Relay Finals 41.57 Relay Team Westlake
4x100 Meter Relay Finals 41.84 Relay Team Pebblebrook High School
4x100 Meter Relay Finals 41.98 Relay Team Parkview High School
4x400 Meter Relay Finals 3:19.71 Relay Team Mill Creek High School
4x400 Meter Relay Finals 3:19.78 Relay Team Shiloh High School
4x400 Meter Relay Finals 3:20.77 Relay Team Westlake
4x400 Meter Relay Finals 3:21.46 Relay Team Grayson High School
4x400 Meter Relay Finals 3:21.53 Relay Team Parkview High School
4x400 Meter Relay Finals 3:22.61 Relay Team Campbell High School
4x400 Meter Relay Finals 3:22.62 Relay Team South Gwinnett
800 Meter Run Finals 1:54.94 Tyler Barber Mountain View HS
800 Meter Run Finals 1:55.12 DaMonte' Ward Archer HS
800 Meter Run Finals 1:56.75 Lamar Weeden East Coweta
800 Meter Run Finals 1:57.68 Chance Roe Lowndes High School
800 Meter Run Finals 1:57.94 Geoffrey McCullough Campbell High School
Discus Finals 150-1 Ryan Fontenot Brookwood
Discus Finals 156-6 Gabriel Nabers Lowndes High School
Discus Finals 157-3 Sam Wright Archer HS
Discus Finals 163-10 Isaiah Rogers Campbell High School
Discus Finals 189-5 Ryan Camp Archer HS
High Jump Finals 6-6 Antuane Dennard South Gwinnett
Long Jump Finals 22-7 Kahj Huitt Campbell High School
Long Jump Finals 22-9 Cameron Murray Westlake
Shot Put Finals 52-2 Jermiah Russell Newnan High School
Shot Put Finals 58-1 Ryan Camp Archer HS
Shot Put Finals 59-6.5 Sam Wright Archer HS
Shot Put Finals 65-4.75 Isaiah Rogers Campbell High School
Triple Jump Finals 45-0 Julian McDuffie Shiloh High School