RaceTab by MileSplit/FloSports Bruce Taylor, Fast Feet Timing
Jr. Eagle/Steve Collins MS Invitational - 3/12/2016
East Jackson High School, Commerce, Ga
Event #8 - MS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Austin Tarpkins 8 East Jackson MS 12.02 5 10
2 Zahkai Eloby 8 Shiloh Generals Trac 12.07 5 8
3 Blake Walker Jefferson Middle Sch 12.13 1 6
4 Cj Streicher 8 Clear Creek Middle ( 12.25 5 5
5 Keyon Jordan Hart County MS 12.39 4 4
6 Justin Chapman 7 Haymon-Morris MS 12.39 1 3
7 Nicholas Fager 7 Loganville MS 12.54 1 2
8 Skyler Teasley 8 Hart County MS 12.57 4 1
9 Hunter Holbrooks Habersham County MS 12.58 5
10 Joey Rejmer Malcom Bridge MS 12.59 5
11 Jose Medrano 7 Loganville MS 12.63 2
12 Dj Ardister 8 Elbert County MS 12.76 4
13 Anterious Elder Carson MS 12.83 5
14 Kevoseay Norman 8 Banks County MS 12.88 4
15 John Coggins 8 Banks County MS 13.01 4
16 Jacob Thompson 8 Jefferson Middle Sch 13.06 3
17 Cameron Bergeron Malcom Bridge MS 13.12 4
18 Hunter Waldrep 7 Clear Creek Middle ( 13.18 3
19 J Paul Ivey 8 George Walton Academ 13.20 3
20 Desmond Daniels 6 Shiloh Generals Trac 13.43 3
21 Ethan Burroughs 6 Hebron Christian 13.44 1
22 Will Bray 7 Haymon-Morris MS 13.47 2
23 Walker Stevens 7 Junior Golden Lions 13.69 2
24 Jett Clack Bear Creek Middle Sc 13.72 1
25 Julian Gober Habersham County MS 13.84 3
26 Jakeem Johnson Unattached 13.90 1
27 TyQuan Highsmith 7 Elbert County MS 13.94 3
28 Mason Blalock Commerce Middle Scho 14.12 5
29 Josh Ryals Commerce Middle Scho 14.32 3
30 Eli Jones 7 East Jackson MS 14.37 2
31 Will Pentecost 7 Junior Golden Lions 15.10 1
32 George Kormalos 6 Hebron Christian 15.47 2
33 Matthew Lazenby 6 George Walton Academ 17.02 2
Event #14 - MS Boys 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Josh Cochran 8 Jefferson Middle Sch 16.34 5 10
2 Qwen Moss 8 Elbert County MS 16.94 5 8
3 Jordan Fick Malcom Bridge MS 16.96 5 6
4 Jack Butler Malcom Bridge MS 17.12 5 5
5 Cameron Smith 8 Loganville MS 17.17 1 4
6 Nick Rodriguez 7 Haymon-Morris MS 17.43 2 3
7 Dj Ardister 8 Elbert County MS 17.44 4 2
8 Nathan Jones 8 Clear Creek Middle ( 17.72 3 1
9 Montae Maxwell 7 Hart County MS 17.87 3
10 Kyle Snyder 8 Loganville MS 18.15 1
11 Jordan Hubbard 7 Banks County MS 18.37 3
12 Aubrey Carlin Banks County MS 18.48 3
13 Jackson Clouatre Habersham County MS 18.74 5
14 Jamaul Jackson 7 Shiloh Generals Trac 18.95 5
15 Michael Kemp 7 Shiloh Generals Trac 19.01 4
16 Brady Nalepa 8 George Walton Academ 19.08 4
17 Nate Mooney 8 Clear Creek Middle ( 19.35 2
18 Gage Hurt Habersham County MS 19.49 4
19 Drek Sapp 8 Hart County MS 19.64 2
20 Jeremiah Chance 7 Haymon-Morris MS 20.32 2
21 Trey Garnto Commerce Middle Scho 20.52 2
22 Ryan Johnson 6 Hebron Christian 21.44 1
23 Willy Comjo Bear Creek Middle Sc 22.33 3
24 Flynt Morrow 7 Hebron Christian 24.44 1
Event #6 - MS Boys 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Alex Thomas 8 Malcom Bridge MS 4:49.93 2 10
2 Sobe Strong 8 East Jackson MS 5:02.46 2 8
3 Griffin Phillips 8 Hart County MS 5:04.88 2 6
4 Blake Fugel 8 Hebron Christian 5:09.37 2 5
5 Jaime Jacoby 8 George Walton Academ 5:10.82 2 4
6 Davis Potts 7 Malcom Bridge MS 5:14.72 2 3
7 Jakob Dobbs 7 Clear Creek Middle ( 5:27.91 2 2
8 Griffin Stephens 8 Banks County MS 5:30.36 1 1
9 Rj Giannetta 8 Jefferson Middle Sch 5:30.41 2
10 John Paul Conley Habersham County MS 5:32.09 2
11 Matthew McGee 8 Junior Golden Lions 5:38.06 1
12 Brandon Boyett 8 Loganville MS 5:41.25 1
13 Dakota Shook Commerce Middle Scho 5:41.37 1
14 Austen Sekowski 8 Loganville MS 5:41.78 1
15 Demarian Murray 7 Shiloh Generals Trac 5:42.65 2
16 Zachary Patterson 8 Jefferson Middle Sch 5:44.85 2
17 Seth Seymour 8 Hart County MS 5:46.14 2
18 Preston Masenthin Clear Creek Middle ( 5:48.69 2
19 Andrew Duncan Commerce Middle Scho 5:52.80 2
20 K'Zon Dennis Carson MS 6:01.72 2
21 Seth Shook Carson MS 6:04.51 1
22 Joshua Castaneda 8 Shiloh Generals Trac 6:04.86 2
23 Camden Harris 6 Elbert County MS 6:05.26 2
24 Grant Bennett Habersham County MS 6:11.23 1
25 Perry Jake Stone 6 George Walton Academ 6:12.94 1
26 Ethan Robinson 6 Hebron Christian 6:20.56 1
27 Brayden Payne 8 Banks County MS 6:22.54 1
28 Ethan Poole 8 Elbert County MS 6:27.93 1
29 Brett Baker 6 Junior Golden Lions 6:40.03 1
30 Josh Cwiertniak 7 Haymon-Morris MS 6:47.91 1
31 Tommy Reina 8 Haymon-Morris MS 6:49.24 1
32 Gabe Merk 6 East Jackson MS 6:55.57 1
33 Trent Bishop Unattached 6:59.88 1
34 Jacob Maddox 7 George Walton Academ 7:12.48 1
Event #12 - MS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Trevor Bone 8 George Walton Academ 56.09 5 10
2 Myles Lewis 8 Shiloh Generals Trac 58.80 5 8
3 Jaden Barker 8 Shiloh Generals Trac 58.93 5 6
4 Adam Weynand Malcom Bridge MS 59.38 5 5
5 Keith Born 8 Loganville MS 1:00.59 1 4
6 Jose Medrano 7 Loganville MS 1:00.98 1 3
7 Christian Parten 8 Jefferson Middle Sch 1:01.22 2 2
8 Chase Chance Malcom Bridge MS 1:01.72 5 1
9 Blake Walker Jefferson Middle Sch 1:02.04 1
10 Jacob Maddox 7 George Walton Academ 1:02.26 5
11 Randy Gutierrez 6 Haymon-Morris MS 1:02.74 2
12 Sean Peppers 8 Bear Creek Middle Sc 1:02.93 2
13 Zackery Fitzpatrick 8 Banks County MS 1:03.68 2
14 Jerkavion Fortson 8 Elbert County MS 1:03.75 4
15 John Ingram Habersham County MS 1:03.78 4
16 Nick Rodriguez 7 Haymon-Morris MS 1:04.61 3
17 Mason Blalock Commerce Middle Scho 1:05.42 4
18 Joseph Goodwin 8 Clear Creek Middle ( 1:06.21 2
19 Jakeem Johnson Unattached 1:06.46 1
20 Grant Ligon 7 Junior Golden Lions 1:07.70 4
21 Kaelan Patrick 8 Banks County MS 1:08.10 3
22 Landon Pike 7 Clear Creek Middle ( 1:08.30 4
23 Jamari Wright Carson MS 1:09.40 5
24 Jett Clack 8 Bear Creek Middle Sc 1:09.59 3
25 Demetrius Mitchell Carson MS 1:10.32 5
26 Hunter Hardwick 8 East Jackson MS 1:13.05 3
27 Brendan Sheehan 7 Junior Golden Lions 1:13.30 1
28 Chavez Resendiz Habersham County MS 1:15.81 4
29 Diego Martinez 6 Hart County MS 1:17.17 2
30 Gabe Merk 6 East Jackson MS 1:22.66 3
31 Trent Bishop Unattached 1:25.68 3
32 Collin Rowden 6 Hebron Christian 1:26.92 1
33 Conner Knight Commerce Middle Scho 1:29.09 4
34 Jeremiah Jones 6 Hart County MS 1:32.77 1
35 Cole Barrett 7 Hebron Christian 1:40.62 2
Event #4 - MS Boys 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Shiloh Generals Track A 47.64 3 10
1) Joshua Lue 2) Kole Edwards
3) Darrell McDowell 4) Zahkai Eloby
2 Hart County MS A 47.85 3 8
1) Skyler Teasley 2) Lj Rucker
3) Logan Bennett 4) Keyon Jordan
3 Elbert County MS A 48.43 3 6
1) Tobias Jones 2) Shun Allen
3) Dj Ardister 4) Qwen Moss
4 Loganville MS A 48.85 1 5
1) Jose Medrano 2) Sheldon Arnold
3) Trevon Williams 4) Nicholas Fager
5 Jefferson Middle School A 49.11 3 4
1) Christian Parten 2) Josh Cochran
3) Jacob Thompson 4) Blake Walker
6 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 51.33 3 3
1) Nathan Jones 2) Nick Jones
3) Hunter Waldrep 4) Douglas Danforth
7 Haymon-Morris MS A 51.41 2 2
1) Nick Rodriguez 2) Will Bray
3) Daniel Bandeira 4) Justin Chapman
8 Habersham County MS A 52.16 1
1) Jackson Clouatre 2) Luke Cooper
3) Joshua Pickett 4) Hunter Holbrooks
9 Commerce Middle School CMS A 52.29 1
1) Dakota Shook 2) Andrew Anderson
3) Mason Blalock 4) Andrew Duncan
10 Banks County MS A 52.43 2
1) Zeke Brown 2) Kevoseay Norman
3) Aaron Tyndall 4) John Coggins
11 George Walton Academy A 52.59 3
1) Angus Bateman 2) Trevor Bone
3) J Paul Ivey 4) Brody Lindsey
12 Carson MS A 52.83 3
13 Bear Creek Middle School A 53.38 1
1) Demarcus Beauford 2) Luke Doolittle
3) Quintrey Jewell 4) Sean Peppers
14 East Jackson MS A 53.61 2
1) Ethan Fountain 2) Eli Jones
3) Austin Tarpkins 4) Brady Minnish
15 Hebron Christian A 57.00 2
1) Ethan Burroughs 2) Samual Hutto
3) George Kormalos 4) Flynt Morrow
16 Junior Golden Lions A 59.44 2
1) Grant Ligon 2) Will Pentecost
3) Brendan Sheehan 4) Walker Stevens
Event #10 - MS Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Carson MS A 1:41.19 2 10
2 Shiloh Generals Track A 1:42.53 2 8
1) Kole Edwards 2) Andrew Chakkalapadavil
3) Josiah Burke 4) Kai Maddox
3 Loganville MS A 1:44.99 1 6
1) Jose Medrano 2) Sheldon Arnold
3) Trevon Williams 4) Nicholas Fager
4 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 1:49.00 2 5
1) Nathan Jones 2) Cj Streicher
3) Hunter Waldrep 4) Douglas Danforth
5 Jefferson Middle School A 1:49.01 1 4
1) Paxton Corkery 2) Josh Cochran
3) Kendarious Sims 4) Jacob Thompson
6 Haymon-Morris MS A 1:49.92 1 3
1) Will Bray 2) Randy Gutierrez
3) Ethan Offutt 4) Justin Chapman
7 Banks County MS A 1:52.01 2 2
1) Clay Simmons 2) Zeke Brown
3) Aubrey Carlan 4) Zackery Fitzpatrick
5) Tyler Brown
8 Elbert County MS A 1:52.21 2
1) Quindarius Hall 2) Shun Allen
3) Jaden Brown 4) Tobias Jones
9 Malcom Bridge MS A 1:53.21 1
1) Jack Butler 2) Da'Shawn Elder
3) Jordan Fick 4) Rashad Finch
10 Habersham County MS A 1:55.57 1
1) Billy Tiamtisack 2) Cade Williams
3) Hunter Holbrooks 4) Luke Cooper
11 Hebron Christian A 2:00.68 1
1) Ethan Burroughs 2) Samual Hutto
3) George Kormalos 4) Flynt Morrow
12 Commerce Middle School CMS A 2:05.23 2
1) Trahvon Wiggis 2) Clark Bruce
3) Conner Knight 4) Josh Ryals
13 Junior Golden Lions A 2:09.45 1
1) Brett Baker 2) Matthew McGee
3) Will Pentecost 4) Walker Stevens
14 George Walton Academy A 2:12.24 1
1) J Paul Ivey 2) Matthew Lazenby
3) Brady Nalepa 4) Nick Winters
15 Bear Creek Middle School A 2:22.47 2
1) Aaron Diaz 2) Brandon Diaz
3) Ethan German 4) Brady Parham
Event #16 - MS Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Shiloh Generals Track A 3:56.99 2 10
1) Zahkai Eloby 2) Joshua Lue
3) Kai Maddox 4) Darrell McDowell
2 Malcom Bridge MS A 4:00.30 2 8
1) Chase Chance 2) Joey Rejmer
3) Alex Thomas 4) Adam Weynand
3 Jefferson Middle School A 4:11.00 2 6
1) Christian Parten 2) Blake Walker
3) Andrew Paolozzi 4) Nick Sellers
4 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 4:13.01 2 5
1) Joshua Barker 2) Connor Mohon
3) Nate Mooney 4) Cj Streicher
5 Hart County MS A 4:15.87 2 4
1) Griffin Phillips 2) Rodrigues Morrison
3) Skyler Teasley 4) Keyon Jordan
6 Loganville MS A 4:17.54 1 3
1) Ethan Hardin 2) Sheldon Arnold
3) Trevon Williams 4) Austen Sekowski
7 Carson MS A 4:26.40 2 2
8 George Walton Academy A 4:35.26 2
1) Jacob Maddox 2) Perry Jake Stone
3) Brady Nalepa 4) Trevor Bone
9 Habersham County MS A 4:37.67 1
1) Jackson Clouatre 2) Luke Cooper
3) John Ingram 4) Joshua Pickett
10 Commerce Middle School CMS A 4:38.19 1
1) Karel Rakestraw 2) Trey Garnto
3) Dillon Legg 4) Andrew Anderson
11 Elbert County MS A 4:39.11 2
1) Tobias Jones 2) Shun Allen
3) Qwen Moss 4) Jerkavion Fortson
12 Haymon-Morris MS A 4:45.36 1
1) Johnathan Crawford 2) Colton Austin
3) James League 4) Randy Gutierrez
13 Bear Creek Middle School A 4:49.69 1
1) Sean Peppers 2) Timothy Presley
3) Quintrey Jewell 4) Jacob Maddox
14 Junior Golden Lions A 5:07.56 1
1) Brett Baker 2) Matthew McGee
3) Will Pentecost 4) Brendan Sheehan
15 Banks County MS A 5:19.53 1
1) Griffin Stephens 2) Aaron Tyndall
3) Nic Cotton 4) Aiden Martinez
5) Logan Bolton
16 Hebron Christian A 6:12.36 1
1) Harrison Browning 2) Luke Liggin
3) Drew Spight 4) Noah Donatucci
Event #2 - MS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Malcom Bridge MS A 9:41.14 10
1) Dreyton Dollander 2) Davis Potts
3) Alex Thomas 4) Thomas Dowis
2 Jefferson Middle School A 9:55.10 8
1) Rj Giannetta 2) Zachary Patterson
3) Carter Bass 4) Nolan Sorrow
3 Shiloh Generals Track A 9:59.37 6
1) Demarian Murray 2) Jaden Barker
3) Christion Barker 4) Joshua Castaneda
4 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 10:05.78 5
1) Joshua Barker 2) Jakob Dobbs
3) Connor Mohon 4) Nate Mooney
5 Loganville MS A 10:16.21 4
1) Cameron Smith 2) Ethan Hardin
3) Keith Born 4) Brandon Boyett
6 Hart County MS A 10:41.22 3
1) Michael Miranda 2) Luke Martinez
3) Seth Seymour 4) Isaiah Gilmore
7 Hebron Christian A 10:57.03 2
1) Cole Barrett 2) Blake Fugel
3) Ethan Robinson 4) Ethan Rowden
8 Carson MS A 10:57.09
9 Habersham County MS A 10:57.87
1) Hayden Tatum 2) Grant Bennett
3) Chavez Resendiz 4) John Paul Conley
10 George Walton Academy A 11:07.25
1) Jaime Jacoby 2) David Lalaian
3) Brody Lindsey 4) Abel Moreno
11 Banks County MS A 11:09.34
1) Clay Simmons 2) Logan Bolton
3) Buck Ledford 4) Dylan Nation
5) Owen Evans
12 Haymon-Morris MS A 11:21.05
1) Johnathan Crawford 2) Jeremiah Chance
3) Cooper Wadsworth 4) Colton Austin
13 Elbert County MS A 11:26.65
1) Jordan Gary 2) Ethan Poole
3) Camden Harris 4) Steven Torres
14 Bear Creek Middle School A 11:38.47
1) Colton Faulkner 2) Jacob Pursell
3) Kevin Martinez 4) Dylan Whitehead
Event #20 - MS Boys Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jackson Ramey 8 Banks County MS 119-11 1 10
2 Deonte McNair 8 Shiloh Generals Trac 114-08 3 8
3 Josh Wade Habersham County MS 106-06 3 6
4 Robbie Head 8 Jefferson Middle Sch 102-02 3 5
5 Andrew Paolozzi 7 Jefferson Middle Sch 98-05 3 4
6 Will Hardmon 8 Hart County MS 97-09 3 3
7 Clayton Donald 8 Elbert County MS 95-04 3 2
8 Daquan Roebuck 8 Hart County MS 94-04 3 1
9 Colby Davis 8 Bear Creek Middle Sc 91-11 1
10 Bo Bowers 7 Loganville MS 85-05 1
11 Isaac Dowling 8 Shiloh Generals Trac 85-00 3
12 Cody Tobiasz 8 Haymon-Morris MS 84-08 2
13 Trevor Kirby Habersham County MS 79-01 3
14 Landon Simpson 7 Hebron Christian 75-03 2
15 Clark Bruce Commerce Middle Scho 73-11 1
16 Joseph Goodwin 8 Clear Creek Middle ( 72-08 2
17 Daniel Bandeira 8 Haymon-Morris MS 72-04 2
18 Cole Dowdy 8 East Jackson MS 69-08 2
19 Carter Payne Malcom Bridge MS 67-08 2
20 Jacob Johnson 7 Loganville MS 61-00 1
21 Jacob Maddox 7 George Walton Academ 59-08 2
22 Cole Patterson 6 East Jackson MS 57-10 2
23 Ty Lambert 8 Clear Creek Middle ( 52-02 1
24 Brock Keadle 8 Hebron Christian 52-01 1
25 David Lalaian 7 George Walton Academ 51-09 2
26 Clayton Adams 6 Banks County MS 30-04 1
27 Remy Walton 7 Commerce Middle Scho 26-10 1
scr Javon Young 7 Bear Creek Middle Sc ND 1
scr Landin Farmer Malcom Bridge MS ND 2
nd Kojima Crawford 8 Elbert County MS ND 3
Event #17 - MS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Quintrey Jewell 8 Bear Creek Middle Sc 5-04.00 J 10
2 Josh Cochran 8 Jefferson Middle Sch 5-02.00 J 8
3 Darrell McDowell 8 Shiloh Generals Trac 5-02.00 J 6
4 Hunter Holbrooks Habersham County MS 5-00.00 J 5
5 John Coggins 8 Banks County MS 4-10.00 J 4
6 Laregis Williams 7 Carson MS 4-10.00 J 2.5
6 Luke Cooper Habersham County MS 4-10.00 J 2.5
8 Jamaul Jackson 7 Shiloh Generals Trac 4-10.00 J 1
9 Andrew Duncan Commerce Middle Scho 4-08.00
9 Quintravious Teasley 7 Elbert County MS 4-08.00
9 Skyler Teasley 8 Hart County MS 4-08.00
9 James League 8 Haymon-Morris MS 4-08.00
9 Ethan Burroughs 6 Hebron Christian 4-08.00
9 Chase Chance Malcom Bridge MS 4-08.00
9 Dreyton Dollander Malcom Bridge MS 4-08.00
nh Kaveri Holcombe 7 Banks County MS NH
scr Willy Cornejo 8 Bear Creek Middle Sc NH
nh Timothy Presley 7 Bear Creek Middle Sc NH
nh Jamari Wright Carson MS NH
nh Joseph Goodwin 8 Clear Creek Middle ( NH
nh Nick Jones 7 Clear Creek Middle ( NH
nh Andrew Anderson Commerce Middle Scho NH
nh Quindarius Hall 7 Elbert County MS NH
nh J Paul Ivey 8 George Walton Academ NH
nh Nick Winters 9 George Walton Academ NH
scr Joshua Pickett Habersham County MS NH
nh Will Garland 8 Haymon-Morris MS NH
nh Ethan Rowden 8 Hebron Christian NH
nh Blake Walker Jefferson Middle Sch NH
nh Zach Patterson 8 Loganville MS NH
Event #18 - MS Boys Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Shun Allen 8 Elbert County MS 18-04.50 NWI 3 10
2 Austin Tarpkins 8 East Jackson MS 18-03.25 NWI 3 8
3 Lj Rucker 8 Hart County MS 18-01.00 NWI 3 6
4 Trevor Bone 8 George Walton Academ 16-07.50 NWI 3 5
5 Justin Chapman 7 Haymon-Morris MS 16-05.25 NWI 1 4
6 Ladainian Lightfoot Carson MS 16-01.50 NWI 3 2.5
6 Brendan Messer 8 Jefferson Middle Sch 16-01.50 NWI 3 2.5
8 Rashad Finch 8 Malcom Bridge MS 15-11.25 NWI 3 1
9 Sean Peppers 8 Bear Creek Middle Sc 15-10.00 NWI 1
10 Joshua Lue 8 Shiloh Generals Trac 15-08.75 NWI 2
11 Anterious Elder Carson MS 15-08.00 NWI 3
12 Qwen Moss 8 Elbert County MS 15-06.50 NWI 2
13 Logan Bennett 7 Hart County MS 15-05.00 NWI 3
14 Cameron Bergeron Malcom Bridge MS 15-04.75 NWI 3
15 Nolan Sorrow 7 Jefferson Middle Sch 15-03.00 NWI 2
16 Ethan Fountain 8 East Jackson MS 15-02.00 NWI 2
17 Darrell McDowell 8 Shiloh Generals Trac 15-01.50 NWI 3
18 Demarcus Beauford 8 Bear Creek Middle Sc 15-01.00 NWI 1
19 Ethan Burroughs 6 Hebron Christian 14-11.00 NWI 1
20 Aubrey Carlan 7 Banks County MS 14-09.00 NWI 1
21 Will Bray 7 Haymon-Morris MS 14-03.50 NWI 1
22 Gage Hurt Habersham County MS 14-02.00 NWI 2
23 Hunter Waldrep 7 Clear Creek Middle ( 14-01.75 NWI 2
24 Kaelan Patrick 8 Banks County MS 13-11.25 NWI 1
25 Jonathan Johnston 6 Clear Creek Middle ( 13-09.00 NWI 2
25 Jakeem Johnson Unattached 13-09.00 NWI 2
27 Trey Garnto Commerce Middle Scho 12-07.50 NWI 2
28 Aubrey Davis Habersham County MS 12-01.50 NWI 2
29 Cj Streicher 8 Clear Creek Middle ( 11-04.50 NWI 1
30 Angus Bateman 6 George Walton Academ 11-02.50 NWI 1
31 George Kormalos 6 Hebron Christian 9-05.50 NWI 2
SCR Sheldon Arnold 8 Loganville MS ND NWI 1
Event #21 - MS Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jackson Ramey 8 Banks County MS 46-08.50 1 10
2 Deonte McNair 8 Shiloh Generals Trac 42-07.00 3 8
3 Isaac Dowling 8 Shiloh Generals Trac 40-01.00 3 6
4 Cody Tobiasz 8 Haymon-Morris MS 39-03.00 2 5
5 Kaimon Rucker Hart County MS 38-02.00 3 4
6 Colby Davis 8 Bear Creek Middle Sc 37-01.00 1 3
7 Corbin Burton 8 Hart County MS 36-07.00 3 2
8 Kojima Crawford 8 Elbert County MS 35-00.00 3 1
9 Josh Wade Habersham County MS 34-06.00 3
10 Jacob Thompson 8 Jefferson Middle Sch 34-00.00 3
11 Paxton Corkery 7 Jefferson Middle Sch 33-10.00 3
12 Clayton Donald 8 Elbert County MS 32-10.00 3
13 Daniel Bandeira 8 Haymon-Morris MS 32-01.00 1
14 Trevor Kirby Habersham County MS 31-11.00 2
15 Jacob Holland Bear Creek Middle Sc 31-10.00 1
16 Clark Bruce Commerce Middle Scho 29-10.00 2
16 Landon Simpson 7 Hebron Christian 29-10.00 2
18 Zach Patterson 8 Loganville MS 29-09.00 1
19 Dakota Tommie 8 Banks County MS 28-09.00 1
20 Bo Bowers 7 Loganville MS 28-08.00 1
21 Cole Dowdy 8 East Jackson MS 28-00.00 2
22 Collin McFerren Commerce Middle Scho 27-07.00 2
23 Noah Price George Walton Academ 26-02.00 3
24 Aidan Broyles 8 Hebron Christian 23-07.00 1
25 Bradley Akin 6 East Jackson MS 23-06.00 2
26 Carter Payne Malcom Bridge MS 23-05.00 2
27 Evan Sanford 6 Clear Creek Middle ( 21-07.00 1
28 Seth Shook Carson MS 20-06.00 2
29 David Lalaian 7 George Walton Academ 17-04.00 1
30 Eugene Rawls 6 George Walton Academ 17-00.00 1
SCR James Hardigree 7 Bear Creek Middle Sc ND 1
SCR Landin Farmer Malcom Bridge MS ND 2
SCR Cj Streicher 8 Clear Creek Middle ( ND 3
Event #19 - MS Boys Triple Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Dj Ardister 8 Elbert County MS 35-07.25 NWI 2 10
2 Kai Maddox 8 Shiloh Generals Trac 35-05.00 NWI 2 8
3 Trevon Williams 8 Loganville MS 35-00.00 NWI 2 6
4 Joshua Lue 8 Shiloh Generals Trac 34-09.75 NWI 2 5
5 Trevor Bone 8 George Walton Academ 33-11.50 NWI 2 4
6 Lj Rucker 8 Hart County MS 33-11.00 NWI 2 3
7 Demetrius Mitchell Carson MS 33-09.50 NWI 2 2
8 Logan Bennett 7 Hart County MS 33-00.00 NWI 2 1
9 Michael Sherman 7 Jefferson Middle Sch 32-05.50 NWI 1
10 Luke Doolittle 8 Bear Creek Middle Sc 31-05.00 NWI 1
11 Jack Butler Malcom Bridge MS 31-04.50 NWI 2
12 Timothy Leonning 8 Clear Creek Middle ( 30-06.50 NWI 2
13 Da'Shawn Elder 8 Malcom Bridge MS 30-01.00 NWI 2
14 Kevoseay Norman 8 Banks County MS 30-00.75 NWI 1
14 Brody Lindsey 8 George Walton Academ 30-00.75 NWI 2
16 Julian Gober Habersham County MS 29-09.25 NWI 1
17 TyQuan Highsmith 7 Elbert County MS 29-08.25 NWI 2
18 Will Garland 8 Haymon-Morris MS 28-09.00 NWI 1
19 Spencer Ansley Habersham County MS 28-07.25 NWI 1
20 Seth Miller 7 Jefferson Middle Sch 28-04.25 NWI 1
21 Colton Austin 8 Haymon-Morris MS 28-01.50 NWI 1
22 Samual Hutto 7 Hebron Christian 27-07.25 NWI 1
23 Cole Barrett 7 Hebron Christian 27-03.00 NWI 1
24 Javon Young 7 Bear Creek Middle Sc 27-00.00 NWI 1
25 Eli Jones 7 East Jackson MS 24-08.00 NWI 1
25 Cj Streicher 8 Clear Creek Middle ( 24-08.00 NWI 2
SCR Aaron Diaz 7 Bear Creek Middle Sc ND NWI 1
SCR Dakota Shook Commerce Middle Scho ND NWI 1
Event #7 - MS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jazmine Hobson 8 Shiloh Generals Trac 12.99 5 10
2 Erien Jones Carson MS 13.67 5 8
3 Mac Fowler 8 Jefferson Middle Sch 13.77 4 6
4 Jenes King 8 Hebron Christian 13.85 5 5
5 Erica O'Neal 8 Shiloh Generals Trac 13.87 5 4
6 Destiny Waller Carson MS 13.89 5 3
7 Samira Barnett 8 Haymon-Morris MS 14.12 4 2
8 Jada Pittman 6 Jefferson Middle Sch 14.14 4 1
9 Brooke Burns 8 Malcom Bridge MS 14.17 5
10 Joanna Gross 8 Haymon-Morris MS 14.18 1
11 Ashely Allen 8 Hebron Christian 14.26 2
12 Chaggie Basser 8 Bear Creek Middle Sc 14.42 1
13 Joey Handlos Habersham County MS 14.45 3
14 Kristen Randolph Malcom Bridge MS 14.49 4
15 Gracie Sims 8 Banks County MS 14.74 3
16 Gracie Wood 6 George Walton Academ 14.75 3
17 Anna Lynne McElroy 7 Junior Golden Lions 14.91 1
18 Shicuria Sturdivant 8 East Jackson MS 14.95 3
19 Kristina Jenkins 8 Elbert County MS 14.99 3
20 Nayah Colbert Habersham County MS 15.01 4
21 Trinity Jones Hart County MS 15.03 3
22 Ciara Wigfall 8 Elbert County MS 15.06 3
22 A'Daijah Jones 7 Hart County MS 15.06 5
24 Devonah Morris 8 Hilsman MS 15.10 1
25 Casey Ann Sayago 8 Banks County MS 15.13 2
26 Jade Adair 8 Loganville MS 15.45 1
27 Antoniette James 7 Bear Creek Middle Sc 15.52 2
28 Lanesha Bailey Hilsman MS 15.57 2
29 Shyann Williams 6 Clear Creek Middle ( 15.70 2
30 Kilissa Gasaway George Walton Academ 15.95 2
31 Olivia Oliver 7 Commerce Middle Scho 16.10 4
32 Sarah Webb Commerce Middle Scho 16.20 5
33 Abrianna McCollum 8 Clear Creek Middle ( 16.56 2
34 Anna Maloof 6 Junior Golden Lions 16.89 1
Event #13 - MS Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Laberia Allen 8 Elbert County MS 18.36 5 10
2 Emma Lou Conliff 8 Malcom Bridge MS 18.54 5 8
3 Erica Jones 8 Loganville MS 19.21 1 6
4 Nyberia Allen 8 Elbert County MS 19.51 5 5
5 Hollis Mazzawi 6 Hebron Christian 19.74 4 4
6 Aaliyah Hogan 8 Haymon-Morris MS 19.77 2 3
7 Lashae Brewton 7 Shiloh Generals Trac 20.14 5 2
8 Sarah McDuffie 7 Shiloh Generals Trac 20.25 5 1
9 Erin Rice 8 Jefferson Middle Sch 20.57 4
10 Demera Mitchell 8 Carson MS 20.71 5
11 Nelli Gates 8 Malcom Bridge MS 20.81 4
12 Bailey Boswell 8 Bear Creek Middle Sc 21.07 3
13 Kyleigh Boyer 7 Commerce Middle Scho 21.16 4
14 LaMaya Sessoms 7 Hart County MS 21.30 2
15 Kamerian Moses Hilsman MS 21.50 1
16 Tori Jackson 8 Loganville MS 21.61 1
17 Graham Lucas 6 George Walton Academ 21.62 4
18 Sabrina Nacis 7 Haymon-Morris MS 21.76 1
19 Ana Woodsides 7 Jefferson Middle Sch 21.88 4
20 Jocelyn Birko 6 Clear Creek Middle ( 22.09 3
21 Alyssa Burgess 6 Hebron Christian 22.10 1
22 Makeara Nicely Habersham County MS 22.11 3
23 Marlee Chadwick 7 Clear Creek Middle ( 22.16 2
24 Cloe Reynolds Habersham County MS 22.64 3
25 Shianne Goldson Bear Creek Middle Sc 23.85 2
26 Savannah Moon Commerce Middle Scho 24.24 2
27 Delaney Sims 6 George Walton Academ 27.18 3
Event #5 - MS Girls 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Kelsey Morse 7 Malcom Bridge MS 5:34.86 2 10
2 Jewellee Love 6 East Jackson MS 5:42.31 2 8
3 Siya Kannan Malcom Bridge MS 6:10.62 2 6
4 Ardyn Weaver 8 Clear Creek Middle ( 6:12.63 2 5
5 Emily Frederick 8 Shiloh Generals Trac 6:12.66 2 4
6 Mary Brady 7 Junior Golden Lions 6:23.19 2 3
7 Sydney Bowles 7 Jefferson Middle Sch 6:28.55 2 2
8 Elizabeth Herring 8 East Jackson MS 6:30.17 2 1
9 Carson Hawkins Commerce Middle Scho 6:39.90 2
10 Morgan Turner 8 Haymon-Morris MS 6:48.70 2
11 Raleigh Queen 6 Hebron Christian 6:49.57 2
12 Isabel Crosby Clear Creek Middle ( 6:50.32 2
13 Kelsie Harrell 8 Shiloh Generals Trac 6:53.49 2
14 Jillian Hoell 8 Hart County MS 7:00.63 2
15 Karis Tatum Habersham County MS 7:00.89 1
16 Reagan Denson Habersham County MS 7:01.70 1
17 Chelsea Nunez 7 Haymon-Morris MS 7:07.10 1
18 Taylor Helms 8 Bear Creek Middle Sc 7:09.11 1
19 Elizabeth Drake 8 Hart County MS 7:12.22 1
20 Taniah Cunningham 6 Elbert County MS 7:17.65 1
21 Pennon Shue Unattached 7:18.95 1
22 Sarah Myers 8 Loganville MS 7:29.27 1
23 Claire McNulty 7 George Walton Academ 7:30.18 2
24 Emmie Mitchell 6 George Walton Academ 7:31.87 1
25 Lauren Pompilio 8 Junior Golden Lions 7:44.13 1
26 Weenta James 8 Hilsman MS 7:51.99 1
27 Callie Webb 7 Bear Creek Middle Sc 7:56.73 1
28 Scarlett Barnett 8 Banks County MS 9:23.63 1
Event #11 - MS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Deshona Gaither Commerce Middle Scho 1:05.44 3 10
2 Chiara Ruck Carson MS 1:06.12 5 8
3 Josie Gilmer 8 Banks County MS 1:07.54 1 6
4 Joanna Gross 8 Haymon-Morris MS 1:08.80 1 5
5 Madeline Robison 7 Loganville MS 1:09.40 2 4
6 Madison Reynolds 8 Junior Golden Lions 1:09.61 5 3
7 Jordan Williams 6 Shiloh Generals Trac 1:10.02 4 2
8 Alanna Hart Malcom Bridge MS 1:10.22 5 1
9 Mik Fowler 8 Jefferson Middle Sch 1:11.16 5
10 Ameria Glaze Hart County MS 1:11.26 5
11 Jada Harris 8 Shiloh Generals Trac 1:11.30 5
12 Eu'Kiyah Turner Hart County MS 1:11.98 3
13 Adrianna Brown Carson MS 1:13.07 5
14 Carley Moore 8 Malcom Bridge MS 1:13.10 4
15 Rachel Bennett 8 Clear Creek Middle ( 1:14.47 5
16 Spring Rawl 8 George Walton Academ 1:14.78 4
17 Kennedy Truitt 6 Hebron Christian 1:15.78 1
18 Dayshabelle Bello 7 Haymon-Morris MS 1:15.91 2
19 Janae Charles 7 Loganville MS 1:16.14 1
20 Denaysha Wiley Habersham County MS 1:16.16 3
21 Shea Mills Habersham County MS 1:17.75 4
22 Karis Gary 6 Elbert County MS 1:17.90 3
23 Jameria no name Hilsman MS 1:17.92 1
23 Gwyneth Graddock 8 Junior Golden Lions 1:17.92 3
25 Vallery Wofford 8 Clear Creek Middle ( 1:18.22 2
26 Ty'sheria Hughes 6 Elbert County MS 1:19.61 2
27 Nija Riley 7 Hebron Christian 1:19.68 3
28 Faith Murray 8 Commerce Middle Scho 1:22.99 2
29 Taionne Smith Hilsman MS 1:26.24 4
30 Callie Webb 7 Bear Creek Middle Sc 1:29.58 1
31 Autumn Slowick 8 Bear Creek Middle Sc 1:31.82 2
32 Mayson Aenchbacher 7 George Walton Academ 1:40.00 3
Event #3 - MS Girls 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Elbert County MS A 53.39 3 10
1) Nyberia Allen 2) Emerson Brown
3) Tanesha Johnson 4) Laberia Allen
2 Shiloh Generals Track A 53.48 3 8
1) Markayla Moore 2) Camille Drake
3) Asia Richardson 4) Jazmine Hobson
3 Hart County MS A 55.46 3 6
1) Ameria Glaze 2) A'Daijah Jones
3) Perrisha Allen 4) LaMaya Sessoms
4 Malcom Bridge MS A 55.72 3 5
1) Brooke Burns 2) Piper Cyterski
3) Nelli Gates 4) Kristen Randolph
5 Jefferson Middle School A 55.99 3 4
1) Mac Fowler 2) Macie Patridge
3) Jada Pittman 4) Mik Fowler
6 Hilsman MS A 56.27 2 3
1) Kanesha Luke 2) Keleigh Ward
3) Zollie Mattox 4) Jada David
7 Carson MS A 56.33 3 2
8 Haymon-Morris MS A 56.35 1
1) Samira Barnett 2) Joanna Gross
3) Aaliyah Hogan 4) Sereena Berry
9 Loganville MS A 56.43 1
1) Madeline Robison 2) Jade Adair
3) Shela Devoe 4) Erica Jones
10 Hebron Christian A 57.11 3
1) Ashely Allen 2) Jenes King
3) Hollis Mazzawi 4) Kennedy Truitt
11 Banks County MS A 58.02 2
1) Kenyah Norman 2) Josie Gilmer
3) Casey Ann Sayago 4) Gracie Sims
12 George Walton Academy A 59.40 3
1) Ashley Carter 2) Kilissa Gasaway
3) Graham Lucas 4) Delaney Sims
5) Gracie Wood
13 Habersham County MS A 1:00.14 1
1) Ashley Wilson 2) Devany Gibbs
3) Joey Handlos 4) Nayah Colbert
14 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 1:00.91 2
1) Rachel Bennett 2) Marlee Chadwick
3) Shyann Williams 4) Jayd Hamby
15 Bear Creek Middle School A 1:01.32 1
1) Bailey Boswell 2) Brooklynne Pierce
3) Antoniette James 4) Chaggie Basser
16 Commerce Middle School CMS A 1:02.25 2
1) Letavia Reed 2) Kyleigh Boyer
3) Sarah Webb 4) Olivia Oliver
17 Junior Golden Lions A 1:04.61 2
1) Anna Maloof 2) Anna Lynne McElroy
3) Isabela Nilsson 4) Lauren Winningham
Event #9 - MS Girls 4x200 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Shiloh Generals Track A 1:58.20 2 10
1) Camille Drake 2) Asia Richardson
3) Alecia Hyman 4) Amaya Walton
2 Jefferson Middle School A 1:59.25 1 8
1) Mik Fowler 2) Jada Pittman
3) Rindy Grubb 4) Mac Fowler
3 Elbert County MS A 2:00.77 2 6
1) Tremiya Jones 2) Emerson Brown
3) Katie Summers 4) Imani Dejesus
4 Hebron Christian A 2:02.87 1 5
1) Ashely Allen 2) Jenes King
3) Hollis Mazzawi 4) Kennedy Truitt
5 Carson MS A 2:03.62 2 4
6 Hart County MS A 2:04.17 1 3
1) Aleyah Jones 2) LaKensleigh Wilson
3) LaBriaya Brewer 4) Kiyasia Montgomery
7 Haymon-Morris MS A 2:04.96 1 2
1) Samira Barnett 2) Dayshabelle Bello
3) Aaliyah Hogan 4) Nyree McCoy
8 Malcom Bridge MS A 2:06.90 1
1) Piper Cyterski 2) Nelli Gates
3) Stella Evans 4) Erica Brown
9 Loganville MS A 2:07.91 1
1) Shela Devoe 2) Jade Adair
3) Madeline Robison 4) Kylee Hood
10 Habersham County MS A 2:10.73 2
1) Devany Gibbs 2) Ashlee Harrelson
3) Joey Handlos 4) Nayah Colbert
11 Commerce Middle School CMS A 2:15.38 2
1) Savannah Moon 2) Nakyra Strickland
3) Tyliyah Reed 4) Brittney Connor
12 George Walton Academy A 2:15.67 2
1) Graham Lucas 2) Emmie Mitchell
3) Lili Sheehan 4) Gracie Wood
13 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 2:16.03 2
1) Marlee Chadwick 2) Alyssa Goodwin
3) Jayd Hamby 4) Sadie Bryan
14 Hilsman MS A 2:20.94 1
1) Lanesha Bailey 2) Alaiyah Hill
3) Kendreka James 4) Kathrine Delgado
15 Bear Creek Middle School A 2:21.40 2
1) Lauren Clark 2) Valorie Hardigree
3) Jada Johnson 4) Autumn Slowick
16 Junior Golden Lions A 2:23.19 1
1) Isabela Nilsson 2) Lauren Winningham
3) Jani Christopher 4) Sarah Fredrickson
Event #15 - MS Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Shiloh Generals Track A 4:31.65 3 10
1) Kaylani Murray 2) Jordan Williams
3) Loren Berry 4) Jazmine Hobson
2 Jefferson Middle School A 4:50.75 3 8
1) Mac Fowler 2) Meadow Slocum
3) Macie Patridge 4) Mik Fowler
3 Carson MS A 4:54.64 3 6
4 Loganville MS A 5:00.74 1 5
1) Madeline Robison 2) Gloria Balegamire
3) Janae Charles 4) Erica Jones
5 East Jackson MS A 5:01.30 3 4
1) Elizabeth Herring 2) Jewellee Love
3) Shicuria Sturdivant 4) Pennon Shue
6 Elbert County MS A 5:09.05 3 3
1) Laberia Allen 2) Nyberia Allen
3) Tremiya Jones 4) Madelyn Dias
7 Malcom Bridge MS A 5:11.50 2 2
1) Alanna Hart 2) Carley Moore
3) Stella Evans 4) Angele Chen
8 Hilsman MS A 5:11.82 1
1) Devonah Morris 2) Keleigh Ward
3) Zollie Mattox 4) Jada David
9 Hart County MS A 5:12.94 3
1) Eu'Kiyah Turner 2) Morgan Terrell
3) Perrisha Allen 4) Ameria Glaze
10 Commerce Middle School CMS A 5:15.84 1
1) Kylie Sutherland 2) Katherine Garrison
3) Faith Murray 4) Deshona Gaither
11 Banks County MS A 5:17.94 2
1) Anslee Bramlett 2) Averi Pass
3) Josie Gilmer 4) Lillie Venable
12 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 5:19.96 2
1) Rachel Bennett 2) Marisa Boland
3) Naomi Coombs 4) Ardyn Weaver
13 Junior Golden Lions A 5:20.55 3
1) Anna Lynne McElroy 2) Lauren Pompilio
3) Madison Reynolds 4) Jani Christopher
14 Haymon-Morris MS A 5:22.20 1
1) Chelsea Nunez 2) Morgan Turner
3) Ali Griffith 4) Taylor Scott
15 George Walton Academy A 5:31.83 3
1) Emmie Mitchell 2) Elle Pugh
3) Spring Rawl 4) Delaney Sims
16 Habersham County MS A 5:32.13 1
1) Ashley Wilson 2) Denaysha Wiley
3) Shea Mills 4) Joey Handlos
17 Hebron Christian A 5:47.41 2
1) Alyssa Burgess 2) Allysa Harrison
3) Charlotte Miller 4) Raleigh Queen
18 Bear Creek Middle School A 6:00.13 2
1) Vanegas Laisha 2) Kaylie Latham
3) Hannah Pickens 4) Elaina Popa
Event #1 - MS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Malcom Bridge MS A 11:15.21 10
1) Ellie Gayer 2) Siya Kannan
3) Kelsey Morse 4) Caroline Duncan
2 Shiloh Generals Track A 11:56.73 8
1) Patiana Thomas 2) Ania Polk
3) Mikala Fisher 4) Emily Frederick
3 Habersham County MS A 11:59.33 6
1) Angela Lee 2) Lindsay Parker
3) Karis Tatum 4) Shea Mills
4 Clear Creek Middle (Gilmer Count A 12:00.17 5
1) Marisa Boland 2) Alyssa Goodwin
3) Naomi Coombs 4) Ardyn Weaver
5 Jefferson Middle School A 12:15.01 4
1) Zoey Patterson 2) Ana Woodsides
3) Katy Corbett 4) Emily Parker
6 Elbert County MS A 12:21.98 3
1) Taniah Cunningham 2) Karis Gary
3) Mariah Hobbs 4) Morgan Scott
7 Haymon-Morris MS A 12:28.59 2
1) Dayshabelle Bello 2) Joanna Gross
3) Megan Parks 4) Ali Griffith
8 Hebron Christian A 12:37.47
1) Alex Hershman 2) Charlotte Miller
3) Raleigh Queen 4) Kelly Smith
9 Carson MS A 12:40.29
10 Loganville MS A 12:47.37
1) Gloria Balegamire 2) Janae Charles
3) Veronica Rodriguez 4) Sarah Myers
11 Hart County MS A 12:52.94
1) Elizabeth Drake 2) Morgan Terrell
3) LaKensleigh Wilson 4) Jillian Hoell
12 Junior Golden Lions A 12:55.45
1) Mary Brady 2) Gwyneth Graddock
3) Jani Christopher 4) Sarah Fredrickson
13 Banks County MS A 13:11.93
1) Lillie Venable 2) Scarlett Barnett
3) Anslee Bramlett 4) Averi Pass
14 George Walton Academy A 13:26.51
1) Mayson Aenchbacher 2) Claire McNulty
3) Elle Pugh 4) Lili Sheehan
15 Hilsman MS A 13:38.51
1) Weenta James 2) Tykevia Scott
3) Taionne Smith 4) Kathrine Delgado
Event #25 - MS Girls Discus
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Alexis Boyce Hilsman MS 76-01 1 10
2 Ciara Wigfall 8 Elbert County MS 67-05 3 8
3 McKenzie Williams Habersham County MS 65-09 3 6
4 Courtney Kidd 7 Jefferson Middle Sch 63-09 3 5
5 Autumn Herndon 7 Loganville MS 62-04 1 4
6 SeDeja Drigo 8 Shiloh Generals Trac 61-05 3 3
7 Selah Holcombe 7 Jefferson Middle Sch 57-01 3 2
8 Kenyah Norman 7 Banks County MS 55-09 2 1
8 Hailey White 7 Carson MS 55-09 3
10 Alicyn Lewis Commerce Middle Scho 54-00 2
11 Tyuariah Peaks 8 Carson MS 53-01 3
12 Autumn Humphries 8 Banks County MS 49-07 2
13 Angel Guidry 8 Clear Creek Middle ( 48-09 3
14 Sydney Reid 8 Loganville MS 48-04 1
14 Antavia Crawford 8 Elbert County MS 48-04 2
16 Aliyah Nicely Habersham County MS 48-02 3
17 Brooke Fraysher 8 Hilsman MS 48-01 1
18 Favour Nzeagwu 8 Shiloh Generals Trac 47-04 3
19 Curnasia Little Hart County MS 45-07 2
20 Taylor Millsap 8 Haymon-Morris MS 45-03 1
21 Miyana Vaca Hart County MS 43-06 2
22 Kinsley Evans Malcom Bridge MS 42-11 1
23 Marisa Boland 8 Clear Creek Middle ( 42-05 2
24 Alex Hershman 8 Hebron Christian 42-00 2
25 Riley Palmer 8 Bear Creek Middle Sc 41-09 2
26 Spring Rawl 8 George Walton Academ 41-08 1
27 Ellie Gayer 7 Malcom Bridge MS 40-02 1
28 Kylie Sutherland Commerce Middle Scho 37-05 1
29 Alyssa Wright 8 Bear Creek Middle Sc 35-02 2
30 Nija Riley 7 Hebron Christian 31-00 2
SCR Jenessa Ducelus 7 Haymon-Morris MS ND 1
SCR Claire McNulty 7 George Walton Academ ND 3
Event #22 - MS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Abbey Howard 7 Jefferson Middle Sch 4-08.00 J 10
2 Sarah McDuffie 7 Shiloh Generals Trac 4-06.00 J 8
3 Meadow Slocum 7 Jefferson Middle Sch 4-06.00 J 6
4 Lillie Venable 7 Banks County MS 4-04.00 J 5
5 Joey Handlos Habersham County MS 4-04.00 J 4
6 Anslee Bramlett 7 Banks County MS 4-02.00 J 3
7 Imani Dejesus 8 Elbert County MS 4-00.00 J 2
8 Demera Mitchell 8 Carson MS 4-00.00 J 1
9 Nelli Gates 8 Malcom Bridge MS 4-00.00 J
9 Ania Polk 8 Shiloh Generals Trac 4-00.00 J
10 Shianne Goldson-Galar 8 Bear Creek Middle Sc 4-00.00 J
11 Madelyn Wilson Malcom Bridge MS 4-00.00 J
12 Tamia Allen 7 Bear Creek Middle Sc 3-10.00 J
12 Makayla Nesbitt Carson MS 3-10.00 J
12 Ashley Carter 8 George Walton Academ 3-10.00 J
12 Hannah Woods Habersham County MS 3-10.00 J
12 Megan Parks 8 Haymon-Morris MS 3-10.00 J
12 Kennedy Truitt 6 Hebron Christian 3-10.00 J
18 Katie Summers 8 Elbert County MS 3-08.00 J
18 Kelley Smith 7 Loganville MS 3-08.00 J
SCR Heather Craig 7 Clear Creek Middle ( NH
SCR Alyssa Goodwin 8 Clear Creek Middle ( NH
SCR Katherine Garrison Commerce Middle Scho NH
SCR Kilissa Gasaway George Walton Academ NH
SCR Kiyasia Montgomery Hart County MS NH
SCR LaKensleigh Wilson Hart County MS NH
SCR Sydney Smith 7 Haymon-Morris MS NH
SCR Allysa Harrison 8 Hebron Christian NH
SCR Emma Robinson 7 Loganville MS NH
Event #23 - MS Girls Long Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Emerson Brown 8 Elbert County MS 14-11.25 NWI 3 10
2 Janae Charles 7 Loganville MS 14-05.50 NWI 1 8
3 Kanesha Luke Hilsman MS 14-04.00 NWI 3 6
4 Keleigh Ward Hilsman MS 13-11.25 NWI 3 5
5 Asia Richardson 8 Shiloh Generals Trac 13-08.50 NWI 2 4
6 Mac Fowler 8 Jefferson Middle Sch 13-07.50 NWI 2 3
7 Macie Patridge 7 Jefferson Middle Sch 13-07.00 NWI 3 2
8 Jenes King 8 Hebron Christian 13-03.25 NWI 3 1
9 Deshona Gaither Commerce Middle Scho 13-01.50 NWI 3
10 Laberia Allen 8 Elbert County MS 12-09.50 NWI 3
10 Graham Lucas 6 George Walton Academ 12-09.50 NWI 3
12 Hannah Woods Habersham County MS 12-09.25 NWI 2
13 Josie Gilmer 8 Banks County MS 12-08.75 NWI 1
14 Amaya Walton 8 Shiloh Generals Trac 12-05.75 NWI 3
15 Gracie Sims 8 Banks County MS 12-05.50 NWI 1
16 Chaggie Basser 8 Bear Creek Middle Sc 12-04.25 NWI 1
17 Gracie Wood 6 George Walton Academ 12-03.00 NWI 2
18 Perrisha Allen Hart County MS 12-00.50 NWI 3
19 Jada Cowans Carson MS 11-11.75 NWI 2
20 Hollis Mazzawi 6 Hebron Christian 11-09.00 NWI 2
21 Destiny Waller Carson MS 11-08.50 NWI 2
22 Shicuria Sturdivant 8 East Jackson MS 11-08.00 NWI 2
23 Kinsley Evans Malcom Bridge MS 11-07.25 NWI 1
24 LaMaya Sessoms 7 Hart County MS 11-06.25 NWI 2
25 Dayshabelle Bello 7 Haymon-Morris MS 10-09.00 NWI 1
26 Ellie Gayer 7 Malcom Bridge MS 10-08.25 NWI 2
27 Jadzia Frias 7 Haymon-Morris MS 10-02.75 NWI 1
28 Dezarie Tillery Bear Creek Middle Sc 9-05.00 NWI 1
29 Ardyn Weaver 8 Clear Creek Middle ( 9-01.75 NWI 1
30 Jocelyn Birko 6 Clear Creek Middle ( 9-00.00 NWI 1
31 Devany Gibbs Habersham County MS 8-11.00 NWI 3
32 Nakyra Strickland Commerce Middle Scho 8-05.25 NWI 2
SCR Brooklynne Pierce 8 Bear Creek Middle Sc ND NWI 1
SCR Nayah Colbert Habersham County MS ND NWI 3
Event #26 - MS Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Ciara Wigfall 8 Elbert County MS 34-06.00 3 10
2 McKenzie Williams Habersham County MS 31-05.00 3 8
3 Kristina Jenkins 8 Elbert County MS 30-11.00 3 6
4 SeDeja Drigo 8 Shiloh Generals Trac 30-06.00 3 5
5 Katy Corbett 7 Jefferson Middle Sch 28-08.00 3 4
6 Alexis Boyce Hilsman MS 28-01.00 1 3
7 Kenyah Norman 7 Banks County MS 27-08.00 1 2
8 Tyuariah Peaks 8 Carson MS 27-03.00 2 1
9 Alayna Holland Hart County MS 25-06.00 3
10 Jamaya Champion Carson MS 25-03.00 2
11 Kylie Sutherland Commerce Middle Scho 24-11.00 2
12 Imani Noel 8 Shiloh Generals Trac 24-10.00 3
13 Mia Bates 7 Haymon-Morris MS 24-04.00 1
14 Aliyah Nicely Habersham County MS 24-03.00 3
15 Courtney Kidd 7 Jefferson Middle Sch 24-02.00 3
16 Ryle Formiz Bear Creek Middle Sc 23-10.00 2
17 Antoniette James 7 Bear Creek Middle Sc 23-08.00 2
18 Jenessa Ducelus 7 Haymon-Morris MS 22-08.00 1
19 Angel Guidry 8 Clear Creek Middle ( 22-06.00 2
20 Alex Hershman 8 Hebron Christian 21-08.00 1
21 Autumn Humphries 8 Banks County MS 21-07.00 2
22 Sarah Martin 7 Loganville MS 21-04.00 1
23 Sydney Reid 8 Loganville MS 21-03.00 1
24 Ashely Allen 8 Hebron Christian 21-01.00 2
25 AnneeLise Willbanks Clear Creek Middle ( 20-08.00 3
26 Alicyn Lewis Commerce Middle Scho 20-06.00 2
27 Ca'Nyia Bush Hart County MS 19-10.00 2
28 Kylia Canty Hilsman MS 19-03.00 1
29 Elle Pugh 8 George Walton Academ 17-06.00 2
30 Lili Sheehan 6 George Walton Academ 13-05.00 2
SCR Alyssa Wright 8 Bear Creek Middle Sc ND 1
SCR Piper Cyterski Malcom Bridge MS ND 1
SCR Madelyn Wilson Malcom Bridge MS ND 1
scr Dinah Bragg 8 Clear Creek Middle ( ND 3
Event #24 - MS Girls Triple Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Emerson Brown 8 Elbert County MS 31-03.50 NWI 2 10
2 Jessica Oglesby Loganville MS 30-08.00 NWI 1 8
3 Jazmine Hobson 8 Shiloh Generals Trac 29-07.50 NWI 2 6
4 Brooke Burns 8 Malcom Bridge MS 29-03.00 NWI 2 5
5 Sarah McDuffie 7 Shiloh Generals Trac 28-11.00 NWI 2 4
6 Mik Fowler 8 Jefferson Middle Sch 26-10.00 NWI 2 3
7 Shicuria Sturdivant 8 East Jackson MS 26-06.00 NWI 2 2
8 Devonah Morris 8 Hilsman MS 26-02.00 NWI 1 1
9 Gloria Balegamire 8 Loganville MS 26-01.00 NWI 1
10 Rindy Grubb 7 Jefferson Middle Sch 26-00.50 NWI 2
11 Hannah Woods Habersham County MS 25-11.50 NWI 2
12 Vallery Wofford 8 Clear Creek Middle ( 24-06.00 NWI 1
13 Emmie Mitchell 6 George Walton Academ 24-04.00 NWI 2
14 Makayla Ingle 8 Elbert County MS 23-05.00 NWI 2
15 Charlotte Miller 6 Hebron Christian 23-03.00 NWI 2
16 Hallie Plant Haymon-Morris MS 22-00.50 NWI 1
17 Heather Craig 7 Clear Creek Middle ( 21-11.00 NWI 1
18 Jadzia Frias 7 Haymon-Morris MS 21-09.00 NWI 1
19 Eu'Kiyah Turner Hart County MS 20-07.00 NWI 1
20 Tamia Allen 7 Bear Creek Middle Sc 19-00.50 NWI 1
SCR Taylor Helms 8 Bear Creek Middle Sc ND NWI 1
SCR Tori Hughes 6 Clear Creek Middle ( ND NWI 1
SCR Delaney Sims 6 George Walton Academ ND NWI 1
SCR Samira Barnett 8 Haymon-Morris MS ND NWI 1
SCR Raleigh Queen 6 Hebron Christian ND NWI 1
SCR Weenta James 8 Hilsman MS ND NWI 1
SCR Taionne Smith Hilsman MS ND NWI 1
SCR Jailyn Hebert 7 Loganville MS ND NWI 1
SCR Mari Silva Habersham County MS ND NWI 2
SCR Lauren Knowles Malcom Bridge MS ND NWI 2
MS Boys Team Scores (13 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Shiloh Generals Track 98 22 0 0 34 22 20 0
2 Jefferson Middle School 59.5 8 0 10 22 9 10.5 0
3 Malcom Bridge MS 49 6 13 11 18 0 1 0
4 Hart County MS 46 5 6 0 15 10 10 0
5 Elbert County MS 39 0 0 10 6 3 20 0
6 Loganville MS 37 9 0 4 18 0 6 0
7 Banks County MS 27 0 1 0 2 20 4 0
8 East Jackson MS 26 10 8 0 0 0 8 0
8 Clear Creek Middle (Gilme 26 5 2 1 18 0 0 0
10 George Walton Academy 23 10 4 0 0 0 9 0
11 Haymon-Morris MS 20 3 0 3 5 5 4 0
12 Carson MS 19 0 0 0 12 0 7 0
13 Habersham County MS 13.5 0 0 0 0 6 7.5 0
14 Bear Creek Middle School 13 0 0 0 0 3 10 0
15 Hebron Christian 7 0 5 0 2 0 0 0
MS Girls Team Scores (13 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Shiloh Generals Track 89 16 4 3 36 8 22 0
2 Elbert County MS 83 0 0 15 22 24 22 0
3 Jefferson Middle School 68 7 2 0 24 11 24 0
4 Malcom Bridge MS 47 1 16 8 17 0 5 0
5 Loganville MS 35 4 0 6 5 4 16 0
6 Carson MS 33 19 0 0 12 1 1 0
7 Hilsman MS 28 0 0 0 3 13 12 0
8 Habersham County MS 24 0 0 0 6 14 4 0
9 Banks County MS 17 6 0 0 0 3 8 0
10 Hebron Christian 15 5 0 4 5 0 1 0
10 East Jackson MS 15 0 9 0 4 0 2 0
12 Haymon-Morris MS 14 7 0 3 4 0 0 0
13 Clear Creek Middle (Gilme 10 0 5 0 5 0 0 0
13 Commerce Middle School CM 10 10 0 0 0 0 0 0
15 Hart County MS 9 0 0 0 9 0 0 0
16 Junior Golden Lions 6 3 3 0 0 0 0 0
17 Bear Creek Middle School 0 0 0 0 0 0 0 0