6th Annual Eagle Invitational 2016

Commerce, Ga

Gainesville High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.68 Tinisha Watson 6th Finals H1 Complete Results
13.69 Samiyha Toomer 7th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:45.84 Kayla Kelly 7th Finals H3 Complete Results
2:54.33 Mitxi Ortiz 11th Finals H3 Complete Results
2:59.73 Bella Gonzalez 16th Finals H2 Complete Results
3:25.24 Armani Sarpong 19th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
6:06.34 SB Katherine Edwards 6th Finals H2 Complete Results
6:22.35 Mitxi Ortiz 10th Finals H1 Complete Results
6:43.18 Sophie Rosetti 14th Finals H1 Complete Results
6:45.09 Maybel Moran 15th Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
13:31.47 SB Katherine Edwards 2nd Finals H1 Complete Results
13:59.83 SB Sophie Rosetti 3rd Finals H1 Complete Results
14:41.34 SB Emma Romberg 6th Finals H1 Complete Results
14:49.22 SB Natalie Ortega 7th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
16.58 Jada Harrison 2nd Finals H3 Complete Results
19.39 SB Pecious Wilkins 9th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
48.65 Jada Harrison 1st Finals H3 Complete Results
56.62 Pecious Wilkins 9th Finals H2 Complete Results
4x100 Meter Relay
54.45 Relay Team 8th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:52.05 SB Relay Team 1st Finals H2 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:37.85 Relay Team 5th Finals H2 Complete Results
Distance Medley Relay
15:24.98 SB Relay Team 5th Finals H1 Complete Results
High Jump
4-8 Kayla Kelly 4th Finals H1 Complete Results
4-6 Tija Blackwell 6th Finals H1 Complete Results
4-4 Pecious Wilkins 8th Finals H1 Complete Results
Long Jump
15-10.5 Nalay Jones 1st Finals H2 Complete Results
14-2.5 Tinisha Watson 9th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
31-4.25 Kayla Kelly 7th Finals H2 Complete Results
30-11 Nalay Jones 10th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
8-0 Morgan Ford 2nd Finals H1 Complete Results
7-6 Carly Buffington 4th Finals H1 Complete Results
Discus
70-2 Karen Zavala 10th Finals H1 Complete Results
63-11 Alicia Ibarra 16th Finals H2 Complete Results
61-6 Kenisha Millsap 18th Finals H2 Complete Results
Shot Put
26-11.5 SB Karen Zavala 8th Finals H1 Complete Results
25-1.5 Kenisha Millsap 12th Finals H2 Complete Results
21-6 Alicia Ibarra 20th Finals H2 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.91 Manuel Remes 9th Finals H3 Complete Results
12.05 Wenslo Cherisma 11th Finals H3 Complete Results
12.10 Kamden Young 12th Finals H3 Complete Results
800 Meter Run
2:14.09 Micah Moss 7th Finals H3 Complete Results
2:15.10 Justin Reyes 8th Finals H2 Complete Results
2:16.50 Brooks Magahey 9th Finals H3 Complete Results
2:34.54 SB JaQuay Thompson 17th Finals H2 Complete Results
1600 Meter Run
5:00.01 Miguel Lopez 9th Finals H1 Complete Results
5:04.74 Daniel Ruiz 10th Finals H2 Complete Results
5:16.33 JaQuay Thompson 11th Finals H1 Complete Results
5:36.37 Alex Sosa 16th Finals H2 Complete Results
3200 Meter Run
10:43.74 Daniel Ruiz 5th Finals H1 Complete Results
10:45.49 Miguel Lopez 7th Finals H1 Complete Results
11:16.59 JaQuay Thompson 9th Finals H1 Complete Results
11:40.50 Alex Sosa 13th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
44.51 Manuel Remes 2nd Finals H3 Complete Results
46.38 D'Mahri Robinson 8th Finals H2 Complete Results
4x100 Meter Relay
45.81 Relay Team 5th Finals H2 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:35.35 SB Relay Team 2nd Finals H2 Complete Results
4x400 Meter Relay
3:41.01 Relay Team 3rd Finals H2 Complete Results
Distance Medley Relay
11:35.78 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete Results
High Jump
5-6 Isaac Teasley 2nd Finals H1 Complete Results
Long Jump
20-9.5 Messiah Dorsey 3rd Finals H2 Complete Results
20-1 SB Hunter Mallard 4th Finals H2 Complete Results
17-7 Isaac Teasley 15th Finals H2 Complete Results
Triple Jump
39-11 Nick Anderson 4th Finals H2 Complete Results
39-6.5 Harry Oliver 5th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
11-6 Nick Anderson 1st Finals H1 Complete Results
Discus
114-0 Tyreke Watson 3rd Finals H2 Complete Results
98-5 Kamon Newson 9th Finals H2 Complete Results
78-3 Sam Wright 18th Finals H1 Complete Results
Shot Put
41-10.5 Tyreke Watson 4th Finals H2 Complete Results
34-7 Sam Wright 16th Finals H2 Complete Results
33-5 Kamon Newson 18th Finals H1 Complete Results