Elite Performances
31 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 14.51 | Jasmine Edgerson | Campbell High School |
100 Meter Hurdles Finals | 14.63 | Meggon Vickers | Cherokee High School |
100 Meter Hurdles Finals | 14.71 | Stacey Young | MLK |
100 Meter Hurdles Prelims | 14.95 | Jasmine Edgerson | Campbell High School |
100 Meter Dash Finals | 11.88 | Breanna Hubbard | Mundys Mill High School |
100 Meter Dash Prelims | 12.11 | Bianca Tyson | Westlake |
100 Meter Dash Finals | 12.13 | Chalonda Goodman | Newnan High School |
3200 Meter Run Finals | 11:02.06 | Emily Borsare | McIntosh High School |
4x1600 Meter Relay Finals | 21:27.15 | Relay Team | Collins Hill High School |
4x1600 Meter Relay Finals | 21:57.66 | Relay Team | Mountain Brook HS |
Discus Finals | 121-2 | Sharla Adeduro | Kell High School |
Discus Finals | 129-6 | Eve Machovec | Dacula |
High Jump Finals | 5-4 | Alexandra Morgan | Mountain Brook HS |
Long Jump Finals | 17-8 | Zandi Debowles | Pope High School |
Pole Vault Finals | 10-6 | Lauren Marchman | Starrs Mill High School |
Pole Vault Finals | 10-6 | Lindsay Farr | North Forsyth |
Pole Vault Finals | 10-6 | Kimber Shealy | Kennesaw Mountain |
Pole Vault Finals | 11-6 | Erica Penk | Dacula |
Shot Put Finals | 38-11 | Eve Machovec | Dacula |
Shot Put Finals | 42-8 | Lauren Chambers | Kell High School |
Triple Jump Finals | 36-3 | Stacey Young | MLK |
Triple Jump Finals | 36-8.5 | Saskia Kalmeijer | Pope High School |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
110 Meter Hurdles Prelims | 14.05 | William Wynne | McEachern High School |
3200 Meter Run Finals | 9:08.55 | Ben Hubers | McEachern High School |
3200 Meter Run Finals | 9:24.93 | Matt Cleaver | Wheeler High School |
3200 Meter Run Finals | 9:34.87 | Miles Svoboda | Pope High School |
3200 Meter Run Finals | 9:38.02 | Austin Enriquez | Starrs Mill High School |
4x400 Meter Relay Finals | 3:20.83 | Relay Team | Sandy Creek |
4x800 Meter Relay Finals | 8:07.71 | Relay Team | Walton High School |
Discus Finals | 172-1 | Eric Gill | Collins Hill High School |
High Jump Finals | 6-6 | Andrew Griggs | Milton High School |