Licensed to Oconee County High School Hy-Tek\'s Meet Manager 3/31/2007 08:56 PM
Oconee-Barberitos 2007 - 3/31/2007
Watkinsville GA
Results
Event 2 Boys 4x800 Meter Relay
====================================================================== School Finals Points
====================================================================== 1 Redan HS \'A\' 8:23.50 10
2 Grayson \'A\' 8:24.30 8
3 Heritage \'B\' 8:39.39 6
4 Greenbrier HS \'A\' 8:42.31 4
5 Mill Creek \'A\' 9:03.98 2
6 Elbert County HS \'A\' 9:04.67 1
7 Mill Creek \'B\' 9:11.86
8 Woodward Track Field \'A\' 9:23.51
9 Cedar Shoals HS \'A\' 9:39.65
10 Oconee County HS \'A\' 9:40.57
11 Athens Christian School \'A\' 10:03.54
Event 4 Boys High Jump
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Rosboro, Greg Cedar Shoals J6-02.00 10
2 Bull, Jason Mill Creek J6-02.00 8
3 Hernandez, Charlie Mill Creek 6-00.00 6
4 Williams, Jerame Redan HS J6-00.00 4
5 Hull, Ed Eagles Landi 5-10.00 1
5 Freeman, Bubba Cedar Shoals 5-10.00 1
5 Smith, Brian Elbert Count 5-10.00 1
6 Rucker, Johnathan Greenbrier H J5-10.00
6 James, Josh Heritage J5-10.00
-- Coley, Maurice Athens Acade NH
-- Brantley, Hunter Oconee Count NH
-- Moon, Ben Athens Chris NH
-- Moon, Joey Athens Chris NH
-- Williams, Anthony Greenbrier H NH
-- Adams, Dwayne Grayson NH
-- Shamp, Wright Athens Acade NH
-- Ashmore, Larry Elbert Count NH
-- Hunter, Mikel Heritage NH
-- Coogler, Justin Grayson NH
-- Harris, Fred Oconee Count NH
-- Gerald, Jarrett Eagles Landi NH
-- Knox, Jarvis Franklin Cou NH
-- Lee, Jon Apalachee HS NH
-- Johnson, Octavius Redan HS NH
-- Jones, Kris Apalachee HS NH
Event 6 Boys Pole Vault
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Martin, Michale Mill Creek 14-06.00 10
2 Reed, Adam Oconee Count 14-00.00 8
3 Moon, Ben Athens Chris 12-06.00 6
4 Tabb, Morgan Heritage 11-00.00 3
4 Allen, Rob Woodward Tra 11-00.00 3
6 Mobley, Daniel Oconee Count 10-06.00 .333333
6 Phillips, Drew Woodward Tra 10-06.00 .333333
6 Warren, Chris Grayson 10-06.00 .333333
-- Powell, Harrison Cedar Shoals NH
-- Prestridge, Nathan Cedar Shoals NH
-- Coleman, Matt Greenbrier H NH
-- Maxwell, Chez Franklin Cou NH
-- Gooding, Matt Greenbrier H NH
-- Moon, Joey Athens Chris NH
-- Perez, Luis Redan HS NH
-- Cheek, Cameron Mill Creek NH
Event 8 Boys Long Jump
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Williams, Jerame Redan HS 21-05.00 10
2 Lagarde, Aaron Redan HS 21-00.25 8
3 Williams, Leo Woodward Tra 20-06.00 6
4 Freeman, Bubba Cedar Shoals 20-04.50 4
5 Hernandez, Charlie Mill Creek 20-01.25 2
6 Deans, Paul Mill Creek 19-11.00 1
7 Gerald, Jarrett Eagles Landi 19-09.00
8 Paige, Jamal Woodward Tra 19-07.50
9 Knox, Jarvis Franklin Cou 19-06.75
10 Tate, Rashad Athens Chris 19-00.00
11 Chambers, Korey Apalachee HS 18-10.50
12 Mitchell, Shakeem Heritage 18-09.25
13 Hunter, Mikel Heritage 18-06.00
13 Pritchard, Burnie Oconee Count 18-06.00
15 Allen, Raymond Elbert Count 18-05.50
16 Hull, Ed Eagles Landi 18-05.00
17 Baker, Steven Elbert Count 18-02.00
18 Bostic, Dreco Athens Chris 18-01.50
19 Critell, Corey Greenbrier H 17-10.00
20 Jones, Kris Apalachee HS 17-07.00
21 Heath, Brandon Athens Acade 17-04.00
22 Bussey, Demarko Greenbrier H 17-00.00
-- Watkins, Brandon Cedar Shoals DQ
-- Adams, Dwayne Grayson DQ
-- Owers, James Athens Acade DQ
-- Morris, Trey Franklin Cou DQ
-- Brown, Chris Oconee Count DQ
Event 10 Boys Triple Jump
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Freeman, Bubba Cedar Shoals 45-00.50 10
2 Lagarde, Aaron Redan HS 43-08.00 8
3 West, Aj Mill Creek 42-02.25 6
4 Rogers, Eric Greenbrier H 41-04.00 4
5 Chambers, Korey Apalachee HS 40-08.00 2
6 Williams, Leo Woodward Tra 40-04.50 1
7 King, Randall Athens Chris 40-00.50
8 Hull, Ed Eagles Landi 39-10.00
9 Shamp, Wright Athens Acade 39-01.25
10 Tate, Rashad Athens Chris 38-07.00
10 Heard, Anthony Elbert Count 38-07.00
12 Willis, Josh Elbert Count 37-11.00
13 Mitchell, Jaquavius Redan HS 37-10.50
14 Lowery, Jason Apalachee HS 37-01.25
15 Gordon, James Cedar Shoals 36-08.50
16 Heath, Brandon Athens Acade 36-02.50
17 Dawkins, Aquan Eagles Landi 36-02.25
18 Luke, Lucas Greenbrier H 35-11.50
19 Reed, Harrison Mill Creek 35-09.50
20 Okunola, Max Woodward Tra 33-05.75
Event 12 Boys Discus Throw
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Gardner, Jerod Athens Chris 148-02 10
2 Smith, Ryan Athens Chris 146-00 8
3 Tarver, Chris Mill Creek 137-00 6
4 Dunn, John Greenbrier H 131-01 4
5 Shealy, Trent Apalachee HS 129-04 2
6 Notestine, Brian Woodward Tra 127-04 1
7 Dada, Gbenga Redan HS 125-03
8 Bearhinger, Joey Elbert Count 125-00
9 Turner, Dylan Greenbrier H 124-01
10 Mcadams, Drew Franklin Cou 123-08
11 Richardson, Marcus Cedar Shoals 122-07
12 Turner, Jeff Athens Acade 121-11
13 Muhammed, Nabil Grayson 116-03
14 Swindle, Josh Grayson 110-11
15 Pass, Taylor Cedar Shoals 109-09
16 Jones, Justin Heritage 109-04
17 Lober, Alex Athens Acade 105-02
18 South, James Franklin Cou 103-08
19 Goodson, Scott Woodward Tra 102-09
20 Grider, Nathaniel Oconee Count 100-01
21 Peacock, Kyle Eagles Landi 93-10
22 Eberhardt, Terrance Elbert Count 87-02
23 Easley, Demario Heritage 69-04
-- Woodworth, Tyler Oconee Count FOUL
-- Sturgill, Eric Apalachee HS FOUL
-- Reed, Shane Eagles Landi FOUL
-- Tarver, Caleb Mill Creek FOUL
Event 14 Boys Shot Put
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Gardner, Jerod Athens Chris 51-04.50 10
2 Mcadams, Drew Franklin Cou 50-02.50 8
3 Davis, Latteral Oconee Count 46-10.00 6
4 Smith, Ryan Athens Chris 46-05.50 4
5 Goodson, Scott Woodward Tra 45-09.25 2
6 Knowles, Michael Redan HS 45-02.50 1
7 Turner, Jeff Athens Acade 44-11.75
8 Richardson, Marcus Cedar Shoals 43-10.50
9 Gueorguiev, Mony Mill Creek 43-05.75
10 Turner, Dylan Greenbrier H 42-06.50
11 Critell, Corey Greenbrier H 42-06.25
12 Dada, Gbenga Redan HS 42-05.50
13 Griffin, Justin Mill Creek 41-08.25
14 Lober, Alex Athens Acade 39-08.50
15 Anderson, Jr Eagles Landi 39-07.00
16 Pass, Taylor Cedar Shoals 38-03.50
17 Shealy, Trent Apalachee HS 38-03.25
18 Holt, Casey Elbert Count 37-00.00
19 Brock, Matt Grayson 36-02.25
20 Notestine, Brian Woodward Tra 35-10.00
21 Turman, Terrance Elbert Count 34-06.00
22 Hunter, Ventrail Oconee Count 34-01.75
23 Reed, Shane Eagles Landi 33-10.25
24 Wynn, Travis Heritage 33-10.00
25 Vinson, Lavaris Heritage 32-05.25
-- Hoard, Tony Apalachee HS DQ
Event 16 Boys 4x100 Meter Relay
========================================================================= School Finals H# Points
========================================================================= 1 Redan HS \'A\' 43.13 4 10
2 Elbert County HS \'A\' 43.33 3 8
3 Oconee County HS \'A\' 43.38 4 6
4 Apalachee HS \'A\' 43.98 4 4
5 Redan HS \'B\' 44.07 4 2
6 Franklin County HS \'A\' 44.16 3 1
7 Heritage \'A\' 44.25 4
8 Grayson \'A\' 44.43 3
9 Greenbrier HS \'A\' 44.52 2
10 Heritage \'B\' 44.54 1
11 Woodward Track Field \'A\' 44.70 3
12 Cedar Shoals HS \'A\' 44.73 4
13 Mill Creek \'A\' 44.94 3
14 Athens Christian School \'A\' 45.64 2
15 Woodward Track Field \'B\' 45.86 1
16 Apalachee HS \'B\' 45.94 1
17 Eagles Landing HS \'A\' 46.13 2
18 Grayson \'B\' 46.76 3
19 Athens Academy \'A\' 47.73 1
20 Athens Academy \'B\' 50.93 1
-- Cedar Shoals HS \'B\' DQ 2
-- Elbert County HS \'B\' DQ 2
Event 18 Boys 1600 Meter Run
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Wallace, Jarryd Oconee Count 4:27.59 10
2 Barnhart, Andrew Woodward Tra 4:31.07 8
3 Wood, Jamel Eagles Landi 4:35.93 6
4 Winters, Shuaib Heritage 4:36.82 4
5 Kellogg, Taylor Athens Chris 4:37.44 2
6 Gardner, Derrick Redan HS 4:41.80 1
7 Cromer, Joe Eagles Landi 4:47.07
8 Johnson, Thomas Athens Acade 4:48.16
9 Kruegar, Blake Mill Creek 4:48.90
10 Tostes, Andres Mill Creek 4:49.19
11 Vallejos, Michael Grayson 4:51.12
12 Gianonni, Josh Elbert Count 4:51.55
13 Alexander, Evan Elbert Count 4:52.52
14 Guntner, Micheal Heritage 4:53.97
15 Foster, John Franklin Cou 4:58.75
16 Lauer, Andrew Woodward Tra 4:58.77
17 Williams, Jeffery Greenbrier H 5:01.85
18 Paine, Andrew Oconee Count 5:02.19
19 Randolph, Marcus Greenbrier H 5:02.34
20 Hein, Rob Cedar Shoals 5:05.39
21 Coleman, Sherod Grayson 5:06.64
22 Fuller, Aaron Redan HS 5:18.34
23 Valentine, Harry Cedar Shoals 5:20.03
24 Mosby, Marquel Apalachee HS 5:38.08
25 Clayton, Justin Apalachee HS 5:41.53
26 Johnson, Josh Athens Acade 5:49.14
Event 20 Boys 400 Meter Dash
========================================================================= Name Year School Finals H# Points
========================================================================= 1 James, Josh Heritage 49.78 5 10
2 Agbaere, Anthony Redan HS 50.47 5 8
3 Mahaffey, Shawn Oconee Count 50.71 3 6
4 Mccullough, Marshay Franklin Cou 51.22 5 4
5 Coogler, Justin Grayson 51.27 4 2
6 Gaver, John Athens Acade 51.51 3 1
7 Chambers, Korey Apalachee HS 51.78 4
8 Jones, Montez Franklin Cou 51.83 4
9 Jones, Kris Apalachee HS 52.78 3
10 Moody, Nick Redan HS 52.95 4
11 Hunter, Mikel Heritage 53.15 3
12 Deans, Paul Mill Creek 53.22 5
13 Smith, Brian Elbert Count 53.33 3
14 Bearhinger, Tony Elbert Count 53.37 4
15 Hampton, Brandon Eagles Landi 53.50 2
16 Jones, Emanuel Woodward Tra 53.61 5
17 Barnes, Ben Eagles Landi 53.63 2
18 Ainbinder, Jon Athens Chris 53.70 3
19 Jones, Brent Cedar Shoals 53.71 5
20 Jerry, Chris Mill Creek 53.77 2
21 Williams, Anthony Greenbrier H 53.87 2
22 Rogers, Eric Greenbrier H 53.95 2
23 Rosboro, Greg Cedar Shoals 54.02 4
24 Sailors, Blake Oconee Count 54.13 2
25 Gulley, Matthew Athens Chris 56.72 1
26 Castellano, Zack Woodward Tra 56.77 1
Event 22 Boys 100 Meter Dash
========================================================================= Name Year School Finals H# Points
========================================================================= 1 Benton, Travis Redan HS 11.03 5 10
2 Brown, Chris Oconee Count 11.29 5 8
3 Paige, Jamal Woodward Tra 11.40 3 5
3 Freeman, Demarco Elbert Count 11.40 4 5
5 Juin, Reggie Heritage 11.44 5 2
6 Brown, Mack Redan HS 11.46 5 0.5
6 Hernandez, Charlie Mill Creek 11.46 3 0.5
8 Amos, Salonick Greenbrier H 11.49 4
9 Akoh, Emeka Oconee Count 11.55 2
10 Martinez, Jemir Greenbrier H 11.59 5
11 Deetion, Q Apalachee HS 11.68 3
12 Bostic, Dreco Athens Chris 11.71 3
13 Knox, Jarvis Franklin Cou 11.72 4
14 Danilla, Ryan Apalachee HS 11.76 3
15 Carrol, Rashad Mill Creek 11.83 3
16 Stanley, Austin Grayson 11.87 2
17 Torrence, Labyron Cedar Shoals 11.89 4
18 Juin, Jonathon Heritage 12.01 5
19 Morris, Trey Franklin Cou 12.12 2
20 Johnson, Justin Woodward Tra 12.21 2
21 Moon, Ben Athens Chris 12.24 1
22 Callaway, Will Athens Acade 12.34 1
23 Turner, Jeff Athens Acade 12.44 1
24 Beard, Tyler Eagles Landi 13.04 1
-- Crockett, Nic Grayson DQ 2
-- Tucker, Antwan Elbert Count DQ 4
Event 24 Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================= Name Year School Finals H# Points
========================================================================= 1 Mccord, Tony Redan HS 15.37 5 10
2 Baker, Steven Elbert Count 15.42 5 8
3 Mobley, Daniel Oconee Count 15.53 5 6
4 Owers, James Athens Acade 15.55 5 4
5 Rucker, Johnathan Greenbrier H 15.85 5 2
6 Roberts, Josh Mill Creek 16.80 4 1
7 Williams, Jerame Redan HS 17.00 5
8 West, Aj Mill Creek 17.02 4
9 Wages, Cassius Grayson 17.10 4
10 Wunderlick, Alec Cedar Shoals 17.34 1
11 Floyd, Franc Eagles Landi 17.93 2
12 Campbell, Aaron Elbert Count 18.06 3
13 Jenkins, Santay Greenbrier H 18.20 2
14 Toney, Denis Apalachee HS 18.26 3
15 Tate, Rashad Athens Chris 18.56 3
16 Nash, Khairi Heritage 18.58 3
17 Russell, Ej Eagles Landi 18.71 2
18 Roberson, Kel Athens Chris 18.84 3
19 Ankerich, Kyle Oconee Count 19.20 1
20 Ellison, James Cedar Shoals 19.23 1
21 Allen, Brian Heritage 20.73 3
Event 26 Boys 800 Meter Run
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Griffin, Brandon Athens Chris 2:00.17 10
2 Ismail, Yaqub Mill Creek 2:01.39 8
3 Wood, Jamel Eagles Landi 2:01.74 6
4 Head, Timothy Redan HS 2:02.70 4
5 Conroy, Colin Mill Creek 2:03.60 2
6 Bearhinger, Tony Elbert Count 2:03.75 1
7 Guntner, Micheal Heritage 2:04.51
8 Deaton, Josh Athens Acade 2:04.59
9 Jones, Emanuel Woodward Tra 2:05.28
10 Jones, Montez Franklin Cou 2:05.42
11 Smith, Joran Redan HS 2:06.67
12 Kovalczyk, Billy Grayson 2:06.71
13 Barnhart, Andrew Woodward Tra 2:07.21
14 Graham, Chris Elbert Count 2:09.62
15 Castillo, Joey Greenbrier H 2:09.87
16 Johnson, Thomas Athens Acade 2:13.10
17 Garritson, Andrew Eagles Landi 2:14.69
18 Bailey, Toby Cedar Shoals 2:15.45
19 Reeves, Jeremy Heritage 2:16.35
20 Lowery, Jason Apalachee HS 2:16.58
21 Echols, Joseph Athens Chris 2:17.02
22 Brust, Karl Athens Chris 2:17.48
23 Cheney, Drew Grayson 2:18.09
24 Rosboro, Greg Cedar Shoals 2:18.48
25 Jacob, Powell Oconee Count 2:18.91
26 Riba, Garrett Greenbrier H 2:19.67
Event 28 Boys 200 Meter Dash
========================================================================= Name Year School Finals H# Points
========================================================================= 1 Benton, Travis Redan HS 22.29 5 10
2 Brown, Chris Oconee Count 22.47 4 8
3 Mahaffey, Shawn Oconee Count 22.91 4 6
4 Juin, Reggie Heritage 23.21 5 4
5 Paige, Jamal Woodward Tra 23.22 5 2
6 Bostic, Dreco Athens Chris 23.32 5 1
7 Guerra, Denzel Grayson 23.34 2
8 Martinez, Jemir Greenbrier H 23.40 3
9 Deetion, Q Apalachee HS 23.66 3
10 Copeland, Jay Elbert Count 23.92 4
11 Gunn, Harrell Grayson 23.94 2
12 Jones, Brent Cedar Shoals 24.06 4
13 Gaver, John Athens Acade 24.31 1
14 Perrin, Randy Elbert Count 24.35 3
15 Juin, Jonathon Heritage 24.41 5
16 Morris, Trey Franklin Cou 24.43 1
17 Danilla, Ryan Apalachee HS 24.64 2
18 Carrol, Rashad Mill Creek 24.72 3
19 Freeman, Sammy Cedar Shoals 24.97 4
20 Cloud, Joe Eagles Landi 25.34 2
21 Deans, Paul Mill Creek 25.50 5
22 Brooks, Quinton Eagles Landi 26.03 1
23 Li, Thomas Athens Acade 26.67 1
-- Brown, Mack Redan HS DQ 4
-- Johnson, Justin Woodward Tra DQ 2
Event 30 Boys 300 Meter Hurdles
========================================================================= Name Year School Finals H# Points
========================================================================= 1 James, Josh Heritage 39.26 5 10
2 Moody, Chris Redan HS 40.96 5 8
3 Rucker, Johnathan Greenbrier H 41.86 4 6
4 Mobley, Daniel Oconee Count 42.25 5 4
5 Owers, James Athens Acade 42.31 4 2
6 Roberson, Kel Athens Chris 42.55 5 1
7 Nash, Khairi Heritage 43.08 3
8 Mccord, Tony Redan HS 43.20 5
9 Wunderlick, Alec Cedar Shoals 43.55 4
10 Russell, Ej Eagles Landi 43.57 3
11 Graham, Brian Mill Creek 44.42 3
12 Toney, Denis Apalachee HS 44.45 3
13 Maxwell, Chez Franklin Cou 44.65 4
14 Jenkins, Santay Greenbrier H 45.02 3
15 Ankerich, Kyle Oconee Count 45.09 1
16 Campbell, Aaron Elbert Count 45.10 3
17 Floyd, Franc Eagles Landi 45.33 1
18 Coker, Spenser Athens Chris 45.98 2
19 Maughon, Shaun Apalachee HS 46.20 2
20 Baker, Steven Elbert Count 46.72 4
21 Coley, Maurice Athens Acade 47.20 1
22 David, Jon Cedar Shoals 48.84 5
Event 32 Boys 3200 Meter Run
====================================================================== Name Year School Finals Points
====================================================================== 1 Winters, Shuaib Heritage 10:01.81 10
2 Sapp, Josh Greenbrier H 10:16.92 8
3 Gardner, Derrick Redan HS 10:23.22 6
4 Kellogg, Taylor Athens Chris 10:29.79 4
5 Coleman, Shaquan Grayson 10:33.00 2
6 Alexander, Evan Elbert Count 10:41.58 1
7 Gianonni, Josh Elbert Count 10:42.00
8 Lauer, Andrew Woodward Tra 10:48.18
9 Deaton, Josh Athens Acade 10:48.68
10 Snyder, Taylor Greenbrier H 10:50.65
11 Padgett, Joel Oconee Count 10:54.31
12 Nawyn, Eric Grayson 10:59.48
13 Parks, Phillip Mill Creek 11:01.24
14 Cromer, Joe Eagles Landi 11:02.73
15 Foster, John Franklin Cou 11:07.93
16 Hudson, Jake Heritage 11:08.47
17 Mayer, Stephen Mill Creek 11:12.92
18 Davis, Alex Eagles Landi 11:37.80
19 Greer, Matt Woodward Tra 11:43.44
20 Stander, Aaron Cedar Shoals 11:49.74
21 Dluhey, Andrew Cedar Shoals 11:52.26
22 Perez, Luis Redan HS 12:01.06
23 Washington, Daniel Oconee Count 12:15.35
24 Johnson, Josh Athens Acade 12:49.65
25 Clayton, Justin Apalachee HS 13:21.81
26 Vue, Deng Apalachee HS 15:06.54
Event 34 Boys 4x400 Meter Relay
========================================================================= School Finals H# Points
========================================================================= 1 Redan HS \'B\' 3:21.17 4 10
2 Redan HS \'A\' 3:23.75 4 8
3 Apalachee HS \'A\' 3:27.43 4 6
4 Franklin County HS \'A\' 3:29.49 3 4
5 Heritage \'A\' 3:31.10 4 2
6 Athens Christian School \'A\' 3:31.51 3 1
7 Oconee County HS \'A\' 3:33.96 2
8 Mill Creek \'A\' 3:34.09 4
9 Eagles Landing HS \'A\' 3:35.87 3
10 Grayson \'A\' 3:36.27 4
11 Greenbrier HS \'A\' 3:39.72 3
12 Woodward Track Field \'A\' 3:40.80 2
13 Elbert County HS \'A\' 3:41.46 3
14 Heritage \'B\' 3:44.06 1
15 Woodward Track Field \'B\' 3:46.33 1
16 Oconee County HS \'B\' 3:46.36 1
16 Greenbrier HS \'B\' 3:46.36 2
18 Athens Academy \'A\' 3:50.72 1
19 Elbert County HS \'B\' 3:53.42 1
20 Cedar Shoals HS \'A\' 3:55.42 3
21 Apalachee HS \'B\' 3:55.44 2
22 Athens Academy \'B\' 4:04.35 1
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
============================================================================== 1) Redan HS 128.50 2) Oconee County HS 68.33
3) Athens Christian School 57 4) Mill Creek 52.50
5) Heritage 51 6) Woodward Track Field 28.33
7) Greenbrier HS 28 8) Cedar Shoals HS 25
8) Elbert County HS 25 10) Franklin County HS 17
11) Apalachee HS 14 12) Eagles Landing HS 13
13) Grayson 12.33 14) Athens Academy 7