Marian University Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.94 | w | Destiney Patterson | 12th | Prelims H6 | Complete Results |
13.35 | w | Natalia Font | 19th | Prelims H5 | Complete Results |
13.48 | Kristen Kirsch | 22nd | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.73 | Lateefah Birks | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
26.90 | Destiney Patterson | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
28.21 | Natalia Font | 18th | Finals H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.66 | SB | Allicia Pollert | 18th | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:19.14 | Ann Kuntz | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
2:29.09 | Courtney Crane | 19th | Finals H2 | Complete Results | |
2:29.52 | Kiersten Schrope | 21st | Finals H3 | Complete Results | |
1500 Meter Run | |||||
5:00.29 | Kiersten Schrope | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
5:08.17 | Rachel Dever | 22nd | Finals H3 | Complete Results | |
5:25.64 | SB | Anna Dudley | 37th | Finals H3 | Complete Results |
5000 Meter Run | |||||
20:09.34 | Annie Fisher | 32nd | Finals H3 | Complete Results | |
20:24.26 | Sarah Wieser | 36th | Finals H3 | Complete Results | |
10,000 Meter Run | |||||
41:44.95 | Annie Fisher | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
42:03.51 | Sarah Wieser | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.61 | w | Lindsay Nichols | 9th | Prelims H3 | Complete Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:07.78 | SB | Lindsay Nichols | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1:10.79 | Allicia Pollert | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
1:14.13 | SB | Kristen Kirsch | 10th | Finals H3 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
49.20 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:59.75 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:30.96 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2.5 | Lindsay Nichols | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-7 | Natalia Font | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
33-8 | Whitley Crane | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-1 | Samantha Silva | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
110-4 | Jocelyn Young | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
77-8 | Molly Sahm | 29th | Finals H1 | Complete Results | |
72-3 | Britta Beyer | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
133-0 | Jocelyn Young | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
90-1 | Britta Beyer | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
87-3 | Molly Sahm | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
27-5.5 | Britta Beyer | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
26-6.25 | Molly Sahm | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
10.79 | w SB | Sogo Akinyosoye | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
10.83 | w | Sogo Akinyosoye | 2nd | Prelims H6 | Complete Results |
11.39 | James Bryant | 16th | Prelims H2 | Complete Results | |
11.43 | Sean Owens | 19th | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.69 | Jaron Clark | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
22.74 | Marcellion Gardner | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
50.78 | Zack Sneiderwine | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
52.08 | SB | James Bryant | 21st | Finals H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
1:59.34 | Luke Briggs | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
2:01.48 | Chandler Ball | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
2:04.17 | Mitch Mccoy | 18th | Finals H3 | Complete Results | |
1500 Meter Run | |||||
4:02.54 | Douglas Taylor | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4:04.04 | Chandler Ball | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4:04.08 | Presley Martin | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4:07.23 | Ben Hendricks | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5000 Meter Run | |||||
15:45.15 | Isaak Haas | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
16:36.38 | Lucas Sullivan | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
10,000 Meter Run | |||||
32:55.22 | Isaak Haas | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
34:46.92 | SB | Lucas Sullivan | 11th | Finals H1 | Complete Results |
35:48.12 | SB | Nathan Gonzalaz | 12th | Finals H1 | Complete Results |
36:07.04 | Daniel Santos | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.69 | Jeremy Shupperd | 5th | Prelims H3 | Complete Results | |
21.47 | w | Jeremy Shupperd | 7th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Hurdles | |||||
58.22 | Jeremy Shupperd | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
3000 Meter Steeplechase | |||||
9:41.04 | SB | Ben Hendricks | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
41.70 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:21.84 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:01.68 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-0.75 | Logan Clonce | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
5-10.75 | Jordan Wright | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
5-10.75 | Emil Belmontes | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-11 | Marcellion Gardner | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
21-5.5 | Logan Clonce | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
20-10.75 | Blakelynn Green | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
42-3.25 | Logan Clonce | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
41-11.25 | Blakelynn Green | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
40-4.75 | SB | Emil Belmontes | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
141-11 | Cole Goodman | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
124-10 | Adam Shertzer | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
120-11 | Cantrell Green | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
152-1 | Cantrell Green | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
150-11 | Cole Goodman | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
129-3 | Adam Shertzer | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
152-9 | Connor Cope | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
148-1 | SB | Jordan Wright | 5th | Finals H1 | Complete Results |
143-7 | Jeremy Shupperd | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
46-4.75 | Adam Shertzer | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
40-11.5 | Cantrell Green | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
34-11.75 | Cole Goodman | 17th | Finals H1 | Complete Results |