Girls 100 Meter Dash MS
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Sheppard, Dajah Carrollton J 13.22 2 10
2 Brown, Jenna Lovett 13.60 13.23 3 8
3 Maxell, Madison Lovett 14.15 13.88 3 6
4 Robinson, Artazia Stewart Midd 14.00 1 5
5 Washington, Andriannia Stewart Midd 14.04 3 4
6 Carr, Ansley Walker 14.07 14.39 3 3
7 hendrix, adasha Carrollton J 14.69 1 2
8 Holmes, Carmen Greenforest 18.11 14.69 3 1
9 Baker, Megan Greenforest 15.03 15.19 3
10 Golden, Summer Walker 15.21 2
11 Redding, Colby Bremen High School 15.29 2
12 Harrison, Adrianna Carrollton J 15.44 1
13 Lewis, Sanaa Greenforest 15.57 3
14 Gilliam, Heavenn Stewart Midd 15.62 3
15 Garrett, Abby Bremen High School 15.66 1
16 Cooley, Mary Jane Bremen High School 15.93 2
17 Olgesby, Kennedy North Cobb C 15.94 2
18 Mulroy, Ruth Walker 17.82 1
19 Frelot, Wy'kia North Cobb C 18.59 2
20 Clingman, Kayla North Cobb C 19.69 2
Girls 200 Meter Dash MS
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Brown, Jenna Lovett 27.60 27.34 3 10
2 Burns, Skylar Carrollton J 28.32 1 8
3 dorch, katie Carrollton J 29.25 1 6
4 Maxell, Madison Lovett 28.69 29.49 3 5
5 Savage, Synclair North Cobb C 31.41 30.73 3 4
6 Arce, Destini Stewart Midd 30.81 2 3
7 Wortham, Tamariyah Carrollton J 31.40 2 2
8 Boyd, Jessica Bremen High School 31.72 2 1
9 Joseph, Kerviania Stewart Midd 31.76 2
10 Golden, Summer Walker 31.86 3
11 Johnson, Savannah Greenforest 33.08 32.55 3
12 Peterson, Jasmine Stewart Midd 32.61 3
13 Luther, Kate North Cobb C 33.73 1
14 Cooley, Mary Jane Bremen High School 34.18 2
15 Womack, Anna Kate North Cobb C 34.50 2
16 Collier, Jada Greenforest 33.44 35.86 3
17 Martin, Lauren Walker 37.67 1
18 Mayani, Hansinee Walker 41.24 38.90 3
19 Perez, Janyla Greenforest 40.07 1
Girls 400 Meter Dash MS
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Bedrossian, Anna Landmark Chr 1:10.00 1:07.10 3 10
2 Arce, Daija Stewart Midd 1:11.85 1 8
3 Arce, Destini Stewart Midd 1:12.24 2 6
4 Rakestraw, Maddy Carrollton J 1:13.08 2 5
5 Holmes, Carmen Greenforest 1:14.17 1:13.24 3 4
6 Sheahan, Sydney Landmark Chr 1:15.03 1:14.68 3 3
7 Cohen, Caroline Walker 1:15.99 2 2
8 Mosley, Beauty Stewart Midd 1:17.48 3 1
9 Olgesby, Kennedy North Cobb C 1:18.25 3
10 Paulsen, Taylor Walker 1:18.63 1
11 Daniel, Shelby Bremen High School 1:18.98 2
12 Baker, Megan Greenforest 1:19.25 2
13 Collier, Jada Greenforest 1:19.86 1
14 Garrett, Abby Bremen High School 1:19.91 1
15 Blackman, Bethany Carrollton J 1:20.46 2
16 Boyd, Jessica Bremen High School 1:24.06 3
17 Mulroy, Ruth Walker 1:26.83 2
18 Womack, Anna Kate North Cobb C 1:27.19 3
19 Clingman, Kayla North Cobb C 1:35.13 2
-- Dukes, Oliva Carrollton J DNF 3
Girls 800 Meter Run MS
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Bedrossian, Anna Landmark Chr 2:48.68 2:39.86 2 10
2 Clements, Grace Bremen High School 2:41.19 1 8
3 Sheahan, Sydney Landmark Chr 2:58.46 2 6
4 Luther, Kate North Cobb C 3:02.61 2 5
5 Arecmont, Kali North Cobb C 2:55.77 3:04.98 2 4
6 Brayton, Brittany Stewart Midd 3:05.70 1 3
7 Rakestraw, Maddy Carrollton J 3:10.65 2 2
8 Wood, Emily Walker 3:17.16 2 1
9 Brown, Ariel Carrollton J 3:17.49 2
10 Knight, DeAngela Stewart Midd 3:21.49 2
11 Horowtiz, Katrina Walker 3:23.09 2
12 Nelson, Amber Stewart Midd 3:23.90 2
13 Blake, Sophia North Cobb C 3:25.22 2
14 Dietz, Madison Walker 3:32.73 1
15 Johnson, Taylor Bremen High School 3:40.46 2
Girls 1600 Meter Run MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Foreman, Sarah Landmark Chr 5:37.47 5:41.64 10
2 Thorne, Mary Kellison Landmark Chr 5:53.81 5:45.65 8
3 Clements, Grace Bremen High School 5:54.88 6
4 Biggar, Lindsey Landmark Chr 6:14.80 6:15.74 5
5 Meier, Hallie North Cobb C 6:43.27 4
6 Arecmont, Kali North Cobb C 6:36.73 6:45.44 3
7 Daniel, Shelby Bremen High School 6:53.07 2
8 Paulsen, Taylor Walker 7:00.97 1
9 Elliott, Chloe Bremen High School 7:17.36
10 Todd, Gabby Walker 7:29.68
11 Nelson, Amber Stewart Midd 7:36.90
12 Blake, Sophia North Cobb C 7:44.55
13 Cronham, Summer Stewart Midd 8:06.43
Girls 3200 Meter Run MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Thorne, Mary Kellison Landmark Chr 12:50.77 12:13.31 10
2 Foreman, Sarah Landmark Chr 11:37.31 12:13.50 8
3 Biggar, Lindsey Landmark Chr 13:19.24 13:20.61 6
4 Meier, Hallie North Cobb C 16:04.04 5
5 Garner, Lillian Bremen High School 17:03.08 4
6 Driver, Makayla Bremen High School 17:21.78 3
Girls 100 Meter Hurdles MS
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hahn, Syney Landmark Chr 18.47 18.60 2 10
2 Johnson, Zharia Bremen High School 16.75 19.29 2 8
3 Smith, Jacqueline Landmark Chr 19.65 19.91 2 6
4 Redding, Colby Bremen High School 21.13 2 5
5 Nolton, Leylah Stewart Midd 21.25 2 4
6 Johnson, Kynndal Stewart Midd 21.75 1 3
7 Muhammad, Taquira Stewart Midd 21.97 1 2
8 Carr, Ansley Walker 25.34 22.44 2 1
-- Taylor, Alyssa Bremen High School DQ 1
Girls 300 Meter Hurdles MS
===================================================================================
Name Year Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Taylor, Alyssa Bremen High School 59.62 57.93 2 10
2 Hahn, Syney Landmark Chr 57.89 58.35 2 8
3 Smith, Jacqueline Landmark Chr 58.34 59.08 2 6
4 Arce, Daija Stewart Midd 1:01.46 2 5
5 Johnson, Zharia Bremen High School 1:01.93 2 4
6 hendrix, adasha Carrollton J 1:04.67 1 3
7 Nolton, Leylah Stewart Midd 1:05.82 2 2
8 Redding, Colby Bremen High School 1:10.57 1 1
9 Muhammad, Taquira Stewart Midd 1:17.66 1
Girls 4x100 Meter Relay MS
===================================================================================
Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Carrollton Junior High School 'A' 55.62 2 10
1) Burns, Skylar 2) Fears, Kaitlen
3) Sheppard, Dajah 4) hendrix, adasha
2 Stewart Middle School 'A' 56.43 1 8
1) Robinson, Artazia 2) Orebeau, Na'Talia
3) Joseph, Kerviania 4) Smith, Nakira
3 Carrollton Junior High School 'B' 57.95 1 6
1) Dukes, Oliva 2) Harrison, Adrianna
3) Wortham, Tamariyah 4) dorch, katie
4 Bremen High School 'A' 58.46 1 5
1) Boyd, Jessica 2) Johnson, Zharia
3) Parham, Jada 4) Taylor, Alyssa
5 Greenforest Christian Academy 'A' 1:04.19 59.57 2 4
1) Baker, Megan 2) Collier, Jada
3) Holmes, Carmen 4) Johnson, Savannah
6 Bremen High School 'B' 1:00.57 2 3
1) Redding, Colby 2) Shepherd, Alex
3) Garrett, Abby 4) Tucker, Kinsey
7 Landmark Christian School 'A' 1:01.28 1:00.95 2 2
8 Walker 'A' 55.02 1:02.48 2 1
1) Carr, Ansley 2) Dicks, Maggie
3) Todd, Gabby 4) Golden, Summer
9 Greenforest Christian Academy 'B' 1:04.19 1:05.37 2
1) Bunkley, Sydney 2) Gates, Brooke
3) Lewis, Sanaa 4) Neil, Hunter
10 Walker 'C' 55.02 1:06.07 2
1) Bradford, Hannah 2) Brown, Alex
3) Cohen, Caroline 4) Paulsen, Taylor
11 Walker 'B' 55.02 1:06.17 2
1) Behm, Megan 2) Martin, Lauren
3) Wood, Emily 4) Mulroy, Ruth
-- Stewart Middle School 'B' DNF 1
1) Washington, Andriannia 2) Jordan, Kellista
3) Brooks, Sayah 4) Minor, Harmony
Girls 4x400 Meter Relay MS
===================================================================================
Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Landmark Christian School 'A' 4:52.27 4:48.32 2 10
2 Bremen High School 'A' 5:00.55 1 8
1) Clements, Grace 2) Garrett, Abby
3) Johnson, Zharia 4) Taylor, Alyssa
3 Stewart Middle School 'A' 5:03.91 1 6
1) Brooks, Sayah 2) Arce, Destini
3) Arce, Daija 4) Mackey, Bre'l
4 Carrollton Junior High School 'A' 5:06.43 2 5
1) Blackman, Bethany 2) Burns, Skylar
3) Harrison, Adrianna 4) hendrix, adasha
5 Carrollton Junior High School 'B' 5:14.19 2 4
1) Fears, Kaitlen 2) Sheppard, Dajah
3) Wortham, Tamariyah 4) dorch, katie
6 Walker 'B' 4:48.23 5:37.04 2 3
1) Behm, Megan 2) Moore, Jessica
3) Dicks, Maggie 4) Golden, Summer
7 Greenforest Christian Academy 'A' 5:38.82 2 2
1) Baker, Megan 2) Collier, Jada
3) Holmes, Carmen 4) Johnson, Savannah
8 Walker 'A' 4:48.23 5:53.69 2 1
1) Brown, Alex 2) Mulroy, Ruth
3) Paulsen, Taylor 4) Bradford, Hannah
9 North Cobb Christian 'A' 5:59.98 2
1) Arecmont, Kali 2) Blake, Sophia
3) Luther, Kate 4) Meier, Hallie
-- Landmark Christian School 'B' NT 1
-- Stewart Middle School 'B' DQ 1
1) Lockett, Breasia 2) Mosley, Beauty
3) Gilliam, Heavenn 4) Smith, Nakira
Girls High Jump MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 dorch, katie Carrollton J 4-06.00 10
2 Taylor, Alyssa Bremen High School 4-00.00 J4-06.00 8
3 Brooks, Sayah Stewart Midd 4-04.00 6
4 Hahn, Syney Landmark Chr 4-04.00 3-10.00 5
5 Carr, Ansley Walker 4-06.00 3-08.00 4
6 Paulsen, Taylor Walker J3-08.00 3
7 Womack, Anna Kate North Cobb C J3-08.00 2
-- Johnson, Kynndal Stewart Midd NH
Girls Pole Vault MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Gignilliat, Mackenzie Walker 7-01.00 7-06.00 10
2 Taylor, Alyssa Bremen High School 6-00.00 8
3 Thorne, Mary Kellison Landmark Chr 6-07.00 J6-00.00 6
4 Biggar, Lindsey Landmark Chr 6-00.00 5-06.00 5
-- Sheahan, Sydney Landmark Chr 6-00.00 NH
Girls Long Jump MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Mackey, Bre'l Stewart Midd 11-10.00 10
2 Shepherd, Alex Bremen High School 11-09.00 8
3 Parham, Jada Bremen High School 11-07.00 6
4 Savage, Synclair North Cobb C 10-03.00 J11-07.00 5
5 Brooks, Sayah Stewart Midd 10-07.00 3.50
5 Dietz, Madison Walker 10-07.00 3.50
7 Martin, Lauren Walker 10-03.00 2
8 Billiups, Faith Stewart Midd 10-00.00 1
9 Wood, Emily Walker 9-02.00
10 Olgesby, Kennedy North Cobb C 8-08.00
11 Clingman, Kayla North Cobb C 6-02.00
Girls Triple Jump MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Brown, Jenna Lovett 33-05.00 10
2 Maxell, Madison Lovett 30-11.00 31-05.00 8
3 Cade, Christian Stewart Midd 28-08.00 6
4 Johnson, Zharia Bremen High School 24-00.00 25-06.00 5
5 Shepherd, Alex Bremen High School 20-11.00 4
6 Mayani, Hansinee Walker 20-08.00 20-07.00 3
7 Todd, Gabby Walker 19-07.00 2
8 Peterson, Jasmine Stewart Midd 19-01.00 1
-- Washington, Andriannia Stewart Midd FOUL
-- Horowtiz, Katrina Walker FOUL
Girls Shot Put MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lockett, Breasia Stewart Midd 29-02.00 10
2 Ware, Jasmine Bremen High School 27-06.50 8
3 Dicks, Maggie Walker 27-02.50 6
4 Stephenson, Maryssa Bremen High School 24-09.00 5
5 Mctier, Endure Greenforest J24-09.00 4
6 Dewberry, Lyndi Bremen High School 23-06.75 3
7 Thornton, Elena Walker 23-08.50 20-09.00 2
8 Muhammad, Taquira Stewart Midd 20-08.75 1
9 Dillett, Shayla Stewart Midd 19-04.50
10 Frelot, Wy'kia North Cobb C 18-07.00
11 Moore, Jessica Walker 15-07.50
Girls Discus Throw MS
================================================================================
Name Year Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Dicks, Maggie Walker 71-06 10
2 Thomas, Keisha Bremen High School 55-01 8
3 Bedrossian, Anna Landmark Chr 43-08.50 52-09 6
4 Ware, Jasmine Bremen High School 48-05 5
5 Stephenson, Maryssa Bremen High School 46-08 4
6 Dillett, Shayla Stewart Midd 43-03 3
7 Frelot, Wy'kia North Cobb C 41-02 2
8 Thornton, Elena Walker 45-07 40-09 1
9 King, Tranicia Stewart Midd 38-03
10 Moore, Jessica Walker 32-11
11 Warner, Jayda Stewart Midd 31-11