Licensed to Cobb County Youth Track Lg - Office Copy
HY-TEK's Meet Manager 6/2/2013 10:36 AM
2013 USATF GA JO Area Westlake HS - 6/1/2013
Westlake High School, Atlanta, GA
Results
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 14.69 6/18/2009 Kyleeyah Hodge, Titans
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
Finals
1 4156 Smoak, Sydney 8 Smyrna TC 15.35 16.34 -3.6 1
2 4158 Ubani, Melissa 8 Smyrna TC 16.35 16.49 -2.4 2
3 3789 Gibson, Victoria 8 Elite Speed 16.20 16.57 -1.1 3
4 3795 Hunter, Makayla 8 Elite Speed 16.05 16.63 -3.6 1
5 3913 Jones, Evet 8 Jackrabbit T 16.94 -1.1 3
6 4182 Fagan, Davenae 7 Tachyon TC 16.00 17.10 -1.1 3
7 4021 Demps, Monica 6 Premier Athl 16.79 17.52 -3.6 1
8 4054 Roach, Jordyn 7 Premier Athl 16.54 18.05 -2.4 2
9 3819 Thomas, Rosalyn 8 Elite Speed 16.20 18.74 -2.4 2
10 3733 Harvey, Tai 7 Boys Girls T 18.86 -3.6 1
11 4147 Odister, Rachel 7 Smyrna TC 18.35 19.39 -3.6 1
12 4024 Flannigan, Daniyah 8 Premier Athl 19.88 19.46 -1.1 3
13 4274 Sanders, MaKenzie 6 The Heat TC 19.48 -3.6 1
14 3719 Smith, Kaila 8 Atlanta Elit 19.91 -2.4 2
15 3739 Joseph, Caila 6 Boys Girls T 19.93 -1.1 3
16 3798 Johnson, Erin 6 Elite Speed 19.96 -2.4 2
17 3810 Pritchett, Alexand 8 Elite Speed 20.13 -3.6 1
18 3788 Gibson, Kennedi 6 Elite Speed 20.24 -2.4 2
19 3800 Johnson, Taylor 6 Elite Speed 20.38 -2.4 2
20 4015 Bradley, Anarie 6 Premier Athl 19.22 20.90 -2.4 2
21 3938 Smith, Paulina 7 Jackrabbit T 21.00 22.01 -1.1 3
22 4263 Petenkemani, Hanna 6 The Heat TC 23.68 -1.1 3
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 28.40 6/9/2001 Tahapenes A Outlaw, Track Phi Track
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3906 Harris, Sydney 8 Jackrabbit T 30.84 31.75 -2.0 2
2 4156 Smoak, Sydney 8 Smyrna TC 32.95 33.62 -1.0 3
3 4158 Ubani, Melissa 8 Smyrna TC 33.85 34.21 -2.0 2
4 3789 Gibson, Victoria 8 Elite Speed 34.00 34.96 -2.9 1
5 4182 Fagan, Davenae 7 Tachyon TC 35.00 35.04 -2.9 1
6 3913 Jones, Evet 8 Jackrabbit T 35.52 -2.0 2
7 4386 Vereen, Anna 8 Titans TC 32.00 37.69 -2.0 2
8 4021 Demps, Monica 6 Premier Athl 35.97 38.41 -2.9 1
9 4147 Odister, Rachel 7 Smyrna TC 39.30 -1.0 3
10 4054 Roach, Jordyn 7 Premier Athl 35.12 39.33 -2.0 2
11 3819 Thomas, Rosalyn 8 Elite Speed 35.00 39.46 -1.0 3
12 3733 Harvey, Tai 7 Boys Girls T 39.60 -1.0 3
13 4397 G, Golden 7 Elite Speed 40.50 -2.0 2
14 3798 Johnson, Erin 6 Elite Speed 41.80 -2.9 1
15 3739 Joseph, Caila 6 Boys Girls T 41.84 -2.9 1
16 3788 Gibson, Kennedi 6 Elite Speed 41.87 -2.0 2
17 4024 Flannigan, Daniyah 8 Premier Athl 38.44 42.11 -2.0 2
18 4155 Smith, Grace 7 Smyrna TC 42.32 -1.0 3
19 4236 Gordon, Caitlyn 7 The Heat TC 42.98 -2.9 1
20 3810 Pritchett, Alexand 8 Elite Speed 43.52 -2.9 1
21 4015 Bradley, Anarie 6 Premier Athl 42.96 43.87 -1.0 3
22 3800 Johnson, Taylor 6 Elite Speed 44.94 -1.0 3
23 3719 Smith, Kaila 8 Atlanta Elit 45.87 -2.9 1
24 4263 Petenkemani, Hanna 6 The Heat TC 51.94 -1.0 3
-- 3801 Johnson, Victoria 8 Elite Speed 34.50 SCR
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
GA Assoc: % 1:09.46 6/18/2006 Areale Frazier, Gazelle Trac
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3906 Harris, Sydney 8 Jackrabbit T 1:11.00 1:11.16 3
2 3795 Hunter, Makayla 8 Elite Speed 1:35.00 1:17.60 2
3 4182 Fagan, Davenae 7 Tachyon TC 1:40.00 1:18.45 1
4 4386 Vereen, Anna 8 Titans TC 1:16.00 1:22.85 2
5 3913 Jones, Evet 8 Jackrabbit T 1:24.17 1
6 4054 Roach, Jordyn 7 Premier Athl 1:24.22 1:28.06 1
7 4155 Smith, Grace 7 Smyrna TC 1:28.27 3
8 4021 Demps, Monica 6 Premier Athl 1:29.44 1:31.82 3
9 4015 Bradley, Anarie 6 Premier Athl 1:34.00 1:32.69 1
10 3788 Gibson, Kennedi 6 Elite Speed 1:34.78 3
11 4024 Flannigan, Daniyah 8 Premier Athl 1:35.22 1:37.51 2
12 3739 Joseph, Caila 6 Boys Girls T 1:37.56 1
13 3798 Johnson, Erin 6 Elite Speed 1:37.98 1
14 3810 Pritchett, Alexand 8 Elite Speed 1:40.80 1
15 4236 Gordon, Caitlyn 7 The Heat TC 1:43.54 3
16 3800 Johnson, Taylor 6 Elite Speed 1:47.23 2
17 4263 Petenkemani, Hanna 6 The Heat TC 1:53.42 2
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 2:43.75 6/16/2006 Marielle Lewis, Gazelle Trac
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3782 Everett, Cydney 7 Elite Speed 3:20.00 3:39.74
2 3938 Smith, Paulina 7 Jackrabbit T 3:30.00 4:10.56
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 5:35.88 6/18/2006 Marielle Lewis, Gazelle Trac
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3938 Smith, Paulina 7 Jackrabbit T 7:00.00 7:57.32
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 1:02.44 6/15/2007 Ruff Riders, Ruff Riders
A Perry, Y Jones, T Price, T Hall
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Elite Speed TC 1:05.00 1:09.40
1) 3782 Everett, Cydney 7 2) 3789 Gibson, Victoria 8
3) 3795 Hunter, Makayla 8 4) 3801 Johnson, Victoria 8
5) 3819 Thomas, Rosalyn 8 6)
Long Jump 8 & Under Division Girls
========================================================================================
GA Assoc: % 3.80m 6/9/2001 Miray Seward, Red Runners
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 3906 Harris, Sydney 8 Jackrabbit T 3.86m 3.36m NWI 11-00.25
2 4155 Smith, Grace 7 Smyrna TC 2.79m NWI 9-02.00
3 3733 Harvey, Tai 7 Boys Girls T 2.56m NWI 8-04.75
4 4156 Smoak, Sydney 8 Smyrna TC 2.33m NWI 7-07.75
5 4274 Sanders, MaKenzie 6 The Heat TC 2.24m NWI 7-04.25
5 4386 Vereen, Anna 8 Titans TC 3.66m 2.24m NWI 7-04.25
7 4236 Gordon, Caitlyn 7 The Heat TC 1.63m NWI 5-04.25
-- 3782 Everett, Cydney 7 Elite Speed SCR NWI
Shot Put 8 & Under Division Girls
===================================================================================
GA Assoc: % 5.75m 6/20/2004 Hallie Johnson, Club Nitro
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4274 Sanders, MaKenzie 6 The Heat TC 2.42m 7-11.25
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 13.43 6/4/2011 Kyleeyah Hodge, Titans Tc-03
National JO: N 12.85 7/29/1990 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4012 Williams, Anisa 10 Marietta Pal 14.54 14.19 -1.0 4
2 4351 McClain, Alaa 10 Titans TC 13.88 14.33 -1.1 3
3 3794 Harden, Tyler 9 Elite Speed 14.49 14.97 -1.1 3
4 3954 Brookins, A'Zyia 9 Macon Stride 15.44 15.30 -1.0 4
5 3846 Plummer, Chakiya 10 Exchange Zon 14.92 15.37 -1.0 4
6 3813 Reaves, Hannah 10 Elite Speed 15.00 15.48 -0.7 2
7 3783 Everett, Kendyll 9 Elite Speed 14.75 15.64 -1.0 1
8 4084 Dabney, Asia 10 Quicksilver 15.70 -1.1 3
9 3824 Brown, Jada 10 Exchange Zon 16.00 -1.0 1
10 4206 Simpson, Kenovia 9 Tachyon TC 15.00 16.99 -1.1 3
11 3703 Coleman, Lyric 8 Atlanta Elit 17.32 -0.7 2
12 3928 Pearson, Alexandri 10 Jackrabbit T 17.35 -1.0 4
13 4269 Rice, Zionn 9 The Heat TC 17.47 -0.7 2
14 3730 Delfish, N'Dea 9 Boys Girls T 18.12 -0.7 2
15 4261 Okonta, Mackenzie 8 The Heat TC 18.17 -1.0 4
16 3781 Euler, Victoria 9 Elite Speed 18.19 -1.1 3
17 4224 Davis, Imani 10 The Heat TC 18.44 -1.1 3
18 3724 Wynn, Rachel 10 Atlanta Elit 18.73 -1.0 4
19 4157 Ubani, Gift 9 Smyrna TC 18.25 19.25 -1.0 4
20 3734 Harvey, Taylor 9 Boys Girls T 20.47 -0.7 2
21 4246 Holley, Breonna 10 The Heat TC 20.66 -0.7 2
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 26.57 6/1/1995 Fayquionte Rice, East Point
National JO: N 26.70 7/31/2004 Robin Reynolds, Miami, FL
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4012 Williams, Anisa 10 Marietta Pal 28.46 29.92 -2.3 1
2 4351 McClain, Alaa 10 Titans TC 28.21 30.63 -2.1 5
3 3794 Harden, Tyler 9 Elite Speed 30.50 30.69 -1.5 2
4 3857 Williams, Nacari 9 Exchange Zon 30.41 30.95 -1.5 2
5 4017 Cochran, Jayla 9 Premier Athl 31.08 31.14 -2.1 4
6 3783 Everett, Kendyll 9 Elite Speed 31.50 31.50 -2.1 4
7 3954 Brookins, A'Zyia 9 Macon Stride 33.06 32.04 -2.1 4
8 3751 Woods, Jessicka 9 Boys Girls T 30.50 32.23 -1.8 3
9 4084 Dabney, Asia 10 Quicksilver 32.77 -2.1 5
10 3846 Plummer, Chakiya 10 Exchange Zon 31.54 33.27 -2.1 5
11 4206 Simpson, Kenovia 9 Tachyon TC 35.00 33.97 -1.8 3
12 4266 Reese, Vashi 9 The Heat TC 34.10 -2.1 4
13 4160 Wilcox, Amaya 9 Smyrna TC 35.22 34.11 -2.1 5
14 4138 Cox, Kennedy 9 Smyrna TC 34.55 34.27 -1.8 3
15 3813 Reaves, Hannah 10 Elite Speed 31.00 34.61 -1.5 2
16 4043 Johnson, Aliyah 9 Premier Athl 36.22 35.27 -1.8 3
17 3957 Butler, Ikea 10 Macon Stride 35.45 -2.3 1
18 3703 Coleman, Lyric 8 Atlanta Elit 35.78 -1.8 3
19 4063 Williams, Hailey 9 Premier Athl 35.44 35.78 -2.3 1
20 4269 Rice, Zionn 9 The Heat TC 36.66 -1.8 3
21 4261 Okonta, Mackenzie 8 The Heat TC 36.85 -1.8 3
22 3776 Dumas, Tangela 9 Elite Speed 37.20 -2.1 4
23 4023 Felton, Denise 8 Premier Athl 38.22 37.78 -2.3 1
24 3730 Delfish, N'Dea 9 Boys Girls T 38.49 -2.1 5
25 4077 Burgridge, Jada 9 Quicksilver 38.53 -1.5 2
26 3724 Wynn, Rachel 10 Atlanta Elit 38.60 -1.5 2
27 4157 Ubani, Gift 9 Smyrna TC 39.85 41.97 -2.3 1
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
GA Assoc: % 1:00.91 6/1995 Fayquionte Rice, East Point
National JO: N 59.81 7/30/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3825 Brown, Jayla 10 Exchange Zon 1:07.51 1:07.14 3
2 3751 Woods, Jessicka 9 Boys Girls T 1:06.00 1:09.90 3
3 4105 Kennebrew, Kaelyn 9 Quicksilver 1:11.26 1
4 3822 Walker, Candace 9 Elite Speed 1:12.05 2
5 4206 Simpson, Kenovia 9 Tachyon TC 1:16.00 1:13.67 1
6 4017 Cochran, Jayla 9 Premier Athl 1:12.84 1:16.55 1
7 4160 Wilcox, Amaya 9 Smyrna TC 1:22.25 1:19.93 2
8 3703 Coleman, Lyric 8 Atlanta Elit 1:21.78 2
9 4043 Johnson, Aliyah 9 Premier Athl 1:28.00 1:22.33 2
10 4122 Sullivan, McKenzie 9 Quicksilver 1:22.59 2
11 4138 Cox, Kennedy 9 Smyrna TC 1:22.55 1:22.90 3
12 4266 Reese, Vashi 9 The Heat TC 1:23.57 3
13 3776 Dumas, Tangela 9 Elite Speed 1:26.21 1
14 4269 Rice, Zionn 9 The Heat TC 1:26.34 3
15 3781 Euler, Victoria 9 Elite Speed 1:28.69 1
16 3724 Wynn, Rachel 10 Atlanta Elit 1:39.59 1
800 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 2:27.36 6/5/2010 Kennedy Simon, Gazelle
National JO: N 2:23.16 8/1/2009 Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3751 Woods, Jessicka 9 Boys Girls T 2:48.00 2:50.19
2 3933 Rowe-Anderson, Hai 9 Jackrabbit T 2:57.49
3 3822 Walker, Candace 9 Elite Speed 2:59.99
4 4073 Arnett, Alexis 9 Quicksilver 3:02.39
5 3776 Dumas, Tangela 9 Elite Speed 3:04.68
6 4153 Schusterman, Molly 8 Smyrna TC 3:04.73 3:14.05
7 4160 Wilcox, Amaya 9 Smyrna TC 3:20.26
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 5:05.59 6/19/2005 Sahara Fletcher, Track Phi Track
National JO: N 4:51.62 8/2/2009 Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3933 Rowe-Anderson, Hai 9 Jackrabbit T 5:54.32
2 4073 Arnett, Alexis 9 Quicksilver 6:08.05
3 4153 Schusterman, Molly 8 Smyrna TC 6:16.38 6:41.82
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 55.33 6/13/2008 Gazelle, Gazelle Trac
A Neely, K Drummond, A Frazier, S Evans
National JO: N 53.62 7/31/2005 15-Los Angeles Jets, Los Angeles Jets
M George, T Robertson, T Bellows, J Billoups
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Elite Speed TC 59.00 1:00.32
1) 3783 Everett, Kendyll 9 2) 3794 Harden, Tyler 9
3) 3813 Reaves, Hannah 10 4) 3822 Walker, Candace 9
4x400 Meter Relay 9-10 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 4:31.99 6/5/2010 0345 First Light TC, First Light
N Florence, S Lester, I Oliver, R Stafford
National JO: N 4:19.00 7/29/1993 Fast Action TC, Los Angeles, CA
Angel Perkins, LaShinda Demus, Quiana Powell, Niss
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Quicksilver Tc Inc 5:41.37
1) 4073 Arnett, Alexis 9 2) 4077 Burgridge, Jada 9
3) 4084 Dabney, Asia 10 4) 4105 Kennebrew, Kaelyn 9
5) 4122 Sullivan, McKenzie 9 6) 4125 Tucker, Kyra 10
2 Premier Athletics 4:55.00 5:49.08
1) 4017 Cochran, Jayla 9 2) 4023 Felton, Denise 8
3) 4043 Johnson, Aliyah 9 4) 4063 Williams, Hailey 9
Long Jump 9-10 Division Girls
========================================================================================
GA Assoc: % 4.10m 6/18/2004 Adriunna Brown, Middle Georg
National JO: N 4.66m 7/28/2007 Tiani Reeves, Gothenburg T C
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 3857 Williams, Nacari 9 Exchange Zon 3.53m 3.49m NWI 11-05.50
2 3928 Pearson, Alexandri 10 Jackrabbit T 3.36m NWI 11-00.25
3 3825 Brown, Jayla 10 Exchange Zon 3.71m 3.15m NWI 10-04.00
4 3781 Euler, Victoria 9 Elite Speed 3.08m NWI 10-01.25
5 4077 Burgridge, Jada 9 Quicksilver 3.01m NWI 9-10.50
6 4261 Okonta, Mackenzie 8 The Heat TC 2.89m NWI 9-05.75
7 4122 Sullivan, McKenzie 9 Quicksilver 2.68m NWI 8-09.50
8 4023 Felton, Denise 8 Premier Athl 2.43m NWI 7-11.75
8 3730 Delfish, N'Dea 9 Boys Girls T 2.43m NWI 7-11.75
-- 3972 Jackson, Bethany 10 Macon Stride SCR NWI
-- 4132 Woodward, Makalah 8 Quicksilver SCR NWI
-- 3957 Butler, Ikea 10 Macon Stride SCR NWI
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Girls
===================================================================================
GA Assoc: % 8.54m 6/26/1997 Emily Sanders, Woodstock
National JO: N 10.46m 7/28/1995 Amber Curtis, Monroe, WI
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4246 Holley, Breonna 10 The Heat TC 7.32m 7.75m 25-05.25
2 4125 Tucker, Kyra 10 Quicksilver 5.79m 19-00.00
3 4224 Davis, Imani 10 The Heat TC 5.56m 18-03.00
4 3734 Harvey, Taylor 9 Boys Girls T 4.66m 15-03.50
-- 3893 Dorsey, Kayce 10 Jackrabbit T SCR
Javelin Throw 300g 9-10 Division Girls
===================================================================================
GA Assoc: % 20.19m 6/14/2008 Meradeth Elliott, Sequoyah
National JO: N 37.15m 7/29/2007 Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4246 Holley, Breonna 10 The Heat TC 16.83m 55-02
2 4125 Tucker, Kyra 10 Quicksilver 14.27m 46-10
3 4063 Williams, Hailey 9 Premier Athl 10.67m 11.57m 37-11
4 4224 Davis, Imani 10 The Heat TC 7.37m 24-02
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 12.46 6/8/2004 Brittany N Jennings, Unattached
National JO: N 12.10 7/31/1992 Angela Williams, Ontario, Ca
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3840 Magee, KeShara 12 Exchange Zon 12.98 13.33 -1.2 1
2 3844 Parsons, Jayda 11 Exchange Zon 13.41 13.52 -1.2 1
3 4064 Williams, Jazmin 11 Premier Athl 13.60 13.62 -1.2 1
4 3905 Harris, Kimberly 11 Jackrabbit T 13.33 13.82 -3.3 3
5 3821 Walker, Camille 11 Elite Speed 13.43 13.88 -3.8 2
6 4248 Jackson, Hannah 12 The Heat TC 14.30 14.06 -3.3 3
7 3710 Lofton, Aloni 11 Atlanta Elit 14.37 -1.2 1
8 3925 Oglesby, Jessica 11 Jackrabbit T 14.52 -3.8 2
9 4272 Sallie, Michelle 12 The Heat TC 14.87 -1.2 1
10 3732 Froe, Marley 11 Boys Girls T 14.50 15.16 -3.8 2
11 4136 Bryant, Trinity 12 Smyrna TC 14.52 15.47 -3.3 3
12 3967 Green, Aliyah 11 Macon Stride 15.49 -3.3 3
13 3993 Jackson, Samone 12 Marietta Pal 15.89 15.79 -3.3 3
14 4340 Jackson, Taya 12 Titans TC 15.86 -3.8 2
15 3765 Berry, Tamiya 10 Elite Speed 16.26 -3.8 2
16 4151 Rogan, Zharia 11 Smyrna TC 16.30 -3.8 2
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 25.49 6/18/2009 Venida Fagan, Voices of Fa
National JO: N 24.47 8/1/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4039 Hunt, Kayla 12 Premier Athl 25.98 27.17 -2.1 4
2 3847 Price, Kennedy 12 Exchange Zon 27.51 27.17 -1.2 2
3 3840 Magee, KeShara 12 Exchange Zon 26.95 27.72 -1.2 2
4 3915 Jones, Jasmine 11 Jackrabbit T 27.00 27.83 -1.1 3
5 4109 Onyeukwu, Amarachu 10 Quicksilver 28.09 -2.1 4
6 3905 Harris, Kimberly 11 Jackrabbit T 26.97 28.42 -1.4 1
7 4064 Williams, Jazmin 11 Premier Athl 26.97 28.43 -2.1 4
8 3821 Walker, Camille 11 Elite Speed 29.54 28.80 -2.1 4
9 3808 Melson, Kailah 11 Elite Speed 28.95 -1.1 3
10 4339 Jackson, Ryan 10 Titans TC 27.71 29.09 -1.4 1
11 3710 Lofton, Aloni 11 Atlanta Elit 29.33 -1.2 2
12 3925 Oglesby, Jessica 11 Jackrabbit T 29.59 -2.1 4
13 3917 Lynch, Justice 12 Jackrabbit T 28.00 29.60 -1.1 3
14 3816 Scott, Jayda 10 Elite Speed 29.80 29.74 -1.4 1
15 3873 Jones, Makayla 11 Gazelle TC 29.00 29.84 -1.1 3
16 3732 Froe, Marley 11 Boys Girls T 28.70 31.15 -1.2 2
17 4394 Copeland, Kenya 12 Track Phi Tr 29.60 31.20 -1.1 3
18 4062 Williams, Briana 11 Premier Athl 32.09 31.78 -1.4 1
19 3867 Dada, Madeleine 10 Gazelle TC 32.00 32.25 -1.1 3
20 4272 Sallie, Michelle 12 The Heat TC 32.44 -1.2 2
21 3744 Roscoe, Rhakhiya 12 Boys Girls T 32.57 -1.2 2
22 3967 Green, Aliyah 11 Macon Stride 32.69 -1.1 3
23 4136 Bryant, Trinity 12 Smyrna TC 32.38 32.77 -1.4 1
24 4057 Stroud, Nina 11 Premier Athl 31.08 32.78 -1.4 1
25 3993 Jackson, Samone 12 Marietta Pal 34.68 33.39 -2.1 4
26 3765 Berry, Tamiya 10 Elite Speed 33.53 -1.4 1
27 4048 Manick, Shayla 11 Premier Athl 31.87 33.90 -2.1 4
28 4395 Musey, Mckenzie 11 Track Phi Tr 33.24 34.13 -1.2 2
29 3740 Massey, Alaja 10 Boys Girls T 35.54 -1.1 3
30 3962 Ford, Jordan 11 Macon Stride 36.50 -1.4 1
31 4151 Rogan, Zharia 11 Smyrna TC 36.67 -2.1 4
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
GA Assoc: % 57.40 6/22/2003 Erin N Oliver, Track Phi Track
National JO: N 55.01 7/31/2005 Robin Reynolds, Miami Northwest
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3905 Harris, Kimberly 11 Jackrabbit T 1:00.00 1:00.29 4
2 3881 Williams, Trinity 11 Gazelle TC 1:00.00 1:00.52 4
3 4109 Onyeukwu, Amarachu 10 Quicksilver 1:01.96 2
4 3836 House, Paityn 12 Exchange Zon 1:01.41 1:01.99 4
5 3915 Jones, Jasmine 11 Jackrabbit T 1:00.00 1:02.64 1
6 3847 Price, Kennedy 12 Exchange Zon 1:02.47 1:03.17 2
7 3829 Delay, Royal 10 Exchange Zon 1:02.51 1:03.66 3
8 3710 Lofton, Aloni 11 Atlanta Elit 1:04.59 1
9 3873 Jones, Makayla 11 Gazelle TC 1:05.00 1:05.48 1
10 4028 Green, Evanna 10 Premier Athl 1:07.56 1:06.91 2
11 4046 Long, Serenity 12 Premier Athl 1:05.92 1:07.12 2
12 3917 Lynch, Justice 12 Jackrabbit T 1:01.00 1:07.42 3
13 4339 Jackson, Ryan 10 Titans TC 1:04.01 1:08.01 3
14 3912 Jones, Erica 11 Jackrabbit T 1:06.00 1:08.58 4
15 3744 Roscoe, Rhakhiya 12 Boys Girls T 1:08.00 1:09.52 3
16 4032 Griggs, Lauryn 11 Premier Athl 1:08.11 1:09.66 4
17 3896 Fisher, Lauren 11 Jackrabbit T 1:09.91 3
18 4255 Maloney, Weslie 10 The Heat TC 1:10.18 1
19 3771 Canty, Naylah 11 Elite Speed 1:10.98 3
20 3871 Frazier, Ajawnee 10 Gazelle TC 1:12.00 1:11.90 4
21 4133 Young, Joslyn 11 Quicksilver 1:12.07 4
22 4062 Williams, Briana 11 Premier Athl 1:11.00 1:12.82 1
23 4394 Copeland, Kenya 12 Track Phi Tr 1:09.00 1:12.89 2
24 4068 Wright, Gia 12 Premier Athl 1:13.20 1
25 3732 Froe, Marley 11 Boys Girls T 1:10.00 1:14.55 1
26 4368 Russell, Kendal 10 Titans TC 1:14.59 2
27 4272 Sallie, Michelle 12 The Heat TC 1:15.82 2
28 3867 Dada, Madeleine 10 Gazelle TC 1:16.00 1:19.94 1
29 3993 Jackson, Samone 12 Marietta Pal 1:20.61 3
30 3740 Massey, Alaja 10 Boys Girls T 1:18.00 1:21.37 2
31 4395 Musey, Mckenzie 11 Track Phi Tr 1:14.00 1:22.23 3
32 4051 Mullen, Nyah 11 Premier Athl 1:25.00 4
800 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 2:21.93 6/17/2005 Nyna Cutler, Gazelle
National JO: N 2:13.12 7/26/2008 Raevyn Rogers, 25 Wings
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4034 Grigsby, Tenae' 12 Premier Athl 2:19.54 2:28.31
2 4037 Hill, Faith 10 Premier Athl 2:31.55 2:30.03
3 3836 House, Paityn 12 Exchange Zon 2:35.00 2:32.35
4 3874 Jones, Makylah 11 Gazelle TC 2:33.00 2:35.20
5 3829 Delay, Royal 10 Exchange Zon 2:38.00 2:35.79
6 3917 Lynch, Justice 12 Jackrabbit T 2:39.05
7 3876 Madden, Janaia 11 Gazelle TC 2:45.00 2:42.85
8 4028 Green, Evanna 10 Premier Athl 2:31.64 2:43.74
9 4133 Young, Joslyn 11 Quicksilver 2:44.82
10 4056 Solomon, Mya 11 Premier Athl 2:44.00 2:46.57
11 3932 Price, Trinity 10 Jackrabbit T 2:47.39
12 3744 Roscoe, Rhakhiya 12 Boys Girls T 2:45.00 2:47.90
13 3896 Fisher, Lauren 11 Jackrabbit T 2:50.84
14 3871 Frazier, Ajawnee 10 Gazelle TC 2:50.00 2:52.14
15 4032 Griggs, Lauryn 11 Premier Athl 2:46.22 2:53.21
16 3912 Jones, Erica 11 Jackrabbit T 2:55.23
17 4068 Wright, Gia 12 Premier Athl 2:58.80
18 3748 Trotman, Camille 11 Boys Girls T 2:42.00 3:07.89
19 3740 Massey, Alaja 10 Boys Girls T 3:00.00 3:12.06
20 4025 Freeman, Rayevan 11 Premier Athl 3:15.00
21 4051 Mullen, Nyah 11 Premier Athl 3:15.50
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 4:54.65 6/19/2005 Nyna Cutler, Gazelle
National JO: N 4:41.62 7/31/2005 Claudia Francis, Team Evolution
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4034 Grigsby, Tenae' 12 Premier Athl 5:05.00 5:24.14
2 3874 Jones, Makylah 11 Gazelle TC 5:25.00 5:25.21
3 3876 Madden, Janaia 11 Gazelle TC 5:45.00 5:27.92
4 4133 Young, Joslyn 11 Quicksilver 5:36.92
5 3932 Price, Trinity 10 Jackrabbit T 5:43.23
6 4056 Solomon, Mya 11 Premier Athl 5:32.19 5:50.27
7 4025 Freeman, Rayevan 11 Premier Athl 5:55.00
80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
==============================================================================
GA Assoc: % 12.30 6/23/1998 Ayla Alvaranga, GA Express
National JO: N 11.94 8/2/2009 Jasmyne Graham, Cal Rising Stars
Name Age Team Seed Finals Wind
==============================================================================
1 3881 Williams, Trinity 11 Gazelle TC 13.70 13.14 -1.7
2 3748 Trotman, Camille 11 Boys Girls T 14.80 15.51 -1.7
3 3896 Fisher, Lauren 11 Jackrabbit T 16.23 -1.7
4 3867 Dada, Madeleine 10 Gazelle TC 17.00 17.31 -1.7
5 4368 Russell, Kendal 10 Titans TC 17.49 -1.7
4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 50.89 6/20/2003 Running Panthers, Running Panthers
Christian, Murphy, Nichol, Omotayo
National JO: N 49.17 7/28/1996 Texas Heat, Fort Worth, TX
Chauntae Bayne, Genece Glover, Donette Chambers
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Exchange Zone Athletics 51.50 51.12
1) 3836 House, Paityn 12 2) 3840 Magee, KeShara 12
3) 3844 Parsons, Jayda 11 4) 3847 Price, Kennedy 12
2 Premier Athletics 52.92 53.16
1) 4037 Hill, Faith 10 2) 4039 Hunt, Kayla 12
3) 4046 Long, Serenity 12 4) 4064 Williams, Jazmin 11
3 Elite Speed TC 55.00
1) 3780 Euler, Lauren 11 2) 3808 Melson, Kailah 11
3) 3816 Scott, Jayda 10 4) 3821 Walker, Camille 11
4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 4:08.00 6/22/2000 Georgia Striders "A"
National JO: N 3:57.26 7/28/1996 United Stars TC, Philadelphia,PA
Tiffany Abney, Alyce Williams, Evelyn Dwyer
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Premier Athletics 4:11.52 4:17.88
1) 4034 Grigsby, Tenae' 12 2) 4037 Hill, Faith 10
3) 4039 Hunt, Kayla 12 4) 4046 Long, Serenity 12
2 Gazelle TC 4:25.00 4:27.48
1) 3873 Jones, Makayla 11 2) 3874 Jones, Makylah 11
3) 3876 Madden, Janaia 11 4) 3881 Williams, Trinity 11
3 Premier Athletics 'B' 4:35.62 4:52.49
1) 4028 Green, Evanna 10 2) 4032 Griggs, Lauryn 11
3) 4056 Solomon, Mya 11 4) 4062 Williams, Briana 11
4 Elite Speed TC 5:41.37
1) 3771 Canty, Naylah 11 2) 3780 Euler, Lauren 11
3) 3808 Melson, Kailah 11 4) 3816 Scott, Jayda 10
Long Jump 11-12 Division Girls
========================================================================================
GA Assoc: % 5.51m 6/1977 Kathy Harrison, Cinderbolts
National JO: N 5.52m 7/27/1991 Myra Combs, Lake Charles, LA
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 4339 Jackson, Ryan 10 Titans TC 4.06m 4.51m NWI 14-09.75
2 3915 Jones, Jasmine 11 Jackrabbit T 4.88m 4.37m NWI 14-04.00
3 3925 Oglesby, Jessica 11 Jackrabbit T 4.75m 4.33m NWI 14-02.50
4 3748 Trotman, Camille 11 Boys Girls T 4.25m NWI 13-11.50
5 4109 Onyeukwu, Amarachu 10 Quicksilver 3.98m NWI 13-00.75
6 3780 Euler, Lauren 11 Elite Speed 3.91m NWI 12-10.00
7 3844 Parsons, Jayda 11 Exchange Zon 3.78m 3.86m NWI 12-08.00
8 3771 Canty, Naylah 11 Elite Speed 3.77m NWI 12-04.50
9 4048 Manick, Shayla 11 Premier Athl 3.66m 3.61m NWI 11-10.25
10 4255 Maloney, Weslie 10 The Heat TC 3.57m NWI 11-08.50
11 4340 Jackson, Taya 12 Titans TC 3.43m NWI 11-03.00
12 3962 Ford, Jordan 11 Macon Stride 3.37m NWI 11-00.75
13 4368 Russell, Kendal 10 Titans TC 3.17m NWI 10-05.00
14 4057 Stroud, Nina 11 Premier Athl 3.35m 3.06m NWI 10-00.50
15 3967 Green, Aliyah 11 Macon Stride 2.53m NWI 8-03.75
16 3765 Berry, Tamiya 10 Elite Speed 2.50m NWI 8-02.50
-- 3984 Walker, Patrice 11 Macon Stride SCR NWI
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Girls
===================================================================================
GA Assoc: % 10.81m 6/9/2001 Thanithia Billings, Carrollton
National JO: N 13.51m 7/26/2008 Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4248 Jackson, Hannah 12 The Heat TC 8.53m 10.74m 35-03.00
Javelin Throw 300g 11-12 Division Girls
===================================================================================
GA Assoc: % 29.36m 6/18/2009 Sabrina Gaitan, Throw 1 Deep
National JO: N 42.88m 7/28/2005 Hannah Carson, AZ Cheetahs
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4248 Jackson, Hannah 12 The Heat TC 17.60m 57-09
2 4340 Jackson, Taya 12 Titans TC 13.72m 45-00
3 4136 Bryant, Trinity 12 Smyrna TC 9.06m 29-09
4 4048 Manick, Shayla 11 Premier Athl 9.03m 29-07
5 4151 Rogan, Zharia 11 Smyrna TC 8.64m 28-04
-- 4057 Stroud, Nina 11 Premier Athl SCR
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 12.06 6/22/2003 Javonda D Newbold, Boys & Girls
National JO: N 11.61 8/1/1999 Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3863 Jones, Tia 12 Full Throttl 12.06 12.40 -2.0 4
2 3753 Lewis, Morgan 14 Cobb County 12.42 12.68 -2.0 4
3 4205 Royer, Joie 14 Tachyon TC 12.77 -2.3 5
4 3851 Robinson, Chloe 12 Exchange Zon 12.76 12.78 -2.3 5
5 4197 Jordan, Mikayla 13 Tachyon TC 13.00 13.09 -2.3 5
6 3833 Florence, Nilaja 13 Exchange Zon 12.87 13.14 -2.1 3
7 4020 Davis, Maya 14 Premier Athl 12.69 13.14 -2.3 5
8 4393 Wise, Tori 13 Titans TC 13.20 -2.0 4
9 3885 Anderson, Summer 14 Jackrabbit T 13.26 -2.1 3
10 3982 Potters, Alexious 13 Macon Stride 12.28 13.32 -1.5 2
11 4100 Harper, Simone 13 Quicksilver 13.40 -2.3 5
12 3768 Britton, Victoria 14 Elite Speed 13.72 -2.3 5
13 3965 Fortson, Erin 13 Macon Stride 13.78 -1.1 1
14 4006 Powell, Lauren 13 Marietta Pal 13.87 -1.5 2
15 3914 Jones, Jada 13 Jackrabbit T 13.91 -2.1 3
16 3832 Faison, Parke 14 Exchange Zon 13.00 13.92 -2.1 3
17 3762 Barr, Aasiyah 12 Elite Speed 13.10 13.99 -1.5 2
18 4309 Bryant, Larian 13 Titans TC 12.95 14.13 -2.1 3
19 3737 Hodges, Queenasia 14 Boys Girls T 14.25 -2.3 5
20 3714 Reese, Jasmine 14 Atlanta Elit 14.35 -2.0 4
21 3959 Curry, Kaytress 14 Macon Stride 12.44 14.38 -1.1 1
22 4019 Davis, Azaria 13 Premier Athl 14.92 14.48 -1.5 2
23 4058 Walker, Niya 13 Premier Athl 14.78 14.65 -1.1 1
24 3973 James, Lashana 13 Macon Stride 15.05 15.03 -1.5 2
25 4076 Bell, Lauryn 13 Quicksilver 15.16 -2.0 4
26 3712 Mitchell, Dakota 13 Atlanta Elit 15.33 -1.1 1
27 4134 Anemene, Monique 12 Smyrna TC 15.94 -1.1 1
28 3811 Pritchett, Arielle 14 Elite Speed 15.96 -1.1 1
29 4142 Harris, Alison 14 Smyrna TC 16.02 -2.0 4
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 24.68 6/22/2003 Porche C Byrd, Track Phi Track
National JO: N 23.63 7/31/1999 Sanya Richards, Pembrooke Pines, FL
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3863 Jones, Tia 12 Full Throttl 24.36 25.24 -2.8 2
2 4205 Royer, Joie 14 Tachyon TC 25.60 -2.5 3
3 3879 Simon, Kennedy 13 Gazelle TC 26.00 25.88 -1.3 6
4 3851 Robinson, Chloe 12 Exchange Zon 26.11 26.09 -1.3 6
5 3877 Quarles, Kennedy 13 Gazelle TC 25.80 26.20 -0.8 4
6 3753 Lewis, Morgan 14 Cobb County 25.20 26.28 -1.3 6
7 3982 Potters, Alexious 13 Macon Stride 24.28 26.75 -2.5 3
8 3856 Whyte, Rayna 13 Exchange Zon 25.91 26.80 -2.5 3
9 4020 Davis, Maya 14 Premier Athl 25.92 27.05 -2.5 3
10 4197 Jordan, Mikayla 13 Tachyon TC 25.80 27.18 -1.3 6
11 3885 Anderson, Summer 14 Jackrabbit T 27.20 -2.5 3
12 4001 Lester, Sterling 12 Marietta Pal 26.00 27.38 -2.8 2
13 4393 Wise, Tori 13 Titans TC 27.55 -2.8 2
14 4006 Powell, Lauren 13 Marietta Pal 27.85 -0.7 5
15 4100 Harper, Simone 13 Quicksilver 27.85 -1.3 6
16 4268 Rice, Kylan 12 The Heat TC 27.87 -1.3 6
17 1011 Moody, Breanna 13 Jackrabbit T 27.99 -2.8 2
18 3762 Barr, Aasiyah 12 Elite Speed 26.05 28.19 -0.7 5
19 3806 Mann, Zaria 14 Elite Speed 27.50 28.19 -2.5 3
20 3832 Faison, Parke 14 Exchange Zon 27.00 28.22 -0.8 4
21 4002 Mcgrady, Brandi 14 Marietta Pal 28.25 28.30 -2.1 1
22 3743 Pippins, Star 13 Boys Girls T 27.50 28.75 -2.8 2
23 4309 Bryant, Larian 13 Titans TC 28.84 -2.1 1
24 3768 Britton, Victoria 14 Elite Speed 29.04 -2.1 1
25 3714 Reese, Jasmine 14 Atlanta Elit 29.67 -2.1 1
26 4304 Brazle, Sydney 14 Titans TC 29.73 -0.8 4
27 3737 Hodges, Queenasia 14 Boys Girls T 29.75 -0.7 5
28 4284 Young, Ra'chel 13 The Heat TC 29.82 -0.7 5
29 3728 Bateman, Ayonna 13 Boys Girls T 29.93 -1.3 6
30 4019 Davis, Azaria 13 Premier Athl 29.13 30.22 -2.8 2
31 4381 Terrell, Arieaunna 13 Titans TC 30.85 -2.1 1
32 4058 Walker, Niya 13 Premier Athl 28.99 30.95 -0.7 5
33 3959 Curry, Kaytress 14 Macon Stride 25.00 31.03 -1.3 6
34 4076 Bell, Lauryn 13 Quicksilver 31.42 -0.8 4
35 3712 Mitchell, Dakota 13 Atlanta Elit 32.20 -0.7 5
36 4142 Harris, Alison 14 Smyrna TC 32.97 -2.1 1
37 4134 Anemene, Monique 12 Smyrna TC 34.42 -2.8 2
-- 4330 Hall, Shayla 12 Titans TC SCR
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
GA Assoc: % 54.80 6/22/2003 Porche C Byrd, Track Phi Track
National JO: N 53.40 7/28/2002 Brandi Cross, Houston, TX
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3879 Simon, Kennedy 13 Gazelle TC 57.50 55.82 1
2 3877 Quarles, Kennedy 13 Gazelle TC 58.30 58.88 5
3 4205 Royer, Joie 14 Tachyon TC 59.25 2
4 4144 Jones, Alexis 14 Smyrna TC 58.70 59.64 5
5 3833 Florence, Nilaja 13 Exchange Zon 58.69 1:01.09 4
6 1011 Moody, Breanna 13 Jackrabbit T 1:01.34 1
7 3885 Anderson, Summer 14 Jackrabbit T 1:01.58 4
8 3743 Pippins, Star 13 Boys Girls T 1:00.00 1:02.29 3
9 3806 Mann, Zaria 14 Elite Speed 1:01.00 1:02.41 5
10 3850 Roberts, Tamiya 12 Exchange Zon 1:03.00 1:02.75 3
11 4197 Jordan, Mikayla 13 Tachyon TC 58.00 1:03.05 1
12 3832 Faison, Parke 14 Exchange Zon 59.00 1:03.61 2
13 3989 Chukwura, Hannah 12 Marietta Pal 1:03.00 1:04.39 2
14 4067 Wilson, Matoaka 14 Premier Athl 1:05.00 1:04.73 2
15 4268 Rice, Kylan 12 The Heat TC 1:04.85 2
16 3976 Jordan, Zoe 13 Macon Stride 1:05.89 4
17 4360 Palmer, Keiyana 13 Titans TC 1:05.98 4
18 3728 Bateman, Ayonna 13 Boys Girls T 1:06.00 1:07.30 4
19 3951 Woodard, Lauryn 13 Jackrabbit T 1:07.35 2
20 3762 Barr, Aasiyah 12 Elite Speed 1:08.13 3
21 3714 Reese, Jasmine 14 Atlanta Elit 1:08.98 1
22 4223 Collins, Alyssa 12 The Heat TC 1:10.23 3
23 3707 House, Kaylah 13 Atlanta Elit 1:10.00 1:10.42 3
24 4111 Perez, Simo'ne 12 Quicksilver 1:10.60 5
25 4284 Young, Ra'chel 13 The Heat TC 1:13.65 3
26 3711 McKinley, Asha 12 Atlanta Elit 1:08.00 1:14.60 3
27 3712 Mitchell, Dakota 13 Atlanta Elit 1:14.61 5
28 3768 Britton, Victoria 14 Elite Speed 1:16.38 1
29 4088 Ector, Tyra 13 Quicksilver 1:16.76 1
30 3811 Pritchett, Arielle 14 Elite Speed 1:27.29 5
800 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 2:16.64 6/18/2009 Tatiyana Caffey, Track Phi Tr
National JO: N 2:08.17 8/1/2009 Raevyn Rogers, 25-Wings
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3830 Ellison, Mackenzie 13 Exchange Zon 2:23.00 2:25.35
2 4144 Jones, Alexis 14 Smyrna TC 2:19.00 2:25.73
3 3918 Marsh, Erin 14 Jackrabbit T 2:28.74
4 3869 Eason, Kirsten 13 Gazelle TC 2:27.00 2:29.29
5 3870 Flowers, Victoria 12 Gazelle TC 2:35.00 2:33.90
6 4067 Wilson, Matoaka 14 Premier Athl 2:30.66 2:37.13
7 3998 Laidlaw, Francis 13 Marietta Pal 2:32.00 2:40.17
8 3747 Skeffers, Camille 13 Boys Girls T 2:42.00 2:46.36
9 3728 Bateman, Ayonna 13 Boys Girls T 2:42.00 2:47.47
10 3850 Roberts, Tamiya 12 Exchange Zon 2:45.00 2:48.30
11 3878 Schmitz, Marie 13 Gazelle TC 2:46.00 2:49.29
12 3743 Pippins, Star 13 Boys Girls T 2:39.00 2:49.58
13 3726 Anderson, Jharionn 12 Boys Girls T 2:50.39
14 3858 Allen, Chimari 14 Full Throttl 2:45.00 2:50.46
15 3725 Wynn, Rebekah 14 Atlanta Elit 2:51.99
16 3707 House, Kaylah 13 Atlanta Elit 2:38.00 2:59.24
17 4223 Collins, Alyssa 12 The Heat TC 2:59.97
18 4111 Perez, Simo'ne 12 Quicksilver 3:00.91
19 4284 Young, Ra'chel 13 The Heat TC 3:03.11
20 4088 Ector, Tyra 13 Quicksilver 3:06.58
21 3711 McKinley, Asha 12 Atlanta Elit 2:50.00 3:12.29
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 4:46.22 6/1987 Kelly Cook, Unattached
National JO: N 4:28.61 7/29/2005 Jordan Hassay, San Luis Distance
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3830 Ellison, Mackenzie 13 Exchange Zon 5:05.00 5:14.75
2 3918 Marsh, Erin 14 Jackrabbit T 5:15.86
3 3869 Eason, Kirsten 13 Gazelle TC 5:16.00 5:21.55
4 3870 Flowers, Victoria 12 Gazelle TC 5:25.00 5:30.80
5 4067 Wilson, Matoaka 14 Premier Athl 5:28.19 5:43.10
6 3726 Anderson, Jharionn 12 Boys Girls T 5:47.13
7 3747 Skeffers, Camille 13 Boys Girls T 5:51.72
8 3725 Wynn, Rebekah 14 Atlanta Elit 5:57.73
9 4111 Perez, Simo'ne 12 Quicksilver 6:07.90
10 3878 Schmitz, Marie 13 Gazelle TC 6:00.00 6:11.43
11 4088 Ector, Tyra 13 Quicksilver 6:16.46
100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 14.34 6/23/1998 Nicole Rodriquez, Running Panthers
National JO: N 13.85 7/27/2008 Trinity Wilson, 38 EOYDC
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3863 Jones, Tia 12 Full Throttl 13.83 14.15% -1.2 1
2 3753 Lewis, Morgan 14 Cobb County 14.90 15.63 -1.2 1
3 4002 Mcgrady, Brandi 14 Marietta Pal 16.40 16.49 -1.7 2
4 3914 Jones, Jada 13 Jackrabbit T 16.50 -1.7 2
5 3858 Allen, Chimari 14 Full Throttl 16.50 16.71 -1.2 1
6 4369 Russell, Kennedy 13 Titans TC 17.07 -1.7 2
7 4001 Lester, Sterling 12 Marietta Pal 16.89 17.28 -1.7 2
8 4296 Alexander, Kayla 13 Titans TC 15.50 17.71 -1.7 2
9 4205 Royer, Joie 14 Tachyon TC 17.78 -1.7 2
10 4381 Terrell, Arieaunna 13 Titans TC 21.46 -1.2 1
4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 47.12 6/1995 East Point
National JO: N 46.74 8/1/1999 Young Acheivers
Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Titans TC 49.50 56.24
1) 4296 Alexander, Kayla 13 2) 4309 Bryant, Larian 13
3) 4330 Hall, Shayla 12 4) 4369 Russell, Kennedy 13
5) 4393 Wise, Tori 13 6)
2 Macon Striders TC 51.09 56.69
1) 3959 Curry, Kaytress 14 2) 3965 Fortson, Erin 13
3) 3971 Hughes, Ambreya 13 4) 3973 James, Lashana 13
5) 3976 Jordan, Zoe 13 6) 3982 Potters, Alexious 13
4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 3:56.37 6/18/2009 Track Phi Track Elite, Track Phi Tr
T Taylor, T Caffey, M Day, C Green
National JO: N 3:45.90 8/1/1993 Southern California SC, Inglewood, CA
Myleik Teele, Regine Caruthers, Malika Edmunson, R
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Exchange Zone Athletics 4:01.00 4:05.70
1) 3830 Ellison, Mackenzie 13 2) 3832 Faison, Parke 14
3) 3833 Florence, Nilaja 13 4) 3850 Roberts, Tamiya 12
5) 3851 Robinson, Chloe 12 6) 3856 Whyte, Rayna 13
2 Gazelle TC 4:05.00 4:06.48
1) 3869 Eason, Kirsten 13 2) 3870 Flowers, Victoria 12
3) 3877 Quarles, Kennedy 13 4) 3879 Simon, Kennedy 13
3 Marietta Pal TC 4:10.00 4:15.64
1) 3989 Chukwura, Hannah 12 2) 3998 Laidlaw, Francis 13
3) 4001 Lester, Sterling 12 4) 4002 Mcgrady, Brandi 14
4 Jackrabbit Track Field Clinic 4:16.29
1) 3885 Anderson, Summer 14 2) 3914 Jones, Jada 13
3) 3918 Marsh, Erin 14 4) 3951 Woodard, Lauryn 13
5 Atlanta Elite Tigers Ben Hill 4:52.16
1) 3707 House, Kaylah 13 2) 3711 McKinley, Asha 12
3) 3712 Mitchell, Dakota 13 4) 3714 Reese, Jasmine 14
5) 3725 Wynn, Rebekah 14 6)
6 Titans TC 4:00.00 5:08.89
1) 4296 Alexander, Kayla 13 2) 4322 Felts, Caitlin 14
3) 4330 Hall, Shayla 12 4) 4360 Palmer, Keiyana 13
5) 4369 Russell, Kennedy 13 6) 4381 Terrell, Arieaunna 13
7 Quicksilver Tc Inc 5:13.64
1) 4076 Bell, Lauryn 13 2) 4088 Ector, Tyra 13
3) 4100 Harper, Simone 13 4) 4111 Perez, Simo'ne 12
Long Jump 13-14 Division Girls
========================================================================================
GA Assoc: % 5.55m 6/1995 Tameisha King, Red Runners
National JO: N 5.84m 7/29/2005 Karynn Dunn, Inl Emp Sprint
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 4309 Bryant, Larian 13 Titans TC 4.81m NWI 15-09.50
2 4144 Jones, Alexis 14 Smyrna TC 4.78m NWI 15-08.25
3 4100 Harper, Simone 13 Quicksilver 4.54m NWI 14-10.75
4 4284 Young, Ra'chel 13 The Heat TC 4.42m NWI 14-06.00
5 4020 Davis, Maya 14 Premier Athl 4.47m 4.36m NWI 14-03.75
6 4019 Davis, Azaria 13 Premier Athl 4.22m NWI 13-10.25
6 3858 Allen, Chimari 14 Full Throttl 4.22m NWI 13-10.25
8 3707 House, Kaylah 13 Atlanta Elit 3.88m NWI 12-08.75
9 3965 Fortson, Erin 13 Macon Stride 3.72m NWI 12-02.50
10 4076 Bell, Lauryn 13 Quicksilver 3.61m NWI 11-10.25
11 4058 Walker, Niya 13 Premier Athl 3.49m NWI 11-05.50
12 3711 McKinley, Asha 12 Atlanta Elit 3.15m NWI 10-04.00
13 4142 Harris, Alison 14 Smyrna TC 3.10m NWI 10-02.00
-- 4268 Rice, Kylan 12 The Heat TC SCR NWI
-- 3737 Hodges, Queenasia 14 Boys Girls T SCR NWI
-- 3976 Jordan, Zoe 13 Macon Stride SCR NWI
-- 3973 James, Lashana 13 Macon Stride SCR NWI
Shot Put 6 lb. 13-14 Division Girls
===================================================================================
GA Assoc: % 13.83m 6/17/2007 Sarah E Howard, Unattached
National JO: N 15.59m 7/29/1989 Teri Steer, Crete, NE
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 3858 Allen, Chimari 14 Full Throttl 9.39m 30-09.75
2 4058 Walker, Niya 13 Premier Athl 8.46m 8.78m 28-09.75
3 3929 Prescod, Zoe 14 Jackrabbit T 8.30m 27-02.75
4 4154 Smith, Carissa 13 Smyrna TC 7.55m 24-09.25
5 4192 Jenkins, Jaelyn 12 Tachyon TC 7.33m 24-00.75
-- 4019 Davis, Azaria 13 Premier Athl SCR
-- 3897 Foster, Aalayah 13 Jackrabbit T SCR
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 11.74 6/9/2001 Stephanie D Smith, Georgia Heat
National JO: N 11.34 7/28/1995 Angela Will.iams, Ontario, CA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3731 Dunmore, Makenzie 15 Boys Girls T 12.20 12.30 -2.0 4
2 4183 Fagan, Venida 15 Tachyon TC 12.50 12.45 -1.8 2
3 4396 Nichols, Jenee 15 Track Phi Tr 11.90 12.59 -2.2 3
4 4124 Teague, Nicole 14 Quicksilver 12.63 -2.2 3
5 4348 Lewis, Zion 14 Titans TC 12.50 12.72 -2.0 4
6 4341 Johnson, Alexandri 16 Titans TC 12.45 12.75 -1.8 2
7 4298 Amadi, Angel 15 Titans TC 12.61 12.83 -1.8 2
8 4085 Datcher, Jhordyn 15 Quicksilver 12.87 -2.0 4
9 1008 Rayford, Tatiyana 16 Marietta Pal 12.89 -3.3 1
10 4209 Tate, Caitlan 14 Tachyon TC 12.00 12.93 -2.0 4
11 4222 Cole, Jaida 16 The Heat TC 12.95 -2.2 3
12 4098 Halls, Brejhe' 16 Quicksilver 13.34 -2.2 3
13 4092 Folsome, Elizabeth 16 Quicksilver 13.34 -2.0 4
14 4326 Glenn, Hope 14 Titans TC 13.35 13.43 -2.0 4
15 4384 Tillman, Elizabeth 15 Titans TC 12.71 13.53 -3.3 1
16 3997 Laidlaw, Acacia 15 Marietta Pal 13.16 13.65 -3.3 1
17 4354 Miller, Megan 16 Titans TC 13.38 13.84 -3.3 1
18 4087 Ector, Tori 15 Quicksilver 13.95 -3.3 1
19 4008 Thomas, Aaliyah 16 Marietta Pal 13.87 13.97 -3.3 1
20 4080 Catlin, Shyleah 15 Quicksilver 14.01 -3.3 1
21 4167 Andrews, Alexandri 15 Tachyon TC 12.20 14.02 -2.0 4
22 4243 Hicks, Sydni 15 The Heat TC 14.05 -1.8 2
23 3979 Odom, Kyla 15 Macon Stride 14.06 -1.8 2
24 4391 Wilson, Mya 15 Titans TC 13.45 14.65 -1.8 2
25 3852 Smith, Alyssia 14 Exchange Zon 14.69 -2.2 3
26 3919 Martin, Dominique 14 Jackrabbit T 14.82 -3.3 1
27 4280 Whiting, Kennedy 15 The Heat TC 14.90 -1.8 2
28 4303 Bondurant, Gracie 16 Titans TC 15.04 -2.2 3
29 3716 Shoates, Nyambi 15 Atlanta Elit 18.56 -1.8 2
-- 3831 Evans, Shania 14 Exchange Zon 12.75 SCR
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 23.93 6/22/2000 Stephanie D Smith, Georgia Heat
National JO: N 23.06 7/31/2004 Bianca Knight, Ridgeland, MS
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3731 Dunmore, Makenzie 15 Boys Girls T 24.50 25.45 -4.2 2
2 4341 Johnson, Alexandri 16 Titans TC 25.80 25.55 -2.5 5
3 4396 Nichols, Jenee 15 Track Phi Tr 25.03 25.77 -4.2 2
4 4180 Douglas, Serenity 15 Tachyon TC 24.70 26.24 -4.2 2
5 3848 Riley, Destiny 15 Exchange Zon 26.01 26.39 -2.2 3
6 4183 Fagan, Venida 15 Tachyon TC 25.00 26.53 -2.4 1
7 4298 Amadi, Angel 15 Titans TC 26.28 26.59 -2.2 3
8 4212 Williams, Aseneth 15 Tachyon TC 25.00 26.63 -2.4 1
9 4348 Lewis, Zion 14 Titans TC 25.20 26.81 -4.2 2
10 4185 Fuller, Alexandria 14 Tachyon TC 25.80 26.82 -2.4 1
11 4222 Cole, Jaida 16 The Heat TC 27.05 -1.5 6
12 4176 Davis, Sydney 15 Tachyon TC 26.00 27.10 -2.2 3
13 4085 Datcher, Jhordyn 15 Quicksilver 27.20 -2.3 4
14 4384 Tillman, Elizabeth 15 Titans TC 27.45 -1.5 6
15 4326 Glenn, Hope 14 Titans TC 27.74 -2.4 1
16 4092 Folsome, Elizabeth 16 Quicksilver 27.95 -2.5 5
17 4260 Okonta, Danielle 15 The Heat TC 27.97 -2.3 4
18 4167 Andrews, Alexandri 15 Tachyon TC 25.00 28.05 -2.2 3
19 4354 Miller, Megan 16 Titans TC 27.00 28.43 -1.5 6
20 3997 Laidlaw, Acacia 15 Marietta Pal 27.72 28.44 -2.5 5
21 3752 Banks, Makenzie 16 Cobb County 28.67 28.58 -2.4 1
22 3892 Cary, Chelsea 16 Jackrabbit T 28.79 -2.4 1
23 3979 Odom, Kyla 15 Macon Stride 28.98 -4.2 2
24 4362 Pressley, Reika 15 Titans TC 28.00 29.23 -1.5 6
25 4243 Hicks, Sydni 15 The Heat TC 29.38 -2.2 3
26 3919 Martin, Dominique 14 Jackrabbit T 29.96 -1.5 6
27 3852 Smith, Alyssia 14 Exchange Zon 29.99 -1.5 6
28 4159 Washington, Zanaid 15 Smyrna TC 28.50 30.80 -2.2 3
29 4195 Jordan, Erin 15 Tachyon TC 31.15 -2.5 5
30 4250 Jackson, Parker 15 The Heat TC 31.48 -2.2 3
31 4321 Felder, Vivian 16 Titans TC 32.26 -2.5 5
32 3992 Harrell, Ayannah 14 Marietta Pal 30.88 32.48 -4.2 2
33 4080 Catlin, Shyleah 15 Quicksilver 34.27 -1.5 6
34 3716 Shoates, Nyambi 15 Atlanta Elit 36.03 -2.3 4
-- 4209 Tate, Caitlan 14 Tachyon TC 24.50 FS -2.3 4
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
GA Assoc: % 53.53 6/22/2000 Stephanie D Smith, Georgia Heat
National JO: N 52.11 7/29/2001 Stephanie Smith, Macon, GA
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3731 Dunmore, Makenzie 15 Boys Girls T 55.00 56.10 5
2 4396 Nichols, Jenee 15 Track Phi Tr 58.66 57.35 3
3 3848 Riley, Destiny 15 Exchange Zon 57.61 59.25 2
4 4164 Abrams, Aliyah 16 Tachyon TC 58.00 59.36 2
5 3872 Frazier, Areale 15 Gazelle TC 58.20 1:00.14 2
6 4180 Douglas, Serenity 15 Tachyon TC 56.00 1:00.19 3
7 3853 Thomas, Antwonette 15 Exchange Zon 58.00 1:00.34 2
8 4185 Fuller, Alexandria 14 Tachyon TC 57.00 1:00.44 3
9 4176 Davis, Sydney 15 Tachyon TC 58.00 1:00.70 5
10 3835 Hall, Kristin 16 Exchange Zon 59.51 1:01.83 5
11 3963 Ford, Mya 15 Macon Stride 1:03.16 1
12 4342 Julian, Skylar 16 Titans TC 58.00 1:03.20 1
13 3892 Cary, Chelsea 16 Jackrabbit T 1:04.00 2
14 4260 Okonta, Danielle 15 The Heat TC 1:05.01 1
15 4233 Fahrnbauer, Camill 16 The Heat TC 1:05.35 4
16 4066 Wilson, Alexia 14 Premier Athl 1:02.97 1:05.73 4
17 3979 Odom, Kyla 15 Macon Stride 1:06.43 1:05.96 1
18 4362 Pressley, Reika 15 Titans TC 1:02.00 1:06.10 3
19 4222 Cole, Jaida 16 The Heat TC 1:06.89 5
20 3852 Smith, Alyssia 14 Exchange Zon 1:05.00 1:07.59 5
21 4391 Wilson, Mya 15 Titans TC 1:07.59 5
22 3752 Banks, Makenzie 16 Cobb County 1:09.64 1:07.90 1
23 4243 Hicks, Sydni 15 The Heat TC 1:08.36 4
24 3759 Allen, Na'ilah 14 Elite Speed 1:11.17 3
25 4321 Felder, Vivian 16 Titans TC 1:11.29 3
26 4280 Whiting, Kennedy 15 The Heat TC 1:12.85 3
27 3964 Fortson, Ariel 15 Macon Stride 1:13.14 4
28 4250 Jackson, Parker 15 The Heat TC 1:13.75 3
29 3716 Shoates, Nyambi 15 Atlanta Elit 1:16.28 4
-- 4377 Stinson, Kayla 15 Titans TC 59.00 DNF 5
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 2:13.19 6/17/2005 Brittany Hall, GeorgiaLightning
National JO: N 2:04.83 7/26/2008 Phillis Francis, 06-Team Evolutio
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3875 Lewis, Marielle 15 Gazelle TC 2:16.00 2:21.84
2 3872 Frazier, Areale 15 Gazelle TC 2:25.00 2:26.03
3 3853 Thomas, Antwonette 15 Exchange Zon 2:19.00 2:30.99
4 4066 Wilson, Alexia 14 Premier Athl 2:29.46 2:36.62
5 4126 Tutt, Glenda 15 Quicksilver 2:38.27
6 4233 Fahrnbauer, Camill 16 The Heat TC 2:38.74
7 3948 Ward, Megan 16 Jackrabbit T 2:40.89
8 3759 Allen, Na'ilah 14 Elite Speed 2:57.25
9 4256 Mcfarthing-Polk, A 15 The Heat TC 3:03.74
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 4:38.84 6/19/2005 Emily Reese, NS Red Runners
National JO: N 4:25.57 7/24/1984 Suzy Favor, Stevens Point, WI
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3875 Lewis, Marielle 15 Gazelle TC 5:00.00 5:05.05
2 3853 Thomas, Antwonette 15 Exchange Zon 4:59.00 5:12.62
3 4066 Wilson, Alexia 14 Premier Athl 5:27.69 5:26.51
4 3948 Ward, Megan 16 Jackrabbit T 5:47.18
5 3759 Allen, Na'ilah 14 Elite Speed 5:52.00 6:11.99
100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
=================================================================================
GA Assoc: % 13.81 6/4/2011 Kendell Williams, The Heat Tc-
National JO: N 13.87 7/29/1994 Yolanda Johnson, Denver. CO
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 1008 Rayford, Tatiyana 16 Marietta Pal 15.06 -2.3 2
2 4377 Stinson, Kayla 15 Titans TC 14.64 15.26 -2.3 2
3 4342 Julian, Skylar 16 Titans TC 15.38 15.75 -2.2 1
4 4078 Canady, Courtney 15 Quicksilver 17.58 -2.2 1
5 4333 Henderson, Sydney 16 Titans TC 15.75 17.96 -2.3 2
6 4256 Mcfarthing-Polk, A 15 The Heat TC 16.50 18.20 -2.2 1
7 4303 Bondurant, Gracie 16 Titans TC 18.56 -2.3 2
8 3992 Harrell, Ayannah 14 Marietta Pal 18.80 19.79 -2.2 1
4x100 Meter Relay 15-16 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 46.82 6/16/2006 Running Panthers, Running Pant
Hubbard , Nichols , Brooks
National JO: N 45.51 7/26/2008 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T
K Mallard, T Hines, J Mergerson, A Collier
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Tachyon TC 47.00 47.74
1) 4164 Abrams, Aliyah 16 2) 4209 Tate, Caitlan 14
3) 4180 Douglas, Serenity 15 4) 4183 Fagan, Venida 15
2 Titans TC 47.25 48.69
1) 4298 Amadi, Angel 15 2) 4333 Henderson, Sydney 16
3) 4341 Johnson, Alexandria 16 4) 4377 Stinson, Kayla 15
3 Tachyon TC 'B' 51.00 48.71
1) 4176 Davis, Sydney 15 2) 4185 Fuller, Alexandria 14
3) 4195 Jordan, Erin 15 4) 4201 Molden, Timberly 15
5) 4212 Williams, Aseneth 15 6) 4167 Andrews, Alexandria 15
4 Quicksilver Tc Inc 49.64
1) 4079 Cason, Jasmine 14 2) 4080 Catlin, Shyleah 15
3) 4085 Datcher, Jhordyn 15 4) 4092 Folsome, Elizabeth 16
5) 4124 Teague, Nicole 14 6)
5 Titans TC 'B' 48.50 51.63
1) 4342 Julian, Skylar 16 2) 4348 Lewis, Zion 14
3) 4354 Miller, Megan 16 4) 4384 Tillman, Elizabeth 15
6 Quicksilver Tc Inc 'B' 52.35
1) 4078 Canady, Courtney 15 2) 4087 Ector, Tori 15
3) 4098 Halls, Brejhe' 16 4) 4126 Tutt, Glenda 15
7 Titans TC 'C' 50.00 54.57
1) 4314 Cordier, China 14 2) 4326 Glenn, Hope 14
3) 4362 Pressley, Reika 15 4) 4391 Wilson, Mya 15
4x400 Meter Relay 15-16 Division Girls
=========================================================================
GA Assoc: % 3:48.00 6/23/1998 Sapphire Track Club "A"
National JO: N 3:38.37 7/30/2000 United Stars, Philadelphia, PA
Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Tachyon TC 3:40.00 4:15.92
1) 4164 Abrams, Aliyah 16 2) 4180 Douglas, Serenity 15
3) 4183 Fagan, Venida 15 4) 4185 Fuller, Alexandria 14
5) 4176 Davis, Sydney 15 6) 4212 Williams, Aseneth 15
2 Titans TC 3:52.00 4:28.91
1) 4306 Brown, Nylah 15 2) 4341 Johnson, Alexandria 16
3) 4342 Julian, Skylar 16 4) 4362 Pressley, Reika 15
5) 4377 Stinson, Kayla 15 6)
3 Quicksilver Tc Inc 4:29.10
1) 4079 Cason, Jasmine 14 2) 4085 Datcher, Jhordyn 15
3) 4092 Folsome, Elizabeth 16 4) 4126 Tutt, Glenda 15
4 Titans TC 'B' 4:00.00 4:39.47
1) 4314 Cordier, China 14 2) 4333 Henderson, Sydney 16
3) 4384 Tillman, Elizabeth 15 4) 4391 Wilson, Mya 15
Long Jump 15-16 Division Girls
========================================================================================
GA Assoc: % 5.98m 6/4/2011 Kendell Williams, The Heat Tc-
National JO: N 6.15m 8/15/1980 Kathy Harrison, East Point, GA
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 4124 Teague, Nicole 14 Quicksilver 5.21m NWI 17-01.25
2 4298 Amadi, Angel 15 Titans TC 4.51m NWI 14-09.75
3 4256 Mcfarthing-Polk, A 15 The Heat TC 4.57m 4.46m NWI 14-07.75
4 4233 Fahrnbauer, Camill 16 The Heat TC 4.34m NWI 14-03.00
5 4008 Thomas, Aaliyah 16 Marietta Pal 4.26m NWI 13-11.75
6 4260 Okonta, Danielle 15 The Heat TC 4.24m NWI 13-11.00
7 4333 Henderson, Sydney 16 Titans TC 4.19m NWI 13-09.00
8 4243 Hicks, Sydni 15 The Heat TC 3.86m NWI 12-08.00
9 3963 Ford, Mya 15 Macon Stride 3.50m NWI 11-05.75
10 4250 Jackson, Parker 15 The Heat TC 3.13m NWI 10-03.25
-- 4222 Cole, Jaida 16 The Heat TC FOUL
-- 4326 Glenn, Hope 14 Titans TC SCR NWI
-- 4280 Whiting, Kennedy 15 The Heat TC SCR NWI
-- 3838 King, Kelcie 15 Exchange Zon SCR NWI
-- 1008 Rayford, Tatiyana 16 Marietta Pal SCR NWI
-- 4098 Halls, Brejhe' 16 Quicksilver SCR NWI
Shot Put 4kg 15-16 Division Girls
===================================================================================
GA Assoc: % 12.56m 6/2/2007 Lauren Chambers, Throw 1 Deep
National JO: N 15.19m 7/27/2001 Michelle Carter, Ovilla, TX
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4290 Parker, Noelle 16 Throw1deep C 12.80m 11.84m 38-10.25
2 4201 Molden, Timberly 15 Tachyon TC 13.41m 10.58m 34-08.50
3 4287 Jeffries, Zharia 15 Throw1deep C 9.75m 9.49m 31-01.75
4 4256 Mcfarthing-Polk, A 15 The Heat TC 10.06m 9.29m 30-05.75
5 4087 Ector, Tori 15 Quicksilver 6.91m 22-08.00
6 4131 Williams, Kiya 16 Quicksilver 6.85m 22-05.75
7 3964 Fortson, Ariel 15 Macon Stride 6.74m 22-01.50
100 Meter Dash 17-18 Division Women
=================================================================================
GA Assoc: % 11.51 6/14/2008 Chalonda Goodman, New Horizon
National JO: N 11.1h 1980 Michelle Glover, Pennsauken, NJ
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4112 Phillips, Mia 16 Quicksilver 12.79 -1.7 2
2 4188 Howard Tennyson, Z 17 Tachyon TC 12.60 12.79 -2.1 1
3 4364 Roberson, Tyliyah 16 Titans TC 12.70 12.81 -1.7 2
4 4207 Spear, Quadrea 17 Tachyon TC 12.50 12.85 -2.1 1
5 4317 Dunston, Cierra 16 Titans TC 12.16 13.18 -2.1 1
6 4357 Moore, Shayla 17 Titans TC 12.39 13.22 -3.0 3
7 3828 Day, Mecca 16 Exchange Zon 12.90 13.23 -2.1 1
8 4311 Carpenter, Athena 17 Titans TC 12.80 13.29 -1.7 2
9 4327 Gonzales, Kevia 17 Titans TC 12.33 13.35 -2.1 1
10 4198 Jordan, Summer 17 Tachyon TC 13.40 13.70 -1.7 2
11 4016 Charles, Haven 16 Premier Athl 14.11 14.08 -3.0 3
12 3985 Bennett, Rabecca 16 Marietta Pal 13.70 14.14 -3.0 3
13 4276 Spann-Burton, Vict 16 The Heat TC 14.21 -3.0 3
14 3956 Burger, Samondria 17 Macon Stride 12.30 14.25 -2.1 1
15 4388 Wilde, Neo 16 Titans TC 13.45 14.26 -2.1 1
16 3981 Pitts, Leonaria 16 Macon Stride 14.39 -3.0 3
17 4026 Gilbert, Adrienne 16 Premier Athl 15.26 15.13 -1.7 2
200 Meter Dash 17-18 Division Women
=================================================================================
GA Assoc: % 23.83 6/22/2003 Courtney R Champion, New Horizon
National JO: N 23.24 7/26/2007 Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3864 Marshall, Maya 17 Full Throttl 25.48 25.84 -2.2 1
2 4220 Burr, Shanel 16 The Heat TC 25.07 25.98 -0.5 3
3 4297 Alexander, Niata 17 Titans TC 25.12 26.19 -3.5 4
4 4207 Spear, Quadrea 17 Tachyon TC 25.50 26.43 -2.3 5
5 3828 Day, Mecca 16 Exchange Zon 26.88 26.66 -1.7 2
6 4364 Roberson, Tyliyah 16 Titans TC 26.74 -2.3 5
7 4112 Phillips, Mia 16 Quicksilver 26.80 -3.5 4
8 4357 Moore, Shayla 17 Titans TC 25.90 26.98 -2.2 1
9 4337 Innis, Shannon 17 Titans TC 27.23 -1.7 2
10 4311 Carpenter, Athena 17 Titans TC 26.45 27.49 -0.5 3
11 4188 Howard Tennyson, Z 17 Tachyon TC 26.00 27.56 -2.3 5
12 3845 Pettway, Aaliyah 18 Exchange Zon 27.00 27.61 -3.5 4
13 3817 Smith, Savanna 17 Elite Speed 28.25 -2.2 1
14 4235 Gardner, Sarah 18 The Heat TC 28.31 -2.2 1
15 4016 Charles, Haven 16 Premier Athl 28.61 28.79 -1.7 2
16 4198 Jordan, Summer 17 Tachyon TC 28.00 28.88 -3.5 4
17 4388 Wilde, Neo 16 Titans TC 29.05 -3.5 4
18 4275 Smith, Savannah 17 The Heat TC 29.17 -0.5 3
19 3985 Bennett, Rabecca 16 Marietta Pal 27.74 29.20 -2.3 5
20 3983 Rozier, Akira 17 Macon Stride 29.39 -1.7 2
21 4344 Kelly, Patien 17 Titans TC 29.96 -0.5 3
22 4186 Harris, Sierra 17 Tachyon TC 27.00 30.20 -2.2 1
23 4276 Spann-Burton, Vict 16 The Heat TC 31.11 -2.3 5
24 3923 Montalvo, Coral 17 Jackrabbit T 33.27 -2.3 5
400 Meter Dash 17-18 Division Women
============================================================================
GA Assoc: % 53.93 6/2/2007 Joanna Atkins, Sapphire
National JO: N 51.45 8/2/1981 Erica Harris, Gig Harbor, WA
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 4382 Terrell, Ariel 17 Titans TC 56.35 56.68 4
2 4297 Alexander, Niata 17 Titans TC 57.21 58.86 4
3 4317 Dunston, Cierra 16 Titans TC 54.48 58.90 1
4 3868 Dixon, Natisha 16 Gazelle TC 56.00 59.23 3
5 4347 Lewis, Amber 17 Titans TC 57.90 1:00.20 3
6 4173 Collins, Emani 17 Tachyon TC 57.00 1:00.29 4
7 3828 Day, Mecca 16 Exchange Zon 58.00 1:00.58 4
8 3826 Caffey, Tatiyana 17 Exchange Zon 58.00 1:01.05 2
9 3845 Pettway, Aaliyah 18 Exchange Zon 58.00 1:01.76 3
10 4337 Innis, Shannon 17 Titans TC 57.12 1:02.07 1
11 4220 Burr, Shanel 16 The Heat TC 57.01 1:02.39 1
12 4235 Gardner, Sarah 18 The Heat TC 1:02.99 2
13 4219 Buckles, Amanda 17 The Heat TC 1:01.00 1:08.87 4
14 3886 Boone, Summer 16 Jackrabbit T 1:09.43 4
15 4267 Rice, Jaelyn 17 The Heat TC 1:10.26 3
16 4378 Tabet, Hannah 16 Titans TC 1:12.68 1
17 4344 Kelly, Patien 17 Titans TC 1:13.16 2
18 4276 Spann-Burton, Vict 16 The Heat TC 1:17.62 2
19 4234 Fullwood, Brianna 18 The Heat TC 1:17.75 3
800 Meter Run 17-18 Division Women
=========================================================================
GA Assoc: % 2:11.39 6/20/2003 Georgia C Kloss, Unattached
National JO: N 2:07.73 7/30/1994 Tamieka Grizzle, Bronx. NY
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4101 Hodnett, Tatyana 17 Quicksilver 2:18.64
2 3826 Caffey, Tatiyana 17 Exchange Zon 2:18.00 2:24.72
3 4275 Smith, Savannah 17 The Heat TC 2:25.03
4 4281 Williams, Kendell 18 The Heat TC 2:29.67
5 3845 Pettway, Aaliyah 18 Exchange Zon 2:22.00 2:33.29
6 4173 Collins, Emani 17 Tachyon TC 2:22.00 2:37.62
7 4382 Terrell, Ariel 17 Titans TC 2:25.00 2:38.20
8 4349 Long, Bianca 17 Titans TC 2:32.00 2:40.73
9 4187 Holloman, Kai'le 16 Tachyon TC 2:03.00 2:50.01
10 4219 Buckles, Amanda 17 The Heat TC 3:08.46
1500 Meter Run 17-18 Division Women
=========================================================================
GA Assoc: % 4:38.68 6/17/2007 Emily J Reese, Red Runners
National JO: N 4:26.39 8/2/1981 Cecilia Hopp, Cos Cob, CT
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4101 Hodnett, Tatyana 17 Quicksilver 5:02.88
2 3826 Caffey, Tatiyana 17 Exchange Zon 5:11.00 5:15.20
3 3939 Spears, Haley 17 Jackrabbit T 5:18.02
4 4275 Smith, Savannah 17 The Heat TC 5:23.82
5 4349 Long, Bianca 17 Titans TC 5:45.84
6 4129 Whitson, Najai 17 Quicksilver 6:44.01
100 Meter Hurdles 17-18 Division Women
=================================================================================
GA Assoc: % 14.04 6/18/2006 Nicole Okolo, BLAZ-N HEAT
National JO: N 13.35 7/29/2006 April Williams, unattached
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4220 Burr, Shanel 16 The Heat TC 13.88 14.91 -1.6 2
2 3868 Dixon, Natisha 16 Gazelle TC 13.90 14.96 -3.1 1
3 4347 Lewis, Amber 17 Titans TC 14.09 15.23 -3.1 1
4 4311 Carpenter, Athena 17 Titans TC 14.90 16.37 -3.1 1
5 4357 Moore, Shayla 17 Titans TC 15.21 16.43 -3.1 1
6 3956 Burger, Samondria 17 Macon Stride 14.55 16.60 -1.6 2
7 3886 Boone, Summer 16 Jackrabbit T 17.38 -3.1 1
8 4219 Buckles, Amanda 17 The Heat TC 18.42 -3.1 1
9 3991 Drayton, Bianca 17 Marietta Pal 17.49 22.06 -1.6 2
4x100 Meter Relay 17-18 Division Women
=========================================================================
GA Assoc: % 44.92 6/20/2003 New Horizon Track Club, New Horizon
Brown, Champion, Cohen, Ericha
National JO: N 44.43 7/28/2007 12 26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T
L Stewart, A Pegram, B Carr, V Jordan
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Titans TC 46.50 47.56
1) 4297 Alexander, Niata 17 2) 4317 Dunston, Cierra 16
3) 4327 Gonzales, Kevia 17 4) 4382 Terrell, Ariel 17
2 Titans TC 'B' 47.25 48.73
1) 4311 Carpenter, Athena 17 2) 4323 Felts, Maddie 18
3) 4347 Lewis, Amber 17 4) 4357 Moore, Shayla 17
5) 4364 Roberson, Tyliyah 16 6)
3 Tachyon TC 49.00 49.20
1) 4163 Abdul-Qawee, Aqeelah 18 2) 4173 Collins, Emani 17
3) 4188 Howard Tennyson, Zensha 17 4) 4193 Jones, Deja 17
5) 4207 Spear, Quadrea 17 6)
4x400 Meter Relay 17-18 Division Women
=========================================================================
GA Assoc: % 3:41.00 6/23/1998 East Atlanta "A"
National JO: N 3:35.51 7/29/2001 "United Stars "A", Philadelphia,PA
Evelyn Dwyer,Dominique Darden,Danielle Rogers,Tiff
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Titans TC 3:42.00 4:08.32
1) 4297 Alexander, Niata 17 2) 4317 Dunston, Cierra 16
3) 4323 Felts, Maddie 18 4) 4382 Terrell, Ariel 17
2 Titans TC 'B' 3:46.00 4:17.04
1) 4325 Gant, Erin 17 2) 4337 Innis, Shannon 17
3) 4338 Jackson, Khadejah 16 4) 4347 Lewis, Amber 17
3 Tachyon TC 3:53.00 4:40.47
1) 4163 Abdul-Qawee, Aqeelah 18 2) 4173 Collins, Emani 17
3) 4186 Harris, Sierra 17 4) 4188 Howard Tennyson, Zensha 17
5) 4207 Spear, Quadrea 17 6)
Long Jump 17-18 Division Women
========================================================================================
GA Assoc: % 6.11m 6/1995 Lashunte Salte, DC Express
National JO: N 6.36m 7/23/1994 Angela Henry, Omaha, NE
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 4112 Phillips, Mia 16 Quicksilver 5.29m NWI 17-04.25
2 3991 Drayton, Bianca 17 Marietta Pal 4.27m 4.50m NWI 14-09.25
3 4276 Spann-Burton, Vict 16 The Heat TC 4.45m NWI 14-07.25
4 4388 Wilde, Neo 16 Titans TC 5.11m 4.43m NWI 14-06.50
5 4016 Charles, Haven 16 Premier Athl 4.88m 4.33m NWI 14-02.50
6 4234 Fullwood, Brianna 18 The Heat TC 4.13m NWI 13-06.75
7 3983 Rozier, Akira 17 Macon Stride 3.68m NWI 12-01.00
8 4026 Gilbert, Adrienne 16 Premier Athl 3.56m NWI 11-08.25
-- 4191 Jenkins, Geordyn 17 Tachyon TC SCR NWI
-- 4264 Ramsey, Maya 17 The Heat TC SCR NWI
-- 3864 Marshall, Maya 17 Full Throttl 4.91m SCR NWI
-- 3956 Burger, Samondria 17 Macon Stride 5.18m SCR NWI
-- 3855 Waldon, Alexius 17 Exchange Zon 5.44m SCR NWI
Shot Put 4kg 17-18 Division Women
===================================================================================
GA Assoc: % 13.41m 6/1978 Victoria McClendon, Red Runners
National JO: N 15.82m 7/31/2003 Michelle Carter, Ovilla, TX
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4292 Taylor, Tatiana 16 Throw1deep C 12.19m 10.92m 35-10.00
2 4281 Williams, Kendell 18 The Heat TC 10.63m 34-10.50
3 4026 Gilbert, Adrienne 16 Premier Athl 8.23m 8.95m 29-04.50
-- 3864 Marshall, Maya 17 Full Throttl SCR
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 14.33 6/4/2011 Xavier Parris, The Heat Tc-
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4295 Alexander, Hilton 8 Titans TC 15.15 -2.8 2
2 3745 Ruffin, Jonah 8 Boys Girls T 15.90 16.40 -2.8 2
3 3900 Gaffney, Chad 7 Jackrabbit T 16.00 16.69 -2.1 3
4 4359 North, Jacob 7 Titans TC 15.55 16.76 -1.3 1
5 4082 Clagette, Jordan 8 Quicksilver 17.41 -2.8 2
6 4218 Brantley, Anthony 6 The Heat TC 17.58 -2.1 3
7 4398 Lancelin, Jelani 8 Elite Speed 17.73 -2.1 3
8 4150 Rogan, Zayd 6 Smyrna TC 18.70 -2.1 3
9 4228 Downing, Sheldon 7 The Heat TC 18.78 -1.3 1
10 3735 Hewling, Cameron 6 Boys Girls T 19.50 19.21 -2.1 3
11 3764 Bell, Cameron 6 Elite Speed 19.76 -2.1 3
12 3949 Washington, Christ 7 Jackrabbit T 20.00 19.96 -1.3 1
13 4253 Jones, Taj 6 The Heat TC 20.09 -2.8 2
14 4244 Hodges, Blake 6 The Heat TC 20.14 -2.8 2
15 4106 Martin, Amari 6 Quicksilver 20.48 -1.3 1
16 4035 Grigsby, Tyrell 6 Premier Athl 19.67 20.57 -1.3 1
17 3805 Lowe, Joshua 8 Elite Speed 20.96 -1.3 1
18 3804 Lowe, Christopher 6 Elite Speed 21.67 -2.8 2
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 28.41 6/9/2001 Louis Arnold, Carrollton Parks & Rec
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3745 Ruffin, Jonah 8 Boys Girls T 33.00 34.07 -1.7 1
2 3900 Gaffney, Chad 7 Jackrabbit T 33.00 34.16 -1.4 3
3 3926 Patterson, Jaiden 6 Jackrabbit T 35.00 35.46 -1.4 3
4 4254 Lawyer, Justin 7 The Heat TC 36.18 -1.4 3
5 4082 Clagette, Jordan 8 Quicksilver 36.24 1.3 2
6 4218 Brantley, Anthony 6 The Heat TC 38.68 1.3 2
7 4398 Lancelin, Jelani 8 Elite Speed 39.18 -1.7 1
8 4228 Downing, Sheldon 7 The Heat TC 40.02 1.3 2
9 3735 Hewling, Cameron 6 Boys Girls T 39.90 40.32 -1.4 3
10 4044 Johnson, Anthony 6 Premier Athl 42.65 40.33 -1.4 3
11 4150 Rogan, Zayd 6 Smyrna TC 40.85 1.3 2
12 3764 Bell, Cameron 6 Elite Speed 40.95 1.3 2
13 4244 Hodges, Blake 6 The Heat TC 42.83 -1.7 1
14 3949 Washington, Christ 7 Jackrabbit T 36.00 42.92 1.3 2
15 3805 Lowe, Joshua 8 Elite Speed 42.95 -1.7 1
16 4258 Mercer, Sebien 7 The Heat TC 42.99 -1.4 3
17 4035 Grigsby, Tyrell 6 Premier Athl 42.79 44.54 -1.4 3
18 4106 Martin, Amari 6 Quicksilver 45.18 -1.7 1
19 4253 Jones, Taj 6 The Heat TC 46.21 -1.7 1
20 3804 Lowe, Christopher 6 Elite Speed 46.42 -1.7 1
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
GA Assoc: % 1:04.58 6/9/2001 Christian Willis, Georgia Striders
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3890 Carter, Methias 8 Jackrabbit T 1:18.00 1:13.67 2
2 3745 Ruffin, Jonah 8 Boys Girls T 1:14.00 1:16.38 2
3 4052 Parker, Joshua 8 Premier Athl 1:20.66 1:17.10 1
4 3926 Patterson, Jaiden 6 Jackrabbit T 1:19.00 1:17.44 2
5 4254 Lawyer, Justin 7 The Heat TC 1:18.28 1
6 4299 Anderson, Del'ovon 7 Titans TC 1:14.00 1:23.04 2
7 4044 Johnson, Anthony 6 Premier Athl 1:26.92 1:31.67 1
8 4228 Downing, Sheldon 7 The Heat TC 1:34.93 1
9 4258 Mercer, Sebien 7 The Heat TC 1:36.67 1
10 3735 Hewling, Cameron 6 Boys Girls T 1:30.00 1:40.34 2
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 2:32.70 6/13/2008 Jonathan Jenkins, Newroc Rocke
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3890 Carter, Methias 8 Jackrabbit T 2:50.00 2:58.94
2 4052 Parker, Joshua 8 Premier Athl 2:49.49 3:07.86
3 4074 Arnett, Solomon 7 Quicksilver 3:51.04
-- 3823 Warren, Tristian 6 Elite Speed SCR
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 5:07.77 6/15/2008 Jonathan Jenkins, Newroc Rocke
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4052 Parker, Joshua 8 Premier Athl 5:52.72 6:15.73
2 4074 Arnett, Solomon 7 Quicksilver 6:55.69
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 1:01.81 6/13/2008 Baldwin County Jets, Baldwin Coun
B Robertson, T Adside Bland, L Roach, J Harris
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Titans TC 1:02.00 1:02.80
1) 4295 Alexander, Hilton 8 2) 4299 Anderson, Del'ovon 7
3) 4307 Brown, Treante 7 4) 4359 North, Jacob 7
5) 4383 Terrell, Avieon 8 6)
4x400 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=========================================================================
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Jackrabbit Track Field Clinic 5:00.00 5:43.14
1) 3890 Carter, Methias 8 2) 3900 Gaffney, Chad 7
3) 3926 Patterson, Jaiden 6 4) 3949 Washington, Christian 7
2 Titans TC 6:05.24
1) 4295 Alexander, Hilton 8 2) 4299 Anderson, Del'ovon 7
3) 4307 Brown, Treante 7 4) 4359 North, Jacob 7
5) 4383 Terrell, Avieon 8 6)
Long Jump 8 & Under Division Boys
========================================================================================
GA Assoc: % 4.33m 6/9/2001 Tye Youngblood, Silver Sonics
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 4082 Clagette, Jordan 8 Quicksilver 3.30m NWI 10-10.00
2 4254 Lawyer, Justin 7 The Heat TC 3.00m NWI 9-10.25
3 4258 Mercer, Sebien 7 The Heat TC 2.53m NWI 8-03.75
4 4074 Arnett, Solomon 7 Quicksilver 2.34m NWI 7-08.25
5 4035 Grigsby, Tyrell 6 Premier Athl 2.03m 2.18m NWI 7-02.00
6 4253 Jones, Taj 6 The Heat TC 1.94m NWI 6-04.50
7 4150 Rogan, Zayd 6 Smyrna TC 1.88m NWI 6-02.00
8 4244 Hodges, Blake 6 The Heat TC 1.47m NWI 4-10.00
9 4218 Brantley, Anthony 6 The Heat TC 1.27m NWI 4-02.00
Javelin Throw 8 & Under Division Boys
===================================================================================
GA Assoc: % 21.64m 6/17/2006 Derrion Rakestraw, Sequoyah
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 3764 Bell, Cameron 6 Elite Speed 9.00m 29-06
2 4044 Johnson, Anthony 6 Premier Athl 7.63m 25-00
3 3805 Lowe, Joshua 8 Elite Speed 7.12m 23-04
4 3804 Lowe, Christopher 6 Elite Speed 6.85m 22-06
5 4398 Lancelin, Jelani 8 Elite Speed 5.98m 19-07
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 12.82 6/1/1992 Eugene Lee, DC Flyers
National JO: N 12.73 7/28/1991 Richard Washington, Inglewood, CA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3894 Ferguson, Tauheed 10 Jackrabbit T 13.41 13.72 -1.3 1
2 3891 Carter, Mossiah 10 Jackrabbit T 13.30 13.75 -1.1 2
3 4226 Deas, Dallas 10 The Heat TC 13.80 13.91 -1.1 2
4 3786 Fountain, Rashun 9 Elite Speed 14.00 14.19 -1.3 1
5 3854 Tremble, Tyler 9 Exchange Zon 14.53 14.19 -1.6 3
6 3887 Brebnor, Aaron 9 Jackrabbit T 15.00 14.27 -1.3 1
7 4221 Chiles, Austin 9 The Heat TC 14.70 14.39 -1.6 3
8 3860 Allen, Marcus 9 Full Throttl 14.00 14.50 -1.1 2
9 3727 Arnold, Jace 8 Boys Girls T 14.00 14.92 -2.7 4
10 3994 James, Akinn 10 Marietta Pal 14.94 -1.6 3
11 3803 Logan, Tad 9 Elite Speed 15.00 15.19 -2.7 4
12 4308 Brown, Trevor 9 Titans TC 14.80 15.37 -1.1 2
13 3909 Jackson, Jayden 10 Jackrabbit T 15.00 15.51 -1.3 1
14 4071 Andrews, Micah 10 Quicksilver 15.81 -1.6 3
15 3763 Barr, Ali 10 Elite Speed 14.98 15.88 -2.7 4
16 4273 Sanders, Izaiah 9 The Heat TC 16.01 -2.7 4
17 3797 Johnson, Courtney 9 Elite Speed 16.00 16.08 -1.6 3
18 4141 Given, Semaj 8 Smyrna TC 16.08 -1.6 3
19 3736 Hewling, Christian 9 Boys Girls T 15.90 16.14 -1.3 1
20 4282 Wood, Isaiah 8 The Heat TC 15.90 16.33 -1.3 1
21 3787 Geiger, Alejandro 8 Elite Speed 16.63 -1.1 2
22 3770 Callahan, Christop 10 Elite Speed 16.73 -2.7 4
23 3968 Harris, Bradley 9 Macon Stride 16.80 -1.1 2
24 3741 Needham, Alexander 9 Boys Girls T 18.45 -1.1 2
25 3729 Culpepper, Victor 9 Boys Girls T 18.72 -2.7 4
26 3722 Williams, Camron 9 Atlanta Elit 21.37 -1.6 3
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 25.97 6/1/1996 Michael Grant, Sapphire
National JO: N 25.83 8/2/2003 Rannell Hall, Miami, FL
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3891 Carter, Mossiah 10 Jackrabbit T 29.00 28.18 -0.5 1
2 4226 Deas, Dallas 10 The Heat TC 27.76 28.92 -2.3 2
3 3860 Allen, Marcus 9 Full Throttl 30.00 29.66 -2.3 2
4 3854 Tremble, Tyler 9 Exchange Zon 29.41 29.79 -0.5 1
5 4221 Chiles, Austin 9 The Heat TC 30.20 29.97 -1.5 5
6 3887 Brebnor, Aaron 9 Jackrabbit T 31.00 30.05 -1.8 3
7 3727 Arnold, Jace 8 Boys Girls T 30.00 30.09 -2.3 2
8 3786 Fountain, Rashun 9 Elite Speed 29.00 30.09 -1.8 3
9 3994 James, Akinn 10 Marietta Pal 30.15 -0.5 1
10 4279 White, Elijah 9 The Heat TC 28.80 30.85 -1.5 5
11 4277 Taylor, Ryan 9 The Heat TC 30.20 31.03 -1.5 5
12 3738 Hughes, Tyler 9 Boys Girls T 30.50 31.17 -2.3 2
13 4033 Grigsby, Tayshaun 9 Premier Athl 29.75 31.82 -1.8 3
14 3909 Jackson, Jayden 10 Jackrabbit T 34.00 32.12 -2.2 4
15 4031 Griggs, Dylan 8 Premier Athl 32.02 32.15 -1.8 3
16 4308 Brown, Trevor 9 Titans TC 29.20 32.26 -2.3 2
17 3763 Barr, Ali 10 Elite Speed 32.40 32.52 -2.2 4
18 4230 Emoghene, Ari 9 The Heat TC 33.87 -0.5 1
19 3770 Callahan, Christop 10 Elite Speed 33.90 -1.5 5
20 4071 Andrews, Micah 10 Quicksilver 33.99 -1.5 5
21 3736 Hewling, Christian 9 Boys Girls T 32.00 34.10 -2.3 2
22 4231 Emoghene, Avi 9 The Heat TC 34.38 -2.2 4
23 3996 Johnson, Zuri 10 Marietta Pal 34.42 -0.5 1
24 4141 Given, Semaj 8 Smyrna TC 34.82 -2.2 4
25 4282 Wood, Isaiah 8 The Heat TC 33.00 34.90 -2.2 4
26 3970 Howard, Quincy 9 Macon Stride 34.92 -1.8 3
27 3807 Mayes, Deion 9 Elite Speed 33.00 34.97 -2.2 4
28 4139 Davis, Amari 9 Smyrna TC 32.85 35.41 -1.8 3
29 3787 Geiger, Alejandro 8 Elite Speed 35.52 -2.2 4
30 3797 Johnson, Courtney 9 Elite Speed 32.00 35.77 -1.5 5
31 4251 Jones, Armond 9 The Heat TC 36.14 -1.8 3
32 3741 Needham, Alexander 9 Boys Girls T 38.83 -0.5 1
33 3729 Culpepper, Victor 9 Boys Girls T 39.18 -1.5 5
34 3722 Williams, Camron 9 Atlanta Elit 47.13 -0.5 1
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
GA Assoc: % 1:01.70 6/18/2009 Kearis Jackson, Peach Valley
National JO: N 58.74 7/25/1997 Jules Noel, Boynton Beach, FL
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3894 Ferguson, Tauheed 10 Jackrabbit T 1:02.00 1:03.08 3
2 3895 Fisher, Kyle 9 Jackrabbit T 1:03.00 1:03.37 3
3 3921 McDew, Deavon 9 Jackrabbit T 1:05.00 1:07.55 1
4 3994 James, Akinn 10 Marietta Pal 1:09.60 2
5 3738 Hughes, Tyler 9 Boys Girls T 1:08.00 1:09.76 1
6 4033 Grigsby, Tayshaun 9 Premier Athl 1:08.89 1:10.61 3
7 4277 Taylor, Ryan 9 The Heat TC 1:09.50 1:10.74 1
8 4279 White, Elijah 9 The Heat TC 1:08.50 1:11.24 3
9 4148 Odister, Rankin 10 Smyrna TC 1:10.25 1:11.31 2
10 4308 Brown, Trevor 9 Titans TC 1:06.00 1:12.25 2
11 4031 Griggs, Dylan 8 Premier Athl 1:12.00 1:12.88 1
12 3996 Johnson, Zuri 10 Marietta Pal 1:17.05 3
13 3807 Mayes, Deion 9 Elite Speed 1:19.00 1:18.00 2
14 4139 Davis, Amari 9 Smyrna TC 1:14.55 1:18.06 2
15 3970 Howard, Quincy 9 Macon Stride 1:19.61 1
16 4230 Emoghene, Ari 9 The Heat TC 1:21.16 2
17 3968 Harris, Bradley 9 Macon Stride 1:21.45 2
18 4251 Jones, Armond 9 The Heat TC 1:22.39 3
19 3987 Brittian, David 9 Marietta Pal 1:22.41 1
20 4104 Jones, Dorian 8 Quicksilver 1:22.56 3
21 4231 Emoghene, Avi 9 The Heat TC 1:25.66 3
22 3797 Johnson, Courtney 9 Elite Speed 1:19.00 1:27.09 1
23 4282 Wood, Isaiah 8 The Heat TC 1:19.00 1:33.84 2
800 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 2:26.04 6/18/2009 Jallah Galimah, Newroc Rocke
National JO: N 2:19.74 7/30/2005 Robert Amick, unattached-14
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3895 Fisher, Kyle 9 Jackrabbit T 2:28.00 2:34.49
2 3921 McDew, Deavon 9 Jackrabbit T 2:38.00 2:50.98
3 4148 Odister, Rankin 10 Smyrna TC 2:35.15 2:51.02
4 4031 Griggs, Dylan 8 Premier Athl 2:51.92 2:57.72
5 4104 Jones, Dorian 8 Quicksilver 3:03.22
6 3996 Johnson, Zuri 10 Marietta Pal 3:12.37
7 3987 Brittian, David 9 Marietta Pal 3:26.09
8 4241 Hawley, Kalen 9 The Heat TC 3:43.04
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 4:54.51 6/18/2009 Jallah Galimah, Newroc Rocke
National JO: N 4:43.70 7/31/2005 Robert Amick, unattached-14
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4241 Hawley, Kalen 9 The Heat TC 7:19.65
4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 54.11 6/22/2000 South Cobb Flyers "A"
National JO: N 51.63 8/3/2003 Miami Metro-Dade, Miami, FL
Leo Simmons, Darryl Brown, Shaquille Kearse, Ranne
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Elite Speed TC 58.00 59.88
1) 3763 Barr, Ali 10 2) 3786 Fountain, Rashun 9
3) 3803 Logan, Tad 9 4) 3807 Mayes, Deion 9
4x400 Meter Relay 9-10 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 4:23.50 6/20/2004 Titans, Titans
C Gamble, D Hawkins, C Washington, M McMurray
National JO: N 4:11.54 7/30/2000 Speed City TC
Kwame Morgan, Anthony Williams, Tariq Adams, Misha
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Jackrabbit Track Field Clinic 4:23.00 4:32.60
1) 3891 Carter, Mossiah 10 2) 3894 Ferguson, Tauheed 10
3) 3895 Fisher, Kyle 9 4) 3921 McDew, Deavon 9
Long Jump 9-10 Division Boys
========================================================================================
GA Assoc: % 4.90m 6/1980 Walter Crowder, Carrollton
National JO: N 4.97m 7/29/2003 Thomas Johnson, Dallas, TX
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 3860 Allen, Marcus 9 Full Throttl 4.29m NWI 14-01.00
2 4226 Deas, Dallas 10 The Heat TC 4.70m 4.17m NWI 13-08.25
3 4071 Andrews, Micah 10 Quicksilver 4.07m NWI 13-04.25
4 4279 White, Elijah 9 The Heat TC 3.89m NWI 12-09.25
5 4033 Grigsby, Tayshaun 9 Premier Athl 3.81m 3.68m NWI 12-01.00
6 3803 Logan, Tad 9 Elite Speed 3.66m 3.55m NWI 11-07.75
7 3854 Tremble, Tyler 9 Exchange Zon 3.53m 3.51m NWI 11-06.25
8 3736 Hewling, Christian 9 Boys Girls T 3.45m NWI 11-04.00
9 4277 Taylor, Ryan 9 The Heat TC 3.81m 3.41m NWI 11-02.25
10 3970 Howard, Quincy 9 Macon Stride 3.17m NWI 10-05.00
11 3727 Arnold, Jace 8 Boys Girls T 3.14m NWI 10-03.75
12 3968 Harris, Bradley 9 Macon Stride 3.08m NWI 10-01.25
13 4221 Chiles, Austin 9 The Heat TC 4.09m 2.99m NWI 9-09.75
14 4104 Jones, Dorian 8 Quicksilver 2.98m NWI 9-09.50
15 3738 Hughes, Tyler 9 Boys Girls T 2.93m NWI 9-07.50
16 4251 Jones, Armond 9 The Heat TC 2.22m NWI 7-03.50
17 3770 Callahan, Christop 10 Elite Speed 1.58m NWI 5-02.25
-- 3987 Brittian, David 9 Marietta Pal SCR NWI
Shot Put 6 lb. 9-10 Division Boys
===================================================================================
GA Assoc: % 10.17m 6/1992 David Morris, Red Runners
National JO: N 12.44m 8/2/2003 Jon Allen, Houston,TX
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4273 Sanders, Izaiah 9 The Heat TC 6.57m 21-06.75
2 3729 Culpepper, Victor 9 Boys Girls T 5.12m 16-09.75
3 4230 Emoghene, Ari 9 The Heat TC 4.94m 16-02.50
4 3741 Needham, Alexander 9 Boys Girls T 4.62m 15-02.00
5 4231 Emoghene, Avi 9 The Heat TC 4.21m 13-09.75
6 3722 Williams, Camron 9 Atlanta Elit 3.56m 11-08.25
Javelin Throw 300g 9-10 Division Boys
===================================================================================
GA Assoc: % 35.96m 6/14/2008 Livingston Morris, Etowah
National JO: N 40.47m 7/26/2008 Otis Statum, 38 3M Track Clu
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 3787 Geiger, Alejandro 8 Elite Speed 12.36m 40-07
2 4273 Sanders, Izaiah 9 The Heat TC 11.16m 36-07
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 11.78 6/1/1992 Jamie Beard, DC Flyers
National JO: N 11.70 8/2/1998 Michael Grant, Darian Trout Brown 08, Decat
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3944 Wainwright, Austin 10 Jackrabbit T 12.80 13.21 -2.0 3
2 4392 Wise, Lance 12 Titans TC 13.27 -2.0 3
3 4215 Allen, Freddie 12 The Heat TC 13.27 13.30 -2.0 1
4 3778 Ellington, Dawson 11 Elite Speed 13.00 13.49 -1.6 2
5 4114 Robinson, Andrew 11 Quicksilver 13.52 -1.6 2
6 3955 Brookins, Nathanie 12 Macon Stride 13.48 13.66 -2.0 3
7 4189 Hussey, Nigel 10 Tachyon TC 13.00 13.98 -1.6 2
8 3721 Vidal, Kimani 11 Atlanta Elit 14.00 14.14 -2.0 1
9 4128 Weatherly-Williams 10 Quicksilver 14.26 -1.6 2
10 4010 Tucker, Dyas 11 Marietta Pal 14.27 -1.6 2
11 4196 Jordan, Justin 11 Tachyon TC 13.60 14.36 -2.0 1
12 1007 McKing, DoctorK'wo 11 Macon Stride 14.42 -1.6 2
13 4041 James, Katai 12 Premier Athl 14.51 -1.6 2
14 3940 Truesdell, Erringt 10 Jackrabbit T 14.45 14.63 -2.0 3
15 3861 Bumper, Julian 11 Full Throttl 14.76 -1.6 2
16 3777 Dumas, Torrence 11 Elite Speed 14.86 -2.0 1
17 4238 Hall, Branson 11 The Heat TC 14.50 14.95 -2.0 1
18 3884 Anderson, Seth 10 Jackrabbit T 14.22 15.23 -2.0 3
19 4145 Morgan, Issaac 12 Smyrna TC 14.50 15.40 -2.0 1
20 3927 Patterson, Marlon 10 Jackrabbit T 15.45 15.75 -2.0 3
21 4252 Jones, Christian 12 The Heat TC 16.10 -2.0 3
22 4400 Lewis, Tyrome 11 Elite Speed 21.53 -2.0 1
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 24.06 6/23/1998 Michael Grant, Unattached
National JO: N 23.37 8/1/2009 Bryce Love, 16 Carolina Elit
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4143 Jackson, Drew 12 Smyrna TC 26.35 26.67 -1.8 4
2 4392 Wise, Lance 12 Titans TC 27.53 -2.6 1
3 3945 Wainwright, Colin 12 Jackrabbit T 28.22 27.58 -3.0 3
4 4265 Reese, Quinton 11 The Heat TC 28.20 28.01 -2.6 1
5 4189 Hussey, Nigel 10 Tachyon TC 27.00 28.08 -2.6 1
6 4215 Allen, Freddie 12 The Heat TC 26.29 28.09 -2.1 2
7 4030 Greer, Ramel 11 Premier Athl 28.08 28.83 -3.0 3
8 3955 Brookins, Nathanie 12 Macon Stride 28.41 28.85 -1.8 4
9 3778 Ellington, Dawson 11 Elite Speed 27.52 28.99 -2.1 2
10 3721 Vidal, Kimani 11 Atlanta Elit 29.00 29.08 -3.0 3
11 3908 Holden, Brysen 11 Jackrabbit T 29.00 29.46 -1.8 4
12 3940 Truesdell, Erringt 10 Jackrabbit T 29.00 29.74 -2.6 1
13 3766 Berry, Tobias 10 Elite Speed 29.82 -1.8 4
14 3777 Dumas, Torrence 11 Elite Speed 29.83 -2.6 1
15 4010 Tucker, Dyas 11 Marietta Pal 30.03 -2.6 1
16 1007 McKing, DoctorK'wo 11 Macon Stride 30.24 -2.1 2
17 4041 James, Katai 12 Premier Athl 30.39 -2.1 2
18 4257 Mercer, Maximus 11 The Heat TC 29.90 30.98 -1.8 4
19 4196 Jordan, Justin 11 Tachyon TC 28.00 30.99 -1.8 4
20 4259 Neville, Jaiden 10 The Heat TC 30.90 31.03 -3.0 3
21 4238 Hall, Branson 11 The Heat TC 30.75 31.20 -2.1 2
22 3884 Anderson, Seth 10 Jackrabbit T 29.00 31.71 -1.8 4
23 3988 Carter, Richard 12 Marietta Pal 32.61 32.49 -2.1 2
24 4214 Abson, Brian 11 The Heat TC 32.58 -2.6 1
25 3927 Patterson, Marlon 10 Jackrabbit T 33.00 33.05 -2.1 2
26 4232 Emoghene, Gabriel 11 The Heat TC 33.68 -3.0 3
27 4135 Bryant, Conarey 10 Smyrna TC 32.00 33.70 -3.0 3
28 4022 Ellis, Jamal 12 Premier Athl 32.69 33.89 -1.8 4
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
GA Assoc: % 55.80 6/18/2009 Marcus Bowens, Gazelle Trac
National JO: N 50.75 8/2/2009 Bryce Love, 16 Carolina Elit
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 4036 Harris, Matthew 12 Premier Athl 1:03.00 1:00.39 4
2 4143 Jackson, Drew 12 Smyrna TC 59.50 1:00.58 3
3 4114 Robinson, Andrew 11 Quicksilver 1:01.39 4
4 3944 Wainwright, Austin 10 Jackrabbit T 1:00.00 1:02.26 1
5 4027 Gray, Elijah 11 Premier Athl 1:03.21 1:03.69 1
6 3883 Al-Ghani, Elijah 11 Jackrabbit T 1:03.00 1:04.17 1
7 4059 Warren-Lewis, Jose 12 Premier Athl 1:01.00 1:04.26 3
8 3908 Holden, Brysen 11 Jackrabbit T 1:05.00 1:05.45 3
9 4086 Duncan, Arik 11 Quicksilver 1:05.77 1
10 4265 Reese, Quinton 11 The Heat TC 1:06.50 1:06.33 1
11 3778 Ellington, Dawson 11 Elite Speed 1:06.49 2
12 4189 Hussey, Nigel 10 Tachyon TC 1:04.00 1:06.56 2
13 4030 Greer, Ramel 11 Premier Athl 1:07.21 1:07.66 4
14 3766 Berry, Tobias 10 Elite Speed 1:09.53 1
15 3720 Smith, Tajiri 11 Atlanta Elit 1:06.00 1:09.97 2
16 3777 Dumas, Torrence 11 Elite Speed 1:10.12 2
17 4196 Jordan, Justin 11 Tachyon TC 1:10.00 1:11.19 4
18 4259 Neville, Jaiden 10 The Heat TC 1:11.50 1:11.90 2
19 3907 Harris, Taylen 11 Jackrabbit T 1:14.00 1:12.68 2
20 4145 Morgan, Issaac 12 Smyrna TC 1:08.00 1:13.58 3
21 3988 Carter, Richard 12 Marietta Pal 1:14.00 1:15.25 4
22 4135 Bryant, Conarey 10 Smyrna TC 1:12.00 1:16.13 4
23 4257 Mercer, Maximus 11 The Heat TC 1:14.50 1:16.41 3
24 4252 Jones, Christian 12 The Heat TC 1:18.63 4
25 3706 House, Aaron 11 Atlanta Elit 1:18.00 1:22.64 3
26 4014 Wilson, Donovan 12 Marietta Pal 1:33.28 3
800 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 2:14.16 6/22/2000 William B Barnes, Cardinals
National JO: N 2:06.51 7/30/2005 Elias Gedyon, Quiet Fire
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4152 Schusterman, Max 12 Smyrna TC 2:29.00 2:29.10
2 4027 Gray, Elijah 11 Premier Athl 2:31.00 2:34.76
3 3720 Smith, Tajiri 11 Atlanta Elit 2:30.00 2:35.41
4 4086 Duncan, Arik 11 Quicksilver 2:38.04
5 4018 Cooper, Corey 10 Premier Athl 2:39.87 2:41.13
6 3883 Al-Ghani, Elijah 11 Jackrabbit T 2:33.00 2:46.42
7 3715 Shoates, Noah 11 Atlanta Elit 2:50.00 3:00.16
8 3706 House, Aaron 11 Atlanta Elit 3:00.00 3:01.44
9 3907 Harris, Taylen 11 Jackrabbit T 2:50.00 3:07.56
10 4014 Wilson, Donovan 12 Marietta Pal 3:31.11
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 4:43.12 6/19/2005 Joshua Jenkins, NS Red Runners
National JO: N 4:30.87 7/31/2005 Elias Gedyon, Quiet Fire
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3720 Smith, Tajiri 11 Atlanta Elit 5:08.24
2 4152 Schusterman, Max 12 Smyrna TC 5:06.00 5:13.06
3 3935 Selph, Ethan 11 Jackrabbit T 5:16.00 5:27.63
4 4018 Cooper, Corey 10 Premier Athl 5:22.49 5:35.67
5 3715 Shoates, Noah 11 Atlanta Elit 6:01.67
6 3706 House, Aaron 11 Atlanta Elit 6:05.88
7 4123 Sullivan, Michael 10 Quicksilver 6:10.32
80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
==============================================================================
GA Assoc: % 12.72 6/18/2009 Robert Dunning, First Light
National JO: N 11.74 7/26/1997 Kenny Lambe, Hilton Head, SC
Name Age Team Seed Finals Wind
==============================================================================
1 4215 Allen, Freddie 12 The Heat TC 13.05 12.41% -2.2
2 4036 Harris, Matthew 12 Premier Athl 14.00 13.07 -2.2
3 4265 Reese, Quinton 11 The Heat TC 14.80 14.59 -2.2
4 3715 Shoates, Noah 11 Atlanta Elit 17.00 17.61 -2.2
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 3:55.17 6/18/2006 Track Phi Track Elite, Track Phi Tr
C Gamble, T Squires, A Gray, D Tate
National JO: N 3:47.50 7/31/1994 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B Haigler, K Lewis, H Jefferson, A Washington
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Jackrabbit Track Field Clinic 4:20.00 4:23.11
1) 3883 Al-Ghani, Elijah 11 2) 3908 Holden, Brysen 11
3) 3944 Wainwright, Austin 10 4) 3945 Wainwright, Colin 12
2 Premier Athletics 4:24.55 4:31.58
1) 4018 Cooper, Corey 10 2) 4027 Gray, Elijah 11
3) 4030 Greer, Ramel 11 4) 4059 Warren-Lewis, Joseph 12
5) 4068 Wright, Gia 12 6)
3 Quicksilver Tc Inc 4:51.24
1) 4081 Clagette, Brandon 11 2) 4086 Duncan, Arik 11
3) 4114 Robinson, Andrew 11 4) 4123 Sullivan, Michael 10
5) 4128 Weatherly-Williams, Micah 6)
Long Jump 11-12 Division Boys
========================================================================================
GA Assoc: % 5.84m 6/6/2004 Trevor N Tatum, Gazelle
National JO: N 5.51m 7/30/2005 Matthew Green, Mon Valley
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 3945 Wainwright, Colin 12 Jackrabbit T 4.97m NWI 16-03.75
2 4036 Harris, Matthew 12 Premier Athl 4.57m 4.95m NWI 16-03.00
3 4128 Weatherly-Williams 10 Quicksilver 4.31m NWI 14-01.75
4 3884 Anderson, Seth 10 Jackrabbit T 4.12m NWI 13-06.25
4 4257 Mercer, Maximus 11 The Heat TC 4.12m NWI 13-06.25
6 3946 Walter, Garrett 11 Jackrabbit T 4.08m NWI 13-04.75
7 4252 Jones, Christian 12 The Heat TC 3.56m NWI 11-08.25
8 4259 Neville, Jaiden 10 The Heat TC 3.42m NWI 11-02.75
-- 3766 Berry, Tobias 10 Elite Speed ND NWI
-- 3955 Brookins, Nathanie 12 Macon Stride 4.53m ND NWI
Shot Put 6 lb. 11-12 Division Boys
===================================================================================
GA Assoc: % 13.06m 6/15/1999 Paul Anderson, Gazelle
National JO: N 15.77m 8/2/2009 Aaron Hanna, 14 Miami Dade TC
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 3721 Vidal, Kimani 11 Atlanta Elit 10.19m 11.04m 36-02.75
2 4022 Ellis, Jamal 12 Premier Athl 10.67m 10.58m 34-08.50
3 4059 Warren-Lewis, Jose 12 Premier Athl 8.84m 9.78m 32-01.00
4 4041 James, Katai 12 Premier Athl 9.37m 30-09.00
5 4238 Hall, Branson 11 The Heat TC 8.84m 29-00.00
6 4400 Lewis, Tyrome 11 Elite Speed 8.04m 26-04.50
7 4214 Abson, Brian 11 The Heat TC 6.81m 22-04.25
8 3988 Carter, Richard 12 Marietta Pal 6.18m 20-03.50
9 4232 Emoghene, Gabriel 11 The Heat TC 6.13m 20-01.50
Javelin Throw 300g 11-12 Division Boys
===================================================================================
GA Assoc: % 70.05m 6/5/2010 Livingston Morris, Etowah
National JO: N 51.98m 7/30/2009 Armand Shyne, 14-38 3M Track C
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4022 Ellis, Jamal 12 Premier Athl 19.50m 64-00
2 3946 Walter, Garrett 11 Jackrabbit T 18.52m 60-09
3 4214 Abson, Brian 11 The Heat TC 17.60m 57-09
4 4400 Lewis, Tyrome 11 Elite Speed 13.94m 45-09
5 4232 Emoghene, Gabriel 11 The Heat TC 11.53m 37-10
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 10.91 6/22/2000 Michael Grant, Georgia Fire
National JO: N 10.94 7/28/2000 Michael Grant, GA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4399 Bryant, Samuel 14 Elite Speed 11.85 -3.3 2
2 3802 Lane, Jua'Quavious 13 Elite Speed 12.20 12.17 -2.5 1
3 3767 Boykin, Marcellus 13 Elite Speed 11.99 12.65 -3.3 2
4 3818 Sykes, Jeremy 14 Elite Speed 12.77 -2.5 3
5 3953 Ameen, Mahmoud 13 Macon Stride 13.19 -2.5 1
6 4310 Calloway, Caleb 13 Titans TC 12.25 13.43 -2.5 3
7 4346 Lee Jr, Canan 13 Titans TC 13.51 -2.5 1
8 3901 Goodloe, Anthony 14 Jackrabbit T 13.00 13.53 -2.5 1
9 4318 Edgerson, Christia 13 Titans TC 13.58 -2.5 3
10 4168 Andrews, Gregory 13 Tachyon TC 13.68 -3.3 2
11 3980 Odom, Marion 14 Macon Stride 13.48 13.76 -2.5 3
12 4013 Williams, Devan 13 Marietta Pal 13.20 13.79 -2.5 1
13 4053 Roach, Jalen 12 Premier Athl 13.69 13.81 -3.3 2
14 3723 Williams, Colby 13 Atlanta Elit 13.98 -3.3 2
15 3756 Reese, Avery 13 Cobb County 14.30 14.87 -3.3 2
16 4283 Wood, Masaun 12 The Heat TC 15.76 -2.5 3
17 3708 Johnson, Antoine 14 Atlanta Elit 18.31 -2.5 1
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 21.87 6/22/2000 Michael Grant, Georgia Fire
National JO: N 21.84 Michael Grant, GA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4399 Bryant, Samuel 14 Elite Speed 23.89 -2.2 1
2 3802 Lane, Jua'Quavious 13 Elite Speed 24.50 24.09 -2.6 3
3 3761 Askew, Jaylen 14 Elite Speed 24.53 24.69 -1.6 4
4 3785 Fountain, Derrion 14 Elite Speed 24.50 24.84 -2.6 3
5 3767 Boykin, Marcellus 13 Elite Speed 24.65 24.99 -2.2 1
6 4038 Hill, Greg 13 Premier Athl 25.42 25.52 -1.6 4
7 4120 Sandel, Kobe 14 Quicksilver 25.74 0.2 2
8 3820 Tomlin, Justin 13 Elite Speed 25.76 -1.6 4
9 4055 Smith, Devyn 13 Premier Athl 25.32 25.83 -2.2 1
10 3934 Rowe-Anderson, Hue 13 Jackrabbit T 24.43 25.95 -2.5 5
11 3791 Gomez, Kameron 14 Elite Speed 24.60 26.13 -1.6 4
12 4247 Holmes, Abay 14 The Heat TC 27.50 26.40 -2.2 1
13 4365 Robinson, Eli 12 Titans TC 27.50 26.41 -2.6 3
14 3818 Sykes, Jeremy 14 Elite Speed 26.43 -2.5 5
15 4310 Calloway, Caleb 13 Titans TC 25.00 26.45 -2.6 3
16 3718 Smith, Christopher 13 Atlanta Elit 26.46 0.2 2
17 4047 Lowe, Jaylen 13 Premier Athl 27.11 26.78 -2.2 1
18 3942 Turner, Christian 13 Jackrabbit T 25.00 26.80 0.2 2
19 4013 Williams, Devan 13 Marietta Pal 27.56 26.81 -1.6 4
20 4000 Lester, Skyler 14 Marietta Pal 26.00 26.95 -2.6 3
21 4090 Ezzard, Deondre' 13 Quicksilver 27.26 -2.5 5
22 4049 Mattox, Bruce 12 Premier Athl 27.20 27.37 -2.5 5
23 4319 Edgerson, Julius 13 Titans TC 27.55 0.2 2
24 3746 Ruffin, Noah 13 Boys Girls T 28.18 0.2 2
25 4053 Roach, Jalen 12 Premier Athl 27.92 28.18 -2.5 5
26 3930 Price, Cameron 13 Jackrabbit T 27.00 28.47 -2.5 5
27 4318 Edgerson, Christia 13 Titans TC 28.53 -1.6 4
28 4346 Lee Jr, Canan 13 Titans TC 28.53 0.2 2
29 3723 Williams, Colby 13 Atlanta Elit 28.57 -2.5 5
30 4168 Andrews, Gregory 13 Tachyon TC 28.57 -2.5 5
31 3910 Jasper, Nathan 14 Jackrabbit T 26.00 28.59 0.2 2
32 4050 Muhammad, Nasir 13 Premier Athl 27.92 29.46 -2.2 1
33 3756 Reese, Avery 13 Cobb County 28.00 30.39 -2.6 3
34 3779 Euler, Austin 12 Elite Speed 30.61 -2.6 3
35 4283 Wood, Masaun 12 The Heat TC 32.80 -2.2 1
36 3708 Johnson, Antoine 14 Atlanta Elit 42.66 -1.6 4
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
GA Assoc: % 49.43 6/19/2005 Justin Chambers, Titans
National JO: N 47.16 8/1/1993 W.Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3761 Askew, Jaylen 14 Elite Speed 54.00 53.99 3
2 3785 Fountain, Derrion 14 Elite Speed 54.00 54.57 5
3 3702 Campbell, Dominiqu 14 Atlanta Elit 55.44 5
4 4038 Hill, Greg 13 Premier Athl 57.11 55.61 1
5 3791 Gomez, Kameron 14 Elite Speed 55.00 55.90 1
6 3701 Anderson, Rainey 13 Atlanta Elit 52.89 56.71 4
7 4069 Albright, Jaliwa 13 Quicksilver 56.88 6
8 3709 Jones, Michael 14 Atlanta Elit 54.90 57.23 6
9 3934 Rowe-Anderson, Hue 13 Jackrabbit T 54.00 57.47 3
10 4242 Hess, Maximilian 14 The Heat TC 56.50 57.64 4
11 4120 Sandel, Kobe 14 Quicksilver 57.70 1
12 3942 Turner, Christian 13 Jackrabbit T 56.00 57.98 2
13 3820 Tomlin, Justin 13 Elite Speed 58.08 5
14 4118 Rowell, Jaqaveus 13 Quicksilver 58.81 3
15 3930 Price, Cameron 13 Jackrabbit T 59.00 59.02 6
16 4247 Holmes, Abay 14 The Heat TC 1:01.00 59.61 2
17 4055 Smith, Devyn 13 Premier Athl 59.09 1:00.29 6
18 4049 Mattox, Bruce 12 Premier Athl 59.49 1:00.32 6
19 4090 Ezzard, Deondre' 13 Quicksilver 1:00.47 3
20 4013 Williams, Devan 13 Marietta Pal 1:00.02 1:00.59 5
21 4177 DeVore, Timothy 13 Tachyon TC 58.00 1:01.30 1
22 4146 Morris, Damien 14 Smyrna TC 58.50 1:01.35 3
23 3746 Ruffin, Noah 13 Boys Girls T 1:02.01 5
24 3718 Smith, Christopher 13 Atlanta Elit 1:02.05 5
25 3865 Marshall, Myles 12 Full Throttl 1:03.00 1:02.68 1
26 4097 Halls, Bahari 13 Quicksilver 1:02.93 4
27 4029 Greer, Nasir 13 Premier Athl 1:01.00 1:03.35 2
28 4040 James, Daniel 14 Premier Athl 1:02.00 1:03.79 5
29 4050 Muhammad, Nasir 13 Premier Athl 1:02.00 1:04.13 6
30 4319 Edgerson, Julius 13 Titans TC 1:00.00 1:04.60 4
31 4168 Andrews, Gregory 13 Tachyon TC 1:05.92 1
32 3953 Ameen, Mahmoud 13 Macon Stride 1:06.44 6
33 4346 Lee Jr, Canan 13 Titans TC 1:07.29 6
34 4278 Ward, Zavier 13 The Heat TC 1:08.51 3
35 3779 Euler, Austin 12 Elite Speed 1:09.40 2
36 3756 Reese, Avery 13 Cobb County 1:06.73 1:10.10 5
37 4065 Williams, Logan 13 Premier Athl 1:13.00 1:13.40 2
38 4283 Wood, Masaun 12 The Heat TC 1:16.98 4
800 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 2:01.20 6/26/1997 Clark Payne, Quicksilver
National JO: N 1:56.36 7/1/2001 Cody Harper, Albuquerque, NM
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3889 Bullock, Jordan 14 Jackrabbit T 2:10.00 2:12.51
2 3702 Campbell, Dominiqu 14 Atlanta Elit 2:20.00 2:13.22
3 3880 Taybron, Justin 14 Gazelle TC 2:12.00 2:18.98
4 3888 Brown, Aaustin 13 Jackrabbit T 2:19.00 2:21.86
5 3704 Colquitt, Latiff 13 Atlanta Elit 2:14.00 2:22.84
6 4118 Rowell, Jaqaveus 13 Quicksilver 2:23.19
7 4069 Albright, Jaliwa 13 Quicksilver 2:25.19
8 4097 Halls, Bahari 13 Quicksilver 2:25.43
9 4146 Morris, Damien 14 Smyrna TC 2:25.00 2:26.15
10 4177 DeVore, Timothy 13 Tachyon TC 2:25.00 2:26.26
11 3859 Allen, Derrik 13 Full Throttl 2:25.00 2:27.77
12 3931 Price, Colby 14 Jackrabbit T 2:20.00 2:32.69
13 3717 Smith, Christian 13 Atlanta Elit 2:24.00 2:34.70
14 3746 Ruffin, Noah 13 Boys Girls T 2:34.96
15 4040 James, Daniel 14 Premier Athl 2:29.00 2:36.63
16 4149 Robinson, Joshua 12 Smyrna TC 2:38.00 2:38.03
17 3749 Wilkerson, Cameo 14 Boys Girls T 2:27.00 2:38.42
18 4065 Williams, Logan 13 Premier Athl 2:55.00 2:59.17
19 4161 Wilcox, Devares 12 Smyrna TC 3:00.05
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 4:17.45 6/26/1997 Clark Payne, Quicksilver
National JO: N 4:05.25 7/29/2007 Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3880 Taybron, Justin 14 Gazelle TC 5:40.00 4:44.88
2 3889 Bullock, Jordan 14 Jackrabbit T 4:41.00 4:49.18
3 4177 DeVore, Timothy 13 Tachyon TC 5:18.06
4 3704 Colquitt, Latiff 13 Atlanta Elit 4:59.00 5:26.65
5 3931 Price, Colby 14 Jackrabbit T 4:50.00 5:28.46
6 3717 Smith, Christian 13 Atlanta Elit 5:25.00 5:31.72
7 4149 Robinson, Joshua 12 Smyrna TC 5:22.00 5:38.66
8 3749 Wilkerson, Cameo 14 Boys Girls T 5:44.74
9 4040 James, Daniel 14 Premier Athl 5:30.00 6:03.61
10 4161 Wilcox, Devares 12 Smyrna TC 6:08.78
11 4116 Rollins, Caleb 13 Quicksilver 6:10.56
100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 13.90 6/22/2000 Delandus A O'Neal, Carrollton
National JO: N 12.94 7/28/1991 Tyrone Butterfield, Miami, FL
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3701 Anderson, Rainey 13 Atlanta Elit 14.39 14.69 -2.7 1
2 3709 Jones, Michael 14 Atlanta Elit 14.20 14.98 -2.7 1
3 4000 Lester, Skyler 14 Marietta Pal 15.02 15.94 -2.7 1
4 4242 Hess, Maximilian 14 The Heat TC 16.08 -2.7 1
5 3859 Allen, Derrik 13 Full Throttl 15.50 16.19 -1.2 2
6 4365 Robinson, Eli 12 Titans TC 14.85 16.23 -2.7 1
7 4108 Murray, Cameron 13 Quicksilver 17.13 -1.2 2
8 4375 Spears, Dylan 13 Titans TC 17.50 17.97 -2.7 1
9 4278 Ward, Zavier 13 The Heat TC 19.16 -2.7 1
10 4247 Holmes, Abay 14 The Heat TC 19.33 -1.2 2
11 4089 Edmonds, Farron 12 Quicksilver 19.46 -1.2 2
12 4332 Hellen, Avery 13 Titans TC 19.67 -2.7 1
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 44.75 6/18/2004 Boys & Girls Clubs of Metro At, Boys & Girls
H Dixon, J Lewis, A Sneed, K Wynn
National JO: N 43.25 8/3/2003 Florida Elite TC, Orlando, FL
Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Elite Speed TC 45.00 45.21
1) 3761 Askew, Jaylen 14 2) 3785 Fountain, Derrion 14
3) 3793 Hall, Tavian 14 4) 3802 Lane, Jua'Quavious 13
2 Elite Speed TC 'B' 47.54
1) 3767 Boykin, Marcellus 13 2) 3791 Gomez, Kameron 14
3) 3818 Sykes, Jeremy 14 4) 3820 Tomlin, Justin 13
3 Premier Athletics 48.44 49.05
1) 4029 Greer, Nasir 13 2) 4038 Hill, Greg 13
3) 4047 Lowe, Jaylen 13 4) 4049 Mattox, Bruce 12
5) 4053 Roach, Jalen 12 6) 4055 Smith, Devyn 13
4 Atlanta Elite Tigers Ben Hill 51.13
1) 3701 Anderson, Rainey 13 2) 3702 Campbell, Dominique 14
3) 3708 Johnson, Antoine 14 4) 3709 Jones, Michael 14
5) 3718 Smith, Christopher 13 6) 3723 Williams, Colby 13
5 Titans TC 47.00 51.62
1) 4310 Calloway, Caleb 13 2) 4318 Edgerson, Christian 13
3) 4319 Edgerson, Julius 13 4) 4365 Robinson, Eli 12
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 3:28.98 6/4/2005 Titans, Titans
J Chambers, S Hill, K Gilstrap, E Harris
National JO: N 3:23.96 8/1/1993 Los Angeles Jets, Los Angeles
Lonie Cruel, Aaron Dean, Patrick McCall,Obea Moore
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Elite Speed TC 3:43.00 3:51.02
1) 3761 Askew, Jaylen 14 2) 3785 Fountain, Derrion 14
3) 3791 Gomez, Kameron 14 4) 3820 Tomlin, Justin 13
2 Atlanta Elite Tigers Ben Hill 3:59.00 3:52.13
1) 3701 Anderson, Rainey 13 2) 3702 Campbell, Dominique 14
3) 3704 Colquitt, Latiff 13 4) 3708 Johnson, Antoine 14
5) 3709 Jones, Michael 14 6) 3717 Smith, Christian 13
3 Jackrabbit Track Field Clinic 3:39.00 3:58.52
1) 3888 Brown, Aaustin 13 2) 3889 Bullock, Jordan 14
3) 3930 Price, Cameron 13 4) 3934 Rowe-Anderson, Huey 13
5) 3942 Turner, Christian 13 6)
4 Quicksilver Tc Inc 4:02.22
1) 4069 Albright, Jaliwa 13 2) 4090 Ezzard, Deondre' 13
3) 4118 Rowell, Jaqaveus 13 4) 4120 Sandel, Kobe 14
5 Premier Athletics 3:57.11 4:07.04
1) 4029 Greer, Nasir 13 2) 4038 Hill, Greg 13
3) 4040 James, Daniel 14 4) 4047 Lowe, Jaylen 13
5) 4049 Mattox, Bruce 12 6) 4050 Muhammad, Nasir 13
6 Premier Athletics 'B' 4:20.96
7 Quicksilver Tc Inc 'B' 4:27.17
1) 4089 Edmonds, Farron 12 2) 4097 Halls, Bahari 13
3) 4108 Murray, Cameron 13 4) 4115 Robinson, Kamau 14
5) 4116 Rollins, Caleb 13 6)
Long Jump 13-14 Division Boys
========================================================================================
GA Assoc: % 6.63m 6/23/1998 Reginald McCutchen, Unattached
National JO: N 6.68m 7/29/2007 Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 3934 Rowe-Anderson, Hue 13 Jackrabbit T 5.78m NWI 18-11.75
2 3942 Turner, Christian 13 Jackrabbit T 5.29m NWI 17-04.25
3 3901 Goodloe, Anthony 14 Jackrabbit T 5.26m NWI 17-03.25
4 4108 Murray, Cameron 13 Quicksilver 5.06m NWI 16-07.25
5 4090 Ezzard, Deondre' 13 Quicksilver 5.00m NWI 16-05.00
6 3859 Allen, Derrik 13 Full Throttl 5.18m 4.96m NWI 16-03.25
7 4318 Edgerson, Christia 13 Titans TC 4.88m 4.89m NWI 16-00.50
8 3953 Ameen, Mahmoud 13 Macon Stride 4.60m NWI 15-01.25
9 3865 Marshall, Myles 12 Full Throttl 4.81m 4.55m NWI 14-11.25
10 3910 Jasper, Nathan 14 Jackrabbit T 4.54m NWI 14-10.75
11 4089 Edmonds, Farron 12 Quicksilver 4.41m NWI 14-05.75
12 4346 Lee Jr, Canan 13 Titans TC 4.37m NWI 14-04.00
13 4375 Spears, Dylan 13 Titans TC 4.32m NWI 14-02.25
14 4332 Hellen, Avery 13 Titans TC 4.88m 4.17m NWI 13-08.25
15 3980 Odom, Marion 14 Macon Stride 4.08m NWI 13-04.75
16 4013 Williams, Devan 13 Marietta Pal 4.23m 4.06m NWI 13-04.00
17 4053 Roach, Jalen 12 Premier Athl 3.96m 4.01m NWI 13-02.00
18 4283 Wood, Masaun 12 The Heat TC 3.70m NWI 12-01.75
Shot Put 4kg 13-14 Division Boys
===================================================================================
GA Assoc: % 15.97m 6/22/2000 Marqus A Jackson, Augusta Flyers
National JO: N 17.66m 7/30/1994 Van Mounts, Bakersfield, CA
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4162 Wonsley, Nathan 13 Smyrna TC 13.20m 43-03.75
2 4285 Edge, Robert 13 Throw1deep C 12.50m 12.46m 40-10.50
3 4137 Buckley, Vincent 13 Smyrna TC 10.53m 34-06.75
4 4242 Hess, Maximilian 14 The Heat TC 11.89m 10.17m 33-04.50
5 3859 Allen, Derrik 13 Full Throttl 9.46m 31-00.50
6 3723 Williams, Colby 13 Atlanta Elit 10.97m 9.36m 30-08.50
7 4029 Greer, Nasir 13 Premier Athl 8.53m 7.98m 26-02.25
8 3865 Marshall, Myles 12 Full Throttl 6.59m 21-07.50
-- 3779 Euler, Austin 12 Elite Speed SCR
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 10.41 6/1/1984 Maurey Copeland, Hahira
National JO: N 10.51 7/28/2006 Jeremy Rankin, Unattached
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4329 Green, Tyler 14 Titans TC 11.38 11.38 -2.8 2
2 4184 Frazier, Trevious 15 Tachyon TC 11.30 11.41 -2.7 3
3 3790 Giles, Darryl 14 Elite Speed 11.60 11.46 0.3 4
4 4363 Richardson, Mekhi 15 Titans TC 11.50 0.3 4
5 3814 Sands, Alex 15 Elite Speed 11.35 11.58 -2.1 1
6 3769 Burrell, Andre 14 Elite Speed 11.50 11.60 -2.7 3
7 3812 Pritchett, Robert 16 Elite Speed 11.60 11.63 0.3 4
8 4376 Spears, Tyson 14 Titans TC 11.30 11.67 -2.8 2
9 3809 Pate, Devin 16 Elite Speed 11.50 11.68 -2.7 3
10 4345 Kwateng, Jonathan 16 Titans TC 11.33 11.70 -2.8 2
11 3757 Scott, Cornelius 16 Cobb County 11.96 11.77 0.3 4
12 4331 Hambrick, Jonathan 15 Titans TC 11.83 -1.8 5
13 4373 Simpson, Nile 15 Titans TC 11.88 -1.8 5
14 4270 Richmond, Abraham 16 The Heat TC 11.97 -2.7 3
15 3772 Carswell, Devontae 16 Elite Speed 11.60 11.99 -2.7 3
15 4350 Long, Bryan 15 Titans TC 11.99 -2.1 1
17 3773 Conwell, Terry 15 Elite Speed 11.60 12.03 -2.1 1
18 3774 Conwell, Terryon 15 Elite Speed 11.65 12.09 -2.8 2
19 3977 McColumn, Brandon 15 Macon Stride 12.25 -1.8 5
20 4178 Douglas, Cameron 15 Tachyon TC 12.30 0.3 4
21 3784 Floyd, Chris 15 Elite Speed 11.60 12.36 -2.1 1
22 3815 Scott, Calvin 15 Elite Speed 12.20 12.48 -2.1 1
23 4225 Davis, Josiah 15 The Heat TC 12.51 -2.1 1
24 3924 Montalvo, Erick 15 Jackrabbit T 12.00 12.85 0.3 4
25 4320 Erskine, Armohn 14 Titans TC 12.88 -2.8 2
26 4294 Adams, Alec 16 Titans TC 12.90 -2.7 3
27 4316 Craft, Jeron 15 Titans TC 12.94 -1.8 5
28 3966 Gray, Brandon 16 Macon Stride 13.25 -2.8 2
29 3990 Collins, Xavier 14 Marietta Pal 13.11 13.65 -2.1 1
30 4355 Miller, Michael 14 Titans TC 13.68 -2.8 2
31 3750 Wilson, Anthony 15 Boys Girls T 13.85 -1.8 5
32 4358 Morris, Brandon 15 Titans TC 14.23 0.3 4
-- 3943 Virgil, Jalen 15 Jackrabbit T 11.00 FS -2.7 3
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
GA Assoc: % 21.27 6/23/1998 Bryan Sears, Fort Stewart Rockets
National JO: N 21.10 7/29/1995 W. Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3814 Sands, Alex 15 Elite Speed 22.50 23.07 -1.7 1
2 4376 Spears, Tyson 14 Titans TC 23.15 23.18 -1.6 2
3 4300 Anderson, Khalil 14 Titans TC 23.21 23.26 -1.6 2
4 3943 Virgil, Jalen 15 Jackrabbit T 23.00 23.37 -3.3 3
5 3773 Conwell, Terry 15 Elite Speed 23.50 23.60 -1.7 1
6 4184 Frazier, Trevious 15 Tachyon TC 23.70 -4.4 5
7 3769 Burrell, Andre 14 Elite Speed 23.00 23.70 -4.5 6
8 3757 Scott, Cornelius 16 Cobb County 23.49 23.75 -3.3 3
9 3790 Giles, Darryl 14 Elite Speed 23.10 23.77 -1.6 2
10 3841 McBride, Christoph 16 Exchange Zon 23.00 23.78 -1.3 4
11 4331 Hambrick, Jonathan 15 Titans TC 23.79 -1.7 1
12 4293 Abernathy, Micah 16 Titans TC 22.85 23.86 -1.6 2
13 3812 Pritchett, Robert 16 Elite Speed 22.90 24.07 -1.3 4
14 4373 Simpson, Nile 15 Titans TC 24.28 -1.3 4
15 4350 Long, Bryan 15 Titans TC 24.30 -1.6 2
16 3774 Conwell, Terryon 15 Elite Speed 23.10 24.37 -3.3 3
17 4270 Richmond, Abraham 16 The Heat TC 24.68 -4.5 6
18 4217 Beachem, Ryan 16 The Heat TC 24.82 -1.7 1
19 4262 Parker, Myles 16 The Heat TC 25.15 25.22 -1.6 2
20 4225 Davis, Josiah 15 The Heat TC 25.26 -1.3 4
21 3796 Jewell, Zacchaeus 14 Elite Speed 24.00 25.45 -1.3 4
22 3784 Floyd, Chris 15 Elite Speed 22.70 25.47 -4.4 5
23 3977 McColumn, Brandon 15 Macon Stride 25.68 -4.5 6
24 4320 Erskine, Armohn 14 Titans TC 25.76 -1.7 1
25 3815 Scott, Calvin 15 Elite Speed 23.80 26.07 -1.3 4
26 4178 Douglas, Cameron 15 Tachyon TC 26.18 -4.4 5
27 4345 Kwateng, Jonathan 16 Titans TC 23.52 26.25 -1.6 2
28 4312 Claiborne-Landy, C 16 Titans TC 26.43 -4.4 5
29 4316 Craft, Jeron 15 Titans TC 26.60 -3.3 3
30 4294 Adams, Alec 16 Titans TC 27.19 -4.5 6
31 4355 Miller, Michael 14 Titans TC 27.45 -4.5 6
32 3924 Montalvo, Erick 15 Jackrabbit T 25.68 27.48 -3.3 3
33 4380 Taylor, Justin 15 Titans TC 27.53 -4.5 6
34 3966 Gray, Brandon 16 Macon Stride 27.54 -3.3 3
35 3750 Wilson, Anthony 15 Boys Girls T 29.21 -1.3 4
36 4358 Morris, Brandon 15 Titans TC 30.05 -4.5 6
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
GA Assoc: % 47.66 6/18/2006 Justin Chambers, Titans
National JO: N 45.99 7/29/1995 W. Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3943 Virgil, Jalen 15 Jackrabbit T 52.00 51.86 2
2 4293 Abernathy, Micah 16 Titans TC 49.45 52.06 3
3 1009 Dunning, Robert 16 Marietta Pal 53.06 2
4 4315 Cornelius, Jarrett 15 Titans TC 52.90 53.06 3
5 3841 McBride, Christoph 16 Exchange Zon 52.00 53.08 2
6 3757 Scott, Cornelius 16 Cobb County 51.50 53.60 5
7 4379 Tandy, DeAshton 15 Titans TC 53.50 53.82 3
8 3758 Tavares, Montgomer 14 Cobb County 52.88 53.82 1
9 4329 Green, Tyler 14 Titans TC 51.00 54.28 4
10 3843 Moore, Mautrice 16 Exchange Zon 54.69 2
11 3849 Roberts, Cedric 16 Exchange Zon 53.00 54.73 4
12 3775 Dennis, Armonte 16 Elite Speed 56.00 55.04 4
13 3842 McNease, Earnest 15 Exchange Zon 56.00 55.28 1
14 4165 Adams, Etienne 15 Tachyon TC 53.00 55.54 5
15 4363 Richardson, Mekhi 15 Titans TC 52.85 55.55 3
16 3936 Smith, Jordan 14 Jackrabbit T 55.00 55.60 6
17 4262 Parker, Myles 16 The Heat TC 58.00 55.71 2
18 4270 Richmond, Abraham 16 The Heat TC 55.85 1
19 4387 Wheat, Elijah 15 Titans TC 56.04 1
20 3941 Tugman, Pierre 15 Jackrabbit T 56.00 56.19 1
21 4371 Sharkey, Saije 15 Titans TC 53.00 56.24 6
22 4217 Beachem, Ryan 16 The Heat TC 56.79 3
23 4225 Davis, Josiah 15 The Heat TC 57.23 6
24 3834 Gray, Austin 16 Exchange Zon 55.00 57.59 3
25 4380 Taylor, Justin 15 Titans TC 59.44 6
26 3796 Jewell, Zacchaeus 14 Elite Speed 56.00 59.60 6
27 4312 Claiborne-Landy, C 16 Titans TC 1:00.16 5
28 3924 Montalvo, Erick 15 Jackrabbit T 59.00 1:00.23 6
29 4355 Miller, Michael 14 Titans TC 1:00.23 4
30 4320 Erskine, Armohn 14 Titans TC 1:00.48 1
31 4294 Adams, Alec 16 Titans TC 1:00.98 5
32 4245 Holley, Andre 14 The Heat TC 1:11.00 1:02.99 3
33 3750 Wilson, Anthony 15 Boys Girls T 1:06.44 1
-- 4300 Anderson, Khalil 14 Titans TC 50.85 FS 4
800 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 1:56.00 6/1992 Milton Campbell, Quicksilver
National JO: N 1:50.51 7/28/2007 Howard Shepard, 26 Texas Stars T
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3758 Tavares, Montgomer 14 Cobb County 2:03.07 2:02.79
2 3936 Smith, Jordan 14 Jackrabbit T 2:00.00 2:05.96
3 4094 Green, Khalfani 15 Quicksilver 2:06.12
4 3754 Mitchell, Jaison 16 Cobb County 2:01.00 2:06.46
5 4165 Adams, Etienne 15 Tachyon TC 2:10.00 2:06.47
6 3755 Person, Jordan 15 Cobb County 2:04.62 2:06.94
7 3842 McNease, Earnest 15 Exchange Zon 2:09.00 2:07.95
8 3834 Gray, Austin 16 Exchange Zon 2:07.00 2:13.47
9 3849 Roberts, Cedric 16 Exchange Zon 2:05.00 2:15.46
10 1013 Garlin, Matthew 15 Unattached 2:17.50
11 3941 Tugman, Pierre 15 Jackrabbit T 2:00.00 2:19.28
12 4227 Delashmit, Ethan 14 The Heat TC 2:10.00 2:22.11
13 4061 Wells, Samuel 16 Premier Athl 2:17.21 2:22.17
14 4262 Parker, Myles 16 The Heat TC 2:26.23
15 4042 James, Nakai 15 Premier Athl 2:33.55
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 4:07.13 6/19/2005 Austin Enriquez, SouthsidePioneer
National JO: N 3:54.02 7/29/2007 Nathan Mathabane, 13 unattached
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3758 Tavares, Montgomer 14 Cobb County 4:23.20 4:22.13
2 3936 Smith, Jordan 14 Jackrabbit T 4:33.00 4:30.97
3 3755 Person, Jordan 15 Cobb County 4:35.12 4:31.81
4 3849 Roberts, Cedric 16 Exchange Zon 4:25.00 4:32.18
5 3834 Gray, Austin 16 Exchange Zon 4:25.00 4:35.36
6 3754 Mitchell, Jaison 16 Cobb County 4:31.39 4:37.48
7 3842 McNease, Earnest 15 Exchange Zon 4:35.00 4:43.82
8 4094 Green, Khalfani 15 Quicksilver 4:57.29
9 4061 Wells, Samuel 16 Premier Athl 4:54.85 5:02.72
10 4227 Delashmit, Ethan 14 The Heat TC 4:55.00 5:03.41
11 1013 Garlin, Matthew 15 Unattached 5:08.08
12 4042 James, Nakai 15 Premier Athl 5:14.18
13 3960 Dean, Alphonzo 15 Macon Stride 5:37.71
110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
==============================================================================
GA Assoc: % 14.49 6/22/2000 Dexter T Faulk, Georgia Fire
National JO: N 13.74 7/29/2007 Wayne Davis II, 13 Hurdles First
Name Age Team Seed Finals Wind
==============================================================================
1 1009 Dunning, Robert 16 Marietta Pal 15.37 -2.4
2 4099 Harper, Denzel 15 Quicksilver 15.37 -2.4
3 3843 Moore, Mautrice 16 Exchange Zon 14.98 16.73 -2.4
4 3862 Hendrix-Williams, 15 Full Throttl 16.30 17.88 -2.4
5 4270 Richmond, Abraham 16 The Heat TC 18.00 -2.4
6 4217 Beachem, Ryan 16 The Heat TC 19.99 -2.4
4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 41.73 6/21/2002 New Horizon, New Horizon
M Grant, C Goodman
National JO: N 40.90 7/27/1997 Los Angeles Jets, Los Angeles, CA
Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Titans TC 42.35 43.57
1) 4293 Abernathy, Micah 16 2) 4300 Anderson, Khalil 14
3) 4345 Kwateng, Jonathan 16 4) 4376 Spears, Tyson 14
2 Elite Speed TC 43.00 44.17
1) 3769 Burrell, Andre 14 2) 3773 Conwell, Terry 15
3) 3809 Pate, Devin 16 4) 3812 Pritchett, Robert 16
5) 3814 Sands, Alex 15 6)
3 Titans TC 'B' 43.50 44.23
1) 4329 Green, Tyler 14 2) 4331 Hambrick, Jonathan 15
3) 4334 Herring, Caden 15 4) 4350 Long, Bryan 15
5) 4363 Richardson, Mekhi 15 6)
4 Elite Speed TC 'B' 44.00 46.73
1) 3760 Anderson, Zavier 14 2) 3772 Carswell, Devontae 16
3) 3774 Conwell, Terryon 15 4) 3775 Dennis, Armonte 16
5) 3784 Floyd, Chris 15 6) 3790 Giles, Darryl 14
5 Titans TC 'C' 43.80 48.43
1) 4315 Cornelius, Jarrett 15 2) 4316 Craft, Jeron 15
3) 4358 Morris, Brandon 15 4) 4371 Sharkey, Saije 15
5) 4373 Simpson, Nile 15 6)
4x400 Meter Relay 15-16 Division Boys
=========================================================================
GA Assoc: % 3:16.05 6/18/2006 Titans, Titans
J Chambers, W Wynne, K Gilstrap, M Ottinot
National JO: N 3:13.40 7/29/2001 New Horizon "A", Georgia
Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Titans TC 3:20.00 3:37.81
1) 4293 Abernathy, Micah 16 2) 4300 Anderson, Khalil 14
3) 4329 Green, Tyler 14 4) 4334 Herring, Caden 15
2 Elite Speed TC 3:45.00 3:41.21
1) 3769 Burrell, Andre 14 2) 3775 Dennis, Armonte 16
3) 3809 Pate, Devin 16 4) 3812 Pritchett, Robert 16
5) 3814 Sands, Alex 15 6)
3 Titans TC 'B' 3:23.00 3:41.35
1) 4315 Cornelius, Jarrett 15 2) 4350 Long, Bryan 15
3) 4363 Richardson, Mekhi 15 4) 4371 Sharkey, Saije 15
4 Elite Speed TC 'B' 3:55.00 4:09.69
1) 3760 Anderson, Zavier 14 2) 3772 Carswell, Devontae 16
3) 3773 Conwell, Terry 15 4) 3774 Conwell, Terryon 15
5) 3784 Floyd, Chris 15 6) 3790 Giles, Darryl 14
Long Jump 15-16 Division Boys
========================================================================================
GA Assoc: % 7.02m 6/23/1998 Derrick Tinsley, East Atlanta
National JO: N 7.35m 1979 Steven Hansley, East Orange, NJ
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 3841 McBride, Christoph 16 Exchange Zon 7.32m 6.75m NWI 22-01.75
2 4099 Harper, Denzel 15 Quicksilver 6.58m NWI 21-07.25
3 4376 Spears, Tyson 14 Titans TC 6.43m 6.43m NWI 21-01.25
4 3757 Scott, Cornelius 16 Cobb County 6.18m 6.20m NWI 20-04.25
5 3966 Gray, Brandon 16 Macon Stride 5.52m NWI 18-01.50
6 4315 Cornelius, Jarrett 15 Titans TC 5.45m NWI 17-10.75
7 4380 Taylor, Justin 15 Titans TC 5.21m NWI 17-01.25
7 3977 McColumn, Brandon 15 Macon Stride 5.21m NWI 17-01.25
9 4371 Sharkey, Saije 15 Titans TC 5.19m NWI 17-00.50
10 4245 Holley, Andre 14 The Heat TC 5.11m NWI 16-09.25
11 4217 Beachem, Ryan 16 The Heat TC 4.93m NWI 16-02.25
12 4262 Parker, Myles 16 The Heat TC 4.57m NWI 15-00.00
Shot Put 12 lb. 15-16 Division Boys
===================================================================================
GA Assoc: % 16.20m 6/1985 Scott Erbach, Unattached
National JO: N 19.29m 7/26/1996 Chris Sprague, Eugene OR
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4291 Rogers, Isaiah 15 Throw1deep C 13.11m 14.32m 46-11.75
2 4140 Ford, Bradley 15 Smyrna TC 10.74m 35-03.00
-- 4245 Holley, Andre 14 The Heat TC SCR
-- 4312 Claiborne-Landy, C 16 Titans TC SCR
-- 4225 Davis, Josiah 15 The Heat TC SCR
100 Meter Dash 17-18 Division Men
=================================================================================
GA Assoc: % 10.25 6/1/1988 Karsten Edwards, DC Express
National JO: N 10.30 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3986 Benson, Kirvonte 16 Marietta Pal 10.65 11.08 -3.2 1
2 4389 Wilkins, Kahsaan 18 Titans TC 10.90 11.41 -1.2 2
3 4174 Collins, Travis 17 Tachyon TC 10.09 11.44 -3.2 1
4 3922 Miller, Carlos 17 Jackrabbit T 11.00 11.46 -3.2 1
5 4093 Gibbs, Rashaude 18 Quicksilver 10.90 11.49 -3.2 1
6 4210 Taylor, Jourdan 18 Tachyon TC 11.70 -3.2 1
7 4169 Balogun, Tosin 17 Tachyon TC 11.71 -1.2 2
8 3792 Gousse, Chris 17 Elite Speed 11.70 11.74 -1.2 2
9 4202 Nimely, Ryan 17 Tachyon TC 11.81 -1.2 2
10 4216 Astin, Charles 18 The Heat TC 11.94 -1.2 2
11 4181 England, Rupert 16 Tachyon TC 12.12 -1.2 2
12 4370 Sanders, Korbin 18 Titans TC 11.30 12.28 -3.2 1
13 3999 Lazarus, Emmanuel 18 Marietta Pal 12.16 12.30 -3.2 1
14 4361 Pittman, Aaron 18 Titans TC 13.36 -1.2 2
-- 4172 Collie, Jomari 18 Tachyon TC SCR
200 Meter Dash 17-18 Division Men
=================================================================================
GA Assoc: % 20.77 6/26/1997 Angelo Taylor, East Atlanta
National JO: N 20.50 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 3986 Benson, Kirvonte 16 Marietta Pal 21.76 22.35 -1.3 5
2 4208 Swinton, Grant 18 Tachyon TC 21.70 22.40 -3.1 3
3 4390 Willingham, Joshua 17 Titans TC 22.21 22.73 -1.7 4
4 4174 Collins, Travis 17 Tachyon TC 22.30 22.79 -1.3 5
5 4175 Cooper, Marquise 17 Tachyon TC 22.20 22.96 -2.5 1
6 4171 Chandler-Sampson, 17 Tachyon TC 23.00 23.04 -1.3 5
7 4210 Taylor, Jourdan 18 Tachyon TC 24.00 23.12 -1.3 5
8 3922 Miller, Carlos 17 Jackrabbit T 22.89 23.18 -3.3 2
9 4389 Wilkins, Kahsaan 18 Titans TC 22.31 23.20 -3.3 2
10 3792 Gousse, Chris 17 Elite Speed 22.80 23.26 -1.7 4
11 4166 Agbi, Odion 18 Tachyon TC 22.30 23.50 -1.3 5
11 3903 Harmon, Chris 17 Jackrabbit T 22.89 23.50 -1.7 4
13 3742 Pippins, Olin 18 Boys Girls T 23.67 -1.3 5
14 4229 Drones, Kylon 18 The Heat TC 23.77 -3.3 2
15 4169 Balogun, Tosin 17 Tachyon TC 22.30 23.95 -1.3 5
16 4045 Lang, Juwuan 16 Premier Athl 24.08 24.14 -2.5 1
17 4203 Pennant, Stephen 18 Tachyon TC 24.14 -2.5 1
18 3916 Kershaw, Devante 17 Jackrabbit T 24.00 24.23 -1.3 5
19 1010 Casmir, Amir 18 Jackrabbit T 24.32 -2.5 1
20 3950 West, Elijah 18 Jackrabbit T 23.12 24.55 -3.3 2
21 4181 England, Rupert 16 Tachyon TC 24.57 -3.3 2
22 4004 Oneil, Larry 17 Marietta Pal 24.91 -3.3 2
23 3999 Lazarus, Emmanuel 18 Marietta Pal 24.60 24.92 -1.7 4
24 4271 Rogers, Bret 18 The Heat TC 24.93 -1.7 4
25 4213 Abernathy, Darrell 16 The Heat TC 24.12 25.18 -1.7 4
26 4107 McMillan, Seth 17 Quicksilver 26.72 -3.1 3
27 4361 Pittman, Aaron 18 Titans TC 26.94 -3.1 3
28 4060 Warren-Lovelace, A 16 Premier Athl 27.00 27.59 -3.1 3
400 Meter Dash 17-18 Division Men
============================================================================
GA Assoc: % 46.68 6/22/2003 Cedric D Goodman, New Horizon
National JO: N 45.63 7/30/1995 Jerome Young, Hartford, CT
Name Age Team Seed Finals H#
============================================================================
1 3902 Hampton, Jeramey 17 Jackrabbit T 48.00 50.30 5
2 4366 Robinson, Josiah 17 Titans TC 49.85 50.45 6
3 4175 Cooper, Marquise 17 Tachyon TC 49.00 50.94 5
4 4171 Chandler-Sampson, 17 Tachyon TC 49.00 51.01 3
5 4091 Fisher, Kenneth 18 Quicksilver 49.00 51.20 3
6 4208 Swinton, Grant 18 Tachyon TC 47.00 51.24 3
7 4204 Rhymer, Noel 17 Tachyon TC 51.68 6
8 3904 Harris, Jaymin 17 Jackrabbit T 52.00 52.12 1
9 3742 Pippins, Olin 18 Boys Girls T 51.00 52.43 2
10 4390 Willingham, Joshua 17 Titans TC 48.90 53.01 4
11 3903 Harmon, Chris 17 Jackrabbit T 52.00 53.01 2
12 4203 Pennant, Stephen 18 Tachyon TC 53.43 3
13 4313 Collins, David 17 Titans TC 53.51 6
14 1010 Casmir, Amir 18 Jackrabbit T 53.89 4
15 3950 West, Elijah 18 Jackrabbit T 52.00 53.95 4
16 3882 Aaron, Mark 17 Jackrabbit T 54.00 54.05 1
17 3999 Lazarus, Emmanuel 18 Marietta Pal 54.77 54.36 1
18 3920 McCray, Justin 17 Jackrabbit T 54.00 54.47 4
19 3837 Keeling, Anthony 16 Exchange Zon 53.00 54.64 6
20 4211 White, Chris 16 Tachyon TC 53.00 54.83 3
21 4045 Lang, Juwuan 16 Premier Athl 53.91 55.03 6
22 3827 Casurra, Clifton 17 Exchange Zon 53.00 55.10 4
23 3952 Wormsby, Jordan 16 Jackrabbit T 56.00 56.07 6
24 4271 Rogers, Bret 18 The Heat TC 56.19 3
25 1012 Price, Antonio 18 Boys Girls T 56.43 6
26 4229 Drones, Kylon 18 The Heat TC 56.65 1
27 4335 Holmes, Sylvester 16 Titans TC 57.11 4
28 3705 Francis, Saafir 18 Atlanta Elit 57.86 2
29 4216 Astin, Charles 18 The Heat TC 58.74 1
30 3995 Johnson, Antwun 16 Marietta Pal 1:01.02 1:00.16 5
31 4361 Pittman, Aaron 18 Titans TC 1:00.85 6
32 4301 Baugh, Jerrold 17 Titans TC 1:04.23 5
33 4213 Abernathy, Darrell 16 The Heat TC 1:05.62 1
34 4060 Warren-Lovelace, A 16 Premier Athl 1:03.00 1:07.48 2
35 4336 Ikpefan, Obos 18 Titans TC 47.91 1:09.33 3
36 4179 Douglas, Kaelestis 18 Tachyon TC 51.00 1:10.00 5
37 4305 Brealond, Kailon 18 Titans TC 50.75 1:11.00 1
-- 4169 Balogun, Tosin 17 Tachyon TC 49.00 SCR
800 Meter Run 17-18 Division Men
=========================================================================
GA Assoc: % 1:53.93 6/16/2006 Reginald Warren, Titans
National JO: N 1:49.49 7/27/1999 Nick Davenport, Texas
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 3902 Hampton, Jeramey 17 Jackrabbit T 1:52.00 2:02.51
2 4352 McCloud, Paul 16 Titans TC 1:57.00 2:04.57
3 3742 Pippins, Olin 18 Boys Girls T 2:09.00 2:08.10
4 4211 White, Chris 16 Tachyon TC 2:00.00 2:08.99
5 4374 Smith, Michael 17 Titans TC 2:09.08
6 4356 Moore, Justin 16 Titans TC 2:03.00 2:09.38
7 4127 Waddell, Rickey 17 Quicksilver 2:09.52
8 3827 Casurra, Clifton 17 Exchange Zon 2:04.00 2:11.16
9 4367 Roby, Spencer 17 Titans TC 2:05.00 2:11.42
10 4204 Rhymer, Noel 17 Tachyon TC 2:12.30
11 3882 Aaron, Mark 17 Jackrabbit T 2:00.00 2:15.78
12 4271 Rogers, Bret 18 The Heat TC 2:16.68
13 3995 Johnson, Antwun 16 Marietta Pal 2:23.00 2:17.50
14 3837 Keeling, Anthony 16 Exchange Zon 2:02.00 2:17.66
15 3705 Francis, Saafir 18 Atlanta Elit 2:41.89
16 4305 Brealond, Kailon 18 Titans TC 1:56.00 2:42.00
17 4343 Kelley, Drew 17 Titans TC 1:57.00 2:43.00
1500 Meter Run 17-18 Division Men
=========================================================================
GA Assoc: % 4:01.60 6/1991 Eric O'Brien, DC Express
National JO: N 3:54.71 7/28/1991 Paul Kinser, Greensboro, NC
Name Age Team Seed Finals
=========================================================================
1 4352 McCloud, Paul 16 Titans TC 4:12.00 4:19.77
2 4374 Smith, Michael 17 Titans TC 4:38.02
3 4367 Roby, Spencer 17 Titans TC 4:30.00 4:40.43
4 3827 Casurra, Clifton 17 Exchange Zon 4:21.00 4:42.81
5 3837 Keeling, Anthony 16 Exchange Zon 4:30.00 4:43.28
6 3705 Francis, Saafir 18 Atlanta Elit 6:15.31
7 4343 Kelley, Drew 17 Titans TC 4:03.00 6:16.00
110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
=================================================================================
GA Assoc: % 13.69 6/26/1997 Terrance Trammell, East Atlanta
National JO: N 13.41 7/27/2008 Booker Nunley, 13 Track Eastern
Name Age Team Seed Finals Wind H#
=================================================================================
1 4385 Tucker, Dyarius 18 Titans TC 14.79 -1.6 1
2 4229 Drones, Kylon 18 The Heat TC 14.90 -2.5 2
3 4313 Collins, David 17 Titans TC 15.36 -1.6 1
4 4093 Gibbs, Rashaude 18 Quicksilver 14.70 15.39 -1.6 1
5 4113 Riddle, Robert 17 Quicksilver 15.66 -2.5 2
6 4213 Abernathy, Darrell 16 The Heat TC 15.12 15.72 -1.6 1
7 4370 Sanders, Korbin 18 Titans TC 15.01 15.73 -2.5 2
8 4366 Robinson, Josiah 17 Titans TC 15.81 -1.6 1
9 4335 Holmes, Sylvester 16 Titans TC 16.80 -2.5 2
10 1012 Price, Antonio 18 Boys Girls T 16.84 -1.6 1
11 4004 Oneil, Larry 17 Marietta Pal 16.35 17.30 -2.5 2
-- 4249 Jackson, Jordan 18 The Heat TC SCR
4x100 Meter Relay 17-18 Division Men
=========================================================================
GA Assoc: % 40.40 6/13/2008 Worldwide, Worldwide Tr
M Beyah, D Hubert, T Benton, D Cherry
National JO: N 39.73 8/1/1998 Track Houston, Houston, TX
R. Beard, B. Gay, J. Harris, T. Williams
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Tachyon TC 41.00 42.77
1) 4208 Swinton, Grant 18 2) 4169 Balogun, Tosin 17
3) 4174 Collins, Travis 17 4) 4175 Cooper, Marquise 17
2 Titans TC 41.75 43.06
1) 4324 Frye, Alan 18 2) 4385 Tucker, Dyarius 18
3) 4389 Wilkins, Kahsaan 18 4) 4390 Willingham, Joshua 17
3 Tachyon TC 'B' 43.00 44.34
1) 4211 White, Chris 16 2) 4171 Chandler-Sampson, Rhondell
3) 4202 Nimely, Ryan 17 4) 4210 Taylor, Jourdan 18
4 Quicksilver Tc Inc 44.51
1) 4083 Conton, Shane 17 2) 4093 Gibbs, Rashaude 18
3) 4096 Hall, Marque-Anthony 16 4) 4103 Jenkins, Terrence 17
5) 4107 McMillan, Seth 17 6) 4113 Riddle, Robert 17
4x400 Meter Relay 17-18 Division Men
=========================================================================
GA Assoc: % 3:09.98 6/1996 East Atlanta
National JO: N 3:06.22 7/29/2007 16 33 So Cal Running Cougars, 16 33 SCRC
R Wyatt, J Hughes, N Gutteriez, J Anderson
Team Seed Finals
=========================================================================
1 Titans TC 3:15.00 3:24.00
1) 4324 Frye, Alan 18 2) 4336 Ikpefan, Obos 18
3) 4366 Robinson, Josiah 17 4) 4390 Willingham, Joshua 17
2 Quicksilver Tc Inc 3:29.79
1) 4083 Conton, Shane 17 2) 4091 Fisher, Kenneth 18
3) 4096 Hall, Marque-Anthony 16 4) 4103 Jenkins, Terrence 17
5) 4130 Williams, Isaiah 17 6)
3 Jackrabbit Track Field Clinic 3:27.00 3:35.84
1) 3882 Aaron, Mark 17 2) 3902 Hampton, Jeramey 17
3) 3904 Harris, Jaymin 17 4) 3916 Kershaw, Devante 17
5) 3920 McCray, Justin 17 6) 3950 West, Elijah 18
4 Tachyon TC 3:20.00 3:41.40
1) 4169 Balogun, Tosin 17 2) 4171 Chandler-Sampson, Rhondell
3) 4175 Cooper, Marquise 17 4) 4208 Swinton, Grant 18
5 Titans TC 'B' 3:20.00 3:41.66
1) 4305 Brealond, Kailon 18 2) 4353 Meier, Daniel 17
3) 4385 Tucker, Dyarius 18 4) 4389 Wilkins, Kahsaan 18
6 Tachyon TC 'B' 3:24.00 3:43.58
1) 4211 White, Chris 16 2) 4210 Taylor, Jourdan 18
3) 4203 Pennant, Stephen 18 4) 4170 Binn, Tyler 17
5) 4190 Hussey, Noel 16 6)
Long Jump 17-18 Division Men
========================================================================================
GA Assoc: % 7.41m 6/1982 Jerome Winters, Carrollton
National JO: N 7.60m 7/25/1991 Sheddric Fields, Dallas, TX
Name Age Team Seed Finals Wind
========================================================================================
1 4091 Fisher, Kenneth 18 Quicksilver 7.20m NWI 23-07.50
2 1012 Price, Antonio 18 Boys Girls T 7.05m NWI 23-01.75
3 4166 Agbi, Odion 18 Tachyon TC 6.71m 6.33m NWI 20-09.25
4 3916 Kershaw, Devante 17 Jackrabbit T 6.24m NWI 20-05.75
5 4216 Astin, Charles 18 The Heat TC 6.14m NWI 20-01.75
6 4213 Abernathy, Darrell 16 The Heat TC 5.73m NWI 18-09.75
7 1010 Casmir, Amir 18 Jackrabbit T 5.47m NWI 17-11.50
8 4229 Drones, Kylon 18 The Heat TC 5.38m NWI 17-08.00
9 4107 McMillan, Seth 17 Quicksilver 4.63m NWI 15-02.25
10 4271 Rogers, Bret 18 The Heat TC 4.49m NWI 14-08.75
Shot Put 12 lb. 17-18 Division Men
===================================================================================
GA Assoc: % 17.99m 6/3/2006 Wesley Wright, Unattached
National JO: N 20.43m 7/24/1987 Dwight Johnson, Phoenix, AZ
Name Age Team Seed Finals
===================================================================================
1 4288 Littles, Kyle 18 Throw1deep C 12.50m 13.07m 42-10.75
2 4289 Moots, Robert 16 Throw1deep C 12.80m 12.19m 40-00.00
3 4328 Green, Anfernee 16 Titans TC 11.77m 38-07.50
4 3911 Jasper, Nicolas 17 Jackrabbit T 11.22m 36-09.75
5 4060 Warren-Lovelace, A 16 Premier Athl 10.36m 9.96m 32-08.25
6 4286 Harp, Bradley 17 Throw1deep C 11.58m 9.95m 32-07.75