Lakeside HS, DeKalb Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.27 | SB | shaunya harden | 5th | Prelims | RESULTS DAY 1 |
13.84 | aja payton | 7th | Prelims | RESULTS DAY 1 | |
200 Meter Dash | |||||
27.40 | SB | shaunya harden | 6th | Prelims | RESULTS DAY 1 |
29.10 | SB | becca parsons | 7th | Prelims | RESULTS DAY 1 |
400 Meter Dash | |||||
1:06.49 | Olivia Wargowski | 4th | Prelims | RESULTS DAY 1 | |
800 Meter Run | |||||
2:35.61 | Andrea Moreno | 4th | Prelims | RESULTS DAY 1 | |
2:39.51 | Victoria Thompson | 4th | Prelims | RESULTS DAY 1 | |
1600 Meter Run | |||||
5:15.41 | SB | Jennifer Cora | 2nd | Finals | RESULTS DAY 1 |
5:26.69 | Hayley Keadey | 3rd | Finals | RESULTS DAY 1 | |
3200 Meter Run | |||||
11:32.43 | Jennifer Cora | 2nd | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
11:41.80 | Hayley Keadey | 3rd | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.61 | SB | Symphony Clark | 3rd | Prelims | RESULTS DAY 1 |
17.68 | Symphony Clark | 5th | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
18.44 | SB | wilma arthur | 5th | Prelims | RESULTS DAY 1 |
300 Meter Hurdles | |||||
54.86 | sara biggerstaff | 12th | Prelims | RESULTS DAY 2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.77 | Relay Team | 5th | Prelims | RESULTS DAY 1 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:47.93 | Relay Team | 6th | Prelims | RESULTS DAY 1 | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | emily olive | 8th | Finals | RESULTS DAY 2 |
Long Jump | |||||
15-0.25 | Symphony Clark | 14th | Finals | RESULTS DAY 2 | |
Triple Jump | |||||
31-8.75 | Symphony Clark | 12th | Finals | RESULTS DAY 2 w/ G-TJ | |
28-3 | SB | danielle loyd | 14th | Finals | RESULTS DAY 2 w/ G-TJ |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Symone Brown | 4th | Finals | RESULTS DAY 2 |
7-0 | Hayden Ramsey | 5th | Finals | RESULTS DAY 2 | |
Discus | |||||
92-7 | SB | jada meadows | 5th | Finals | RESULTS DAY 2 |
86-7 | SB | emily olive | 6th | Finals | RESULTS DAY 2 |
Shot Put | |||||
29-2.5 | SB | jada meadows | 10th | Finals | RESULTS DAY 2 |
22-1.5 | enily abrahm | 13th | Finals | RESULTS DAY 2 | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.12 | Addison Wootton | 14th | Prelims | RESULTS DAY 2 | |
800 Meter Run | |||||
1:57.44 | Jedrek Higgins | 1st | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
2:01.84 | Jedrek Higgins | 3rd | Prelims | RESULTS DAY 2 | |
1600 Meter Run | |||||
4:43.74 | Davis Stockwell | 2nd | Finals | RESULTS DAY 2 | |
4:53.33 | SB | Will Smith-Purcell | 8th | Finals | RESULTS DAY 2 |
3200 Meter Run | |||||
10:17.09 | Davis Stockwell | 2nd | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
10:43.88 | SB | Connor Keisling | 7th | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE |
110 Meter Hurdles | |||||
15.46 | Jerome Cox II | 5th | Prelims | RESULTS DAY 2 | |
15.62 | Jerome Cox II | 4th | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
300 Meter Hurdles | |||||
40.52 | Jerome Cox II | 5th | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
41.00 | Jerome Cox II | 5th | Prelims | RESULTS DAY 2 | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.20 | SB | Relay Team | 8th | Prelims | RESULTS DAY 2 |
43.45 | Relay Team | 8th | Finals | RESULTS DAY 3-COMPLETE | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:33.32 | Relay Team | 10th | Prelims | RESULTS DAY 2 | |
High Jump | |||||
6-4 | SB | austin sanders | 1st | Finals | RESULTS DAY 1 |
Long Jump | |||||
20-5.5 | SB | Gideon Quaye-Tetteh | 1st | Finals | RESULTS DAY 1 |
16-0 | SB | Addison Wootton | 5th | Finals | RESULTS DAY 1 |
Triple Jump | |||||
39-9.5 | SB | Stefan John | 7th | Finals | RESULTS DAY 1 |
39-8 | SB | Gideon Quaye-Tetteh | 2nd | Finals | RESULTS DAY 1 |
Pole Vault | |||||
15-1 | SB | jeff jernigan | 1st | Finals | RESULTS DAY 1 |
10-6 | SB | Vernon Colton | 5th | Finals | RESULTS DAY 1 |
Discus | |||||
93-4 | Michael Horton | 1st | Finals | RESULTS DAY 1 | |
Shot Put | |||||
39-4 | SB | Michael Horton | 3rd | Finals | RESULTS DAY 1 |