Westminster School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.22 | Nicky Delva | 7th | Finals | Complete Results | |
14.24 | Jennifer Doan | 12th | Finals | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.83 | Jennifer Doan | 11th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:31.01 | Lexy Rouse | 3rd | Finals | Complete Results | |
2:40.64 | Lillie Caravati | 8th | Finals | Complete Results | |
2:41.80 | Emily Alcorn | 9th | Finals | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:18.62 | Sahara Fletcher | 1st | Finals | Complete Results | |
5:30.78 | Charlotte Folinus | 4th | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:52.00 | Charlotte Folinus | 2nd | Finals | Complete Results | |
12:09.28 | Carson Simon | 4th | Finals | Complete Results | |
13:18.78 | Emily Fuqua | 7th | Finals | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.41 | Maia Young | 2nd | Finals | Complete Results | |
19.37 | Callie Swayze | 6th | Finals | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.49 | Maia Young | 2nd | Finals | Complete Results | |
58.10 | Callie Swayze | 8th | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Ansley Harralson | 3rd | Finals | Complete Results | |
4-6 | Callie Swayze | 3rd | Finals | Complete Results | |
4-6 | Lyric Christian | 6th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
70-1 | Deja Clay | 8th | Finals | Complete Results | |
59-9 | Aanya Agrawala | 9th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
25-9 | Aanya Agrawala | 4th | Finals | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.51 | Walker Green | 6th | Finals | Complete Results | |
55.31 | Jamal Strickland | 10th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
1:59.55 | Jordan Flowers | 2nd | Finals | Complete Results | |
2:00.49 | Jag Gangemi | 3rd | Finals | Complete Results | |
2:10.90 | Austin Dhillon | 9th | Finals | Complete Results | |
2:15.20 | Jack Bondurant | 11th | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:23.36 | Harry O'connor | 3rd | Finals | Complete Results | |
10:27.49 | Charlie McKnight | 5th | Finals | Complete Results | |
10:38.61 | Graham Huff | 9th | Finals | Complete Results | |
10:42.26 | Adam Willis | 10th | Finals | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.97 | Adam Sanders | 7th | Finals | Complete Results | |
44.71 | Walker Green | 10th | Finals | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:35.09 | Relay Team | 2nd | Finals | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:14.05 | SB | Relay Team | 1st | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
20-0 | Nygel Edmonds | 1st | Finals | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
37-8 | Nygel Edmonds | 5th | Finals | Complete Results | |
36-6.5 | Walker Green | 7th | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Philip Stith | 5th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
104-11 | Hal Silcox | 5th | Finals | Complete Results |