Class AA EAST Sectional (Regions 2,3,4,8) - 4/28/2012
Lamar County HS
Results
Event 33 Girls Discus Throw Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Whitney Wilson Northeast Macon 128-11 Q
2 Aubrey Fearnow Oglethorpe Co 113-05 Q
3 Karly Thompson Fannin County 107-05 Q
4 Gaberiella Berry Laney 106-08 Q
5 Domonique Jones Greene County 103-06 Q
6 Kaitlyn Skinner Screven County 102-07 Q
7 Hayden Wilson Dawson County 98-08 Q
8 Kristy Martin Dawson County 94-05 Q
9 Katie Collins Tattnall County 85-02
10 Kicha May Long County 81-10
11 Aaliyah Barnes Monticello 80-10
12 Breanna Callaway East Laurens 80-03
13 Nathalie Diaz Appling County 72-05
14 Mary Beth Gill Brantley County 69-03
Event 34 Boys Discus Throw Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jamal Johnson SE Bulloch 151-00.50 Q
2 Quayvon Hicks Pierce County 141-08 Q
3 Alex Noakes North Oconee 139-11 Q
4 Davante Bedford McIntosh Co. Aca 134-11 Q
5 Carson Newman Jefferson 133-11 Q
6 Ishamel Jordan Tattnall County 130-10 Q
7 Quincy Reed Appling County 124-04 Q
8 Adner McCright Banks County 123-09 Q
9 Justin Odom SE Bulloch 120-04
10 Jason Caslin Lamar County 118-06
11 Reno Messler Jackson County 117-09
12 Bryce Johnson Screven County 117-02
13 Natavius Daniel Dublin 108-06
14 Cody Fine Pike County 106-10
15 Montravius Evans Lamar County 94-00
16 Kevin Warren Morgan County 90-02
Event 35 Girls High Jump Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sally Woerner Rabun County 5-04.00 Q
2 Shakedra Robinson Jeff Davis J5-04.00 Q
3 Philicia Batton SE Bulloch 5-02.00 Q
4 Khadijah Cave Laney J5-02.00 Q
5 Mary Terry North Oconee J5-02.00 Q
6 NeNe Shaw Pierce County J5-02.00 Q
7 Jamaya Cleveland Greene County 4-10.00 Q
7 Phila Bryant Pierce County 4-10.00 Q
9 Allyah Collier Laney J4-10.00
10 Robin Adair East Jackson J4-10.00
11 Briana Searcy Lamar County 4-08.00
12 Montasia Simpson Hart County J4-08.00
13 Melody Clyde Northeast Macon J4-08.00
14 Tamera Holliman Dublin J4-08.00
15 Ta'Kierra Gibbs Putnam County 4-06.00
16 Christina Tyson McIntosh Co. Aca J4-06.00
Event 36 Boys High Jump Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Maurice Freeman Oglethorpe Co 6-08.00 Q
2 Kenterrius Chappell Elbert County 6-06.00 Q
3 JaDarrell Sullivan Northeast Macon 6-04.00 Q
4 Jamel Lanier Screven County J6-04.00 Q
5 Micquavius Searcy Lamar County J6-04.00 Q
6 Dennis Williams Appling County 6-02.00 Q
7 Issac Mize East Hall J6-02.00 Q
8 Jock Herron Screven County J6-02.00 Q
9 Kyle Whitlock Tattnall County J6-02.00
10 Dominic Ligon Bleckley County J6-02.00
11 Carl Buckner Putnam County J6-02.00
12 Caleb Jones McIntosh Co. Aca 6-00.00
13 Stedmon Bell Crawford County J6-00.00
14 Johnny King Jeff Davis J6-00.00
15 Layson Giles Jackson County 5-10.00
Event 37 Girls Long Jump Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jalisha Knight Toombs County 18-05.50 Q
2 Breanna Gates SE Bulloch 18-01.50 Q
3 Shakedra Robinson Jeff Davis 17-04.00 Q
4 Jasmine Roberts SE Bulloch 17-03.00 Q
5 Olivia Holloman Swainsboro HS 17-00.00 Q
6 Shae Giles North Oconee 16-10.50 Q
7 NeNe Shaw Pierce County 16-06.50 Q
8 Morgan Byrd North Oconee 16-05.50 Q
9 Kimberly Wallace Dawson County 16-03.00
10 Jamecia Stokes SW Macon 16-01.50
11 Destinee Hatcher Jefferson County 15-06.50
12 Gianne McCormick McIntosh Co. Aca 14-09.50
13 Briana Searcy Lamar County 14-05.00
14 Amber Porter Greene County 13-07.00
15 Jaclyn Coleman Jefferson 12-11.00
Event 38 Boys Long Jump Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Darius Wright Screven County 22-07.50 Q
2 Darius Foreman Pierce County 22-02.50 Q
3 James Hurst Northeast Macon 22-00.25 Q
4 Micquavius Searcy Lamar County 21-10.50 Q
5 Kevin Johnson Appling County 21-09.50 Q
6 Kawon Bryant North Oconee 21-09.00 Q
7 Rico Johnson Swainsboro HS 21-06.00 Q
8 Marteze Waller Putnam County 21-03.00 Q
9 Mike Curry Hart County 21-02.50
10 Gary Waller Putnam County 21-01.50
11 Claude Berry Tattnall County 20-04.50
12 P.J Jackson Dodge County 20-01.00
13 Xavier Eberhart Oglethorpe Co 19-10.00
Event 39 Girls Pole Vault Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sydney Rodkey North Oconee 11-06.00 Q
2 Rebecca Stoudenmire Jefferson 8-06.00 Q
3 Jessi Young Bleckley County 8-00.00 Q
4 Alice Arnold Bleckley County J8-00.00 Q
5 Mackenzie Clark North Oconee J8-00.00 Q
6 Abby Carson Jefferson 7-06.00 Q
7 Courtney White Dublin 6-06.00 Q
8 Kaitlyn Sullivan SE Bulloch 6-00.00 Q
9 Heather De'Boer Monticello J6-00.00
10 Taylor Hosmer Jeff Davis J6-00.00
11 Brittany Mason Jeff Davis 5-06.00
-- Laura Vinson Vidalia NH
Event 40 Boys Pole Vault Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Mason Hamrick Jefferson 14-00.00 Q
2 James Howard Jefferson 13-00.00 Q
3 Issac Tony North Oconee J13-00.00 Q
4 Jared Scotland Hart County J13-00.00 Q
5 Jacob Echols Bleckley County 11-06.00 Q
6 Joseph Arnold Bleckley County 11-00.00 Q
7 Zack Durrance Screven County 10-06.00 Q
8 Sean Ivey Crawford County J10-06.00 Q
9 Brandon Mullen Northeast Macon 9-00.00
10 Kyler Selsor Lamar County J9-00.00
11 Charles James SE Bulloch J9-00.00
12 Alex Roussert Jeff Davis 8-06.00
13 Bo Dunn Lamar County J8-06.00
Event 41 Girls Shot Put Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Whitney Wilson Northeast Macon 39-05.75 Q
2 Alexia Pennimon SW Macon 35-08.00 Q
3 Aubrey Fearnow Oglethorpe Co 35-01.75 Q
4 Kicha May Long County 34-09.25 Q
5 Gaberiella Berry Laney 32-09.00 Q
6 Santana Davis East Jackson 32-06.00 Q
7 Katie Collins Tattnall County 32-04.75 Q
8 Simone Smith Laney 32-03.00 Q
9 Samyra Mallard Northeast Macon 32-02.75
10 Zyeria Lockhart SE Bulloch 30-05.25
11 Kasandra Olson Hart County 30-03.50
12 Rashida King Tattnall County 29-03.00
13 Randi Slizewski East Jackson 28-04.50
14 Laneisha Furman Toombs County 28-01.50
15 Angelica Garnett Putnam County 26-11.75
Event 42 Boys Shot Put Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Craig Nail Appling County 47-04.00 Q
2 Jeff Chandler East Jackson 46-10.50 Q
3 Quayvon Hicks Pierce County 46-07.00 Q
4 Ishamel Jordan Tattnall County 46-04.50 Q
5 Alex Noakes North Oconee 45-10.25 Q
6 Torace Sturgeon Hart County 45-07.00 Q
7 royvis veal Northeast Macon 45-02.00 Q
8 Natavius Daniel Dublin 43-09.00 Q
9 Jamal Johnson SE Bulloch 43-06.00
10 Lance Haley East Jackson 42-04.50
11 Mitch Woodard Brantley County 41-05.50
12 Marquez Eubanks Laney 40-07.50
13 Marteze Waller Putnam County 40-02.00
14 Marquis Miller Laney 38-08.00
15 Nick Mullen SW Macon 38-07.50
Event 43 Girls Triple Jump Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jasmine Roberts SE Bulloch 36-09.25 Q
2 Stephanie Rayton Hart County 36-06.75 Q
3 Bhane Williams SW Macon 36-00.50 Q
4 Shakedra Robinson Jeff Davis 35-04.25 Q
5 Nira Byrd SE Bulloch 35-01.25 Q
6 Mary Terry North Oconee 34-07.50 Q
7 Camary Sampson Jeff Davis 34-03.50 Q
8 Raychelle Ward Pierce County 33-11.00 Q
9 Jazzmine Youngblood Laney 33-06.00
10 Gracie Hovan Dawson County 32-07.25
11 Danielle Brown Screven County 32-01.00
11 Tiffany Smiley Vidalia 32-01.00
13 Akira Whitehead Greene County 28-03.75
-- Iesha Johnson Northeast Macon ND
-- Shae Giles North Oconee ND
Event 44 Boys Triple Jump Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Demetrius Sanders Elbert County 45-04.50 Q
2 Kawon Bryant North Oconee 44-11.00 Q
3 Preston Smith SE Bulloch 43-08.25 Q
4 PJ Campbell Dublin 43-05.25 Q
5 Josh Jarrells Oglethorpe Co 42-09.25 Q
6 Micquavius Searcy Lamar County 42-02.75 Q
7 Gary Waller Putnam County 42-01.50 Q
8 Jared Scotland Hart County 41-11.00 Q
9 L.J Stegall Jeff Davis 41-05.75
10 Jermerico Bell Swainsboro HS 41-04.00
11 Corey Bennett Greene County 41-03.00
12 Kyle Whitlock Tattnall County 41-02.25
13 Tishawn Mitchell McIntosh Co. Aca 40-08.00
14 Antwan Bunburry Screven County 40-00.25
Event 45 Girls 4x100 Meter Relay Class AA
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Swainsboro High School (3aa) 'A' 49.24 1 Q
1) Shequita Mincey 2) Jonina Brinson
3) Olivia Holloman 4) Keona Rodgers
2 Hart County High School (8aa) 'A' 49.49 2 Q
1) Taliyah Mahoney 2) Stephanie Rayton
3) Riquanza Stowers 4) Cintasha Burch
3 Southeast Bulloch HS (3aa) 'A' 49.53 1 Q
1) Breanna Gates 2) Jasmine Roberts
3) Katie Nevil 4) Nira Byrd
5) Philicia Batton 6) Hayley Beasley
4 Greene County HS (4aa) 'A' 49.98 2 Q
1) Akira Whitehead 2) Jamaya Cleveland
3) Ariel Mitchell 4) Amber Porter
5) Tia Brown 6)
5 Putnam County HS (4aa) 'A' 50.42 2 q
1) Adaire Reaves 2) Brenna Mullens
3) Shakedra Ellison 4) Ta'Kierra Gibbs
5) Cassandra Reese 6)
6 Screven County HS (3aa) 'A' 50.52 2 q
1) Courtney Roberts 2) Charity Mitchell
3) Miyah Golden 4) Destiny Brewton
5) Marshea Mercer 6)
7 McIntosh County Academy (2aa) 'A' 50.57 1 q
1) Gianne McCormick 2) Jada Banfield
3) Taylor Hicks 4) Christina Tyson
5) Megan Carter 6)
8 North Oconee High School (8aa) 'A' 51.01 1 q
1) Megan Singleton 2) Shae Giles
3) Jordan Binkley 4) Olivia Brown
5) Kate Rider 6) Caroline Brown
9 Appling County HS (2aa) 'A' 51.06 1
1) Shavaunte Nails 2) Kennesha Jones
3) Lyesha Russell 4) Tia Solomon
5) Tierra Lewis 6) Nathalie Diaz
10 Southwest, Macon HS (4aa) 'A' 51.17 1
1) Bhane Williams 2) Kayla Waters
3) Shakenya Peters 4) Jamecia Stokes
5) Tocara Wimberly 6)
11 Elbert County Comp. HS (8aa) 'A' 51.22 2
1) Shay Stith 2) Bri Moon
3) Tonisha Forston 4) Taliah McClary
5) Chateri Stith 6)
12 Toombs County HS (2aa) 'A' 51.27 1
1) Keke Jones 2) Jalisha Knight
3) Diamond Boyd 4) Deavia Howard
5) Shaila Bacon 6)
13 Oglethorpe County HS (8aa) 'A' 51.40 1
1) Shundreka Howard 2) Dede Fleming
3) Itika Howard 4) Trenetta Smith
5) Kiana Jackson 6) Kiki Presley
14 Tattnall County HS (2aa) 'A' 51.94 2
1) Barri Carter 2) Ladasha Prigeon
3) Asia Forest 4) Katie Collins
5) Shataveia Clarke 6) Kierria McDonald
15 Northeast Macon HS (4aa) 'A' 52.16 2
1) Tyra Billingslea 2) Dominique Love
3) Samyra Mallard 4) Kaylor Dennard
5) Iesha Johnson 6)
-- Laney High School (3aa) 'A' DQ 2
1) Starquadejah Lee 2) Kashaunna Ballord
3) Kionna Walker 4) Sierra Jacobs
5) Jazzmine Youngblood 6) Khadijah Cave
Event 46 Boys 4x100 Meter Relay Class AA
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Elbert County Comp. HS (8aa) 'A' 41.57 2 Q
1) Tevin Flemming 2) Marquice Dye
3) K'Taro Cade 4) Tyshon Dye
5) Rantious Reed 6) Kenterrius Chappell
2 Lamar County High School (4aa) 'A' 42.30 1 Q
1) Brandon Higdon 2) Antwan Wallace
3) Lance Austin 4) Lawrence Austin
5) Marcus Brown 6) Sidarius Gotell
3 Swainsboro High School (3aa) 'A' 42.34 2 Q
1) Jermerico Bell 2) Rico Johnson
3) Deonte Johnson 4) Dewan Somerville
4 Putnam County HS (4aa) 'A' 42.72 1 Q
1) Jabrelle Crawford 2) Carl Buckner
3) Brandon Cole 4) Gary Waller
5) Kahlil Waller 6) Alex Escutia
5 Greene County HS (4aa) 'A' 42.87 2 q
1) Corey Bennett 2) Jared Miller
3) Keyondre Wright 4) Montavious Green
5) Kereem Jerrigan 6)
6 North Oconee High School (8aa) 'A' 42.90 2 q
1) Chase Lee 2) Ugonna Akoh
3) Kwon Bryant 4) Nick Colvin
5) Kevin Brannon 6) Andrew Quint
7 East Laurens HS (3aa) 'A' 43.19 2 q
1) Taye Brantley 2) Demeatrius Lewis
3) Jmaan Bostic 4) Joshua Pittman
5) Broderick Johnson 6)
8 Jeff Davis HS (2aa) 'A' 43.25 1 q
1) Johnny King 2) Kelly Barnes
3) L.J Stegall 4) Darius Thomas
5) Trey Alls 6) Jarrod Sims
9 Appling County HS (2aa) 'B' 43.55 1
1) Vernon Dasher 2) Derrix Henry
3) Steve Crayton 4) Al Taylor
5) Cassius Fedrick 6) Thad Russell
10 Screven County HS (3aa) 'A' 43.79 1
1) Jock Herron 2) Dee Barnes
3) Quan Smith 4) Darius Wright
5) Bradley Malloy 6)
11 Lamar County High School (4aa) 'B' 43.95 1
1) Jarmarcus Walker 2) Jeremy Fletcher
3) Maurice Bloodser 4) Darraevious Lyons
5) Micquavius Searcy 6) Nicholas Harden
12 McIntosh County Academy (2aa) 'A' 44.24 2
1) Josiah Wright 2) Ed Ashley
3) Tishawn Mitchell 4) Joseph Wynn
5) Michael Hicks 6) Charles Herrington
-- Hart County High School (8aa) 'A' DQ 2
1) Stanley Hunt 2) Mikeontay Simpson
3) Zack Harris 4) Mike Curry
5) KJ Moore 6)
-- Elbert County Comp. HS (8aa) 'B' DQ 1
1) Dee Newman 2) Zak Allen
3) Keardrick Tucker 4) Daiquan Jackson
5) Omari Stevens 6) Kentavious Huff
-- Vidalia High School (2aa) 'A' DQ 1
1) Tray Foreman 2) Gerriell Craig
3) Juan Foster 4) Devin Atkins
5) Dominique Dixon 6) Raheem Turner
Event 47 Girls 1600 Meter Run Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Olivia Pigg North Oconee 5:42.51 Q
2 Reese Bowles Jefferson 5:45.19 Q
3 Erin Moore St. Vincent's 5:45.80 Q
4 Dorie Faber North Oconee 5:45.90 Q
5 Makayla Hewell Banks County 5:50.38 Q
6 Samantha Houston Toombs County 5:57.23 Q
7 Allison Mangham Pike County 5:58.10 Q
8 Madison Powell Bleckley County 5:58.61 Q
9 Loran Jordan Pierce County 5:59.64
10 Megan Wade Bleckley County 6:09.15
11 Ashley Brice Swainsboro HS 6:28.53
12 Hayley Beasley SE Bulloch 6:36.48
13 Courtney Crawford Putnam County 6:51.85
14 Caroline Smith Morgan County 6:57.16
15 Shantricia Vinson Northeast Macon 7:18.20
Event 48 Boys 1600 Meter Run Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cale Pirtle East Jackson 4:39.33 Q
2 JaCorey Cason East Laurens 4:39.56 Q
3 Irving Melo Tattnall County 4:40.66 Q
4 Ross Morris Hart County 4:42.12 Q
5 Justin Whitman Oglethorpe Co 4:45.88 Q
6 Daniel Avellenada Toombs County 4:45.93 Q
7 Caleb Teachout Pike County 4:46.70 Q
8 Chase McCulley Bleckley County 4:47.50 Q
9 D'Michael Reddick Swainsboro HS 4:48.61
10 Cole Thorton North Oconee 4:51.60
11 Zach Stone Morgan County 4:58.69
12 Devaughn Bryant Screven County 5:08.41
13 Jordan Bryant McIntosh Co. Aca 5:09.37
14 Gladwin Kreimann Morgan County 5:09.56
15 Ronald Handsome Appling County 5:23.42
16 Darius Porter Greene County 5:23.43
Event 49 Girls 400 Meter Dash Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Christina Tyson McIntosh Co. Aca 1:00.49 1 Q
2 Taranesha Wright Dodge County 1:02.17 1 Q
3 Asia Forest Tattnall County 1:02.74 2 Q
4 Morgan Byrd North Oconee 1:02.77 1 q
5 Olivia Holloman Swainsboro HS 1:02.89 2 Q
6 Madison Franklin Fannin County 1:03.13 1 q
7 Bhane Williams SW Macon 1:03.30 1 q
8 Sha'Tara Allen Elbert County 1:03.54 1 q
9 Nira Byrd SE Bulloch 1:03.60 2
10 Ty Peirce Swainsboro HS 1:03.97 2
11 Tori Hill Pierce County 1:04.29 2
12 Lyesha Russell Appling County 1:04.69 1
13 Robin Adair East Jackson 1:05.97 1
14 Kayla Waters SW Macon 1:06.55 2
15 Iesha Johnson Northeast Macon 1:09.85 2
Event 50 Boys 400 Meter Dash Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jabrelle Crawford Putnam County 48.13 1 Q
2 Tishawn Mitchell McIntosh Co. Aca 49.45 2 Q
3 Maurice Freeman Oglethorpe Co 49.65 2 Q
4 Keyondre Wright Greene County 50.30 2 q
5 K'Taro Cade Elbert County 50.42 1 Q
6 Lonnie Gibbons Swainsboro HS 50.89 1 q
7 Martin Clover East Laurens 51.09 2 q
8 Brandon Higdon Lamar County 51.30 1 q
9 Josiah Wright McIntosh Co. Aca 51.59 2
10 Justin Moore Appling County 52.05 2
11 Tony Boyd Jefferson County 52.48 1
12 Nick Colvin North Oconee 52.64 2
13 Jerry Butler Northeast Macon 53.80 2
14 Derrix Henry Appling County 56.57 1
Event 51 Girls 100 Meter Dash Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Breanna Gates SE Bulloch 12.53 2 Q
2 Markesha Mcloud Dodge County 12.75 1 Q
3 Jonina Brinson Swainsboro HS 12.80 2 Q
4 NeNe Shaw Pierce County 12.95 1 Q
5 Adaire Reaves Putnam County 12.96 1 q
6 Jamecia Stokes SW Macon 13.03 1 q
7 Stephanie Rayton Hart County 13.04 2 q
8 Cintasha Burch Hart County 13.14 2 q
9 Janee Chapman Monticello 13.23 1
9 Mariah Spry Jackson County 13.23 2
11 Olivia Brown North Oconee 13.26 1
12 Shequita Mincey Swainsboro HS 13.27 2
13 Tia Solomon Appling County 13.33 2
14 Alexis Scrivens Crawford County 13.40 2
15 Shavaunte Nails Appling County 13.59 1
16 Tynisha Harris Pierce County 13.66 1
Event 52 Boys 100 Meter Dash Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Rico Johnson Swainsboro HS 10.84 2 Q
2 Perfect Robinson Northeast Macon 10.85 1 Q
3 L.J Stegall Jeff Davis 10.94 1 Q
4 Carl Buckner Putnam County 10.99 1 q
5 Marquice Dye Elbert County 11.06 2 Q
6 Darius Wright Screven County 11.07 1 q
7 Ugonna Akoh North Oconee 11.18 2 q
8 Jamon Witt East Hall 11.29 1 q
9 Jared Miller Greene County 11.34 1 11.335
10 Dee Barnes Screven County J11.34 2 11.337
11 Kelo Bagley Toombs County 11.38 2
12 Joshua Pittman East Laurens 11.39 2
13 Jordan Vann Appling County 11.46 1
14 Dominique Dixon Vidalia 11.50 1
15 Evarius Pleasant Northeast Macon 11.72 2
-- Tyshon Dye Elbert County FS 2
Event 53 Girls 100 Meter Hurdles Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jalisha Knight Toombs County 14.49 1 Q
2 Philicia Batton SE Bulloch 15.28 2 Q
3 Sally Woerner Rabun County 15.38 2 Q
4 Samone Burger Dublin 16.29 1 Q
5 Raychelle Ward Pierce County 16.65 2 q
6 Vaneisha Lawton Screven County 16.87 1 q
7 Dominique Love Northeast Macon 16.96 1 q
8 Jordan Gihl Rabun County 16.97 1 q
9 Sydney Rodkey North Oconee 17.11 2
10 Caroline Brown North Oconee 17.23 2
11 Camary Sampson Jeff Davis 17.27 1
12 Taylor Hicks McIntosh Co. Aca 17.53 2
13 Alondria Clemons Bleckley County 17.58 2
14 Kenesia Sullivan Lamar County 19.58 1
15 Andrea Garnett Putnam County 21.16 1
Event 54 Boys 110 Meter Hurdles Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Marquice Dye Elbert County 15.21 1 Q
2 Will Patterson Fannin County 15.34 1 Q
3 Kendrick Presley Oglethorpe Co 15.40 1 q
4 Yohan Reynolds Jackson County 15.52 2 Q
5 Davontae Smith McIntosh Co. Aca 15.58 2 Q
6 Tharius Pryor Laney 15.59 1 q
6 Brandon Cole Putnam County 15.59 2 q
8 Javon Cusack Screven County 16.01 2 q
9 Stephon Johnson East Laurens 16.03 1
10 Jaylen Easton Brantley County 16.05 2
11 Kevin Johnson Appling County 16.14 2
12 Lawrence Austin Lamar County 16.21 1
13 Juvenal Bermudez Monticello 16.50 2
14 Darrius Mcmullen Putnam County 16.54 2
15 DeShaves Hagen Pierce County 16.86 1
16 Shai Brown Laney 19.52 1
Event 55 Girls 800 Meter Run Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Olivia Pigg North Oconee 2:29.79 1 Q
2 Erin Moore St. Vincent's 2:32.82 2 Q
3 Mallory Arp Fannin County 2:33.36 1 Q
4 Erin Kelly St. Vincent's 2:36.35 2 Q
5 Marnesha Hurt Putnam County 2:36.39 1 q
6 Holly Baron Jefferson 2:37.85 1 q
7 Cheyenne Golden Fannin County 2:38.86 1 q
8 Ariel Mitchell Greene County 2:39.00 1 q
9 Kiara Smith Morgan County 2:39.32 1
10 Khadijah Cave Laney 2:39.58 2
11 Ashley Brice Swainsboro HS 2:42.02 2
12 LeeAnn Johnson Pierce County 2:42.50 2
13 Madison Powell Bleckley County 2:45.42 2
14 Breyanna Wimberly SE Bulloch 2:45.43 1
15 Erin Hallmark Pike County 2:46.04 2
16 Breeanna Popham Pierce County 2:50.29 2
Event 56 Boys 800 Meter Run Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jabrelle Crawford Putnam County 1:59.19 2 Q
2 Justin Whitman Oglethorpe Co 2:00.14 1 Q
3 JaCorey Cason East Laurens 2:00.86 2 Q
4 Nathan Wheeler Rabun County 2:03.98 1 Q
5 Jordan Walker Dublin 2:07.87 1 q
6 Jerry Butler Northeast Macon 2:08.17 2 q
7 Hunter Garrett North Oconee 2:08.31 1 q
8 Marcus Brown Lamar County 2:08.34 2 q
9 Josh Reid Jefferson 2:09.21 2
10 Devaughn Bryant Screven County 2:11.95 2
11 Justin Sanders Pike County 2:11.97 2
12 Dennis Williams Appling County 2:12.07 1
13 Shaquille Nelson Bleckley County 2:12.66 1
14 Tyshawn Steger Tattnall County 2:13.71 1
15 Brandon Adkins Long County 2:19.97 1
16 Deonte Dasher Toombs County 2:20.04 2
Event 57 Girls 200 Meter Dash Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Breanna Gates SE Bulloch 25.68 1 Q
2 Markesha Mcloud Dodge County 26.07 1 Q
3 Jonina Brinson Swainsboro HS 26.17 2 Q
4 Olivia Holloman Swainsboro HS 26.51 1 q
5 Stephanie Rayton Hart County 26.57 2 Q
5 Cintasha Burch Hart County 26.57 2 q
7 Bhane Williams SW Macon 26.59 2 q
8 Asia Forest Tattnall County 26.65 1 q
9 Iesha Johnson Northeast Macon 26.72 2
10 Gianne McCormick McIntosh Co. Aca 26.85 1
11 Tia Solomon Appling County 26.90 2
12 Taliah McClary Elbert County 26.97 1
13 Mariah Spry Jackson County 27.18 2
14 Janee Chapman Monticello 27.56 1
15 Adaire Reaves Putnam County 27.66 2
16 Shavaunte Nails Appling County 28.29 1
Event 58 Boys 200 Meter Dash Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Rico Johnson Swainsboro HS 21.70 2 Q
2 Carl Buckner Putnam County 21.78 1 Q
3 Maurice Freeman Oglethorpe Co 21.91 2 Q
4 Tyshon Dye Elbert County 22.14 1 Q
5 Darius Wright Screven County 22.17 2 q
6 Evarius Pleasant Northeast Macon 22.37 2 q
7 Jordan Vann Appling County 22.40 1 q
8 Tishawn Mitchell McIntosh Co. Aca 22.53 1 q
9 Jared Miller Greene County 22.62 2
10 K'Taro Cade Elbert County 22.67 1
11 Ben Billing SW Macon 22.76 2
12 Dominique Dixon Vidalia 22.81 1
13 Kelly Barnes Jeff Davis 22.89 1
14 Demarcus Nunnally Laney 22.94 2
15 Dee Barnes Screven County 23.02 2
16 Nick Colvin North Oconee 23.37 1
Event 59 Girls 300 Meter Hurdles Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sally Woerner Rabun County 45.90 2 Q
2 Jalisha Knight Toombs County 46.68 1 Q
3 Jazzmine Youngblood Laney 47.30 2 Q
4 Christina Tyson McIntosh Co. Aca 48.22 1 Q
5 Miyah Golden Screven County 48.35 1 q
6 Vaneisha Lawton Screven County 48.41 1 q
7 Trenetta Smith Oglethorpe Co 49.11 2 q
8 Shay Stith Elbert County 50.61 2 q
9 Samone Burger Dublin 50.67 2
10 Dominique Love Northeast Macon 51.01 1
11 Tori Hill Pierce County 52.15 2
12 Sydney Rodkey North Oconee 52.48 1
13 Lauren Ard Crawford County 52.58 1
14 Cassandra Reese Putnam County 56.46 2
15 Hannah Hartney Morgan County 56.55 1
-- Camary Sampson Jeff Davis FS 2
Event 60 Boys 300 Meter Hurdles Class AA
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kevin Johnson Appling County 38.58 1 Q
2 Tevin Flemming Elbert County 39.86 1 Q
3 Yohan Reynolds Jackson County 39.97 2 Q
4 Tharius Pryor Laney 40.47 1 q
5 Lawrence Austin Lamar County 40.56 2 Q
6 L.J Stegall Jeff Davis 40.68 2 q
7 Brandon Cole Putnam County 40.85 2 q
8 Montell Reynolds East Jackson 41.47 1 q
9 Jovan Jenkins Oglethorpe Co 41.62 2
10 Dominic Ligon Bleckley County 42.31 1
11 David Doyle Swainsboro HS 42.96 1
12 Josh Kearson Screven County 43.90 2
13 Tarik Prince McIntosh Co. Aca 44.86 2
-- Kyle Whitlock Tattnall County DQ 2
Event 61 Girls 3200 Meter Run Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dorie Faber North Oconee 12:31.80 Q
2 Reese Bowles Jefferson 12:32.00 Q
3 Makayla Hewell Banks County 13:06.80 Q
4 Loran Jordan Pierce County 13:09.70 Q
5 Megan Wade Bleckley County 13:27.60 Q
6 Sasha Parker Jefferson 13:28.20 Q
7 Samantha Miller Bleckley County 13:33.60 Q
8 Samantha Houston Toombs County 14:33.30 Q
9 Allison Mangham Pike County 14:37.50
9 Hayley Beasley SE Bulloch 14:37.50
11 Razanae Cooley Swainsboro HS 15:30.50
12 Alex White Pike County 16:32.60
13 Katie Hay McIntosh Co. Aca 16:38.80
14 Ashley Mcelroy Long County 16:44.70
15 Ellie Combs Crawford County 18:42.80
16 Elizabeth Mahoney Morgan County 19:26.50
Event 62 Boys 3200 Meter Run Class AA
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cale Pirtle East Jackson 10:14.65 Q
2 Irving Melo Tattnall County 10:37.38 Q
3 Caleb Teachout Pike County 10:44.54 Q
4 Cole Thorton North Oconee 10:46.51 Q
5 Jason Wright North Oconee 10:47.50 Q
6 Stephen King Rabun County 10:48.75 Q
7 Chase McCulley Bleckley County 10:57.42 Q
8 D'Michael Reddick Swainsboro HS 11:03.51 Q
9 Jeremy Craft Morgan County 11:03.53
10 Gladwin Kreimann Morgan County 11:21.11
11 Nick Green Screven County 12:29.94
12 Demontre Campbell Northeast Macon 12:30.85
-- Jordan Bryant McIntosh Co. Aca DNF
Event 63 Girls 4x400 Meter Relay Class AA
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Southeast Bulloch HS (3aa) 'A' 4:10.54 1 Q
1) Breanna Gates 2) Jasmine Roberts
3) Katie Nevil 4) Nira Byrd
5) Hayley Beasley 6)
2 McIntosh County Academy (2aa) 'A' 4:13.60 1 Q
1) Gianne McCormick 2) Taylor Hicks
3) Christina Tyson 4) Jada Banfield
5) Megan Carter 6)
3 Laney High School (3aa) 'A' 4:13.69 1 q
1) Jazzmine Youngblood 2) Kionna Walker
3) Mokila Tyler 4) Khadijah Cave
5) Kashaunna Ballord 6) Sierra Jacobs
4 Dodge County HS (3aa) 'A' 4:13.87 1 q
1) Shequore Jordan 2) Shatera Smith
3) Markesha Mcloud 4) Taranesha Wright
5 Hart County High School (8aa) 'A' 4:14.81 2 Q
1) Taliyah Mahoney 2) Stephanie Rayton
3) Delisha Jackson 4) Cintaha Burch
5) Leandra Mitchell 6) Reeshle Daniel
6 North Oconee High School (8aa) 'A' 4:17.33 1 q
1) Olivia Brown 2) Morgan Byrd
3) Jordan Binkley 4) Olivia Pigg
5) Sydney Rodkey 6) Mary Terry
7 Elbert County Comp. HS (8aa) 'A' 4:18.80 2 Q
1) Sha'Tara Allen 2) Tonisha Fortson
3) Taliah McClary 4) Shay Stith
5) Keke Glaze 6)
8 Pierce County HS (2aa) 'A' 4:19.36 2 q
1) Tori Hill 2) Raychelle Ward
3) LeeAnn Johnson 4) Loran Jordan
5) Katharina Krueger 6) Cierra Presley
9 Greene County HS (4aa) 'A' 4:20.36 2
1) Akira Whitehead 2) Jamaya Cleveland
3) Ariel Mitchell 4) Amber Porter
5) Tia Brown 6) Anyeshka Smith
10 Southwest, Macon HS (4aa) 'A' 4:22.11 2
1) Bhane Williams 2) Kayla Waters
3) Shakenya Peters 4) Jamecia Stokes
11 Jefferson High School (8aa) 'A' 4:22.33 2
1) Holly Baron 2) Madison Dills
3) Rachel Goza 4) Jaclyn Coleman
5) Reese Bowles 6)
12 Jeff Davis HS (2aa) 'A' 4:24.11 1
1) Camary Sampson 2) Shakedra Robinson
3) Brittany Mason 4) Holly Yawn
5) Stephanie Fedrick 6) Alex Reynosa
13 Appling County HS (2aa) 'A' 4:26.39 1
1) Myra Duran 2) Kennesha Jones
3) Lyesha Russell 4) Tia Solomon
14 Swainsboro High School (3aa) 'A' 4:33.88 2
1) Olivia Holloman 2) Jonina Brinson
3) Ashley Brice 4) Razanae Cooley
15 Northeast Macon HS (4aa) 'A' 4:35.47 2
1) Samyra Mallard 2) Kaylor Dennard
3) Asia Curry 4) Iesha Johnson
5) Melody Clyde 6)
16 Putnam County HS (4aa) 'A' 4:41.09 1
1) Brenna Mullens 2) Marnesha Hurt
3) Courtney Crawford 4) Ta'Kierra Gibbs
5) Shakedra Ellison 6)
Event 64 Boys 4x400 Meter Relay Class AA
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Putnam County HS (4aa) 'A' 3:21.57 1 Q
1) Jabrelle Crawford 2) Carl Buckner
3) Brandon Cole 4) Darrius Mcmullen
5) Cornelius Ward 6)
2 Appling County HS (2aa) 'A' 3:25.86 2 Q
1) Dennis Williams 2) Jeremy Hayes
3) Justin Moore 4) Derrix Henry
5) Jordan Vann 6) Kevin Johnson
3 Lamar County High School (4aa) 'A' 3:26.77 1 Q
1) Brandon Higdon 2) Lawrence Austin
3) Lance Austin 4) Jeremy Fletcher
4 Oglethorpe County HS (8aa) 'A' 3:27.12 2 Q
1) Josh Swain 2) Kendrick Presley
3) Justin Whitman 4) Maurice Freeman
5) Sherman Williams 6) Josh Jarrells
5 East Laurens HS (3aa) 'A' 3:27.54 2 q
1) JaCorey Cason 2) Assante Manner
3) Jacorey Hodges 4) Martin Clover
5) Jmaan Bostic 6)
6 Swainsboro High School (3aa) 'A' 3:28.16 1 q
1) Jermerico Bell 2) Lonnie Gibbons
3) Dewan Somerville 4) Rico Johnson
7 Northeast Macon HS (4aa) 'A' 3:30.95 2 q
1) Evarius Pleasant 2) Jerry Butler
3) Perfect Robinson 4) Brandon Harris
5) Brandon Mullen 6)
8 North Oconee High School (8aa) 'A' 3:34.06 2 q
1) Chase Lee 2) Kawon Bryant
3) Hunter Garrett 4) Nick Colvin
5) Andrew Teare-Ketter 6)
9 Elbert County Comp. HS (8aa) 'A' 3:34.97 1
1) K'Taro Cade 2) Tevin Flemming
3) Kenterrius Chappell 4) Daiquan Jackson
5) Tyshon Dye 6) Marquice Dye
10 Screven County HS (3aa) 'A' 3:37.82 1
1) Joseph Gray 2) Tyler Williams
3) Devaughn Bryant 4) Quan Smith
5) Darius Wright 6) Antwan Bunburry
11 Tattnall County HS (2aa) 'A' 3:38.03 1
1) Tyshawn Steger 2) Jemarcus Mcdaniel
3) Desmond Richmond 4) Torrey Mckinney
5) Irving Melo 6)
12 Appling County HS (2aa) 'B' 3:39.88 2
1) Shannon Simmons 2) Sammy Ryan
3) Lashawn Mobley 4) Dewayne Roberts
5) Thad Russell 6) Martavious James
13 McIntosh County Academy (2aa) 'A' 3:40.37 1
1) Tishawn Mitchell 2) Michael Hicks
3) Charles Herrington 4) Josiah Wright
5) Tarik Prince 6) Raymond Palmer
14 Oglethorpe County HS (8aa) 'B' 3:44.66 2
1) Deuntrez Flemming 2) Kenny Cinereski
3) Dillon Evans 4) Tron Armstrong
5) Xavier Eberhart 6)
15 Greene County HS (4aa) 'A' 3:44.71 1
1) Jared Miller 2) Keyondre Wright
3) Kentavis Fulton 4) Ronald Shelton