West Hall Relays

Oakwood, Ga

Complete Results

Licensed to Perfect Timing Group - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/23/2018 09:04 PM
                         West Hall Relays - 2/23/2018                          
                                 West Hall HS                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Stephens Co.  'A'                                              51.61   1  10   
  2 Chestatee  'A'                                                 52.88   2   8   
  3 Jackson County  'A'                                            53.47   2   6   
  4 East Hall HS  'A'                                              53.65   2   5   
  5 Hart County  'A'                                    55.25      54.33   1   4   
  6 Johnson HS  'A'                                                57.25   1   3   
 
Event 2  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hart County  'A'                                    45.21      44.73   1  10   
  2 Stephens Co.  'A'                                              46.57   1   8   
  3 Chestatee  'A'                                                 46.86   1   6   
  4 Pace Academy  'A'                                   45.97      47.04   1   5   
  5 North Hall  'A'                                                47.69   2   4   
  6 West Hall High School  'A'                                     47.84   2   3   
  7 Johnson HS  'A'                                                47.90   2   2   
  8 Gainesville High School  'A'                        44.34      48.86   1   1   
  9 East Hall HS  'A'                                              50.05   2 
 10 Jackson County  'A'                                 45.95      51.08   1 
 
Event 3  Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Stephens Co.  'A'                                            4:48.13   2  10   
  2 North Hall  'A'                                   4:53.00    4:56.83   2   8   
  3 Jackson County  'A'                                          5:04.54   1   6   
  4 Gainesville High School  'A'                         5.02    5:10.05   2   5   
  5 West Hall High School  'A'                                   5:20.69   2   4   
  6 Chestatee  'A'                                               5:27.84   1   3   
  7 Johnson HS  'A'                                              5:40.34   2   2   
  8 Hart County  'A'                                  5:20.00    6:01.92   2   1   
 
Event 4  Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gainesville High School  'A'                                 3:48.28   2  10   
  2 Hart County  'A'                                             4:11.15   1   8   
  3 East Hall HS  'A'                                            4:11.47   1   6   
  4 Jackson County  'A'                                          4:12.80   2   5   
  5 West Hall High School  'A'                                   4:16.45   2   4   
  6 Stephens Co.  'A'                                            4:19.92   1   3   
  7 North Hall  'A'                                              4:22.61   1   2   
  8 Chestatee  'A'                                               4:24.50   2   1   
 -- Johnson HS  'A'                                                   DQ   2 
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Guest, Tanner                Hart County          5:25.00    5:39.04   2  10   
  2 Sosa, Ashley                 Gainesville          5:51.28    6:00.47   2   8   
  3 Congdon, Madison             Hart County          6:05.00    6:10.87   2   6   
  4 Graham, McKenna              Chestatee                       6:15.81   1   5   
  5 Tucker, Anna Bryce           Chestatee            6:05.26    6:20.55   2   4   
  6 Mize, Morgan                 North Hall           6:02.06    6:22.19   2   3   
  7 Ortiz, Mitxi                 Gainesville          5:53.16    6:32.32   2   2   
  8 Allen, Kristina              Johnson HS                      6:32.38   1   1   
  9 Whitfield, Analiegh          East Hall HS                    6:40.17   1 
 10 Todd, Amber                  Jackson Coun         6:53.04    6:47.98   2 
 11 Banda, Fatima                Gainesville             7.00    6:56.02   1 
 12 Mierzejewski, Madeleine      Jackson Coun         6:45.15    7:11.82   2 
 13 Albarran, Evelin             West Hall Hi                    7:24.19   1 
 14 Terell, Morgan               Hart County          6:45.00    7:28.37   2 
 15 Kennedy, Elli                North Hall                      7:30.46   1 
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Beinvenu, Mugisha            Gainesville          4:33.11    4:35.58   2  10   
  2 Lopez, Miguel                Gainesville          4:39.75    4:38.77   2   8   
  3 Jones, Andrew                North Hall           4:48.12    4:39.05   2   6   
  4 Reyes, Jesus                 Chestatee            4:57.71    4:48.52   2   5   
  5 Gaddis, Luke                 Chestatee                       4:50.88   1   4   
  6 Garringer, Sammuel           Hart County                     4:55.82   1   3   
  7 Amaya, Edwin                 Chestatee            4:45.86    4:57.32   2   2   
  8 Garcia, Jose                 Gainesville          5:00.38    5:00.17   2   1   
  9 Brown, Matthew               Hart County                     5:03.47   1 
 10 Robinson, Lance              North Hall           5:25.51    5:09.95   2 
 11 Alquicira, Kevin             Johnson HS           5:15.93    5:18.13   2 
 12 Duncan, River                Stephens Co.                    5:19.34   2 
 13 Sundermeier, Jonny           Pace Academy         5:29.90    5:21.73   2 
 14 Houser, Robert               Pace Academy         5:37.72    5:27.31   2 
 15 Hawn, Matthew                North Hall                      5:28.07   1 
 16 Martinez, Luke               Hart County                     5:36.25   1 
 17 Crowthers, Jason             Jackson Coun         5:41.53    5:40.98   2 
 18 Rodriguez, Jesse             East Hall HS                    5:45.46   1 
 19 Pham, Tyler                  East Hall HS                    6:27.49   1 
 20 Crain, Michael               West Hall Hi                    6:32.60   1 
 21 Hayes, Mason                 Jackson Coun                    6:33.21   1 
 22 Jackson, Preston             West Hall Hi                    6:55.10   1 
 23 Villanueva, Erick            East Hall HS                    8:00.28   1 
 24 Castillo, Willfredo          West Hall Hi                    8:28.23   1 
 
Event 7  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Stephens Co.  'A'                                            1:54.35   2  10   
  2 Jackson County  'A'                                          1:58.80   1   8   
  3 West Hall High School  'A'                                   2:01.25   1   6   
  4 Gainesville High School  'A'                                 2:03.65   2   5   
  5 Chestatee  'A'                                               2:05.45   1   4   
  6 Hart County  'A'                                  2:03.00    2:06.06   2   3   
  7 Johnson HS  'A'                                              2:25.82   2   2   
 
Event 8  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gainesville High School  'A'                      1:35.00    1:33.13   2  10   
  2 Hart County  'A'                                  1:35.00    1:36.07   2   8   
  3 Jackson County  'A'                               1:44.00    1:40.70   2   6   
  4 Stephens Co.  'A'                                            1:43.10   2   5   
  5 West Hall High School  'A'                                   1:45.65   1   4   
  6 North Hall  'A'                                              1:47.59   1   3   
  7 East Hall HS  'A'                                            1:47.96   1   2   
  8 Johnson HS  'A'                                              1:52.33   2   1   
  9 Chestatee  'A'                                               1:53.71   1 
 
Event 9  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hart County  'A'                                 10:45.00   10:55.19   10   
  2 Jackson County  'A'                                         11:03.92    8   
  3 Gainesville High School  'A'                     11:52.97   11:14.89    6   
  4 North Hall  'A'                                             11:36.38    5   
  5 Chestatee  'A'                                              12:00.67    4   
  6 Johnson HS  'A'                                             13:17.93    3   
  7 Stephens Co.  'A'                                           14:07.24    2   
 
Event 10  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gainesville High School  'A'                      8:46.95    8:46.95   10   
  2 North Hall  'A'                                              9:08.77    8   
  3 Jackson County  'A'                                          9:30.45    6   
  4 Johnson HS  'A'                                              9:41.21    5   
  5 Hart County  'A'                                             9:41.45    4   
  6 Chestatee  'A'                                              10:30.01    3   
  7 Stephens Co.  'A'                                           10:45.54    2   
  8 West Hall High School  'A'                                  10:57.25    1   
 
Event 11  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gainesville High School  'A'                      4:56.09    4:27.36   10   
  2 Jackson County  'A'                               4:50.64    4:29.72    8   
  3 Stephens Co.  'A'                                            4:33.85    6   
  4 Hart County  'A'                                  4:25.00    4:51.62    5   
  5 Chestatee  'A'                                               5:30.12    4   
 
Event 12  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gainesville High School  'A'                      3:29.40    3:33.62   2  10   
  2 Jackson County  'A'                               4:07.23    3:48.73   2   8   
  3 Chestatee  'A'                                               3:50.67   1   6   
  4 Stephens Co.  'A'                                            3:57.79   1   5   
  5 West Hall High School  'A'                        3:56.68    4:01.79   2   4   
  6 Hart County  'A'                                             4:03.15   2   3   
  7 East Hall HS  'A'                                            4:10.43   1   2   
  8 Johnson HS  'A'                                              4:14.34   1   1   
  9 East Hall HS  'B'                                            4:14.39   1 
 
Event 13  Girls Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson County  'A'                                         14:18.78   10   
  2 North Hall  'A'                                             14:30.48    8   
  3 Hart County  'A'                                 13:50.00   14:38.68    6   
  4 Johnson HS  'A'                                             15:13.91    5   
  5 Chestatee  'A'                                              15:36.45    4   
  6 Gainesville High School  'A'                     12:59.00   16:11.42    3   
  7 West Hall High School  'A'                                  18:14.27    2   
 -- East Hall HS  'A'                                                DNF  
 -- Stephens Co.  'A'                                                DNF  
 
Event 14  Boys Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 North Hall  'A'                                             11:26.65   10   
  2 Pace Academy  'A'                                           11:27.67    8   
  3 Gainesville High School  'A'                     11:04.61   11:30.36    6   
  4 Jackson County  'A'                                         12:00.34    5   
  5 Hart County  'A'                                            12:09.60    4   
  6 Chestatee  'A'                                              12:09.77    3   
  7 Stephens Co.  'A'                                           12:41.47    2   
  8 Johnson HS  'A'                                             13:12.38    1   
  9 East Hall HS  'A'                                           14:14.00  
 10 West Hall High School  'A'                                  14:21.51  
 
Event 15  Girls 800 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Stephens Co.  'A'                                            2:01.16   1  10   
  2 Hart County  'A'                                  2:04.00    2:02.64   2   8   
  3 Jackson County  'A'                                          2:04.33   2   6   
  4 Chestatee  'A'                                               2:06.54   2   5   
  5 West Hall High School  'A'                                   2:15.81   1   4   
 -- Johnson HS  'A'                                                  DNF   2 
 
Event 16  Boys 800 Sprint Medley
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pace Academy  'A'                                            1:42.15   2  10   
  2 Gainesville High School  'A'                      1:38.00    1:42.63   2   8   
  3 Chestatee  'A'                                               1:43.30   2   6   
  4 Hart County  'A'                                             1:44.69   1   5   
  5 Johnson HS  'A'                                              1:47.70   1   4   
  6 Jackson County  'A'                                          1:49.05   1   3   
  7 North Hall  'A'                                              1:49.88   2   2   
  8 West Hall High School  'A'                                   1:50.09   2   1   
  9 East Hall HS  'A'                                            2:02.54   2 
 -- Stephens Co.  'A'                                                DNF   1 
 
                    Women - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) Hart County                 53        2) Jackson County             52   
    3) Stephens Co.                48        4) Chestatee                  41   
    5) Gainesville High School     39        6) North Hall                 24   
    7) West Hall High School       16        7) Johnson HS                 16   
    9) East Hall HS                 5                                           
 
                     Men - Team Rankings - 8 Events Scored
===============================================================================
    1) Gainesville High School     74        2) Hart County                45   
    3) Chestatee                   36        4) North Hall                 35   
    5) Jackson County              33        6) Stephens Co.               25   
    7) Pace Academy                23        8) West Hall High School      17   
    9) Johnson HS                  14       10) East Hall HS               10