********** Varsity Boys Results **********
DACULA FUNKY FALCON XC INVITATIONAL
Hosted by Dacula High School
Dacula, GA
October 9, 2010
Results Provided by Runners Fit Race Works
HS Boys 5K Run CC
Place TmPl Name School Time Pace
===== ==== ========================= ======================== ======== =====
1 1 Jake Candler Westminster 17:00.71 5:29
2 2 Nathinael Wondimu Central Gwinnett 17:08.03 5:31
3 3 Sean Smith Westminster 17:15.23 5:34
4 4 Tyler Cooke Westminster 17:16.58 5:34
5 5 Jordan Flowers Westminster 17:24.94 5:37
6 6 Austin Erickson Chattahoochie 17:26.17 5:37
7 7 John Lambert Westminster 17:28.95 5:38
8 8 Spencer Nash Westminster 17:40.29 5:42
9 9 Gaston Quantz Westminster 17:41.25 5:42
10 10 Abdaly Rodarte Central Gwinnett 17:43.92 5:43
11 Kirby Carlisle Westminster 17:56.07 5:47
12 11 Connor Deloach Dacula 18:04.17 5:49
13 12 David Baker Chattahoochie 18:05.39 5:50
14 13 Bryan Kamau Shiloh 18:09.94 5:51
15 14 Colby Mosshart Dacula 18:10.99 5:52
16 15 Ian Meyers Chattahoochie 18:11.92 5:52
17 16 Jake Hemingway Chattahoochie 18:13.36 5:52
18 17 Patrick Leary Dacula 18:17.09 5:54
19 18 Kai Skop Chattahoochie 18:17.79 5:54
20 Austin Dhillon Westminster 18:21.74 5:55
21 19 Addison Sans St. Pius X 18:23.11 5:56
22 20 Daniel McKerney Chattahoochie 18:28.60 5:57
23 Sam Bondurant Westminster 18:29.49 5:58
24 21 Nahom Solomon Shiloh 18:29.77 5:58
25 22 Andrew Anastasiades St. Pius X 18:32.05 5:58
26 23 Louis Raffaele Chattahoochie 18:35.20 5:59
27 24 Colin Martin St. Pius X 18:39.88 6:01
28 25 Ben Nguyen Central Gwinnett 18:46.45 6:03
29 26 Omar Pacheco Dacula 18:48.65 6:04
30 27 Stephen Fristoe St. Pius X 18:50.52 6:04
31 28 Allen Tschirhart St. Pius X 18:51.31 6:05
32 Darrin Haley Chattahoochie 18:51.78 6:05
33 29 Jesse Neal Dacula 18:56.46 6:06
34 30 Emmanuel Ramirez Calhoun 19:00.28 6:08
35 31 Austin Claybrook Central Gwinnett 19:00.50 6:08
36 Pat Haley Chattahoochie 19:02.50 6:08
37 32 Michael Marshall St. Pius X 19:06.56 6:10
38 33 Phillip Thornton Dacula 19:10.50 6:11
39 34 Francis Mutemwa St. Pius X 19:11.74 6:11
40 35 Carson Webb Dacula 19:20.41 6:14
41 Harrison deVignier-Aw St. Pius X 19:24.48 6:15
42 Cody Retherfor St. Pius X 19:25.29 6:16
43 Ryan Brennan Dacula 19:30.11 6:17
44 Byron Coneys Chattahoochie 19:31.78 6:18
45 Sean Kelly St. Pius X 19:33.12 6:18
46 36 Luis Cervantes Calhoun 19:55.91 6:25
47 37 Wendall Brown Shiloh 20:08.83 6:30
48 38 Mason Holter Central Gwinnett 20:19.77 6:33
49 39 Abdullah Mussa Shiloh 20:24.47 6:35
50 40 Tyler Binn Shiloh 20:25.88 6:35
51 41 Tracy Fisher Central Gwinnett 20:31.17 6:37
52 42 Omar Gonzalez Shiloh 20:38.36 6:39
53 43 John Box Calhoun 20:59.08 6:46
54 44 Scott Donagiy Central Gwinnett 21:07.14 6:48
55 Humberto Munoz Central Gwinnett 21:31.28 6:56
56 45 Richard Castillo Calhoun 21:31.51 6:56
57 46 Jose Gonzalez Calhoun 21:38.06 6:58
58 47 Noe Martinez Calhoun 21:40.84 6:59
59 48 Alex Briner Calhoun 21:42.78 7:00
60 49 Beau Austin Shiloh 22:41.84 7:19
61 Jaime Rodriquez Calhoun 25:13.25 8:08
********** Varsity Boys Results **********
DACULA FUNKY FALCON XC INVITATIONAL
Hosted by Dacula High School
Dacula, GA
October 9, 2010
Results Provided by Runners Fit Race Works
1. 20 Westminster ( 17:18 1:26:28)
===================================================
1 1 Jake Candler 17:01
2 3 Sean Smith 17:16
3 4 Tyler Cooke 17:17
4 5 Jordan Flowers 17:25
5 7 John Lambert 17:29
6 ( 8) Spencer Nash 17:41
7 ( 9) Gaston Quantz 17:42
2. 67 Chattahoochie ( 18:04 1:30:17)
===================================================
1 6 Austin Erickson 17:27
2 12 David Baker 18:06
3 15 Ian Meyers 18:12
4 16 Jake Hemingway 18:14
5 18 Kai Skop 18:18
6 ( 20) Daniel McKerney 18:29
7 ( 23) Louis Raffaele 18:36
3. 97 Dacula ( 18:28 1:32:20)
===================================================
1 11 Connor Deloach 18:05
2 14 Colby Mosshart 18:11
3 17 Patrick Leary 18:18
4 26 Omar Pacheco 18:49
5 29 Jesse Neal 18:57
6 ( 33) Phillip Thornton 19:11
7 ( 35) Carson Webb 19:21
4. 106 Central Gwinnett ( 18:37 1:33:01)
===================================================
1 2 Nathinael Wondimu 17:09
2 10 Abdaly Rodarte 17:44
3 25 Ben Nguyen 18:47
4 31 Austin Claybrook 19:01
5 38 Mason Holter 20:20
6 ( 41) Tracy Fisher 20:32
7 ( 44) Scott Donagiy 21:08
5. 120 St. Pius X ( 18:40 1:33:20)
===================================================
1 19 Addison Sans 18:24
2 22 Andrew Anastasiades 18:33
3 24 Colin Martin 18:40
4 27 Stephen Fristoe 18:51
5 28 Allen Tschirhart 18:52
6 ( 32) Michael Marshall 19:07
7 ( 34) Francis Mutemwa 19:12
6. 150 Shiloh ( 19:32 1:37:40)
===================================================
1 13 Bryan Kamau 18:10
2 21 Nahom Solomon 18:30
3 37 Wendall Brown 20:09
4 39 Abdullah Mussa 20:25
5 40 Tyler Binn 20:26
6 ( 42) Omar Gonzalez 20:39
7 ( 49) Beau Austin 22:42
7. 200 Calhoun ( 20:38 1:43:08)
===================================================
1 30 Emmanuel Ramirez 19:01
2 36 Luis Cervantes 19:56
3 43 John Box 21:00
4 45 Richard Castillo 21:32
5 46 Jose Gonzalez 21:39
6 ( 47) Noe Martinez 21:41
7 ( 48) Alex Briner 21:43