McIntosh County Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.09 | SB | Jasmine Grovenor | 1st | Prelims H1 | Day 2 Results |
12.47 | SB | Jasmine Grovenor | 1st | Finals | Day 2 Results |
200 Meter Dash | |||||
25.43 | SB | Jasmine Grovenor | 1st | Finals | Day 2 Results |
25.97 | SB | Jasmine Grovenor | 1st | Prelims H1 | Day 2 Results |
400 Meter Dash | |||||
1:07.88 | SB | Deserae Wynn | 7th | Prelims H1 | Day 2 Results |
1:12.37 | SB | Deserae Wynn | 7th | Finals | Day 2 Results |
Long Jump | |||||
16-3.25 | SB | Jasmine Grovenor | 1st | Finals | Day 1 Results |
16-3.25 | SB | Jasmine Grovenor | 1st | Finals | Day 2 Results |
Discus | |||||
64-3 | SB | Jessica Frazier | 5th | Finals | Day 2 Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
400 Meter Dash | |||||
51.13 | SB | Marcus Jennings | 6th | Finals | Day 2 Results |
51.92 | SB | Marcus Jennings | 4th | Prelims H2 | Day 2 Results |
52.40 | SB | Rashard Evans | 5th | Prelims H3 | Day 2 Results |
58.87 | SB | Rashard Evans | 8th | Finals | Day 2 Results |
800 Meter Run | |||||
2:03.74 | SB | Johnny Mitchell | 1st | Finals | Day 2 Results |
1600 Meter Run | |||||
4:57.36 | SB | Davis Trexler | 2nd | Finals | Day 2 Results |
3200 Meter Run | |||||
10:45.71 | SB | Davis Trexler | 1st | Finals | Day 2 Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.03 | SB | Benjamin Jackson | 4th | Finals | Day 2 Results |
17.73 | SB | Benjamin Jackson | 6th | Prelims H1 | Day 2 Results |
300 Meter Hurdles | |||||
42.01 | SB | Benjamin Jackson | 4th | Finals | Day 2 Results |
42.47 | SB | Benjamin Jackson | 3rd | Prelims H1 | Day 2 Results |
43.41 | SB | Devahn Murphy | 5th | Prelims H1 | Day 2 Results |
43.58 | SB | Devahn Murphy | 5th | Finals | Day 2 Results |
Long Jump | |||||
21-2 | SB | Marcus Jennings | 6th | Finals | Day 2 Results |
20-0.25 | SB | Devahn Murphy | 8th | Finals | Day 2 Results |
Shot Put | |||||
46-0 | SB | Sequan Stanley | 3rd | Finals | Day 1 Results |