St. Francis Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.59 | Morgan Harper | 2nd | Finals H3 | Full Results | |
15.22 | Emma Ashe | 14th | Finals H1 | Full Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.19 | Marie Harris | 2nd | Finals H3 | Full Results | |
30.71 | Morgan Harper | 8th | Finals H3 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:00.90 | Marie Harris | 1st | Finals H3 | Full Results | |
800 Meter Run | |||||
3:16.41 | Tessa Strickland | 9th | Finals H1 | Full Results | |
1600 Meter Run | |||||
7:13.09 | SB | Tessa Strickland | 6th | Finals H1 | Full Results |
7:23.68 | Ella Carling | 8th | Finals H1 | Full Results | |
3200 Meter Run | |||||
15:14.38 | Ella Carling | 6th | Finals H1 | Full Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
21.41 | SB | frasto nicole | 6th | Finals H1 | Full Results |
4x100 Meter Relay | |||||
53.03 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Trynce Taylor | 1st | Finals H1 | Full Results | |
4-6 | Erica Moon | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
Long Jump | |||||
15-1 | Marie Harris | 1st | Finals H1 | Full Results | |
13-6.75 | Erica Moon | 4th | Finals H1 | Full Results | |
Discus | |||||
88-5 | SB | Avery Symons | 2nd | Finals H1 | Full Results |
71-0 | Trynce Taylor | 4th | Finals H1 | Full Results | |
54-0 | SB | Jillian Lockery | 7th | Finals H1 | Full Results |
Shot Put | |||||
28-1 | Avery Symons | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
25-11 | Trynce Taylor | 3rd | Finals H1 | Full Results | |
19-4 | Jillian Lockery | 6th | Finals H1 | Full Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.04 | Davell Wright | 8th | Finals H7 | Full Results | |
12.29 | Cameron Robinson | 16th | Finals H6 | Full Results | |
14.92 | Nick Loggins | 36th | Finals H1 | Full Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.90 | Branden Stroizer | 3rd | Finals H6 | Full Results | |
24.36 | Roman Stamps | 9th | Finals H3 | Full Results | |
24.82 | Cameron Robinson | 13th | Finals H5 | Full Results | |
24.84 | Davell Wright | 14th | Finals H5 | Full Results | |
400 Meter Dash | |||||
54.37 | Branden Stroizer | 4th | Finals H4 | Full Results | |
55.85 | Jimmy Paris | 7th | Finals H3 | Full Results | |
57.60 | SB | Roman Stamps | 10th | Finals H3 | Full Results |
800 Meter Run | |||||
2:16.45 | Gabriel Ceniza | 6th | Finals H2 | Full Results | |
2:17.57 | Jimmy Paris | 7th | Finals H2 | Full Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:13.98 | Gabriel Ceniza | 7th | Finals H1 | Full Results | |
5:36.29 | toby gaines | 15th | Finals H1 | Full Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
21.47 | SB | Alejandro Geiger | 4th | Finals H1 | Full Results |
300 Meter Hurdles | |||||
50.81 | Alejandro Geiger | 6th | Finals H1 | Full Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.49 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Full Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:07.25 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Full Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Cameron Robinson | 2nd | Finals H1 | Full Results | |
Long Jump | |||||
19-4.5 | Davell Wright | 4th | Finals H2 | Full Results | |
16-5 | Roman Stamps | 8th | Finals H2 | Full Results | |
Discus | |||||
84-9 | Mason Dailey | 6th | Finals H1 | Full Results | |
68-11 | Jabriel Muhammad | 10th | Finals H1 | Full Results | |
Shot Put | |||||
33-7 | Jabriel Muhammad | 5th | Finals H1 | Full Results | |
33-3 | Mason Dailey | 7th | Finals H1 | Full Results |