MTFXCCGA Invitational 2021

Powder Springs, GA

Elite Performances

56 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.12 Jessicka Woods Maynard H. Jackson High School
100 Meter Hurdles Finals 14.71 Kara Stewart McEachern High School
100 Meter Hurdles Finals 14.79 Zionn Rice Campbell High School
100 Meter Dash Finals 11.84 Colleen Branch Westlake
100 Meter Dash Finals 11.95 Sherri-Ann Norton American Heritage MS/HS (Plantation)
100 Meter Dash Finals 12.05 Kyndall Sessom Shiloh High School
100 Meter Dash Finals 12.19 Jessica James Pebblebrook High School
100 Meter Dash Finals 12.20 Mallory Hodge Tucker
1600 Meter Run Finals 5:10.62 Ashley Fitzgerald American Heritage MS/HS (Plantation)
1600 Meter Run Finals 5:14.85 Elle Mezzio Riverwood International Charter School
200 Meter Dash Finals 24.25 Colleen Branch Westlake
200 Meter Dash Finals 24.41 Madison Gardner Banneker
200 Meter Dash Finals 24.53 Mallory Hodge Tucker
200 Meter Dash Finals 24.57 Kitana Burgard Archer HS
3200 Meter Run Finals 11:03.44 Ashley Fitzgerald American Heritage MS/HS (Plantation)
400 Meter Hurdles Finals 1:04.62 Jessicka Woods Maynard H. Jackson High School
400 Meter Dash Finals 54.73 Mekenze Kelley Campbell High School
400 Meter Dash Finals 55.16 Madison Gardner Banneker
400 Meter Dash Finals 55.59 Kenya Thompson American Heritage MS/HS (Plantation)
400 Meter Dash Finals 57.39 Yasmine Williams McEachern High School
400 Meter Dash Finals 57.47 Alexis Arnett Westlake
400 Meter Dash Finals 57.96 Cerenity Daise Pebblebrook High School
4x100 Meter Relay Finals 46.83 Relay Team American Heritage MS/HS (Plantation)
4x100 Meter Relay Finals 46.85 Relay Team Campbell High School
4x100 Meter Relay Finals 47.56 Relay Team Pebblebrook High School
4x100 Meter Relay Finals 47.63 Relay Team Archer HS
4x400 Meter Relay Finals 3:52.17 Relay Team Westlake
4x400 Meter Relay Finals 3:52.92 Relay Team Campbell High School
800 Meter Run Finals 2:15.55 Kieley Gayle Westlake
800 Meter Run Finals 2:17.43 Lauren Lewis Langston Hughes HS
800 Meter Run Finals 2:17.66 Ashley Fitzgerald American Heritage MS/HS (Plantation)
800 Meter Run Finals 2:17.80 Nina Ouellette Riverwood International Charter School
Discus Finals 120-7 Cyan Green South Cobb
High Jump Finals 5-6 Jada Joseph American Heritage MS/HS (Plantation)
Long Jump Finals 18-9.75 Jada Joseph American Heritage MS/HS (Plantation)
Shot Put Finals 37-1 Mykhayla Carroll Archer HS
Shot Put Finals 37-2.5 Samantha Smith Grayson High School
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.75 Robert CJ Lockhart Langston Hughes HS
110 Meter Hurdles Finals 14.05 Malik Mixon Westlake
200 Meter Dash Finals 21.86 Tariq Garrison American Heritage MS/HS (Plantation)
200 Meter Dash Finals 21.86 Andrew Spearman Archer HS
200 Meter Dash Finals 21.94 Joziah Gamble Discovery HS
400 Meter Hurdles Finals 55.02 Patrez Thomas Shiloh High School
400 Meter Hurdles Finals 55.28 Fredrick Hamilton Grady
400 Meter Dash Finals 48.55 Emory Clemons American Heritage MS/HS (Plantation)
400 Meter Dash Finals 48.79 Daquan Tate Westlake
400 Meter Dash Finals 48.97 Xavier Smith Langston Hughes HS
400 Meter Dash Finals 48.99 Andrew Spearman Archer HS
400 Meter Dash Finals 49.02 Joshua Scott Shiloh High School
400 Meter Dash Finals 49.13 Jackson Sexton Grady
400 Meter Dash Finals 49.44 Terez Davis-Giles Westlake
400 Meter Dash Finals 49.45 Tariq Garrison American Heritage MS/HS (Plantation)
4x400 Meter Relay Finals 3:18.09 Relay Team Westlake
4x400 Meter Relay Finals 3:22.13 Relay Team Shiloh High School
Pole Vault Finals 14-3 Nick West Riverwood International Charter School
Shot Put Finals 52-7 Garrett Brophy Grayson High School