Tift County High School | | | Hy-Tek's MEET MANAGER 8:45 AM 3/29/2018 Page 1 | |
|
| | | Tift Quad 2 - 3/28/2018 | | |
|
| | | Tift County High school | | |
|
| | | Results | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 100 Meter Dash | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Finals | | | | | |
|
1 English, Nykiya Valdosta Hig 12.70 12.74 2 | | | | | |
|
2 Toles, Naomi Thomasville 12.75 12.83 2 | | | | | |
|
3 Williams, Iyania Valdosta Hig 12.98 12.99 2 | | | | | |
|
4 Taylor, Kaliya Tift County 13.09 13.03 2 | | | | | |
|
5 Johnson, Dontaevia Thomasville 13.05 13.11 2 | | | | | |
|
6 Bozeman, Ja'Mayah Valdosta Hig 13.00 13.14 2 | | | | | |
|
7 Ryan, Jazmine Lanier County HS 13.33 13.18 2 | | | | | |
|
-- Norman, Odyssey Cook 15.98 NT 1 | | | | | |
|
-- Tippins, Tanaya Cook NT 1 | | | | | |
|
-- Flanders, Dasia Tift County 13.51 NT 1 | | | | | |
|
-- Jones, Daisy Lanier County HS 13.72 NT 1 | | | | | |
|
-- Bradshaw, I'Juana Thomasville 14.22 NT 1 | | | | | |
|
-- Norman, Alexia Cook NT 1 | | | | | |
|
-- Morris, Shavonna Tift County 13.51 NT 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 200 Meter Dash | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 English, Nykiya Valdosta Hig 26.22 26.39 2 | | | | | |
|
2 Williams, Iyania Valdosta Hig 26.57 26.98 2 | | | | | |
|
3 Carter, Taliyah Cook 28.13 27.03 2 | | | | | |
|
4 Flanders, Dasia Tift County 27.39 27.43 2 | | | | | |
|
5 Morris, Shavonna Tift County 28.00 27.63 2 | | | | | |
|
6 Wright, Ty'Asia Thomasville 28.73 27.85 1 | | | | | |
|
7 Duggins, Denice Tift County 27.93 28.44 2 | | | | | |
|
8 Troutman, De'Asia Thomasville 28.22 28.60 1 | | | | | |
|
9 Bell, Amari Valdosta Hig 27.00 29.09 2 | | | | | |
|
10 Jones, Daisy Lanier County HS 29.70 29.26 1 | | | | | |
|
11 Ross, Myracle Cook 29.47 29.88 1 | | | | | |
|
12 Walton, Jamie Cook 31.77 32.46 1 | | | | | |
|
13 Bell, A'Zaria Thomasville 34.60 33.06 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 400 Meter Dash | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Taylor, Taylor Valdosta Hig 1:01.59 1:02.96 2 | | | | | |
|
2 Carter, Taliyah Cook 1:01.35 1:03.25 2 | | | | | |
|
3 McIntyre, Shadiamond Tift County 1:03.59 1:05.85 2 | | | | | |
|
4 Beard, Miyah Thomasville 1:03.03 1:06.20 2 | | | | | |
|
5 Wright, Ty'Asia Thomasville 1:08.76 1:06.73 1 | | | | | |
|
6 Branner, Keishonna Tift County 1:04.30 1:08.37 2 | | | | | |
|
7 Mitchell, Divinity Tift County 1:08.39 1:08.44 2 | | | | | |
|
8 Jones, Shania Valdosta Hig 1:10.74 1:08.88 1 | | | | | |
|
9 Preston, Kiyah Valdosta Hig 1:09.11 1:10.99 1 | | | | | |
|
10 Amons, Tiara Thomasville 1:13.92 1:12.07 1 | | | | | |
|
11 Brogdon, Anzlie Lanier County HS 1:10.92 1:12.16 1 | | | | | |
|
12 Ross, Myracle Cook 1:13.03 1:15.06 1 | | | | | |
|
13 Brown, Joanna Cook 1:07.67 1:17.03 2 | | | | | |
|
14 Shaw, Jenna Lanier County HS 1:26.40 1 | | | | | |
|
15 Fender, Kendryk Lanier County HS 1:24.33 1:31.06 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 800 Meter Run | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Branner, Keishonna Tift County 2:43.30 2:50.72 | | | | | |
|
2 Ponder, Karoline Tift County 2:52.85 2:54.21 | | | | | |
|
3 Smith, Caiytiana Cook 3:01.06 | | | | | |
|
4 Powell, Aaliyah Thomasville 2:57.52 3:02.04 | | | | | |
|
5 Bullington, Josie Tift County 3:03.07 3:02.08 | | | | | |
|
6 Hill, Kaliyah Thomasville 3:13.42 3:11.17 | | | | | |
|
7 Johnson, Bridgette Valdosta Hig 3:03.38 3:16.09 | | | | | |
|
8 Sharpe, Jakia Cook 3:11.88 3:17.16 | | | | | |
|
9 Allen, Shahogony Cook 2:57.73 3:22.77 | | | | | |
|
10 Brown, Jamye Thomasville 3:20.12 3:24.10 | | | | | |
|
11 Moore, Faith Valdosta Hig 3:09.00 3:41.78 | | | | | |
|
12 Rockmore, Zariah Valdosta Hig 3:10.00 3:47.14 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 1600 Meter Run | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Golden, Emily Tift County 5:30.63 5:39.98 | | | | | |
|
2 Juarez, Litzy Cook 6:48.02 6:42.62 | | | | | |
|
3 Smith, Caiytiana Cook 6:36.36 6:42.92 | | | | | |
|
4 Miller, Savannah Tift County 6:56.73 7:02.71 | | | | | |
|
5 Bullington, Josie Tift County 7:00.25 7:08.34 | | | | | |
|
6 Brown, Jamye Thomasville 7:51.12 7:21.93 | | | | | |
|
7 Revills, Ty'merica Thomasville 7:21.43 8:23.90 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 3200 Meter Run | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Golden, Emily Tift County 11:47.13 12:15.00 | | | | | |
|
2 Woods, Sontriana Tift County 16:21.90 | | | | | |
|
3 Shaw, Jenna Lanier County HS 16:43.87 18:13.78 | | | | | |
|
-- Miller, Savannah Tift County DNF | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 100 Meter Hurdles | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Watson, Rylee Tift County 17.58 17.30 2 | | | | | |
|
2 Conner, Cali Tift County 18.09 17.87 2 | | | | | |
|
3 Troutman, De'Asia Thomasville 16.73 18.03 2 | | | | | |
|
4 Smith, Kennedy Worth County HS 18.63 1 | | | | | |
|
5 Toles, Naomi Thomasville 18.89 19.26 2 | | | | | |
|
6 Mitchell, Divinity Tift County 19.55 19.40 1 | | | | | |
|
7 Johnson, Dontaevia Thomasville 18.03 20.70 2 | | | | | |
|
8 Harris, Yetierius Valdosta Hig 20.54 21.03 1 | | | | | |
|
9 Baker, Manatee Cook 23.81 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 300 Meter Hurdles | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Stone, Allison Tift County 49.59 49.05 2 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| | | | | |
|
| ....Girls 300 Meter Hurdles | | | | |
|
2 Watson, Rylee Tift County 50.56 50.18 2 | | | | | |
|
3 Wilcher, Malashia Worth County HS 53.19 1 | | | | | |
|
4 Troutman, De'Asia Thomasville 52.31 54.34 2 | | | | | |
|
5 Mitchell, Divinity Tift County 55.20 55.52 2 | | | | | |
|
6 Ryan, Jazmine Lanier County HS 56.18 1 | | | | | |
|
7 Johnson, Dontaevia Thomasville 53.22 58.86 2 | | | | | |
|
8 Harris, Yetierius Valdosta Hig 1:00.14 1:02.90 1 | | | | | |
|
9 Norman, Odyssey Cook 1:05.01 1:03.90 1 | | | | | |
|
10 Walton, Jamie Cook 1:06.48 1:05.12 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 4x100 Meter Relay | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
-- Tift County High School 'B' 50.32 NT | | | | | |
|
1) Morris, Shavonna 2) Flanders, Dasia | | | | | |
|
3) Watson, Rylee 4) Conner, Cali | | | | | |
|
-- Lanier County HS 'A' 55.95 NT | | | | | |
|
1) Brogdon, Anzlie 2) Jones, Daisy | | | | | |
|
3) Ryan, Jazmine 4) Fender, Kendryk | | | | | |
|
-- Valdosta High School 'A' 51.52 NT | | | | | |
|
1) Williams, Iyania 2) Taylor, Taylor | | | | | |
|
3) Johnson, Mya 4) English, Nykiya | | | | | |
|
-- Tift County High School 'A' 50.32 NT | | | | | |
|
1) Jones, Nikki 2) Johnson, Shamiah | | | | | |
|
3) Duggins, Denice 4) Taylor, Kaliya | | | | | |
|
-- Thomasville High School 'A' 52.28 NT | | | | | |
|
-- Thomasville High School 'B' 57.28 NT | | | | | |
|
-- Valdosta High School 'B' 53.69 NT | | | | | |
|
1) Bozeman, Ja'Mayah 2) Murry, Brianna | | | | | |
|
3) Bell, Amari 4) Preston, Kiyah | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls 4x400 Meter Relay | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Tift County High School 'A' 4:30.59 4:29.06 | | | | | |
|
1) Mitchell, Divinity 2) McIntyre, Shadiamond | | | | | |
|
3) Jones, Nikki 4) Branner, Keishonna | | | | | |
|
2 Valdosta High School 'A' 4:29.19 4:30.10 | | | | | |
|
1) Preston, Kiyah 2) Jones, Shania | | | | | |
|
3) Murry, Brianna 4) Taylor, Taylor | | | | | |
|
3 Tift County High School 'B' 4:30.59 4:32.79 | | | | | |
|
1) Stone, Allison 2) Watson, Rylee | | | | | |
|
3) Harris, Syeedah 4) Morris, Shavonna | | | | | |
|
4 Thomasville High School 'A' 4:55.26 4:53.86 | | | | | |
|
5 Lanier County HS 'A' 5:22.74 | | | | | |
|
1) Brogdon, Anzlie 2) Jones, Daisy | | | | | |
|
3) Ryan, Jazmine 4) Fender, Kendryk | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls High Jump | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Stone, Allison Tift County 4-11.00 5-00.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| | | | | |
|
| ....Girls High Jump | | | | |
|
1 Conner, Cali Tift County 5-02.00 5-00.00 | | | | | |
|
3 English, Nykiya Valdosta Hig 4-10.00 4-08.00 | | | | | |
|
4 Troutman, De'Asia Thomasville 4-08.00 4-06.00 | | | | | |
|
-- Hall, De'kyra Cook DNF | | | | | |
|
-- Jones, Daisy Lanier County HS DNF | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls Pole Vault | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Conner, Cali Tift County 6-00.00 | | | | | |
|
-- Carr, Caitlin Tift County 5-06.00 DNF | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls Long Jump | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Toles, Naomi Thomasville 17-04.50 16-00.00 | | | | | |
|
2 Carter, Taliyah Cook 16-11.00 15-06.00 | | | | | |
|
3 Johnson, Shamiah Tift County 15-02.00 15-05.00 | | | | | |
|
4 Conner, Cali Tift County 15-11.00 15-02.00 | | | | | |
|
5 Taylor, Taylor Valdosta Hig 15-11.25 14-10.00 | | | | | |
|
6 Ross, Myracle Cook 15-03.75 14-09.00 | | | | | |
|
7 Smith, Kennedy Worth County HS 14-06.50 13-08.00 | | | | | |
|
7 Preston, Kiyah Valdosta Hig 13-09.75 13-08.00 | | | | | |
|
9 Fender, Kendryk Lanier County HS 12-02.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls Triple Jump | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Carter, Taliyah Cook 34-07.00 36-02.00 | | | | | |
|
2 Toles, Naomi Thomasville 37-04.00 34-03.00 | | | | | |
|
3 Jones, Nikki Tift County 34-08.50 33-08.00 | | | | | |
|
4 Duggins, Denice Tift County 31-11.50 32-03.00 | | | | | |
|
5 Williams, Iyania Valdosta Hig 35-05.00 30-10.00 | | | | | |
|
6 Johnson, Mya Valdosta Hig 30-05.50 30-06.00 | | | | | |
|
7 Ross, Myracle Cook 29-08.25 25-11.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls Shot Put | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Green, Kiera Tift County 36-00.50 35-07.00 | | | | | |
|
2 Taylor, Sammariah Thomasville 24-08.00 29-05.00 | | | | | |
|
3 Hill, Azaya Tift County 25-02.00 28-07.50 | | | | | |
|
4 McClelland, Timesha Lanier County HS 31-10.00 28-00.50 | | | | | |
|
5 Daniel, Annah Tift County 29-03.75 27-05.00 | | | | | |
|
6 Dawson, Samyia Cook 24-08.50 25-02.50 | | | | | |
|
7 Brockington, Alexis Lanier County HS 24-08.00 | | | | | |
|
8 Gelin, Malaysia Thomasville 21-11.00 23-06.00 | | | | | |
|
9 Walton, Jada Cook 24-09.00 23-04.00 | | | | | |
|
10 Thomas, Aryanna Valdosta Hig 25-05.25 22-09.00 | | | | | |
|
11 Tillman, Sojanique Thomasville 21-07.00 22-07.50 | | | | | |
|
12 Carter, Iyanna Valdosta Hig 22-00.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| | | | | |
|
| ....Girls Shot Put | | | | |
|
13 Sharpe, Janiyah Cook 17-02.50 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Girls Discus Throw | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Green, Kiera Tift County 108-02 94-01.50 | | | | | |
|
2 McClelland, Timesha Lanier County HS 94-09 83-07 | | | | | |
|
3 Daniel, Annah Tift County 80-02.50 83-00 | | | | | |
|
4 Taylor, Sammariah Thomasville 73-06 | | | | | |
|
5 Henley, Tamichael Cook 61-09.50 | | | | | |
|
6 Brockington, Alexis Lanier County HS 60-08 50-02.50 | | | | | |
|
7 Stafford, Shamari Cook 41-11 | | | | | |
|
8 Pettway, Tamia Thomasville 41-08 | | | | | |
|
9 Mason, Shemerica Cook 40-08 40-09.50 | | | | | |
|
10 Tillman, Sojanique Thomasville 38-07 | | | | | |
|
-- Wilcher, Malashia Worth County HS 29-09 DNF | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 100 Meter Dash | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Perry, James Valdosta Hig 10.95 10.92 3 | | | | | |
|
2 Holmes, Jonathan Valdosta Hig 10.93 10.96 3 | | | | | |
|
3 Bacon, Nygel Lanier County HS 11.43 11.11 2 | | | | | |
|
4 Marshall, Chavis Worth County HS 11.17 11.14 3 | | | | | |
|
5 Branham, Keonte Valdosta Hig 11.00 11.16 3 | | | | | |
|
6 Johnson, Jerell Cook 11.27 11.18 3 | | | | | |
|
7 Cline, Quay Tift County 11.92 11.41 2 | | | | | |
|
8 Dassie, Quantavious Worth County HS 11.47 11.49 2 | | | | | |
|
9 Florence, Trey Thomasville 12.04 11.52 1 | | | | | |
|
10 Carson, Jakeem Cook 11.61 11.60 2 | | | | | |
|
11 Mcdaniels, Kadarius Tift County 11.62 1 | | | | | |
|
12 Buford, Matavious Worth County HS 11.65 11.68 2 | | | | | |
|
13 Nelms, Javien Tift County 11.39 11.75 3 | | | | | |
|
14 Sapp, Jemari Thomasville 12.03 11.87 1 | | | | | |
|
15 Humphries, Elijah Thomasville 13.77 12.07 1 | | | | | |
|
16 Miley, Tyrec Cook 12.19 12.08 1 | | | | | |
|
17 Ferrell, Calvin Lanier County HS 11.99 12.23 2 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 200 Meter Dash | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Perry, James Valdosta Hig 22.16 22.09 3 | | | | | |
|
2 Holmes, Jonathan Valdosta Hig 22.71 22.10 3 | | | | | |
|
3 Branham, Keonte Valdosta Hig 23.01 23.00 3 | | | | | |
|
4 McClain, Wendell Tift County 23.17 1 | | | | | |
|
5 Cline, Quay Tift County 23.72 23.24 2 | | | | | |
|
6 Buford, Matavious Worth County HS 24.15 23.55 2 | | | | | |
|
7 Carson, Jakeem Cook 23.58 23.67 3 | | | | | |
|
8 Griggs, Trae Tift County 25.56 23.93 1 | | | | | |
|
9 Humphries, Elijah Thomasville 25.89 24.36 1 | | | | | |
|
10 Dassie, Quantavious Worth County HS 23.61 24.38 3 | | | | | |
|
11 Sapp, Jemari Thomasville 24.83 24.51 2 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| | | | | |
|
| ....Boys 200 Meter Dash | | | | |
|
12 Metzner, Tizian Lanier County HS 24.94 24.72 2 | | | | | |
|
13 Stephens, Joseph Worth County HS 27.31 26.02 1 | | | | | |
|
14 Johnson, Jerell Cook 23.68 36.13 3 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 400 Meter Dash | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Johnson, Shimel Tift County 50.45 49.91 3 | | | | | |
|
2 Morrow, Sammy Thomasville 50.78 50.49 3 | | | | | |
|
3 Jenkins, Khari Cook 50.69 51.75 3 | | | | | |
|
4 Norwood, Abel Valdosta Hig 51.61 52.48 3 | | | | | |
|
5 Gray, Vincent Cook 54.52 53.46 2 | | | | | |
|
6 Jackson, Jaylon Tift County 54.04 53.79 2 | | | | | |
|
7 Wright, Javan Valdosta Hig 53.98 55.46 3 | | | | | |
|
8 Corbett, Darius Cook 54.98 55.56 2 | | | | | |
|
9 McClinton, Cortez Worth County HS 56.58 56.06 2 | | | | | |
|
10 Samuel, Devon Thomasville 57.47 56.75 1 | | | | | |
|
11 Tyler, Tyren Worth County HS 58.84 58.66 1 | | | | | |
|
12 Ferrell, Calvin Lanier County HS 58.91 1 | | | | | |
|
13 Overstreet, Deontae Tift County 57.23 59.95 2 | | | | | |
|
14 Rodriguez, Jesse Lanier County HS 58.02 1:00.03 1 | | | | | |
|
15 Stephens, Joseph Worth County HS 1:02.67 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 800 Meter Run | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Kincade, Ladainian Valdosta Hig 2:08.07 2:12.57 | | | | | |
|
2 Rios, Tawney Valdosta Hig 2:17.55 2:13.62 | | | | | |
|
3 Graham, Brandon Tift County 2:12.10 2:14.82 | | | | | |
|
4 Lyons, Josh Thomasville 2:26.39 2:20.02 | | | | | |
|
5 Hummel, Juzion Cook 2:18.70 2:24.35 | | | | | |
|
6 Shipp, Tayshaun Worth County HS 2:27.45 2:24.57 | | | | | |
|
7 Johnson, Convoureis Lanier County HS 2:28.79 | | | | | |
|
8 Curry, Jordan Worth County HS 2:29.56 2:29.40 | | | | | |
|
9 Harrell, Shaun Worth County HS 2:42.20 | | | | | |
|
10 Johnson, Jackson Cook 2:48.23 | | | | | |
|
11 Weeks, Chace Worth County HS 2:53.18 | | | | | |
|
12 McGill, Chris Worth County HS 2:58.75 | | | | | |
|
13 Wright, Tristan Worth County HS 2:59.20 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 1600 Meter Run | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Taylor, Deshon Valdosta Hig 4:52.89 4:57.86 | | | | | |
|
2 Snow, Yamari Tift County 5:21.29 5:24.18 | | | | | |
|
3 McClinton, Cortez Worth County HS 5:27.74 | | | | | |
|
4 Kincade, Ladainian Valdosta Hig 5:36.95 5:39.83 | | | | | |
|
5 Gordon, Javarious Worth County HS 5:26.41 5:41.69 | | | | | |
|
6 Harrell, Shaun Worth County HS 6:03.68 | | | | | |
|
7 Coppedge, Jackson Thomasville 6:22.02 6:13.42 | | | | | |
|
8 Gaither, Micah Lanier County HS 6:57.97 6:14.63 | | | | | |
|
9 Evans, Jacob Worth County HS 6:35.78 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| | | | | |
|
| ....Boys 1600 Meter Run | | | | |
|
10 Bartley, Gabe Worth County HS 6:48.87 | | | | | |
|
-- Graham, Brandon Tift County DNF | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 3200 Meter Run | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Taylor, Deshon Valdosta Hig 10:41.05 11:21.17 | | | | | |
|
2 Snow, Yamari Tift County 10:48.23 11:56.49 | | | | | |
|
3 Johnson, Landon Tift County 11:50.70 12:07.47 | | | | | |
|
4 Gordon, Javarious Worth County HS 12:32.45 12:10.46 | | | | | |
|
5 Bartley, Gabe Worth County HS 14:03.24 | | | | | |
|
6 Gaither, Micah Lanier County HS 13:21.44 14:19.00 | | | | | |
|
7 Evans, Jacob Worth County HS 14:58.51 | | | | | |
|
8 Weeks, Chace Worth County HS 15:09.27 | | | | | |
|
9 Wright, Tristan Worth County HS 15:10.19 | | | | | |
|
10 Seabolt, Justin Worth County HS 14:46.84 15:26.61 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 110 Meter Hurdles | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Jones, Mike Tift County 15.00 14.89 2 | | | | | |
|
2 Johnson, Desmond Valdosta Hig 16.07 16.02 2 | | | | | |
|
3 Hill, Danny Tift County 16.03 16.45 2 | | | | | |
|
4 Jones, Xavier Valdosta Hig 17.02 16.70 2 | | | | | |
|
5 McNeil, Patrick Thomasville 19.98 16.81 2 | | | | | |
|
6 Goodwin, Carsen Worth County HS 20.72 19.82 1 | | | | | |
|
7 Tuff, DJ Cook 20.66 19.87 1 | | | | | |
|
8 Whiteside, Diontus Lanier County HS 20.25 19.88 1 | | | | | |
|
9 Rayner, Telly Worth County HS 21.84 20.83 1 | | | | | |
|
10 Johnson, Tyree Cook 20.91 1 | | | | | |
|
11 Davis, Anthony Worth County HS 22.06 24.12 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 300 Meter Hurdles | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Marshall, Chavis Worth County HS 43.10 42.78 3 | | | | | |
|
2 Hill, Danny Tift County 41.55 43.74 3 | | | | | |
|
3 Jackson, Ronald Tift County 44.41 44.16 2 | | | | | |
|
4 Jones, Xavier Valdosta Hig 42.73 44.47 3 | | | | | |
|
5 Bacon, Nygel Lanier County HS 45.65 1 | | | | | |
|
6 Johnson, Desmond Valdosta Hig 43.29 46.81 3 | | | | | |
|
7 Tuff, DJ Cook 50.23 46.93 2 | | | | | |
|
8 Whiteside, Diontus Lanier County HS 48.28 47.42 2 | | | | | |
|
9 McNeil, Patrick Thomasville 48.16 50.32 2 | | | | | |
|
10 Johnson, Tyree Cook 50.34 1 | | | | | |
|
11 Octavien, Achile Cook 52.84 1 | | | | | |
|
12 Davis, Anthony Worth County HS 59.08 53.37 1 | | | | | |
|
13 Goodwin, Carsen Worth County HS 50.63 55.30 2 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 4x100 Meter Relay | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Valdosta High School 'A' 42.57 42.64 2 | | | | | |
|
1) Perry, James 2) Branham, Keonte | | | | | |
|
3) Farr, Kevin 4) Holmes, Jonathan | | | | | |
|
2 Cook 'A' 44.34 44.09 2 | | | | | |
|
1) Carson, Jakeem 2) Jenkins, Khari | | | | | |
|
3) Gray, Vincent 4) Johnson, Jerell | | | | | |
|
3 Valdosta High School 'B' 44.55 44.22 2 | | | | | |
|
1) Cherelus, Maxwell 2) Norwood, Abel | | | | | |
|
3) Everett, Jalen 4) Wright, Javan | | | | | |
|
4 Tift County High School 'A' 44.36 44.30 2 | | | | | |
|
5 Worth County HS 'A' 43.87 44.51 2 | | | | | |
|
1) Marshall, Chavis 2) Dassie, Quantavious | | | | | |
|
3) Rayner, Telly 4) Tyler, Tyren | | | | | |
|
6 Lanier County HS 'A' 45.35 44.64 2 | | | | | |
|
1) Ferrell, Calvin 2) Metzner, Tizian | | | | | |
|
3) Bacon, Nygel 4) Johnson, Convoureis | | | | | |
|
7 Thomasville High School 'A' 45.56 44.70 1 | | | | | |
|
8 Tift County High School 'B' 45.36 45.78 1 | | | | | |
|
9 Cook 'B' 45.34 47.86 2 | | | | | |
|
1) Miley, Tyrec 2) Tuff, DJ | | | | | |
|
3) Franklin, Jeffery 4) Johnson, Tyree | | | | | |
|
10 Worth County HS 'B' 49.28 1 | | | | | |
|
1) Curry, Jordan 2) Shipp, Tayshaun | | | | | |
|
3) Gordon, Javarious 4) Stephens, Joseph | | | | | |
|
11 Worth County HS 'C' 52.43 1 | | | | | |
|
1) McGill, Chris 2) Davis, Anthony | | | | | |
|
3) Harrell, Shaun 4) McClinton, Cortez | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys 4x400 Meter Relay | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
School Seed Finals H# | | | | | |
|
============================================================================ | | | | | |
|
1 Valdosta High School 'A' 3:36.77 3:35.13 2 | | | | | |
|
1) Wright, Javan 2) Norwood, Abel | | | | | |
|
3) Kincade, Ladainian 4) Perry, James | | | | | |
|
2 Tift County High School 'B' 3:37.49 3:40.45 2 | | | | | |
|
3 Cook 'A' 3:42.33 3:47.20 2 | | | | | |
|
1) Corbett, Darius 2) Jordan, Anthony | | | | | |
|
3) Johnson, Jerell 4) Jenkins, Khari | | | | | |
|
4 Thomasville High School 'A' 4:00.05 3:50.56 1 | | | | | |
|
1) Bush, Clifford 2) Florence, Trey | | | | | |
|
3) Samuel, Devon 4) Morrow, Sammy | | | | | |
|
5 Valdosta High School 'B' 3:39.79 3:51.48 2 | | | | | |
|
1) Morrow, Damarrias 2) Hunter, Devyon | | | | | |
|
3) Rodemaker, Tate 4) Trapp, Willie | | | | | |
|
6 Lanier County HS 'A' 3:53.94 3:53.08 1 | | | | | |
|
1) Bacon, Nygel 2) Metzner, Tizian | | | | | |
|
3) Johnson, Convoureis 4) Green, James | | | | | |
|
7 Tift County High School 'A' 3:35.49 3:54.65 2 | | | | | |
|
8 Worth County HS 'A' 3:45.11 3:58.14 2 | | | | | |
|
1) Marshall, Chavis 2) Rayner, Telly | | | | | |
|
3) Shipp, Tayshaun 4) McClinton, Cortez | | | | | |
|
9 Lanier County HS 'B' 3:53.94 4:09.66 1 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| | | | | |
|
| ....Boys 4x400 Meter Relay | | | | |
|
1) Wright, Kaylen 2) McGriff, Amaree | | | | | |
|
3) Rodriguez, Jesse 4) Ferrell, Calvin | | | | | |
|
10 Worth County HS 'B' 3:45.11 4:27.28 1 | | | | | |
|
1) Dassie, Quantavious 2) Curry, Jordan | | | | | |
|
3) Gordon, Javarious 4) Buford, Matavious | | | | | |
|
11 Worth County HS 'C' 3:45.11 4:38.84 1 | | | | | |
|
1) McGill, Chris 2) Harrell, Shaun | | | | | |
|
3) Goodwin, Carsen 4) Stephens, Joseph | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys High Jump | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Jackson, Nicholas Valdosta Hig 6-02.00 6-02.00 | | | | | |
|
1 Johnson, Jerell Cook 6-00.00 6-02.00 | | | | | |
|
3 Jackson, Ronald Tift County 6-03.00 6-00.00 | | | | | |
|
4 McGriff, Amaree Lanier County HS 6-00.00 5-10.00 | | | | | |
|
4 Nelms, Javien Tift County 5-08.00 5-10.00 | | | | | |
|
6 Jones, Kewuan Cook 5-06.00 5-08.00 | | | | | |
|
7 Rodemaker, Tate Valdosta Hig 5-04.00 5-04.00 | | | | | |
|
7 Gray, Vincent Cook 5-08.00 5-04.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys Pole Vault | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Redd, Jacob Tift County 10-00.00 10-00.00 | | | | | |
|
2 Pelliegrino, Braye Tift County 11-00.00 9-00.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys Long Jump | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Holmes, Jonathan Valdosta Hig 22-06.00 22-11.00 | | | | | |
|
2 Jackson, Nicholas Valdosta Hig 22-07.00 | | | | | |
|
3 Marshall, Chavis Worth County HS 20-11.00 22-05.00 | | | | | |
|
4 Gray, Vincent Cook 20-09.00 21-06.00 | | | | | |
|
5 Jackson, Otis Tift County 19-11.50 21-05.00 | | | | | |
|
6 Morrow, Damarrias Valdosta Hig 21-09.50 21-04.00 | | | | | |
|
7 Jordan, Anthony Cook 21-04.00 21-02.00 | | | | | |
|
8 Mcdaniels, Kadarius Tift County 20-07.50 20-07.00 | | | | | |
|
9 Mascoe, Chad Thomasville 16-04.50 20-00.00 | | | | | |
|
10 Carson, Amari Cook 19-03.00 19-05.00 | | | | | |
|
11 Curry, Jordan Worth County HS 18-06.00 | | | | | |
|
12 Johnson, Convoureis Lanier County HS 16-05.00 18-00.00 | | | | | |
|
13 Davis, Clifford Thomasville 18-05.00 17-11.00 | | | | | |
|
14 Overstreet, Deontae Tift County 19-07.50 17-07.00 | | | | | |
|
15 Bacon, Nygel Lanier County HS 18-06.00 17-05.00 | | | | | |
|
16 Samuel, Devon Thomasville 17-00.00 16-11.00 | | | | | |
|
17 Tyler, Tyren Worth County HS 13-04.00 16-00.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys Triple Jump | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Jackson, Otis Tift County 44-00.00 44-02.00 | | | | | |
|
2 Jordan, Anthony Cook 41-10.25 42-06.00 | | | | | |
|
3 Everett, Jalen Valdosta Hig 42-04.00 | | | | | |
|
4 Gray, Vincent Cook 42-02.00 | | | | | |
|
5 Morrow, Damarrias Valdosta Hig 41-06.00 40-11.00 | | | | | |
|
6 Carter, Artis Valdosta Hig 39-06.00 39-08.00 | | | | | |
|
7 Rayner, Telly Worth County HS 37-08.00 38-01.00 | | | | | |
|
8 Overstreet, Deontae Tift County 36-05.00 36-11.00 | | | | | |
|
9 Shipp, Tayshaun Worth County HS 34-05.00 34-03.00 | | | | | |
|
10 Metzner, Tizian Lanier County HS 32-06.00 | | | | | |
|
11 Carson, Amari Cook 32-00.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys Shot Put | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Williams, Chad Tift County 49-01.00 47-06.50 | | | | | |
|
2 Howard, Antonio Tift County 43-10.00 44-08.00 | | | | | |
|
3 Diggs, Jadiah Thomasville 46-04.00 43-11.00 | | | | | |
|
4 Klingaman, Daunte Valdosta Hig 41-04.50 40-03.00 | | | | | |
|
5 McGriff, Javante Thomasville 41-05.75 40-01.00 | | | | | |
|
6 Carnegie, Quincy Thomasville 39-02.00 39-09.00 | | | | | |
|
7 Audain, Mark Anthony Valdosta Hig 41-05.00 38-01.50 | | | | | |
|
8 Hill, Josh Valdosta Hig 36-08.00 37-03.50 | | | | | |
|
9 Roberson, Willie Lanier County HS 34-00.25 37-02.50 | | | | | |
|
10 Dowell, Caleb Worth County HS 37-04.00 36-03.50 | | | | | |
|
11 Dean, Anelius Lanier County HS 33-05.00 33-10.75 | | | | | |
|
12 Mathis, Kenneth Cook 34-04.00 33-01.00 | | | | | |
|
13 Scott, Tijah Cook 23-06.00 32-08.50 | | | | | |
|
14 Covington, Keyshawn Cook 33-07.50 31-08.00 | | | | | |
|
15 Miller, Jordan Worth County HS 22-03.00 23-05.00 | | | | | |
|
| | | | | |
|
| Boys Discus Throw | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
Name Year School Seed Finals | | | | | |
|
========================================================================= | | | | | |
|
1 Goodwin, William Tift County 23-01.50 113-08 | | | | | |
|
2 Hardy, Zacheius Thomasville 07-04.50 108-03 | | | | | |
|
3 Wright, Kaylen Lanier County HS 116-02 106-01 | | | | | |
|
4 Audain, Mark Anthony Valdosta Hig 109-05 101-08.50 | | | | | |
|
5 Hill, Josh Valdosta Hig 94-03 98-05.50 | | | | | |
|
6 Hill, T.J. Thomasville 80-03 95-07.50 | | | | | |
|
7 Perry, Ricky Tift County 91-06 95-04.50 | | | | | |
|
8 George, Isaiah Lanier County HS 97-04 92-04 | | | | | |
|
9 Goodwin, Carsen Worth County HS 68-00.50 80-10.50 | | | | | |
|
10 Covington, Keyshawn Cook 87-06 66-02 | | | | | |
|
11 Inman, Alfonza Cook 50-08.50 61-03 | | | | | |
|
12 Dowell, Caleb Worth County HS 69-03 61-01 | | | | | |
|
13 Diggs, Jadiah Thomasville 118-02 51-09 | | | | | |
|
14 Dassie, Quantavious Worth County HS 63-11 0.75 | | | | | |
|
-- Williams, Quavion Cook 84-00 DNF |