RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Bruce Taylor, Fast Feet Timing
11th Annual NEGA Cross Country Championships - 2015-08-22
Athens Christian, Athens, GA
Varsity Girls 5000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Hannah White 9 Mill Creek High Scho 22:02.38 1
2 Maggie Dyer 10 Jefferson High Schoo 22:19.88 2
3 Berkeley Hawks 11 George Walton Academ 22:26.48 3
4 Kaitlin Ivey 10 Walnut Grove HS 22:31.33 4
5 Tanner Guest 10 Athens Christian 22:36.87 5
6 Allie Dominicali 12 North Oconee 22:43.89 6
7 Kate Mattison 10 North Oconee 22:46.45 7
8 Analee Bradach 12 Apalachee 23:02.61 8
9 Ashleigh VonKutzleben 10 Walnut Grove HS 23:14.59 9
10 maude todd 10 Athens Christian 23:23.14 10
11 Anna Marie Garmon 10 North Oconee 23:26.01 11
12 Morgan Mitchell 12 Jefferson High Schoo 23:32.83 12
13 Anna Cobb 10 North Oconee 23:48.88 13
14 Perry Gresham 10 Tallulah Falls 23:54.98 --
15 Theresa Shipes 10 Greenbrier High Scho 23:56.63 14
16 mary Kaitlin Hocker 12 Lakeview Academy 24:02.86 15
17 Caroline Connes 9 Madison County 24:14.85 --
18 Kayla Martin 10 Athens Christian 24:18.55 16
19 Marley Mangione 9 Greenbrier High Scho 24:18.82 17
20 Tatum DeGoey 10 Buford High School 24:20.59 18
21 Sarah Alves 12 Mill Creek High Scho 24:23.36 19
22 Ella Rosenberger 9 Jefferson High Schoo 24:24.21 20
23 Amelia Veal 11 North Oconee 24:30.70 21
24 Yuritzi Cruz Torres 11 Buford High School 24:35.96 22
25 Narah Landress 11 Habersham Central Hi 24:36.66 23
26 Monica Jimenez 12 Jackson County 24:37.80 24
27 Molly Silva 10 Apalachee 24:38.36 25
28 Avery Miller 11 Habersham Central Hi 24:38.60 26
29 Yakira Chapman 12 Morgan County 24:39.52 27
30 Sydney Purnell 10 Mill Creek High Scho 24:46.35 28
31 Megan Crozier 11 Oconee County High S 24:54.48 29
32 Jessica Brand 11 Walnut Grove HS 25:01.03 30
33 Lauren Robinson 9 Hart County 25:01.72 31
34 Hallie Froh 10 Mill Creek High Scho 25:02.67 32
35 Caroline McArthur 9 Oconee County High S 25:03.62 33
36 Ella Sams 12 Clarke Central 25:06.13 34
37 Evie Bielen 0 Oconee County High S 25:10.84 35
38 Heather Penley 11 Social Circle High S 25:13.12 36
39 Sara Beth Johnson 12 Prince Avenue Christ 25:16.33 37
40 Michelle Grenevitch 9 Social Circle High S 25:23.43 38
41 Emmy Gibbs 9 Social Circle High S 25:31.23 39
42 Anna Hart 9 Morgan County 25:31.62 40
43 Alexandria Label 11 Buford High School 25:32.98 41
44 Megan Kral 11 Jackson County 25:38.19 42
45 Kenya Beaman 9 West Hall High Schoo 25:40.28 43
46 Lydia Jackson 11 Clarke Central 25:41.43 44
47 Anna Kubas 9 Elbert Co. 25:41.67 45
48 Lily Karsten 9 Apalachee 25:48.14 46
49 Emilie Henderson 12 Mill Creek High Scho 25:48.44 47
50 Lindsay Reynolds 12 Athens Christian 25:53.04 48
51 Leah Gearing 12 Madison County 25:53.69 --
52 Nicole Kupfer 10 Hart County 25:56.75 49
53 Madelyn Highfill 10 Apalachee 25:58.45 50
54 Mary Rose Provence 11 Mill Creek High Scho 25:59.14 51
55 Cat Ursy 9 Morgan County 26:00.06 52
56 Jessie Pagett 11 Morgan County 26:00.40 53
57 Christina Kurian 11 Clarke Central 26:01.03 54
58 Emma Ramsay 9 Clarke Central 26:01.67 55
59 Kaitlyn James 9 Walnut Grove HS 26:03.05 56
60 Mariella Plumley 10 Morgan County 26:04.97 57
61 Bailey Curtis 10 Mill Creek High Scho 26:05.66 58
62 Caitlin Tawara 12 Hebron Christian 26:07.00 --
63 Sarah Storrer 9 Greenbrier High Scho 26:10.71 59
64 Christi Tobiasz 12 Apalachee 26:11.56 60
65 Olivia Sibley 9 Buford High School 26:16.60 61
66 Gabby Thacker 10 Buford High School 26:16.80 62
67 Madelyn McVannen 9 Dacula 26:18.95 63
68 Amelia Schofield 9 Prince Avenue Christ 26:19.79 64
69 Bianca Robinson 12 Mill Creek High Scho 26:22.87 --
70 Carolina Zant 11 Morgan County 26:26.00 65
71 Mya McCurry 10 Cedar Shoals 26:27.31 66
72 Anna Wooten 11 Mill Creek High Scho 26:41.24 --
73 Alyssa Ervin 10 Social Circle High S 26:45.53 67
74 Amanda Bussell 11 Dacula 26:46.91 68
75 Ashly Aenchbacher 10 George Walton Academ 26:49.90 69
76 Reyna Landaverde 10 Cedar Shoals 26:53.58 70
77 Katelyn Thibodeau 11 Grovetown HS 26:54.94 71
78 Maddie Michael 11 Lakeside, Evans 26:55.21 72
79 Lindsey Peevy 11 Walnut Grove HS 26:59.92 73
80 Anna Banda 11 West Hall High Schoo 27:06.17 74
81 Vivi Diaz 12 Oglethorpe County HS 27:09.06 75
82 Jojo Diaz 12 Oglethorpe County HS 27:11.13 76
83 Katie Wooten 11 Mill Creek High Scho 27:13.15 --
84 Olivia Goodman 9 Lakeside, Evans 27:17.90 77
85 Kayla Robinson 11 Greenbrier High Scho 27:33.13 78
86 Caitlyn Walters 11 Buford High School 27:33.93 79
87 Darian Zeigler 10 Habersham Central Hi 27:35.47 80
88 Emma England 12 Oconee County High S 27:38.78 81
89 Aly Todd 12 Tallulah Falls 27:39.32 --
90 Diana Retana 9 Habersham Central Hi 27:39.82 82
91 Brittany Childres 9 Hart County 27:40.76 83
92 Autumn Locklin 12 Walnut Grove HS 27:42.96 84
93 Morgan Davidson 11 Jackson County 27:45.70 85
94 Autumn Donaldson 12 Jefferson High Schoo 27:47.26 86
95 Yaneli Torres 11 Buford High School 27:48.84 87
96 Stephanie Tapia 12 Jackson County 27:49.54 88
97 Jamie Romano 10 Jefferson High Schoo 27:49.90 89
98 Amy Palmer 11 Cedar Shoals 27:50.40 90
99 Cullen Downey 11 George Walton Academ 27:53.64 91
100 Cassie Hofer 10 Morgan County 27:54.95 92
101 Julia Graham 11 Apalachee 28:00.38 93
102 Kay Mallett 12 Oconee County High S 28:01.27 94
103 Natalie Salamancha 12 Apalachee 28:04.45 95
104 Sofia Lopez 11 Clarke Central 28:06.97 96
105 Heidi Hyatt 9 Buford High School 28:18.04 --
106 Megan Garth 10 Prince Avenue Christ 28:19.01 97
107 Aimee Aholou 12 Apalachee 28:21.27 --
108 Jillian Underwood 11 Greenbrier High Scho 28:23.78 98
109 Sarah Kurilko 10 Grovetown HS 28:25.03 99
110 Ana Torres 9 Jackson County 28:25.26 100
111 Aimee Ojwang 11 Hebron Christian 28:32.85 --
112 Donna Tran 10 Oglethorpe County HS 28:33.83 101
113 Mira Patel 10 Apalachee 28:34.02 --
114 McKay Franks 11 Greenbrier High Scho 28:41.89 102
115 Lindsay Robinson 11 Hart County 28:42.97 103
116 Lucero Ibarra 11 West Hall High Schoo 28:43.72 104
117 Layla Howard 11 Athens Christian 28:53.92 105
118 Sophie Bennett 11 Hebron Christian 28:55.01 --
119 Sierra Hale 12 Walnut Grove HS 29:02.36 106
120 Emma Taylor 10 Prince Avenue Christ 29:09.09 107
121 Sarah Anderson 12 Greenbrier High Scho 29:09.35 108
122 Abigail Bradley 12 George Walton Academ 29:11.53 109
123 Madison Hermann 9 Buford High School 29:11.80 --
124 Jazmine Neal 10 Lakeside, Evans 29:13.09 110
125 Lacey Campbell 12 Morgan County 29:13.34 --
126 Carlie Fass 11 Oconee County High S 29:13.69 111
127 Abbe Piccolo 9 Lakeview Academy 29:20.29 112
128 Kylie McVannen 9 Dacula 29:23.70 113
129 Michaela Brown 11 Elbert Co. 29:25.20 114
130 Melissa Cline 12 Dacula 29:25.56 115
131 Kelsey Reschly 12 Jefferson High Schoo 29:26.32 116
132 Emma Goodrick 10 Cedar Shoals 29:33.66 117
133 Hannah Caufman 12 Habersham Central Hi 29:34.25 118
134 Melinda Tank 10 Oglethorpe County HS 29:38.16 119
135 Clara Ervin 10 Social Circle High S 29:40.92 120
136 Madison Stark 10 Lakeside, Evans 29:58.96 121
137 Heather Howell 10 Jackson County 30:00.91 122
138 Toma Howard 11 Hart County 30:01.25 123
139 Kaitlyn Malcolm 12 Morgan County 30:01.80 --
140 Candy Mundo 12 Cedar Shoals 30:02.23 124
141 Tori Drake 10 Hart County 30:02.64 125
142 Madeline Butler 12 Lakeview Academy 30:05.26 126
143 Kristen Sudge 10 Buford High School 30:05.56 --
144 Carly Mixon 12 Habersham Central Hi 30:09.35 127
145 Lily Johnson 9 Elbert Co. 30:11.42 128
146 McPherson Newell 11 Lakeside, Evans 30:12.42 129
147 Annie Echols 9 Prince Avenue Christ 30:12.75 130
148 Natalia Mendez 9 Dacula 30:13.72 131
149 Ayareli Alvarado 11 West Hall High Schoo 30:20.07 132
150 madison davis 11 Lakeview Academy 30:21.28 133
151 Isabela Nieto 11 Lakeside, Evans 30:23.29 134
152 Natasha Rodgers 8 Grovetown HS 30:26.31 135
153 Chloe French 9 Dacula 30:41.89 136
154 Lana Sherman 9 Elbert Co. 30:46.04 137
155 Lauryn Griffin 12 West Hall High Schoo 30:54.56 138
156 Grace Anne Hanson 9 George Walton Academ 30:56.91 139
157 Jenny Buchanan 11 Jefferson High Schoo 30:57.21 140
158 Adoris Gibbs 11 Social Circle High S 30:57.57 141
159 Alondra Sonabria 10 Apalachee 30:58.19 --
160 Promise Ledford 10 Jackson County 30:58.50 142
161 Kayla Parys 12 Calvary Day School 31:03.15 --
162 Brittany Clark 9 Prince Avenue Christ 31:03.89 143
163 Laura Leigh Feeman 9 Jefferson High Schoo 31:18.13 --
164 Elisabeth Meyerson 10 George Walton Academ 31:34.24 144
165 Sara Marchman 8 George Walton Academ 31:39.03 145
166 Annie Whatley 10 Oconee County High S 31:47.27 146
167 Lora Greenway 10 Elbert Co. 31:48.66 147
168 Marlee Ruark 10 Social Circle High S 31:56.15 148
169 Sally Torrones 10 West Hall High Schoo 32:08.74 149
170 Katie Robertson 11 Dacula 32:14.98 150
171 Katie Burchfield 12 West Hall High Schoo 32:25.79 151
172 Allison Slaughter 12 Social Circle High S 32:42.71 --
173 Stephanie Basinger 9 Oglethorpe County HS 32:56.39 152
174 Julia Doyle 11 Social Circle High S 32:57.92 --
175 Nikki Fowler 12 Jackson County 33:21.51 --
176 Annette Aguilar 11 West Hall High Schoo 33:22.27 --
177 Lexxi Bagley 11 West Hall High Schoo 33:27.39 --
178 Lovelia Salazar 11 Dacula 33:27.81 --
179 Makala Scott 11 Elbert Co. 33:29.89 153
180 Amber Smith 12 Hart County 33:32.38 154
181 Sadie Budd 10 Hart County 33:32.80 --
182 Adriana Silva 10 West Hall High Schoo 33:48.89 --
183 Sabrina Rehman 10 Lakeside, Evans 33:52.01 155
184 Tamara Billings 11 Lakeside, Evans 34:59.87 --
185 Kayla Pennino 11 Grovetown HS 35:15.20 156
186 bella robbins 12 Lakeview Academy 35:43.36 157
187 Hallie McErlain 11 Providence Christian 36:32.50 --
188 sophia coker 9 Lakeview Academy 37:20.83 158
189 Morgan Harris 12 Social Circle High S 37:22.89 --
190 Ashley Holt 9 Lakeside, Evans 37:27.32 --
191 Haley Sullivan 11 Dacula 37:46.56 --
192 Sara Colquitt 10 Oglethorpe County HS 39:02.21 159
193 Ameshia Barrett 10 Grovetown HS 39:06.98 160
Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 North Oconee 58 6 7 11 13 21 - -
Total Time: 1:57:16 Average: 23:27.19 1-5 Split: 1:47
2 Mill Creek High Scho 127 1 19 28 32 47 51 58
Total Time: 2:02:04 Average: 24:24.64 1-5 Split: 3:47
3 Walnut Grove HS 172 4 9 30 56 73 84 106
Total Time: 2:03:50 Average: 24:45.99 1-5 Split: 4:29
4 Athens Christian 184 5 10 16 48 105 - -
Total Time: 2:05:06 Average: 25:01.11 1-5 Split: 6:18
5 Apalachee 189 8 25 46 50 60 93 95
Total Time: 2:05:40 Average: 25:07.83 1-5 Split: 3:09
6 Buford High School 204 18 22 41 61 62 79 87
Total Time: 2:07:03 Average: 25:24.59 1-5 Split: 1:57
7 Jefferson High Schoo 209 2 12 20 86 89 116 140
Total Time: 2:05:55 Average: 25:10.82 1-5 Split: 5:31
8 Morgan County 229 27 40 52 53 57 65 92
Total Time: 2:08:17 Average: 25:39.32 1-5 Split: 1:26
9 Greenbrier High Scho 266 14 17 59 78 98 102 108
Total Time: 2:10:24 Average: 26:04.62 1-5 Split: 4:28
10 Oconee County High S 272 29 33 35 81 94 111 146
Total Time: 2:10:49 Average: 26:09.80 1-5 Split: 3:07
11 Clarke Central 283 34 44 54 55 96 - -
Total Time: 2:10:58 Average: 26:11.45 1-5 Split: 3:01
12 Social Circle High S 300 36 38 39 67 120 141 148
Total Time: 2:12:35 Average: 26:30.85 1-5 Split: 4:28
13 Habersham Central Hi 329 23 26 80 82 118 127 -
Total Time: 2:14:05 Average: 26:48.96 1-5 Split: 4:58
14 Jackson County 339 24 42 85 88 100 122 142
Total Time: 2:14:17 Average: 26:51.30 1-5 Split: 3:48
15 Hart County 389 31 49 83 103 123 125 154
Total Time: 2:17:24 Average: 27:28.69 1-5 Split: 5:00
16 George Walton Academ 411 3 69 91 109 139 144 145
Total Time: 2:17:19 Average: 27:27.70 1-5 Split: 8:31
17 Prince Avenue Christ 435 37 64 97 107 130 143 -
Total Time: 2:19:17 Average: 27:51.40 1-5 Split: 4:57
18 Cedar Shoals 467 66 70 90 117 124 - -
Total Time: 2:20:48 Average: 28:09.44 1-5 Split: 3:35
19 Dacula 490 63 68 113 115 131 136 150
Total Time: 2:22:09 Average: 28:25.77 1-5 Split: 3:55
20 West Hall High Schoo 491 43 74 104 132 138 149 151
Total Time: 2:22:45 Average: 28:32.96 1-5 Split: 5:15
21 Lakeside, Evans 509 72 77 110 121 129 134 155
Total Time: 2:23:38 Average: 28:43.52 1-5 Split: 3:18
22 Oglethorpe County HS 523 75 76 101 119 152 159 -
Total Time: 2:25:29 Average: 29:05.72 1-5 Split: 5:48
23 Lakeview Academy 543 15 112 126 133 157 158 -
Total Time: 2:29:34 Average: 29:54.61 1-5 Split: 11:41
24 Elbert Co. 571 45 114 128 137 147 153 -
Total Time: 2:27:53 Average: 29:34.60 1-5 Split: 6:07
25 Grovetown HS 621 71 99 135 156 160 - -
Total Time: 2:40:09 Average: 32:01.70 1-5 Split: 12:13