GHSA AAAAA Sectional A ( regions 1,4,5,7)

Fayetteville, GA

Elite Performances

82 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.20 Kayla Alexander Chapel Hill High School
100 Meter Hurdles Finals 14.68 Jameeka Middlebrooks Villa Rica
100 Meter Hurdles Finals 14.78 Lauren Epps Forest Park
100 Meter Dash Finals 11.95 Anika Carter New Manchester High School
100 Meter Dash Finals 12.03 Angel Amadi Chapel Hill High School
100 Meter Dash Finals 12.05 DeAndra Greer Woodland HS Stockbridge
100 Meter Dash Finals 12.10 Ghnerya Hicklen Charles Drew HS
100 Meter Dash Finals 12.14 Cheyenne Easley Sprayberry High School
100 Meter Dash Finals 12.24 Tyra Williams North Springs
200 Meter Dash Finals 24.07 Micaiah Ransby North Springs
200 Meter Dash Finals 24.50 Anika Carter New Manchester High School
200 Meter Dash Finals 24.57 Breeanna Mahone Shaw High School
300 Meter Hurdles Finals 44.18 Lauren Epps Forest Park
300 Meter Hurdles Finals 45.58 Jayda Drake-Howard North Springs
300 Meter Hurdles Finals 45.86 Lauren Rasmus Riverwood International Charter School
300 Meter Hurdles Finals 46.26 Jameeka Middlebrooks Villa Rica
400 Meter Dash Finals 54.73 Micaiah Ransby North Springs
400 Meter Dash Finals 56.40 Breeanna Mahone Shaw High School
400 Meter Dash Finals 56.47 Kareema Grier Shaw High School
400 Meter Dash Finals 56.48 Kennedy Quarles New Manchester High School
400 Meter Dash Finals 57.04 Jessica Akintunde Stockbridge High School
400 Meter Dash Finals 57.60 Dorian Perkins North Springs
400 Meter Dash Finals 57.93 Ebele Okoye Union Grove HS
4x100 Meter Relay Finals 47.07 Relay Team North Springs
4x100 Meter Relay Finals 47.60 Relay Team Woodland HS Stockbridge
4x100 Meter Relay Finals 47.60 Relay Team Shaw High School
4x400 Meter Relay Finals 3:43.31 Relay Team North Springs
800 Meter Run Finals 2:11.79 Lauren Jackson North Springs
800 Meter Run Finals 2:15.54 Jillian Sloane Woodland HS Stockbridge
800 Meter Run Finals 2:17.48 Marielle Lewis Kell High School
800 Meter Run Finals 2:18.54 Reagan Poteet Kell High School
800 Meter Run Finals 2:19.65 Ellunde Montgomery Union Grove HS
800 Meter Run Finals 2:19.83 Alyssa LeClaire McIntosh High School
800 Meter Run Finals 2:19.89 Aleah Johnson Sequoyah High School
High Jump Finals 5-4 Latesha Locker Mundys Mill High School
Long Jump Finals 17-6.25 Neo Wilde Forsyth Central
Long Jump Finals 17-11 Jameeka Middlebrooks Villa Rica
Long Jump Finals 18-6 Alexis Farley Starrs Mill High School
Long Jump Finals 18-10.75 Breeanna Mahone Shaw High School
Long Jump Finals 19-2.25 Bria Matthews Forest Park
Pole Vault Finals 10-6 Mary Clark Harris Co. High School
Pole Vault Finals 11-0 Alexa Johnson Sequoyah High School
Shot Put Finals 37-7.5 Shelby Myers Starrs Mill High School
Shot Put Finals 38-3 Jasmine Herndon Northside Columbus
Shot Put Finals 38-8.75 Aurielle Polk Kell High School
Shot Put Finals 40-2.75 Hayley Gildersleeve Cass High School
Shot Put Finals 41-0 Megan Douglas Union Grove HS
Triple Jump Finals 36-5 Zamir Steed North Atlanta
Triple Jump Finals 36-5.25 Kiana Jackson Shaw High School
Triple Jump Finals 37-0.5 Kayla Swain Sprayberry High School
Triple Jump Finals 38-1.5 Yashe' Robinson New Manchester High School
Triple Jump Finals 39-4 Alexis Farley Starrs Mill High School
Triple Jump Finals 40-10.5 Bria Matthews Forest Park
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Finals 10.53 Lester Miller Forest Park
100 Meter Dash Finals 10.77 Danang Rocket Stockbridge High School
100 Meter Dash Finals 10.79 Lemont Guess Villa Rica
110 Meter Hurdles Finals 14.64 Matt Moore Union Grove HS
1600 Meter Run Finals 4:17.96 Logan Poteet Kell High School
200 Meter Dash Finals 21.95 Lester Miller Forest Park
300 Meter Hurdles Finals 39.13 Matt Moore Union Grove HS
3200 Meter Run Finals 9:31.18 Logan Poteet Kell High School
400 Meter Dash Finals 49.08 Marvin Kinsey Riverwood International Charter School
400 Meter Dash Finals 49.12 David Whitehead Shaw High School
400 Meter Dash Finals 49.26 Fazion Harris Allatoona HS
4x400 Meter Relay Finals 3:21.04 Relay Team Allatoona HS
4x400 Meter Relay Finals 3:21.05 Relay Team Union Grove HS
4x400 Meter Relay Finals 3:22.01 Relay Team McIntosh High School
800 Meter Run Finals 1:56.52 Courtland White Morrow High School
Discus Finals 154-7 Chuck McConville Union Grove HS
Discus Finals 157-0 DaMek Lewis Woodland
Discus Finals 161-6 Blake Jones Harris Co. High School
High Jump Finals 6-6 Cody Clements Starrs Mill High School
High Jump Finals 6-6 Jamaine Chambers Dutchtown High School
High Jump Finals 6-6 Jonathan Mays New Manchester High School
Long Jump Finals 22-8.25 Lasheon Strozier Lithia Springs
Shot Put Finals 51-10.5 Rod Trujillo Sprayberry High School
Shot Put Finals 52-0 Chuck McConville Union Grove HS
Triple Jump Finals 45-1 Daune Davis Woodland
Triple Jump Finals 45-4.25 Caleb Roberts Union Grove HS
Triple Jump Finals 46-2 Darius Bredwood Kell High School
Triple Jump Finals 47-3 Phillip Frazier Mundys Mill High School
Triple Jump Finals 48-8 Lasheon Strozier Lithia Springs