Meadowcreek HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.55 | Ashley Adekweh | 2nd | Finals H1 | Day 2 Results | |
12.61 | w | Ashley Adekweh | 6th | Prelims H1 | Day 1 Results |
14.25 | SB | Jamella Childs | 28th | Prelims H1 | Day 1 Results |
200 Meter Dash | |||||
25.65 | Ashley Adekweh | 3rd | Finals H1 | Day 2 Results | |
26.24 | w | Ashley Adekweh | 4th | Prelims H5 | Day 1 Results |
28.56 | Renasia Taylor | 16th | Prelims H1 | Day 1 Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:23.79 | SB | Lucille Coughlin | 29th | Prelims H3 | Day 1 Results |
800 Meter Run | |||||
2:39.30 | SB | Lizeth Ordonez | 20th | Prelims H3 | Day 1 Results |
2:59.53 | Servina Tekle | 22nd | Prelims H2 | Day 1 Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:04.46 | Angelica Sanchez | 25th | Finals H1 | Day 1 Results | |
6:25.10 | Guadalupe Ruelas | 32nd | Finals H1 | Day 1 Results | |
6:28.42 | SB | Yessica Landervede | 18th | Finals H1 | JV 1600, 100/110 & 300 hurdles, |
6:34.71 | Veronica Loredo | 22nd | Finals H2 | JV 1600, 100/110 & 300 hurdles, | |
3200 Meter Run | |||||
14:32.12 | SB | Servina Tekle | 18th | Finals H1 | Day 1 Results |
Long Jump | |||||
15-11.5 | Ashley Adekweh | 5th | Finals H1 | Day 1 Results | |
Triple Jump | |||||
29-11.25 | Eleana Nicol | 16th | Finals H1 | Day 1 Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.20 | Kyree Rogers | 11th | Prelims H2 | Day 1 Results | |
11.81 | SB | Terrence Newborn | 30th | Prelims H1 | Day 1 Results |
12.70 | w | Devin Nesmith | 35th | Prelims H4 | Day 1 Results |
13.48 | Corey Wilkins | 39th | Prelims H3 | Day 1 Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.33 | w SB | Terrence Newborn | 20th | Prelims H5 | Day 1 Results |
25.41 | w | William Thompson | 23rd | Prelims H3 | Day 1 Results |
400 Meter Dash | |||||
54.20 | Vertron Kitts | 23rd | Prelims H3 | Day 1 Results | |
58.10 | William Thompson | 23rd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
59.40 | Ty-Shawn Ault | 36th | Prelims H4 | Day 1 Results | |
1:03.18 | Corey Wilkins | 35th | Prelims H2 | Day 1 Results | |
800 Meter Run | |||||
2:21.11 | Joel Ordonez | 33rd | Prelims H1 | Day 1 Results | |
2:22.15 | Joshua Stapleton | 29th | Prelims H2 | Day 1 Results | |
2:23.12 | SB | Nidhal Watters | 31st | Prelims H1 | Day 1 Results |
1600 Meter Run | |||||
5:06.67 | SB | Oscar Ordonez | 26th | Finals H1 | JV 1600, 100/110 & 300 hurdles, |
5:07.69 | Samson Manmektew | 27th | Finals H2 | JV 1600, 100/110 & 300 hurdles, | |
3200 Meter Run | |||||
12:12.91 | SB | Eliseo Roblero | 32nd | Finals H2 | Day 1 Results |
12:56.06 | Nelson Lopez | 37th | Finals H2 | Day 1 Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.12 | Joel Ordonez | 14th | Prelims H2 | Day 1 Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.17 | Relay Team | 13th | Prelims H3 | Day 1 Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:50.60 | Relay Team | 15th | Prelims H4 | Day 1 Results | |
Long Jump | |||||
15-10.75 | SB | William Thompson | 23rd | Finals H1 | Day 1 Results |
Triple Jump | |||||
39-9.5 | SB | Terrence Newborn | 10th | Finals H1 | Day 1 Results |
36-6 | Marquese DeShields | 20th | Finals H1 | Day 1 Results | |
Discus | |||||
113-6 | Oliver Niyungeko | 10th | Finals H1 | Day 1 Results | |
104-0 | Robert Johnson | 18th | Finals H1 | Day 1 Results | |
Shot Put | |||||
39-0.5 | Oliver Niyungeko | 15th | Finals H1 | Day 1 Results | |
36-1 | Robert Johnson | 19th | Finals H1 | Day 1 Results |