Fayette County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.48 | SB | Lauren Newbold | 2nd | Finals H2 | HS Girls |
13.17 | Jordan Starks | 8th | Finals H2 | HS Girls | |
200 Meter Dash | |||||
26.29 | Lauren Newbold | 4th | Finals H2 | HS Girls | |
27.03 | SB | Lauryn Oglesby | 7th | Finals H2 | HS Girls |
400 Meter Dash | |||||
1:02.28 | Shania Hall | 5th | Finals H2 | HS Girls | |
1:03.11 | SB | Imani Hence | 6th | Finals H2 | HS Girls |
1600 Meter Run | |||||
7:01.43 | Cristina Cauthen | 7th | Finals H1 | HS Girls | |
3200 Meter Run | |||||
15:07.78 | SB | Rachel Williams | 8th | Finals H1 | HS Girls |
100 Meter Hurdles | |||||
14.00 | Chinyere Njoku | 1st | Finals H2 | HS Girls | |
15.16 | Jessica Watkins | 3rd | Finals H2 | HS Girls | |
300 Meter Hurdles | |||||
46.40 | Chinyere Njoku | 1st | Finals H2 | HS Girls | |
47.12 | Jessica Watkins | 2nd | Finals H2 | HS Girls | |
4x100 Meter Relay | |||||
48.56 | Relay Team | 1st | Finals H2 | HS Girls | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:59.32 | Relay Team | 1st | Finals H2 | HS Girls | |
Long Jump | |||||
17-6 | Jessica Watkins | 1st | Finals H1 | HS Girls | |
16-2.5 | Shania Hall | 7th | Finals H1 | HS Girls | |
Triple Jump | |||||
35-7.25 | Lauryn Oglesby | 2nd | Finals H1 | HS Girls | |
Discus | |||||
80-1 | Morgan Barkley | 7th | Finals H1 | HS Girls | |
65-0.5 | DeJai Hughes | 9th | Finals H1 | HS Girls | |
Shot Put | |||||
36-8 | SB | Chinyere Njoku | 2nd | Finals H1 | HS Girls |
23-11 | DeJai Hughes | 10th | Finals H1 | HS Girls | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.29 | Jordan Nedd | 7th | Finals H2 | HS Boys | |
200 Meter Dash | |||||
23.15 | Jordan Nedd | 8th | Finals H2 | HS Boys | |
23.36 | Desmond Fletcher | 11th | Finals H2 | HS Boys | |
400 Meter Dash | |||||
52.43 | Desmond Fletcher | 6th | Finals H2 | HS Boys | |
53.53 | SB | Raquez Lockhart | 10th | Finals H1 | HS Boys |
800 Meter Run | |||||
2:06.74 | Raquez Lockhart | 8th | Finals H2 | HS Boys | |
2:38.97 | David Osilaja | 16th | Finals H1 | HS Boys | |
1600 Meter Run | |||||
5:55.10 | Thomas Mattison | 11th | Finals H1 | HS Boys | |
5:59.47 | SB | Justin Dandridge | 13th | Finals H1 | HS Boys |
300 Meter Hurdles | |||||
44.83 | SB | Jalen Ridges | 10th | Finals H1 | HS Boys |
46.09 | Milan Astin | 11th | Finals H1 | HS Boys | |
4x100 Meter Relay | |||||
42.67 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | HS Boys | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.36 | Relay Team | 5th | Finals H2 | HS Boys | |
High Jump | |||||
5-10 | Milan Astin | 8th | Finals H1 | HS Boys | |
Long Jump | |||||
21-4 | Ashton Jackson | 4th | Finals H1 | HS Boys | |
20-0.5 | SB | Sean Ancrum | 8th | Finals H1 | HS Boys |
Triple Jump | |||||
39-7.5 | SB | James Hawkins | 6th | Finals H1 | HS Boys |
39-1 | Keenan Morris | 9th | Finals H1 | HS Boys | |
Shot Put | |||||
37-3.5 | SB | Sean Ancrum | 9th | Finals H1 | HS Boys |