Greene County Tiger Invitational

Greensboro, GA
Timing/Results Fast Feet Timing

Complete Results

Greene County Tiger Invitational - 4/12/2014                  
                         Tiger Stadium  Greensboro, Ga                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Putnam County HS  'A'                               51.50      50.90   10   
     1) Mullens, Brenna                 2) Ellison, Lilquita              
     3) Ellison, Shakedra               4) Culp, Tyah                     
  2 Athens Christian  'A'                               52.69      51.99    8   
     1) Downer, Lexie                   2) Henson, Camry                  
     3) Watkins, Selena                 4) Williams, Charity              
  3 Hart County  'A'                                    50.79      52.41    6   
     1) Jackson, Delisha                2) Mahoney, Taliyah               
     3) Romer, Annijya                  4) Stowers, Riquanza              
  4 Hart County  'B'                                    53.94      53.90    4   
     1) Adams, Hannah                   2) Harper, Jasmine                
     3) Rucker, Erika                   4) Zsarmani, Zayda                
  5 Athens Christian  'B'                               55.00      54.79    2   
     1) Burns, Destiny                  2) Busenitz, Kelli                
     3) Gilbert, Molly                  4) Palmer, Callie                 
  6 Greene Co.  'A'                                     52.72      55.04    1   
     1) Porter, Amber                   2) Hinson, Radaysha               
     3) Rhodes, Jamiyah                 4) Terrell, Tranesia              
  7 Warren County High School  'A'                                 55.39  
     1) Ferrell, Ayuna                  2) Ivey, Ashlyn                   
     3) Reynolds, Gariesha              4) Scott, Jaylah                  
 
Event 2  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Greene Co.  'A'                                     42.93      43.49   2  10   
     1) Williams, Larigus               2) Brown, Corey                   
     3) Brown, Nigel                    4) Wynn, Devin                    
  2 Athens Christian  'A'                               43.28      43.54   2   8   
     1) Brooks, Josiah                  2) Brooks, Justin                 
     3) Cummings, Levi                  4) Henson, Marquez                
  3 Putnam County HS  'A'                               43.98      44.02   2   6   
     1) Davis, Cameron                  2) Brannon, Deon                  
     3) Mcmullen, Darrius               4) Calhoun, Terrance              
  4 Hancock Central  'A'                                           44.23   1   4   
     1) Brown, Ladarius                 2) Bryant, Shymu                  
     3) Jones, Markell                  4) Reynolds, Sonate~              
  5 Hart County  'B'                                    45.71      45.71   1   2   
     1) Allen, Shevez                   2) Daniel, Raques                 
     3) McCord, Rod                     4) Ramsey, Brandon                
  6 Warren County High School  'A'                      49.80      47.38   1   1   
  7 Putnam County HS  'B'                               45.42      47.41   1 
     1) Hall, Jonathan                  2) Pettigrew, Daniel              
     3) Hill, Michael                   4) Ellison, Quatavious            
  8 Warren County High School  'B'                      51.20      51.93   1 
 -- Greene Co.  'B'                                     44.89        DNF   2 
     1) Brown, Cordraz                  2) Mitchell, Johnny               
     3) Moon, Christopter               4) Porter, Author                 
 -- Hancock Central  'B'                                              DQ   1 
     1) Harper, Tamayus                 2) Warthen, Manquez               
     3) Williams, Shondez               4) Wilson, Jefftavious            
 
Event 3  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Honiotes, Audrey             Hart County          5:21.59    5:14.23   10   
  2 Cortese, Gabby               Athens Chris         5:30.99    5:21.38    8   
  3 Noggle, Taylor               Athens Chris         5:36.84    5:57.90    6   
  4 Budd, Hailey                 Hart County          6:15.00    6:14.38    4   
  5 pringle, jordan              Oglethorpe C                    6:25.07    2   
 
Event 4  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Acker, Jay                   Athens Chris         4:50.45    4:46.47   10   
  2 Porter, Author               Greene Co.           5:04.41    5:00.05    8   
  3 Wolfe, Zack                  Athens Chris         5:02.00    5:06.89    6   
  4 Porter, Darius               Greene Co.           5:10.26    5:17.16    4   
  5 Moore, Alex                  Hart County          5:21.09    5:29.60    2   
  6 Calhoun, Reilyus             Putnam Count         5:31.52    5:29.83    1   
  7 Johnson, Antonio             Hancock Cent         5:30.54    6:09.76  
 
Event 5  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Watkins, Selena              Athens Chris         1:02.32    1:01.66   2  10   
  2 Mathis, Shakayla             Putnam Count         1:19.93    1:04.91   1   8   
  3 Simmons, Brittany            Putnam Count         1:04.05    1:05.35   2   6   
  4 Wood, Lexie                  Athens Chris         1:01.51    1:06.21   2   4   
  5 Zsarmani, Zayda              Hart County          1:06.77    1:07.65   2   2   
  6 Jackson, Delisha             Hart County          1:08.00    1:07.83   1   1   
  7 Lester, Mia                  Warren Count         1:12.26    1:11.69   1 
  8 Porter, Amber                Greene Co.           1:03.99    1:14.29   2 
  9 Andrews, Raneisha            Warren Count         1:12.54    1:14.41   1 
 
Event 6  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brooks, Justin               Athens Chris           49.82      49.14   2  10   
  2 Brooks, Josiah               Athens Chris           50.23      50.05   2   8   
  3 Brannon, Deon                Putnam Count           51.47      50.97   2   6   
  4 Dorsey, Terry                Putnam Count           51.88      53.57   2   4   
  5 Ramsey, Brandon              Hart County            54.16      54.24   1   2   
  6 Brown, Ladarius              Hancock Cent           54.50      54.49   1   1   
  7 Brown, Cordraz               Greene Co.             53.62      57.39   1 
  7 Williams, Larigus            Greene Co.             52.76      57.39   2 
  9 Daniel, Raques               Hart County            55.50      59.14   1 
 10 seals, timothy               Warren Count           49.80    1:02.51   2 
 11 belton, donquavion           Warren Count         1:02.00    1:06.94   1 
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Porter, Amber                Greene Co.             12.82      13.18   2  10   
  2 Stowers, Riquanza            Hart County            12.80      13.27   2   8   
  3 Wheeler, Theresa             Hart County            12.38      13.50   2   6   
  4 Culp, Tyah                   Putnam Count           12.70      13.53   2   4   
  5 Henson, Camry                Athens Chris           14.13      13.62   1   2   
  6 Yarbrough, Jada              Warren Count           14.50      14.39   1   1   
  7 Kuhn, Quissy                 Warren Count                      14.43   1 
  8 Keely, Grace                 Athens Chris           15.79      15.60   1 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Nigel                 Greene Co.             10.88      10.94   2  10   
  2 Reynolds, Sonate~            Hancock Cent           10.60      11.00   2   8   
  3 Dillon, Keenan               Hart County            11.54      11.68   2   6   
  4 Henson, Marquez              Athens Chris           11.85      11.69   1   4   
  5 Walker, Mauricus             Hart County            11.65      11.87   2   1.50
  5 berry, jermaine              Warren Count           12.37      11.87   1   1.50
  7 Calhoun, Terrance            Putnam Count           11.88      12.14   1 
  8 Moon, Christopter            Greene Co.             11.67      12.24   2 
  9 lott, devocea                Warren Count           11.80      12.51   1 
 -- Jones, Markell               Hancock Cent           10.90         FS   2 
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Trenetta              Oglethorpe C           16.24      16.10   2  10   
  2 Pineo, Olivia                Athens Chris           16.69      16.87   2   8   
  3 Alexander, Aja               Warren Count           22.72      17.56   1   6   
  4 Hinson, Radaysha             Greene Co.             18.09      17.99   2   4   
  5 Busenitz, Kelli              Athens Chris           17.09      18.02   2   2   
  6 Alexander, Te'Erica          Greene Co.             18.15      19.11   2   1   
  7 Garnett, Andrea              Putnam Count           19.96      20.52   1 
  8 Goss, Nyteesha               Hart County            17.81      21.16   1 
  9 Ferrell, Ayuna               Warren Count                      21.42   1 
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mcmullen, Darrius            Putnam Count           15.12      15.82   10   
  2 Evans, Demarcus              Athens Chris           16.93      16.16    8   
  3 Robertson, Ty                Hart County            18.00      18.13    6   
  4 Wynn, Devin                  Greene Co.             19.34      21.69    4   
  5 Kelley, Treymorris           Athens Chris           17.20      25.10    2   
 -- Mitchell, Johnny             Greene Co.             18.03         FS  
 
Event 11  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gilbert, Molly               Athens Chris         2:40.31    2:39.57   10   
  2 Gunther, Elizabeth           Athens Chris         2:28.57    2:39.68    8   
  3 Rucker, Erika                Hart County          2:47.57    2:45.05    6   
  4 Adams, Hannah                Hart County          2:55.84    2:52.23    4   
  5 Crawford, Courtney           Putnam Count         2:42.09    3:00.19    2   
  6 Andrews, Raneisha            Warren Count                    3:02.14    1   
 -- Alexander, Aja               Warren Count                        DNF  
 
Event 12  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Westbrook, Chaney            Athens Chris         2:01.44    2:01.69   10   
  2 Bishoff., Morgan             Athens Chris         2:01.55    2:06.90    8   
  3 Mayfield, Darius             Hart County          2:13.00    2:09.73    6   
  4 Allen, Shevez                Hart County          2:12.00    2:14.86    4   
  5 Porter, Darius               Greene Co.           2:40.10    2:15.46    2   
  6 Pettigrew, Daniel            Putnam Count         2:11.39    2:16.26    1   
  7 Williams, Shondez            Hancock Cent         2:14.00    2:24.58  
  8 Hunter, Cordre               Greene Co.           2:30.30    2:28.35  
  9 Ellison, Quatavious          Putnam Count         2:24.19    2:28.62  
 10 belton, jawon                Warren Count         2:32.00    2:36.76  
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Porter, Amber                Greene Co.             26.47      26.93   2  10   
  2 Wheeler, Theresa             Hart County            27.89      27.39   2   8   
  3 Watkins, Selena              Athens Chris           27.56      27.68   2   6   
  4 Ellison, Shakedra            Putnam Count           27.44      27.96   2   4   
  5 Stowers, Riquanza            Hart County            28.62      28.56   1   2   
  6 Wood, Lexie                  Athens Chris           27.63      28.74   2   1   
  7 Hill, Candiss                Putnam Count           29.06      31.43   1 
  8 Reynolds, Gariesha           Warren Count                      32.71   1 
  9 Ivey, Ashlyn                 Warren Count                      33.42   1 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brooks, Josiah               Athens Chris           22.74      22.31   2  10   
  2 Brooks, Justin               Athens Chris           22.53      22.45   2   8   
  3 Reynolds, Sonate~            Hancock Cent           22.20      22.57   2   6   
  4 Brown, Nigel                 Greene Co.             21.98      22.92   2   4   
  5 Dorsey, Terry                Putnam Count           23.51      23.46   1   2   
  6 Brown, Cordraz               Greene Co.             22.54      24.21   2   1   
  7 Allen, Bentravious           Hart County            24.37      24.35   1 
  8 Walker, Maricus              Hart County            25.28      24.84   1 
  9 walker, davidon              Warren Count           22.60      24.85   2 
 10 lott, devocea                Warren Count           21.90      25.83   2 
 -- Brannon, Deon                Putnam Count           22.73         FS   2 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Trenetta              Oglethorpe C           48.24      49.03   2  10   
  2 Williams, Charity            Athens Chris           49.30      49.42   2   8   
  3 Burns, Destiny               Athens Chris           49.23      53.74   2   6   
  4 Harper, Jasmine              Hart County            56.36      54.32   2   4   
  5 Randolph, Essence            Greene Co.           1:02.00      56.51   1   2   
  6 Nelson, Kimayah              Putnam Count           57.82      58.82   2   1   
  7 Scott, Jaylah                Warren Count           56.85      59.37   2 
  8 Goss, Nyteesha               Hart County          1:05.00    1:08.16   1 
  9 Ferrell, Ayuna               Warren Count                    1:13.49   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cummings, Levi               Athens Chris           41.38      43.66   2  10   
  2 Brown, Corey                 Greene Co.             43.81      44.51   2   8   
  3 Mcmullen, Darrius            Putnam Count           42.29      45.10   2   6   
  4 Lewis, Shedrykus             Greene Co.             43.89      45.42   2   4   
  5 Giles, Rodriques             Hancock Cent           42.80      46.34   2   2   
  6 Christian, Marquis           Athens Chris           42.64      48.96   2   1   
  7 Robertson, Ty                Hart County            45.84      49.89   1 
 
Event 17  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cortese, Gabby               Athens Chris        11:35.00   11:59.79   10   
  2 Budd, Hailey                 Hart County         13:30.00   14:11.01    8   
  3 Howard, Layla                Athens Chris        14:15.00   15:44.25    6   
 -- Newsome, Emily               Putnam Count        17:45.00        DNF  
 
Event 18  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Acker, Jay                   Athens Chris        10:35.00   10:57.78   10   
  2 Bishoff., Morgan             Athens Chris        10:15.00   11:02.48    8   
  3 Porter, Author               Greene Co.          10:52.00   11:59.32    6   
  4 Moore, Alex                  Hart County         11:54.00   12:10.90    4   
  5 Calhoun, Reilyus             Putnam Count        12:00.00   12:56.91    2   
 
Event 19  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Athens Christian  'A'                             4:26.84    4:17.27   2  10   
     1) Pineo, Olivia                   2) Watkins, Selena                
     3) Williams, Charity               4) Wood, Lexie                    
  2 Putnam County HS  'A'                             4:39.00    4:23.57   2   8   
     1) Simmons, Brittany               2) Crawford, Courtney             
     3) Hurt, Marnesha                  4) Mullens, Brenna                
  3 Hart County  'A'                                  4:28.00    4:24.02   2   6   
     1) Honiotes, Audrey                2) Jackson, Delisha               
     3) Mahoney, Taliyah                4) Stowers, Riquanza              
  4 Hart County  'B'                                  4:40.00    4:43.52   1   4   
     1) Adams, Hannah                   2) Romer, Annijya                 
     3) Rucker, Erika                   4) Turner, Jada                   
  5 Warren County High School  'A'                               5:08.79   1   2   
     1) Alexander, Aja                  2) Andrews, Raneisha              
     3) Lester, Mia                     4) Yarbrough, Jada                
  6 Greene Co.  'A'                                   4:46.00    5:24.74   2   1   
     1) Porter, Amber                   2) Rhodes, Jamiyah                
     3) Alexander, Te'Erica             4) Hinson, Radaysha               
 
Event 20  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Athens Christian  'A'                             3:30.57    3:29.40   2  10   
     1) Brooks, Josiah                  2) Brooks, Justin                 
     3) Christian, Marquis              4) Cummings, Levi                 
  2 Putnam County HS  'A'                             3:34.13    3:30.67   2   8   
     1) Waller, Quintavious             2) Mcmullen, Darrius              
     3) Pettigrew, Daniel               4) Dorsey, Terry                  
  3 Hart County  'A'                                  3:35.00    3:46.14   2   6   
     1) Allen, Bentravious              2) Goss, Rogerick                 
     3) Harper, Sean                    4) Ramsey, Brandon                
  4 Greene Co.  'A'                                   3:42.00    3:51.38   2   4   
     1) Brown, Cordraz                  2) Brown, Nigel                   
     3) Williams, Larigus               4) Brown, Corey                   
  5 Greene Co.  'B'                                   3:57.00    4:07.23   1   2   
     1) Moon, Christopter               2) Neal, Quen                     
     3) Porter, Author                  4) Porter, Darius                 
  6 Putnam County HS  'B'                             3:49.13    4:15.30   2   1   
     1) Calhoun, Reilyus                2) Hill, Michael                  
     3) Calhoun, Terrance               4) Davis, Cameron                 
  7 Warren County High School  'A'                    4:10.00    4:43.64   1 
  8 Warren County High School  'B'                    4:15.00    4:45.06   1 
 
Event 21  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hargrove, Ebony              Putnam Count         5-04.00    5-04.00   10   
  2 Royal, Latoria               Oglethorpe C         5-02.00    5-02.00    7   
  2 Downer, Lexie                Athens Chris         5-00.00    5-02.00    7   
  4 Culp, Tyah                   Putnam Count         5-00.00    5-00.00    4   
  5 Alexander, Te'Erica          Greene Co.           4-10.00    4-08.00    1   
  5 Resop, Abby                  Athens Chris         5-00.00    4-08.00    1   
  5 Randolph, Essence            Greene Co.           5-02.00    4-08.00    1   
  8 Andrews, Raneisha            Warren Count                   J4-08.00  
  9 Stowers, Riquanza            Hart County          4-08.00   J4-08.00  
  9 Wheeler, Theresa             Hart County          4-10.00   J4-08.00  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Demarcus              Athens Chris         6-02.00    6-00.00   10   
  2 Edwards, Kevionte            Hancock Cent         5-10.00    5-10.00    7   
  2 Goss, Rogerick               Hart County          5-08.00    5-10.00    7   
  4 Cleveland, Jonathon          Greene Co.           5-10.00   J5-10.00    4   
  5 Williams, Larigus            Greene Co.           6-02.00    5-08.00    2   
  6 Davis, Cameron               Putnam Count         6-00.00   J5-08.00    1   
  7 Little, Jaylan               Putnam Count         5-10.00   J5-08.00  
  8 Oglesby, Malik               Athens Chris                    5-06.00  
 
Event 23  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wages, Callie                Athens Chris         8-06.00    9-00.00   10   
  2 Noggle, Mackenzie            Athens Chris         8-01.00    8-00.00    8   
  3 Leverette, Kelin             Hart County          8-00.00   J8-00.00    6   
 
Event 24  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cummings, Levi               Athens Chris        14-03.00   13-00.00   10   
  2 Westbrook, Chaney            Athens Chris        11-06.00   12-00.00    8   
  3 Wheeler, Patrick             Hart County                     8-06.00    6   
  4 Robertson, Ty                Hart County          9-00.00   J8-06.00    4   
 
Event 25  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Royal, Latoria               Oglethorpe C        16-09.50   16-06.25   10   
  2 Smith, Trenetta              Oglethorpe C        16-00.50   16-04.00    8   
  3 Hinson, Radaysha             Greene Co.          15-09.00   15-02.00    6   
  4 Wood, Lexie                  Athens Chris        15-06.50   14-11.75    4   
  5 Rhodes,Jamiyon               Greene Co.          14-10.00   14-05.50    2   
  6 Lester, Mia                  Warren Count                   13-09.75    1   
 -- Romer, Annijya               Hart County         12-00.00       FOUL  
 -- Yarbrough, Jada              Warren Count        13-04.25         DQ  
 
Event 26  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Larigus            Greene Co.          21-05.00   22-04.50   10   
  2 Edwards, Kevionte            Hancock Cent        20-03.00   21-03.50    8   
  3 Evans, Demarcus              Athens Chris        21-07.50   20-11.50    6   
  4 Walker, Maricus              Hart County         19-09.00   20-08.50    4   
  5 Mcmullen, Darrius            Putnam Count        21-08.00   20-00.50    2   
  6 Williams, S.                 Hancock Cent        20-02.00   19-11.00    1   
  7 Brown, Cordraz               Greene Co.          20-09.00   19-05.00  
  8 Brooks, Justin               Athens Chris        21-05.00   19-00.00  
  9 Ellison, Rashad              Putnam Count        19-05.75   18-10.50  
 10 hall, steadman               Warren Count        19-02.00   17-11.00  
 11 walker, davidon              Warren Count        17-06.00   17-04.50  
 
Event 27  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Downer, Lexie                Athens Chris        35-05.00   34-07.75   10   
  2 Royal, Latoria               Oglethorpe C        32-11.50   34-01.50    8   
  3 Porter, Amber                Greene Co.          30-10.00   31-05.50    6   
  4 Rhodes, Jamiyah              Greene Co.          29-09.00   30-03.00    4   
  5 Palmer, Callie               Athens Chris        30-02.00   29-02.00    2   
 -- Romer, Annijya               Hart County         26-00.00       FOUL  
 
Event 28  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brooks, Josiah               Athens Chris        45-08.50   44-05.00   10   
  2 Edwards, Kevionte            Hancock Cent        41-00.75   41-08.50    8   
  3 Daniel, Raques               Hart County         39-11.00   39-04.50    6   
  4 Ellison, Quatavious          Putnam Count        37-11.00   38-04.00    4   
  5 Lewis, Shedrykus             Greene Co.          40-06.00   38-00.25    2   
  6 Grable, Marquavis            Greene Co.                     38-00.00    1   
  7 Ramsey, Brandon              Hart County         37-00.00   36-11.50  
 
Event 29  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Royal, Lamonica              Oglethorpe C           90-01      92-06   10   
  2 Resop, Abby                  Athens Chris           95-09      91-11    8   
  3 Noggle, Grayson              Athens Chris           97-09      89-09    6   
  4 Davis, Miranda               Greene Co.             84-11      85-08    4   
  5 Andrews, Celine              Greene Co.             89-01      77-05    2   
  6 Hunter, Jolesha              Hart County            53-00      56-08    1   
 
Event 30  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sturgeon, Torace             Hart County           149-06     143-11   10   
  2 Ruggiers, Joseph             Athens Chris          137-08     143-03    8   
  3 belton, donquavion           Warren Count           93-11     100-10    6   
  4 Teasley, Trey                Hart County           119-00     100-02    4   
  5 Waller, Quintavious          Putnam Count          128-10      91-00    2   
  6 Hall, Jonathan               Putnam Count           98-11      89-07    1   
  7 Harper, Tamayus              Hancock Cent          105-00      87-05  
  8 slocumb, cardez              Warren Count           90-01      86-10  
  9 Evans, Jonathon              Greene Co.             85-04      85-11  
 10 Sanford, David               Athens Chris          103-00      81-04  
 
Event 31  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Miranda               Greene Co.          36-05.00   37-06.00   10   
  2 Casey, Brittney              Putnam Count                   31-06.00    8   
  3 Resop, Abby                  Athens Chris        30-06.00   29-10.00    6   
  4 Hunter, Jolesha              Hart County         30-02.25   28-05.00    4   
  5 Noggle, Grayson              Athens Chris        30-08.50   26-07.50    2   
  6 Andrews, Celine              Greene Co.          28-04.00   23-05.00    1   
 
Event 32  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sturgeon, Torace             Hart County         52-07.00   51-11.00   10   
  2 Ruggiers, Joseph             Athens Chris        47-01.50   42-00.50    8   
  3 Alexander, Melvin            Hancock Cent        46-10.00   42-00.00    6   
  4 Oglesby, Kiante              Athens Chris        39-02.50   37-09.00    4   
  5 Bullard, DeMario             Putnam Count        39-07.00   36-06.50    2   
  6 Teasley, Trey                Hart County         36-04.50   36-01.00    1   
  7 briddy, nicholas             Warren Count        38-02.00   33-10.00  
  8 Hall, Jonathan               Putnam Count                   29-08.00  
  9 cheely, demario              Warren Count        36-03.00   27-09.50  

Team Rankings - Through Event 32                        
 
                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Athens Christian                   ACHR            179  
                2 Hart County                        HART             94  
                3 Greene Co.                         GRCO             66  
                4 Putnam County HS                   PUT              65  
                4 Oglethorpe County HS               OGCO             65  
                6 Warren County High School          WCHS             11  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Athens Christian                   ACHR            195  
                2 Hart County                        HART             91.5
                3 Greene Co.                         GRCO             86  
                4 Putnam County HS                   PUT              59  
                5 Hancock Central                    HANC             51  
                6 Warren County High School          WCHS              8.5