Apalachee Meet #3

Winder, Ga
Hosted by Apalachee

Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit                Registered to: Thomas Cox, Apalachee High Track

                          Apalachee Meet #3 - 2013-04-10                           
                          Apalachee HS Track, Winder, Ga                           

                      HS Boys 1,600 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#  Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Stephen Sassano       12 Apalachee              4:51.60  1    5
  2 Nick Zvirbulis        11 Apalachee              5:07.61  1    3
  3 Jeremy Dyal           10 Apalachee              5:09.36  2    1
  4 Chandler Campbell     10 Apalachee              5:16.56  1     
  5 Darius Lovett         12 Walnut Grove HS        5:24.73  1     
  6 Quinten Garrison      10 Apalachee              5:27.81  2     
  7 Merit Fontinel         9 Apalachee              5:28.48  1     
  8 Anthony Hawkins       12 Apalachee              5:31.62  1     
  9 Salim Garcia          10 Walnut Grove HS        5:31.74  2     
10 Brandon Crocker        11 Apalachee              5:51.89  2     
11 Jacob Lancaster         9 Walnut Grove HS        6:00.77  2     
12 Brian Padilla          10 Walnut Grove HS        6:02.45  2     
13 Gabriel Maurer-Pollak   9 Apalachee              6:07.54  2     

                    HS Boys 3,200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nick Zvirbulis        11 Apalachee            10:50.41    5
  2 Stephen Sassano       12 Apalachee            11:16.75    3
  3 Jeremy Dyal           10 Apalachee            11:37.54    1
  4 Chandler Campbell     10 Apalachee            12:06.79     
  5 Quinten Garrison      10 Apalachee            12:16.98     
  6 Darius Lovett         12 Walnut Grove HS      12:21.58     
  7 Brandon Crocker       11 Apalachee            13:58.88     

                      HS Boys 800 Meter Run                       
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#  Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Erick Dotson          11 Apalachee              2:15.92  1    5
  2 Merit Fontinel         9 Apalachee              2:19.13  1    3
  3 Edgar Juarez          12 Apalachee              2:30.07  1    1
  4 Anthony Hawkins       12 Apalachee              2:40.23  1     
  5 Paul Serrato          10 Apalachee              2:40.81  1     
  6 Gabriel Maurer-Pollak  9 Apalachee              2:51.83  2     

                      HS Boys 110 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind  Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jermaine Smith        12 Apalachee                15.94  NWI    5
  2 Keyjon Jefferson      12 Apalachee                17.15  NWI    3
  3 Samuel Ransom         12 Apalachee                17.98  NWI    1
  4 Cody Barrett           9 Walnut Grove HS          19.70  NWI     
  5 Thomas Cox            10 Apalachee                20.97  NWI     

                    HS Boys 300 Meter Hurdles                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Keyjon Jefferson      12 Apalachee                42.83    5
  2 Samuel Ransom         12 Apalachee                42.88    3
  3 Thomas Cox            10 Apalachee                52.23    1
  4 Jacob Lancaster        9 Walnut Grove HS          54.48     
  5 Brian Padilla         10 Walnut Grove HS          55.62     

                        HS Boys High Jump                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Devonte Vinson        11 Apalachee              6-00.00    5
  2 Johnny Thompson       12 Apalachee              5-10.00    3
  3 Jody Mathis           11 Apalachee              5-08.00    1
  4 Garrett Harris         9 Walnut Grove HS        5-06.00     
  5 Cullen Stewart        11 Walnut Grove HS        5-04.00     
  6 Trevon Attucks         9 Apalachee              5-02.00     

                          HS Boys Long Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind  Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jody Mathis           11 Apalachee            20-11.00  NWI    5
  2 Jermaine Smith        12 Apalachee            20-03.00  NWI    3
  3 Sean Brown             9 Walnut Grove HS      18-03.00  NWI    1
  4 Demetrius Nelson      12 Walnut Grove HS      17-09.50  NWI     
  5 Salim Garcia          10 Walnut Grove HS      14-03.00  NWI     
  6 Corey Phelts          10 Apalachee            14-00.00  NWI     

                          HS Boys Triple Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind  Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Jermaine Smith        12 Apalachee            43-06.00  NWI    5
  2 Jody Mathis           11 Apalachee            40-06.50  NWI    3
  3 Deleon Rivers         11 Walnut Grove HS      38-02.00  NWI    1
  4 Ryan Preves           12 Apalachee            36-03.00  NWI     

                HS Boys 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time  Pts
------------------------------------------------------------
  1 Walnut Grove HS A                            44.03    5
      1) Jeremy Henry          2) Shomari Daniel       
      3) Demetrius Nelson      4) Carlisle Carter     
      5) Nicholas Reed       
  2 Apalachee A                                  46.16     
      1) Jermaine Smith        2) Devonte Vinson       
      3) Jerald Williams      4) Jody Mathis         
  3 Apalachee B                                  46.98     
      1) Thomas Cox            2) Ryan Preves         
      3) Keyjon Jefferson      4) Trevon Attucks       
  4 Walnut Grove HS B                            47.61     
      1) Deleon Rivers        2) Trey Daniel         
      3) Sean Brown            4) Cody Barrett         

                HS Boys 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time  Pts
------------------------------------------------------------
  1 Walnut Grove HS A                          3:45.31    5
      1) Nicholas Reed        2) Shomari Daniel       
      3) Trey Daniel          4) Austin VonKutzleben 
      5) Carlisle Carter     
  2 Apalachee A                                3:54.09     
      1) Trevon Attucks        2) Edgar Juarez         
      3) Francisco Dominquez  4) Erick Dotson         
  3 Apalachee B                                4:07.56     
      1) Kelcey Gresham        2) Paul Serrato         
      3) Stephen Sassano      4) Nick Zvirbulis       
  4 Walnut Grove HS B                          4:24.45     
      1) Alex Sizemore        2) Darius Lovett       
      3) Salim Garcia          4) Bryce O'Connor       

                HS Boys 4x800 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time  Pts
------------------------------------------------------------
  1 Apalachee A                                9:13.32    5
      1) Erick Dotson          2) Francisco Dominquez 
      3) Merit Fontinel        4) Nick Zvirbulis       
  2 Apalachee B                                9:44.34     
      1) Chandler Campbell    2) Stephen Sassano     
      3) Anthony Hawkins      4) Edgar Juarez         
  3 Walnut Grove HS A                          9:49.67     
      1) Darius Lovett        2) Salim Garcia         
      3) Austin VonKutzleben  4) Bryce O'Connor       

                          HS Boys 100 Meter Dash                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#  Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Devonte Vinson        11 Apalachee                11.36  NWI  1    5
  2 Jeremy Henry          10 Walnut Grove HS          11.40  NWI  1    3
  3 Carlisle Carter      12 Walnut Grove HS           11.44  NWI  1    1
  4 Jerald Williams      11 Apalachee                 11.52  NWI  1     
  5 Trevon Attucks        9 Apalachee                 11.86  NWI  1     
  6 Corey Phelts          10 Apalachee                12.02  NWI  1     
  7 Latif Atanda          9 Apalachee                 12.80  NWI  1     
  8 Ryan Preves          12 Apalachee                 13.12  NWI  1     

                          HS Boys 200 Meter Dash                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#  Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Shomari Daniel        12 Walnut Grove HS          23.33  NWI  1    5
  2 Jerald Williams      11 Apalachee                 24.30  NWI  1    3
  3 Ryan Preves          12 Apalachee                 24.58  NWI  1    1
  4 Deleon Rivers        11 Walnut Grove HS           25.22  NWI  2     
  5 Cody Barrett          9 Walnut Grove HS           25.74  NWI  2     
  6 Trey Daniel          10 Walnut Grove HS           25.75  NWI  2     
  7 Trevon Attucks        9 Apalachee                 26.00  NWI  1     
  8 Corey Phelts          10 Apalachee                27.45  NWI  2     
  9 Latif Atanda          9 Apalachee                 27.57  NWI  2     

                    HS Boys 400 Meter Dash                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shomari Daniel        12 Walnut Grove HS          52.61    5
  2 Carlisle Carter      12 Walnut Grove HS           54.93    3
  3 Edgar Juarez          12 Apalachee                55.43    1
  4 Erick Dotson          11 Apalachee                56.79     
  5 Kelcey Gresham        10 Apalachee                58.22     
  6 Paul Serrato          10 Apalachee              1:02.05     

                        HS Boys Discus                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Johnny Thompson      12 Apalachee               136-10    5
  2 Christian Dufrene    10 Apalachee               119-00    3
  3 Patrick Fulcher      11 Walnut Grove HS         107-08    1
  4 Jerald Williams      11 Apalachee               105-02     
  5 Jonathan Taylor      11 Apalachee                96-00     
  6 Jamontae Briney      12 Walnut Grove HS          93-00     

                        HS Boys Shot Put                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tyler Fragapane      10 Apalachee             45-09.50    5
  2 Patrick Fulcher      11 Walnut Grove HS       42-10.25    3
  3 Kawan Jackson        10 Apalachee             38-08.00    1
  4 Jamontae Briney      12 Walnut Grove HS       38-04.75     

                      HS Boys Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nick Zvirbulis        11 Apalachee             10-03.00    5
  2 Quinten Garrison      10 Apalachee              8-06.00    3
  3 Thomas Cox            10 Apalachee              8-06.00    1

                    HS Girls 1,600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Casey Todd            9 Apalachee               6:05.72    5
  2 Miranda Huff          10 Walnut Grove HS        6:12.97    3
  3 Analee Bradach        9 Apalachee               6:34.60    1
  4 Kimberley Zahm        11 Apalachee              6:40.11     
  5 Hannah Reagan        10 Walnut Grove HS         6:50.92     
  6 Sierra Hale            9 Walnut Grove HS        6:51.33     
  7 Christi Tobiasz        9 Apalachee              6:51.94     
  8 Katie Dasenbrock      10 Apalachee              7:06.71     

                    HS Girls 3,200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Miranda Huff          10 Walnut Grove HS       14:20.61    5
  2 Kimberley Zahm        11 Apalachee             15:14.76    3
  3 Sierra Hale            9 Walnut Grove HS       16:03.40    1

                      HS Girls 800 Meter Run                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#  Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Brittany Samples      9 Walnut Grove HS              NT  2    5
  2 Autumn Locklin        9 Walnut Grove HS         2:45.92  1    3
  3 Ciatta Guarn          12 Apalachee              2:53.74  1    1
  4 Casey Todd            9 Apalachee               2:55.13  1     
  5 Analee Bradach        9 Apalachee               2:57.94  1     
  6 Christi Tobiasz        9 Apalachee              3:06.23  1     
  7 Taylor Duncan        10 Walnut Grove HS         3:06.70  1     
  8 Katie Dasenbrock      10 Apalachee              3:14.12  1     
  9 Cody Lovell          11 Walnut Grove HS         3:17.54  1     

                      HS Girls 100 Meter Hurdles                     
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind  Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Ashley Harrison      11 Walnut Grove HS           18.89  NWI    5
  2 Katie Gorczynski      12 Apalachee                19.01  NWI    3
  3 Earnesha Whitmoore    10 Apalachee                19.11  NWI    1
  4 Natayna Durham          Walnut Grove HS           19.98  NWI     

                  HS Girls 300 Meter Hurdles                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Katie Gorczynski      12 Apalachee                53.44    5
  2 Imani Egberi          11 Walnut Grove HS          55.45    3
  3 Earnesha Whitmoore    10 Apalachee                58.90    1

                      HS Girls High Jump                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dennia Ernest        12 Apalachee               5-02.00    5
  2 Sakshi Gosain          9 Apalachee              4-10.00    3
  3 Amber Peterson        9 Apalachee               4-04.00    1

                            HS Girls Long Jump                           
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#  Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Danielle Corbin      12 Walnut Grove HS        16-07.00  NWI  1    5
  2 Brooke Hardigree      9 Apalachee              14-08.50  NWI  1    3
  3 Destany McDaniel      10 Apalachee             14-07.00  NWI  1    1
  4 Kiara Hooks          10 Apalachee              14-05.50  NWI  1     
  5 Sakshi Gosain          9 Apalachee             13-08.50  NWI  1     
  6 Taylor Duncan        10 Walnut Grove HS        12-01.00  NWI  1     
  7 Dessa Snyder          9 Apalachee              12-00.00  NWI  1     
  8 Tatiyanna Moore        9 Walnut Grove HS       11-09.00  NWI  1     
  9 Autumn Williams      10 Walnut Grove HS        11-06.00  NWI  2     

                        HS Girls Triple Jump                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind  Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Brooke Hardigree      9 Apalachee              32-08.50  NWI    5
  2 Chrislaine Audies    12 Apalachee              30-09.00  NWI    3
  3 Sakshi Gosain          9 Apalachee             30-05.00  NWI    1
  4 Dessa Snyder          9 Apalachee              26-02.00  NWI     
  5 Taylor Duncan        10 Walnut Grove HS        25-11.00  NWI     
  6 Katia DaCosta        11 Walnut Grove HS        25-08.00  NWI     

                HS Girls 4x100 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time  Pts
------------------------------------------------------------
  1 Walnut Grove HS A                            51.38    5
      1) Danielle Corbin      2) Crystal Bolden       
      3) Ashley Harrison      4) Brenna Butler       
  2 Apalachee A                                  51.70     
      1) Jasmin Bell          2) Tamaica Morrow       
      3) Nadia Nkansah        4) Dennia Ernest       
  3 Apalachee B                                  56.28     
      1) Durden Dahlia        2) Mia Giddens         
      3) Remmy Bartee          4) Destany McDaniel     
  4 Walnut Grove HS B                            56.42     
      1) Katia DaCosta        2) Imani Egberi         
      3) Autumn Locklin        4) Tiera Washington     

                HS Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time  Pts
------------------------------------------------------------
  1 Apalachee A                                4:55.34    5
      1) Dennia Ernest        2) Chrislaine Audies   
      3) Nadia Nkansah        4) Tamaica Morrow       
  2 Apalachee B                                5:07.45     
      1) Kyla Camon            2) Analee Bradach       
      3) Charne Patterson      4) Casey Todd           
  3 Walnut Grove HS B                          5:08.31     

                HS Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time  Pts
------------------------------------------------------------
  1 Apalachee A                               11:50.44    5
      1) Casey Todd            2) Analee Bradach       
      3) Christi Tobiasz      4) Ciatta Guarn         

                        HS Girls 100 Meter Dash                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#  Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Danielle Corbin      12 Walnut Grove HS           12.59  NWI  1    5
  2 Tamaica Morrow        11 Apalachee                12.79  NWI  1    3
  3 Jasmin Bell          11 Apalachee                 13.21  NWI  1    1
  4 Crystal Bolden        11 Walnut Grove HS          13.54  NWI  1     
  5 Destany McDaniel      10 Apalachee                13.75  NWI  2     
  6 Hannah Mitchell      10 Apalachee                 13.83  NWI  2     
  7 Mia Giddens            9 Apalachee                14.05  NWI  1     
  8 Remmy Bartee          10 Apalachee                14.24  NWI  2     
  9 Katia DaCosta        11 Walnut Grove HS           14.34  NWI  2     
10 Durden Dahlia        10 Apalachee                  14.68  NWI  1     
11 Autumn Williams      10 Walnut Grove HS            15.61  NWI  2     
12 Getrick Ernest        9 Apalachee                  15.69  NWI  2     

                        HS Girls 200 Meter Dash                         
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#  Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tamaica Morrow        11 Apalachee                27.61  NWI  1    5
  2 Brenna Butler          9 Walnut Grove HS          27.65  NWI  1    3
  3 Jasmin Bell          11 Apalachee                 27.97  NWI  1    1
  4 Nadia Nkansah        12 Apalachee                 28.60  NWI  1     
  5 Chrislaine Audies    12 Apalachee                 29.46  NWI  1     
  6 Hannah Mitchell      10 Apalachee                 29.90  NWI  2     
  7 Katia DaCosta        11 Walnut Grove HS           30.43  NWI  2     
  8 Durden Dahlia        10 Apalachee                 31.22  NWI  2     
  9 Kyla Camon            10 Apalachee                31.24  NWI  2     
10 Remmy Bartee          10 Apalachee                 31.53  NWI  1     
11 Charne Patterson      12 Apalachee                 32.08  NWI  2     
12 Autumn Williams      10 Walnut Grove HS            33.96  NWI  2     

                      HS Girls 400 Meter Dash                     
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#  Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Dennia Ernest        12 Apalachee               1:02.11  1    5
  2 Autumn Locklin        9 Walnut Grove HS         1:06.86  2    3
  3 Chrislaine Audies    12 Apalachee               1:07.40  1    1
  4 Imani Egberi          11 Walnut Grove HS        1:07.80  1     
  5 Ashley Harrison      11 Walnut Grove HS         1:07.91  2     
  6 Brenna Butler          9 Walnut Grove HS        1:09.25  1     
  7 Nadia Nkansah        12 Apalachee               1:10.08  1     
  8 Kyla Camon            10 Apalachee              1:15.31  1     
  9 Charne Patterson      12 Apalachee              1:17.34  2     

                        HS Girls Discus                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Carlee Brodie        12 Apalachee                109-00    5
  2 Jordon Tullis        12 Apalachee                 80-05    3
  3 Reese Screws          9 Walnut Grove HS           60-08    1
  4 Lacey Myers            9 Walnut Grove HS          58-05     
  5 Sarah Marker          12 Walnut Grove HS          56-08     

                        HS Girls Shot Put                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tierra Mason          10 Apalachee             32-02.50    5
  2 Shonticka Thomas      12 Walnut Grove HS       31-06.00    3
  3 Bronwyn Wade          12 Apalachee             30-02.50    1
  4 Kiara Hooks          10 Apalachee              29-08.00     
  5 Alissa Pollock        12 Apalachee             27-09.00     
  6 Sarah Marker          12 Walnut Grove HS       26-01.25     
  7 Reese Screws          9 Walnut Grove HS        24-05.00     

                      HS Girls Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Analee Bradach        9 Apalachee               6-00.00    5
  2 Jordon Tullis        12 Apalachee               6-00.00    3
  3 Christi Tobiasz        9 Apalachee              6-00.00    1



            HS Girls Team Scores (17 Events Scored)           
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth
---------------------------------------------------------------------
  1 Apalachee                  91    16  10  10  10  45    0 
  2 Walnut Grove HS            50    11  17    8    5    9    0 


            HS Boys Team Scores (17 Events Scored)             
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth
---------------------------------------------------------------------
  1 Apalachee                  108    10  27  18    5  48    0 
  2 Walnut Grove HS            33    17    0    0  10    6    0