Region 1-AAAAAA Championships 2013

Tifton, GA

Valdosta High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.06 SB Stormm Phillips 1st Finals Prelims and Final Results
12.10 Stormm Phillips 1st Prelims Prelims and Final Results
12.42 SB Jalissa Hall 3rd Prelims Prelims and Final Results
12.66 Jalissa Hall 4th Finals Prelims and Final Results
200 Meter Dash
24.41 Stormm Phillips 1st Finals Prelims and Final Results
25.21 Stormm Phillips 1st Prelims Prelims and Final Results
25.95 Jalissa Hall 3rd Prelims Prelims and Final Results
25.95 Jalissa Hall 3rd Finals Prelims and Final Results
400 Meter Dash
1:00.82 Lanetra Edwards 2nd Finals Prelims and Final Results
1:01.38 Lanetra Edwards 1st Prelims Prelims and Final Results
1:03.22 SB Amarue Hudson 6th Finals Prelims and Final Results
1:03.39 Amarue Hudson 7th Prelims Prelims and Final Results
800 Meter Run
2:47.33 Lanetra Edwards 6th Finals Prelims and Final Results
2:50.56 Jasmine Troup 7th Finals Prelims and Final Results
1600 Meter Run
6:12.51 SB Jasmine Troup 6th Finals Prelims and Final Results
6:27.36 Liz Kelly 8th Finals Prelims and Final Results
100 Meter Hurdles
14.99 Zakirra Mckinnon 1st Prelims Prelims and Final Results
15.73 SB Destiny Lasane 2nd Prelims Prelims and Final Results
15.84 Destiny Lasane 1st Finals Prelims and Final Results
16.31 Zakirra Mckinnon 3rd Finals Prelims and Final Results
300 Meter Hurdles
47.05 SB Destiny Lasane 1st Prelims Prelims and Final Results
47.97 Zakirra Mckinnon 3rd Finals Prelims and Final Results
48.77 Zakirra Mckinnon 2nd Prelims Prelims and Final Results
49.84 Destiny Lasane 5th Finals Prelims and Final Results
4x100 Meter Relay
47.75 Relay Team 1st Finals Prelims and Final Results
47.82 Relay Team 1st Prelims Prelims and Final Results
4x400 Meter Relay
4:02.89 SB Relay Team 1st Finals Prelims and Final Results
High Jump
4-11 SB Destiny Lasane 3rd Finals Prelims and Final Results
4-9 Terri Oglesby 4th Finals Prelims and Final Results
Long Jump
17-6 Stormm Phillips 1st Prelims Prelims and Final Results
17-6 Stormm Phillips 1st Finals Prelims and Final Results
17-4 SB Jalissa Hall 2nd Prelims Prelims and Final Results
17-4 Jalissa Hall 2nd Finals Prelims and Final Results
Triple Jump
34-0 Shyla Griffin 1st Prelims Prelims and Final Results
34-0 Shyla Griffin 1st Finals Prelims and Final Results
Discus
84-1 Deja Bynes 4th Finals Prelims and Final Results
79-2.5 Deja Bynes 3rd Prelims Prelims and Final Results
70-10.5 Terri Oglesby 9th Prelims Prelims and Final Results
70-10.5 Terri Oglesby 9th Finals Prelims and Final Results
Shot Put
26-7.75 SB Deja Bynes 9th Prelims Prelims and Final Results
26-7.75 Deja Bynes 9th Finals Prelims and Final Results
25-4 SB Lanetra Edwards 10th Prelims Prelims and Final Results
25-4 Lanetra Edwards 10th Finals Prelims and Final Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
10.93 Nelson Herring 2nd Prelims Prelims and Final Results
10.96 Nelson Herring 3rd Finals Prelims and Final Results
11.46 Keante January 12th Prelims Prelims and Final Results
11.46 Keante January 12th Finals Prelims and Final Results
200 Meter Dash
21.97 SB Nelson Herring 2nd Prelims Prelims and Final Results
22.22 Nelson Herring 3rd Finals Prelims and Final Results
23.74 Keante January 10th Prelims Prelims and Final Results
23.74 Keante January 10th Finals Prelims and Final Results
400 Meter Dash
51.99 SB Yardley Payne 2nd Prelims Prelims and Final Results
52.98 Yardley Payne 5th Finals Prelims and Final Results
53.10 Josh Norwood 7th Prelims Prelims and Final Results
53.78 Josh Norwood 7th Finals Prelims and Final Results
800 Meter Run
2:09.26 SB Samuel Curry 7th Finals Prelims and Final Results
2:11.70 Timeran Jones 9th Finals Prelims and Final Results
1600 Meter Run
5:15.09 Devonte Cowert 8th Finals Prelims and Final Results
5:21.56 SB Kyle Hutchinson 9th Finals Prelims and Final Results
3200 Meter Run
12:00.09 Kyle Hutchinson 6th Finals Prelims and Final Results
12:13.40 Devonte Cowert 7th Finals Prelims and Final Results
110 Meter Hurdles
15.63 SB Robert Kier 3rd Finals Prelims and Final Results
15.66 Robert Kier 3rd Prelims Prelims and Final Results
300 Meter Hurdles
43.91 Josh Norwood 7th Prelims Prelims and Final Results
44.54 Josh Norwood 7th Finals Prelims and Final Results
44.89 Yardley Payne 11th Prelims Prelims and Final Results
44.89 Yardley Payne 11th Finals Prelims and Final Results
4x100 Meter Relay
42.90 Relay Team 2nd Finals Prelims and Final Results
43.56 Relay Team 2nd Prelims Prelims and Final Results
4x400 Meter Relay
3:28.50 Relay Team 2nd Finals Prelims and Final Results
High Jump
5-10 Keith Lee 4th Finals Prelims and Final Results
5-10 Yardley Payne 5th Finals Prelims and Final Results
Long Jump
20-8 Savieus Stoney 2nd Finals Prelims and Final Results
19-8.5 Savieus Stoney 3rd Prelims Prelims and Final Results
Triple Jump
44-1.5 Nelson Herring 1st Finals Prelims and Final Results
43-11.5 SB Savieus Stoney 1st Prelims Prelims and Final Results
43-11.5 Savieus Stoney 2nd Finals Prelims and Final Results
43-3.5 Nelson Herring 2nd Prelims Prelims and Final Results
Discus
123-1 Adrian Scott 2nd Finals Prelims and Final Results
116-9.5 Jamari Chisholm 4th Prelims Prelims and Final Results
116-9.5 SB Jamari Chisholm 5th Finals Prelims and Final Results
114-7 Adrian Scott 5th Prelims Prelims and Final Results
Shot Put
38-11.5 Jamari Chisholm 9th Finals Prelims and Final Results
33-7.25 SB Adrian Scott 14th Finals Prelims and Final Results