East Jackson Track Meet (5 Way) 2013

Commerce, Ga

Results (hh) thru top 6 m/t

RaceTab 3 by MileSplit                       Registered to: Bruce Taylor, GaMileSplit

                     East Jackson HS Quad Meet 3-7 - 2013-03-05                      
                       East Jackson High School, Commerce, GA                        

                     HS Boys 1600 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Morgan Bishoff           ACS                    4:53.71     8
  2 Chaney Westbrook         ACS                    5:01.79     6
  3 James Corsanitti         ACS                    5:09.39      
  4 Sassano, Stephen         Apalachee              5:11.89     4
  5 Francisco Dominguez      Apalachee              5:15.31     3
  6 Merit Fontinel           Apalachee              5:19.64      

                     HS Girls 3200 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Casey Todd               Apalachee             13:04.00     8
  2 Kristen Westbrook        ACS                   14:18.00     6
  3 no name Nichole          Jackson Co.           14:18.01     4
  4 Sydney no name           ACS                   14:33.00     3
  5 Kimberley Zahm           Apalachee             15:00.00     2
  6 Katie Dasenbrock         Apalachee             15:12.00      

                     HS Boys 3200 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Morgan Bishoff           ACS                   10:21.00     8
  2 Noah Huelett             East Jackson HS       10:32.00     6
  3 Nick Zvirbulis           Apalachee             11:07.00     4
  4 Stephen Sassano          Apalachee             11:08.00     3
  5 Jay Acker                ACS                   11:30.00     2
  6 Chandler Campbell        Apalachee             11:31.00      

                 HS Girls 4x100 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Apalachee A                                  53.21     8
  2 ACS A                                        53.52     6
  3 East Jackson HS A                            53.81     4
  4 ACS B                                        54.31     3
  5 Jackson Co. A                                55.64     2
  6 Apalachee B                                  58.57     1

                 HS Boys 4x100 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 ACS A                                        45.24     8
  2 Jackson Co. A                                45.90     6
  3 East Jackson HS A                            47.07     4
  4 Apalachee A                                  48.00     3
  5 Jackson Co. C                                50.08     2
  6 Franklin Co. A                               50.32     1

                     HS Girls 1600 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Casey Todd               Apalachee              6:03.51     8
  2 Elizabeth Gunther        ACS                    6:11.77     6
  3 Analee Bradach           Apalachee              6:40.50     4
  4 Kimberley Zahm           Apalachee              6:41.72      
  5 Savannah Shaw            Jackson Co.            6:43.95     3
  6 Gabby Cortese            ACS                    6:45.70     2

                     HS Girls 400 Meter Dash                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kendsey Chappelear       Franklin Co.           1:00.69     8
  2 Lexie Wood               ACS                    1:05.20     6
  3 Emily Doeding            Jackson Co.            1:07.81     4
  4 Molly Gilbert            ACS                    1:09.58     3
  5 Chrislaine Audies        Apalachee              1:09.88     2
  6 Dennia Ernest            Apalachee              1:10.41     1

                     HS Boys 400 Meter Dash                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Todd Woodring            Jackson Co.              51.68     8
  2 Josiah Brooks            ACS                      52.75     6
  3 Tyree Rakestraw          East Jackson HS          55.28     4
  4 Erick Dotson             Apalachee                56.50     3
  5 Steven Parker            Franklin Co.             56.90     2
  6 Josh Ridley              Franklin Co.             57.19     1

                        HS Girls 100 Meter Dash                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tamaica Morrow           Apalachee                12.34           8
  2 Christina Stevens        East Jackson HS          13.34           6
  3 Jasmine Pressley         East Jackson HS          13.49           4
  4 Ashley Gresham           East Jackson HS          13.68            
  5 Mia Giddens              Apalachee                13.82           3
  6 Callie Wages             ACS                      14.21           2

                        HS Boys 100 Meter Dash                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Paul Kouassi             Apalachee                11.40           8
  2 Devonte Vinson           Apalachee                11.52           6
  3 Jerald Williams          Apalachee                11.52            
  4 Deangelo Moore           East Jackson HS          11.56           4
  5 Austin Beauchamp         East Jackson HS          11.56           3
  6 Tyreke Shelton           East Jackson HS          11.62            

                      HS Girls 100 Meter Hurdles                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Olivia Pineo             ACS                      17.02           8
  2 Chandler Nash            ACS                      17.74           6
  3 Madison Mitchell         ACS                      17.82            
  4 Destiny Burns            ACS                      18.46            
  5 Katie Gorczynski         Apalachee                18.65           4
  6 Earnesha                 Apalachee                19.68           3

                       HS Boys 110 Meter Hurdles                       
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tae Carruth              ACS                      15.75           8
  2 Jermaine Smith           Apalachee                15.84           6
  3 Chritos Martinez         ACS                      16.93           4
  4 Keyjon Jefferson         Apalachee                17.72           3
  5 Nick Stovall             Jackson Co.              18.02           2
  6 Samuel Ransom            Apalachee                18.75            

                     HS Girls 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Elizabeth Gunther        ACS                    2:43.81     8
  2 Charity Williams         ACS                    2:46.45     6
  3 Brooke Bullock           Jackson Co.            2:47.83     4
  4 Kristin Whitlock         East Jackson HS        2:53.88     3
  5 Analee Bradach           Apalachee              2:59.81     2
  6 Gabby Cortese            ACS                    3:03.51      

                      HS Boys 800 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chaney Westbrook         ACS                    2:11.40     8
  2 Francisco Dominquez      Apalachee              2:14.63     6
  3 Jay Acker                ACS                    2:15.77     4
  4 Erick Dotson             Apalachee              2:17.52     3
  5 Merit Fontinel           Apalachee              2:23.01      
  6 Zack Sears               Jackson Co.            2:24.78     2

                        HS Girls 200 Meter Dash                        
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Kendsey Chappelear       Franklin Co.             26.31           8
  2 Tamaica Morrow           Apalachee                27.37           6
  3 Selena Watkins           ACS                      27.56           4
  4 Lexie Wood               ACS                      27.79           3
  5 Bailye Hendley           Jackson Co.              27.99           2
  6 Jasmine Motes            East Jackson HS          28.90           1

                        HS Boys 200 Meter Dash                         
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Josiah Brooks            ACS                      23.40           8
  2 Paul Kouassi             Apalachee                23.75           6
  3 Ryan Preves              Apalachee                24.00           4
  4 Deangelo Moore           East Jackson HS          24.12           3
  5 Jake Thaxton             East Jackson HS          24.50           2
  6 Robbie Griffis           Jackson Co.              24.90           1

                   HS Girls 300 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Olivia Pineo             ACS                      51.31     8
  2 Madison Mitchell         ACS                      54.70     6
  3 Destiny Burns            ACS                      55.84      
  4 Katie Gorczynski         Apalachee                55.87     4
  5 Sawyer Vickers           Jackson Co.              56.84     3
  6 Chandler Nash            ACS                      57.79      

                    HS Boys 300 Meter Hurdles                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Keyjon Jefferson         Apalachee                44.64     8
  2 Marquis Christian        ACS                      46.03     6
  3 Mark Martinez            ACS                      46.42     4
  4 Christos Martinez        ACS                      47.57      
  5 Samuel Ransom            Apalachee                47.80     3
  6 Joey Collins             Franklin Co.             52.78     2

                 HS Girls 4x400 Meter Relay                 
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 ACS A                                      4:37.77     8
  2 Jackson Co. A                              4:42.15     6
  3 Apalachee A                                4:43.20     4
  4 ACS B                                      4:56.46     3

                 HS Boys 4x400 Meter Relay                  
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 ACS A                                      3:44.46     8
  2 Apalachee A                                4:00.01     6
  3 Franklin Co. A                             4:01.63     4
  4 Jackson Co. A                              4:08.68     3
  5 Jackson Co. B                              4:21.03     2
  6 Jackson Co. C                              5:03.78      

                        HS Boys High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Demetrius McWhorter      ACS                    6-00.00     8
  2 Robbie Griffis           Jackson Co.            5-10.00     6
  3 Cole Stanfill            East Jackson HS        5-10.00     4
  4 Layson Giles             Jackson Co.            5-10.00     3

                           HS Boys Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Tyreke Shelton           East Jackson HS       20-07.00   NWI     8
  2 Jody Mathis              Apalachee             20-02.00   NWI     6
  3 Jermaine Smith           Apalachee             19-11.50   NWI     4
  4 Tyree Rakestraw          East Jackson HS       19-11.00   NWI     3
  5 Josiah Brooks            ACS                   19-07.50   NWI     2
  6 Jamal Welcher            East Jackson HS       19-05.00   NWI      

                          HS Boys Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Demetrius McWhorter      ACS                   44-01.50   NWI     8
  2 Tyree Rakestraw          East Jackson HS       43-02.00   NWI     6
  3 Josiah Brooks            ACS                   42-08.50   NWI     4
  4 Jermaine Smith           Apalachee             42-04.25   NWI     3
  5 Jamal Welcher            East Jackson HS       41-07.00   NWI     2
  6 Tyreke Shelton           East Jackson HS       40-04.00   NWI      

                         HS Boys Discus                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Joseph Ruggiers          ACS                     137-07     8
  2 Johnny Thompson          Apalachee               129-08     6
  3 Levi Adams               Franklin Co.            123-08     4
  4 Austin Beauchamp         East Jackson HS         114-06     3
  5 Christian Dufrene        Apalachee               109-10     2
  6 Cole Stanfill            East Jackson HS         109-06     1

                        HS Boys Shot Put                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jeff Chandler            East Jackson HS       47-00.00     8
  2 Joseph Ruggiers          ACS                   44-02.00     6
  3 Tyler Fragapane          Apalachee              43-0.25     4
  4 Tyler Cash               Apalachee             42-00.00     3
  5 Kawan Jackson            Apalachee             40-10.00      
  6 Levi Adams               Franklin Co.          40-09.00     2

                       HS Boys Pole Vault                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chaney Westbrook         ACS                   10-00.00     8
  2 Quinten Garrison         Apalachee              8-06.00     6
  3 Nick Zvirbulis           Apalachee              7-00.00     4
  4 Erick Dotson             Apalachee              7-00.00      
  5 Thomas Cox               Apalachee              7-00.00      

                       HS Girls High Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Dennia Ernest            Apalachee              5-00.00     8
  2 Lexie Downer             ACS                    4-10.00     6
  3 Brooke Bullock           Jackson Co.            4-08.00     4
  4 Makaelah Wilson          Apalachee              4-06.00     3
  5 Amber Peterson           Apalachee              4-02.00      

                          HS Girls Long Jump                           
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Lexie Downer             ACS                   15-07.00   NWI     8
  2 Destany McDaniel         Apalachee              14-0.50   NWI     6
  3 Brooke Hardigree         Apalachee             13-09.50   NWI     4
  4 Bailye Hendley           Jackson Co.           13-05.75   NWI     3
  5 Sakshi Gosain            Apalachee             13-05.25   NWI      
  6 Sawyer Vickers           Jackson Co.           13-01.25   NWI     2

                         HS Girls Triple Jump                          
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Lexie Downer             ACS                    33-0.75   NWI     8
  2 Sakshi Gosain            Apalachee             31-01.75   NWI     6
  3 Brooke Hardigree         Apalachee             31-01.50   NWI     4
  4 Madison Mitchell         ACS                   30-05.00   NWI     3
  5 Sawyer Vickers           Jackson Co.           27-05.25   NWI     2

                         HS Girls Discus                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Carlee Brodie            Apalachee               100-07     8
  2 Randi Slizewski          East Jackson HS          91-06     6
  3 no name Evans            East Jackson HS          89-04     4
  4 Grayson Noggle           ACS                      86-09     3
  5 Jalexis Chandler         East Jackson HS          86-00      
  6 Jordon Tullis            Apalachee                80-11     2

                        HS Girls Shot Put                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jalexis Chandler         East Jackson HS       36-01.50     8
  2 Bronwyn Wade             Apalachee              33-0.50     6
  3 Randi Slizewski          East Jackson HS       31-07.00     4
  4 Tierra Mason             Apalachee             29-03.00     3
  5 Alissa Pollock           Apalachee             28-03.25      
  6 Shaerica Williford       Apalachee             27-06.00      

                       HS Girls Pole Vault                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Charity Williams         ACS                    8-06.00     8
  2 Taylor Noggle            ACS                    7-06.00     6
  3 Callie Wages             ACS                    7-00.00      



             HS Girls Team Scores (16 Events Scored)             
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 ACS                         139    18   31   28   20   42    0  
  2 Apalachee                   118    20   24   11   13   50    0  
  3 East Jackson HS             40     11    3    0    4   22    0  
  4 Jackson Co.                 39      6   11    3    8   11    0  
  5 Franklin Co.                16     16    0    0    0    0    0  


             HS Boys Team Scores (16 Events Scored)              
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 ACS                         132    14   36   22   16   44    0  
  2 Apalachee                   117    27   23   20    9   38    0  
  3 East Jackson HS             61     16    6    0    4   35    0  
  4 Jackson Co.                 35      9    2    2   13    9    0  
  5 Franklin Co.                16      3    0    2    5    6    0