Licensed to Loganville High School HY-TEK's Meet Manager 4/11/2012 10:08 PM
Loganville Quad Meet - 4/11/2012
LHS 4-11-12
Red Devil Stadium, Loganville
Results
Event 1 Girls Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Clark, Kree Rockdale County 124-04.50
2 Greene, Sabrina Loganville 98-04.50
3 Barnes, Tiffany Loganville 97-09
4 Brodie, Carlee Apalachee High 92-00
5 Galimah, Agnes Heritage 91-06
6 Shepherd, Heidi Heritage 80-05.25
7 Tullis, Jordon Apalachee High 76-08
8 Watts, Emily Loganville 76-04.50
9 Simmons, Danniele Maynard Jackson 71-10.75
10 Shields, Quenterria Maynard Jackson 68-10
-- Clennon, Oneisha Rockdale County ND
-- Thompson, Alexandria Rockdale County ND
Event 2 Boys Discus Throw
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Laughlin, Josh Loganville 142-07
2 Wilson, Brenton Heritage 125-07
3 Thompson, Johnny Apalachee High 116-11
4 Logan, Dennis Rockdale County 114-08.50
5 Mason, Nick Loganville 113-06
6 Coasey, Demetrius Heritage 101-08
7 Potter, Jesse Rockdale County 99-02.25
8 Williams, Jerald Apalachee High 91-02.50
9 Chapman, Chris Apalachee High 89-02.50
10 Ried, Malik Maynard Jackson 81-08
11 Johnson, Jartavius Maynard Jackson 79-01
-- Brown, Stantavious Maynard Jackson ND
Event 3 Girls Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Clark, Kree Rockdale County 36-10.00
2 Warren, Taniqua Loganville 35-09.00
3 Shelton, Saboyce Apalachee High 33-00.50
4 Greene, Sabrina Loganville 32-00.25
5 Mason, Tierra Apalachee High 31-10.25
6 Pollock, Alissa Apalachee High 31-02.50
7 Barnes, Tiffany Loganville 30-11.50
8 Galimah, Agnes Heritage 30-02.50
9 Shepherd, Heidi Heritage 29-07.50
10 Hall, Sourjornor Rockdale County 28-07.00
11 Stevens, Destiny Rockdale County 27-04.00
12 Simmons, Danniele Maynard Jackson 24-08.50
13 Shields, Quenterria Maynard Jackson 21-05.00
Event 4 Boys Shot Put
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Laughlin, Josh Loganville 43-01.50
2 Watson, Ryan Heritage 42-01.00
3 Cash, Tyler Apalachee High 41-04.00
4 Fragapane, Tyler Apalachee High 40-06.50
5 Smith, FJ Apalachee High 38-11.50
6 Ried, Malik Maynard Jackson 37-02.00
7 Wilson, Brenton Heritage 36-10.25
8 Mason, Nick Loganville 36-01.00
9 Potter, Jesse Rockdale County 35-11.50
10 Brown, Stantavious Maynard Jackson 35-08.50
11 Logan, Dennis Rockdale County 33-10.50
-- Ardister, DJ Rockdale County ND
-- Gore, Jamal Maynard Jackson ND
Event 5 Girls Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Oliver, Emily Loganville 6-06.00
-- Ritter, Ajala Loganville NH
-- Tullis, Jordon Apalachee High NH
-- Brendel, Nikki Heritage NH
-- Kim, Gnoc Heritage NH
Event 6 Boys Pole Vault
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sutton, Garrett Loganville 10-06.00
2 Boozer, Bradley Loganville 10-00.00
3 Burney, Jared Apalachee High 9-00.00
4 Zvirbulis, Nick Apalachee High 8-00.00
-- Cox, TJ Apalachee High NH
Event 7 Girls High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Gianna Rockdale County 4-06.00
1 Ferguson, Ashlyn Loganville 4-06.00
3 Murray, Akila Heritage J4-06.00
4 Cothran, Payton Loganville 4-04.00
4 Watts, Emily Loganville 4-04.00
6 Guarn, Ciatta Apalachee High 4-02.00
-- Camon, Kyla Apalachee High NH
Event 8 Boys High Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Ritter, Agyei Loganville 6-00.00
2 Oji, Genesis Loganville 5-08.00
3 Thompson, Johnny Apalachee High J5-08.00
4 Jackson, Troy Loganville 5-06.00
-- Mathis, Jody Apalachee High NH
-- Merritt, Kintavius Apalachee High NH
-- Dayo, Akindeli Heritage NH
-- Wright, Dontavious Maynard Jackson NH
Event 9 Girls Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Akporido, Kiara Heritage 16-04.75
2 Daniels, Jazz Heritage 16-04.50
3 Cuffy, Rachel Rockdale County 15-11.00
4 Wilson, Zeniya Maynard Jackson 14-02.00
5 Cothran, Payton Loganville 14-00.00
6 Coates, Kalynne Loganville 13-06.00
7 Ross, Amber Maynard Jackson 12-10.00
8 Head, Andee Loganville 12-09.75
9 Bartee, Remmy Apalachee High 11-06.50
-- Brodie, Carlee Apalachee High ND
-- Walters, Dana Rockdale County ND
-- Miller, Diajza Heritage ND
-- Walker, T'Keyah Maynard Jackson ND
Event 10 Boys Long Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smtih, Jermaine Apalachee High 20-05.75
2 Dayo, Akindeli Heritage 20-01.25
3 Baker, James Rockdale County 19-07.75
4 Devert, Jerry Loganville 19-03.00
5 Hobdy, Sirvaughn Maynard Jackson 19-00.00
6 Ben, Kennedy Heritage 18-11.50
7 Casurra, Clifton Rockdale County 18-06.50
8 Williams, Shaquille Loganville 17-11.50
9 Swain, Jaquan Maynard Jackson 16-08.00
-- Merriweather, Bernard Loganville ND
-- Mathis, Jody Apalachee High ND
-- Davis, Rasheed Maynard Jackson ND
-- Merritt, Kintavius Apalachee High ND
Event 11 Girls Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Akporido, Kiara Heritage 34-07.75
2 Daniels, Jazz Heritage 33-08.50
3 Jacobs, Brenae Loganville 32-11.00
4 Wilson, Zeniya Maynard Jackson 29-09.00
5 Ross, Amber Maynard Jackson 29-00.50
6 Douglas, Olivia Loganville 27-11.00
7 Audies, Chrislaine Apalachee High 27-09.50
8 Brodie, Carlee Apalachee High 25-08.50
-- Guarn, Ciatta Apalachee High ND
Event 12 Boys Triple Jump
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Devert, Guemsley Loganville 44-05.00
2 Dayo, Akindeli Heritage 41-01.25
3 Elder, Chris Loganville 41-00.00
4 Smtih, Jermaine Apalachee High 40-11.50
5 Merriweather, Bernard Loganville 40-10.50
6 Hobdy, Sirvaughn Maynard Jackson 39-00.50
7 Casurra, Clifton Rockdale County 37-09.50
8 Moore, Germone Maynard Jackson 37-01.00
9 Sorrells, Tay Apalachee High 36-10.00
10 Parker, James Rockdale County 36-05.00
-- Ben, Kennedy Heritage ND
-- Baker, James Rockdale County ND
-- Allen, Alonzo Rockdale County ND
-- Wright, Dontavious Maynard Jackson ND
Event 13 Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Apalachee High 'A' 12:05.16
1) Cochrane, Brittany 2) Guarn, Ciatta
3) McConnell, Shannon 4) Zahm, Kimberly
2 Loganville High 'A' 12:33.17
1) Duvall, Maggie 2) Speer, Eryn
3) Schmidt, Brittany 4) Balegamire, Christelle
-- Rockdale County 'A' NT
1) Lattimore, Kyandi 2) Havens, Kyia
3) Smith, Gianna 4) Davis, Jordan
Event 14 Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Rockdale County 'A' 8:57.90
1) Allen, Alonzo 2) Casurra, Clifton
3) Mapp, Chaz 4) Newton, Tyree
2 Loganville High 'A' 9:16.89
1) Colvin, Brett 2) McGregor, Heath
3) Greene, James 4) Andrews, Andre
3 Apalachee High 'A' 9:35.72
1) Carranza, Johnathan 2) Dotson, Eric
3) Lyons, TJ 4) Zvirbulis, Nick
4 Rockdale County 'B' 9:46.26
1) 2) Davison, Jeremiah
3) Robinson, Charles 4) Comer, Joseph
5 Maynard Jackson High 'A' 11:04.70
1) Edwards, Akeme 2) Knox, Zedrick
3) Swain, Jaquan 4) Wilborn, Dedrell
Event 15 Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Rockdale County 'A' 49.51
1) Cuffy, Rachel 2) Gladdis, Chasin
3) Walters, Dana 4) Paul, Mahala
2 Heritage 'A' 49.99
1) Alayna, Famble 2) Daniels, Jazz
3) Williams, Valencia 4) Robinson, Dejsa
3 Maynard Jackson High 'A' 50.00
1) Webb, Giselle 2) Bryant, Carmyn
3) Jordan, Kayla 4) Walker, T'Keyah
4 Loganville High 'A' 51.51
1) Jacobs, Brenae 2) Kuehl, Lina
3) Johnson, Dejah 4) Ritter, Ajala
5) Coates, Kalynne 6)
5 Maynard Jackson High 'B' 53.46
1) Hightower, Ashley 2) Tucker, Briana
3) Wilson, Zeniya 4) Williams, Amyrha
6 Rockdale County 'B' 53.83
1) Hayes, Rachel 2) Lee, Nicole
3) Johnson, Candace 4) Williams, Deja
7 Apalachee High 'A' 55.12
1) Audies, Chrislaine 2) Hamilton, Dashary
3) Nkansah, Nadia 4) Wilson, Da'Shanae
8 Loganville High 'B' 56.32
1) Draper, Raianna 2) Head, Andee
3) Cothran, Payton 4) Mizell, May
5) Rogers, Emily 6) Whaley, Lauren
Event 16 Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Rockdale County 'A' 44.50 2
1) Thomes, Kemoi 2) Johnson, Demetrix
3) Cummings, James 4) Crawford, Lawrence
2 Maynard Jackson High 'A' 44.70 2
1) Andrews, Dexter 2) Brown, Demarcus
3) Brown, Jawaan 4) Warner, Zayvier
3 Rockdale County 'B' 45.19 2
1) Thomas, Keijne 2) Cook, Chester
3) Baker, James 4) Rome, DeAntione
4 Loganville High 'B' 45.68 1
1) Devert, Guemsley 2) Jackson, Troy
3) Davis, Davonte 4) Smith, Carron
5 Heritage 'A' 46.63 2
1) Gibby, Kedrin 2) Neal, Kimari
3) Preston, Chance 4) Craft, Dominic
6 Loganville High 'C' 46.79 1
1) Merriweather, Bernard 2) Ritter, Agyei
3) White, Tony 4) Elder, Michael
7 Rockdale County 'C' x46.97 1
1) Ferguson, Ermari 2) George, Nick
3) White, Kevil 4) White, Quanterrious
8 Maynard Jackson High 'B' 47.32 1
1) Clark, Eric 2) Davis, Nigel
3) Davis, Rasheed 4) Foster, Demontiez
9 Maynard Jackson High 'C' x55.29 1
1) Brown, Stantavious 2) Gore, Jamal
3) Johnson, Jartavius 4) Ried, Malik
-- Apalachee High 'A' NT 2
1) Goley, Austin 2) Kouassi, Paul
3) Lotts, Jeremy 4) Williams, Jerald
-- Heritage 'B' NT 1
1) Dayo, Akindeli 2) Ben, Kennedy
3) Stone, Cj 4) Watson, Ryan
-- Loganville High 'A' DQ 2
1) Scroggins, Chase 2) Elder, Chris
3) Cown, Kyle 4) Sey, Darius
Event 17 Girls 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fortner, Jessie Loganville 5:53.19
2 Brown, Chloe Rockdale County 6:07.41
3 Beavers, Heather Loganville 6:07.73
4 Cochrane, Brittany Apalachee High 6:15.39
5 Moll, Sophie Heritage 6:29.88
6 McConnell, Shannon Apalachee High 6:34.62
7 Zahm, Kimberly Apalachee High 6:35.45
8 Taylor, Emily Heritage 6:40.17
9 Havens, Kyia Rockdale County 7:10.75
Event 18 Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fortner, Justin Loganville 4:50.02
2 McCrary, Malik Heritage 4:51.86
3 Dotson, Eric Apalachee High 5:12.14
4 Boozer, Bradley Loganville 5:13.61
5 Milton, Jeremy Heritage 5:16.35
6 Zvirbulis, Nick Apalachee High 5:19.08
7 Dominguez, Francisco Apalachee High 5:24.97
8 Newton, Tyree Rockdale County 5:25.65
9 Philpot, James Maynard Jackson 5:55.09
10 Scott, William Rockdale County 6:00.87
11 Williams, Jamal Maynard Jackson 6:22.04
12 Wilborn, Dedrell Maynard Jackson 7:10.04
-- Smith, Sydney Rockdale County NT
-- Kumar, Akshay Rockdale County NT
Event 19 Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Peterkin, Adria Heritage 1:04.66 2
2 Jordan, Kayla Maynard Jackson 1:05.14 2
3 Paul, Mahala Rockdale County 1:06.16 2
4 Lewis, Keuandria Rockdale County 1:06.27 2
5 Kuehl, Lina Loganville 1:07.27 1
6 Spivey, Chandler Loganville 1:08.34 1
7 Audies, Chrislaine Apalachee High 1:08.53 1
8 Cofer, Anna Loganville 1:10.30 1
9 Nkansah, Nadia Apalachee High 1:11.59 1
10 Sessoms, Roselle Maynard Jackson 1:13.09 2
11 McDonald, Nia Rockdale County 1:14.96 1
12 Camon, Kyla Apalachee High 1:17.43 1
-- Johnson, Amber Heritage NT 2
-- Tucker, Briana Maynard Jackson NT 2
-- Alayna, Famble Heritage NT 2
Event 20 Boys 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Scroggins, Chase Loganville 52.16 2
2 Smith, Mario Rockdale County 54.70 2
3 Allen, Alonzo Rockdale County 55.23 2
4 Neal, Kimari Heritage 55.46 2
5 Goolsby, Dsean Maynard Jackson 56.05 2
6 Kouassi, Paul Apalachee High 56.30 1
7 Clark, Eric Maynard Jackson 56.84 1
8 Devert, Jerry Loganville 56.97 1
9 Carranza, Johnathan Apalachee High 57.92 2
10 Washington, Jheryl Maynard Jackson 59.89 1
11 Burney, Jared Apalachee High 59.96 1
-- Stone, Cj Heritage NT 1
-- Elder, Chris Loganville NT 2
-- Gibby, Kedrin Heritage NT 2
Event 21 Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Cuffy, Rachel Rockdale County 12.25 2
2 Webb, Giselle Maynard Jackson 12.42 2
3 Gladdis, Chasin Rockdale County 12.54 2
4 Bryant, Carmyn Maynard Jackson 12.97 2
5 Daniels, Jazz Heritage 12.98 2
6 Robinson, Mya Heritage 13.06 2
7 Ritter, Ajala Loganville 13.21 1
8 Williams, Valencia Heritage 13.26 2
9 Walters, Dana Rockdale County 13.29 2
10 Coates, Kalynne Loganville 13.90 1
11 Hamilton, Dashary Apalachee High 13.99 1
12 Rogers, Emily Loganville 14.00 1
13 Wilson, Da'Shanae Apalachee High 14.41 1
14 Bartee, Remmy Apalachee High 14.70 1
15 Simms, Cierra Maynard Jackson 14.81 1
Event 22 Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Thomes, Kemoi Rockdale County 11.05 2
2 Andrews, Dexter Maynard Jackson 11.06 2
3 Lotts, Jeremy Apalachee High 11.30 2
4 Sey, Darius Loganville 11.45 1
5 Crawford, Lawrence Rockdale County 11.56 2
6 Brown, Demarcus Maynard Jackson 11.62 2
6 Devert, Guemsley Loganville 11.62 1
8 Cown, Kyle Loganville 11.68 2
9 Preston, Chance Heritage 11.73 1
10 Davis, Rasheed Maynard Jackson 12.00 1
11 Williams, Jerald Apalachee High 12.18 1
-- Goley, Austin Apalachee High NT 2
-- Craft, Dominic Heritage NT 2
Event 23 Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Akporido, Kiara Heritage 15.17 2
2 Walker, T'Keyah Maynard Jackson 16.67 2
3 George, Ashley Loganville 18.29 1
4 Lee, Nicole Rockdale County 19.21 1
5 Cullingford, Shari-Lee Loganville 19.35 1
6 Gorczynski, Katie Apalachee High 19.96 1
7 Whitmoore, Earnesha Apalachee High 20.02 1
8 Hayes, Rachel Rockdale County 21.49 2
-- Robinson, Dejsa Heritage NT 2
-- Woolcock, Chazia Rockdale County NT 2
Event 24 Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Hunter, Myles Heritage 16.04 2
2 Greer, Jhibir Rockdale County 16.67 2
3 Maul, Anthony Rockdale County 16.87 2
4 Griffiths, Mark Rockdale County 17.49 2
5 Smtih, Jermaine Apalachee High 17.50 2
6 Ross, Chris Loganville 17.83 1
7 Moore, Germone Maynard Jackson 17.85 1
8 Williams, Shaquille Loganville 18.23 2
9 Jefferson, Keyjon Apalachee High 19.00 1
9 Henry, Derek Loganville 19.00 1
11 Cox, TJ Apalachee High 21.92 1
Event 25 Girls 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Fortner, Jessie Loganville 2:31.35
2 Smith, Christian Heritage 2:43.59
3 Beavers, Heather Loganville 2:46.47
4 Speer, Eryn Loganville 2:51.24
5 Cochrane, Brittany Apalachee High 2:53.26
6 Lattimore, Kyandi Rockdale County 2:58.91
7 Balegamire, Christelle Loganville x2:59.72
8 Ross, Amber Maynard Jackson 3:05.00
9 Kelley, Monica Maynard Jackson 3:05.79
-- McConnell, Shannon Apalachee High NT
-- Johnson, Amber Heritage NT
-- Brown, Chloe Rockdale County NT
Event 26 Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McCrary, Malik Heritage 2:07.13
2 Casurra, Clifton Rockdale County 2:08.14
3 Scales, Josh Heritage 2:09.17
4 Fortner, Justin Loganville 2:10.20
5 Colvin, Brett Loganville 2:10.25
6 Burney, Jared Apalachee High 2:14.55
7 Mapp, Chaz Rockdale County 2:15.55
8 Andrews, Andre Loganville 2:18.40
9 Boozer, Bradley Loganville x2:22.39
10 Knox, Zedrick Maynard Jackson 2:23.78
11 Brown, Jawaan Maynard Jackson 2:24.82
12 Zvirbulis, Nick Apalachee High 2:28.30
13 Philpot, James Maynard Jackson 2:31.39
-- Dotson, Eric Apalachee High NT
Event 27 Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Webb, Giselle Maynard Jackson 25.80 2
2 Cuffy, Rachel Rockdale County 25.88 2
3 Johnson, Dejah Loganville 26.02 2
4 Robinson, Mya Heritage 27.53 1
5 Hightower, Ashley Maynard Jackson 28.50 2
6 Nkansah, Nadia Apalachee High 28.84 1
7 Hamilton, Dashary Apalachee High 29.16 1
8 Wilson, Da'Shanae Apalachee High 29.75 1
9 Draper, Raianna Loganville 30.47 1
9 Audies, Chrislaine Apalachee High x30.47 1
11 Gladdis, Chasin Rockdale County 30.73 2
12 Williams, Amyrha Maynard Jackson 30.93 2
13 Mizell, May Loganville 31.73 1
-- Alayna, Famble Heritage NT 2
-- Williams, Valencia Heritage NT 1
-- Williams, Abrielle Maynard Jackson NT 2
Event 28 Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Andrews, Dexter Maynard Jackson 22.51 2
2 Cummings, James Rockdale County 22.86 2
3 Thomes, Kemoi Rockdale County 23.09 2
4 Cown, Kyle Loganville 23.58 2
5 Warner, Zayvier Maynard Jackson 23.86 1
6 Craft, Dominic Heritage 23.88 1
7 Elder, Michael Loganville 23.94 1
8 Davis, Davonte Loganville 24.16 1
9 Gibby, Kedrin Heritage 24.55 2
10 Smith, Carron Loganville x24.63 1
11 Clark, Eric Maynard Jackson 25.38 1
12 Sorrells, Tay Apalachee High 26.85 1
13 Goley, Austin Apalachee High 27.67 2
-- Lotts, Jeremy Apalachee High NT 2
-- Preston, Chance Heritage NT 1
-- Crawford, Lawrence Rockdale County NT 2
Event 29 Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Robinson, Dejsa Heritage 50.36 2
2 Jacobs, Brenae Loganville 51.42 2
3 Sampson, Symone Maynard Jackson 55.14 1
4 Woolcock, Chazia Rockdale County 55.31 2
5 Cullingford, Shari-Lee Loganville 55.34 1
6 George, Ashley Loganville 56.44 1
7 Gorczynski, Katie Apalachee High 57.21 2
8 Whitmoore, Earnesha Apalachee High 58.17 1
9 Hayes, Rachel Rockdale County 59.29 2
10 Lee, Nicole Rockdale County 59.63 1
Event 30 Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Elder, Chris Loganville 41.49 2
2 Hunter, Myles Heritage 42.50 2
3 Scroggins, Chase Loganville 42.62 2
4 Griffiths, Mark Rockdale County 43.94 2
5 Jefferson, Keyjon Apalachee High 44.75 1
6 Moore, Germone Maynard Jackson 45.14 1
7 Maul, Anthony Rockdale County 45.67 2
8 Greer, Jhibir Rockdale County 45.84 1
9 Henry, Derek Loganville 50.38 1
10 Cox, TJ Apalachee High 51.44 1
Event 31 Girls 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Zahm, Kimberly Apalachee High 13:55.06
2 Taylor, Emily Heritage 14:08.06
3 Schmidt, Brittany Loganville 14:13.77
4 Moll, Sophie Heritage 15:11.44
5 Duvall, Maggie Loganville 15:23.76
6 Havens, Kyia Rockdale County 16:01.95
Event 32 Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Newton, Tyree Rockdale County 10:54.09
2 Greene, James Loganville 10:56.21
3 Sassano, Steven Apalachee High 11:19.06
4 Milton, Jeremy Heritage 11:20.92
5 Hawkins, Anthony Apalachee High 11:54.21
6 Davison, Jeremiah Rockdale County 12:15.26
7 Kirksey, Nathan Heritage 12:26.23
8 Washington, Jheryl Maynard Jackson 12:40.17
-- Crocker, Brandon Apalachee High NT
-- Kumar, Akshay Rockdale County NT
-- Scott, William Rockdale County NT
-- Edwards, Akeme Maynard Jackson NT
Event 33 Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Maynard Jackson High 'A' 4:20.44 2
1) Bryant, Carmyn 2) Jordan, Kayla
3) Walker, T'Keyah 4) Webb, Giselle
2 Loganville High 'A' 4:28.51 2
1) Jacobs, Brenae 2) Cofer, Anna
3) Johnson, Dejah 4) Ritter, Ajala
5) Spivey, Chandler 6)
3 Apalachee High 'A' 4:51.15 2
1) Audies, Chrislaine 2) Hamilton, Dashary
3) McConnell, Shannon 4) Nkansah, Nadia
4 Loganville High 'C' 4:57.28 1
1) Fortner, Jessie 2) Gray, Morgan
3) Head, Andee 4) Cullingford, Shari-Lee
5 Loganville High 'B' x5:03.61 1
1) Speer, Eryn 2) Balegamire, Christelle
3) Draper, Raianna 4) Mizell, May
5) Rogers, Emily 6)
-- Maynard Jackson High 'B' NT 1
1) Hightower, Ashley 2) Simms, Cierra
3) Wilson, Zeniya 4) Williams, Amyrha
-- Heritage 'B' NT 1
1) Williams, Valencia 2) Smith, Christian
3) Okafor, Rachel 4) Erin, Carter
-- Heritage 'A' NT 2
1) Akporido, Kiara 2) Alayna, Famble
3) Peterkin, Adria 4) Johnson, Amber
-- Rockdale County 'A' NT 2
1) Cuffy, Rachel 2) Gladdis, Chasin
3) Brown, Chloe 4) Paul, Mahala
-- Rockdale County 'B' NT 1
1) Hayes, Rachel 2) Lee, Nicole
3) Lewis, Keuandria 4) Lattimore, Kyandi
Event 34 Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Loganville High 'A' 3:32.98 2
1) Elder, Chris 2) Scroggins, Chase
3) Ritter, Agyei 4) Elder, Michael
2 Rockdale County 'A' 3:34.08 2
1) Thomes, Kemoi 2) Mapp, Chaz
3) Smith, Mario 4) Allen, Alonzo
3 Loganville High 'B' 3:36.03 2
1) Jackson, Troy 2) Davis, Davonte
3) Smith, Carron 4) Devert, Jerry
4 Apalachee High 'A' 3:45.44 1
1) Burney, Jared 2) Kouassi, Paul
3) Lotts, Jeremy 4) Lyons, TJ
5 Maynard Jackson High 'A' 3:52.96 2
1) Andrews, Dexter 2) Clark, Eric
3) Goolsby, Dsean 4) Brown, Jawaan
6 Loganville High 'C' x3:53.46 1
1) Oji, Genesis 2) Merriweather, Bernard
3) McGregor, Heath 4) Andrews, Andre
7 Rockdale County 'B' 4:05.35 2
1) Thomas, Keijne 2) Warren, TJ
3) Maul, Anthony 4) Parker, James
8 Maynard Jackson High 'B' 4:13.03 1
1) Brown, Demarcus 2) Davis, Nigel
3) Moore, Germone 4) Warner, Zayvier
9 Maynard Jackson High 'C' x4:28.61 1
1) Brown, Stantavious 2) Gore, Jamal
3) Johnson, Jartavius 4) Ried, Malik
-- Heritage 'A' NT 2
1) Gibby, Kedrin 2) Neal, Kimari
3) McCrary, Malik 4) Hunter, Myles
-- Heritage 'B' NT 2
1) Ben, Kennedy 2) Stone, Cj
3) Scales, Josh 4) Dayo, Akindeli
-- Rockdale County 'C' NT 1
1) Comer, Joseph 2) Breedlove, Jaylan
3) Briggs, Dan 4) Robinson, Charles
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Loganville High 51 2) Heritage 44
3) Rockdale County 39 4) Maynard Jackson High 24
5) Apalachee High 14
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Loganville High 67 2) Rockdale County 46
3) Heritage 32 4) Apalachee High 22
5) Maynard Jackson High 11