Georgia Club Track & Field Final 2 Weeks in Review


Featured Meets

AAU Junior Olympic Games

Aggie Stadium - North Carolina A&T Greensboro, NC
Jul 27, 2019 Aug 3, 2019
22,803 Total Performances (1,128 GA)

Photo Albums (10)

Videos (1826)

Articles (80)

Elite Performances

Girls (194)
100m F 1 1st 11.55 Lashanti Willliams Jackrabbit Track and Field
100m F 1 2nd 11.67 Jazmine Hobson D4 Training
100m F 1 1st 11.91 Adaejah Hodge Legacy Athletics
100m F 1 3rd 12.04 Janai Jones Jackrabbit Track and Field
100m F 1 7th 12.15 Seenity Harry Elite Speed Track Club
100m F 1 7th 12.32 Kyndall Sessom Elite Speed Track Club
100m p 7 1st 11.99 Jazmine Hobson D4 Training
100m p 2 3rd 12.05 Lashanti Willliams Jackrabbit Track and Field
100m p 11 5th 12.17 Angelica Frederick Elite Speed Track Club
100m p 8 9th 12.18 Mekenze Kelley Boys & Girls Track Club
100m p 8 2nd 12.23 Adaejah Hodge Legacy Athletics
100m p 7 21st 12.27 Seenity Harry Elite Speed Track Club
100m p 10 26th 12.38 Destiny Rhodes Elite Speed Track Club
100m p 11 6th 12.40 Janai Jones Jackrabbit Track and Field
100m p 9 14th 12.59 Serena Tate Mark Trail Flying Eagles
100m p 9 18th 12.69 Kyndall Sessom Elite Speed Track Club
100m p 7 29th 12.81 Janea Adams Elite Striders
100m p 12 27th 12.84 Jada Ray Lane 4 Track Club
100m p 4 32nd 12.85 Kenadie Singleton Intensity Athletics
100m p 5 20th 13.06 Alyssa Crump Track Georgia
100m p 3 23rd 13.08 Mikayla Virgin Track Georgia
100m p 11 29th 13.15 Adia Arnold Elite Speed Track Club
100m p 4 53rd 13.22 Tatianna Vance Intensity Athletics
100m p 9 51st 13.47 Siri Watkins Unattached (Club)
100m s 3 1st 11.83 Jazmine Hobson D4 Training
100m s 1 10th 12.11 Lashanti Willliams Jackrabbit Track and Field
100m s 3 3rd 12.14 Janai Jones Jackrabbit Track and Field
100m s 3 6th 12.17 Seenity Harry Elite Speed Track Club
100m s 2 4th 12.18 Adaejah Hodge Legacy Athletics
100m s 3 19th 12.28 Angelica Frederick Elite Speed Track Club
100m s 1 4th 12.32 Kyndall Sessom Elite Speed Track Club
100m s 1 15th 12.59 Serena Tate Mark Trail Flying Eagles
100m s 1 11th 12.86 Aleesa Samuel Unattached (Club)
100m s 3 17th 12.94 Mikayla Virgin Track Georgia
100m s 1 20th 12.97 Alyssa Crump Track Georgia
200m F 1 2nd 23.70 Lashanti Willliams Jackrabbit Track and Field
200m F 1 1st 24.22 Adaejah Hodge Legacy Athletics
200m F 1 7th 24.35 Jazmine Hobson D4 Training
200m F 1 8th 24.45 Alexis Williams Georgia Stars Elite Track Club
200m F 1 2nd 24.56 Janai Jones Jackrabbit Track and Field
200m F 1 7th 24.95 Sydney Harris Jackrabbit Track and Field
200m p 9 1st 24.03 Lashanti Willliams Jackrabbit Track and Field
200m p 13 5th 24.18 Jazmine Hobson D4 Training
200m p 5 8th 24.36 Alexis Williams Georgia Stars Elite Track Club
200m p 9 9th 24.40 Angelica Frederick Elite Speed Track Club
200m p 6 1st 24.76 Adaejah Hodge Legacy Athletics
200m p 6 27th 25.06 Tanryn Thorn IRON SPIKES
200m p 6 20th 25.13 Mekenze Kelley Campbell High School
200m p 12 7th 25.15 Sydney Harris Jackrabbit Track and Field
200m p 12 22nd 25.16 Tamiia Fuller Jackrabbit Track and Field
200m p 7 36th 25.19 Nyah Gore Lane 4 Track Club
200m p 3 11th 25.34 Serena Tate Mark Trail Flying Eagles
200m p 7 38th 25.47 Kenedi Bates Elite Speed Track Club
200m p 12 41st 25.55 Seenity Harry Elite Speed Track Club
200m p 14 15th 25.61 Alexia James Jackrabbit Track and Field
200m p 12 13th 25.68 Janai Jones Jackrabbit Track and Field
200m p 14 39th 26.23 Kenadie Singleton Intensity Athletics
200m p 2 40th 26.26 Madison Campbell Lightning Spikes Track Club
200m p 15 41st 26.27 Jailah Lee Intensity Athletics
200m p 3 38th 26.48 Jada Ray Lane 4 Track Club
200m p 10 35th 26.94 Adia Arnold Elite Speed Track Club
200m p 8 8th 26.97 Olivia Harris Jackrabbit Track and Field
200m s 2 1st 23.96 Jazmine Hobson D4 Training
200m s 3 2nd 23.96 Lashanti Willliams Jackrabbit Track and Field
200m s 3 1st 24.34 Adaejah Hodge Legacy Athletics
200m s 1 8th 24.34 Mekenze Kelley Boys & Girls Track Club
200m s 2 8th 24.48 Alexis Williams Georgia Stars Elite Track Club
200m s 1 11th 24.65 Angelica Frederick Elite Speed Track Club
200m s 2 2nd 24.68 Janai Jones Jackrabbit Track and Field
200m s 3 5th 24.77 Sydney Harris Jackrabbit Track and Field
200m s 3 20th 24.79 Tamiia Fuller Jackrabbit Track and Field
200m s 1 11th 25.15 Serena Tate Mark Trail Flying Eagles
200m s 2 19th 25.61 Alexia James Jackrabbit Track and Field
200m s 1 8th 26.75 Olivia Harris Jackrabbit Track and Field
400m F 1 2nd 54.63 Sydney Harris Jackrabbit Track and Field
400m F 1 1st 54.64 Milan Ming unattached
400m F 1 5th 56.80 Naomi Joseph Lane 4 Track Club
400m F 1 4th 57.28 Kirah Copeland unattached
400m F 1 5th 59.54 Olivia Harris Jackrabbit Track and Field
400m F 1 5th 1:00.09 Samaya Scranton Coastal Georgia TC
400m p 15 5th 55.91 Milan Ming unattached
400m p 8 7th 55.96 Naomi Joseph Lane 4 Track Club
400m p 10 5th 56.19 Sydney Harris Jackrabbit Track and Field
400m p 1 17th 57.70 Raven Thurman Elite Speed Track Club
400m p 9 28th 57.78 Giah Thomas Elite Speed Track Club
400m p 5 24th 58.08 Bree St Julian Velocity Track
400m p 7 27th 58.30 Chanice Harris Elite Speed Track Club
400m p 3 30th 58.36 Gabrielle Cross Jackrabbit Track and Field
400m p 3 26th 58.71 Davenae Fagan Elite Speed Track Club
400m p 7 7th 58.85 Kirah Copeland unattached
400m p 5 30th 58.99 Madison Campbell Lightning Spikes Track Club
400m p 9 9th 59.07 Kenyah Conner ATL Zoom Athletics
400m p 6 6th 59.41 Samaya Scranton Coastal Georgia TC
400m p 3 21st 59.94 Jada Ray Lane 4 Track Club
400m p 11 22nd 59.95 Tori Sadler North DeKalb Blaze
400m p 15 4th 1:00.29 Olivia Harris Jackrabbit Track and Field
400m p 7 34th 1:00.56 Dominigue Brown Jackrabbit Track and Field
400m p 12 25th 1:01.44 Sydney Munson Jackrabbit Track and Field
400m p 8 70th 1:02.04 Morgan Collins Blue Lightning Track Club
400m p 1 14th 1:02.14 Quinn Conwell Jackrabbit Track and Field
400m p 14 34th 1:02.30 Zhai Holmes Track Georgia
400m p 4 22nd 1:03.77 Andrea Taylor Jackrabbit Track and Field
400m p 6 24th 1:03.83 Maddison Brister Unattached (Club)
400m p 2 50th 1:04.00 Kendall Johnson Hype Blazers
800m F 1 3rd 2:16.96 Kenyah Conner ATL Zoom Athletics
800m F 7 6th 2:22.93 Samaya Scranton Coastal Georgia TC
800m F 6 20th 2:30.19 Kendall Johnson Hype Blazers
800m F 5 28th 2:32.55 Kennedy Reynolds Mark Trail Flying Eagles
800m F 3 3rd 2:33.51 Noelle Boyd Georgia FAVOR
800m F 6 36th 2:39.56 Maddison Brister Unattached (Club)
800m F 3 40th 2:40.71 Mariah Casurra Impact Athletics Track Club
800m F 3 13th 2:41.40 Cameron Chapman Unattached (Club)
800m p 1 3rd 2:15.34 Serenity Brazell Unattached (Club)
800m p 5 2nd 2:17.52 Kenyah Conner ATL Zoom Athletics
800m p 4 17th 2:22.26 Anaya Arnold Premier Athletics Track & Field Club
800m p 4 16th 2:22.49 Kieley Gayle Apollo Track Club
800m p 6 18th 2:22.97 Gabbrielle Parsons Quarter Horses Track Club
800m p 1 17th 2:25.55 Sydney Augmon Jackrabbit Track and Field
800m p 4 25th 2:28.28 Shallease Stafford Adrenaline Rush
800m p 3 37th 2:33.55 Kandis Lester Intensity Athletics
800m p 5 39th 2:33.82 Kennedy Myers Lane 4 Track Club
800m p 5 54th 2:34.98 Tori Sadler North DeKalb Blaze
800m p 5 61st 2:36.94 Anna Walton Lane 4 Track Club
800m p 2 63rd 2:37.15 Kayci Jordan Lightning Spikes Track Club
800m p 1 72nd 2:43.41 Caelyn Tackett Adrenaline Rush
800m x 3 5th 2:28.87 Brooke Fung Chung Mark Trail Flying Eagles
800m x 2 5th 2:32.95 Tori Sadler North DeKalb Blaze
800m x 4 6th 2:33.42 Kayleigh Stargell Full Throttle
100H F 1 4th 14.08 Nia Scott Lightning Spikes Track Club
100H F 1 1st 14.42 Ronniah Wright ATL Zoom Athletics
100H F 5 9th 16.07 Kayleigh Stargell Full Throttle
100H F 6 11th 16.20 Diaman Lee Marietta Track Club
100H p 2 5th 14.27 Nia Scott Lightning Spikes Track Club
100H p 4 1st 14.72 Ronniah Wright ATL Zoom Athletics
100H p 8 11th 15.15 Camryn King Jackrabbit Track and Field
100H p 5 14th 15.30 Trinity Marshall Jackrabbit Track and Field
100H p 9 15th 15.31 Allyria McBride East Cobb Cheetahs TC
100H p 6 15th 15.78 Anijah James Intensity Athletics
100H p 8 30th 16.87 Sage Osiris Fast Finish First
100H x 6 4th 15.21 Candace Taylor Mark Trail Flying Eagles
100H x 5 7th 15.45 Camille Trotman Boys & Girls Track Club
100H x 1 13th 16.67 Bristol Whitley Intensity Athletics
4x100m F 1 1st 45.41 ATL Zoom Athletics
4x100m F 1 1st 45.56 Jackrabbit Track and Field
4x100m F 1 4th 46.60 Elite Speed Track Club
4x100m F 1 3rd 47.49 Jackrabbit Track and Field
4x100m p 9 1st 45.75 ATL Zoom Athletics
4x100m p 8 1st 45.82 Jackrabbit Track and Field
4x100m p 2 3rd 46.72 Elite Speed Track Club
4x100m p 4 10th 47.32 Georgia Stars Elite Track Club
4x100m p 10 3rd 47.72 Jackrabbit Track and Field
4x100m p 3 22nd 48.72 Lane 4 Track Club
4x100m p 3 20th 50.00 Intensity Athletics
4x100m p 2 57th 52.74 Legacy Athletics
4x100m p 5 23rd 54.28 The HEAT Track Club
4x100m p 3 27th 54.58 Blue Lightning Track Club
4x400m F 6 3rd 3:47.09 Elite Speed Track Club
4x400m F 5 6th 3:52.70 Lane 4 Track Club
4x400m F 1 3rd 3:56.52 Jackrabbit Track and Field
4x400m F 4 16th 4:00.85 Georgia Stars Elite Track Club
4x400m p 6 10th 4:04.97 Jackrabbit Track and Field
HJ F 3 12th 4-11 Cassidy F Gibson Mark Trail Flying Eagles
HJ F 3 1st 4-11 Karea Copeland Elite Striders
HJ F 1 3rd 5-1 Brooke Fung Chung Mark Trail Flying Eagles
HJ F 3 5th 5-5 Mollie Speights Baldwin Blaze
HJ F 3 7th 5-5 Kendall Mcdaniel Jackrabbit Track and Field
LJ F 4 16th 15-1 Gabrielle Crane The HEAT Track Club
LJ F 4 24th 15-5.75 Sage Osiris Fast Finish First
LJ F 3 29th 17-2 Efemena Egberi Jackrabbit Track and Field
LJ F 4 24th 17-6.25 Kendall Mcdaniel Jackrabbit Track and Field
LJ F 5 1st 17-9.75 Adaejah Hodge Legacy Athletics
LJ F 5 10th 18-0.5 Brianna Brand Elite Speed Track Club
LJ F 5 5th 18-8.75 Skye Gross Lightning Spikes Track Club
LJ F 5 1st 20-3 Lashanti Willliams Jackrabbit Track and Field
LJ x 3 7th 15-1 Diaman Lee Marietta Track Club
LJ x 2 4th 15-8.25 Kayleigh Stargell Full Throttle
TJ F 3 10th 33-6.75 Alisa Gordon Legacy Athletics
TJ F 2 11th 34-0.25 Jayla Battle Legacy Athletics
TJ F 3 8th 34-5.75 Hannah Gibson TriCity Striders
TJ F 3 38th 35-0.5 Precious Olatunji Thomas Harris, Xtreme Velocity Track Team
TJ F 2 31st 35-8.25 Erica O'Neal D4 Training
TJ F 4 24th 35-10.75 Zaili Gantt Clarke Central
TJ F 3 4th 36-1.5 Valasha Carter Skyscraper Athletics
TJ F 4 25th 36-8.25 Jasmine Barrow unattached
TJ F 4 23rd 36-9.25 Destiny Turman Lane 4 Track Club
D F 3 14th 89-10.75 Kameryn Hannon Lightning Spikes Track Club
S F 2 2nd 32-3 Noelle Boyd Georgia FAVOR
S F 2 28th 33-10.25 Hailee Jackson Mo Jackrabbit Track and Field
S F 4 6th 38-11.25 Morgan Johnson Velocity Track
S F 4 9th 39-3.25 Zoie Johnson East Cobb Cheetahs TC
S F 4 5th 41-6 Kameryn Hannon Lightning Spikes Track Club
S F 4 4th 43-3.75 Christianne Akintayo Jackrabbit Track and Field
S x 1 7th 30-11.75 Jayla Battle Legacy Athletics
S x 3 1st 33-11 Kayleigh Stargell Full Throttle
Boys (92)
100m p 10 20th 11.59 Brandon Moss ATL Zoom Athletics
100m p 8 24th 11.62 Hakem Hodges Georgia Stars Elite Track Club
100m p 1 27th 11.67 Brad Tilby Fast Finish First
100m p 10 34th 11.84 Jace Coleman Lightning Spikes Track Club
100m p 5 38th 11.91 Drewmel Banks Track Georgia
100m p 6 14th 11.98 Kylon Magee Unattached (Club)
100m p 9 29th 12.20 Devin Williams Jackrabbit Track and Field
100m s 3 10th 10.87 JaTravious Stewart Fast Finish First
100m s 1 16th 11.59 Brandon Moss ATL Zoom Athletics
100m s 1 17th 12.06 Kylon Magee Unattached (Club)
200m F 1 8th 21.67 Travon Phillips District 9
200m F 1 3rd 22.95 Taariq Miles Hope Hill Elite
200m p 10 7th 21.53 Omar Simpson Jr D4 Training
200m p 8 16th 21.81 Travon Phillips District 9
200m p 13 18th 21.83 JaTravious Stewart Fast Finish First
200m p 12 30th 21.95 Nigel Hussey Elite Speed Track Club
200m p 6 18th 22.32 Rashun Fountain Elite Speed Track Club
200m p 15 23rd 22.38 Derrick White Elite Speed Track Club
200m p 11 37th 23.86 Jace Coleman Lightning Spikes Track Club
200m p 3 7th 23.98 Taariq Miles Hope Hill Elite
200m p 6 46th 24.22 Hakem Hodges Georgia Stars Elite Track Club
200m p 3 19th 24.45 Arlen Epps Jackrabbit Track and Field
200m p 9 57th 24.46 Justin Walker Smyrna Elite Track Club
200m p 11 27th 24.87 Devin Williams Jackrabbit Track and Field
200m s 2 4th 21.49 Travon Phillips District 9
200m s 2 10th 21.65 Omar Simpson Jr D4 Training
200m s 3 16th 21.89 JaTravious Stewart Fast Finish First
200m s 1 7th 22.02 Rashun Fountain Elite Speed Track Club
200m s 3 8th 23.40 Taariq Miles Hope Hill Elite
200m s 2 17th 24.12 Arlen Epps Jackrabbit Track and Field
400m F 1 4th 48.81 Jalon Kimbrough East Atlanta Track Club
400m F 3 5th 50.67 Devin Barnett Velocity Track
400m F 1 8th 54.73 Jamari McIvory unattached
400m p 13 16th 48.60 Narada Adams Jr Lane 4 Track Club
400m p 7 20th 48.80 Omar Simpson Jr D4 Training
400m p 13 5th 49.04 Jalon Kimbrough East Atlanta Track Club
400m p 5 26th 49.19 Antonio Crisco IRON SPIKES
400m p 1 36th 49.50 Jared Jones Lightning Spikes Track Club
400m p 12 25th 49.71 Bradley Favors Elite Speed Track Club
400m p 4 29th 50.02 Trevon Perkins Georgia Stars Elite Track Club
400m p 5 30th 50.02 Brandon Nyandoro Jackrabbit Track and Field
400m p 10 43rd 50.03 Haki Wilson Velocity Track
400m p 10 10th 51.44 Methias Carter Jackrabbit Track and Field
400m p 9 19th 52.57 Shawn Jarrett Quarter Horses Track Club
400m p 5 8th 53.68 Jamari McIvory unattached
400m p 10 30th 53.75 Donovan Johnson unattached
400m p 8 12th 53.99 Taariq Miles Hope Hill Elite
400m p 1 41st 54.64 Youssoufa Sow Georgia Stars Elite Track Club
400m p 11 21st 54.84 Na'Seir Samuel unattached
400m p 5 30th 55.88 Jaiden Patterson Jackrabbit Track and Field
400m p 15 8th 56.66 Ethan Ervin Jackrabbit Track and Field
800m F 1 8th 1:54.28 Jalen Bristol Green Mile Runners
800m F 1 10th 1:58.78 Matthew Fernando Smyrna Elite Track Club
800m F 1 3rd 2:04.73 Jamari McIvory unattached
800m p 5 10th 1:56.11 Jalen Bristol Green Mile Runners
800m p 6 20th 1:59.24 Justin Swann Apollo Track Club
800m p 2 12th 1:59.42 Matthew Fernando Smyrna Elite Track Club
800m p 2 43rd 2:18.66 Taariq Miles Hope Hill Elite
800m p 6 47th 2:19.69 Wylden Ocran Jackrabbit Track and Field
1500m F 4 3rd 4:03.25 Matthew Fernando Smyrna Elite Track Club
100H p 3 11th 14.57 Jude Holiday unattached
100H p 8 15th 14.65 George Benjamin D4 Training
100H x 4 3rd 14.30 Jude Holiday ATL Zoom Athletics
110H F 1 4th 14.48 Malik Mixon Hope Hill Elite
110H p 2 10th 14.21 Allan Mbah Georgia Stars Elite Track Club
110H p 1 11th 14.21 Darryl Burton Elite Speed Track Club
110H p 6 15th 14.34 Fred Williams Georgia Stars Elite Track Club
110H p 1 4th 14.50 Malik Mixon Hope Hill Elite
110H p 10 18th 14.51 Darryl Wiltz D4 Training
4x100m p 5 10th 41.74 Elite Speed Track Club
4x100m p 6 13th 41.97 Georgia Stars Elite Track Club
4x100m p 4 27th 42.37 District 9
4x100m p 9 29th 42.41 D4 Training
4x400m F 9 5th 3:15.79 Elite Speed Track Club
4x400m F 8 8th 3:17.61 Velocity Track
4x400m F 8 22nd 3:21.80 D4 Training
4x400m F 5 10th 3:23.80 Georgia Stars Elite Track Club
4x400m F 1 5th 3:35.21 Jackrabbit Track and Field
4x400m p 5 5th 3:35.85 Jackrabbit Track and Field
HJ F 3 1st 6-0.75 Ian Hodge unattached
LJ F 4 15th 17-7.75 Jayden Hiles Unattached (Club)
LJ x 1 6th 17-7.5 Jude Holiday ATL Zoom Athletics
LJ x 2 2nd 18-2 Jayden Hiles Unattached (Club)
TJ F 2 20th 35-11 w Demarko Lawler Jr Jackrabbit Track and Field
TJ F 3 22nd 44-2.75 Jared Benain East Cobb Cheetahs TC
TJ F 4 9th 45-3 David Olusanya Georgia Stars Elite Track Club
D F 4 4th 155-10.75 Steven Tinsley Unattached (Club)
S F 4 17th 36-0 Taariq Miles Hope Hill Elite
S F 4 16th 41-1 Dylan Horne Unattached (Club)
S F 4 1st 55-1 Adam Watkins Unattached (Club)
S x 4 2nd 38-1.5 Jude Holiday Unattached (Club)
S x 4 2nd 38-1.5 Jude Holiday ATL Zoom Athletics

2019 USA Outdoor Track & Field Championships

Drake University Des Moines, IA
Jul 25, 2019 Jul 28, 2019
244 Total Performances (11 GA)

Photo Albums (1)

Videos (156)

Articles (6)

Elite Performances

No elite performances.

USATF National Junior Olympic Track & Field Championships

Hornet Stadium - Sac State University Sacramento, CA
Jul 22, 2019 Jul 28, 2019
1,284 Total Performances (56 GA)

Photo Albums (16)

Videos (13)

Articles (5)

Elite Performances

Girls (32)
100m F 1 7th 12.18 Jaleah Alston TakeOff
100m p 3 2nd 12.07 Jaleah Alston TakeOff
100m s 1 6th 12.07 Jaleah Alston TakeOff
200m F 1 1st 23.84 Jaleah Alston TakeOff
200m p 6 2nd 24.19 Jaleah Alston TakeOff
200m p 3 12th 24.73 w Jada Alston TakeOff
200m s 1 3rd 24.19 Jaleah Alston TakeOff
200m s 1 12th 24.73 Jada Alston TakeOff
400m F 1 4th 55.93 Gabriella Grissom Drive Phase, Inc.
400m p 5 3rd 56.18 Gabriella Grissom Drive Phase, Inc.
800m F 1 4th 2:14.39 Gabriella Grissom Drive Phase, Inc.
800m F 1 6th 2:16.62 Shamia Jones Sapphire-Ruff Riders TC
800m p 2 6th 2:15.40 Shamia Jones Sapphire-Ruff Riders TC
800m p 2 6th 2:16.32 Gabriella Grissom Drive Phase, Inc.
1500m p 0 19th 5:02.87 Reese Martin Holy Innocents' Episcopal School
100H p 4 7th 14.59 Debra Ogundimu ATL Zoom Athletics
100H s 1 21st 14.59 Debra Ogundimu ATL Zoom Athletics
4x100m F 1 4th 46.72 TakeOff
4x100m p 3 5th 46.53 TakeOff
4x400m F 1 1st 3:42.78 TakeOff
4x400m F 1 4th 3:52.90 Sapphire-Ruff Riders TC
4x400m F 1 5th 3:54.98 Drive Phase, Inc.
4x400m p 1 3rd 3:48.00 TakeOff
4x400m p 3 4th 3:53.64 Sapphire-Ruff Riders TC
4x800m F 1 2nd 9:34.47 Sapphire-Ruff Riders TC
LJ F 4 5th 18-3 Ariel Lawrence Major Impact Track Club
TJ F 4 3rd 37-9.5 Kayla Pinkard Trojan Elite
TJ F 4 10th 38-0.75 Jada Alston TakeOff
TJ F 4 8th 38-3.5 Ariel Lawrence Major Impact Track Club
PV F 1 21st 10-8 Caroline Swicegood Pole Vault Atlanta
PV F 1 12th 11-7.75 Ka'leila Abrille Pole Vault Atlanta
PV F 2 1st 13-5.75 Payton Phillips Pole Vault Atlanta
Boys (8)
200m p 4 7th 21.65 Robert Williams Sprint Athletics
200m s 1 16th 21.65 Robert Williams Sprint Athletics
110H F 1 5th 14.04 Jean Charles Quicksilver Track Club
110H p 6 7th 14.15 Jean Charles Quicksilver Track Club
110H s 1 6th 14.15 Jean Charles Quicksilver Track Club
4x100m p 1 15th 42.16 Sprint Athletics
HJ F 2 1st 6-6.75 Isaac Osifo Major Impact Track Club
LJ F 4 2nd 23-4 Dekairi T Brown Sprint Athletics

2019 World Para Athletics Junior Championships

Sport Arena Nottwil Nottwil, SUI
Aug 1, 2019 Aug 4, 2019
53 Total Performances (0 GA)

Articles (1)

Elite Performances

No elite performances.

More Meets

Etowah XC Time Trial

Boling Park Canton, GA
Aug 3, 2019

Elite Performances

No elite performances.

Allatoona High School Team Time Trial

Allatoona HS XC Course Acworth, GA
Aug 1, 2019 Aug 2, 2019

Elite Performances

No elite performances.
Key
F Finals
s Semi-finals
q Quarter-finals
p Prelims
National Gold Elite
National Silver Elite

Performances above met the Georgia 2008 Standards standard.

Comments