Region 3AA Meet Boys & Girls

Augusta, GA
Hosted by Laney

Complete Results

Licensed to Laney High School - GA                        HY-TEK's Meet Manager
                  Middle School 2011 - 4/27/2011 to 4/28/2011                  
                                 Lucy C. Laney                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mitchell, Michelle           Dodge Coutnt             12.84Q  2 
  2 Gates, Breanna               Southeast Bu             13.04Q  3 
  3 McLoud, Markesha             Dodge Coutnt             13.14Q  1 
  4 Budgett, Jerika              Southeast Bu             12.95Q  2 
  5 Brinson, Jonina              Swainsboro H             13.17Q  1 
  6 Lundy, Adriana               Jefferson Co             13.22Q  3 
  7 Lee, Starquadejah            Laney-Women              13.40q  3 
  8 Jacobs, Siera                Laney-Women              13.41q  2 
  9 McGruder, Antionette         Jefferson Co             13.47   2 
 10 Brewton, Destiny             Screven Coun             13.61   3 
 11 Mercer, Marshea              Screven Coun             13.78   2 
 12 Holliman, Olivia             Swainsboro H             14.01   1 
 13 Mack, Bianca                 Dublin HS                14.06   2 
 14 Blackshear, Dewanda          Bleckley Co              14.12   1 
 15 Lewis, Tiffany               East Laurens             14.25   1 
 16 Nobles, Katlyn               Bleckley Co              15.01   1 
 17 Stinson, Reginique           Dublin HS                15.36   3 
 
Girls 100 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mitchell, Michelle           Dodge Coutnt             12.65   10   
  2 Gates, Breanna               Southeast Bu             12.74    8   
  3 Brinson, Jonina              Swainsboro H             12.97    6   
  4 McLoud, Markesha             Dodge Coutnt             13.01    5   
  5 Lundy, Adriana               Jefferson Co             13.13    4   
  6 Lee, Starquadejah            Laney-Women              13.20    3   
  7 Jacobs, Siera                Laney-Women              13.32    2   
  8 Budgett, Jerika              Southeast Bu             13.37    1   
 
Girls 200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mitchell, Michelle           Dodge Coutnt             26.27Q  3 
  2 Jordan, Deidra               Swainsboro H             26.63Q  2 
  3 Lundy, Adriana               Jefferson Co             26.86Q  1 
  4 Gates, Breanna               Southeast Bu             26.29Q  3 
  5 Budgett, Jerika              Southeast Bu             26.90Q  2 
  6 Lee, Starquadejah            Laney-Women              27.51Q  1 
  7 Wright, Taranesha            Dodge Coutnt             27.29q  3 
  8 Brinson, Jonina              Swainsboro H             27.45q  3 
  9 Edmond, Tyesha               Dublin HS                28.14   1 
 10 Mercer, Marshea              Screven Coun             28.86   2 
 11 Lewis, Tiffany               East Laurens             29.16   2 
 12 McKinnon, Markeisha          Dublin HS                29.29   3 
 13 McGruder, Antionette         Jefferson Co             29.51   1 
 14 Hazley, Chantel              East Laurens             29.53   1 
 15 Thomas, Jada                 Screven Coun             30.52   3 
 
Girls 200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Mitchell, Michelle           Dodge Coutnt             26.07   10   
  2 Jordan, Deidra               Swainsboro H             26.43    8   
  3 Gates, Breanna               Southeast Bu             26.78    6   
  4 Lundy, Adriana               Jefferson Co             27.13    5   
  5 Lee, Starquadejah            Laney-Women              27.30    4   
  6 Wright, Taranesha            Dodge Coutnt             27.51    3   
  7 Budgett, Jerika              Southeast Bu             27.78    2   
  8 Brinson, Jonina              Swainsboro H             27.79    1   
 
Girls 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jordan, Deidra               Swainsboro H             59.40Q  3 
  2 Baker, Dineshia              Southeast Bu           1:02.27Q  2 
  3 McKinnon, Markeisha          Dublin HS              1:06.75Q  1 
  4 Byrd, Nira                   Southeast Bu           1:03.81Q  2 
  5 Hatcher, Destinee            Jefferson Co           1:05.08Q  3 
  6 Moore, Myesha                Bleckley Co            1:08.04Q  1 
  7 Tillman, Cam                 Bleckley Co            1:06.01q  3 
  8 Morgan, Oraleethia           Jefferson Co           1:07.18q  2 
  9 Stinson, Reginique           Dublin HS              1:09.03   2 
 10 Johnson, Shaquellia          Laney-Women            1:11.49   1 
 11 Jordan, Shequore             Dodge Coutnt           1:11.87   1 
 12 White, Jala                  Screven Coun           1:14.01   1 
 13 Coxson, Dashia               Laney-Women            1:15.86   3 
 14 Harrison, Ashley             Screven Coun           1:17.45   2 
 15 Danford, Tiya                Swainsboro H           1:20.37   1 
 16 Bivins, Kimberly             Dodge Coutnt           1:22.54   2 
 
Girls 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jordan, Deidra               Swainsboro H           1:00.87   10   
  2 Baker, Dineshia              Southeast Bu           1:02.39    8   
  3 McKinnon, Markeisha          Dublin HS              1:05.28    6   
  4 Byrd, Nira                   Southeast Bu           1:05.50    5   
  5 Hatcher, Destinee            Jefferson Co           1:05.62    4   
  6 Morgan, Oraleethia           Jefferson Co           1:07.13    3   
  7 Moore, Myesha                Bleckley Co            1:07.38    2   
  8 Tillman, Cam                 Bleckley Co            1:09.35    1   
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cave, Khadijiah              Laney-Women            2:40.74Q  2 
  2 Rush, Aubri                  Bleckley Co            2:47.62Q  1 
  3 Brice, Ashley                Swainsboro H           2:46.13Q  2 
  4 Miller, Samantha             Bleckley Co            2:54.16Q  1 
  5 Felton, Yana                 Screven Coun           2:49.51Q  2 
  6 Smalley, Karlie              Dublin HS              3:07.86Q  1 
  7 Stanert, Marissa             Southeast Bu           2:49.94q  2 
  8 Kennedy, Ellen               Southeast Bu           2:56.95q  2 
  9 Harrison, Ashley             Screven Coun           3:03.83   2 
 10 Black, Porsha                Dublin HS              3:17.97   1 
 11 Moore, Tulliyah              Swainsboro H           3:18.66   1 
 12 Blake, Terashia              Jefferson Co           3:26.32   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Cave, Khadijiah              Laney-Women            2:36.16   10   
  2 Felton, Yana                 Screven Coun           2:46.21    8   
  3 Rush, Aubri                  Bleckley Co            2:47.39    6   
  4 Stanert, Marissa             Southeast Bu           2:51.72    5   
  5 Miller, Samantha             Bleckley Co            2:52.96    4   
  6 Kennedy, Ellen               Southeast Bu           2:58.59    3   
  7 Smalley, Karlie              Dublin HS              3:15.59    2   
 -- Brice, Ashley                Swainsboro H                DQ  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrington, Taylor           Bleckley Co            5:44.10   10   
  2 Austin, Casmeyona            Screven Coun           5:57.96    8   
  3 Young, Jessi                 Bleckley Co            6:14.23    6   
  4 Coxson, Dashia               Laney-Women            6:20.24    5   
  5 Felton, Yana                 Screven Coun           6:26.71    4   
  6 Smith, Suzanna               Southeast Bu           6:43.97    3   
  7 Tucker, Katieann             Southeast Bu           6:48.27    2   
  8 Scott, Juakota               Swainsboro H           6:49.29    1   
  9 Hudson, Donica               Laney-Women            7:00.59  
 10 Smalley, Karlie              Dublin HS              7:16.20  
 11 Turner, Alexis               Jefferson Co           7:53.50  
 12 Black, Porsha                Dublin HS              8:03.85  
 13 Martin, Makeshia             Jefferson Co           8:23.40  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrington, Taylor           Bleckley Co           12:48.60   10   
  2 Austin, Casmeyona            Screven Coun          13:24.32    8   
  3 Young, Jessi                 Bleckley Co           13:58.21    6   
  4 Morris, Savannah             Southeast Bu          16:28.32    5   
  5 Wilson, Leslie               Southeast Bu          17:10.47    4   
  6 Hudson, Donica               Laney-Women           17:51.12    3   
  7 Coxson, Monica               Laney-Women           20:12.18    2   
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Price, Nancey                Screven Coun             16.22Q  2 
  2 Moore, Aniya                 Swainsboro H             16.44Q  1 
  3 Carr, Morgan                 Dublin HS                17.00Q  1 
  4 Abrams, Dequilla             Laney-Women              18.76Q  2 
  5 Youngblood, Jasmine          Laney-Women              17.25q  1 
  6 Batton, Philicia             Southeast Bu             17.57q  1 
  7 McKeehan, Jordan             Southeast Bu             18.85q  1 
  8 Wright, Ayana                Swainsboro H             19.44q  2 
  9 Oglesby, Brianna             Bleckley Co              20.04   2 
 10 Green, Kadesha               Jefferson Co             21.69   2 
 11 Perkins, Sara                Bleckley Co              22.87   2 
 12 Matthews, Teara              Jefferson Co             26.34   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Price, Nancey                Screven Coun             15.59   10   
  2 Batton, Philicia             Southeast Bu             16.27    8   
  3 Moore, Aniya                 Swainsboro H             16.36    6   
  4 Youngblood, Jasmine          Laney-Women              16.48    5   
  5 Carr, Morgan                 Dublin HS                17.15    4   
  6 Abrams, Dequilla             Laney-Women              18.42    3   
  7 McKeehan, Jordan             Southeast Bu             18.49    2   
  8 Wright, Ayana                Swainsboro H             19.84    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Aniya                 Swainsboro H             48.52Q  2 
  2 Batton, Philicia             Southeast Bu             48.84Q  1 
  3 Price, Nancey                Screven Coun             48.69Q  2 
  4 Youngblood, Jasmine          Laney-Women              50.52Q  1 
  5 Carr, Morgan                 Dublin HS                48.78q  2 
  6 Cave, Khadijiah              Laney-Women              51.50q  2 
  7 Manley, Callie               Bleckley Co              52.71q  1 
  8 Clark, Cierra                Southeast Bu             53.10q  2 
  9 Wright, Ayana                Swainsboro H             56.56   1 
 10 Bolden, Sherrice             Dublin HS                58.61   2 
 11 Green, Kadesha               Jefferson Co           1:02.87   1 
 12 Little, Taylor               Bleckley Co            1:03.52   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Youngblood, Jasmine          Laney-Women              47.83   10   
  2 Moore, Aniya                 Swainsboro H             49.69    8   
  3 Carr, Morgan                 Dublin HS                50.33    6   
  4 Batton, Philicia             Southeast Bu             50.46    5   
  5 Price, Nancey                Screven Coun             52.20    4   
  6 Manley, Callie               Bleckley Co              52.48    3   
  7 Clark, Cierra                Southeast Bu             57.13    2   
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dodge Coutnty Indians  'A'                            49.52Q  1 
     1) Chambers, Lashaunda             2) Jordan, Shequore               
     3) McLoud, Markesha                4) Mitchell, Michelle             
  2 Swainsboro HS  'A'                                    50.44Q  2 
     1) Brinson, Jonina                 2) Jordan, Deidra                 
     3) Moore, Aniya                    4) Smith, Sintril                 
  3 Laney-Women  'A'                                      50.37Q  1 
     1) Ballard, Kashaunna              2) Coxson, Dashia                 
     3) Keller, Christina               4) Lee, Starquadejah              
  4 Southeast Bulloch HS  'A'                             50.98Q  2 
     1) Baker, Dineshia                 2) Budgett, Jerika                
     3) Byrd, Nira                      4) Gates, Breanna                 
  5 Jefferson County  'A'                                 50.46q  1 
     1) Greene, Brianna                 2) Hannah, Aishea                 
     3) Hatcher, Destinee               4) Lundy, Adriana                 
  6 Laney-Women  'B'                                      51.09q  2 
     1) Gibson, Jermeka                 2) Jacobs, Siera                  
     3) Martin, Tequila                 4) Walker, Kionna                 
  7 Southeast Bulloch HS  'B'                             51.38q  1 
     1) Clark, Cierra                   2) Nevil, Katie                   
     3) Roberts, Jasmine                4) Wimberly, Keriyanna            
  8 Screven County HS  'A'                                51.70q  2 
     1) Austin, Casmeyona               2) Brewton, Destiny               
     3) Brown, Danielle                 4) Mercer, Marshea                
  9 Dublin HS  'A'                                        52.25   2 
     1) Bolden, Sherrice                2) Edmond, Tyesha                 
     3) Mack, Bianca                    4) McKinnon, Markeisha            
 10 Swainsboro HS  'B'                                    53.68   1 
     1) Collins, Lucy                   2) Danford, Tiya                  
     3) Holliman, Olivia                4) Taylor, Shanterria             
 11 Bleckley Co Hs  'A'                                   54.11   2 
     1) Blackshear, Dewanda             2) Manley, Callie                 
     3) Moore, Myesha                   4) Oglesby, Brianna               
 12 Jefferson County  'B'                                 55.24   2 
     1) Brown, Jakerria                 2) Green, Kadesha                 
     3) King, Kenyatta                  4) Matthews, Teara                
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dodge Coutnty Indians  'A'                            49.43   10   
  2 Southeast Bulloch HS  'A'                             50.23    8   
  3 Laney-Women  'A'                                      50.29    6   
  4 Laney-Women  'B'                                      50.43    5   
  5 Jefferson County  'A'                                 50.95    4   
  6 Swainsboro HS  'A'                                    51.02    3   
  7 Screven County HS  'A'                                51.27    2   
  8 Southeast Bulloch HS  'B'                             51.54    1   
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Southeast Bulloch HS  'A'                           4:13.28Q  2 
     1) Baker, Dineshia                 2) Byrd, Nira                     
     3) Gates, Breanna                  4) Nevil, Katie                   
  2 Laney-Women  'A'                                    4:22.53Q  1 
     1) Ballard, Kashaunna              2) Cave, Khadijiah                
     3) Coxson, Dashia                  4) Jacobs, Siera                  
  3 Swainsboro HS  'A'                                  4:20.06Q  2 
     1) Holliman, Olivia                2) Jordan, Deidra                 
     3) Moore, Aniya                    4) Smith, Sintril                 
  4 Southeast Bulloch HS  'B'                           4:28.76Q  1 
     1) Batton, Philicia                2) Budgett, Jerika                
     3) Price, Miranda                  4) Roberts, Jasmine               
  5 Bleckley Co Hs  'A'                                 4:31.19q  1 
     1) Blackshear, Dewanda             2) Manley, Callie                 
     3) Moore, Myesha                   4) Oglesby, Brianna               
  6 Dublin HS  'A'                                      4:32.34q  1 
     1) Bolden, Sherrice                2) Carr, Morgan                   
     3) Edmond, Tyesha                  4) McKinnon, Markeisha            
  7 Screven County HS  'A'                              4:35.21q  2 
     1) Austin, Casmeyona               2) Brewton, Destiny               
     3) Brown, Danielle                 4) Felton, Yana                   
  8 Jefferson County  'A'                               4:39.56q  2 
     1) Greene, Brianna                 2) Hannah, Aishea                 
     3) Hatcher, Destinee               4) Lundy, Adriana                 
  9 Swainsboro HS  'B'                                  4:56.52   1 
     1) Brice, Ashley                   2) Danford, Tiya                  
     3) Moore, Tulliyah                 4) Scott, Juakota                 
 10 Screven County HS  'B'                              4:57.21   1 
     1) Harrison, Ashley                2) Mercer, Marshea                
     3) Pinkney, Sequoyah               4) Thomas, Jada                   
 11 Dodge Coutnty Indians  'A'                          5:12.78   1 
     1) Chambers, Lashaunda             2) Jordan, Shequore               
     3) McLoud, Markesha                4) Smith, Shatera                 
 12 Jefferson County  'B'                               5:18.33   2 
     1) Blake, Terashia                 2) Brown, Jakerria                
     3) Green, Kadesha                  4) King, Kenyatta                 
 13 Bleckley Co Hs  'B'                                 5:21.23   1 
     1) Cannon, Carlee                  2) Harrington, Taylor             
     3) Knight, Courtney                4) Nobles, Katlyn                 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Swainsboro HS  'A'                                  4:11.79   10   
  2 Southeast Bulloch HS  'A'                           4:12.73    8   
  3 Laney-Women  'A'                                    4:26.48    6   
  4 Southeast Bulloch HS  'B'                           4:32.81    5   
  5 Bleckley Co Hs  'A'                                 4:34.47    4   
  6 Screven County HS  'A'                              4:43.29    3   
  7 Jefferson County  'A'                               5:03.38    2   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jordan, Deidra               Swainsboro H           5-04.00   10   
  2 Batton, Philicia             Southeast Bu           5-04.00    8   
  3 Edmond, Tyesha               Dublin HS              5-04.00    6   
  4 Brinson, Jonina              Swainsboro H           5-00.00    5   
  5 Knight, Joanna               Bleckley Co            4-10.00    4   
  6 Cave, Khadijiah              Laney-Women            4-10.00    3   
  7 Oglesby, Chelsea             Southeast Bu           4-10.00    2   
  8 Brewton, Destiny             Screven Coun           4-06.00    1   
  9 Harper, Shay                 Jefferson Co           4-02.00  
 -- Thomas, Jada                 Screven Coun              FAIL  
 -- Gause, Jasmine               Jefferson Co              FAIL  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Jessi                 Bleckley Co           10-00.00   10   
  2 Mullis, Kristen              Bleckley Cou           7-06.00    7   
  2 McKeehan, Jordan             Southeast Bu           7-06.00    7   
  4 Price, Miranda               Southeast Bu           7-06.00    5   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edmond, Tyesha               Dublin HS             17-01.00   10   
  2 Gates, Breanna               Southeast Bu          16-07.00    8   
  3 Holliman, Olivia             Swainsboro H          16-03.00    6   
  4 Roberts, Jasmine             Southeast Bu          16-02.50    5   
  5 McLoud, Markesha             Dodge Coutnt          15-11.50    4   
  6 Youngblood, Jasmine          Laney-Women           15-05.25    3   
  7 Coleman, Yasmin              Laney-Women           15-04.25    2   
  8 Tillman, Cam                 Bleckley Co           15-02.50    1   
  9 Brown, Danielle              Screven Coun          15-02.00  
 10 White, Jala                  Screven Coun          14-08.50  
 11 Blackshear, Dewanda          Bleckley Co           14-06.75  
 12 Harper, Shay                 Jefferson Co          14-06.25  
 13 Danford, Tiya                Swainsboro H          12-04.50  
 -- Greene, Brianna              Jefferson Co              FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore, Aniya                 Swainsboro H          34-08.00   10   
  2 Baker, Dineshia              Southeast Bu          34-06.75    8   
  3 Austin, Casmeyona            Screven Coun          34-00.00    6   
  4 Byrd, Nira                   Southeast Bu          33-08.50    5   
  5 Coleman, Yasmin              Laney-Women           32-08.50    4   
  6 Brown, Danielle              Screven Coun          32-05.00    3   
  7 Manley, Callie               Bleckley Co           31-00.00    2   
  8 Carswell, Dajha              Swainsboro H          27-08.00    1   
  9 Stinson, Renita              Dublin HS             26-06.50  
 10 Gause, Jasmine               Jefferson Co          26-04.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Kardeja            Dublin HS             34-04.00   10   
  2 Oglesby, Chelsea             Southeast Bu          32-08.00    8   
  3 Smith, Simone                Laney-Women           32-04.75    6   
  4 Lockhart, Zyeria             Southeast Bu          31-11.00    5   
  5 Devouil, Alexis              Swainsboro H          31-09.00    4   
  6 Berry, Gabby                 Laney-Women           31-04.50    3   
  7 Collins, Lucy                Swainsboro H          31-02.50    2   
  8 Lonon, Bria                  Screven Coun          29-11.50    1   
  9 Clark, Davina                Dodge Coutnt          29-02.50  
 10 Wynne, Elizabeth             Bleckley Co           28-09.50  
 11 Pinkney, Sequoyah            Screven Coun          27-02.50  
 12 Robinson, Shana              Jefferson Co          26-09.50  
 13 Willis, Yshea                Bleckley Co           26-05.00  
 14 Nesby, Vaneka                Jefferson Co          24-05.50  
 15 Henderson, Trakenya          Dublin HS             23-06.00  
 16 Waters, Laqueesha            East Laurens          20-11.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Berry, Gabby                 Laney-Women              94-10   10   
  2 Skinner, Kaitlyn             Screven Coun          94-06.75    8   
  3 Wynne, Elizabeth             Bleckley Co           93-03.75    6   
  4 Clark, Davina                Dodge Coutnt             93-01    5   
  5 Cooper, Jasmine              Screven Coun             92-03    4   
  6 Lockhart, Zyeria             Southeast Bu          89-01.50    3   
  7 Maultsby, Chelsea            Laney-Women              88-06    2   
  8 Price, Miranda               Southeast Bu          87-02.75    1   
  9 Dillar, Allison              Bleckley Co           86-07.75  
 10 Parker-Roberson, Agneili     Swainsboro H          78-10.50  
 11 Collins, Lucy                Swainsboro H          75-02.50  
 12 Anderson, Kardeja            Dublin HS             72-01.75  
 13 Roberts, Kyra                Jefferson Co             64-05  
 14 Henderson, Trakenya          Dublin HS             56-09.50  
 -- Robinson, Shana              Jefferson Co              FOUL  
 
Boys 100 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Cordarrell           Jefferson Co             10.92Q  1 
  2 Wright, Darius               Screven Co H             11.15Q  2 
  3 Lucas, Ronald                Swainsboro H             11.45Q  3 
  4 Roberson, Adonis             Laney                    11.44Q  2 
  5 Broadus, Charles             Jefferson Co             11.51Q  1 
  6 Rushing, Curtis              Dodge                    11.52Q  3 
  7 Bell, Jermerrico             Swainsboro H             11.58q  1 
  8 Collins, Richard             Dublin HS                11.59q  3 
  9 Bing, Voshon                 Screven Co H             11.66   2 
 10 Elvine, Kelton               Bleckley Cou             11.82   3 
 11 Habersham, Xavier            East Laurens             11.84   1 
 12 Farrow, Derrick              Bleckley Cou             12.05   3 
 13 McMillan, Antonio            Southeast Bu             12.09   3 
 14 Dixon, Terence               East Laurens             12.11   1 
 15 Jones, Aaron                 Southeast Bu             12.26   2 
 16 Jackson, Tavon               Dublin HS                12.35   2 
 
Boys 100 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Thomas, Cordarrell           Jefferson Co             10.98   10   
  2 Wright, Darius               Screven Co H             11.01    8   
  3 Roberson, Adonis             Laney                    11.31    6   
  4 Lucas, Ronald                Swainsboro H             11.37    5   
  5 Rushing, Curtis              Dodge                    11.53    4   
  6 Collins, Richard             Dublin HS                11.54    3   
  7 Broadus, Charles             Jefferson Co             11.62    2   
  8 Bell, Jermerrico             Swainsboro H             11.67    1   
 
Boys 200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thomas, Cordarrell           Jefferson Co             21.67Q  3 
  2 Nunnally, Demarcus           Laney                    22.40Q  2 
  3 Lucas, Ronald                Swainsboro H             22.78Q  1 
  4 Wright, Darius               Screven Co H             22.46Q  2 
  5 Paulsen, Terrell             Southeast Bu             23.06Q  1 
  6 Oliver, Ricky                Dodge                    23.16Q  3 
  7 Hughes, Ken                  Bleckley Cou             23.22q  2 
  8 Perkins, Brandon             Laney                    23.22q  1 
  9 Abraham, Torrez              Screven Co H             23.30   3 
 10 Collins, Richard             Dublin HS                23.53   1 
 11 Pittman, Joshua              East Laurens             23.57   1 
 12 Lattimore, Terry             Jefferson Co             24.05   2 
 13 McMillan, Antonio            Southeast Bu             24.44   3 
 14 Campbell, Pj                 Dublin HS                24.46   3 
 15 McClendon, Mario             Bleckley Cou             24.60   1 
 16 Dewberry, Kendrick           East Laurens             24.94   2 
 
Boys 200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Thomas, Cordarrell           Jefferson Co             22.05   10   
  2 Wright, Darius               Screven Co H             22.35    8   
  3 Nunnally, Demarcus           Laney                    22.68    6   
  4 Lucas, Ronald                Swainsboro H             22.85    5   
  5 Oliver, Ricky                Dodge                    23.30    4   
  6 Perkins, Brandon             Laney                    23.38    3   
  7 Hughes, Ken                  Bleckley Cou             23.63    2   
  8 Paulsen, Terrell             Southeast Bu             24.02    1   
 
Boys 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Paulsen, Terrell             Southeast Bu             51.38Q  2 
  2 Perkins, Brandon             Laney                    52.40Q  1 
  3 Gibbons, Lonnie              Swainsboro H             52.41Q  2 
  4 Nunnally, Demarcus           Laney                    52.83Q  1 
  5 Abraham, Torrez              Screven Co H             53.72q  1 
  6 Cason, Jacorey               East Laurens             54.40q  1 
  7 Collins, Bodie               Southeast Bu             54.60q  2 
  8 McKinnon, Trey               Dublin HS                54.97q  1 
  9 Allen, Malcolm               Dublin HS                55.01   2 
 10 Brown, James                 Jefferson Co             55.06   2 
 11 Bunberry, Antone             Screven Co H             55.85   2 
 12 West, Cortey                 Bleckley Co              56.10   2 
 13 Manner, Assante              East Laurens             56.60   1 
 14 Francis, Austin              Bleckley Cou             56.92   1 
 15 Alexander, Arteal            Jefferson Co             57.21   2 
 16 Butler, Marvin               Dodge                    58.64   1 
 
Boys 400 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Perkins, Brandon             Laney                    50.87   10   
  2 Paulsen, Terrell             Southeast Bu             50.93    8   
  3 Gibbons, Lonnie              Swainsboro H             52.11    6   
  4 Nunnally, Demarcus           Laney                    52.79    5   
  5 McKinnon, Trey               Dublin HS                54.43    4   
  6 Abraham, Torrez              Screven Co H             54.44    3   
  7 Cason, Jacorey               East Laurens             55.05    2   
  8 Collins, Bodie               Southeast Bu             57.60    1   
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bryant, Devaughn             Screven Co H           2:11.97Q  1 
  2 Brinson, Anthony             Jefferson Co           2:12.02Q  2 
  3 Nelson, Shaquille            Bleckley Cou           2:14.57Q  1 
  4 Clark, Michael               Dodge                  2:16.79Q  2 
  5 Williams, Donovon            Jefferson Co           2:18.15q  2 
  6 Taylor, Justin               East Laurens           2:22.08q  2 
  7 Howard, Tyvanius             Dublin HS              2:22.96q  1 
  8 Lucas, Robert                Screven Co H           2:26.29q  1 
  9 Plummer, Joshua              Dublin HS              2:28.29   2 
 10 White, Pat                   Southeast Bu           2:29.31   1 
 11 Fergusan, Hunter             Southeast Bu           2:29.44   2 
 12 Simmons, Temperance          East Laurens           2:32.10   1 
 13 Rogers, Blake                Dodge                  2:36.65   1 
 14 Brown, Shai                  Laney                  2:40.68   2 
 15 Dtreetman, Devonta           Laney                  2:46.88   1 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bryant, Devaughn             Screven Co H           2:12.02   10   
  2 Brinson, Anthony             Jefferson Co           2:12.08    8   
  3 Clark, Michael               Dodge                  2:14.35    6   
  4 Nelson, Shaquille            Bleckley Cou           2:17.88    5   
  5 Williams, Donovon            Jefferson Co           2:19.80    4   
  6 Taylor, Justin               East Laurens           2:20.41    3   
  7 Lucas, Robert                Screven Co H           2:22.41    2   
  8 Howard, Tyvanius             Dublin HS              2:29.05    1   
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryant, Devaughn             Screven Co H           4:53.47   10   
  2 Brinson, Anthony             Jefferson Co           4:54.73    8   
  3 Newton, Raheem               Laney                  4:55.26    6   
  4 Jones, Anthony               Bleckley Cou           4:57.81    5   
  5 Coogle, Paul                 Dodge                  5:15.58    4   
  6 Wells, Tamargo               East Laurens           5:22.89    3   
  7 Williams, Donovon            Jefferson Co           5:25.79    2   
  8 Rubio, Rueben                Southeast Bu           5:30.07    1   
  9 Pagan, Daniel                Southeast Bu           5:35.08  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Newton, Raheem               Laney                 10:52.69   10   
  2 Jones, Anthony               Bleckley Cou          10:55.60    8   
  3 Cason, Jacorey               East Laurens          10:59.71    6   
  4 Alexander, Arteal            Jefferson Co          11:58.45    5   
  5 Mitchell, Montel             Jefferson Co          12:06.72    4   
  6 Coogle, Paul                 Dodge                 12:50.04    3   
  7 Reel, Chris                  Southeast Bu          13:23.54    2   
  8 Pagan, Daniel                Southeast Bu          13:49.03    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pryor, Tharius               Laney                    16.03Q  2 
  2 Stanford, Waymon             Swainsboro H             16.62Q  1 
  3 Denson, Lonnell              Dublin HS                16.80Q  2 
  4 Smith, Terrance              Jefferson Co             16.85Q  1 
  5 Burns, Jaquantae             Bleckley Cou             17.44q  2 
  6 Cusak, Jaron                 Screven Co H             17.64q  1 
  7 Jackson, Tavon               Dublin HS                17.91q  1 
  8 Sherrod, Drew                Southeast Bu             19.58q  1 
  9 Brown, Marcus                Dodge                    19.72   2 
 10 Smith, Chris                 Dodge                    21.94   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pryor, Tharius               Laney                    15.79   10   
  2 Stanford, Waymon             Swainsboro H             16.09    8   
  3 Denson, Lonnell              Dublin HS                16.24    6   
  4 Burns, Jaquantae             Bleckley Cou             16.40    5   
  5 Smith, Terrance              Jefferson Co             16.81    4   
  6 Cusak, Jaron                 Screven Co H             17.38    3   
  7 Jackson, Tavon               Dublin HS                17.58    2   
  8 Sherrod, Drew                Southeast Bu             19.36    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Collins, Bodie               Southeast Bu             41.40Q  1 
  2 Pryor, Tharius               Laney                    41.41Q  2 
  3 Allen, Malcolm               Dublin HS                43.01Q  2 
  4 Gilbert, Trinity             Bleckley Cou             43.42Q  1 
  5 Stanford, Waymon             Swainsboro H             44.36q  1 
  6 Smith, Terrance              Jefferson Co             44.57q  2 
  7 Martinson, Hagan             Screven Co H             44.90q  2 
  8 Cusak, Jaron                 Screven Co H             45.53q  1 
  9 Denson, Lonnell              Dublin HS                46.99   1 
 10 Waters, Roy                  East Laurens             48.15   2 
 11 Smith, Chris                 Dodge                    51.23   1 
 12 Jordan, Deyanta              Jefferson Co             51.37   2 
 13 Johnson, Stephon             East Laurens             52.89   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pryor, Tharius               Laney                    40.83   10   
  2 Collins, Bodie               Southeast Bu             41.19    8   
  3 Allen, Malcolm               Dublin HS                43.78    6   
  4 Cusak, Jaron                 Screven Co H             44.86    5   
  5 Smith, Terrance              Jefferson Co             45.18    4   
  6 Martinson, Hagan             Screven Co H             45.84    3   
  7 Gilbert, Trinity             Bleckley Cou             52.24    2   
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jefferson County  'A'                                 42.89Q  2 
     1) Boyd, Tony                      2) Broadus, Charles               
     3) Brown, James                    4) Kitchens, Dontavious           
  2 Laney  'A'                                            43.52Q  1 
     1) Nunnally, Demarcus              2) Perkins, Brandon               
     3) Pryor, Tharius                  4) Roberson, Adonis               
  3 Swainsboro HS  'A'                                    43.18Q  2 
     1) Atkins, Kevon                   2) Bell, Jermerrico               
     3) Gibbons, Lonnie                 4) Lucas, Ronald                  
  4 Screven Co HS  'A'                                    43.80Q  1 
     1) Abraham, Torrez                 2) Barns, Dee                     
     3) Bing, Voshon                    4) Campfield, Nigel               
  5 Bleckley County HS  'A'                               44.16q  2 
     1) Elvine, Kelton                  2) Farrow, Derrick                
     3) Hughes, Ken                     4) Ligon, Dominic                 
  6 Dublin HS  'A'                                        44.80q  1 
     1) Campbell, Pj                    2) Collins, Richard               
     3) Howard, Joey                    4) Jackson, Melok                 
  7 Dodge  'A'                                            44.83q  2 
     1) Brown, Marcus                   2) Harden, Kim                    
     3) Northcutt, Dana                 4) Oliver, Ricky                  
  8 Southeast Bulloch HS  'A'                             44.95q  1 
     1) Collins, Bodie                  2) Jones, Aaron                   
     3) McMillan, Antonio               4) Paulsen, Terrell               
  9 Laney  'B'                                            45.41   2 
     1) Allen, Reshane                  2) Brown, Corithians              
     3) Brown, Kevin                    4) Brown, Shai                    
 10 Screven Co HS  'B'                                    45.70   1 
     1) Ford, Ryan                      2) Herron, Jarques                
     3) Mack, Terry                     4) Tendell, Allen                 
 11 Jefferson County  'B'                                 46.06   1 
     1) Bennett, Amir                   2) Bennett, Arkel                 
     3) Brown, Akeem                    4) Clark, Tj                      
 12 East Laurens HS  'B'                                  46.37   2 
     1) Dewberry, Kendrick              2) Evans, Patrick                 
     3) Johnson, Stephon                4) Roberson, Terrell              
 13 Dublin HS  'B'                                        46.62   1 
     1) Allen, Malcolm                  2) Brewer, Ebreheem               
     3) Denson, Lonnell                 4) Jackson, Tavon                 
 14 East Laurens HS  'A'                                  46.68   1 
     1) Clover, Martin                  2) Dixon, Terence                 
     3) Habersham, Xavier               4) Lewis, Demeatrius              
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Jefferson County  'A'                                 43.04   10   
  2 Swainsboro HS  'A'                                    43.26    8   
  3 Screven Co HS  'A'                                    43.81    6   
  4 Laney  'A'                                            44.16    5   
  5 Bleckley County HS  'A'                               44.44    4   
  6 Dublin HS  'A'                                        44.85    3   
  7 Southeast Bulloch HS  'A'                             45.18    2   
  8 Dodge  'A'                                            45.70    1   
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Laney  'A'                                          3:33.17Q  1 
     1) Newton, Raheem                  2) Nunnally, Demarcus             
     3) Perkins, Brandon                4) Pryor, Tharius                 
  2 Jefferson County  'A'                               3:34.14Q  2 
     1) Boyd, Tony                      2) Brinson, Anthony               
     3) Broadus, Charles                4) Brown, James                   
  3 Southeast Bulloch HS  'A'                           3:41.01Q  2 
     1) Collins, Bodie                  2) Jones, Aaron                   
     3) Paulsen, Terrell                4) White, Pat                     
  4 Dublin HS  'A'                                      3:42.70Q  1 
     1) Allen, Malcolm                  2) Campbell, Pj                   
     3) Collins, Richard                4) Denson, Lonnell                
  5 East Laurens HS  'A'                                3:41.54q  2 
     1) Cason, Jacorey                  2) Clover, Martin                 
     3) Evans, Patrick                  4) Manner, Assante                
  6 Dodge  'A'                                          3:43.99q  1 
     1) Clark, Michael                  2) Northcutt, Dana                
     3) Oliver, Ricky                   4) Palmer, Seth                   
  7 Bleckley County HS  'A'                             3:48.14q  1 
     1) Farrow, Derrick                 2) Francis, Austin                
     3) Ligon, Dominic                  4) Moss, Brandon                  
  8 Dublin HS  'B'                                      3:55.90q  2 
     1) Boyboy, Jave                    2) Brewer, Ebreheem               
     3) Jackson, Tavon                  4) Reese, Byron                   
  9 Screven Co HS  'A'                                  3:56.11   1 
     1) Abraham, Torrez                 2) Bryant, Devaughn               
     3) Bunberry, Antone                4) Hill, Faizon                   
 10 Screven Co HS  'B'                                  4:02.58   2 
     1) Calland, Javon                  2) Durrance, Zack                 
     3) Ford, Ryan                      4) Lucas, Robert                  
 11 Jefferson County  'B'                               4:06.71   1 
     1) Bennett, Arkel                  2) Brown, Akeem                   
     3) Clark, Tj                       4) Lane, Jamal                    
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Laney  'A'                                          3:32.09   10   
  2 Dublin HS  'A'                                      3:32.34    8   
  3 Jefferson County  'A'                               3:32.50    6   
  4 East Laurens HS  'A'                                3:44.05    5   
  5 Bleckley County HS  'A'                             3:44.57    4   
  6 Southeast Bulloch HS  'A'                           3:48.09    3   
  7 Dodge  'A'                                          3:51.80    2   
  8 Dublin HS  'B'                                      4:01.84    1   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Herron, Jarques              Screven Co H           6-03.00   10   
  2 Brown, Corithians            Laney                  6-02.00    7   
  2 Callaway, Taurus             Laney                  6-02.00    7   
  4 Badie, Demequez              Swainsboro H           6-00.00    5   
  5 Jones, Ladarien              Jefferson Co           5-10.00    4   
  6 Oliver, Ricky                Dodge                  5-10.00    3   
  7 Smith, Mickey                Swainsboro H           5-08.00    2   
  8 Habersham, Xavier            East Laurens           5-08.00    1   
  9 Dewberry, Kendrick           East Laurens           5-08.00  
 10 Paulsen, Terrell             Southeast Bu           5-06.00  
 10 Campbell, Pj                 Dublin HS              5-06.00  
 10 Bennett, Amir                Jefferson Co           5-06.00  
 10 Farrow, Derrick              Bleckley Cou           5-06.00  
 14 Gilbert, Trinity             Bleckley Cou           5-04.00  
 15 McKinnon, Trey               Dublin HS              5-02.00  
 -- Phillips, Justin             Southeast Bu              FAIL  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Landrum, Nathan              Bleckley Cou          12-01.00   10   
  2 Echols, Jacob                Bleckley Cou          12-00.00    8   
  3 Malloy, Bradley              Screven Co H          10-00.00    6   
  4 Durrance, Zack               Screven Co H           9-00.00    5   
  5 Newton, Chris                Southeast Bu           8-06.00    3.50
  5 Keller, Horatio              Laney                  8-06.00    3.50
  7 Jones, Aaron                 Southeast Bu           7-06.00    2   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Atkins, Kevon                Swainsboro H          23-02.00   10   
  2 Wright, Darius               Screven Co H          22-02.00    8   
  3 Campfield, Nigel             Screven Co H          22-01.00    6   
  4 Roberson, Adonis             Laney                 21-11.00    5   
  5 Brown, James                 Jefferson Co          21-03.50    4   
  6 Rushing, Curtis              Dodge                 21-03.25    3   
  7 Roberson, Eric               East Laurens          21-00.25    2   
  8 Bell, Jermerrico             Swainsboro H          20-09.50    1   
  9 Lattimore, Terry             Jefferson Co          20-06.00  
 10 McKinnon, Trey               Dublin HS             20-05.00  
 11 Hughes, Ken                  Bleckley Cou          20-04.00  
 12 Smith, Jeremy                Laney                 19-09.50  
 13 Farrow, Derrick              Bleckley Cou          19-00.00  
 14 Phillips, Justin             Southeast Bu          18-11.75  
 15 Waters, Roy                  East Laurens          18-10.50  
 16 Northcutt, Dana              Dodge                 18-03.25  
 16 McMillan, Antonio            Southeast Bu          18-03.25  
 -- Howard, Joey                 Dublin HS                 FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Howard, Joey                 Dublin HS             44-01.50   10   
  2 Roberson, Eric               East Laurens          43-03.50    8   
  3 Campbell, Pj                 Dublin HS             42-04.50    6   
  4 Brown, James                 Jefferson Co          42-01.50    5   
  5 Thomas, Cordarrell           Jefferson Co          41-07.50    4   
  6 Dixon, Terence               East Laurens          41-04.00    3   
  7 Smith, Mickey                Swainsboro H          41-03.50    2   
  8 Campfield, Nigel             Screven Co H          41-03.00    1   
  9 Bunberry, Antone             Screven Co H          40-10.00  
 10 Davis, Jadoris               Laney                 39-09.00  
 11 Brown, Marcus                Dodge                 39-07.50  
 12 Smith, Preston               Southeast Bu          37-05.50  
 -- Northcutt, Dana              Dodge                     FOUL  
 -- Perkins, Chris               Laney                     FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Floyd, Leonard               Dodge                 49-00.00   10   
  2 Johnson, David               Southeast Bu          45-09.00    8   
  3 Johnson, Jamal               Southeast Bu          45-04.50    6   
  4 Kitchens, Dontavious         Jefferson Co          42-04.00    5   
  5 Eubank, Marquez              Laney                 41-02.50    4   
  6 Evans, Richland              Screven Co H          38-05.50    3   
  7 Gooch, Vossie                Dodge                 38-03.00    2   
  8 Miller, Marquis              Laney                 36-10.00    1   
  9 Manson, Byron                Jefferson Co          36-08.50  
 10 Foskey, Brandon              Swainsboro H          35-11.50  
 11 Daniel, Natavius             Dublin HS             35-06.00  
 12 Kates, Joshua                Dublin HS             35-02.00  
 13 Cook, Quay                   Bleckley Cou          34-04.00  
 14 Scott, Drake                 East Laurens          34-03.00  
 15 Bangs, Bobby                 Screven Co H          33-11.50  
 16 Stewart, Cole                Bleckley Cou          31-07.50  
 17 Loyd, Kentrell               East Laurens          31-01.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Jamal               Southeast Bu            143-07   10   
  2 Johnson, David               Southeast Bu            134-11    8   
  3 Gordon, Marquis              Dodge                   124-10    6   
  4 Evans, Richland              Screven Co H         113-04.50    5   
  5 Bangs, Bobby                 Screven Co H         112-08.25    4   
  6 Miller, Dayquan              Laney                   111-01    3   
  7 Blackmon, Anfernee           Laney                 97-05.75    2   
  8 George, Ezekiel              East Laurens             94-08    1   
  9 Manner, Assante              East Laurens             93-02  
 10 Anderson, Trejon             Dublin HS             92-07.75  
 11 Kates, Joshua                Dublin HS                91-10  
 12 Clarke, Jamontae             Bleckley Cou          89-09.25  
 13 Cook, Quay                   Bleckley Cou          88-02.75  
 14 Jordan, Deyanta              Jefferson Co             85-02  
 15 Terrell, Jarvis              Jefferson Co             84-03  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Southeast Bulloch HS       156        2) Laney-Women                97   
    3) Swainsboro HS               92        4) Bleckley Co Hs             75   
    5) Screven County HS           70        6) Dodge Coutnty Indians      47   
    7) Dublin HS                   44        8) Jefferson County           22   
    9) Bleckley County HS           7                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Laney                      113.50     2) Screven Co HS             106   
    3) Jefferson County            99        4) Southeast Bulloch HS       65.50
    5) Swainsboro HS               53        5) Bleckley County HS         53   
    7) Dublin HS                   50        8) Dodge                      48   
    9) East Laurens HS             34