Athens Area Championships

Bogart, GA
Timing/Results Fast Feet Timing

Complete Results (team scores ad

RaceTab 3 by MileSplit                       Registered to: Bruce Taylor, GaMileSplit

                       Athens Area Championships - 2013-04-09                        
                             North Oconee HS, Bogart, GA                             

        Event #1 - High School Girls 4x100 Meter Relay         
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Clarke Central A                             49.99  2    10
      1) Amber Richardson      2) Parissa Burton        
      3) Santana Baldwin       4) Brittany Robinson     
  2 Oconee County High School A                  50.20  2     8
      1) Aubrey Hinson         2) Aria Thiessen         
      3) Ava Brown             4) Jenna Bradberry       
  3 North Oconee A                               51.22  2     6
      1) Olivia Brown          2) Carmen Williams       
      3) Shae Giles            4) Caroline Brown        
  4 Cedar Shoals A                               51.70  2     4
      1) Amber Cox             2) Kristian Wynder       
      3) Alexus McRae          4) Ashli Harper          
  5 Clarke Central B                             51.87  1     2
      1) Tyra Thomas           2) Jalisa Howard         
      3) Jenna Burgess         4) Alexis Shaw           
  6 Athens Christian A                           53.09  2     1
      1) Madison Mitchell      2) Macayla Wethington    
      3) Lexie Downer          4) Lexie Wood            
  7 Oconee County High School B                  54.74  1      
  8 Athens Christian B                           56.50  1      
      1) Mackenzie Noggle      2) Olivia Pineo          
      3) Charity Williams      4) Molly Gilbert         
  9 Athens Academy A                             58.74  2      
      1) Emily Pee             2) Caroline Block        
      3) Morgan Mason          4) Riddhi Patel          
      5) Kerrigan Pruett       
 DQ Cedar Shoals B                                  NT  1      
      1) Tearne' Gainey        2) Russia Johnson        
      3) Jasmine Hart          4) Marissa Hollomon      

         Event #2 - High School Boys 4x100 Meter Relay         
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Cedar Shoals A                               41.70  2    10
      1) Josh Bolton           2) Asa Smith             
      3) Tomara Lowe           4) Breshawrd Cooper      
  2 North Oconee A                               42.43  2     8
      1) Nick Colvin           2) Kawon Bryant          
      3) Kevon Hudson          4) Zantravious Shields   
  3 Cedar Shoals B                               43.29  1     6
      1) Bee Cannon            2) Golden Brown          
      3) Tyler Hitchcock       4) Jakarious Bush        
      5) Devante Johnson       
  4 Clarke Central A                             43.54  2     4
      1) Jaymel Isreal         2) Anthony Alexander     
      3) Jamarez Parrish       4) Dreko Statham         
  5 Athens Christian A                           43.88  2     2
      1) Justin Brooks         2) Josiah Brooks         
      3) Demetrius MacWhorter  4) Taylor Hardigree      
  6 Oconee County High School A                  44.11  2     1
      1) Grant Williams        2) Wake Roberds          
      3) Matt Gehr             4) Josh Hood             
  7 Clarke Central B                             45.10  1      
      1) Demetrius Newmuis     2) Leroy Legette         
      3) Austin Johnson        4) Marcus Ellis          
  8 Oconee County High School B                  45.12  1      
      1) Keenan Brown          2) Zach Willis           
      3) Ryan Nash             4) Chase Major           
      5) Jaleel Laguins        
  9 North Oconee B                               45.68  1      
      1) Lane Fletcher         2) Matthew Alford        
      3) Will Mattison         4) Will Stritt           
      5) Jonathan Tiller       
 10 Athens Academy B                             48.46  1      
 DQ Athens Academy A                                NT  2      
      1) Jeremi Clemons        2) Marquez Terrell       
      3) Eric Williams         4) Kaleb Bryant          
SCR Athens Christian B                              NT  1      
      1) Levi Cummings         2) Marquis Christian     
      3) Tae Carruth           4) Demarcus Evans        
      5) Aidain Harvel         6) Christos Martinez     

          Event #3 - High School Girls 1,600 Meter Run           
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Elizabeth Gunther     10 Athens Christian       5:46.28    10
  2 Anna Schramski        11 Cedar Shoals           5:49.19     8
  3 Allie Dominicali       9 Clarke Central         5:49.23     6
  4 Emily Hansford        12 Athens Academy         5:55.26     4
  5 Taylor Noggle         11 Athens Christian       6:09.64     2
  6 Kara Thornton         12 North Oconee           6:11.11     1
  7 Jackie Umana          10 Cedar Shoals           6:17.89      
  8 Bailey Lord           10 Oconee County High S   6:23.14      
  9 Gabrielle Saupe       11 Clarke Central         6:27.01      
 10 Sarah Whatley         12 Athens Academy         6:30.59      
 11 Bailey Guthrie        11 Oconee County High S   6:49.94      

           Event #4 - High School Boys 1,600 Meter Run           
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Josiah Jenkins        12 Cedar Shoals           4:35.95    10
  2 Morgan Bishoff.       11 Athens Christian       4:37.90     8
  3 Kurt Crymes           12 Athens Academy         4:39.46     6
  4 Jay Acker              9 Athens Christian       4:54.06     4
  5 Zack Carlton          12 Oconee County High S   4:54.68     2
  6 Michael Hans          10 Oconee County High S   4:55.16     1
  7 Jacob Cona            12 Clarke Central         4:57.38      
  8 Daniel Collier        12 Clarke Central         5:00.20      
  9 Sam Williams          11 Athens Academy         5:05.18      
 10 Timothy Oglesby       10 Cedar Shoals           5:10.56      
 11 Andrew Cowick          9 North Oconee           5:14.79      
 12 Matthew Pilgrim       10 North Oconee           5:57.43      

            Event #5 - High School Girls 400 Meter Dash             
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Amber Richardson      11 Clarke Central         1:01.24  2    10
  2 Parissa Burton        11 Clarke Central         1:01.39  2     8
  3 Ava Brown             12 Oconee County High S   1:01.72  2     6
  4 Lexie Wood            11 Athens Christian       1:03.63  2     4
  5 Charity Williams       9 Athens Christian       1:04.68  2     2
  6 Cami-Grace Glass       9 North Oconee           1:05.20  2     1
  7 Russia Johnson        11 Cedar Shoals           1:05.72  1      
  8 Alexus McRae          10 Cedar Shoals           1:06.74  1      
  9 Caroline Block        11 Athens Academy         1:07.66  2      
 10 Kelly Willis          10 North Oconee           1:12.01  1      
 11 Emily Pee             12 Athens Academy         1:12.17  2      
 12 Kelsey Eberhart       10 Oconee County High S   1:14.08  1      

             Event #6 - High School Boys 400 Meter Dash             
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Wake Roberds          12 Oconee County High S     49.85  2    10
  2 Josiah Brooks         10 Athens Christian         50.31  2     8
  3 Justin Brooks         10 Athens Christian         50.59  2     6
  4 Breshawrd Cooper      10 Cedar Shoals             50.93  2     4
  5 Justin McElroy        11 Cedar Shoals             50.94  2     2
  6 Matt Gehr             12 Oconee County High S     51.23  2     1
  7 Jamarez Parrish       12 Clarke Central           52.84  2      
  8 Mason Jones           10 Athens Academy           57.18  1      
  9 Robby Bray            12 North Oconee             57.91  1      
 10 Austin Johnson        11 Clarke Central           58.57  1      
 11 Will Stritt           10 North Oconee             58.97  1      
SCR Eric Williams         10 Athens Academy              NT  2      

               Event #7 - High School Girls 100 Meter Dash                
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Aria Thiessen         12 Oconee County High S     12.67        2    10
  2 Santana Baldwin        9 Clarke Central           12.85        2     8
  3 Olivia Brown          12 North Oconee             13.39        2     6
  4 Carmen Williams       11 North Oconee             13.54        2     4
  5 Aubrya Myers          11 Oconee County High S     13.61        1     2
  6 Amber Cox             12 Cedar Shoals             13.91        1     1
  7 Jenna Burgess          9 Clarke Central           13.94        2      
  8 chandler nash            Athens Christian         14.37        2      
  9 Callie Wages          10 Athens Christian         14.47        1      
 10 Marissa Hollomon      10 Cedar Shoals             14.53        1      
scr Macayla Wethington    12 Athens Christian            NT        2      

                Event #8 - High School Boys 100 Meter Dash                
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Asa Smith             12 Cedar Shoals             10.95        2    10
  2 Tomara Lowe           11 Cedar Shoals             11.12        2     8
  3 Anthony Alexander     12 Clarke Central           11.13        2     6
  4 Kevon Hudson           9 North Oconee             11.14        2     4
  5 Nick Colvin           12 North Oconee             11.25        2     2
  6 Josh Hood             12 Oconee County High S     11.68        2     1
  7 Jaymel Isreal         11 Clarke Central           11.71        2      
  8 Grant Williams        12 Oconee County High S     12.13        1      
  9 Kaleb Bryant           9 Athens Academy           12.14        1      
 10 Marquez Terrell       12 Athens Academy           12.23        1      
 11 Aidain Harvel         11 Athens Christian         12.41        1      
DNS Josiah Brooks         10 Athens Christian            NT        2      

              Event #9 - High School Girls 100 Meter Hurdles              
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Ashli Harper          11 Cedar Shoals             16.29        2    10
  2 Aubrey Hinson         12 Oconee County High S     16.60        2     8
  3 Olivia Pineo           9 Athens Christian         16.84        2     6
  4 Madison Mitchell      12 Athens Christian         17.15        2     4
  5 Jalisa Howard         11 Clarke Central           17.99        1     2
  6 Caroline Brown        10 North Oconee             18.23        2     1
  7 Kristian Wynder       10 Cedar Shoals             18.49        1      
  8 Rogeria Shelton       11 Clarke Central           18.57        2      
  9 Amanda Walker         12 Oconee County High S     21.53        1      

              Event #10 - High School Boys 110 Meter Hurdles              
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Tae Carruth           12 Athens Christian         15.65        2    10
  2 Marcus Ellis           9 Clarke Central           15.94        2     8
  3 Brian Campbell        10 Cedar Shoals             16.47        2     6
  4 Marquis Blackwell     10 Cedar Shoals             16.51        2     4
  5 Raleigh Lumpkin       10 Athens Academy           17.40        2     2
  6 Zantravious Shields   10 North Oconee             17.48        1     1
  7 Jaleel Laguins         9 Oconee County High S     18.09        1      
DNS Leroy Legette         11 Clarke Central              NT        1      
DNS Christos Martinez     11 Athens Christian            NT        2      

           Event #11 - High School Girls 800 Meter Run           
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anna Schramski        11 Cedar Shoals           2:32.53    10
  2 Natalie Busener       11 Athens Academy         2:34.87     8
  3 Taylor Ford           11 Clarke Central         2:36.82     6
  4 Charity Williams       9 Athens Christian       2:38.72     4
  5 Elizabeth Gunther     10 Athens Christian       2:40.50     2
  6 Kelsey Eberhart       10 Oconee County High S   2:46.08     1
  7 Monica Quinones       12 North Oconee           2:50.53      
  8 Bridgett David        11 Cedar Shoals           2:50.57      
  9 Morgan Grace          10 Athens Academy         2:51.20      
 10 Sara Sturges          10 Oconee County High S   2:51.55      
 11 Ella Sams              9 Clarke Central         2:57.99      
SCR Dorie Faber           11 North Oconee                NT      

           Event #12 - High School Boys 800 Meter Run            
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Henry Dwyer           12 Athens Academy         1:54.52    10
  2 John Isaac Smith      12 Oconee County High S   2:01.61     8
  3 Chaney Westbrook      11 Athens Christian       2:03.14     6
  4 Thomas Moore           9 North Oconee           2:03.34     4
  5 Cole Thornton         10 North Oconee           2:04.63     2
  6 Jeryck Wilson          9 Cedar Shoals           2:07.76     1
  7 Jon Gogal             10 Oconee County High S   2:07.79      
  8 Demetrius Newmuis     12 Clarke Central         2:12.51      
  9 Daniel Collier        12 Clarke Central         2:13.18      
 10 Timothy Oglesby       10 Cedar Shoals           2:14.80      
 11 Sam Williams          11 Athens Academy         2:15.77      
SCR James Corsanitti       9 Athens Christian            NT      

               Event #13 - High School Girls 200 Meter Dash               
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Aria Thiessen         12 Oconee County High S     26.04        2    10
  2 Santana Baldwin        9 Clarke Central           26.14        2     8
  3 Shae Giles            11 North Oconee             27.14        2     6
  4 Carmen Williams       11 North Oconee             27.19        2     4
  5 Parissa Burton        11 Clarke Central           28.31        2     2
  6 Aubrya Myers          11 Oconee County High S     28.41        1     1
  7 Lexie Wood            11 Athens Christian         28.45        2      
  8 Riddhi Patel           9 Athens Academy           29.45        1      
  9 Jasmine Hart          10 Cedar Shoals             29.62        1      
 10 Marissa Hollomon      10 Cedar Shoals             31.44        1      
 11 Emily Taylor          11 Athens Christian         31.47        1      
 12 Kerrigan Pruett        9 Athens Academy           34.03        1      

               Event #14 - High School Boys 200 Meter Dash                
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Time  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Asa Smith             12 Cedar Shoals             22.00        2    10
  2 Jaymel Isreal         11 Clarke Central           22.39        2     8
  3 Anthony Alexander     12 Clarke Central           22.41        2     6
  4 Josiah Brooks         10 Athens Christian         22.74        2     4
  5 Breshawrd Cooper      10 Cedar Shoals             22.83        2     2
  6 Kyle Adams            11 Athens Academy           23.07        1     1
  7 Nick Colvin           12 North Oconee             23.09        2      
  8 Matthew Alford        10 North Oconee             23.41        1      
  9 Josh Hood             12 Oconee County High S     23.57        2      
 10 Chase Major            9 Oconee County High S     23.59        2      
 11 Jeremi Clemons        12 Athens Academy           24.22        1      
 12 Aidain Harvel         11 Athens Christian         24.84        1      

          Event #15 - High School Girls 300 Meter Hurdles           
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Ashli Harper          11 Cedar Shoals             48.77  2    10
  2 Brittany Robinson      9 Clarke Central           49.87  2     8
  3 Aubrey Hinson         12 Oconee County High S     49.99  2     6
  4 Madison Mitchell      12 Athens Christian         50.88  2     4
  5 Kristian Wynder       10 Cedar Shoals             52.69  1     2
  6 Jenna Burgess          9 Clarke Central           52.95  1     1
  7 Olivia Pineo           9 Athens Christian         55.14  2      
  8 Caroline Brown        10 North Oconee             55.22  2      
  9 Carrie Neill          11 Oconee County High S   1:04.59  1      

           Event #16 - High School Boys 300 Meter Hurdles           
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Wake Roberds          12 Oconee County High S     39.96  2    10
  2 Marcus Ellis           9 Clarke Central           41.43  2     8
  3 Kawon Bryant          10 North Oconee             42.03  2     6
  4 Tae Carruth           12 Athens Christian         42.39  1     4
  5 Marquis Christian     11 Athens Christian         44.03  1     2
  6 Zantravious Shields   10 North Oconee             45.27  1     1
  7 Raleigh Lumpkin       10 Athens Academy           49.73  1      
SCR Jaleel Laguins         9 Oconee County High S        NT  1      
SCR Josh Bolton           12 Cedar Shoals                NT  2      
SCR Justin McElroy        11 Cedar Shoals                NT  2      
SCR Leroy Legette         11 Clarke Central              NT  2      

          Event #17 - High School Girls 3,200 Meter Run          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sydney Brady          12 Oconee County High S  12:48.21    10
  2 Emily Hansford        12 Athens Academy        12:54.68     8
  3 Allie Dominicali       9 Clarke Central        13:17.90     6
  4 Gabby Cortese            Athens Christian      13:19.18     4
  5 Kristen Westbrook      9 Athens Christian      13:27.99     2
  6 Gabrielle Saupe       11 Clarke Central        13:30.19     1
  7 Kelsey Walshe         11 Oconee County High S  13:48.17      
  8 Shamona Brown         10 Cedar Shoals          13:50.54      
  9 Hollee Grady          12 North Oconee          13:56.49      
 10 Caroline LaBoon       12 Athens Academy        14:03.04      
 11 Bridgett David        11 Cedar Shoals          14:23.49      
SCR Taylor Noggle         11 Athens Christian            NT      

          Event #18 - High School Boys 3,200 Meter Run           
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Josiah Jenkins        12 Cedar Shoals           9:59.34    10
  2 Harper Sigler          9 North Oconee          10:04.88     8
  3 Tyler Jones           10 North Oconee          10:05.77     6
  4 Morgan Bishoff.       11 Athens Christian      10:15.02     4
  5 Adam Hearn            10 Athens Academy        10:24.69     2
  6 Isaac Krumm            9 Oconee County High S  10:46.50     1
  7 Jay Acker              9 Athens Christian      10:56.60      
  8 Jacob Cona            12 Clarke Central        11:00.76      
  9 Alize Brown            9 Cedar Shoals          11:27.65      
 10 Joe Aubrey            10 Clarke Central        12:53.03      
SCR Matthew Morris        12 Oconee County High S        NT      

        Event #19 - High School Girls 4x400 Meter Relay        
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Clarke Central A                           4:09.74  2    10
      1) Amber Richardson      2) Parissa Burton        
      3) Santana Baldwin       4) Brittany Robinson     
  2 Oconee County High School A                4:22.60  2     8
      1) Aubrey Hinson         2) Aria Thiessen         
      3) Ava Brown             4) Jenna Bradberry       
  3 North Oconee A                             4:25.64  2     6
  4 Clarke Central B                           4:26.28  1     4
  5 Athens Christian A                         4:29.22  2     2
      1) Olivia Pineo          2) Charity Williams      
      3) Macayla Wethington    4) Lexie Wood            
  6 Athens Christian B                         4:39.53  1     1
      1) Madison Mitchell      2) Elizabeth Gunther     
      3) Taylor Noggle         4) Molly Gilbert         
      5) Destiny Burns         
  7 Athens Academy A                           4:46.72  2      
      1) Sarah Whatley         2) Emily Pee             
      3) Caroline Block        4) Riddhi Patel          
      5) Natalie Busener       
  8 Cedar Shoals B                             4:54.11  1      
      1) Amber Cox             2) Marissa Hollomon      
      3) Tearne' Gainey        4) Jasmine Hart          
  9 Oconee County High School B                4:56.98  1      
SCR Athens Academy B                                NT  1      
      1) Caroline LaBoon       2) Madeleine Mullen      
      3) Morgan Grace          4) Morgan Mason          
      5) Kerrigan Pruett       
SCR Cedar Shoals A                                  NT  2      
      1) Ashli Harper          2) Russia Johnson        
      3) Alexus McRae          4) Kristian Wynder       

        Event #20 - High School Boys 4x400 Meter Relay         
===============================================================
    Team                                          Time H#   Pts
---------------------------------------------------------------
  1 Cedar Shoals A                             3:23.93  2    10
      1) Tay Bowens            2) Justin McElroy        
      3) Bee Cannon            4) Asa Smith             
      5) Breshawrd Cooper      
  2 Oconee County High School A                3:28.66  2     8
      1) Grant Williams        2) Wake Roberds          
      3) Matt Gehr             4) Zach Willis           
  3 Athens Christian A                         3:30.02  2     6
      1) Levi Cummings         2) Chaney Westbrook      
      3) Justin Brooks         4) Josiah Brooks         
  4 North Oconee A                             3:32.27  2     4
  5 Cedar Shoals B                             3:34.88  1     2
      1) Santonio Hawes        2) Josh Bolton           
      3) Tyler Hitchcock       4) Dee Warren            
      5) Devante Johnson       
  6 Clarke Central A                           3:38.98  2     1
      1) Jaymel Isreal         2) Anthony Alexander     
      3) Jamarez Parrish       4) Dreko Statham         
  7 Oconee County High School B                3:45.12  1      
      1) Keenan Brown          2) John Isaac Smith      
      3) Matthew Morris        4) Jarod Brooker         
      5) Chase Major           
  8 Athens Academy A                           3:47.04  2      
      1) Henry Dwyer           2) Kurt Crymes           
      3) Marquez Terrell       4) Eric Williams         
  9 Clarke Central B                           3:49.37  1      
 10 North Oconee B                             3:51.83  1      
 11 Athens Academy B                           4:07.68  1      
DNS Athens Christian B                              NT  1      
      1) Morgan Bishoff.       2) Marquis Christian     
      3) Demetrius MacWhorter  4) Tae Carruth           
      5) James Corsanitti      

             Event #21 - High School Boys High Jump              
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Keith Brown           12 Cedar Shoals           6-00.00    10
  2 Demetrius MacWhorter  10 Athens Christian       6-00.00     8
  3 Desmond                  Clarke Central         5-10.00     6
  4 Kevon Hudson           9 North Oconee           5-08.00     4
  5 Arvondre Morris       11 Cedar Shoals           5-06.00     2
  6 Lane Fletcher         11 North Oconee           5-06.00     1
  7 Marcus Ellis           9 Clarke Central         5-04.00      
SCR Aidan Black           10 Athens Academy              NH      
SCR Eric Williams         10 Athens Academy              NH      
SCR Levi Cummings         11 Athens Christian            NH      
SCR Leroy Legette         11 Clarke Central              NH      
SCR Wake Roberds          12 Oconee County High S        NH      

                  Event #22 - High School Boys Long Jump                  
==========================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind H#   Pts
--------------------------------------------------------------------------
  1 Kevon Hudson           9 North Oconee          22-01.50   NWI  2    10
  2 Josh Bolton           12 Cedar Shoals          21-07.50   NWI  2     8
  3 Demetrius MacWhorter  10 Athens Christian      20-06.00   NWI  1     6
  4 Devante Johnson       11 Cedar Shoals          20-05.00   NWI  2     4
  5 Justin Brooks         10 Athens Christian      19-10.50   NWI  1     2
  6 Marquez Terrell       12 Athens Academy        19-06.00   NWI  2     1
  7 Chase Major            9 Oconee County High S  18-04.00   NWI  1      
  8 Zack Yearby           10 Oconee County High S  18-01.50   NWI  1      
  9 Qua Scott             10 Clarke Central        17-10.50   NWI  1      
 10 Kaleb Bryant           9 Athens Academy        17-07.50   NWI  1      
 11 Damion Brown             Clarke Central        17-04.00   NWI  2      


               Event #23 - High School Boys Triple Jump                
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Demetrius MacWhorter  10 Athens Christian      44-06.25   NWI    10
  2 Josh Bolton           12 Cedar Shoals           44-0.50   NWI     8
  3 Josiah Brooks         10 Athens Christian      42-11.50   NWI     6
  4 Dreko Statham         12 Clarke Central        42-10.50   NWI     4
  5 Kawon Bryant          10 North Oconee          41-07.00   NWI     2
  6 Devante Johnson       11 Cedar Shoals           41-0.50   NWI     1
  7 Zach Willis           11 Oconee County High S  38-11.00   NWI      
  8 Zantravious Shields   10 North Oconee          38-09.50   NWI      
  9 Qua Scott             10 Clarke Central        37-06.00   NWI      
 10 Kaleb Bryant           9 Athens Academy        36-07.00   NWI      

                Event #24 - High School Boys Discus                 
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jordan Pickerel       12 Athens Christian        161-10  2    10
  2 Brandon Whitehead     12 Cedar Shoals            146-01  2     8
  3 Joseph Ruggiers       11 Athens Christian        143-09  2     6
  4 Quinton Johnson       12 Cedar Shoals            138-07  2     4
  5 Bobby Marshburn       12 Athens Academy          131-07  2     2
  6 Ethan Brown            9 Oconee County High S    120-04  2     1
  7 Connor Krieger         9 North Oconee            119-06  1      
  8 Cameron Adkins        12 North Oconee            111-05  1      
  9 Tre Jackson           11 Clarke Central          100-08  1      
 10 Kevonte Bugg          11 Clarke Central           88-09  1      
 11 Josh Ballard-myer      9 Athens Academy           88-05  1      
 12 Keenan Brown          12 Oconee County High S     87-04  1      

               Event #25 - High School Boys Shot Put                
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Jordan Pickerel       12 Athens Christian      55-10.25  2    10
  2 Bobby Marshburn       12 Athens Academy        46-10.00  2     8
  3 Brandon Whitehead     12 Cedar Shoals          43-09.00  2     6
  4 Theo Tayo             12 Cedar Shoals          43-08.00  1     4
  5 Ethan Brown            9 Oconee County High S  40-06.75  2     2
  6 Cameron Adkins        12 North Oconee          37-08.50  2     1
  7 Connor Krieger         9 North Oconee          36-11.00  1      
  8 Malik D                  Clarke Central        35-10.75  1      
  9 Jed Woodward          10 Oconee County High S  35-01.50  1      
 10 Cedric Armstrong      11 Clarke Central        33-10.75  1      
 11 Quan Russell          10 Clarke Central              ND  1      
SCR Josh Ballard-myer      9 Athens Academy              ND  1      
SCR Joseph Ruggiers       11 Athens Christian            ND  2      

             Event #26 - High School Boys Pole Vault             
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Levi Cummings         11 Athens Christian      12-06.00    10
  2 Wesley Walters        11 Oconee County High S  11-06.00     8
  3 Chaney Westbrook      11 Athens Christian      11-00.00     6
  4 Lane Fletcher         11 North Oconee          11-00.00     4
  5 Raleigh Lumpkin       10 Athens Academy        10-00.00     2
  6 Sam Eberhart          12 Cedar Shoals           9-06.00     1
  7 Tamarkus Baker        11 Clarke Central         9-06.00      
SCR Jason Hatfield        12 Athens Academy              NH      
SCR Jack Hafer             9 Clarke Central              NH      
SCR Don Terry             11 North Oconee                NH      
SCR Keenan Brown          12 Oconee County High S        NH      

             Event #27 - High School Girls High Jump             
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mary Terry            10 North Oconee           5-00.00    10
  2 Jenna Bradberry        9 Oconee County High S   5-00.00     8
  3 Macayla Wethington    12 Athens Christian       4-10.00     6
  4 Carrie Neill          11 Oconee County High S   4-08.00     4
  5 Bazzell                  Clarke Central         4-08.00     2
  6 Antanise Thompson     11 Clarke Central         4-06.00     1
  7 Lexie Downer          10 Athens Christian       4-06.00      
  8 Alexus McRae          10 Cedar Shoals           4-04.00      
SCR Rogeria Shelton       11 Clarke Central              NH      

                Event #28 - High School Girls Long Jump                
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Shae Giles            11 North Oconee          17-06.00   NWI    10
  2 Ava Brown             12 Oconee County High S  16-07.50   NWI     8
  3 Caroline Brown        10 North Oconee          15-10.00   NWI     6
  4 Jenna Bradberry        9 Oconee County High S  15-05.50   NWI     4
  5 Amber Richardson      11 Clarke Central        15-04.00   NWI     2
  6 Tyra Thomas           11 Clarke Central        15-01.00   NWI     1
  7 Lexie Wood            11 Athens Christian      14-08.00   NWI      
  8 Lexie Downer          10 Athens Christian      14-07.00   NWI      
  9 Riddhi Patel           9 Athens Academy        14-03.00   NWI      
 10 Jasmine Hart          10 Cedar Shoals          13-01.00   NWI      


               Event #29 - High School Girls Triple Jump               
=======================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark  Wind   Pts
-----------------------------------------------------------------------
  1 Shae Giles            11 North Oconee          34-08.00   NWI    10
  2 Mary Terry            10 North Oconee          34-01.50   NWI     8
  3 Madison Mitchell      12 Athens Christian      33-04.00   NWI     6
  4 Tyra Thomas           11 Clarke Central         33-0.50   NWI     4
  5 Lexie Downer          10 Athens Christian       33-0.25   NWI     2
  6 Ashli Harper          11 Cedar Shoals          32-10.50   NWI     1
  7 Ava Brown             12 Oconee County High S   32-0.50   NWI      
  8 Aria Thiessen         12 Oconee County High S  31-02.25   NWI      
  9 Jalisa Howard         11 Clarke Central        29-04.00   NWI      


              Event #30 - High School Girls Discus               
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Amber Cox             12 Cedar Shoals             99-09    10
  2 Ginny Channell        11 North Oconee             97-08     8
  3 Morgan Finch          10 Cedar Shoals             96-11     6
  4 Grayson Noggle        11 Athens Christian         87-00     4
  5 Claudia Evaristo      11 Athens Academy           86-07     2
  6 Jean Beacorn          12 Oconee County High S     76-02     1
  7 Grace Maultsby        11 Oconee County High S     74-08      
  8 Tate Jarrard           9 North Oconee             71-03      
  9 Morgan Anderson       12 Athens Academy           69-05      
scr Margaret Arrowood      9 Clarke Central              ND      
scr Shanteriyonce Elder   11 Clarke Central              ND      

               Event #31 - High School Girls Shot Put               
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark H#   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Archieva Shields      12 North Oconee          31-09.25  2    10
  2 Morgan Finch          10 Cedar Shoals          30-01.50  2     8
  3 Claudia Evaristo      11 Athens Academy        30-00.00  2     6
  4 Kleo Wilkerson        11 Oconee County High S  29-05.00  2     4
  5 Lashonda Beasley      12 Cedar Shoals          28-02.75  2     2
  6 Taylor Payne          12 Athens Academy        26-09.00  1     1
  7 Margaret Arrowood      9 Clarke Central        26-04.25  1      
  8 Grace Maultsby        11 Oconee County High S  26-02.25  1      
  9 Grayson Noggle        11 Athens Christian       26-0.75  2      
 10 Staley Reed            9 North Oconee          24-08.75  1      
 11 Shanteriyonce Elder   11 Clarke Central        24-05.75  1      
 12 Callie Wages          10 Athens Christian      21-04.00  1      

            Event #32 - High School Girls Pole Vault             
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Charity Williams       9 Athens Christian       8-06.00    10
  2 Mackenzie Noggle      11 Athens Christian       8-00.00     8
  3 Madeleine Mullen      11 Athens Academy         7-06.00     6
  4 Alexis Price          11 Clarke Central         7-02.00     4
  5 Morgan Grace          10 Athens Academy         7-02.00     2
  6 Chloe Casey           11 Oconee County High S   6-06.00     1
SCR Oakley Thurmond        9 Oconee County High S        NH      



        High School Girls Team Scores (16 Events Scored)         
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Clarke Central              106    36   19   11   26   14    0  
  2 Oconee County High School   100    29   11   14   16   30    0  
  3 North Oconee                97     21    1    1   12   62    0  
  4 Athens Christian            84      6   24   14    4   36    0  
  5 Cedar Shoals                72      1   18   22    4   27    0  
  6 Athens Academy              37      0   20    0    0   17    0  


         High School Boys Team Scores (16 Events Scored)         
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Cedar Shoals                151    36   21   10   28   56    0  
  2 Athens Christian            138    18   22   16    8   74    0  
  3 North Oconee                68      6   20    8   12   22    0  
  4 Oconee County High School   54     12   12   10    9   11    0  
  5 Clarke Central              51     20    0   16    5   10    0  
  6 Athens Academy              34      1   18    2    0   13    0